Велике дякую з Овідіополю , тішуся вашими деревами . В мене практично весь сад з ваших саженців , і що найважливіше шо всі дерева відповідають тому шо ти заказуешь , єкономишь час і нерви . Дякую за ваші золоті руки ! Слава Україні .
Вітаю, купляю велику розфасовку і мені вистачає на кілька років. Тому постійних продавців не зберігаю. Завжди обираю оптовиків де немає дрібного фасування (на 10 літрів). Там де від кілограму чи від літра. Таке пакування має оригінальний захист, продавці як правило уже на ринку України багато років та дбають про свою репутацію. Вони мають мати свій окремий сайт, також присутні на усіх інтернет платформах (Пром, ОЛХ і т.п.) там можна побачити не рецензовані відгуки покупців.@@Uhiljant
ВЯЧЕСЛАВ ВЫ СУПЕР!!!!! БЛАГО ДАРЮ ВАМ ЗА ВАШИ СОВЕТЫ . И САМОЕ ГЛАВНОЕ ЭТО НЕ ХИМИЯ . ВЕСЬ ИНТЕРНЕТ ПРОШЕРСТИЛА И ВОТ НАШЛА ВАС . . БЕРЕГИТЕ СЕБЯ ВЫ НАМ НУЖНЫ . ❤❤❤❤❤❤
Дякую, що ділитись своїм досвідом, дуже вчасно натрапила на вашу сторінку . Я почала займатись городом і садом нещодавно (3 роки) , та все рательно старалась обробити Біо препаратами, та воно не діє так як прописують, я грішила що роблю щось не так, але після того як ви розповіли про дію Гаупсіна та Псевдомони, я зрозуміла чому на вінограді з'явилися ттаки білі сліди, потім з зеленого він став пожовклим і весь врожай побілів не встигнув визріти.. Я також маю два кусти Актінідії, Чекалкін горіх також вже третій рік чогось сидить на місті..., жимолость також повільно росте ... Але в цьому році , я спдіваюсь усе буде гарно.. Дякую вам
Доброго вечора. Шкодую, що пізно дізналась про вас, але і рада також, що подивилась відео. Перегляну і інші обов'язково. А підскажіть будьласка, де краще купляти ці препарати. Дійсно, розфасовки багато, але маючи невелику ділянку мені ж не потрібно ні 5 кг ні навіть один... Може знаєте перевірених продавців, в кого купити ці препарати. Дякую. Дуже шкода моїх улюбленців, які хворіють і багато людей зрізають абрикоси під корінь. У нас не підніметься рука😢.
Доброго ранку, дякую! На жаль мінімальна розфасовка один кілограм. Можете узяти в складчину з сусідами. Менше фасування то уже ризик. Купляю у оптовиків, які уже давно на ринку.
Доброго дня. Ще раз прослухала це ваше відео, за що дуже дякую. Може прохання можливо важко виконати, бо ви дуже зайнята людина, але все ж спробую: може знайдете можливість ділитися цими препаратами зі своїми підписниками, так як самому купити , я думаю більшості немає можливості і необхідності. Нехай це буде дорожче, бо затратно, але ми були б безмежно вдячні вам. Ще раз дякую за вашу працю!
Дуже дякую, за вашою порадою в тому році вперше попробувала шавіт, дуже сподобалося, але тепер Ви розповіли про системний підхід, ще маю, заміню скор і хорус. А можете тепер, будь ласка, розповісті про боротьбу із шкідниками? Як Ви це робите і якими препаратими?
Найдоброго! Дякую за позитивну інформацію. По препаратам назва,це добре, але виробник може бути другий. Тож якщо є можливість показати УПАКАВКУ!!! Дякую.
Найдоброго! Дякую! Іншого виробника немає, але про пакування пропустив. Щонайменше пакування на один кілограм. Пакет дуже міцний, пластиковий. Верх відрізається і там ще має бути герметичний замок. На підробці замка немає.
Вʼячеславе. Доброго дня. Користуюсь вашою схемою обробки кісточкових в цьому році.. Гарна порада, вдячна вам.. Можливо підкажете, як правильно обробляти яблуню. Хімії різної безліч…але як вибрати , гублюсь.. Дякую
З такою любов'ю розповідаєте! Дуже дякую, корисно і ніби все зрозуміло. Але є питання про опади. Київська область, наразі дощі за дощами. Абрикоси вже з квітками на 15-20%, персики з бруньками. Чекати закінчення дощів чи можна оприскувати в якісь короткі проміжки часу між дощами??
Спасибо за видео.Подскажите пожалуйста у меня на груше листочки все закручиваются во внутрь. Когда была старая груша такого не было. Ее спилил и от пенька вырос жировик, привил на него разные сорта груш и после этого листочки, особенно старые все во внутрь закручены. В Ютубе у многих это видел, но никто ничего про это не говорит. Это что особенность тех сортов груш? Клещей там нету, смотрел под микроскопом. А что оно такое не понимаю. Может вы знаете? Перепробовал практически все препараты, даже в конце антибиотиком опрыскал, но по факту, -изменения никакого не было! Какая то загадка и в литературе нет ничего. Один из блогеров ответил ,что это за счёт того что мало дождей было.Но у меня же дерево старое, пятидесятилетней, корни ушли глубоко вниз, а прививка выросла метра на полтора, разве те старые корне не в состоянии прокормить этот черенок???
Дякую! Скручування листя це перший прояв бактеріозу. Далі будуть чорніти краї листків та появлятись чорні плями по стовбурі. На сьогодні це справжнє жахіття для європейських груш і не тільки. Ефективного лікування немає. Є лише профілактичні заходи, це побілка вапном і не лише стовбура, а і тоненьких гілочок. Також відбір сортів, які стійкі до бактеріозу.
@@rozkish дуже дякую за вiдповiдь! Я купував в пiтомнiку живцi, гадаю це я вид них отримав в подарунок цю хворобу. Дерева бiлю кожен рiк як можно више i обробляю бордовской рiденою з великою дозою iзвнсти до розпускання брунек, що дерева майже бiлi cтоять. В осени обробляв мочевеною, сильным розчином. Дуже прикро що так вийшло, що такi продавцi в Украiнi!
Доброго дня! Я не маю когось конкретного. Завжди при необхідності замовляю в інтернет магазинах оптовиків. Конкуренція там висока і кожен старається не втратити репутацію. У роздрібних торгових точках на ринках все не так добре...
Дякую! Так, зізіфус розпускається саме пізніше з дерев. Так у всіх. Щоб прискорити розпуск бруньок, чорною плівкою мульчується земля навкруги стовбура. Приблизно 1,5-2 метра в діаметрі. Плівка залишається ціло-річно.
Добрий день. Скажіть Будь ласка, чи можна з шавітом робити бакову суміш з препаратами від шкідників, наприклад додати актару. Або як ви боретесь з шкідниками після обробки шавітом. І друге питання , якщо обробити медяном екстра, через скільки часу можна обробляти шавітом.
Доброго дня. Наскільки мені відомо бакові суміші зараз не рекомендують. Змішування препаратів зменшує їхню дію. Медян екстра утворює захисну плівку на 30-40 днів, під якою гинуть спори грибків та яйця шкідників. При ростові бруньки та пагонів герметичність плівки порушується і тоді можна застосовувати інші препарати.
Коли заливаєте в обприскувач розчин +55 градусів, 10 з них піде на нагрівання обприскувача. Якщо будете тримати штангу на відстані 20 см. від гілок дерева, при взаємодії з повітрям ще мінус 10-20 градусів в залежності від погоди. Сміло бризкайте, шкоди дереву не буде.
Дякую за дуже корисні поради і цінний досвід! Цікаво було б почути Вашу думку, В'ячеславе, про обробку саду в березні Бордоською Рідиною 3% з підвищеним вмістом Вапна 0,6-1 кг/10л Води, для якомога довшого, аж до 1,5-2 місяців перебування засобу на гілках, тобто тривалого захисту??? І чи взагалі Ви Бордоську використовуєте?
Дякую! Раніше я використовував тільки Бордоську суміш 3%. Якщо вона не підроблена то ефект дуже добрий. Плюс економія часу. Бо зараз спочатку обприскую Медян Екстра, а потім білю все вапном.
@@rozkish Зрозумів, дуже дякую за відповідь! Бо я якраз бачу, по словах вже багатьох і інших садівників з досвідом (яким можна довіряти), що правильно застосована Бордоська це досить хороший профілактичний засіб боротьби з хворобами, який ще й до того добре лікує вже хворі дерева від камеді, монілії ітд! Але єдиний мінус Бордоської в тому, що з нею трохи багато пацьканини, та і трохи деколи забивається оприскувач, якщо не достатньо добре процідити)) ... в цьому сенсі альтернативні схеми, типу Вашої з Медян Екстра, Шавітом ітд є теж досить цікавими і зручними! Тому ще раз дякую за інформацію і цінний досвід!
Дії на 1.5-2міс. ви недосягнете нічим.По сплячому дереву ще куди нейшло,а коли уже все розпускається, то листок за сутки підростаючи, уже получає мікротріщини і якщо ви навіть його закрили плівкою-(медзяном) то через 2 дні там вже є тріщинки в які знову може попасти збудник.
@@БогданКоваль-о7т ну так, мова йшла тільки про сплячу фазу в період лютий-березень-поч.квітня (в залежності від року й погоди), а далі само собою вже зовсім інші препарати і схеми йдуть!
Добрий вечір підскажіть будь ласка чи можна використовувати ШАВІТ під час цвітіння кісточкових? (На дачі я буваю не дуже часто і по приїзду хотілось би обробити все і зразу)
Під час цвітіння ,люба обробка хімією небезпечна тим,що навіть якщо невбєте бджіл,то ви закроплюєте квітку, і пилок і нектар іде в вулик,можливо це невелика доза але якщо це робити дружньо, то думаю що це може і на меді позначитись...
Доброго дня! Можна абрикос, персик, мигдаль, повстиста вишня відразу використати після цвітіння, а вишню в той самий час перед. Це буде все за один раз.
Добрий день! За цим посиланням посезонно діючий каталог - docs.google.com/spreadsheets/d/14w5dcNgH0VnSzM6LicxdWzJ9NxAL2Bv0hL8THJxusls/edit#gid=0, тут умови для замовлення
Доброго ранку . Якщо Ви хочете мене переконати , то Я тільки ЗА . Але спробуйте по суті питання . Я серйозно не сприймаю такі висловлювання як У Європі , була більша доза ДР а виробник зменшив, заборонено багато препаратів і т.д . Мене такі розмови не зацікавлюють , дайте будь ласка конкретних посилань . Знову про "ШАВІТ" . Можливо краще про ФОЛЬПЕТ ??? Ви берете два продукти від ADAMA , на справді досить достойні ( сам їх використовую ) . Робите обробки однаковим ДР , один за одним . У чому суть ??? По-друге : ця ДР працює від МІЛДЬЮ та ПАРШІ , і не впливає на монілію . Проти моніліозу діють ДР , з других хімічних груп ( дивіться коментарі під цим відео Сергій 82 ) . Тож питання . Якщо моніліозу проникає через квітку у середенну рослини . Як контактна ДР працює ??? Це те саме що, під час цвітіння обробляти МІДЬ міськими препаратами . Поміркуйте про це. Також хочеться дізнатися , Коли ADAMA зменшила кількість ДР у "Шавіт" та "Фольпан" . Яка кількість ДР г/кг була с початку ? Та коли зменшили ? Тільки будь ласка , надайте серйозні підтвердження , якщо можна з посиланнями . Посилання на друзів та знайомих, за кордоном , мене зовсім не переконують . Я постійно проживав в Угорщині більше десяти років . Та навіть сам с задоволенням працював ( безкоштовно , для придбання опиту ) , у друзів на виноградн
Трохи питання не по темі. Я придбав у вас черешню Пенні. Підкажіть які особливості росту? Обираю формування. Зараз вона виглядає як один пагін висотою півтора метра і декілька бічних на висоті приблизно50см від землі. Чи закладає вона плодові бруньки на вертикальних пагонах для обрізки системою kgb? Чи краще веретено, або чаша? Дякую за вашу роботу.
Я для себе після кількох років вільного росту саджанців черешень переходжу на чашу. Полегшує обробіток та збирання врожаю. Високі черешні це більше для птахів ніж для людей. Але є перевага і високого росту - добре продувається та менше хворіє.
Доброго дня.У мене питання до вас ,переглянувши ваше відео в першу чергу хочу вам подякувати за поради.Я купила препарат Шавіт він коштує 1 кг 800 гривень.,але там не було застьожки тоце може бути фальсифікат, а застьожкою орігінал.Будь ласка підкажіть,
На упаковці 'Шавіт' 1 кг ніяких застьожок не мае . Не турбуйтеся, дивлячись на ціну повинен бути орігінал . На ринку 1 кг , підробки поки не зустрічав ( можу помилятися ) . Підробки частіше зустрінеш 15 г , 20 г та 100 г . Їх вигидніше підробляти . Оригінальний "ШАВІТ" у мілких гранулах , світло коричневий - трохи з сіруватий , гранули приблизно 1.5 мм . Якщо в середині порошок - пудра , тоді 100% підробка
Це також хороший мідний препарат що вартує на увагу. Найгірше на сьогодні це мідний купорос, дорога вартість заставляє підприємчевих продавців робити підробку - кухонна сіль та дрібка синьки - швидко, дешево і не відрізнити...
доброго вечора не підскажите чи можна обробляти садок мочевиною рано восени і чи дає вона той результат про який говорять в інеті а саме чи дерева цвітуть пізніше на тиждень два???дуже дякую)))Слава Україні!!!!
Героям Слава!!! Доброго дня! Гарне питання, так то правда. Але є нюанси, розчин мочевини це велика концентрації солі, яка при оприскуванні "спалює" спори грибкових та кладки яєць деяких шкідників. Також обпікає верхні шари кори на бруньках і їм приходиться довше відновлюватись. Це і затримує розпускання. Така ж сама дія спостерігається і від залізного купоросу. Зловживати цим непотрібно, це виснажує дерева і до того висока концентрація азоту можуть переключити дерева з плодоношення на ріст. Тому такий обробіток рекомендується раз на два-три роки.
Доброго дня! Я не маю когось конкретного. Завжди при необхідності замовляю в інтернет магазинах оптовиків. Конкуренція там висока і кожен старається не втратити репутацію. У роздрібних торгових точках на ринках все не так добре...
У цьому році погано спрацював по персику. Обробляв два рази, дерева врятував врожай ні. В минулі роки до 10 днів і курчавість зникала. Лист не опадав, ставав зеленим і працював далі.
Вячеслав , будь ласка .кажется в этом ролике вы сказали про поддельный медный купорос , что то закрашивают синькой .Пересмотрела еще раз и уже нет этого сказа ,или это не здесь .Отчего мне так важно ? Покупаю медный купорос , он совсем не такой как раньше .Теперь заинтересалась ,надо выяснить .Что закрашивают ? Беларусь .Дякую .
Обмежив використання Шавіта. При дуже мінімальному попаданні у ставок все крім карасів подохло. Існує думка(Люмін) що до шавіта на винограді відбуваєця звикання. За +50 дякую. Буду випробовувати. Хочу спробувати також дезінфектор Вірацид.
Дякую! Персик,абрикос ,це справді проблемні дерева,хвороби липнуть до них і вражають досить таки сильно,хіба що розмножувати їх кісточкою і хай ростуть на виживання своїм імунітетом,тоді буде екологічна продукція.
Також дуже цікаво де ADAMA заявляє ШАВІТ або Фольпан по кісточкових . Можливо що вони не знають про вирощування кісточкових в Україні??? Думають що в нас тільки соняшник та буряки ??? Тоді можливо Ваша правда , але дуже хочеться дізнатися , у якіх країни ШАВІТ або Фольпан, мають реєстрацію по кісточкових ??? Може в Ізраїлі, Марокко, Туреччині , Італії , Іспанії, Франції і т.д ??? Тільки про знайомих у Європі не треба !!! Надайте офіційні посилання . Ще мене переконають ( я надам свої вибачення ) , якщо нагадає те хоча б один припадати з ДР ФОЛЬПЕТ ( будь якого відомого виробника ) , якій має реєстрацію на кісточкових в Україні, чи будь якій іншій країні
@@rozkish Спробувати можна , але треба розуміти що робиш . Бігати за кимось , по чужих граблях ( витрачаючи час та кошти ) , зовсім не цікаво . Це вже давно в минулому . Саме головне що Ви не можете надати щось переконливе!!! Якщо хочете , ще одне запитання, то будь ласка . Поясніть будь ласка . Чому виробники наполягають , застосовувати препарати +25 +28‘С . Відкіля взялася температура баковій суміші ±50 . Вам таке наснилося ???
Доброго вечора . Це не робота сьогодні , а досвід . Маю на ділянці 11 сортів абрикоса : Поліція , Рубіста , Шалах , Чорний Принц , Сульмона , Хар Гранд , НЖА 19 , Рабада , Джумбо Кот , Масіс , Фарбела . Також маю особистий досвід . Маніліозу не маю , а у сусідів повно . Якщо Вам буде цікаво , можу дати свою схему обробок кісточкових
@@Sergey-it5gz Я так розумію , що Вас цікавить схема по абрикосу . 1 - до цвітіння ( рожевий бутон , початок цвітіння ) якщо гарні погодні умови ( +5 ° та вище ) "Хорус" 3 г на 7,5 л/в ( діюча речовина ЦИПРОДИНІЛ 750 г/кг ) , або "Страж" 5-6 мл на 10 л/в , це те саме , але ДР 500 г/ кг , тому концентрація більше . Та сама діюча речовина у препараті "Мобіл" ЦИПРОДИНІЛ 750 г/кг , його треба брати 3 г на 7,5 л/в . Якщо погодні умови не дали зробити першої обробки , нічого страшного. Робимо обробку у фазі РОЗКРИТТЯ бутону 30-50% . Препаратом "Сігнум" 12 г на 10 л/в , та повторюємо також "Сігнум" через 12-14 днів . На ранніх сортах ( Прація , Рубіста и т.д ) цого достатньо , від грибкових та гнилі . На середно - пізніх та пізніх сортах ( термін дозрівання 15 серпня - 30 вересня ) додатково обробляю препаратом "Топсін-М"500КС 20 мл на 10 л/в ( грибкові та гнилі ) , або "Світч" 10 г на 10 л/в ( все залежить від погодних умов - опадів ) . "Сігнум" можливо замінити на "Белліс" але концентрація 10 г на 10 л/в . Діючі речовини в них однакові , різниця г/кг
@@Sergey-it5gz Якщо Вам цікаво по інсектицидам можу дописати . Але не забуваємо про добрива , це важливо ( земля ВИСНАЖУЕТЬСЯ ) . По персиках , нектаринах , черешнях схема обробок відрізняється ( більше додаємо інсектициди )
Щиро дякую! Кілька днів тому придбав Акіру та Сигнум. Маю з десяток трирічних персиків, то ж цікаво і по персиках, чим користуєтеся від курчавості?Чим підживлюєте абрикоси та персики?
Випадково відправив не дописаний коментар . Продовжимо ? Так ось, додаю до нижче сказаного . Також набував досвіду у садках кісточкових культур ( безкоштовно у вільний час , від основної роботи) . В Угорщині почалося може захоплення садом та виноградом . Та розмова не про це , повертаємося до ФОЛЬПЕТ . Річ у тому, дозування що "Шавіт" , що "ФОЛЬПАН" на різних культурах однакове 2 кг/га , термін очікування 40 днів . Можу простіше , "Шавіт" 20 г на 10 л/в , "ФОЛЬПАН" 20 г на 10 л/в , срок очикування 40 днів до собору врожаю . Я Ваш ролик прослухав один раз , та якщо не помиляюсь , Ви пропонуєте 25 г на 10 л/в . Виходить збільшення на 25% , тоді термін очікування теж збільшується. Чому ? Тому що водовилив не змінився , 10 літрів . Як бути з цим ??? ДР ФОЛЬПЕТ відношу до " важких" по терміну очікування . Хоча при правильному дозуванні він лягає на зелену масу досить м'яко ( фунгіцідного опіку не спостерігав ) . Але якщо потрібно збільшити дозування , наприклад дуже-дуже лютує ПАРША або МІЛДЬЮ , тоді вважаю потрібно добавити у бакову суміш антистрєсанти - амінокислоти, подвійну дозу . Наприклад "МЕГАФОЛ" 50 мл на 10 л/в , замість профілактичної - підживлювачої 25 мл на 10 л/в . Можна замість МЕГАФОЛа додати наприклад "Аміно Star" . Чи якість другий анті стрес . Поміркуйте над цим . Попереджаю Вашу відповідь . Те що Ви вже спробували 25 г на 10 л/в і все гаразд , потрібно пам'ятати, рослина отримує стрес навіть при рекомендованих дозах . Потім де кілька днів виходить зі стресу . Уявіть як почувається рослина при збільшенні дозування
@@ТаїсіяКучеренко Доброго , ні в мене не вистачає місця для щколки ( розсадника ) . Можу тільки розповісти у кого сам беру , та де більше подобається . Якщо напишете що Вас цікавить . Також можу поділитися своїми враженнями про той чи інший сорт та подвої . Єкзоти не культивую . В мене тільки виноград 25 сортів , персика біля 20 сортів , абрикосу 12 сортів , нектарину 8 сортів , яблуні біля 20 , груші 8 , черешні 4 . Диплоїдні сливи не маю , було біля 10 сортів , усі убрав . На мою думку сливи та алича тільки займають місце ( у зрівнянні з нектарином , абрикосом та персиком ) . Це моя суб'єктивна думка. Якби було більше місяця, можливо залишив би
@@ВячеславІванов-т9г дуже вдячна Вам за відповідь. Я хочу посадити новий сад з нуля, тому цікавить велика кількість дерев та кущів. Для початку по три саджанці різного терміну дозрівання. Наприклад якщо черешні - то рання, середня та пізня і так далі. Дерева щоб були середньорослі для більш якісного догляду за ними. На сортах я не дуже розуміюся, чи можна буде з Вами проконсультуватися? Мені потрібні - черешні, персики, нектарини, абрикоси, груші, айва середнього строку дозрівання, одна слива для соусів по типу ткемалі, та така щоб маринувати, мигдаль, фундук, шовковиця, грецькі горіхи, обліпиха, терен, аронія, лимонник, глід, шипшина, жимолость, ожина, ірга, гумі, зізіфус, порічки та смородину по декілька сортів.
Доброго вечора , Я Вас ні як не обзивав , тим паче брихуном . Якщо Я Вас обідив чимось, ВИБАЧТЕ будь ласка . Не в моїх правилах когось ображати . Ображають ті в кого не хватає аргументів , а в мене їх достатньо . Я вам запропонував , не дурити людей , а спочатку самому розібратися більш детально . Мова йде про "ШАВІТ" , наскільки Я пам'ятаю. Правильно ? Схеми на які культури цікавлять людей ? Кажіть с чого почати ? Усе Я знати не можу , мабуть таких людей немає . Те що я культивую у себе на ділянці , с задоволенням розповім . А саме час та пестициди якими Я працюю . Чим і коли підживлюю рослини . Вирощую виноград , яблуні , груші , персики , нектарини , абрикоси , черешні , чорну смородину . Диплоїдні сливи - аличу , вже два роки як відмовився , на їх місце добавив ще деякі сорти нектарини та персика , смакові не зрівняти . Тож запитуйте
Людей я не дурю, розповідаю про свій досвід. Я чудово розумію що без хімії виростити врожай практично не можливо. Але те що застосовую у себе в саду стараюсь підібрати по максимуму безпечне в порівнянні з іншими препаратами. Шавіт дійсно має невелику дозу діючої речовини. Ця доза раніше була набагато більшою. Але була зменшена щоб препарат залишився на європейському ринку. І її цілком вистачає, якщо застосовувати саме під час зараження моніліозом. Чому у Європі змінились норми застосування та заборонені багато різних хім-препаратів - тому що доведено що їхня дія не проходить безслідно. Усі вони в тій чи іншій мірі накопичуються у плодах, а ніяк не розкладаються з часом як про це пишуть в наших інструкціях. Ще гірша ситуація з повітрям у оброблених садах. Там не рекомендовано знаходитись без захисту після застосування до місяця, ато й більше. Про теплиці взагалі мовчу... Найбільший ризик від цього саме для садівника та його родини. Якщо сад розташований біля жилої будівлі - це взагалі катастрофа. І я не перебільшую.
Хорус + Строби( от Басф)+ Актара или Энжио при низких температурах. А в начале цветения косточковых от мон.ожога ( 2-3 день цветения) Сигнум(от Басф)+ Прованто Вернал(от Байер) эти препараты можно использовать при цветении ( в утренние или вечернии часы) Ну конечно, Искореняющее опрыскивание/ БЖ / никто не отменял.
Якщо Вам буде цікаво, вирощую сорти персиків : FF PF 24007 , Тендресс , Сімфоні , Саманта ( інжірний ) , уся лінія Royal та ПЛАНЄ 5 сортів ( Сан , Гем , Стар , Топ , Делішесс . Окрім цього нектарини : Піт Лейн , Магалі , Платеніна 264 , Марія Дольче, Конкуєт , Біґ Топ , Світ Леді та Супер Квін
Не дуріть людей , спочатку самі розберіться як слід . "Фольпан" діюча речовина ФОЛЬПЕТ 800 г/ кг ( контактної дії ) . "Шавіт" діюча речовина теж ФОЛЬПЕТ 700 г/кг також ( контактної дії ) . Добре працює проти МІЛДЬЮ на винограді та парші на яблуні та груші . Відмінність у концентрації контактного ДВ , та в тому що "ШАВІТ" посилений тріазолом ( триадименол 20 г/кг СИСТЕМНИЙ) . Але концентрація триазола настільки мала , що навіть ADAMA попереджує про опосередковану ( слабу ) дію проти БОРОШНИСОЇ роси та оїдіума и т.д , тому їх треба підсилювати якимсь тріазолом наприклад СКОР , ТОПАЗ , ПАРАЦЕЛЬС и т.д . Реєстрація у "ШАВІТ" та "ФОЛЬПАН" по кісточковим , ADAMA не робить в жодній країні світу . Це все одно що бабахати з гармати по горобцям
После цветения решил обработать деревья шавит + прованто вернал весь сад. Черешне и вишне не очень понравилось, некоторые листья повяли, видимо высокая температура 45 градусов. Не удачный опыт, при такой температуре белок сворачиваться. Будем наблюдать.
эх, имею на двух соседних участках по огромному абрикосовому дереву с возрастом более 40 лет. абрикосы никогда никто ничем не обрабатывал и с каждым годом они монилиозят всё больше. прям хоть иди и спиливай их ...
Цікаво, як би ви відреагували на старий ефективний метод боротьби з борошнистою росою, кліщами, попелицею на кущах аґрусу та смородини. Коли взимку кущі обливають кип'ятком?! Саме цікаве, у ті часи не було інструкцій.
Звідки у вас така інформація? Спілкуюсь з колегами з різних країн ЄС, також завжди задоволені препаратом. На разі він вільно продається в Європі... Ось посилання на магазин у Румунії - www.nexles.com/eu/adama-fungicide-shavit-f-72-wdg-1-kg.html, ось у Польщі - agrosimex.pl/shavit-plus-71-5-wp. Можу продовжити... До речі, у їхніх описах набагато більший перелік до застосування.
Доброго ранку , відповіді не дочекався . Правду кажучи не дуже сподівався , бо окрім слів "ВЛАСНИЙ ДОСВІД" та "ПОДИВІТЬСЯ МОЇ ВІДЕО" , наврядчи щось почув . Але Я вже казав , мені така відповідь не цікава . Мені також не цікаво , чим Ви обробляєте свій садок . Небезпеку становить те що , люди дивлячись цей канал , повторюють такі самі помилки . Хочу навести приклад . Якщо дитина впала , та подряпала наприклад коліно . Що роблять дорослі ? ПРАВИЛЬНО!!! Подряпину мажуть ЙОДОМ або ЗЕЛЕНКОЮ , але нікому із дорослих , не приходить у голову намазати цімиж ліками у горлі або у носі , коли у дитини соплі або кашель . Ще маю до Вас питання . Чому людей після ± 50 років , не беруть на нове місце роботи ??? Влаштуватися в такому віці , дуже складно . Одразу надам відповідь на це питання . Бо люди 50 + , у 98 99 % вважають що , вже все знають . Розповідають як робили їхні батьки, бабусі , дідусі і т.д . Яка у них освіта і т.д . А саме погане що , нічому новому навчатися не бажають . Як Вам така думка ??? Опираються на свій досвід
Доброго дня. Бачу Ви любити дискутувати, я теж :-) Я зовсім не думаю що знаю усе, навпаки чим більше пізнаю, тим більше розумію що не знаю нічого. Але досвід маю чималий, ділюся ним і люди мені за то вдячні. Вам на жаль він у пригоді не стане тому що Ви вирощуєте фрукти не для себе, а для продажу. Тому підходи до садівництва у нас різні. Ви любою ціною маєте зберегти врожай і продати та заробити. У мене ціль зменшити до вплив до мінімального рівня. Живу в ягідно-фруктовому краї і бачу як подібні Вам фермери продаючи свою продукцію чи на ринку, чи оптом на вивіз - свою продукцію не їдять, а собі та своїм дітям вирощують окремо. І це не лише ягоди, фрукти, овочі, але й кури, свині, телята і т.п. Запевняти мене що Ваші діти споживають фрукти вирощені за Вашою інструкцією не потрібно - не повірю. Думаю Вам відомі країни де дозволено діяти лише за інструкціями... і як ці країни розвинуті... Є люди які діють лише за інструкціями, а є які доповнюють ці інструкції та переписують їх заново. І саме такі ведуть людство вперед. Також приведу приклад - використання нашими воїнами західної зброї - виробники дивуються що навіть не підозрювали про саме таке успішне застосування до якого додумались наші хлопці. І ще буквально пару днів назад ішов по ринку. Там одна продавчиня яблук звернулась до перехожої жінки, що б та звернула увагу на її так би мовити дуже гарні яблучка. На що мудра жінка відповіла: "Аж занадто гарні - їжте самі". Навколо стільки різних хвороб, люди починають прозрівати, думати що споживати... Хочеться з'їсти яблуко чи персик, чи абрикос та отримати від того користь, а не діатез, алергію або в кращому випадку зупинку шлунку. Я бачу скільки навкруги лише алергенних дітей, не кажу про інші хвороби... То ж якщо моїми порадами скористається хоч десяток людей, то це відео було знято не дарма. PS: Що до віку - люди різні, є 90-річні з ясним розумом з якими приємно поспілкуватись і завжди можна отримати добру пораду. А є значно молодші, а бовдур бовдуром. Все залежить чи при народжені мати з батьком щось поклали у ту коробочку, що голівонькою зветься. Так у нас на Поділлі старі люди кажуть.
@@rozkish Доброго, Вам про мене нічого не відомо , та його і не потрібно . Ви не знаючи мене, вже записали у фермери чи промисловці . Так от , на справді Я не заробив жодної копійки на своему захопленні . Все що вирощую , споживаємо родиною , та пригощаю приятелів , сусідів БЕЗКОШТОВНО . Маю можливість !!! Хоча думки про реалізацію, інколи приходять . Мой близькі вже не взмозі спожити те що Я вирощую!!! Так що перед тим як робити висновки , краще дізнатися більше про людину . Мене з дитинства привчали , якщо щось робиш , роби гарно , ХРЕНЬ сама по собі вийде!!! Знову Ви про що попало , тільки не по суті . Якась дискусія не зрозуміла . Я про одне , Ви про інше . До хімії Я ставлюся дуже виважено та обережно . Якщо термін очікування на "Шавіт" 40 діб , то Я витримую 40 + половина , усього 60 діб . Що робите Ви коли обробляєте абрикоси , які починають визрівати у кінці шостого - початку мого місяця . Поміркуйте!!! Усім розповідаєте , як треба робити . А самі не розумієте що "ШАВІТ" та "ФОЛЬПЕТ" це майже одне і те саме , ( ДР Фольпан , різниця у г/кг ) . Терміни очикування однакові . Я вже третій рік працюю "ЙОДОЦІД" та "колоїдна сірка РІДКА" . Актофіт , Актоцід , Мікосан -Б використовую дуже давно , навіть не припомню скільки років . А що у Вас??? Що знаете про рН ??? Та про напів розпад ДР при не правильному рН води ??? Як всім відомо , ЗЕМЛЯ ВИСНАЖУЕТЬСЯ . А Ви про це щось ЧУЛИ ??? Як грамотно та безпечно поповнити мікро та макро елементи ??? Щось розповісте ??? Не нагоняючи нітрати !!! У мене освіти аграрної немає. Я як щось роблю , намагаюся добре розуміти . Я можу ще багато чого у Вас запитати . Але можу і відповідати на різні питання. З задоволенням обговорюю різні питання, з тими хто в цьому розуміється . А Ви можете теж спробувати навести аргументи . Або продовжувати лікувати у горлі та у носі ( соплі ) зеленкою чи йодом . Ви повинні зрозуміти що, коли ви робите помилки , за вами повторюють люди ( Ваші глядачі ) , які псують свії час . Ви не готові до обговорень , не достатньо знань!!! Можете не навчати а повчати
@@rozkish З тими людьми, якими цікаво обговорювати ті чи інші питання , вже давно спілкуюся на пряму , по телефону . Маємо зв'язок у обох напрямках . Майже кожного вечора . І це люди , з якими насправді цікаво розмовляти . Даємо одне одному щось нове та цікаве . А цікаво розмовляти з тими хто може аргументувати
@@rozkish Ви не знайдете жодного мого відео у ЮТУБІ. Мені це не потрібно!!! Ті кому цікаво , Я можу запросити до себе у садок та на виноградник . Але далеко не кожного !!! Також в мене не має потреби в ОСКАРІ ( документальне кіно ) . Розповісти маю що , але не маю часу . Роботи вистачає . У мене існують тісні зв'язки, з де якими виробниками добрив та ЗЗР . Рекламувати нікого не буду , бо вважаю що у різні виробники мають декілька гарних продуктів , АЛЕ !!! прив'язуватись до окремого виробника ( використовуючи пестициди одного бренду ) , не має сенсу . Так от . Деякі виробники ЗЗР надають мені свої продукти для тестування. У сезон проводжу тести не більше ніж для двох брендів ( де якими, змушений відмовляти , пропоную перенести на наступний рік ) . Залишаю за собою право змінювати технологічну карту виробника , якщо бачу якість несунітницю або помилку ( терміну застосування, дозуванні і т.д ) . Маю право згадати про якийсь продукт , якщо вважаю його діевим . Але якщо щось не те, першим попередити виробника , та не згадувати про це у широкому доступі . У приватній бесіді з приятелями та однодумцями , можу сміливо обговорювати , що не сподобалось , і як можна зробити краще. Так що , на базарі не торгую . Все що виробляю , вживаємо самі . Навіть веду гарячі суперечки з хімиками - технологами ( не безуспішно) , де яких брендів . Аргументуючи свою думку
@@ВячеславІванов-т9г Доброго й Вам! Ви були не уважні. Я раджу використовувати або Шавіт, або Фольпан і одного разу на сезон достатньо. Ще раз перечитав Ваші рекомендації по захисту саду... Невже Вам настільки не жаль своїх рідних, перелік хім-засобів вражає. І строки дії у них також чималі. З останнього допису нарешті зрозумів в чому Ваша зацікавленість. Ви зробили зі свого саду випробовувальний полігон нових препаратів і тепер радите іншим скористатись розповсюдженням цих препаратів. Що до біологічних препаратів, тут також є над чим подумати. Скоро розповім та покажу... І ще раз повернусь до Шавіту. Які докази - обробив та побачив результат.
Дякую. Ви, навпаки, один з небагатьох до кого я завжди додзвонююсь та ще й отримую багато порад. Успіхів
Дякую!
Велике дякую з Овідіополю , тішуся вашими деревами . В мене практично весь сад з ваших саженців , і що найважливіше шо всі дерева відповідають тому шо ти заказуешь , єкономишь час і нерви . Дякую за ваші золоті руки ! Слава Україні .
Слава Героям!!! Дякую за добрі слова!!! Успіхів!!!
Навіки Слава неньці Україні!!!
Слава ЗСУ, нашим захисникам.
Перемога неодмінно буде за нами!!!
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
Дякую!
Дуже дякую Вам за роботу,за те,що ділитесь своїм досвідом
Дякую!
@@rozkishВітаю, чи не порадите перевірених продавців прнпаратів, протякі Ви розповідали?
Вітаю, купляю велику розфасовку і мені вистачає на кілька років. Тому постійних продавців не зберігаю. Завжди обираю оптовиків де немає дрібного фасування (на 10 літрів). Там де від кілограму чи від літра. Таке пакування має оригінальний захист, продавці як правило уже на ринку України багато років та дбають про свою репутацію. Вони мають мати свій окремий сайт, також присутні на усіх інтернет платформах (Пром, ОЛХ і т.п.) там можна побачити не рецензовані відгуки покупців.@@Uhiljant
Дякую Вам. Слава Богу за таких людей ,як Ви.
Дякую!
Спасибі за чудові поради по садівництву, обов'язково скористуюсь
Дякую, успіхів!
Дякую за цікаву інформацію. Всіх Вам благ.
Дякую! І Вам усього найкращого!!!
Дякую за Вашу роботу. За служіння. На зарозумілих прошу не звертати увагу. Така доля наставників, пробачати хейтерам😊
Дякую за добре слово!!!
Героям слава!
Дякую за цінні поради
Удачі вам.
Дякую, навзаєм!
Дякую за безцінну інформацію! Слава Україні!
Героям Слава!!!
Очень полезная, доступная грамотно поданная информация.
Дякую за Ваші поради.
Дякую!
Дякую щиро за консультацію.
Дуже дякую за цiннi поради. Разом з тим хотiлося б зрозумiти логiку захисту, чому так а не так, чому це, а не те, тобто питания "чому"
ВЯЧЕСЛАВ ВЫ СУПЕР!!!!! БЛАГО ДАРЮ ВАМ ЗА ВАШИ СОВЕТЫ . И САМОЕ ГЛАВНОЕ ЭТО НЕ ХИМИЯ . ВЕСЬ ИНТЕРНЕТ ПРОШЕРСТИЛА И ВОТ НАШЛА ВАС . . БЕРЕГИТЕ СЕБЯ ВЫ НАМ НУЖНЫ . ❤❤❤❤❤❤
Дякую!!!
Дай Боже Вам здоров'я
Дай Боже і Вам!!!
Дякую за цікаву інформацію. 👍💪✌
Дякую!
Дякую, що ділитись своїм досвідом, дуже вчасно натрапила на вашу сторінку . Я почала займатись городом і садом нещодавно (3 роки) , та все рательно старалась обробити Біо препаратами, та воно не діє так як прописують, я грішила що роблю щось не так, але після того як ви розповіли про дію Гаупсіна та Псевдомони, я зрозуміла чому на вінограді з'явилися ттаки білі сліди, потім з зеленого він став пожовклим і весь врожай побілів не встигнув визріти.. Я також маю два кусти Актінідії, Чекалкін горіх також вже третій рік чогось сидить на місті..., жимолость також повільно росте ... Але в цьому році , я спдіваюсь усе буде гарно.. Дякую вам
Дякую! Жимолость спробуйте кожен рік підрізати, тоді і ріст буде, і врожай. У мене є відео про це. Успіхів Вам!!!
@@rozkish Дякую, спробую
Цікава і корисна інформація .Будем застосовувати,бо чесно кажучи ми чайники
Дякую!
Дякую,Героям Слава
Дякую за гарні поради
Дякую!
Дякую.
Доброго вечора. Шкодую, що пізно дізналась про вас, але і рада також, що подивилась відео. Перегляну і інші обов'язково. А підскажіть будьласка, де краще купляти ці препарати. Дійсно, розфасовки багато, але маючи невелику ділянку мені ж не потрібно ні 5 кг ні навіть один... Може знаєте перевірених продавців, в кого купити ці препарати. Дякую. Дуже шкода моїх улюбленців, які хворіють і багато людей зрізають абрикоси під корінь. У нас не підніметься рука😢.
Доброго ранку, дякую! На жаль мінімальна розфасовка один кілограм. Можете узяти в складчину з сусідами. Менше фасування то уже ризик. Купляю у оптовиків, які уже давно на ринку.
@@rozkishДякую за відповідь. А у вас можна купити? Бо з сусідами навряд чи вийде і садки у нас не великі, по декілька дерев абрикос і персиків.
Доброго дня. Ще раз прослухала це ваше відео, за що дуже дякую. Може прохання можливо важко виконати, бо ви дуже зайнята людина, але все ж спробую: може знайдете можливість ділитися цими препаратами зі своїми підписниками, так як самому купити , я думаю більшості немає можливості і необхідності. Нехай це буде дорожче, бо затратно, але ми були б безмежно вдячні вам. Ще раз дякую за вашу працю!
Дякую!
Дякую за інфо
Дуже дякую, за вашою порадою в тому році вперше попробувала шавіт, дуже сподобалося, але тепер Ви розповіли про системний підхід, ще маю, заміню скор і хорус. А можете тепер, будь ласка, розповісті про боротьбу із шкідниками? Як Ви це робите і якими препаратими?
Дякую, надалі буде більше таких відео.
Найдоброго! Дякую за позитивну інформацію. По препаратам назва,це добре, але виробник може бути другий. Тож якщо є можливість показати УПАКАВКУ!!! Дякую.
Найдоброго! Дякую! Іншого виробника немає, але про пакування пропустив. Щонайменше пакування на один кілограм. Пакет дуже міцний, пластиковий. Верх відрізається і там ще має бути герметичний замок. На підробці замка немає.
Дякуємо
Вʼячеславе. Доброго дня.
Користуюсь вашою схемою обробки кісточкових в цьому році.. Гарна порада, вдячна вам..
Можливо підкажете, як правильно обробляти яблуню.
Хімії різної безліч…але як вибрати , гублюсь.. Дякую
дякую
В'ячеслав Станіславович, добрий день, маю Блу Бордо чи можна використовувати замість Медян Екстра?
Доброго дня! Можна, ефект той самий.
Поради по суті.Дуже цікаво про шавіт.А косайдом Ви не користувались?
Дякую! Косайдом часто користувався. Чудовий мідний препарат контактної дії. Шавіт системник, і на мій погляд краще працює в більшості випадків.
@@rozkish дякую!
З такою любов'ю розповідаєте! Дуже дякую, корисно і ніби все зрозуміло. Але є питання про опади. Київська область, наразі дощі за дощами. Абрикоси вже з квітками на 15-20%, персики з бруньками. Чекати закінчення дощів чи можна оприскувати в якісь короткі проміжки часу між дощами??
Дякую! Головне щоб розчин встиг висохнути на гілках. За дві години до дощу норма. На всяк випадок можна повторити відразу після цвітіння.
Дякую за інформацію . Після Медян хочу спробувати Акіру , д.р. капітан , яке ваше ставлення до такої схеми ?
Дякую! Медян іде з прилипачем який утворює плівку. Ця плівка тримається більше 40 днів. У цей період усе використане буде марним.
Спасибо за видео.Подскажите пожалуйста у меня на груше листочки все закручиваются во внутрь. Когда была старая груша такого не было. Ее спилил и от пенька вырос жировик, привил на него разные сорта груш и после этого листочки, особенно старые все во внутрь закручены. В Ютубе у многих это видел, но никто ничего про это не говорит. Это что особенность тех сортов груш? Клещей там нету, смотрел под микроскопом. А что оно такое не понимаю. Может вы знаете? Перепробовал практически все препараты, даже в конце антибиотиком опрыскал, но по факту, -изменения никакого не было! Какая то загадка и в литературе нет ничего. Один из блогеров ответил ,что это за счёт того что мало дождей было.Но у меня же дерево старое, пятидесятилетней, корни ушли глубоко вниз, а прививка выросла метра на полтора, разве те старые корне не в состоянии прокормить этот черенок???
Дякую! Скручування листя це перший прояв бактеріозу. Далі будуть чорніти краї листків та появлятись чорні плями по стовбурі. На сьогодні це справжнє жахіття для європейських груш і не тільки. Ефективного лікування немає. Є лише профілактичні заходи, це побілка вапном і не лише стовбура, а і тоненьких гілочок. Також відбір сортів, які стійкі до бактеріозу.
@@rozkish дуже дякую за вiдповiдь! Я купував в пiтомнiку живцi, гадаю це я вид них отримав в подарунок цю хворобу. Дерева бiлю кожен рiк як можно више i обробляю бордовской рiденою з великою дозою iзвнсти до розпускання брунек, що дерева майже бiлi cтоять. В осени обробляв мочевеною, сильным розчином. Дуже прикро що так вийшло, що такi продавцi в Украiнi!
Доброго дня! Дякую за корисні поради, пане В"ячеслав, але підскажіть скільки це 25 грам, ложка столова?? Завчасно буду вдячна за відповідь.
Доброго дня! Так, це столова ложка з вершком.
Доброго дня, В'ячеславе! У Вас було відео ппо підщепи. А чи відламується персик на підщепі абрикосовій? Дякую!
Доброго дня! Не мав такого досвіду.
@@rozkish Дякую за відповідь!
Доброго дня, підкажіть будь ласка надійного постачальника ліків та добрив для саду.
Доброго дня! Я не маю когось конкретного. Завжди при необхідності замовляю в інтернет магазинах оптовиків. Конкуренція там висока і кожен старається не втратити репутацію. У роздрібних торгових точках на ринках все не так добре...
Дякую за корисну інформацію. Якщо можна розкажіть про зізіфус. У мене він розпускається дуже пізно і цвісти починає в середині серпня. Що не так?
Дякую! Так, зізіфус розпускається саме пізніше з дерев. Так у всіх. Щоб прискорити розпуск бруньок, чорною плівкою мульчується земля навкруги стовбура. Приблизно 1,5-2 метра в діаметрі. Плівка залишається ціло-річно.
Дякую
Добрий день. Скажіть Будь ласка, чи можна з шавітом робити бакову суміш з препаратами від шкідників, наприклад додати актару. Або як ви боретесь з шкідниками після обробки шавітом. І друге питання , якщо обробити медяном екстра, через скільки часу можна обробляти шавітом.
Доброго дня. Наскільки мені відомо бакові суміші зараз не рекомендують. Змішування препаратів зменшує їхню дію. Медян екстра утворює захисну плівку на 30-40 днів, під якою гинуть спори грибків та яйця шкідників. При ростові бруньки та пагонів герметичність плівки порушується і тоді можна застосовувати інші препарати.
@@rozkish Дякую.
Дуже дякую за рекомендації по Шавіту. А обробляти тех гарячим розчином ? Чи почекати, щоб охолов ?
Коли заливаєте в обприскувач розчин +55 градусів, 10 з них піде на нагрівання обприскувача. Якщо будете тримати штангу на відстані 20 см. від гілок дерева, при взаємодії з повітрям ще мінус 10-20 градусів в залежності від погоди. Сміло бризкайте, шкоди дереву не буде.
@@rozkish Дякую.
Дякую за дуже корисні поради і цінний досвід!
Цікаво було б почути Вашу думку, В'ячеславе, про обробку саду в березні Бордоською Рідиною 3% з підвищеним вмістом Вапна 0,6-1 кг/10л Води, для якомога довшого, аж до 1,5-2 місяців перебування засобу на гілках, тобто тривалого захисту???
І чи взагалі Ви Бордоську використовуєте?
Дякую! Раніше я використовував тільки Бордоську суміш 3%. Якщо вона не підроблена то ефект дуже добрий. Плюс економія часу. Бо зараз спочатку обприскую Медян Екстра, а потім білю все вапном.
@@rozkish Зрозумів, дуже дякую за відповідь!
Бо я якраз бачу, по словах вже багатьох і інших садівників з досвідом (яким можна довіряти), що правильно застосована Бордоська це досить хороший профілактичний засіб боротьби з хворобами, який ще й до того добре лікує вже хворі дерева від камеді, монілії ітд!
Але єдиний мінус Бордоської в тому, що з нею трохи багато пацьканини, та і трохи деколи забивається оприскувач, якщо не достатньо добре процідити)) ... в цьому сенсі альтернативні схеми, типу Вашої з Медян Екстра, Шавітом ітд є теж досить цікавими і зручними!
Тому ще раз дякую за інформацію і цінний досвід!
Дії на 1.5-2міс. ви недосягнете нічим.По сплячому дереву ще куди нейшло,а коли уже все розпускається, то листок за сутки підростаючи, уже получає мікротріщини і якщо ви навіть його закрили плівкою-(медзяном) то через 2 дні там вже є тріщинки в які знову може попасти збудник.
@@БогданКоваль-о7т ну так, мова йшла тільки про сплячу фазу в період лютий-березень-поч.квітня (в залежності від року й погоди), а далі само собою вже зовсім інші препарати і схеми йдуть!
@@nikspeed7653 На фото половина квіток відкрита,тоді незнаю про що мова ішла...
Добрий вечір підскажіть будь ласка чи можна використовувати ШАВІТ під час цвітіння кісточкових? (На дачі я буваю не дуже часто і по приїзду хотілось би обробити все і зразу)
Під час цвітіння ,люба обробка хімією небезпечна тим,що навіть якщо невбєте бджіл,то ви закроплюєте квітку, і пилок і нектар іде в вулик,можливо це невелика доза але якщо це робити дружньо, то думаю що це може і на меді позначитись...
@@БогданКоваль-о7т Зрозумів, Дякую!
Доброго дня! Можна абрикос, персик, мигдаль, повстиста вишня відразу використати після цвітіння, а вишню в той самий час перед. Це буде все за один раз.
@@rozkish Теж обробив шавітом,чекаю результат...Дощі через день..
@@БогданКоваль-о7т Так, спочатку потрібно спробувати, далі час покаже. Успіхів!
Дякую за рекомендації. Як боретесь з таким шкідником як оленка волохата?
Дякую, з оленкою боротись важко. Дієвого методу не найшов. В основному збираю в ручну.
@@rozkish Дякую. Це проблематично.
Оленка волохата потроху ловиться в сині та фіолетові посудини з водою, розставлені по саду. Потім можна її вибрати і згодувати курям.
@@nataliyakutsokon4249 я так само виловлюю, падає в відро і топиться
Прованто Вернал, безпечний для бджіл
😢 добрий день підкажіть будь ласка як замовити товар и дякую
Добрий день! За цим посиланням посезонно діючий каталог - docs.google.com/spreadsheets/d/14w5dcNgH0VnSzM6LicxdWzJ9NxAL2Bv0hL8THJxusls/edit#gid=0, тут умови для замовлення
Доброго ранку . Якщо Ви хочете мене переконати , то Я тільки ЗА . Але спробуйте по суті питання . Я серйозно не сприймаю такі висловлювання як У Європі , була більша доза ДР а виробник зменшив, заборонено багато препаратів і т.д . Мене такі розмови не зацікавлюють , дайте будь ласка конкретних посилань . Знову про "ШАВІТ" . Можливо краще про ФОЛЬПЕТ ???
Ви берете два продукти від ADAMA , на справді досить достойні ( сам їх використовую ) . Робите обробки однаковим ДР , один за одним . У чому суть ??? По-друге : ця ДР працює від МІЛДЬЮ та ПАРШІ , і не впливає на монілію . Проти моніліозу діють ДР , з других хімічних груп ( дивіться коментарі під цим відео Сергій 82 ) . Тож питання . Якщо моніліозу проникає через квітку у середенну рослини . Як контактна ДР працює ??? Це те саме що, під час цвітіння обробляти МІДЬ міськими препаратами . Поміркуйте про це. Також хочеться дізнатися ,
Коли ADAMA зменшила кількість ДР у "Шавіт" та "Фольпан" . Яка кількість ДР г/кг була с початку ? Та коли зменшили ? Тільки будь ласка , надайте серйозні підтвердження , якщо можна з посиланнями . Посилання на друзів та знайомих, за кордоном , мене зовсім не переконують . Я постійно проживав в Угорщині більше десяти років . Та навіть сам с задоволенням працював ( безкоштовно , для придбання опиту ) , у друзів на виноградн
Вітаю! Що ви скажете про бордоську речовину?
Дякую!
Вітаю! Це один з найкращих варіантів. Але дуже забиває форсунки в обприскувачах.
Будь ласка,а який Шавіт Ви використовуєте? Їх деквлька різновидів. Цікавить виноград і кісточкові дерева.
А яка температура навколишнього повітря при застосуванні Шавіту від кучерявості - чи при прохолодній погоді краще Хорус?
Якщо розчин такої температури як я розповідаю, то працює по холодній температурі.
Підскажіть, обробили персики з курчявостью шавітом, листя потрібно обривать ті , що уже покручені.
Листя обривати не потрібно, після обробки воно позеленіє та буде працювати.
Трохи питання не по темі. Я придбав у вас черешню Пенні. Підкажіть які особливості росту? Обираю формування. Зараз вона виглядає як один пагін висотою півтора метра і декілька бічних на висоті приблизно50см від землі. Чи закладає вона плодові бруньки на вертикальних пагонах для обрізки системою kgb? Чи краще веретено, або чаша? Дякую за вашу роботу.
Я для себе після кількох років вільного росту саджанців черешень переходжу на чашу. Полегшує обробіток та збирання врожаю. Високі черешні це більше для птахів ніж для людей. Але є перевага і високого росту - добре продувається та менше хворіє.
@@rozkish дякую за відповідь,буду думать
Якщо отримаю відповідь , буду дуже вдячний
Доброго дня.від курчавості листя чим боротися з осені після опадання листя.
Доброго дня. Після опадання листя обприскую Медян Екстра. При набуханні бруньок весною Шавітом.
Доброго дня.У мене питання до вас ,переглянувши ваше відео в першу чергу хочу вам подякувати за поради.Я купила препарат Шавіт він коштує 1 кг 800 гривень.,але там не було застьожки тоце може бути фальсифікат, а застьожкою орігінал.Будь ласка підкажіть,
На упаковці 'Шавіт' 1 кг ніяких застьожок не мае . Не турбуйтеся, дивлячись на ціну повинен бути орігінал . На ринку 1 кг , підробки поки не зустрічав ( можу помилятися ) . Підробки частіше зустрінеш 15 г , 20 г та 100 г . Їх вигидніше підробляти . Оригінальний "ШАВІТ" у мілких гранулах , світло коричневий - трохи з сіруватий , гранули приблизно 1.5 мм . Якщо в середині порошок - пудра , тоді 100% підробка
Дуже дуже дякую, хай Бог дає здоров'я і мирного неба
Кілька років тому застібки були, тепер бачив кілограмові пакети без застібок у різних магазинах. У цьому році обробляю уже з такого пакету.
купив собі косайд в порівнянні з медяна екстра він однаковий чи я переплатив?
Це також хороший мідний препарат що вартує на увагу. Найгірше на сьогодні це мідний купорос, дорога вартість заставляє підприємчевих продавців робити підробку - кухонна сіль та дрібка синьки - швидко, дешево і не відрізнити...
@@rozkish у мене є бордоська суміш ще з 2000х роківі. Чи можна цією сумішшю обробляти сад, чи краще викинути?
Добрий день. А чи можна Шавіт замінити на Топсин М? Він досить недорогий.
Доброго дня! Думаю що можна, але Топсин М більш токсичний для людини і у грибкових є до нього звикання.
доброго вечора не підскажите чи можна обробляти садок мочевиною рано восени і чи дає вона той результат про який говорять в інеті а саме чи дерева цвітуть пізніше на тиждень два???дуже дякую)))Слава Україні!!!!
Героям Слава!!! Доброго дня! Гарне питання, так то правда. Але є нюанси, розчин мочевини це велика концентрації солі, яка при оприскуванні "спалює" спори грибкових та кладки яєць деяких шкідників. Також обпікає верхні шари кори на бруньках і їм приходиться довше відновлюватись. Це і затримує розпускання. Така ж сама дія спостерігається і від залізного купоросу. Зловживати цим непотрібно, це виснажує дерева і до того висока концентрація азоту можуть переключити дерева з плодоношення на ріст. Тому такий обробіток рекомендується раз на два-три роки.
@@rozkish дуже дякую за роз'яснення.
Доброго дня
Де можна купити цей препарат?
Спасибо.
Расскажите пожалуйста, где купить этот препарат, чтобы не попасть на подделку?
Доброго дня! Я не маю когось конкретного. Завжди при необхідності замовляю в інтернет магазинах оптовиків. Конкуренція там висока і кожен старається не втратити репутацію. У роздрібних торгових точках на ринках все не так добре...
Купляйте в кілограмовій упаковці заводській .
Який термін очікування Шавіту на персику?
У цьому році погано спрацював по персику. Обробляв два рази, дерева врятував врожай ні. В минулі роки до 10 днів і курчавість зникала. Лист не опадав, ставав зеленим і працював далі.
А можна назви препаратів писати, чи на відео чи в коментарях, дякую за інформацію
Дякую, відраз пишу - Фунгіцид ШАВІТ Ф 72.
Дякую
@@rozkish а купувати через інтернет, бо ніколи не чула таких препаратів
@@orisyag4904 Завжди купляю через Інтернет у оптовиків. Раніше робив це в сладчину з іншими садівниками.
Доброго вечора, можливо в вас придбати саджанці горобини істівноі?Дякую.
Який діапазон температур вуличного повітря для використання Шавіту
Я використовую від +5 і більше.
Вячеслав , будь ласка .кажется в этом ролике вы сказали про поддельный медный купорос , что то закрашивают синькой .Пересмотрела еще раз и уже нет этого сказа ,или это не здесь .Отчего мне так важно ? Покупаю медный купорос , он совсем не такой как раньше .Теперь заинтересалась ,надо выяснить .Что закрашивают ? Беларусь .Дякую .
Це ви читали у коментарях. Звичайну столову сіль красять синькою для побілки.
Дякую .
Доброго дня У вас в наявності є на продаж хурма,ківі, шовковиця.Чи можна ще посадити і скільки коштують ваші сажанці? Дякую.
Доброго дня! На жаль уже нічого немає в наявності. Хурму взагалі перестав вирощувати саджанці.
Обмежив використання Шавіта. При дуже мінімальному попаданні у ставок все крім карасів подохло. Існує думка(Люмін) що до шавіта на винограді відбуваєця звикання. За +50 дякую. Буду випробовувати. Хочу спробувати також дезінфектор Вірацид.
Дякую, пропустив важливу інформацію. Шавіт дійсно заборонений до використання біля водойм. Успіхів!
Скажіть будь ласка, вже можна замовляти саджанці грецького горіха?
Будуть на осінь. Замовляти можна буде з 15 червня.
Добрий вечір. А як можна з Вами зв‘язатись щоб придбати саджанці?
Добрий вечір. На весну дуже малий вибір - docs.google.com/spreadsheets/d/14w5dcNgH0VnSzM6LicxdWzJ9NxAL2Bv0hL8THJxusls/edit#gid=0
А яких надійних продавців цих препаратів ви порекомендуєте?
Як таких не маю. Купляю в оптовиків раз на три роки. Наприклад, кілограма Шавіта якраз вистачає на цей час.
Ви саджанці продаєте?
rozkish.com.ua/price/ вибір маленький, все що є
Дякую! Персик,абрикос ,це справді проблемні дерева,хвороби липнуть до них і вражають досить таки сильно,хіба що розмножувати їх кісточкою і хай ростуть на виживання своїм імунітетом,тоді буде екологічна продукція.
Цілком згоден з Вами. Сіяти та відбирати кращі стійкі зразки потрібно завжди.
Можно садить дерево на то место где росло старое дерево, спасибо
Я саджу постійно, але краще іншого виду.
@@rozkish ещё раз спасибо, Я сомневалась
Доброго дня, сигнум не пробували ?
Доброго дня, не пробував.
50грн на одне пакування, це як? Якщо я замовлю 10 саджанців, ціна пакування буде 500грн чи 50грн? Дякую.
В одну посилку можна запакувати і 25 дерев, і це буде одне місце 50 гр.
Скажіть буть ласка що за сорт абрикосів і черешні на застаці, чи це не ваші
Абрикос Приція, вишня Зустріч, персик Мантор.
Також дуже цікаво де ADAMA заявляє ШАВІТ або Фольпан по кісточкових . Можливо що вони не знають про вирощування кісточкових в Україні??? Думають що в нас тільки соняшник та буряки ??? Тоді можливо Ваша правда , але дуже хочеться дізнатися , у якіх країни ШАВІТ або Фольпан, мають реєстрацію по кісточкових ??? Може в Ізраїлі, Марокко, Туреччині , Італії , Іспанії, Франції і т.д ??? Тільки про знайомих у Європі не треба !!! Надайте офіційні посилання . Ще мене переконають ( я надам свої вибачення ) , якщо нагадає те хоча б один припадати з ДР ФОЛЬПЕТ ( будь якого відомого виробника ) , якій має реєстрацію на кісточкових в Україні, чи будь якій іншій країні
Краще раз спробувати, ніж сто раз прочитати...
@@rozkish Спробувати можна , але треба розуміти що робиш . Бігати за кимось , по чужих граблях ( витрачаючи час та кошти ) , зовсім не цікаво . Це вже давно в минулому . Саме головне що Ви не можете надати щось переконливе!!! Якщо хочете , ще одне запитання, то будь ласка . Поясніть будь ласка . Чому виробники наполягають , застосовувати препарати +25 +28‘С . Відкіля взялася температура баковій суміші ±50 . Вам таке наснилося ???
Героям Слава! Як Ваші абрикоси ,Ви були в саду,який результат?
Смерть окупантам!!! Зараз буду викладати свій результат...
Саджанці горіха Кочерженко ще продаєте???
На жаль уже ні.
Доброго вечора . Це не робота сьогодні , а досвід . Маю на ділянці 11 сортів абрикоса : Поліція , Рубіста , Шалах , Чорний Принц , Сульмона , Хар Гранд , НЖА 19 , Рабада , Джумбо Кот , Масіс , Фарбела . Також маю особистий досвід . Маніліозу не маю , а у сусідів повно . Якщо Вам буде цікаво , можу дати свою схему обробок кісточкових
Так, дуже цікаво! Поділіться схемою захисту.
@@Sergey-it5gz Я так розумію , що Вас цікавить схема по абрикосу . 1 - до цвітіння ( рожевий бутон , початок цвітіння ) якщо гарні погодні умови ( +5 ° та вище ) "Хорус" 3 г на 7,5 л/в ( діюча речовина ЦИПРОДИНІЛ 750 г/кг ) , або "Страж" 5-6 мл на 10 л/в , це те саме , але ДР 500 г/ кг , тому концентрація більше . Та сама діюча речовина у препараті "Мобіл" ЦИПРОДИНІЛ 750 г/кг , його треба брати 3 г на 7,5 л/в . Якщо погодні умови не дали зробити першої обробки , нічого страшного. Робимо обробку у фазі РОЗКРИТТЯ бутону 30-50% . Препаратом "Сігнум" 12 г на 10 л/в , та повторюємо також "Сігнум" через 12-14 днів . На ранніх сортах ( Прація , Рубіста и т.д ) цого достатньо , від грибкових та гнилі . На середно - пізніх та пізніх сортах ( термін дозрівання 15 серпня - 30 вересня ) додатково обробляю препаратом "Топсін-М"500КС 20 мл на 10 л/в ( грибкові та гнилі ) , або "Світч" 10 г на 10 л/в ( все залежить від погодних умов - опадів ) . "Сігнум" можливо замінити на "Белліс" але концентрація 10 г на 10 л/в . Діючі речовини в них однакові , різниця г/кг
@@Sergey-it5gz Якщо Вам цікаво по інсектицидам можу дописати . Але не забуваємо про добрива , це важливо ( земля ВИСНАЖУЕТЬСЯ ) . По персиках , нектаринах , черешнях схема обробок відрізняється ( більше додаємо інсектициди )
Щиро дякую! Кілька днів тому придбав Акіру та Сигнум. Маю з десяток трирічних персиків, то ж цікаво і по персиках, чим користуєтеся від курчавості?Чим підживлюєте абрикоси та персики?
@@Sergey-it5gz завтра відповім , тільки наповніть будь ласка . Зараз вже пізно
Слава Україні чи не могли би ви зняти відео про схеми обробітку
Слава Героям!!! По мірі можливості буду знімати.
Випадково відправив не дописаний коментар . Продовжимо ? Так ось, додаю до нижче сказаного . Також набував досвіду у садках кісточкових культур ( безкоштовно у вільний час , від основної роботи) . В Угорщині почалося може захоплення садом та виноградом . Та розмова не про це , повертаємося до ФОЛЬПЕТ . Річ у тому, дозування що "Шавіт" , що "ФОЛЬПАН" на різних культурах однакове 2 кг/га , термін очікування 40 днів . Можу простіше , "Шавіт" 20 г на 10 л/в , "ФОЛЬПАН" 20 г на 10 л/в , срок очикування 40 днів до собору врожаю . Я Ваш ролик прослухав один раз , та якщо не помиляюсь , Ви пропонуєте 25 г на 10 л/в . Виходить збільшення на 25% , тоді термін очікування теж збільшується. Чому ? Тому що водовилив не змінився , 10 літрів . Як бути з цим ??? ДР ФОЛЬПЕТ відношу до " важких" по терміну очікування . Хоча при правильному дозуванні він лягає на зелену масу досить м'яко ( фунгіцідного опіку не спостерігав ) . Але якщо потрібно збільшити дозування , наприклад дуже-дуже лютує ПАРША або МІЛДЬЮ , тоді вважаю потрібно добавити у бакову суміш антистрєсанти - амінокислоти, подвійну дозу . Наприклад "МЕГАФОЛ" 50 мл на 10 л/в , замість профілактичної - підживлювачої 25 мл на 10 л/в . Можна замість МЕГАФОЛа додати наприклад "Аміно Star" . Чи якість другий анті стрес . Поміркуйте над цим . Попереджаю Вашу відповідь . Те що Ви вже спробували 25 г на 10 л/в і все гаразд , потрібно пам'ятати, рослина отримує стрес навіть при рекомендованих дозах . Потім де кілька днів виходить зі стресу . Уявіть як почувається рослина при збільшенні дозування
Доброго дня, пане В‘ячеслав, хотіла Вас запитати стосовно того, чи продаєте Ви саджанці?
@@ТаїсіяКучеренко Доброго , ні в мене не вистачає місця для щколки ( розсадника ) . Можу тільки розповісти у кого сам беру , та де більше подобається . Якщо напишете що Вас цікавить . Також можу поділитися своїми враженнями про той чи інший сорт та подвої . Єкзоти не культивую . В мене тільки виноград 25 сортів , персика біля 20 сортів , абрикосу 12 сортів , нектарину 8 сортів , яблуні біля 20 , груші 8 , черешні 4 . Диплоїдні сливи не маю , було біля 10 сортів , усі убрав . На мою думку сливи та алича тільки займають місце ( у зрівнянні з нектарином , абрикосом та персиком ) . Це моя суб'єктивна думка. Якби було більше місяця, можливо залишив би
@@ВячеславІванов-т9г дуже вдячна Вам за відповідь. Я хочу посадити новий сад з нуля, тому цікавить велика кількість дерев та кущів. Для початку по три саджанці різного терміну дозрівання. Наприклад якщо черешні - то рання, середня та пізня і так далі. Дерева щоб були середньорослі для більш якісного догляду за ними. На сортах я не дуже розуміюся, чи можна буде з Вами проконсультуватися? Мені потрібні - черешні, персики, нектарини, абрикоси, груші, айва середнього строку дозрівання, одна слива для соусів по типу ткемалі, та така щоб маринувати, мигдаль, фундук, шовковиця, грецькі горіхи, обліпиха, терен, аронія, лимонник, глід, шипшина, жимолость, ожина, ірга, гумі, зізіфус, порічки та смородину по декілька сортів.
@@ТаїсіяКучеренко У якому регіоні ви живете ?
@@ВячеславІванов-т9г київська область, біля Білої Церкви
Де можна купити шавіт?
Шукайте не фасований у оптовиків.
Це той препарат, на якому пишеться, для захисту яблунь і винограду?
Так, в описі до застосування малий перелік. Але як я уже сказав він діє на усі грибкові захворювання.
@@rozkish дякую
Доброго вечора , Я Вас ні як не обзивав , тим паче брихуном . Якщо Я Вас обідив чимось, ВИБАЧТЕ будь ласка . Не в моїх правилах когось ображати . Ображають ті в кого не хватає аргументів , а в мене їх достатньо . Я вам запропонував , не дурити людей , а спочатку самому розібратися більш детально . Мова йде про "ШАВІТ" , наскільки Я пам'ятаю. Правильно ?
Схеми на які культури цікавлять людей ? Кажіть с чого почати ? Усе Я знати не можу , мабуть таких людей немає . Те що я культивую у себе на ділянці , с задоволенням розповім . А саме час та пестициди якими Я працюю . Чим і коли підживлюю рослини . Вирощую виноград , яблуні , груші , персики , нектарини , абрикоси , черешні , чорну смородину . Диплоїдні сливи - аличу , вже два роки як відмовився , на їх місце добавив ще деякі сорти нектарини та персика , смакові не зрівняти . Тож запитуйте
Людей я не дурю, розповідаю про свій досвід. Я чудово розумію що без хімії виростити врожай практично не можливо. Але те що застосовую у себе в саду стараюсь підібрати по максимуму безпечне в порівнянні з іншими препаратами. Шавіт дійсно має невелику дозу діючої речовини. Ця доза раніше була набагато більшою. Але була зменшена щоб препарат залишився на європейському ринку. І її цілком вистачає, якщо застосовувати саме під час зараження моніліозом. Чому у Європі змінились норми застосування та заборонені багато різних хім-препаратів - тому що доведено що їхня дія не проходить безслідно. Усі вони в тій чи іншій мірі накопичуються у плодах, а ніяк не розкладаються з часом як про це пишуть в наших інструкціях. Ще гірша ситуація з повітрям у оброблених садах. Там не рекомендовано знаходитись без захисту після застосування до місяця, ато й більше. Про теплиці взагалі мовчу... Найбільший ризик від цього саме для садівника та його родини. Якщо сад розташований біля жилої будівлі - це взагалі катастрофа. І я не перебільшую.
Обычно на бутон советуют Хорус плюс Скор
Це більш шкідливі препарати, до того ж до них є звикання у грибкових.
Хорус + Строби( от Басф)+ Актара или Энжио при низких температурах.
А в начале цветения косточковых от мон.ожога ( 2-3 день цветения)
Сигнум(от Басф)+ Прованто Вернал(от Байер) эти препараты можно использовать при цветении ( в утренние или вечернии часы)
Ну конечно, Искореняющее опрыскивание/ БЖ / никто не отменял.
В чомусь конкретно бiльш шкiдливi цi препарати, Ви маете на увазi, чи взагалi бiльш шкiдливi?
Пане В'ячеслав,я бачу в каталозі на весну яблуні,котрі планую замовити восени.Чи будуть ці саджанці восени? Це МОДІ та ЕРА.
Дякую.
З таким переліком яблунь я уже зав'язую. Це останній сезон, на жаль.
@@rozkishДякую вам за відповідь.Тобто замовляти треба зараз,весною? Чи восени будуть яблуні ,але інші?
@@ГалинаМосорюк-н7ж Кілька цікавих сортів планую на осінь 24 року.
@@rozkishдякую
Що робить, гниють сливи,персики.,абрикоси.
За місяць до дозрівання тим самим Шавітом.
Якщо Вам буде цікаво, вирощую сорти персиків : FF PF 24007 , Тендресс , Сімфоні , Саманта ( інжірний ) , уся лінія Royal та ПЛАНЄ 5 сортів ( Сан , Гем , Стар , Топ , Делішесс . Окрім цього нектарини : Піт Лейн , Магалі , Платеніна 264 , Марія Дольче, Конкуєт , Біґ Топ , Світ Леді та Супер Квін
Не дуріть людей , спочатку самі розберіться як слід . "Фольпан" діюча речовина ФОЛЬПЕТ 800 г/ кг ( контактної дії ) . "Шавіт" діюча речовина теж ФОЛЬПЕТ 700 г/кг також ( контактної дії ) . Добре працює проти МІЛДЬЮ на винограді та парші на яблуні та груші . Відмінність у концентрації контактного ДВ , та в тому що "ШАВІТ" посилений тріазолом ( триадименол 20 г/кг СИСТЕМНИЙ) . Але концентрація триазола настільки мала , що навіть ADAMA попереджує про опосередковану ( слабу ) дію проти БОРОШНИСОЇ роси та оїдіума и т.д , тому їх треба підсилювати якимсь тріазолом наприклад СКОР , ТОПАЗ , ПАРАЦЕЛЬС и т.д . Реєстрація у "ШАВІТ" та "ФОЛЬПАН" по кісточковим , ADAMA не робить в жодній країні світу . Це все одно що бабахати з гармати по горобцям
Дякую за таку натхненну пророблену роботу. Але я розповідаю з свого досвіду. Усього на-всього взяти та спробувати...
После цветения решил обработать деревья шавит + прованто вернал весь сад. Черешне и вишне не очень понравилось, некоторые листья повяли, видимо высокая температура 45 градусов. Не удачный опыт, при такой температуре белок сворачиваться. Будем наблюдать.
А Прованто навіщо?
эх, имею на двух соседних участках по огромному абрикосовому дереву с возрастом более 40 лет. абрикосы никогда никто ничем не обрабатывал и с каждым годом они монилиозят всё больше. прям хоть иди и спиливай их ...
Так, велика проблема сусідські недоглянуті сади...
Реклама ?
Порада!
@@rozkish дякуєм!
Тобто одноразову упаковку Шавіту не використовувати? Буде підробка. Всі щось радять і піди розберись де реклама а де дійсно досвід
Виробник виробляє препарат у найменшій упаковочці 1 кілограм. Це пакування має захист від підробки. Все решту - лотерея.
я десь даже в неті бачив реестрацію шавіту по персику від курч. непамятаю яка саме країна.якась ніби східна чи Узбеки чи казахи ніби десь там
Дякую!
Читайте і дотримуйтесь інструкції та рекомендації виробників!
Обприскування гарячим розчином маячня повна.
Цікаво, як би ви відреагували на старий ефективний метод боротьби з борошнистою росою, кліщами, попелицею на кущах аґрусу та смородини. Коли взимку кущі обливають кип'ятком?! Саме цікаве, у ті часи не було інструкцій.
Фунгіцид ШАВІТ заборонений в ЄС
будь ласка про боротьбу з шкідниками,особливо цікавить щитівка
Звідки у вас така інформація? Спілкуюсь з колегами з різних країн ЄС, також завжди задоволені препаратом. На разі він вільно продається в Європі... Ось посилання на магазин у Румунії - www.nexles.com/eu/adama-fungicide-shavit-f-72-wdg-1-kg.html, ось у Польщі - agrosimex.pl/shavit-plus-71-5-wp. Можу продовжити... До речі, у їхніх описах набагато більший перелік до застосування.
Дякую, зроблю!
Доброго ранку , відповіді не дочекався . Правду кажучи не дуже сподівався , бо окрім слів "ВЛАСНИЙ ДОСВІД" та "ПОДИВІТЬСЯ МОЇ ВІДЕО" , наврядчи щось почув . Але Я вже казав , мені така відповідь не цікава . Мені також не цікаво , чим Ви обробляєте свій садок . Небезпеку становить те що , люди дивлячись цей канал , повторюють такі самі помилки . Хочу навести приклад . Якщо дитина впала , та подряпала наприклад коліно . Що роблять дорослі ? ПРАВИЛЬНО!!! Подряпину мажуть ЙОДОМ або ЗЕЛЕНКОЮ , але нікому із дорослих , не приходить у голову намазати цімиж ліками у горлі або у носі , коли у дитини соплі або кашель . Ще маю до Вас питання . Чому людей після ± 50 років , не беруть на нове місце роботи ??? Влаштуватися в такому віці , дуже складно . Одразу надам відповідь на це питання . Бо люди 50 + , у 98 99 % вважають що , вже все знають . Розповідають як робили їхні батьки, бабусі , дідусі і т.д . Яка у них освіта і т.д . А саме погане що , нічому новому навчатися не бажають . Як Вам така думка ??? Опираються на свій досвід
Доброго дня. Бачу Ви любити дискутувати, я теж :-) Я зовсім не думаю що знаю усе, навпаки чим більше пізнаю, тим більше розумію що не знаю нічого. Але досвід маю чималий, ділюся ним і люди мені за то вдячні. Вам на жаль він у пригоді не стане тому що Ви вирощуєте фрукти не для себе, а для продажу. Тому підходи до садівництва у нас різні. Ви любою ціною маєте зберегти врожай і продати та заробити. У мене ціль зменшити до вплив до мінімального рівня. Живу в ягідно-фруктовому краї і бачу як подібні Вам фермери продаючи свою продукцію чи на ринку, чи оптом на вивіз - свою продукцію не їдять, а собі та своїм дітям вирощують окремо. І це не лише ягоди, фрукти, овочі, але й кури, свині, телята і т.п. Запевняти мене що Ваші діти споживають фрукти вирощені за Вашою інструкцією не потрібно - не повірю. Думаю Вам відомі країни де дозволено діяти лише за інструкціями... і як ці країни розвинуті... Є люди які діють лише за інструкціями, а є які доповнюють ці інструкції та переписують їх заново. І саме такі ведуть людство вперед. Також приведу приклад - використання нашими воїнами західної зброї - виробники дивуються що навіть не підозрювали про саме таке успішне застосування до якого додумались наші хлопці. І ще буквально пару днів назад ішов по ринку. Там одна продавчиня яблук звернулась до перехожої жінки, що б та звернула увагу на її так би мовити дуже гарні яблучка. На що мудра жінка відповіла: "Аж занадто гарні - їжте самі". Навколо стільки різних хвороб, люди починають прозрівати, думати що споживати... Хочеться з'їсти яблуко чи персик, чи абрикос та отримати від того користь, а не діатез, алергію або в кращому випадку зупинку шлунку. Я бачу скільки навкруги лише алергенних дітей, не кажу про інші хвороби... То ж якщо моїми порадами скористається хоч десяток людей, то це відео було знято не дарма.
PS: Що до віку - люди різні, є 90-річні з ясним розумом з якими приємно поспілкуватись і завжди можна отримати добру пораду. А є значно молодші, а бовдур бовдуром. Все залежить чи при народжені мати з батьком щось поклали у ту коробочку, що голівонькою зветься. Так у нас на Поділлі старі люди кажуть.
@@rozkish Доброго, Вам про мене нічого не відомо , та його і не потрібно . Ви не знаючи мене, вже записали у фермери чи промисловці . Так от , на справді Я не заробив жодної копійки на своему захопленні . Все що вирощую , споживаємо родиною , та пригощаю приятелів , сусідів БЕЗКОШТОВНО . Маю можливість !!! Хоча думки про реалізацію, інколи приходять . Мой близькі вже не взмозі спожити те що Я вирощую!!! Так що перед тим як робити висновки , краще дізнатися більше про людину . Мене з дитинства привчали , якщо щось робиш , роби гарно , ХРЕНЬ сама по собі вийде!!! Знову Ви про що попало , тільки не по суті . Якась дискусія не зрозуміла . Я про одне , Ви про інше . До хімії Я ставлюся дуже виважено та обережно . Якщо термін очікування на "Шавіт" 40 діб , то Я витримую 40 + половина , усього 60 діб . Що робите Ви коли обробляєте абрикоси , які починають визрівати у кінці шостого - початку мого місяця . Поміркуйте!!! Усім розповідаєте , як треба робити . А самі не розумієте що "ШАВІТ" та "ФОЛЬПЕТ" це майже одне і те саме , ( ДР Фольпан , різниця у г/кг ) . Терміни очикування однакові . Я вже третій рік працюю "ЙОДОЦІД" та "колоїдна сірка РІДКА" . Актофіт , Актоцід , Мікосан -Б використовую дуже давно , навіть не припомню скільки років . А що у Вас??? Що знаете про рН ??? Та про напів розпад ДР при не правильному рН води ??? Як всім відомо , ЗЕМЛЯ ВИСНАЖУЕТЬСЯ . А Ви про це щось ЧУЛИ ??? Як грамотно та безпечно поповнити мікро та макро елементи ??? Щось розповісте ??? Не нагоняючи нітрати !!! У мене освіти аграрної немає. Я як щось роблю , намагаюся добре розуміти . Я можу ще багато чого у Вас запитати . Але можу і відповідати на різні питання. З задоволенням обговорюю різні питання, з тими хто в цьому розуміється . А Ви можете теж спробувати навести аргументи . Або продовжувати лікувати у горлі та у носі ( соплі ) зеленкою чи йодом . Ви повинні зрозуміти що, коли ви робите помилки , за вами повторюють люди ( Ваші глядачі ) , які псують свії час . Ви не готові до обговорень , не достатньо знань!!! Можете не навчати а повчати
@@rozkish З тими людьми, якими цікаво обговорювати ті чи інші питання , вже давно спілкуюся на пряму , по телефону . Маємо зв'язок у обох напрямках . Майже кожного вечора . І це люди , з якими насправді цікаво розмовляти . Даємо одне одному щось нове та цікаве . А цікаво розмовляти з тими хто може аргументувати
@@rozkish Ви не знайдете жодного мого відео у ЮТУБІ. Мені це не потрібно!!! Ті кому цікаво , Я можу запросити до себе у садок та на виноградник . Але далеко не кожного !!! Також в мене не має потреби в ОСКАРІ ( документальне кіно ) . Розповісти маю що , але не маю часу . Роботи вистачає . У мене існують тісні зв'язки, з де якими виробниками добрив та ЗЗР . Рекламувати нікого не буду , бо вважаю що у різні виробники мають декілька гарних продуктів , АЛЕ !!! прив'язуватись до окремого виробника ( використовуючи пестициди одного бренду ) , не має сенсу . Так от . Деякі виробники ЗЗР надають мені свої продукти для тестування. У сезон проводжу тести не більше ніж для двох брендів ( де якими, змушений відмовляти , пропоную перенести на наступний рік ) . Залишаю за собою право змінювати технологічну карту виробника , якщо бачу якість несунітницю або помилку ( терміну застосування, дозуванні і т.д ) . Маю право згадати про якийсь продукт , якщо вважаю його діевим . Але якщо щось не те, першим попередити виробника , та не згадувати про це у широкому доступі . У приватній бесіді з приятелями та однодумцями , можу сміливо обговорювати , що не сподобалось , і як можна зробити краще. Так що , на базарі не торгую . Все що виробляю , вживаємо самі . Навіть веду гарячі суперечки з хімиками - технологами ( не безуспішно) , де яких брендів . Аргументуючи свою думку
@@ВячеславІванов-т9г Доброго й Вам! Ви були не уважні. Я раджу використовувати або Шавіт, або Фольпан і одного разу на сезон достатньо. Ще раз перечитав Ваші рекомендації по захисту саду... Невже Вам настільки не жаль своїх рідних, перелік хім-засобів вражає. І строки дії у них також чималі. З останнього допису нарешті зрозумів в чому Ваша зацікавленість. Ви зробили зі свого саду випробовувальний полігон нових препаратів і тепер радите іншим скористатись розповсюдженням цих препаратів. Що до біологічних препаратів, тут також є над чим подумати. Скоро розповім та покажу... І ще раз повернусь до Шавіту. Які докази - обробив та побачив результат.