Dlaczego muzyka brzmi TAK SAMO i jest coraz gorsza?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 3 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 168

  • @TheMrFinalizer
    @TheMrFinalizer 3 ปีที่แล้ว +2

    Współczesna muzyka popowa powinno być. Dobrej muzyki jest obecnie tak samo dużo jak złej. Na szczęście nikt nas nie zmusza do słuchania złej a znalezienie dobrej to tylko kilka kliknięć na Spotify. Natomiast czemu muzyka popowa jest robiona na tych samych schematach, bo wielkie wytwórnie zrobiły badania, że dla masowego odbiorcy wysoka jakość tonalno-harmoniczna nie ma znaczenia. Innymi słowy produkują to co większość ludzi chce, a nie wbrew nim. Ubolewanie nad tym to jak ubolewanie jak blockbusterami i masowym wszechogarniającym nas kiczem. Tak zawsze będzie bo taki jest masowy odbiorca. Tak samo jak większość ludzi chce kupić jak najtaniej. Więc nie ma co ubolewać, tylko kilka kliknięć na Spotify i żyjemy we własne bańce bardzo dobrej jakościowo muzyki, nigdy nawet nie dotykając masowego popu.

  • @MarkBether
    @MarkBether 3 ปีที่แล้ว +35

    "Dlaczego muzyka brzmi TAK SAMO i jest coraz gorsza?", bo często to remixy pod "gadane twory" lub upodobnienia zamiast oryginalnej muzyki. Prawdziwą muzykę robią jeszcze "dinozaury" z ubiegłego wieku.

    • @akordeonjf9727
      @akordeonjf9727 3 ปีที่แล้ว +3

      Mądrego dobrze posłuchać

    • @DarasRap
      @DarasRap 3 ปีที่แล้ว +3

      Prawdziwą muzykę robi Depeche Mode

    • @Wiatr2000
      @Wiatr2000 3 ปีที่แล้ว +1

      Dlatego ja słucham teraz piosenek lat 50-60...
      Mimo, że jestem rocznik 80/90 Schyłek 80 i wychowałem się na 80.

    • @kryychaa8247
      @kryychaa8247 2 ปีที่แล้ว

      @SymBioThink th-cam.com/video/vB6m6oqys-k/w-d-xo.html

  • @matemxvi2249
    @matemxvi2249 3 ปีที่แล้ว +3

    3:50 również księża jak śpiewają modlitwy to śpiewane są na jednym dźwięku, często kończąc frazę używa się drugiego albo i trzeciego dźwięku

    • @imoinanimo9746
      @imoinanimo9746 3 ปีที่แล้ว

      Co ma piernik do wiatraka

    • @imoinanimo9746
      @imoinanimo9746 3 ปีที่แล้ว

      @@mpl2678 Tej, której dotyczy. Czyli kolegi Matema jakiegoś tam :)

    • @matemxvi2249
      @matemxvi2249 3 ปีที่แล้ว

      @@mpl2678 To prawda że to powstało bardzo dawno temu muzyka wtedy nie była zbyt dojrzała, te melodie modlitw to na chorale gregoriańskim są oparte który wtedy był chyba najbardziej rozwiniętą formą muzyki i stąd te melodie, ale nie zmienia faktu że są śpiewane na jednym dźwięku :)

    • @matemxvi2249
      @matemxvi2249 3 ปีที่แล้ว

      @@mpl2678 Właściwie ten komentarz z tym dźwiękiem na jednym tonie długo śpiewanym przez księży bardziej żartem pisałem, miałem na myśli wyłącznie fakt śpiewania modlitw wyłącznie lub przez dłuższy czas na jednym tonie , jednak ma to swoją tradycję i jest to piękne na swój sposób. Oczywiście nie sposób się nie zgodzić z tym że współczesna muzyka nie jest godna stać obok chorału - te modlitwy mszalne to tak jak pisałem właśnie się z chorału gregoriańskiego się wywodzą, ale są jakby to powiedzieć jedną z najprostszych rzeczy, bo np. wszelkie psalmy, antyfony to już bardziej na wielu dźwiękach są oparte i bardziej rozbudowane.
      A co do chorału to pisałem że on właśnie był najbardziej rozwiniętą formą muzyki w tamtym czasie.

  • @marcinrzap6700
    @marcinrzap6700 3 ปีที่แล้ว +4

    1:39 w Polsce raczej nazywamy to dźwiękiem h. Oczywiście jest to bzdura, która wynikła z pomyłki, ale taka jest tradycja nauczania i wykształceni muzycy, widząc akord B (w anglojęzycznych nutach), przeważnie przeczytają go jako H-dur, przynajmniej wg moich doświadczeń.

    • @jbaranowski1990
      @jbaranowski1990 3 ปีที่แล้ว +1

      W Polsce mamy H, a pół tonu niżej B. Tak samo jest chyba we Włoszech (nie pamiętam, ale kilka krajów ma tak samo jak my). Natomiast w UK, USA itd. nasze H to B a B to Bb.

  • @bartmuz
    @bartmuz 3 ปีที่แล้ว +5

    Czytając te komentarze widać, że dla 98% ludzi współczesna muzyka to to co serwuje płaskie radio, lista przebojów, lub podpowiedź „na topie” z jakichś aplikacji - totalny brak otwartości na inne gatunki - tylko papka

  • @hallofieldday
    @hallofieldday 2 ปีที่แล้ว +3

    Ja....lę. Ty cudownie to wszystko opowiadasz !!! I znalazłeś chyba niszę w tej narracji. Wsiąkłem w Twój kanał, choć nie to nie mój klimat : ?? Oglądam już trzeci raz ten odcinek :)

  • @paidahselekta
    @paidahselekta 3 ปีที่แล้ว +12

    Brakowało mi tego typu odcinków, dzięki!

  • @nikobellic7462
    @nikobellic7462 3 ปีที่แล้ว +9

    Mógłbyś zrobić odcinek o Max Martinie. Legenda o której mało kto słyszał, a jego wpływ na muzykę jest ogromny, geniusz

  • @MULTIMEDIASTUDIOMSS
    @MULTIMEDIASTUDIOMSS 3 ปีที่แล้ว +3

    Taka analiza to daje więcej do myślenia niż tłuczenie melodii na chybił trafił.... :)

  • @marcindubowski
    @marcindubowski 3 ปีที่แล้ว +7

    Nie od dziś prostota działa najlepiej :) wszyscy w komentarzach tak niby ambitnie, a gdy powiesz komuś Deep Purple to od razu wypali "a no. Ci od Smoke On The Water". Tak działa świat, że lubi prostotę i dziwi mnie, że dalej jest to poddawane dyskusji 🤷‍♂️ bardzo fajne wideo!

    • @marcindubowski
      @marcindubowski 3 ปีที่แล้ว +1

      @@mpl2678 zgadzam się tylko trzeba pamiętać że (stety lub niestety) ta cienka granica jest zawsze subiektywna. Odkąd siedzę w muzyce to zawsze końcu spotkałem jakiegoś znafffce, który mówi "to jest prawdziwa muzyka, a to jest jakiś szajs". W mojej dziedzinie, jaką jest perkusja, wszyscy się śmieją z Larsa Ulricha. Obiekt memów, wszędobylskiej szydery. Osoba, o której również mówi się, że jego gra to banał, tandeta i brak jakiejkolwiek inwencji. A jednak to on zainspirował całe rzesze ludzi aby też grać na tym instrumencie - nie wspominając o kultowych utworach, które zna każdy. I kto jest nagle tym tzw 'lepszym' muzykiem? Przeciętna czy nawet słaba legenda czy wirtuoz ukrywający się w swojej piwnicy? 🤷‍♂️

    • @shzmatgro2141
      @shzmatgro2141 2 ปีที่แล้ว

      @@mpl2678 radiowe scierwo to co bys chcial wiekszosc traktuje muzyke jako ze cos tam w tle gra , nie wsluchuja sie, nie szukaja czegos ciekawego zaskakujacego nie przewidywalnego , lata 60 , 70 to byla zlota era , czym dalej tym gorzej. hip hop ktory byl na samplach i na cale szczecie nadal jest w jakiejs czesci przemyca te kosmiczne klimaty

    • @shzmatgro2141
      @shzmatgro2141 2 ปีที่แล้ว

      @@mpl2678 chodzilo mi o proponowane przez autora filmu "utwory potwory" noi ze muzyka grana w radiach nie jest za ambitna , wole cisze

  • @willprince643
    @willprince643 3 ปีที่แล้ว +16

    Akurat tryton nie był zakazany przez nikogo, jest to mit. Ale jest coś z tą pentatoniką, bo generalnie stosuje się teraz częściej skale pentatoniczne niż np. bluesowe.

    • @jbaranowski1990
      @jbaranowski1990 3 ปีที่แล้ว +1

      Bo pentatonikę łatwo zapamiętać dla moll i Dur, no i trzeba naprawdę się postarać żeby nie brzmiała w utworze, więc to taka "teoria muzyki dla upośledzonych" XD naucz się pentatoniki i ogrywaj ją w każdym numerze i już jesteś kimś XD a potem mamy to co mamy czyli copy/paste tych samych nudnych rytmów, patternów i melodii.

    • @MrMs300
      @MrMs300 3 ปีที่แล้ว +1

      był zakazany w zasadach kontrapunktu Palestrinowskiego, który był jedynym dopuszczalnym przez papieża Marcellego

    • @JJ-tk1hh
      @JJ-tk1hh 3 ปีที่แล้ว +1

      Może zakazany nie, ale często nie przepuszczano po prostu utworów w których zbyt było te trytony słychać.

  • @dobrochnabratuszewska3950
    @dobrochnabratuszewska3950 3 ปีที่แล้ว +7

    Fajny kanał, tylko , że szósty stopień gamy Cdur to nie Adur lecz a-moll i taki też został zagrany,ale już zle nazwany

    • @kamilchosta5526
      @kamilchosta5526 3 ปีที่แล้ว +2

      Jak już poprawiasz to przynajmniej dokładnie xD nazwa akordu (triady) zbudowanego na diatonicznym szóstym stopniu skali C dur to a-moll.

    • @dobrochnabratuszewska3950
      @dobrochnabratuszewska3950 3 ปีที่แล้ว +1

      Nie wdaję się w szczegóły, można wywnioskować z kontekstu. A będę poprawiać na sposób jaki uważam za stosowny

    • @kamilchosta5526
      @kamilchosta5526 3 ปีที่แล้ว

      @@dobrochnabratuszewska3950 wiem, czepiam się :P

    • @whipsyofficial
      @whipsyofficial 3 ปีที่แล้ว

      @@mpl2678 człowiek uczy się całe życie! dzięki!

  • @mikoajskoczek2950
    @mikoajskoczek2950 3 ปีที่แล้ว +8

    Piotrek a co się stało z twoim utworem "Amarantus"? xD nieraz jak sobie puszczałem to mi humor poprawiał a nagle zniknął z YT :(

    • @Will4_U
      @Will4_U 3 ปีที่แล้ว

      jest w playliście "MUZYKA" na kanale Piotrka

  • @danielnight
    @danielnight 2 ปีที่แล้ว

    Jakie to jest banalnie proste!
    Dzięki Piotrek!

  • @DOMINIK.JAKUBCZYK
    @DOMINIK.JAKUBCZYK 3 ปีที่แล้ว +1

    Ostatnio oglądałem film jakiegoś perkusisty/producenta, który jechał ostro po tym całym szajstwie dzisiejszym i właśnie pokazywał jeden bit do wielu wielu kawałków. Przypadek? Nie sądzę :D , Zajebisty zaczes!

    • @hinsen
      @hinsen 3 ปีที่แล้ว +1

      To jest popularne zwłaszcza w hip hopie. Jeden bit wystawiony na sprzedaż w Beatstars moze byc w setkach hip hopowych utworów o ile ktoś nie zapalali ekstra na wyłączność.
      Uważam ze nie ma w tym nic złego ponieważ hip hopowcy często nie maja pojęcia o produkcji muzycznej czy teorii muzyki.
      A kupno bitu w internecie to mniejsze zło niż kradzież sampli z utworów sprzed kilkudziesięciu lat.
      Jak ktoś kradnie sample perkusyjne to jeszcze nie jest to takie złe ale kradzież melodii i przerabianie je w DAW i samplerach to jest już czyste złodziejstwo.

  • @whitenoiseblackvoid148
    @whitenoiseblackvoid148 3 ปีที่แล้ว +1

    1:45 Tryton nigdy nie był zakazany przez kościół :P To popularny mit, powtarzany nawet przez nauczycieli akademickich. Popularne określenie "diabolus in musica" nigdy nie padło w stosunku do trytonu. Pojawiło się w osiemnastym wieku, w podręczniku do kontrapunktu "Gradus ad parnassum" Johanna Fuxa i dotyczyło interwału sekundy małej. Polecam na yt film Adama Neely na ten temat, nazywa się "The Devil in music (an untold history of the Tritone". poza tym sam tryton przecież niekoniecznie jest nieprzyjemny, w bluesie na przykład dodaje "luzackości" ;) Pozdrawiam.

  • @fazza021
    @fazza021 3 ปีที่แล้ว

    1:45 dodam małą lecz istotną poprawkę. Zakaz dotyczył muzyki liturgicznej.

  • @Pawl4k
    @Pawl4k 3 ปีที่แล้ว +1

    Andrew Huang bardzo podobny materiał zrobił kiedyś na ten temat

  • @paweodoszewski932
    @paweodoszewski932 3 ปีที่แล้ว +4

    Plis, skończmy tę karuzelę śmiechu.
    Dlaczego muzyka jest coraz gorsza? bo mamy takich nauczycieli na YouTubie...

  • @LKirahs
    @LKirahs 3 ปีที่แล้ว

    Gdzie nabyłeś tą czerwonà koszulkę?

  • @a_stepniewicz
    @a_stepniewicz 2 ปีที่แล้ว +1

    1:17 nie, penta to nie jest 5 po łacinie xD. Nie wiem skąd ludzie biorą takie bzdury, ale zapewne chodziło o grekę.

  • @djjarco3935
    @djjarco3935 3 ปีที่แล้ว

    Wszystko się rymuje wow Kate wyszła rewelacyjnie . Tylko to musi być do słuchania lub do tańczenia a to chyba dwie inne rzeczy w przypadku nie których utworów

  • @shourikaen.
    @shourikaen. 2 ปีที่แล้ว

    od paru miesięcy trwa trend na powrót lat 80, i mi się to podoba

  • @gustavsleep
    @gustavsleep 3 ปีที่แล้ว

    Kurde super robisz filmy a co najważniejsze jesteś spoko gość, fajnie że się dzielisz rozkminką z takimi głąbami jak ja ; D Ja mam za to problem z przekombinowywaniem melodii i gama lata z góry na dół jak poje&ana, każdy dźwięk mi się podoba i wychodzi taki muł z niczym x D

  • @gorskizach
    @gorskizach 3 ปีที่แล้ว

    Faktem jest ,że można przesłuchać setki utworów i wszystkie brzmią podobnie ,jakby stworzone przez tego samego kompozytora. Ciężko jest znaleźć coś oryginalnego w głównym medialnym nurcie. Jedynie chyba tylko na soundcloud. Niestety muzyka jest w jakości 128 kbs.

  • @wybuchowyukomendant
    @wybuchowyukomendant 3 ปีที่แล้ว

    ...dzwieki szatana :DDD Collier też o tym kiedyś wspominał, nigdy nie przestanie bawić.

  • @MikeOst
    @MikeOst 3 ปีที่แล้ว +3

    Genialny odcinek, świetnie poprowadzony bardzo ciekawy

  • @Nibyjak
    @Nibyjak 3 ปีที่แล้ว

    Jak opowiadasz to proste. Ale zrobić przebija już nie tak łatwo 💫

  • @maciejobjasniacz
    @maciejobjasniacz 3 ปีที่แล้ว

    1:50 dobrze wiedzieć :D

  • @dwie_twarze
    @dwie_twarze 3 ปีที่แล้ว +6

    06:57 myślałem że zagrasz 100 lat 😂😂😂

  • @PtakunDamianShow
    @PtakunDamianShow 3 ปีที่แล้ว +1

    Dziś powstaje kicz który jest remiksem poprzedniego kiczu.

  • @ORZ3U
    @ORZ3U 3 ปีที่แล้ว

    Live act jestem ciekaw twojego zdania o tzw'vixie'

  • @tomaszo.8896
    @tomaszo.8896 3 ปีที่แล้ว +1

    Widać że zamiast iść do przodu to się cofamy i nie tylko w muzyce.

  • @slowikslowik1
    @slowikslowik1 3 ปีที่แล้ว +1

    Ok. To jest content.

  • @pedroloco-r9y
    @pedroloco-r9y 3 ปีที่แล้ว +1

    Super wytłumaczone.PIONA:)

  • @aleksstadnicki3136
    @aleksstadnicki3136 3 ปีที่แล้ว +2

    1:41 b i f to kwarta czysta, to co zagrałeś to h i f (a ściślej f i h) i wtedy możemy nazywać to trytonem. Posługujmy się nomenklaturą ojczystą.

    • @aleksstadnicki3136
      @aleksstadnicki3136 3 ปีที่แล้ว

      @Lil Macintosh Czy zbędny nie wiem. Na pewno uzupełniający niedomówienie

  • @majczelownik
    @majczelownik 3 ปีที่แล้ว

    Brawo Piotrek! Spoko!

  • @Eryka_Vintage
    @Eryka_Vintage 2 ปีที่แล้ว +1

    Po prostu obecnie nie komponuje sie muzyki, tylko "produkuje".

  • @IPGpiano
    @IPGpiano 2 ปีที่แล้ว

    1:45 Nie było, to bardzo popularny mit, znalazłem go nawet w książce o historii muzyki. Polecam ten film: th-cam.com/video/3MhwGnq4N9o/w-d-xo.html

  • @MsStachu94
    @MsStachu94 3 ปีที่แล้ว

    Jak ktoś się nie zna to nie powinien się wypowiadać na temat teorii muzyki. Piotrek dobra robota ;)

  • @PeterT92
    @PeterT92 3 ปีที่แล้ว

    Właśnie jak się nasłucham tego w radiu w pracy, i zdam sobie sprawę czego ludzie lubią słuchać, to trochę odechciewa mi się tworzenia. Nie chcę tworzyć takiego chłamu, a z drugiej strony tego ludzie chcą słuchać

  • @tymtonem
    @tymtonem 3 ปีที่แล้ว +1

    Idealnie wyjaśnione :)

  • @hinsen
    @hinsen 3 ปีที่แล้ว +5

    Tez powtarzasz mity panie kolego. Tryton nie był w średniowieczu zakazany ale w muzyce kościelnej ze względu na swoje szorstkie dysonujace brzmienie nie byl zalecany ale Tryton jako diabolus in musica to nazwa która pojawiła się po raz pierwszy XVII cz XVIII.

    • @hinsen
      @hinsen 3 ปีที่แล้ว

      wieku. Nie lubię pisać na telefonie przez brak możliwości edycji postu.

    • @blackraven5389
      @blackraven5389 3 ปีที่แล้ว +1

      Nie wiem czemu ten mit się tak upowszechnił. Diabolus in musica powstało dopiero w XVIII wieku, a sam tryton był używany w średniowieczu, chociażby w niektórych chorałach gregoriańskich.

    • @imoinanimo9746
      @imoinanimo9746 3 ปีที่แล้ว

      Mylisz się

  • @jacek65
    @jacek65 3 ปีที่แล้ว

    Witam - grasz dźwięk H a nazywasz go B - w polskiej notacji muzycznej dźwięk B to H z bemolem. Podobnie z akordem a - moll który nazwałeś A-dur. Myślę że warto używac polskich nazw bo zanim któryś z Twoich słuchaczy zacznie współpracować z kimś z zagranicy może długo współpracować z polskimi wykonawcami i muzykami i wtedy może być sporo nieporozumień. Pozdrawiam :)

  • @panpiotr3382
    @panpiotr3382 3 ปีที่แล้ว

    Szacun

  • @modzliszka
    @modzliszka 3 ปีที่แล้ว

    6:55 myślałem że zaczynasz grać aisatsana[102]

  • @Parlee13
    @Parlee13 3 ปีที่แล้ว

    Andrew Huang podobnie poruszył zagadnienie, domyślam się, że z przykładami utworów czerpałeś inspiracje od niego.

  • @filiptymoszuk5751
    @filiptymoszuk5751 3 ปีที่แล้ว

    a moll*

  • @przekoles44
    @przekoles44 3 ปีที่แล้ว

    Dodajmy też coraz prostsze teksty. Pewien badacz zbadał ich tysiące kompresując je WinRarem. Następnie sprawdził jak to wygląda statystycznie i wyszło, że teksty współczesne są dużo prostsze niż dajmy na to z lat 80, bo kompresowały się o wiele bardziej. Idealnym przykładem jest "Around the World" Daft Punk xD
    Badanie: th-cam.com/video/_tjFwcmHy5M/w-d-xo.html&ab_channel=TEDxTalks

  • @fsquare6305
    @fsquare6305 3 ปีที่แล้ว +1

    Dlaczego muzyka jest taka sama? Bo muzycy popowi nie maja na celu wniesc czegos nowego do muzyki tylko sprzedac kolejny produkt robiac prosty i przyjemny utworek

    • @fsquare6305
      @fsquare6305 3 ปีที่แล้ว

      Muzyka to biznes ale im wyzej w popularnosci tym gorzej

    • @karlonehouserecords
      @karlonehouserecords 3 ปีที่แล้ว

      Ale nie zapominajcie że muzyka to rozrywka. Pobujać się, pogibać, czasami poprzytulać. Nie tak prosto zrobić hit z 3 nutek. Wierzcie mi że wolałbym zrobić jakiś obciachowy kawałek, zwinąć swojąć część i nie martwić się o jutro niż tworzyć suoer ambitne projekty i przymierać głodem bo tylko garstka wymiataczy jest w stanie to docenić.

    • @fsquare6305
      @fsquare6305 3 ปีที่แล้ว

      @@karlonehouserecords a rozrywka to biznes i kolo sie zatacza

    • @karlonehouserecords
      @karlonehouserecords 3 ปีที่แล้ว

      @@fsquare6305 to prawda, ale ci prawdziwie ambitni mają jednak swoje niekomercyjne projekty. Także nie zawsze koło się zatacza.

  • @Roxxek
    @Roxxek 3 ปีที่แล้ว +1

    każda składanka jest prawie taka sama czemu nie ma jakiejś odskoczni kur

  • @fulko0
    @fulko0 3 ปีที่แล้ว

    muza brzmi tak samo, bo twórcy zapomnieli jak brzmi tamburyn.

    • @karlonehouserecords
      @karlonehouserecords 3 ปีที่แล้ว

      Ja nie trafiłem na wtyczkę tamburynową ;) choć czasami korzystam z magix music maker, to jedyny sensowny tamburyn jaki znam ale niewygodny w uzyciu.

  • @horuskrzysztofwrzesiak7800
    @horuskrzysztofwrzesiak7800 3 ปีที่แล้ว

    Rzeczywiście fajny odcinek z wiedzy Live Act... pozdrówki.

  • @krzysztof8545
    @krzysztof8545 2 ปีที่แล้ว +1

    ja wiem czemu, bo uczysz ludzi duzo tego samego ]

  • @dive4323
    @dive4323 3 ปีที่แล้ว

    Hechizeros band - El sonidito. Królowie jednej nuty

  • @Zoltar78
    @Zoltar78 3 ปีที่แล้ว

    Poniewaz wszyscy sa "PRODUCENTAMI"😉👏

    • @jbaranowski1990
      @jbaranowski1990 3 ปีที่แล้ว +2

      Produkują produkt, który ma się sprzedać. Kiedyś komponowało się muzykę. Po prostu.

  • @terlis3423
    @terlis3423 3 ปีที่แล้ว

    Pewien mój znajomy stwierdził, że FL Studio to jest nieprofesjonalny program, ponieważ nie zapisuje się muzyki za pomocą partytury i nut. Czy to prawda(, że jest nieprofesjonalny)? 😆

  • @AW-dt8ct
    @AW-dt8ct 3 ปีที่แล้ว

    Najujowsi chałturnicy to nadal artyści przy dzisiejszych producenckich wysrywach.

  • @dive4323
    @dive4323 3 ปีที่แล้ว

    Genialnie to pokazałeś

  • @siemielniany7651
    @siemielniany7651 3 ปีที่แล้ว

    Zajebisty odcinek, propsy 👋

  • @killzann7757
    @killzann7757 3 ปีที่แล้ว

    super pomysł na odcinek

  • @JJ-tk1hh
    @JJ-tk1hh 3 ปีที่แล้ว

    Fajny odcinek, też się ostatnio zastanawiałem czemu ta muzyka jest coraz prosta. Może nie gorsza, ale pod względem melodycznym strasznie uboga

  • @HobbyManGH
    @HobbyManGH 3 ปีที่แล้ว +1

    Mogłeś się chociaż wysilić na tyle żeby nie skopiować nawet przykładowych utworów które podał Andrew w swoim filmiku już jakiś czas temu

  • @marcinklimek8065
    @marcinklimek8065 3 ปีที่แล้ว

    "nie znam się, więc się wypowiem" :)

  • @NelsonRX
    @NelsonRX 3 ปีที่แล้ว

    Aktualnie większość muzyki która jest popularna to EDM-owe remixy hitów sprzed 20 lat

  • @ikkik8651
    @ikkik8651 3 ปีที่แล้ว

    Panie Live Act.. dziękuję za ten materiał

  • @jbaranowski1990
    @jbaranowski1990 3 ปีที่แล้ว +3

    Ale dlaczego muzyka jest coraz gorsza to nie wytłumaczyłeś ;) Rick Beato bardzo dobrze to tłumaczy u siebie na kanale. I zgadzam się z gościem w 100%. Większości tych dzisiejszych hitów nikt nie będzie pamiętał za 2-3 lata.

    • @ShaD4PlaY
      @ShaD4PlaY 3 ปีที่แล้ว

      będą pamiętać, producenci by znów je wydać dla innego wokalisty ;)

    • @MrRayos123
      @MrRayos123 3 ปีที่แล้ว +2

      WTF Cały odcinek ci mówi że muzyka jest coraz gorsza przez te same patenty które się nudzą. Polecam włączyć dźwięk albo uszy umyć pozdrawiam

    • @jbaranowski1990
      @jbaranowski1990 3 ปีที่แล้ว

      @@MrRayos123 no nie wiem, jak dla mnie to odpowiedź na pierwszą część pytania z nagłówka, ale niech będzie...

    • @blackraven5389
      @blackraven5389 3 ปีที่แล้ว +1

      Wg mnie za byle jakość popu odpowiada też kiepski mastering i brzmienie syntezatorów wirtualnych, które "wyprane" są z bardziej ciepłego, analogowego brzmienia. Ogólnie jak słucham popu z początków 2000 to brzmi milion razy lepiej. Być może dlatego że część producentów była bardziej doświadczona, bo zjadła zęby na fizycznych syntezatorach analogowych. Tamte aranżacje są bardziej pełne i złożone.

    • @jbaranowski1990
      @jbaranowski1990 3 ปีที่แล้ว +1

      @@blackraven5389 Masz rację. Zdecydowanie więcej muzyków tworzyło muzykę. Dzisiaj to są goście, którzy wiedzą jak ustawiać klocki w pianorollu, a gitarę czy perkusję widzieli na zdjęciu albo u kumpla w kącie, więc jak mogą wiedzieć jak gra, brzmi i za co odpowiada dany instrument w zespole? Nie mówiąc o kursach w stylu "bez jakiejkolwiek teorii muzyki będziesz robił bity jak najlepsi w branży". No sorry... Jakby tak było wszędzie to lekarzem, prawnikiem czy architektem mógłby zostać każdy, bo wystarczy, że kupisz kurs i sobie przerobisz w przerwie na fajka w robocie xD tylko obawiam się, że ludzie by zaczęli masowo umierać, byłby burdel legislacyjny, a mosty, domy i budynki zawalałyby się po tygodniu od zbudowania.

  • @KRG511
    @KRG511 3 ปีที่แล้ว +1

    Daję lajka, pozdro

  • @Mercurialek
    @Mercurialek 3 ปีที่แล้ว

    Dlatego Najbardziej oryginalna muzyka która wciąż się rozwija to Dubstep ^_^ Którego się tu w Polsce nie słucha bo "lubimy słuchać to co już słyszeliśmy" a ludzie boją się tego czego nie znają xd

  • @Bajurable
    @Bajurable 3 ปีที่แล้ว

    Proceduralnie generowane hity radiowe. Czy jest już do tego AI?

  • @fellipeeeee
    @fellipeeeee 3 ปีที่แล้ว

    świetny materiał

  • @sypro3058
    @sypro3058 3 ปีที่แล้ว

    Powtarzalne FM Bassiki co są używane wszędzie w większości utworów w radiu. Tak jakby to był nowy Gatunek EDM który jest puszczany do znudzenia. Przykłady :
    Alok - dont say goodbye
    Vize - stars
    Alok - Lady Hear me tonight
    Dynoro gigiDagostino- In My mind
    SAint JHN- Trap Rompasso remix
    Joel Corry - Head & Heart
    LIZOT - weekend
    Audiosoulz- missing
    KSHMR - Alone
    Drenchill- Freed from desire
    Nils Van zandt- Million Miles
    I wiele wiele więcej. Tego można setki wymienić. Brzmienie praktycznie takie same. Nieuwazam że ta muzyka jest kiepska bo ja lubię te utwory ale są strasznie promowane w takim stylu.

    • @widmo550
      @widmo550 3 ปีที่แล้ว +1

      alone w wykonaniu marnik i kshmra to dość oryginalny utwór jakby nie patrzeć... Poza tym porównaj sobie piosenki Marnika i Vize, lubie Vize ale oni produkują cały cczas ten slap house. Marnik robi co jakiś czas jakieś follow upy czy coś i pare piosenek może brzmieć podobnie ale pstatnio już zaczynają układać swój wlasny styl, oni nazywają to eurobouncem :)

  • @livemoto7698
    @livemoto7698 3 ปีที่แล้ว

    mega swietny odcinek

  • @Mercurialek
    @Mercurialek 3 ปีที่แล้ว

    Ten jeden klawisz już sam Andrew Huang pokazywał :D Ale się śmiałem xD

  • @SorthG
    @SorthG 3 ปีที่แล้ว

    słuchałem tego wcześniej i moja reakcja była taka sama, "o czym ty człowieku mówisz, pentatonika to 5" haha

    • @karlonehouserecords
      @karlonehouserecords 3 ปีที่แล้ว +1

      Dlatego polska muzyka nie potrafi się wybic w świecie, skoro "muzycy" opowiadają tym niezorietowanym że granie na samych białych klawiszach jest be. Też byłem muzycznym zerem ale teraz to moja największa pasja. Poza tym Piotrek fajnie tłumaczy na swoich kursach. 5 min filmu i tydzień studiowania przeze mnie.

  • @BartekEVH
    @BartekEVH 3 ปีที่แล้ว +1

    Bo ludzie poszli na łatwiznę i nie wysilają się jak w latach 80 tych. Jest papka plastik nuda. Takie melodie jak w Bee Gees to już tylko historia. Piosenki oparte na jednej tonacji, a melodia śpiewana na trzech tonach w kółko. DRAMAT!! I wstyd. Trzeba to zmienić!!

  • @ORZ3U
    @ORZ3U 3 ปีที่แล้ว

    Czy tylko ja myślałem ze bedzie mowa o slap housie xD

  • @MUZYKANAL
    @MUZYKANAL 3 ปีที่แล้ว +1

    Kiedyś spotkałem się już z omawianym tematem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany wersją anglojęzyczną, to zamieszczam link do filmiku. Pozdrawiam Piotrek, robisz super robotę ;)
    th-cam.com/video/tR32h5jhPtU/w-d-xo.html

  • @superfly98i
    @superfly98i 3 ปีที่แล้ว

    'czarne klawisze' to tylko taka metafora muzyczna, powiedzenie na coś bardziej złożonego :D taki jazzmański żargon :D

  • @aleksandrajachowicz8794
    @aleksandrajachowicz8794 3 ปีที่แล้ว

    Film calkowicie zgapiony od:
    th-cam.com/video/tR32h5jhPtU/w-d-xo.html
    mogles chociaz, zmienic przyklady

  • @mentaldress
    @mentaldress 3 ปีที่แล้ว

    Kocham. Nareszcie ktoś to powiedzial. ++++111111

  • @whatsthestorytv30
    @whatsthestorytv30 3 ปีที่แล้ว

    Ogólnie wyglada mi to na kopie programu pewnego gościa nazwa kanału Andrew hwang a tytuł why popular music is obsesed with this one note początek i grane kawałki napewno wykonawcy ci sami trochę plagiat chociaż temat dobry

  • @taboret4908
    @taboret4908 3 ปีที่แล้ว +4

    Moim zdaniem pop jest coraz lepszy

    • @ECPuryn
      @ECPuryn 3 ปีที่แล้ว

      Lepszy od samego siebie sprzed ilu lat?

  • @karolbalawejder6515
    @karolbalawejder6515 3 ปีที่แล้ว

    Ach... Gdzie się podziały takie zespoły jak the beatles, Rolling Stones, G'nR,, Queen i inni. To była muzyka. To byli muzycy a nie celebryci.

    • @K0xm4N
      @K0xm4N 3 ปีที่แล้ว

      Szukaj muzyki w niszy, a na pewno coś ciekawego znajdziesz ;)

  • @dwie_twarze
    @dwie_twarze 3 ปีที่แล้ว

    Po takiej kawie ni śpi się tylko 2 dni hahaha

  • @gostek9071
    @gostek9071 3 ปีที่แล้ว

    dobry odcinek

  • @bartmuz
    @bartmuz 3 ปีที่แล้ว +1

    te czternaście łapek w dół zapewne od fanów Zenka, Sławomira lub Sanach ;-)

    • @karlonehouserecords
      @karlonehouserecords 3 ปีที่แล้ว

      Albo tych "muzyków" którzy mylą nawet skarpety nie mówiąc o skalach.

  • @Bumper210
    @Bumper210 3 ปีที่แล้ว +20

    Dlaczego brzmi tak samo?
    Bo wszyscy produkują Slap House xD

    • @aawesome4361
      @aawesome4361 3 ปีที่แล้ว +2

      Dokładnie . Jak producenci mogą robić ten sam gatunek wiele razy pod rząd . Mnie by nuda złapała . Raz pop raz Bigroom raz slap czy tam jeszcze coś innego . Nie ma takiego artysty po którym nie spodziewasz się co wyda a szkoda

    • @Bumper210
      @Bumper210 3 ปีที่แล้ว +1

      @@aawesome4361 Są, ale oni nie pojawią się w mainstreamie.
      Teraz mam więcej szacunku do producentów Disco Polo niż Slap House'u xD

    • @aawesome4361
      @aawesome4361 3 ปีที่แล้ว

      @@AuridaxMusic No i to się szanuje

    • @z3nv0fficial
      @z3nv0fficial 3 ปีที่แล้ว

      Bo nikt nie przyjmuje nic innego niż to co się sprzedaje xD no to fajna ta wolność tworzenia muzyki chyba że self release

    • @Bumper210
      @Bumper210 3 ปีที่แล้ว +1

      @@z3nv0fficial To wybierasz inną wytwórnię niż Spinning ;)

  • @aleksandrar6571
    @aleksandrar6571 3 ปีที่แล้ว

    .

  • @Pietras90210
    @Pietras90210 10 หลายเดือนก่อน

    tworzenie muzyli jest proste ale tworzenie dobrej muzyki juz jie

  • @aruusp2103
    @aruusp2103 3 ปีที่แล้ว +3

    Hmmm przyczyną sa słuchacze, patrzac na to co jest na topie to....ahhh szkoda gadac. Słoń nadepnął sluchaczom na ucho...naprawde ambitna muzyka sprzedaje sie slabo. A jak nie pokazesz d..y na yt to zapomnij o wyswietleniach😜

    • @theVcsDEMON
      @theVcsDEMON 3 ปีที่แล้ว

      W stu procentach się z tym zgadzam.

    • @fifl.ak4320
      @fifl.ak4320 3 ปีที่แล้ว +2

      Ludzie słuchają tego, co im się podoba i tego, co jest popularne. Aby słuchać dobrowolnie ambitnej muzyki trzeba się w nią bardziej zagłębić, poświęcić więcej czasu na zrozumienie pewnych rzeczy i dojść do wniosku że taka muzyka jest barwniejsza i bardziej wartościowa. Niestety większością są ludzie, którzy po prostu słuchają muzyki - prostej muzyki.

  • @adammowak6910
    @adammowak6910 3 ปีที่แล้ว

    I po prostu monopol na rynku wydawniczym

  • @majsterchief
    @majsterchief 3 ปีที่แล้ว +5

    Żeby wylądować na szczytach list to oprócz prostej melodii dobrze jest mieć fajne cycki i dupę - to są najlepsze vst tego biznesu. Eko, wegę i niebinarność również zwiększają szansę na sukces.

  • @mikolaj8962
    @mikolaj8962 3 ปีที่แล้ว

    1:52 czyli dzisiaj już nie ma szatana ani diabła xD

  • @leszko8632
    @leszko8632 3 ปีที่แล้ว +5

    Dla kogoś kto kończył szkoły muzyczne w latach 60, 70 , 80 tych jak np. Berlińska są tą prawdziwi genialni kompozytorzy ... to teraz to coś co prezentujesz tylko potwierdza ze nie mamy już muzyków tylko wyrobników o podstawowej wiedzy na poziomie o akordach - czytaj przedszkolaki a co za tym idzie prymitywna , oklepana muza bo innej nie da się skomponować w taki sposób. Oczywiście młodsze pokolenie wychowane na wyrobnikach lub powielaczach typu kopiuj wklej próbki dzwiękowe będzie się podobać . Ale dla mnie sorry to prymitywizm akustyczny nie mający nic z muzyką , równie dobrze można klepnąć automatykę z zapętlaniem i będzie to samo Pozdro

  • @1984Kojot
    @1984Kojot 6 หลายเดือนก่อน

    Niestety ale obecne pokolenie muzyków jest o wiele gorsze od poprzedniego. To nie jest prawda, że ludzie lubią słuchać tego samego albo , że jakieś algorytmy zarabiania rujnują przemysł muzyczny. Dobra muzyka zawsze wyjdzie na powierzchnię tak czy inaczej, mamy przecież internet. Obecni muzycy i tekściarze są kompletnie nie wykształceni , nie rozumieją kodów kulturowych, nie są dość inteligentni i kreatywni lub nawet odważni, dla nich to nie jest "naprawdę" , muzyka musi płynąć z serca , z osobistych doświadczeń ale jeżeli brak ci głębi, duszy co ty możesz skomponować??

  • @ziaja379
    @ziaja379 3 ปีที่แล้ว

    0:50 xDDDDDDD

  • @yslmaxthecreator
    @yslmaxthecreator 3 ปีที่แล้ว

    fajne

  • @marekweglarczyk5096
    @marekweglarczyk5096 3 ปีที่แล้ว

    Rap/metal/rave 90' ferever

  • @dworuch1
    @dworuch1 3 ปีที่แล้ว

    Paanie, kopiujesz Adama Neely!