Obraz Jezusa Miłosiernego i książka PRZEZ ZASŁONĘ CIAŁA, dr Izabela Rutkowska | Civitas Christiana

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 8 ก.ค. 2024
  • Szanowni Członkowie i Przyjaciele Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana,
    Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nagrania, które dokumentuje wyjątkowe spotkanie z Panią dr Izabelą Rutkowską, autorką książki o obrazie Jezusa Miłosiernego, które jest związane z peregrynacją tego obrazu w naszym Stowarzyszeniu.
    Dzieło towarzyszyło nam podczas niedawno zakończonej pielgrzymki na Wileńszczyznę i zostało uroczyście przekazane dla Regionu Poznańskiego 25 maja podczas Mszy Św. w czasie 44. Pielgrzymki KSCCH na Jasną Górę. Msza Święta oraz wykład Pani Doktor, dnia 15 czerwca 2024, stanowił uroczyste zakończenie i podsumowanie peregrynacji.
    0:00 Wstęp Pan Karol Irmler
    3:32 Referat dr Izabela Rutkowska
    Serdecznie zapraszamy do wysłuchania prelekcji
  • บันเทิง

ความคิดเห็น • 2

  • @gosiasamosia7203
    @gosiasamosia7203 6 วันที่ผ่านมา +1

    Pani doktor podkreśliła Pani, że obraz miał być wymalowany ściśle wg wskazówek Pana Jezusa. Nie było to łatwe zadanie, ani w wyborze samego malarza ani w przelaniu wskazówek na płótno.
    Zadanie wykonał malarz Eugeniusz Kazimirowski i choć nie oddał on piękna twarzy Pana Jezusa, to Pan Jazus jakby zaakceptował to dzieło.
    Wielka szkoda, że ten pierwszy obraz jest często pomijany, przemilczany; do tego stopnia, że w egzemplarzu Dzienniczka, który posiadam są 3 fotografie obrazu Jezusa Miłosiernego, ale na ŻADNEJ nie jest ukazany obraz wg wskazówek Pana Jezusa autorstwa E. Kazimirowskiego.
    Rzeczywiście w Dzienniczku jest mało szczegółów odnośnie do szczegółów Pana Jezusa, bo te zostały zawarte w OBRAZIE Eugeniusza Kazimirowskiego.
    Proszę doczytać np w biografii p. Ewy Cz. dlaczego P.Jezus nie zaakceptował pierwszego wskazania malarki bernardynki s. Borkowskiej. A zatem nie jak nam się wydaje, ale jak zostało przekazane malarzowi przez S. Faustynę bezpośrednio z ust i obrazu Jezusa, który Faustynie został ukazany.

    • @ewajamroz7384
      @ewajamroz7384 3 วันที่ผ่านมา

      No i wypadałoby poruszyć sprawę weza ukrytego w tym obrazie. Oryginał z Wilna jest dziwnie pomijany, a ten z Lagiewnik tak popularny, że właściwie nikt już nie zwraca uwagi na fakt , że z tym obrazem jest coś nie tak.W końcu autor tego obrazu to mason, nie przypadkiem namalował tak piękny obraz, źe na pierwszy rzut oka, trudno zauważyć, że w obrazie tym kryje się coś więcej niż tylko piękne oblicze miłosiernego Jesusa .😮