Most már értem, hogy az én egyik saroképület fotóm, miért volt olyan fura a függőleges helyzetben mégis, nem tudtam, hogyan javítsam tovább. Ezt a tornyokkal jól szemléltetted. Köszönöm, igazán hasznos volt.🙏🙏🙏
Szia nagyon jók a videóid, esetleg az objektívekről nem akarsz csinálni egy videót?pl: te milyet használsz,milyet ajánlasz egy kezdő fotósnak,milyen képekhez milyen objektív előnyös..stb
Szia! Köszi szépen! Lesz egy olyan videó hamarosan, ahol arról akarok kicsit beszélni, hogy miket kell figyelembe venni kamera és lencse vásárlás előtt, hogy én miért azokat vettem, amiket. Külön a Lencsékről nem volt tervben egyenlőre, de azért felirom a listámra. Köszi a tippet ;) Víg napot!
Köszi szépen! Igyekezni fogok, hogy ne bánja meg senki a feliratozás ;)
6 ปีที่แล้ว +3
Ennél van egyszerűbb módja is: A szabad alakítás opció. De ez sem rosz, csak....macerásabb. Egyszerűbb: Régteg másolat, majd CTRL T és a ctrl lenyomaása mellett a sarkok kihúzása. Akkor mégf a kitöltésekkel, meg a vágással sem kell vacakolni. Ja és marad az "eredeti" méret.
Sziasztok. Nagyon jól videók és sok jó tipped van. Az lenne a kérdésem hogy milyen tripodot használsz. Ha nem használsz akkor milyet ajánlanál egy canon 750d kaliberű gépnek? Esetleg vane tapasztalatod ezzel kapcsolatban. Válaszodat előre is köszönöm. Zsolt
Szia! Köszi szépen! Én manfrotto állványt használok és teljesen rendben van, bár vehettem volna eggyel nagyobbat is. Nem vagyok nagy szakértője az állványoknak, de találtam egy elég részletes cikket neked a témában : pixinfo.com/cikkek/allvany-vasarlasi-tanacsok-igy-valassz-tripodot-es-allvany-fejet/ Remélem segít majd. Víg napot! :)
Szia Zoli! Ez konkrétan melyik PhotoShop verzió. Ha jól látom, akkor magyar nyelvű. Eddig úgy tudtam, hogy az ezeréves 5.0 verzió volt csak magyar nyelvű.
Szia! Ez a photoshop cc 2018 volt még. Én úgy tudom hogy minden photoshop már magyar nyelvel is kijön. Én szinte mindig angolul használtam, csak egy ideje állítottam át, hogy Ti magyarul lássátok.
@@zolixplorer Megnézed, melyik verziót használod? Mert a PS CC-nek tizenkét darab 2018-as verziója van és pl. a 2018 20.0.2. (ez a legújabb) az ismertető szerint "nem tud magyarul".
Már nem azt a verziót használom, de gondolkodtam. Szerintem PS cc 2019 volt és a TH-cam on találtam egy videót, hogyan kell csel et cserélni. Mivel a premier pro cc 2019 fura hibákat produkált nekem, ezért mindent (PS, Lightroom, After Effects és Premier Pro) vissza állítottam cc 2018 - ra. Jelenleg nekem is angol, mert a magyarban már nem igazodtam el rendesen :D Sajnos már nem találom pont azt a videót, de ha rakeresel, hogy "how to change language in Photoshop cc 2019", akkor kidob párat.
6 ปีที่แล้ว +1
Most egyenlőre a Photoshop a GIMP -2 - vel tudom helyesíteni, de ez nem az igazi?
Sajnos nem ismerem a GIMP 2-őt. Világ életemben csak Photoshoppal és Lightroommal dolgoztam. Illetve van egy ingyenes program, amivel nagyon jó retusálni. A neve Fast Stone Image Vierwer. Egyszerű, de nagyszerű program ;)
Igen, igen! Nagy kincs, hogy nem kell rosszindulatú kommenteket olvasgatni sűrűn. Elég lélelek ölő tud lenni. Nem cserélnélek le Titeket 100000 hülyére sem :D
Ez tényleg jó funkció. Én amúgy nem szoktam teljesen függőlegessé tenni az összetartó épület oldalakat. Nekem legalábbis nem természetes, ha ez teljesen korrigálva van. (Talán mert az ember hozzászokott ahhoz hogy az épületfotózásnál ez az összetartás meg van. ) Leginkább akkor használom, ha egy nagylátószögű beállitásnál a kép szélén belekerül egy függőleges szegély, ami ekkor szinte teljesen 20-30 fokkal bedől. Akinek nincsen Fotoshopja, annak ajánlom keressen rá a google.n. Vannak ingyenes programok is ugyanerre.
@@zolixplorer 1. Darktable-t használom az általános utómunkálatokra. Amatőrként én tárolok raw formátumban is az egyik Sony a7III kártyán, de csak akkor nyúlok hozzá, ha a másik kártyán tárolt JPEG egyszerű eszközökkel nem hozható rendbe. (JPEG-t HDR beállitásban tárolom a gépen.) 2. az épületfotóknál zavaró összetartásra pedig inkább az ugyancsak ingyenes Microsoft Polarr programot használom, mert ott tudok nem autómatikusan (teljesen) korrigálni, amit a darktable-nél (legalábbis én) nem találtam meg. A Polarr-nál csak arra kell vigyázni, hogy a fotót eleve úgy készitsem, hogy legyen bőven égbolt az épület felett, mert ellentétben a darktable korrigáláshoz itt az részben eltűnik. 3. Miután a Sony 7III-nál legnagyobb bosszúságomra hiányzott a panoráma fotó készitési opció, letöltöttem az Image Compositor programot. Gyorsan és egyszerűen tudsz panoráma fotókat késziteni. Rájöttem azóta, hogy ez a módszer sokkal- de sokkal jobb! El tudod dönteni, hogy : - hány fotóból rakod össze a panoráma képet, - milyen záridővel készited az egyes képeket előtte. ((Pld templom belső fotó, régebben zajos lett mert 1/60-nál nem lehetett még nagylátószögből sem késziteni az autómatikus panoráma fotót, igy ISO 10000 fölé került az érzékenység. Most pedig kézből készitek 1/10-del (mert nem kell folyamatosan fordulnom) fotókat és rakom össze őket pár másodperc alatt. - én választom ki, hogy az elkészült panoráma fotó milyen felbontásban és minőségben legyen letárolva. (Akarok-e egy poszter fotót belőle nyomtatni, akkor bizony a lehetséges legnagyobban, de ha csak a monitoron akarom nézegetni és elküldeni valakinek, akkor elég egy kisebb felbontás is. A fotó méret különbség: az egyik elérheti a 100 MB-ot, a másik lehet 5 MB is.)
Fotós szemmel ez a kép fabatkát sem ér igazából, hiszen késő éjszaka csináltam és teljesen fekete az ég. Meg lehetne ezt a fotózni pl a kék órákban, amikor csodálatosan nézne ki. Tehát a karácsonyfa csak egy ráadás szerintem :D Azért választottam ezt a képet, mert ezen tudtam a legjobban bemutatni azt, amiről ez a videó szólt. Vig napot!
Szia! Hát kicsit el vagyok havazva éppen, de ha nem sürgős, akkor lehet tudok segíteni. Írj privátban a Facebook oldalamon, ha gondolod és megbeszélhetjük, hogy pontosan mire is gondoltál. Víg napot! ;)
Szia! Többek között azért készítem ezeket a videókat, hogy aki nem beszél angolul, az is hozzáférjen ehhez és hasonló információkhoz magyarul. A Photoshoppal kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy az eBay - en fillérekért meg lehet kapni kicsit régebbi verziókat, amik szintén nagyon jók. Vegyél egyet onnan, ha szeretnél egyet, vagy keres olyan videót, ahol azt a progit használják, amit Te is. Vagy megtanulhatsz angolul, hiszen a párom online angol tanítással foglalkozik ;) ;) Víg napot!
6 ปีที่แล้ว
@@zolixplorer Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Szoktam vásárolni eBay - en! megfogom nézni. Én sem vagyok profi, de viszont én is jó mélyen benne vagyok a fotózásba és főleg a videózásban. Előbb utóbb az embernek meg kell tanulni az angolt. Köszi a hasznos választ.
Az utómunka a fotózás elengedhetetlen része, ha kicsit is komolyan gondolja az ember. Ezért úgy érzem hogy jogos a fotózás megnevezés. Én kérek elnézést, ha tévednék :)
@@zolixplorer Ez szerintem már túl van az utómunka fogalmán. Utómunka az én fogalmaim szerint, hogy kijavítod a hibákat és a valósághoz, az emberi szem által szokott látványhoz közelebb hozod a fotót. Ami ezen a videón van - pl. a valós perspektíva áttranszformálása geometriai szűrővel, ill. környezeti textúra kivágása és azzal a kivágódó részek pótlása - már inkább "hamisítás". Ez nem értékítélet: a fotómanipuláció fontos és érdekes művészeti ág, de szvsz már nem fotóművészet, hanem a komputergrafika része.
Most már értem, hogy az én egyik saroképület fotóm, miért volt olyan fura a függőleges helyzetben mégis, nem tudtam, hogyan javítsam tovább. Ezt a tornyokkal jól szemléltetted. Köszönöm, igazán hasznos volt.🙏🙏🙏
Zoli Te egyszeruen annyira jol magyarazol!!!! Mindegyik video szuper, de ezek kiemelkedoen!!!puszi Nektek!
Szia! Nagyon köszi! Lesz még pár ilyen rövidebb tipp a közeljövőben. Látszólag ezt jobban értékeli a nagyérdemű közönség ;)
Köszönöm a segítséget sokat segített
Örülök, hogy hasznos volt számodra :)
Köszönöm megint tanultam valamit
Ez jó volt. Köszi. Fel is iratkoztam!
Köszi szépen! Üdv a csapatban :)
Amugy jobbulást
Köszi szépen! :)
Szia nagyon jók a videóid, esetleg az objektívekről nem akarsz csinálni egy videót?pl: te milyet használsz,milyet ajánlasz egy kezdő fotósnak,milyen képekhez milyen objektív előnyös..stb
Szia!
Köszi szépen! Lesz egy olyan videó hamarosan, ahol arról akarok kicsit beszélni, hogy miket kell figyelembe venni kamera és lencse vásárlás előtt, hogy én miért azokat vettem, amiket. Külön a Lencsékről nem volt tervben egyenlőre, de azért felirom a listámra. Köszi a tippet ;)
Víg napot!
Sosem láttam a csatornádat de a youtube valamiért ezt a videót feldobta nekem. Tetszett, szóval ment a feliratkozás 👍.
Köszi szépen! Igyekezni fogok, hogy ne bánja meg senki a feliratozás ;)
Ennél van egyszerűbb módja is: A szabad alakítás opció. De ez sem rosz, csak....macerásabb.
Egyszerűbb:
Régteg másolat, majd CTRL T és a ctrl lenyomaása mellett a sarkok kihúzása. Akkor mégf a kitöltésekkel, meg a vágással sem kell vacakolni. Ja és marad az "eredeti" méret.
Sziasztok. Nagyon jól videók és sok jó tipped van. Az lenne a kérdésem hogy milyen tripodot használsz. Ha nem használsz akkor milyet ajánlanál egy canon 750d kaliberű gépnek? Esetleg vane tapasztalatod ezzel kapcsolatban. Válaszodat előre is köszönöm. Zsolt
Szia! Köszi szépen!
Én manfrotto állványt használok és teljesen rendben van, bár vehettem volna eggyel nagyobbat is. Nem vagyok nagy szakértője az állványoknak, de találtam egy elég részletes cikket neked a témában : pixinfo.com/cikkek/allvany-vasarlasi-tanacsok-igy-valassz-tripodot-es-allvany-fejet/
Remélem segít majd. Víg napot! :)
Király lett! Sok mindent tanultam :))
Az utazós videóidat milyen programmal vágod? Tök jók!
Halihó! Köszi szépen! Adobe Premiere Pro - val vágok és a feliratokat, továbbá néhány effektet pedig Adobe After Effects - el adom hozzá.
Szia Zoli!
Ez konkrétan melyik PhotoShop verzió. Ha jól látom, akkor magyar nyelvű. Eddig úgy tudtam, hogy az ezeréves 5.0 verzió volt csak magyar nyelvű.
Szia!
Ez a photoshop cc 2018 volt még. Én úgy tudom hogy minden photoshop már magyar nyelvel is kijön. Én szinte mindig angolul használtam, csak egy ideje állítottam át, hogy Ti magyarul lássátok.
@@zolixplorer Köszi.
@@zolixplorer Megnézed, melyik verziót használod? Mert a PS CC-nek tizenkét darab 2018-as verziója van és pl. a 2018 20.0.2. (ez a legújabb) az ismertető szerint "nem tud magyarul".
Már nem azt a verziót használom, de gondolkodtam. Szerintem PS cc 2019 volt és a TH-cam on találtam egy videót, hogyan kell csel et cserélni. Mivel a premier pro cc 2019 fura hibákat produkált nekem, ezért mindent (PS, Lightroom, After Effects és Premier Pro) vissza állítottam cc 2018 - ra. Jelenleg nekem is angol, mert a magyarban már nem igazodtam el rendesen :D
Sajnos már nem találom pont azt a videót, de ha rakeresel, hogy "how to change language in Photoshop cc 2019", akkor kidob párat.
Most egyenlőre a Photoshop a GIMP -2 - vel tudom helyesíteni, de ez nem az igazi?
Sajnos nem ismerem a GIMP 2-őt. Világ életemben csak Photoshoppal és Lightroommal dolgoztam. Illetve van egy ingyenes program, amivel nagyon jó retusálni. A neve Fast Stone Image Vierwer. Egyszerű, de nagyszerű program ;)
Nem értem miért nincs több feliratkozód
Én sem :D Majd talán lesz ;)
Ènse èrtem de ez a közösèg normálisabb mint a sok nemnormális aki letopja az embereket+(íhy legalábba tudja olvasni Zoli a kommenteket)
Igen, igen! Nagy kincs, hogy nem kell rosszindulatú kommenteket olvasgatni sűrűn. Elég lélelek ölő tud lenni. Nem cserélnélek le Titeket 100000 hülyére sem :D
@@zolixplorer👍 köszönyük👍😉
@@zolixplorer Köszönjük :D :D
Ez tényleg jó funkció.
Én amúgy nem szoktam teljesen függőlegessé tenni az összetartó épület oldalakat. Nekem legalábbis nem természetes, ha ez teljesen korrigálva van. (Talán mert az ember hozzászokott ahhoz hogy az épületfotózásnál ez az összetartás meg van. ) Leginkább akkor használom, ha egy nagylátószögű beállitásnál a kép szélén belekerül egy függőleges szegély, ami ekkor szinte teljesen 20-30 fokkal bedől.
Akinek nincsen Fotoshopja, annak ajánlom keressen rá a google.n. Vannak ingyenes programok is ugyanerre.
Köszi a kiegészítést! Többen kértek, hogy javasoljak ingyenes szerkesztő programokat, de én nem tudtam sajnos. Te mit ajánlanál?
@@zolixplorer
1.
Darktable-t használom az általános utómunkálatokra. Amatőrként én tárolok raw formátumban is az egyik Sony a7III kártyán, de csak akkor nyúlok hozzá, ha a másik kártyán tárolt JPEG egyszerű eszközökkel nem hozható rendbe. (JPEG-t HDR beállitásban tárolom a gépen.)
2. az épületfotóknál zavaró összetartásra pedig inkább az ugyancsak ingyenes Microsoft Polarr programot használom, mert ott tudok nem autómatikusan (teljesen) korrigálni, amit a darktable-nél (legalábbis én) nem találtam meg. A Polarr-nál csak arra kell vigyázni, hogy a fotót eleve úgy készitsem, hogy legyen bőven égbolt az épület felett, mert ellentétben a darktable korrigáláshoz itt az részben eltűnik.
3.
Miután a Sony 7III-nál legnagyobb bosszúságomra hiányzott a panoráma fotó készitési opció, letöltöttem az Image Compositor programot. Gyorsan és egyszerűen tudsz panoráma fotókat késziteni. Rájöttem azóta, hogy ez a módszer sokkal- de sokkal jobb!
El tudod dönteni, hogy :
- hány fotóból rakod össze a panoráma képet,
- milyen záridővel készited az egyes képeket előtte. ((Pld templom belső fotó, régebben zajos lett mert 1/60-nál nem lehetett még nagylátószögből sem késziteni az autómatikus panoráma fotót, igy ISO 10000 fölé került az érzékenység. Most pedig kézből készitek 1/10-del (mert nem kell folyamatosan fordulnom) fotókat és rakom össze őket pár másodperc alatt.
- én választom ki, hogy az elkészült panoráma fotó milyen felbontásban és minőségben legyen letárolva. (Akarok-e egy poszter fotót belőle nyomtatni, akkor bizony a lehetséges legnagyobban, de ha csak a monitoron akarom nézegetni és elküldeni valakinek, akkor elég egy kisebb felbontás is. A fotó méret különbség: az egyik elérheti a 100 MB-ot, a másik lehet 5 MB is.)
Wow! Köszi a részletes választ.
jo video, én a biztonság kedvéért még azt a fát is eltüntetném a közepéről, de az már egy kicsit hosszabb munka
Fotós szemmel ez a kép fabatkát sem ér igazából, hiszen késő éjszaka csináltam és teljesen fekete az ég. Meg lehetne ezt a fotózni pl a kék órákban, amikor csodálatosan nézne ki. Tehát a karácsonyfa csak egy ráadás szerintem :D Azért választottam ezt a képet, mert ezen tudtam a legjobban bemutatni azt, amiről ez a videó szólt. Vig napot!
Szia Sajnos nekem nincs ott az alakítási ezköz. Honnan tudom elöhozni?
Szia! ctrl + t billentyűkombinációval éred el az alakítás eszközt.
Szia! Èrdeklődni szeretnèk esetleg vàlalsz e videò kèszitèst?Csalàdi videòkbòl illetve fotòkbòl.Előre is köszönöm vàlaszod.
Szia! Hát kicsit el vagyok havazva éppen, de ha nem sürgős, akkor lehet tudok segíteni. Írj privátban a Facebook oldalamon, ha gondolod és megbeszélhetjük, hogy pontosan mire is gondoltál. Víg napot! ;)
Milyen photoshopot használsz?
Hali! Itt még Photoshop cc 2018 volt szerintem, de ez a funkció már sokkal régebbi kiadásokban is megtalálható.
Nem mindenkinek van pénze supershop program meg vásárlásra. Sokan nem olvasunk angolul.
Szia! Többek között azért készítem ezeket a videókat, hogy aki nem beszél angolul, az is hozzáférjen ehhez és hasonló információkhoz magyarul.
A Photoshoppal kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy az eBay - en fillérekért meg lehet kapni kicsit régebbi verziókat, amik szintén nagyon jók. Vegyél egyet onnan, ha szeretnél egyet, vagy keres olyan videót, ahol azt a progit használják, amit Te is. Vagy megtanulhatsz angolul, hiszen a párom online angol tanítással foglalkozik ;) ;)
Víg napot!
@@zolixplorer Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Szoktam vásárolni eBay - en! megfogom nézni. Én sem vagyok profi, de viszont én is jó mélyen benne vagyok a fotózásba és főleg a videózásban. Előbb utóbb az embernek meg kell tanulni az angolt. Köszi a hasznos választ.
Vègre valami nekemvaló(:
Ez nem fotózás. hanem számítógépes grafika, azon belül fotómanipulálás.
Az utómunka a fotózás elengedhetetlen része, ha kicsit is komolyan gondolja az ember. Ezért úgy érzem hogy jogos a fotózás megnevezés. Én kérek elnézést, ha tévednék :)
@@zolixplorer Ez szerintem már túl van az utómunka fogalmán. Utómunka az én fogalmaim szerint, hogy kijavítod a hibákat és a valósághoz, az emberi szem által szokott látványhoz közelebb hozod a fotót. Ami ezen a videón van - pl. a valós perspektíva áttranszformálása geometriai szűrővel, ill. környezeti textúra kivágása és azzal a kivágódó részek pótlása - már inkább "hamisítás". Ez nem értékítélet: a fotómanipuláció fontos és érdekes művészeti ág, de szvsz már nem fotóművészet, hanem a komputergrafika része.