Nad prawie każdą rzeką, która odwiedziałem w 2020 widziałem zimorodki (Brda, Wda, Dobrzyca, Pilawa, Rurzyca, Drwęca, nawet strużka leśna na bydgoskim Miedzyniu). Śliczne ptaki. Ale jak na razie fotkę udało mi się zrobić tylko badziewna, bo są bardzo płochliwe. Fajnie podczas spływów kajakowych można je obserwować, zawsze lecą przed ekipą i co chwila siadają. A jak się do nich dopływa to znowu odlatują 100m w przód :). I tak cały dzień :).
Super, ciekawe wiadomości o ptakach które, próbuja osiedlić się w miastach. W Krakowie deweloperzy wycinaja drzewa, ich nie interesują ptaki ani przyroda.
Piękne ujęcia. Ptak ma cudowne ubarwienie. Często podczas wędkowania je obserwowałem bo po drugiej stronie rzeki jest wielka skarpa gdzie pewnie gniazdują. Pozdrawiam.
pozdrawiam. znam 7 stanowisk zimorodka w Warszawie i 3 w pobliżu Warszawy - ZAPRASZAM do "sztolicy".😀 kiedyś oglądałem pliszkę cytrynową w rezerwacie Beka i biegusy zmienne tam i przy Osłoninie, jaskółki brzegówki też tam, no i jeszcze w Chłapowie, i jeszcze między Ustroniem Morskim a Sarbinowem.
Mam rodzinę Zimorodków niedaleko mojego domu. ok 3-4 szt. Od 4 lat chodzę polować na nie z aparatem, Jednak dopiero te silne mrozy sprawiły że można było zrobić im zdjęcie z bliska. Nawet z ok 3m. Jednak pewnego dnia znalazlem Zimorodka przymarzniętego do metalowej konstrukcji mostu. Okazało się ze żyje więc wskoczyłem pod most i go odchuchałem. Ogrzałem go trochę i wypusciłem. Zdawał się być w dobrej kondycji bo poleciał jak rakieta. Jednak było to moje ostatnie spotkanie z moimi zimorodkami. Od miesiąca nie spotkałem ich na moim terenie.
Ogromnie Ci dziękuję za ten film . 😜👍 Ziemiorodek to mój faworyt. Mam oczko wodne i właśnie pracuję nad dużą ilością małych rybek a zarazem tworzymy skarpę dla Zimorodków . Zobaczymy czy przyjdą bo mamy je tu w około. Pokaż nam jak budować domki dla Zimorodków. Jak będziesz miał chwilkę to zernij do mnie na kanał co chcę zribić i co już mam. Ciepło pozdrawiam ...no i łapa 😁
Piękne nagrania, sprzęt robi świetną robotę👍 Możesz dokupić głowicę z mikroruchami, to bardzo ułatwia "celowanie" przy dużym zoomie. Niedaleko mnie gniazduje zimorodek, i latem udało mi się zrobić kilka zdjęć młodym, siedzącym na gałęzi. Teraz zastanawiam się czy przeżyły zimę... I jeszcze apel, nie psujcie bobrowych tam, bo można w ten sposób uśmiercić te piękne zimorodki...!
ta pierwsza wersja nazwy od ziemi jest prawdziwa. starzy ludzie tak zniekształcali nazwy, pamiętam jak mówili ludzie urodzeni przed ponad 100 laty. np mówili zimny pies, co oznaczało ziemnego pieska, czyli chomika żyjącego w ziemi, a zimorodek to ziemiorodek.
Zimorodki są u mnie lęgowe i olbrzymią frajdę sprawia mi obserwacja tych kolorowych ptaków. Niestety to był bardzo, ale to bardzo nieudany rok dla zimorodków. Z pięciu par które kontrolowałem tylko jedna zdołała wyprowadzić lęgi(2x po 2 młode) Reszta norek albo była zalana, albo pisklęta padały ofiarą norki amerykańskiej. Dodatkowo ostra zima skula lodem prawie wszystkie cieki wodne w okolicy. Mam nadzieję, że ten rok będzie dużo lepszy.
Wytrwalosc poplaca ;) Piekne ptaki! :) P.S. A czy nie da sie w surowe mrozy zostawiac ryb/kawalkow ryb, zeby zimorodki mialy cos do zjedzenia? Czy to by now wyszlo, nie praktykuje sie? P.S. Czy moglby Pan nagrac film o kwiczole??
Zimorodka obserwowałem wczoraj przez 70 minut w stolicy w bardzo ciekawym miejscu ze sporym nasileniem ruchu pieszego,, niestety płoszącym ptaka co chwila, ale bogate w rybę - dlatego siedziałem cały czas 50 m na dupsku oddalony od tego ulubionego dla niego miejsca - odległość nie niepokojąca). Przeleciał mi nawet nad głową, usiadł na ulubionym miejscu na konarze, przeleciał przez przepust ze spływającą z niego wodą i zatrzymywał się kilka razy w odległości ~60 m ode mnie na wytworze ręki ludzkiej. Widok przez lunetę, a nie lornetkę, plus statyw i głowica panoramiczna z rączką zapewnia niezrównany komfort obserwacji bez podchodzenia do zimorodka na odległość płoszenia (niestety upierdliwe rozwiązanie podczas wędrówki) lub nieco gorzej przez silną lornetkę, np. 18x56, na monopodzie (nieco lepsze rozwiązanie podczas wędrówki), aby minimalizować drgania (wolę lornetkę 18x56, niż 10x42 choćby ze względu na sieweczki czy zimorodki). Póki co zjęć nie robię, nie płoszę niepotrzebnie (prędzej zimorodek nas zobaczy i się spłoszy, niż my go dostrzeżemy), tylko obserwuję z 30-80 m i nanoszę na mapę miejsce obserwacji (geotagowanie). TAKI BŁĘKITNY SZPAK NAD WODĄ, TEŻ O OSTRYM GŁOSIE. polecam ornitho.pl
Bylam z niecaly m-c temu nad Wisla w poszukiwaniu Zimorodka. Bylo z -3 stopnie, wiec dalam rade tylko godzine. Zaobserwowalam standardowo czaple siwe, kormorany, mewy itd., ale zimorodka brak. Sprawdzam ornitho (nawet kojarze to imie i nazwisko z wpsywanych obserwacji ) i musze sie wybrac teraz w jedno z miejsc, gdzie go odnotowano :D A co to za ruchliwe miejsce w stolicy ? Jestem ciekawa :) Pamietam obserwacje na ornitho z okolicy Mokotowa. Chyba sa tam jakies biurowce, ale jest woda niedaleko. Ale to bylo niedawno, nie dwa miesiace temu.
@susnoname mogę ci pokazać pewne miejsca z zimorodkami w Warszawie. Teraz był mróz i tylko będą nad Wisłą oraz na Stawach Raszyńskich. Trzeba jednak znać te gwarantowane miejsca ich występowania. Stawy i fosy niestety zamarzniętę, więc wyginęły, chyba że wybrały miejsca nad ciekami wodnymi. Sprawdzałem kilka miejsc z wynikiem negatywnym w ten weekend. Przy ujemnych temperaturach ginie nawet do 80% populacji zimorodków. Codziennie muszą mieć dostęp do ryb, których jedzą dziennie 10-11.
@@jarosawdrapikowski6797 Ostatnio bylam nad Wisla w okolicy Zoo/stadion i szlam dalej - nie spotkalam. To moj kolejny raz nad Wisla. Dzis wrocilam z okolic UKSW (na ornitho niedawno tam odnotowano zimorodka i jest to po prostu blisko mnie). Niestety zimorodka nie stwierdzilam.
W moim mieście w ok. kilometrowym odcinku zadrzewień przy Wiśle ktoś rozwiesił kilkanaście budek w wąskim pasie blisko jedną od drugiej.Jaki w tym cel ?To budki dla małych ptaków a one są terytorialne może zasiedlą 2 .A gdyby rozmieścić na całym pasie byłby pożytek.dzieki za film o zimorodku bardzo ciekawy ja nigdy nad Wisłą go nie widziałam niestety.
Od kilku lat dokarmiamy w zimie ptaki w ogrodzie i to nie jest Pana zasługa 😉. Natomiast w tym roku, wczesną wiosną powiesiliśmy 3 budki lęgowe dla sikorek i to już może Pan uznać za swoją zasługę 😎.
Panie Kubo mam do Pana pytanie: wczoraj przykuł moja uwagę ptak, którego widziałam po raz pierwszy w życiu i za Chiny ludowe nie wiem, co to za ptak, ale nie ukrywam, że pokładam w Panu moje nadzieje 😁 Ptak był większy od wróbla ale wyraźnie mniejszy od gołębia. Miał kolor ciemnozielony i miał jasne plamki. Jakby ktoś go pochlapał farbą. Oczywiście po powrocie próbowałam wygooglować ptaszka i oczywiście nic z tego nie wyszło 😂 Czy Pan by miał jakieś podejrzenia, sugestie? 😎 . Pozdrawiam! ☀️
Czy jest sens wieszać budkę lęgową dla szpaka na budynku szeregowym, na wysokości ok. 6m na balkonie, ściana w słońcu po godz. 17, latem, otwór na północ. Czy jest szansa na lęg?
Super odcinek,a przy okazji małe pytanie - czy można wieszać budki na sąsiednich drzewach, byłyby w odległości około 1,5 - 2 metry ? I czy konieczne jest coroczne czyszczenie ? W środku było piękne posłanie...
Pozwole sobie pomóc zależy dla jakiego gatunku a w wiekszosci musi być wiekszy odstęp np 25m. Coroczne czyszczenie jest konieczne z wzgledu na pasożyty które zostaja po legu i bez czyszczenia bedzie ich tak dużo że leg może być znacznie slabszy posłanie jest kompletnie zbedne ptaki i tak zbuduja gniazdo na tym poslaniu i nic im nie da tylko zabierze miejsce chyba a że w przypadku budek dla sów to można a nawet powinno sie dać jakies wyścielenie tak wynika z mojej wiedzy jesli powiedzialem cos zle prosze o poprawienie mnie
@@mariuszp1036 no dobrze. Dla sikor co 25m. A jak powieszę bliżej np. dla mazurków czy wróbli? Jak to będzie? Na razie mam jedną budkę i nie ma problemu z metrażem. Pewnie nie sikory ja zajmą bo nie widuje ich w okolicy. Chciałam powiesić więcej i nie wiem jak gęsto? Przydałby się w tym temacie jakiś filmik. W tym roku już nie będą zajęte na lęgi ale za rok jak znalazł. Jeszcze mam dla trzmiela upatrzone miejsce na przyszły rok.
Jak oceniasz tego Nikona ciekawi mnie bo kupiłem taki sam i jak narazie pooglądałem sobie gęsi zbożowe z bliska w moich rękach to narazie taka droga lornetka pozdro 👍
Jak Czesi mogą budować budki dla zimorodków to może my też zaczniemy, piękny ptaszek😃 super film
Dzisiaj udało mi się go zobaczyć na żywo pierwszy raz w życiu. Piękny ptak
Zimorodka widzialem na zywo raz w zyciu w okolicy Mielnika nad Bugiem. Super ujecia- dzieki.
Osobiscie podoba mi sie nazwa Kingfisher. piekny ptaszek.
Bardzo podobał mi się film o zimorodkach. Ja miałem szczęście i udało mi się zobaczyć dwa razy 🙂😀😀
Nad prawie każdą rzeką, która odwiedziałem w 2020 widziałem zimorodki (Brda, Wda, Dobrzyca, Pilawa, Rurzyca, Drwęca, nawet strużka leśna na bydgoskim Miedzyniu). Śliczne ptaki. Ale jak na razie fotkę udało mi się zrobić tylko badziewna, bo są bardzo płochliwe. Fajnie podczas spływów kajakowych można je obserwować, zawsze lecą przed ekipą i co chwila siadają. A jak się do nich dopływa to znowu odlatują 100m w przód :). I tak cały dzień :).
Lubie je ,bo widuje je czesto u mnie...pikne ptoski....pozdrawiam
Ale cudny ten Zimorodek.🐦 Kolejny ciekawy materiał 👍. Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
Super, ciekawe wiadomości o ptakach które, próbuja osiedlić się w miastach. W Krakowie deweloperzy wycinaja drzewa, ich nie interesują ptaki ani przyroda.
Ciekawie Pan opowiada. Dziękuję za kolejny film.
Super filmik i piękny zimorodek pozdrawiam 😊
Piękne ujęcia. Ptak ma cudowne ubarwienie. Często podczas wędkowania je obserwowałem bo po drugiej stronie rzeki jest wielka skarpa gdzie pewnie gniazdują. Pozdrawiam.
Zimorodek to mój ulubiony ptak 🐦🤩💪💪. Super film 👍. Pozdrawiam serdecznie 🖐️😊🌞
pozdrawiam.
znam 7 stanowisk zimorodka w Warszawie i 3 w pobliżu Warszawy - ZAPRASZAM do "sztolicy".😀
kiedyś oglądałem pliszkę cytrynową w rezerwacie Beka i biegusy zmienne tam i przy Osłoninie, jaskółki brzegówki też tam, no i jeszcze w Chłapowie, i jeszcze między Ustroniem Morskim a Sarbinowem.
Wkoncu jest! Jest sobota jets zimorodek! :D
Znam dwa miejsca zimorodka w mojej okolicy. Nad Liwcem okolicę Świniotopi i Drogoszewo wpływ rzeki Rudej do Bugu 😉Super film 🤝👍
Dziékuję również 🙂
Dziękuję za zimorodka, pozdrawiam 😊
Ale piękne 😊😊. Dziękuję i pozdrawiam 🤗🌞
Mam rodzinę Zimorodków niedaleko mojego domu. ok 3-4 szt. Od 4 lat chodzę polować na nie z aparatem, Jednak dopiero te silne mrozy sprawiły że można było zrobić im zdjęcie z bliska. Nawet z ok 3m. Jednak pewnego dnia znalazlem Zimorodka przymarzniętego do metalowej konstrukcji mostu. Okazało się ze żyje więc wskoczyłem pod most i go odchuchałem. Ogrzałem go trochę i wypusciłem. Zdawał się być w dobrej kondycji bo poleciał jak rakieta. Jednak było to moje ostatnie spotkanie z moimi zimorodkami. Od miesiąca nie spotkałem ich na moim terenie.
Ależ to jest piękny ptak! Świetne ujęcia.
Super.
Piękne nagrania :) Pozdrawiam
Ogromnie Ci dziękuję za ten film . 😜👍
Ziemiorodek to mój faworyt. Mam oczko wodne i właśnie pracuję nad dużą ilością małych rybek a zarazem tworzymy skarpę dla Zimorodków . Zobaczymy czy przyjdą bo mamy je tu w około. Pokaż nam jak budować domki dla Zimorodków.
Jak będziesz miał chwilkę to zernij do mnie na kanał co chcę zribić i co już mam. Ciepło pozdrawiam ...no i łapa 😁
Super film, dziękuję :)
To mój ulubiony typ filmów u Pana!
W zeszlym roku obserwowalem zimorodka podczas splywu jakakowego na rzece Bzurze.Pięknie ubarwiony i ciekawy łowca.
Piękne nagrania, sprzęt robi świetną robotę👍 Możesz dokupić głowicę z mikroruchami, to bardzo ułatwia "celowanie" przy dużym zoomie. Niedaleko mnie gniazduje zimorodek, i latem udało mi się zrobić kilka zdjęć młodym, siedzącym na gałęzi. Teraz zastanawiam się czy przeżyły zimę...
I jeszcze apel, nie psujcie bobrowych tam, bo można w ten sposób uśmiercić te piękne zimorodki...!
Piękny ten zimorodek, a i mandarynka cudna 😍😍😍
mandarynek ci u nas dostatek, obcy element w przyrodzie polskiej.
Moj kot przepada za oglądaniem Pańskich filmów :)
Mam takie szczęście, że nieopodal mojego domu przepływa kanał i praktyczne co zimę mam zimorodki blisko domu... Pozdro 💪
u mnie w tym roku podobna sytuacja, codziennie żerował w bardzo płytkim, ale długim kanale:)
ta pierwsza wersja nazwy od ziemi jest prawdziwa. starzy ludzie tak zniekształcali nazwy, pamiętam jak mówili ludzie urodzeni przed ponad 100 laty. np mówili zimny pies, co oznaczało ziemnego pieska, czyli chomika żyjącego w ziemi, a zimorodek to ziemiorodek.
Dzięki za ciekawy materiał !
Super film. Dzięki!
Ciekawy film. Dzięki 🙋🏻♀️
Park Oliwski uwielbiam
świetny film jak zwykle
Super. Dzięki .
Może i ja się tam wybiorę.
Zimorodki są u mnie lęgowe i olbrzymią frajdę sprawia mi obserwacja tych kolorowych ptaków. Niestety to był bardzo, ale to bardzo nieudany rok dla zimorodków. Z pięciu par które kontrolowałem tylko jedna zdołała wyprowadzić lęgi(2x po 2 młode) Reszta norek albo była zalana, albo pisklęta padały ofiarą norki amerykańskiej. Dodatkowo ostra zima skula lodem prawie wszystkie cieki wodne w okolicy. Mam nadzieję, że ten rok będzie dużo lepszy.
Jaka szkoda. A nie można jakoś zabezpieczyć tych miejsc lęgowych. Jakiś pastuch. Kolce dookoła?
Wytrwalosc poplaca ;) Piekne ptaki! :) P.S. A czy nie da sie w surowe mrozy zostawiac ryb/kawalkow ryb, zeby zimorodki mialy cos do zjedzenia? Czy to by now wyszlo, nie praktykuje sie? P.S. Czy moglby Pan nagrac film o kwiczole??
Dzień dobry!!
Super!
U mnie są nad oczkiem codziennie od wiosny do jesieni.
Pozdrawiam serdecznie 😊
Szczery film jak to czasami bywa z wyprawami w super miejsca po pewniaki :)
Park Oliwski to piękne miejsce do odpoczynku. No i ten obiekt palmiarni wyglądający jak ogórek w Londynie 💪👍🐤🦜
Zimorodka obserwowałem wczoraj przez 70 minut w stolicy w bardzo ciekawym miejscu ze sporym nasileniem ruchu pieszego,, niestety płoszącym ptaka co chwila, ale bogate w rybę - dlatego siedziałem cały czas 50 m na dupsku oddalony od tego ulubionego dla niego miejsca - odległość nie niepokojąca).
Przeleciał mi nawet nad głową, usiadł na ulubionym miejscu na konarze, przeleciał przez przepust ze spływającą z niego wodą i zatrzymywał się kilka razy w odległości ~60 m ode mnie na wytworze ręki ludzkiej.
Widok przez lunetę, a nie lornetkę, plus statyw i głowica panoramiczna z rączką zapewnia niezrównany komfort obserwacji bez podchodzenia do zimorodka na odległość płoszenia (niestety upierdliwe rozwiązanie podczas wędrówki) lub nieco gorzej przez silną lornetkę, np. 18x56, na monopodzie (nieco lepsze rozwiązanie podczas wędrówki), aby minimalizować drgania (wolę lornetkę 18x56, niż 10x42 choćby ze względu na sieweczki czy zimorodki).
Póki co zjęć nie robię, nie płoszę niepotrzebnie (prędzej zimorodek nas zobaczy i się spłoszy, niż my go dostrzeżemy), tylko obserwuję z 30-80 m i nanoszę na mapę miejsce obserwacji (geotagowanie).
TAKI BŁĘKITNY SZPAK NAD WODĄ, TEŻ O OSTRYM GŁOSIE.
polecam ornitho.pl
Bylam z niecaly m-c temu nad Wisla w poszukiwaniu Zimorodka. Bylo z -3 stopnie, wiec dalam rade tylko godzine. Zaobserwowalam standardowo czaple siwe, kormorany, mewy itd., ale zimorodka brak. Sprawdzam ornitho (nawet kojarze to imie i nazwisko z wpsywanych obserwacji ) i musze sie wybrac teraz w jedno z miejsc, gdzie go odnotowano :D A co to za ruchliwe miejsce w stolicy ? Jestem ciekawa :)
Pamietam obserwacje na ornitho z okolicy Mokotowa. Chyba sa tam jakies biurowce, ale jest woda niedaleko. Ale to bylo niedawno, nie dwa miesiace temu.
@susnoname mogę ci pokazać pewne miejsca z zimorodkami w Warszawie.
Teraz był mróz i tylko będą nad Wisłą oraz na Stawach Raszyńskich.
Trzeba jednak znać te gwarantowane miejsca ich występowania.
Stawy i fosy niestety zamarzniętę, więc wyginęły, chyba że wybrały miejsca nad ciekami wodnymi. Sprawdzałem kilka miejsc z wynikiem negatywnym w ten weekend.
Przy ujemnych temperaturach ginie nawet do 80% populacji zimorodków.
Codziennie muszą mieć dostęp do ryb, których jedzą dziennie 10-11.
znam miejsca i wiem gdzie są w w Warszawie
Mogę pokazać w kilku miejscach w Warszawie. Teraz miejsc jest mniej z powodu kilkudniowe mrozu, niestety.
@@jarosawdrapikowski6797 Ostatnio bylam nad Wisla w okolicy Zoo/stadion i szlam dalej - nie spotkalam. To moj kolejny raz nad Wisla. Dzis wrocilam z okolic UKSW (na ornitho niedawno tam odnotowano zimorodka i jest to po prostu blisko mnie). Niestety zimorodka nie stwierdzilam.
Zimorodka widziałem 3 lata temu tylko raz nad stawem rybnym.
Zimorodek gniazdowal w Tarnowie póki stawów przy południowej obwodnicy nie zasypali.Widywalam je wtedy niemal codziennie :(
Pozdrawiam !
Fajne spotkanie :-)
Jak Pan uważa dużo ptaków tej zimy zginęło, szczególnie na wschodzie kraju?
Bażanty to już parę lat śniegu utrzymującego się tak długo nie widziały
🙃👌👍
Super film :). Można prosić o ten link do głosów tego skrzydlatego klejnotu?
W moim mieście w ok. kilometrowym odcinku zadrzewień przy Wiśle ktoś rozwiesił kilkanaście budek w wąskim pasie blisko jedną od drugiej.Jaki w tym cel ?To budki dla małych ptaków a one są terytorialne może zasiedlą 2 .A gdyby rozmieścić na całym pasie byłby pożytek.dzieki za film o zimorodku bardzo ciekawy ja nigdy nad Wisłą go nie widziałam niestety.
Very beautiful scenes in the film!! //KD
Od kilku lat dokarmiamy w zimie ptaki w ogrodzie i to nie jest Pana zasługa 😉.
Natomiast w tym roku, wczesną wiosną powiesiliśmy 3 budki lęgowe dla sikorek i to już może Pan uznać za swoją zasługę 😎.
Jak zwykle jakiś ... dał 👎 no na deb... nie ma rady ... 🐦🐥🐤🐣🐔🐓
Mam takie miejsce w centrum Poznania gdzie widuję Zimorodka 8 na 10 razy :)
Park Sołacki ?
@@adamanalogowy4208 nie wiem jak to nazwać, ale koło ronda Starołęka jest jakby stary port czy coś w ten desień. To właśnie tam :)
@@mvv_cine - nie mogę znaleźć tego miejsca - mogę Cię prosić o kontakt : antonjerz1968@gmail.com ?
Panie Kubo mam do Pana pytanie: wczoraj przykuł moja uwagę ptak, którego widziałam po raz pierwszy w życiu i za Chiny ludowe nie wiem, co to za ptak, ale nie ukrywam, że pokładam w Panu moje nadzieje 😁
Ptak był większy od wróbla ale wyraźnie mniejszy od gołębia. Miał kolor ciemnozielony i miał jasne plamki. Jakby ktoś go pochlapał farbą. Oczywiście po powrocie próbowałam wygooglować ptaszka i oczywiście nic z tego nie wyszło 😂
Czy Pan by miał jakieś podejrzenia, sugestie? 😎 . Pozdrawiam! ☀️
Czy jest sens wieszać budkę lęgową dla szpaka na budynku szeregowym, na wysokości ok. 6m na balkonie, ściana w słońcu po godz. 17, latem, otwór na północ. Czy jest szansa na lęg?
Witam!
8:30 jakim obiektywem został sfilmowany ten zimorodek?
Prawie cały materiał z zimkiem to Nikon Coolpix p1000, odległość jakieś 17-20m
Super odcinek,a przy okazji małe pytanie - czy można wieszać budki na sąsiednich drzewach, byłyby w odległości około 1,5 - 2 metry ? I czy konieczne jest coroczne czyszczenie ? W środku było piękne posłanie...
Pozwole sobie pomóc zależy dla jakiego gatunku a w wiekszosci musi być wiekszy odstęp np 25m. Coroczne czyszczenie jest konieczne z wzgledu na pasożyty które zostaja po legu i bez czyszczenia bedzie ich tak dużo że leg może być znacznie slabszy posłanie jest kompletnie zbedne ptaki i tak zbuduja gniazdo na tym poslaniu i nic im nie da tylko zabierze miejsce chyba a że w przypadku budek dla sów to można a nawet powinno sie dać jakies wyścielenie
tak wynika z mojej wiedzy jesli powiedzialem cos zle prosze o poprawienie mnie
@@mariuszp1036 No super 😊
@@mariuszp1036 Chodzi o sikorki,mazurki.Ale to chyba już wszystko jasne jest...
@@wojtekkozub3496 mazurki szpaki i wroble moga miec budki jakies 2m od siebie ale dla sikor ok 25-30m
@@mariuszp1036 no dobrze. Dla sikor co 25m. A jak powieszę bliżej np. dla mazurków czy wróbli? Jak to będzie? Na razie mam jedną budkę i nie ma problemu z metrażem. Pewnie nie sikory ja zajmą bo nie widuje ich w okolicy. Chciałam powiesić więcej i nie wiem jak gęsto?
Przydałby się w tym temacie jakiś filmik. W tym roku już nie będą zajęte na lęgi ale za rok jak znalazł. Jeszcze mam dla trzmiela upatrzone miejsce na przyszły rok.
Jak oceniasz tego Nikona ciekawi mnie bo kupiłem taki sam i jak narazie pooglądałem sobie gęsi zbożowe z bliska w moich rękach to narazie taka droga lornetka pozdro 👍
Panie Kubo, przepraszam że nie w temacie odcinka. Jaki ptak wydaje odgłos w stylu "płiji płiji" ? Bo często to słyszę a nie wiem co to za ptak.
Jaki statyw pod Coolpix ? Mój jest dość niestabilny na tak ciężki aparat
Jak można zrobić takie miejsce lęgowe dla zimka własnoręcznie?
Myślał Pan o założeniu serwera Discord?
Bardzo fajne i ciekawe programy, ale ta maska :(
W parku nie ma obowiązku noszenia, tłumu ludzi też nie widać....
@@a.g.4929no dokładnie, strasznie to się ogląda :/
Świetny film , tylko po co ta maseczka????
U mnie z letniego lęgu niestety jeden młody się utopił a drugi prawdopodobnie nie przeżył zimy :-( Ostatni raz widziałem go w grudniu.
Czy czułeś się sfrustrowany w tej masce?
Jakiej głowicy używasz do filmowania?
Jak zaprosić Kosy do swojego ogrodu ?
wywieś połuwki jabłek np.
A ja myślałem że zimorodek to kwiatek... :D
Ten DJI Osmo Action całkiem fajna jakość :o
Cześć Kuba.
Gdyby bociana skrzyżować z zimorodkiem.....
Maseczka? Serio?
Fajny ptaszek, taki egzotyczny. Szkoda, że tak mała jego populacja jest w Polsce. Panie Jakubie - dodatkowy plus za maseczkę w miejscach publicznych 👍
Te maski to chyba nie są za zdrowe
Na ch.. ta maska?
Na chuj ci ta maska?
Z maską do lasu, pełny jełop.
😂😂😂😂dobrze, że aktualnie nie były parki pozamykane, Era srovida i szaleństwa z tym związane.....