Watchmen - A legjobb képregény - Alan Moore - DC - Fumax Képregény Kritika

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ก.ย. 2024
  • Watchmen - Az őrzők és Teljes Watchmen magyar képregény bemutató.
    V mint Vérbosszú képregény bemutató: • V mint Vérbosszú - Ala...
    Alan Moore képregény bemutatók: • Batman: Gyilkos tréfa ...
    DC képregény bemutatók: • Watchmen - A legjobb k...
    17:00-tól spoiler szekció.
    Magyar kiadás: Cartaphilus kiadó 2008-2009, Fumax kiadó 2018-2019
    Watchmen - Az őrzők 1-3, Teljes Watchmen
    Alan Moore, Dave Gibbons
    DC Comics 1986-1987
    #BestofComics #képregény #Watchmen

ความคิดเห็น • 12

  • @matekorandi6840
    @matekorandi6840 4 ปีที่แล้ว +3

    A MAUS-t mutasátok be :) mert érdekel mi a véleményéttek róla, nekem nagyon tetszett és nagyon kemény is egyben (igen kiszurtam a polcon xdd)

    • @bestofcomics4784
      @bestofcomics4784  4 ปีที่แล้ว

      Ádám is piszkál vele, sorra fogjuk keríteni :)

  • @faustoHUN
    @faustoHUN 4 ปีที่แล้ว +1

    Srácok, tök jók ezek a videók és jó dolgokat mondotok, de szerintem lehetne egy kicsit "feszesebb" - értem ez alatt, hogy kicsit rövidebb, de tömörebb, pörgősebb. Akár a vágással, akár a szöveggel, akár mind a kettővel lehetne játszani. Szerintem ez pl. egy nagyon jó 10 perces videó lehetett volna. Nem kötözködésből írom, csak a legtöbb videótoknál azt érzem, hogy a kevesebb kicsit több lenne.

    • @bestofcomics4784
      @bestofcomics4784  4 ปีที่แล้ว

      Köszi a visszajelzést! Igazad van, de a helyzet az, hogy ehhez előre meg kéne írni a videókat, amit belátható időn belül nem fogunk megcsinálni. Egyelőre marad a beszélgetős formátum, de persze azon belül folyamatosan próbálunk jobbak lenni.
      Pl. ha visszanéznéd az első videóinkat (ne nézd vissza :D ), akkor látnád, hogy ez már nagyságrenddel tömörebb. Mellesleg a Watchmenről nagyon nehezünkre esik keveset beszélni :D

  • @sexchamber7284
    @sexchamber7284 4 ปีที่แล้ว +1

    A DC-nél jelent meg '86-ban az első szám. A Vertigo comics '93-ig sehol. Tehát a Vertigo-nak semmi köze nem volt hozzá és szerintem később sem adták ki Vertigo logóval, de ebben nem vagyok biztos. Az viszont tuti, hogy a Watchmen nem Vertigo képregény. No offense. :)

    • @bestofcomics4784
      @bestofcomics4784  4 ปีที่แล้ว

      None taken, teljesen igazad van :) Nem is tudom, miért gondoltam, hogy Vertigo. Talán a Black Label variálás miatt, vagy mert minden más hasonló cuccot átpakoltak a Vertigoba.

    • @sexchamber7284
      @sexchamber7284 4 ปีที่แล้ว +1

      Best of Comics Igen, egyébként mindent ami nem DC univerzum átraktak Vertigo-ba. Még olyanokat is amikben egyébként voltak DC karakterek. Swamp Thing, Sandman. A Watchment viszont sosem tették át valamiért. Tudtommal mindig DC alatt jelent meg, pedig nem volt a része. Most ugye a sokat vitatott Doomsday Clock alatt mondjuk összeerőltették... csak minek. 😊😅

    • @bestofcomics4784
      @bestofcomics4784  4 ปีที่แล้ว

      A Doomsday Clockra kíváncsi leszek, de csak egyben olvasom majd el. Az elején követtem füzetenként, de a ~2 hónap kihagyások a füzetek között eléggé elvették a kedvemet.

  • @gyulaerdos7076
    @gyulaerdos7076 4 ปีที่แล้ว +1

    Nekem is 10-es ez a képregény, nagyon sok szál fut benne, és sok vetüéetből nézhető, szerintem jó, hogy nem wngedték a dc-s csapatot (igazség ligája) felhasználni, így nem szájbarágósak a karakterek. Én nekem egy kicsit zavaros az érzésem a megszokott dc-s karakterekre való levetítésben, egyes esetekben. 1 Ozymandiás Lex Luthor és Batman is lehetne nálam, 2 éji bagoly kék bogár (inkább) és Batman is, Rorschach-kot nem tudom nagyon kihez kötni. A többieket tisztának érzem, hiszen van egy fekete kanárink, zöld íjász, marsbéli fejvadászunk, bár Ő kicsit superman is. Ozymandiás szerintem alapvetően Shelly II Ramszesze, mégpedig a Bibliai féle kombó nem kicsit összetett. Dr. Manhattan, a Manhattan terv Robert Oppenheimere szuper erővel. A történet egyszerre a képregények kényelmes aranykorában játszódik, ahol még elleplezik a mocskot. Az ötvenes-hatvanas évek hidegháború, Kubai rakétaválságának idejében is játszódik, amikor már mindenki tudta, hogy baj van, de csak metafórákban beszélt róla és csak hajszálon múlt a III. Világháború kitörése. Továbbá játszódik a hetvenes években és azon túl is, amikor kifakad minden. Nagyon érdekes ez a képregény, én azt a részt élveztem leginkább, amikor dr. Manhattan ráébred az egyes emberek látezésének értelmére. Én úgy érzem ugyanolyan felismerés volt az nekem is ott és akkor. A videok hosszával nekem nincsen bajom, persze összesedettebbek lehetnének a gondolatok, de aki rövid, tömör lényegretörő videot akar nézni, az rossz helyen jár, amikor elkezd youtubeon 20 perces videokat nézni. A film c-c a képek követik sok helyen a képregényt, de ettől még semmi a képregényhez képest és önnállóan, pedig nem áll meg igazán. A képregény általánosan szerintem kápregény nem regénykép vagyis nem az író az elsődlegesen lényeges hanem a rajzoló, ez az eset szerintemvegy kivétel ahol az író ugynanúgy jó mint a rarjzoló sokszor jobb is, ezért ez egy regénykép, ezért is fogadják el azok is akik köpnek a képregényekre általánosan.

    • @bestofcomics4784
      @bestofcomics4784  4 ปีที่แล้ว

      Nos, igen. A Watchmennek túl sok rétege van, hogy kommentben, de akár 20 vagy 200 perc beszélgetésben is ki lehessen bontani.
      Btw Moore eredetileg a nem túl ismert Mighty Crusaders csapatot akarta használni.

    • @gyulaerdos7076
      @gyulaerdos7076 4 ปีที่แล้ว +1

      @@bestofcomics4784 Ez árdekes, valahol jó hogy eddig nem tudtam melyik csapatot akarta használni, így érdekes asszociációim tudtak kialakul. Valahol ezért is jó a képregény. Én mindig azt érzem kicsit, hogy amikor képregényt olvasok, kicsit magamban is olvasok, furcsa érzés ez, kitölti az ember a kockák közötti hézagot a maga szülte képzeletvilág kockáival és így lesz kerek egész a történet. Ezert is lehet az, hogy mindekinek más tetszik, ha vannak is nagy összecsengések, hiszen mindenki más és az igazán jó képregények lehetőséget adnak és teret engednek magunkhoz.

    • @bestofcomics4784
      @bestofcomics4784  4 ปีที่แล้ว

      Egyetértek. Rengeteget tanulhat az ember saját magáról és a világról is abból, hogy történeteket olvas. Még többet tanulhatsz magadról, ha magad is írsz valamit, és azt olvasod vissza.