[KramuzVlog #7] Hammond X5

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 22

  • @pslodo
    @pslodo 3 ปีที่แล้ว +2

    Tylko w jednej knajpie widziałem i słyszałem prawdziwego Hammonda na żywo. To knajpa braci Malcherków z Free Blues Band. Wielka i ciężka szafa, ale brzmienie ma niesamowite. Dzięki za fajną opowieść

  • @robertbanasik4505
    @robertbanasik4505 3 ปีที่แล้ว +5

    Zadziwiające , jak mało wiem i mało widziałem . Zajebiście jak zwykle , czekam na inne filmy....

  • @--Kwinto--
    @--Kwinto-- 11 หลายเดือนก่อน +2

    A ja mam najnowszy egzemplarz Hammonda: M Solo. To taki Hammond miniaturka 😉 (49 klawiszy). Może nie ma tej głębi brzmienia, co B3, ale daje radę.
    Co do klonów, to chyba najbliższy brzmieniem jest Viscound Legend, który popularyzował na NAMM Ś.P. Joey deFrancesco. Blisko jest też Crumar Mojo.
    Pozdrawiam i subskrybuję 👍

    • @Kramuz
      @Kramuz  11 หลายเดือนก่อน

      Pozdrawiam

  • @jarekkaszynski7358
    @jarekkaszynski7358 3 ปีที่แล้ว +2

    Panie Ryszardzie, jak zwykle bardzo ciekawy i pouczający film. Proponuję coś o konsoletach profesjonalnych, na przykład MIDAS xl200, chętnie udostępnię.

    • @Kramuz
      @Kramuz  3 ปีที่แล้ว +1

      Panie Jarku, temat jest do przemyślenia i zawsze można się nad nim pochylić. Pozdrawiam.

  • @maxmax-cj6zy
    @maxmax-cj6zy 3 ปีที่แล้ว +2

    Dobrze że marka produkowana jest do dziś. Gdyby to był polski produkt, już dawno był by tylko wspomnieniem jak np Tonsil czy produkty Unitry

    • @pslodo
      @pslodo 3 ปีที่แล้ว

      Z głośników Tonsila z Wrześni, moim zdaniem faktycznie możemy być dumni, ale fatalne konstrukcje z Dzierżoniowa (Diora) Wrocławia (Elwro) Eltra (Bydgoszcz), Fonica (Łódź) zasługują na zapomnienie. W latach produkcji ichnich sprzętów rozwiązania projektowe były przestarzałe. Do tego zbudowane na najlichszej jakości komponentach, zarówno aktywnych (półprzewodniki), jak i pasywnych (pojemności, rezystancje i indukcje) Jakiś czas temu zajmowałem się remontami elektroniki rodem z PRL. Naprawiałem elektronikę instrumentów i sprzętu do odtwarzania. W latach ‘90 przestrajałem Diory, Kasprzaki i Amatory, a nawet Tarabany na pasmo CCIR i wiele urządzeń oprócz tego wymagało kapitalnego remontu elektroniki. Nawet NRDowskie Stere, Saba, czy Sinfonie, czechosłowackie Tesle i mnóstwo innych demoludowych marek było lepiej wykonanych. Gdyby produkty Unitry były wykonane jeszcze troszkę gorzej, to przekroczyłyby lichością sprzęty radzieckie.

    • @mdziewietube
      @mdziewietube 2 ปีที่แล้ว

      Chciałbym zauważyć, że co do Tonsila, to za mną właśnie leży jeszcze nie rozpakowany (fakt, że leży już ze 2 lata) zestaw głośników prosto z Wrześni, a reklamy Altusów wyświetlają mi się regularnie. Oczywiście, można powiedzieć, że to nie ten Tonsil, że to tylko prywaciarz kupił markę itd. - ale jednak głośniki są z Wrześni, są to te same modele i w dodatku jest to polskie, nasze, przez nas wykonane (i to nie jest nasze ostatnie słowo!). Japoński cyfrowy Hammond ma natomiast ze starym Hammondem wspólną tylko nazwę.

  • @karoldes
    @karoldes 3 ปีที่แล้ว +4

    Tak mało subów przy tak dobrym kanale? Dość późno YT mi wrzucił na tablicę, teraz muszę nadrabiać :D

  • @marcinmarcin5802
    @marcinmarcin5802 3 ปีที่แล้ว +1

    te filmy sa genialne

    • @Kramuz
      @Kramuz  3 ปีที่แล้ว

      Dzięki i pozdrawiam

  • @adamcichowicz1474
    @adamcichowicz1474 3 ปีที่แล้ว +2

    Świetne materiały Pan robi! Przepadam za brzmieniem organów Hammonda. W serii z Hammondem bardzo mi się podobają te fragmenty, gdy Pan gra dłuższe kawałki. Może kiedyś dołączyłby Pan ekstra odcinek z takim koncertem - aby nie podpaść pod cenzurę praw autorskich - jakaś wiązanka improwizacji, wykorzystujące możliwie dużą ilość brzmień? Przy okazji - w tle Pana pracowni widać stare odbiorniki radiowe. Czy są to działające zabytki czy tylko dekoracja? Od pół wieku jestem fanem (niestety biernym) starych odbiorników radiowych. Moją fascynację takimi zabytkami zainicjował w 1965 roku odbiornik "Aga" moich rodziców, który "ożywiłem" podłączając go do porządnej anteny zewnętrznej i do uziemienia (jestem z rocznika 1952). Niestety - w latach 80. wskutek mego zaniedbania ukradziono mi go. Życzę kolejnych odcinków!

    • @Kramuz
      @Kramuz  3 ปีที่แล้ว +3

      Jestem fanem staroci i zabytków, co do radioodbiorników, większość jest sprawna. Jedno z moich hobby to elektronika i te które nie żyły, zostały naprawione, ale jeszcze kilka czeka na lekarza. Jak mam "natchnienie" to zabieram się za jakiś egzemplarz i go reperuję. Pozdrawiam.

    • @adamcichowicz1474
      @adamcichowicz1474 3 ปีที่แล้ว +3

      @@Kramuz Doskonale rozumiem Pana pasję. Życzę sukcesów!

  • @marcingonet4457
    @marcingonet4457 3 ปีที่แล้ว +2

    Witam, dodam jeszcze że oprócz klonów Hammonda które Pan wymienił, były również organy firmy Farfisa, przykładowo model Professional 110

    • @Kramuz
      @Kramuz  3 ปีที่แล้ว +1

      Zgadza się, ja w dawnych czasach nawet z Vermony ET-6 z Leslie też uzyskałem bliskie brzmienie, chociaż nie była 100% klonem. Można by było jeszcze parę instrumentów wymienić. Pozdrawiam.

  • @subbas1656
    @subbas1656 3 ปีที่แล้ว +3

    Super ;D Mam pytanko - Czy będzie kiedyś coś o tych organach piszczałkowych w tle?

    • @Kramuz
      @Kramuz  3 ปีที่แล้ว +4

      To pozytyw organowy mojej konstrukcji i też o nim opowiem. Pozdrawiam.

  • @eR-MIK
    @eR-MIK 10 หลายเดือนก่อน

    Jak się pisze (11;14) "be czy"?

  • @andrzejlisek
    @andrzejlisek 3 ปีที่แล้ว

    Ponieważ nie znalazłem możliwości kontaktu (e-mail, PW), zadam pytanie techniczne w komentarzu: W modelach M3, X5 i innych, które mają pedały w formie wystającej z obudowy, jakie są przyjęte w centymetrach (lub gdzie jest info w internecie)?
    1. Odstęp między pedałami całotonowymi (mierząc między środkami, pomnożony przez 7 da odstęp między pedałami C dwóch oktaw)?
    2. Długość pedału całotonowego (od powierzchni obudowy)?
    3. Długość pedału półtonowego?

    • @Kramuz
      @Kramuz  3 ปีที่แล้ว

      Mogę to pomierzyć i podać wartości, ale chyba najlepiej na priv. kramuz@dzem.pl