„Gyvenu Europoje“: Kuo ypatingas gyvenimas ES pasienyje?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 ม.ค. 2025
  • Pasienio regionas neabejotinai yra specifinė vieta. Gyventojams tai reiškia buvimą greta kitos valstybės ir neretai buvimą periferijoje. Šiuose regionuose neišvengiamai persipina skirtingos kultūros, kalbos, istorijos.
    ES naujienų radijo tinklas „Euranet Plus" suorganizavo tinklalaidžių seriją apie gyvenimą prie Europos Sąjungos išorės sienų. Žurnalistai iš visos Europos vyko į įvairių ES šalių pasienio regionus, kad atskleistų unikalias šių vietovių istorijas, kylančius iššūkius ir kultūrą. Šioje „Gyvenu Europoje" su jumis pasidalinsiu svarbiausiais ir įdomiausiais momentais iš mano kolegų parengtų reportažų apie gyvenimą ES pasienyje.
    Pastaruoju metu pasaulyje kylant geopolitinei įtampai, o Europos šalyse didėjant nepasitenkinimui migracijos politika ES pradėjo griežčiau kontroliuoti savo išorės sienas. Europoje vis ryškiau įsitvirtina sąmoningumas dėl išorės sienų, skiriančių bendriją nuo likusio pasaulio. Vis dėlto, pokyčiai jaučiami ne visur, pavyzdžiui, Vokietijos pasienio regione prie Šveicarijos. Vokiečių žurnalistas Timas buvo nustebęs, kad siena tarp Vokietijos ir Šveicarijos nedaro absoliučiai jokios įtakos kasdieniam žmonių gyvenimui. Planuodamas šią kelionę Timas tikėjosi aptikti įvairius skirtumus, tačiau atrado, jog vokiečiai ir šveicarai gyvena kartu apie tai net nesusimąstydami. Timo pakalbintas Marcelis teigė, kad Bazelio mieste, kuris yra visai šalia sienos su Vokietija, yra visiškai nesvarbu ar tu šveicaras, vokietis ar prancūzas.
    Laidą veda Lukas Oželis.
    Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis.
    euranetplus-in...

ความคิดเห็น •