З великим задоволенням подивилась відео.Начиільки розумно та грамотно(а основне мовою рідною!) роз'яснено , що жаль було , коли закінчилось відео.Дякую за науку.
Дякую, дуже корисне відео! Дуже хотілося, подивитись весняну обрізку абрикос та персиків, посаджених минулої осені. Я думаю, що це дуже важливо правильно сформувати ріст цих саджанців.
Вітаю Вас з Новим роком та новорічними святами з найкращими побажаннями! Підписався на Ваш канал. Нравлика Вам за чудове, наглядне відео. Хай Вам щастить у Ваших справах.
Якщо прибрати ще відсотків 30, буде перекос в приріст вовчків. Слива сильноросла. Краще трохи пронормувати плоди, якщо буде потреба. Літом зелені операції то звичайно треба робити.
Чтобы не было длинных волчков надо летом делать обрезку молодых побегов. А так дерево тратит много жизненных сил на рост древесины, которую зимой приходится обрезать.
На початку відео. Якщо гілка, на якій минулорічний приріст розвинувся в дві гилячки, розташовані одна над одною, то треба відрізати нижню, а не верхню. Бо під вагою плодів гиляка піде до низу і той залишений нижній приріст буде ледь не горизонтально вниз. Ні про які "плодушки" на ньому не буде й мови, для розвитку плодових гилячок кут має бути 60 градусів.
Вітаю, скажу відверто,ви робите все правильно,так само як і я ☝️😂. В мене єдина проблема, дуже багато дерев,я можливо, натужившись і обрізав би всі, але проблеми з утилізацією гілок. Зараз війна,палити заборонено,а дівати їх вже немає куди. Тому обрізання по мірі утилізації.
Подрібнювачі гілок зараз у будь-якому магазині продаються. Тріпкою або фракціями можна розтоплювати піч або закопувати в грядках на городі, як добрива.
@@ИгорьВдовенко-ъ3с та я знаю,що є подрібнювачі, але це дорого, бо треба великий. Малий є подрібнювач, але то як слону дробина.До нього треба або бензин,або електрика, самі знаєте ціну першого і відсутність другого. З неділі 7 січня зникла електрика, сьогодні субота, ніхто нічого не робить. Без електрики опалення не працює,на ранок -17 . Увесь цей час на генераторі... Суки.
На старій абрикосі можна омолодити крону. Для цього вирізаємо на відстані метра від розгалудження стару гілку, тоді зі сплячих бруньок піде в ріст декілька вовчків, з яких можна буде сформувати молоді гілкі. Але обрізати в такому випадку за 1 рік можна до 50% всіх гілок, не можна всі відразу обрізати, бо дерево може загинути. Має бути баланс між розміром кореня і крони. І плюс дуже важливо обробляти перед цвітінням від моніліозу - це дуже грізний ворог абрикоси.
Середина крони дуже загущена досить товстими гілками, мабуть у перші роки формування та проріджування не відбувалось як треба.Внаслідок цього сонячного світла у центрі буде замало та плодоношення з часом перейде на зовнішний бік крони, а у центрі гілки стануть "лисими".Те, що Ви показуєте - не чаша, а вкрай загущене дерево.
@@girvik7560, я не ставив собі за мету займатися блогерством, бо це, на мій погляд, відповідальна робота.Щоб чомусь вчити людей - треба самому знати добре справу.Тому підписаний на канали та просто заходжу на деякі заради поповнення свого досвіду у городівництві та садівництві.Але моїх знань та досвіду - 30 років обробляю землю та доглядаю сад, - достатньо для того, щоб зробити таке зауваження.Щоб назвати це формування "ідеальною чашею" - мова взагалі не йде.І це не тому, що я хочу додати якогось негативу Вашому каналу.Можливо, у других аспектах Вашої діяльності Ви й даєте корисні поради, але не в цьому випадку.Цей висновок я роблю на підставі порівнянь того, що Ви вважаєте чашею, з тим, як її бачать досить відомі блогери, рекламувати яких не буду.Хто бажає - Ґуґл або Яндекс у поміч.
Краще не допускати росту таких прямих пагонів влітку. А потім видаляти зимою пагони, на які рослина затратила багато сил. Потрібно робити літню обрізку. Тоді ви сформуєте крону в два рази швидше. Я проводжу обрізку влітку десь три рази.
Дуже дякую. Вперше бачу адекватний ролик про обрізку. Доступно та зрозуміло. У мене 2 сливи різні по 4 роки, але врожаю ще не бачила. Щось роблю не так. Буду на вас дивитись. Вкажіть, будь ласка, де ви. Широта має значення
15 років це не дуже великий вік дерева. Якщо раніше урожай був хороший, то краще омолодити. Ще варіант на омолоджене дерево привити один або декілька нових сортів.
Дякую за відео. Учусь у Вас обрізати дерева.На одному сайті хочу придбати саджанці кизилу.Вони пропонують три варіанти. Саджанці на сіянці однорічні, двурічні і привиті. Що значить на сіянці, і які краще взяти? Підкажіть. будь ласка. Буду Вам дуже вдячна
В першому ярусі,навіть якщо це чашоподібна крона,забагато скелетних гілок.Це мутовка.Якщо не ви формували,то в першу чергу треба виправляти.Крона дуже загущена.В шестирічному виді більше треба обрізати на перевід.
Дуже цікаве і пізнавальне відео! Щиро вам дякую! У мене питання: на моїй сливі також утворилося багато вовчків .Якщо їх всіх обрізати на кільце, чи це не спровокую знову активний ріст вовчків?Дякую!
Дякую вам за перегляд! Ви всі вовчки не вирізайте на кільце, а залиште через один або через два невеликі гілочки на 3-4 бруньки. Потім із них виростуть пагони, з яких можна буде доформувати крону.
Доброго дня. Так, можна знижувати крону у майже всіх плодових дерев. Найгірше це виходить на персиках. Але знижувати треба поступово за 2 роки - тобто половину крони обрізаємо, там буде новий приріст. На наступний рік обрізаємо другу половину. Якщо обрізати все відразу, то дерево може загинути. До речі на наступному тижні планую випустити відео на тему зниження крони.
Будь-яке плодове дерево треба формувати. Колоновидний тип обрізки також треба кожного року робити, але сам принцип обрізки там інший. З 2-річного віку треба починати формування крони.
Вітаю. У вас такі довгі тонкі гілки і вони витримують урожай? Я хожду кругами навколо сливи вже більше десяти років і ніякого врожаю. А оце останні три роки почала розбиратися з обрізкою ,з обробкою. Бо квітки є ,а урожаю нема. Костяк дерева сформувала. А з тонкими гілками не дуже розбираюсь. Мабуть треба не боятись різати. Сидимо під час війни в селі, то часу достатньо стало. Чоловік назвав мене людина-пила. Сад наш дуже старий. Дерев не багато. Я б все вкоротила. І по новому сформувала. Як не виживе, посаджу нове. Але дерева живучі. То буду вчитись.
Доброго дня. Так, гілки витримують, але для цього необхідно щоб кут відходження від штамбу дерева був близьким до 90 градусів. Якщо кут гострий, гілка відломиться від ваги урожаю. Старий садок краще омолодити за два роки, щоб не різати за один раз більше 50% крони. В перший рік зрізати верхівку, а на другий до формувати крону.
Персик витримує досить низькі температури, до -22-24. Кора може розтріскуватися від морозобоїн, коли видається морозний сонячний день і лежить сніг. Щоб запобігти цьому, восени фарбують штамб і скелетні гілки білою садовою фарбою.
Робіть омолодження крони. В перший рік зрізати верхівку, щоб стимулювати відростання нових гілок, в наступному році формувати нову крону. Але за 1 рік можна обрізати не більше 50% крони.
Дивлячись на те, чи це старе, чи молоде дерево. На старому (дорослому) можна залишити 4-5 бруньки на менш товстих пагонах та 6-7 на більш товстих. Якщо це молоде дерево, то менше. Якщо це штамб молодого дерева, то там 2/3 залишаємо.
Способів формування досить багато - це і багатоярусна крона, веретено, чаша, кущовидна, пальметта та інші. Чашевидна форма досить універсальна, підходить для абрикос, слив, аличі, яблуні, персика.
Зробіть весною відгибання гілок в горизонтальне положення. Фіксуйте гілки за допомогою мотузок, слідкуйте літом, щоб не було перетяжок. Гілка в горизонтальному положенні закладає плодові бруньки. Як вийде розтягнути 5-7 гілок, тоді інші вертикальні вкорочуєте, або видаляєте. Таким чином формуєте скелет майбутньої крони.
@@НатальяНовикова-ъ9у в будь-якому віці горизонтально розташована гілка закладе більше плодових бруньок, ніж вертикальна. Але ще може бути особливість підщепи і сорту. Деякі сорти, привиті на дичку, можуть починати нормальне плодоношення дуже пізно - довго нарощують необхідну масу. Ще для сливи важливо освітленість - якщо буде напівтінь, то може сильно рости, але плодів буде дуже мало.
Можна обрізати тільки при слабкому морозі до -3. Звичайно зараз не треба різати, поки не спаде мороз. І також не можна різати безпосередньо перед сильним морозом. Хоча б за днів 10, і краще крупні зрізи змащувати садовим варом.
В цьому році обов'язково зніму урожай. П'ять відер відбірних крупних соковитих солодких слив. Деяка кількість була на продаж, досить швидко розібрали по ціні гарного персика. Цей сорт сливи дуже гарний.
Дуже гарне і зрозуміле пояснення.Окремо респект за українську мову)))Підписалась на канал і з задоволенням буду слухати Ваші поради.
Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
Дякую.
Лайк та коментар.
Слава ЗСУ, Героям України Слава.
Подивилася, послухала і підписалася.Доречна інформація.
Миру, добра, злагоди і чистого неба Вам і Вашій родині і Нашій Рідній Україні.
Дякую за перегляд і гарний відгук! Навзаєм!
З великим задоволенням подивилась відео.Начиільки розумно та грамотно(а основне мовою рідною!) роз'яснено , що жаль було , коли закінчилось відео.Дякую за науку.
Дякую Вам за перегляд і гарний відгук!
Дякую о, все зрозуміло.
Більше таких вчителів.
Як Ви боритесь із монилеозом
@@Mihail-eb1vu хорус+скор під час цвітіння
Дякую за відео! Аналогічно обрізаю сливи, та й більшість дерев також формую "чашею", мені естетика такої форми подобається.
Здоров'я Вам і Вашій родині! Гарного врожаю! Україна Переможе!
@@ВікторПафік-з7п дякую Вам! Навзаєм!
Дякую, дуже корисне відео! Дуже хотілося, подивитись весняну обрізку абрикос та персиків, посаджених минулої осені. Я думаю, що це дуже важливо правильно сформувати ріст цих саджанців.
Дякую за пояснення і за нашу мову.
Дякую Вам за перегляд і гарний відгук
Спасибо за красивую украинскую речь и интересную подборку
Здоровья мира добра щедрых урожаев
Оце треба нахаркати москальською. Фу
Дякую за україномовний контент і чудові поради. СЛАВА УКРАЇНІ!!!
Дякую вам за перегляд. Героям слава!
Дякую за гарно освітлену тему, завтра піду підрізати свої сливки
Дякую за перегляд, бажаю наснаги!
Очень полезный ролик. У меня были вопросы, я услышала и увидела ответы как правильно делать обрезку плодовых деревьев.Спасибо большое.
Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
Дякую ,за детальне пояснення,здоров'я миру.
Дякую вам за відгук! Бажаю всього найкращого.
Спасибо за науку! Очень доступно и кратко.
Олексадре! Дякую за доступну і зрозумілу консультацію! Гарних вам врожаїв!
Дякую вам за перегляд і відгук!
*_Доброго Вам здоров'я, Олександре!_*
*_Ночі коротшають, дні більшають, господар готується до весни!_*
*_Дякуємо Вам за цікаве і корисне відео!_*
Дякую Вам за високу оцінку! Бажаю здоров'я, мирного неба та наснаги в новому сезоні!
Дякую! Дуже просто і зрозуміло пояснили та показали. Процвітання та гарних врожаїв!
Дякую за перегляд і гарні побажання! Навзаєм!
Дякую за просте та важливе розяснення.Хочеться порад про дорослих слив, вишень та інш.Щиро вдячна
Дякую Вам за перегляд. Будуть відео про дорослі дерева
Гарне пояснення. Дякую!
Дякую вам за перегляд та відгук!
Дякую, дуже просто викладено. Ще раз дякую.
Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
Дуже гарно показали і роз'яснили. Дякую.
Дякую вам за перегляд і гарний відгук.
Дякую,конкретно та зрозуміло!😊
Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
❤ ❤ ❤ Дякую за вашу працю. Дуже зрозуміло пояснили ❤
Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
Дякую , що ділитеся досвідом з початківцями !
Вам теж гарних урожаїв !
Дякую вам за перегляд та гарний відгук!
Дуже корисне відео. Конкретно і зрозуміло. Дякую.
Дякую вам за перегляд і гарний відгук.
Дякую за корисну інформацію! Все зрозуміло , чітко! Вподобайка і підписка. Здоров'я та миру!
Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
Підписалася.Як раз по темі. Теж планую обрізати. Дякую за корисну інформацію, буду вчитись.
Дякую за перегляд і відгук. Радий, що інформація стала в нагоді.
Дякую за чудове і інформативне відео.👍
Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
Дякую за підказку. Я в цьому році мабуть прибрала весь майбутній урожай своєю неправильною обрізкою. Бажаю розвитку каналу.
Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
Дякую, саме збирався обрізати садочок, а за сливу дуже доречно, у мене дуже поперла вертикально, вподобайка і підписка🎉!
@@vihor555 Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
Я так же отфигачивала все почки плодовые.😨спасибо за пример.
Вітаю Вас з Новим роком та новорічними святами з найкращими побажаннями!
Підписався на Ваш канал.
Нравлика Вам за чудове, наглядне відео.
Хай Вам щастить у Ваших справах.
Дякую Вам за щирі теплі побажання! Навзаєм! Щоб все гарне збувалося.
Дякую. Я б чекав до весни, а зараз трохи є часу і купа захаращених слив.
Дякую. За вашу науку зрозуміло і. Доступно
Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
автор все правильно рассказывает. я бы рекомендовал на сливе отгибать ветки- да более трудоемко но эффективно
Так, відгибання гілок це обов'язкова процедура, особливо для молодих дерев.
Дякую за доступний виклад по темі
Дякую вам за перегляд та гарний відгук!
Дякую за відео та пояснення.Все зрозуміло.
Дякую вам за перегляд!
Я б убрал еще процентов 30, так как загущенность осталась, а летом провел бы еще 2-3 обрезки
Якщо прибрати ще відсотків 30, буде перекос в приріст вовчків. Слива сильноросла. Краще трохи пронормувати плоди, якщо буде потреба. Літом зелені операції то звичайно треба робити.
Дякую, гарний канал, підписався.
Дякую вам.
Дякую за пояснення
Дуже дякую.Те,що мені потрібно.З мене підписка.
Дякую вам за перегляд!
Чтобы не было длинных волчков надо летом делать обрезку молодых побегов. А так дерево тратит много жизненных сил на рост древесины, которую зимой приходится обрезать.
Це так, вірно. Не завжди на все влітку вистачає часу.
Дякую, я ще не обрізала, але подивши ваше відео, буду обрізати правильно, ще покажіть, як правильно обрізати персик, абрикос, вишню та грушу з яблонею
Чодова школа для меге.дякую
Дивлюса відео, начу у себе в селі побував. Півень кукуріка😂
Дякую дуже зрозуміло пояснили
Дякую дуже доступно
Дякую вам за перегляд!
Дякуємо❤❤❤
Дякую вам за перегляд і відгук!
щиро дякую :)
Спасибо❤
Дякую! Підписка. Лайк. Репост. ❤
Дякую вам!
Завтра ж їду стригти.все зрозуміло.щоб не забути
Дякую
Гарненьке стало деревце і зрозуміло,лише потрібно прибрати гілочки обрізані бо красота губиться.дякую
Дякую вам за перегляд! Звичайно, обрізані гілки прибираємо.
На початку відео. Якщо гілка, на якій минулорічний приріст розвинувся в дві гилячки, розташовані одна над одною, то треба відрізати нижню, а не верхню. Бо під вагою плодів гиляка піде до низу і той залишений нижній приріст буде ледь не горизонтально вниз. Ні про які "плодушки" на ньому не буде й мови, для розвитку плодових гилячок кут має бути 60 градусів.
Дякую за вашу думку.
❤
Вітаю, скажу відверто,ви робите все правильно,так само як і я ☝️😂. В мене єдина проблема, дуже багато дерев,я можливо, натужившись і обрізав би всі, але проблеми з утилізацією гілок. Зараз війна,палити заборонено,а дівати їх вже немає куди. Тому обрізання по мірі утилізації.
Подрібнювачі гілок зараз у будь-якому магазині продаються. Тріпкою або фракціями можна розтоплювати піч або закопувати в грядках на городі, як добрива.
@@ИгорьВдовенко-ъ3с та я знаю,що є подрібнювачі, але це дорого, бо треба великий. Малий є подрібнювач, але то як слону дробина.До нього треба або бензин,або електрика, самі знаєте ціну першого і відсутність другого. З неділі 7 січня зникла електрика, сьогодні субота, ніхто нічого не робить. Без електрики опалення не працює,на ранок -17 . Увесь цей час на генераторі... Суки.
Я всі обрізані гілки плодових дерев, складаю у мішок(велекий),а потім як жаримо шашлик,розпалюємо додаючи ці гілки, дешево та сердито
Ми закопуємо в землю, все перегниває, і земля дихає, особливо під малину товсті гілки треба закопувати
@@SerenadaIsp та ну на... Де ж скільки сили взяти,та й гілок,ну дуже багато.
Все геніальне-просте. Якщо є можливість, то напишіть, як боретеся з моніліозом. Абрикоси пошкоджені дуже. Підписався. Дякую.
Від моніліозу класика - Хорус+Скор під час цвітіння.
Дякую за науку! Обов'язково спробую.
Може підкажете,як врятувати стару абрикосу,гарні плоди давала,а зараз сохне,хворіє
На старій абрикосі можна омолодити крону. Для цього вирізаємо на відстані метра від розгалудження стару гілку, тоді зі сплячих бруньок піде в ріст декілька вовчків, з яких можна буде сформувати молоді гілкі. Але обрізати в такому випадку за 1 рік можна до 50% всіх гілок, не можна всі відразу обрізати, бо дерево може загинути. Має бути баланс між розміром кореня і крони. І плюс дуже важливо обробляти перед цвітінням від моніліозу - це дуже грізний ворог абрикоси.
Дякую. Інформативно та зрозуміло. Але беріть собі помічника-оператора, бо в мене запаморочилося у голові від тремтіння камери 😅
👍🇺🇦♥️💐
👍
Середина крони дуже загущена досить товстими гілками, мабуть у перші роки формування та проріджування не відбувалось як треба.Внаслідок цього сонячного світла у центрі буде замало та плодоношення з часом перейде на зовнішний бік крони, а у центрі гілки стануть "лисими".Те, що Ви показуєте - не чаша, а вкрай загущене дерево.
А де ж Ваші ролики ? А в даному випадку може і не ідеальна , але чаша . Саме для звичайного садовода - ідеальна інформативність і наочність .
@@girvik7560, я не ставив собі за мету займатися блогерством, бо це, на мій погляд, відповідальна робота.Щоб чомусь вчити людей - треба самому знати добре справу.Тому підписаний на канали та просто заходжу на деякі заради поповнення свого досвіду у городівництві та садівництві.Але моїх знань та досвіду - 30 років обробляю землю та доглядаю сад, - достатньо для того, щоб зробити таке зауваження.Щоб назвати це формування "ідеальною чашею" - мова взагалі не йде.І це не тому, що я хочу додати якогось негативу Вашому каналу.Можливо, у других аспектах Вашої діяльності Ви й даєте корисні поради, але не в цьому випадку.Цей висновок я роблю на підставі порівнянь того, що Ви вважаєте чашею, з тим, як її бачать досить відомі блогери, рекламувати яких не буду.Хто бажає - Ґуґл або Яндекс у поміч.
То не чаша , а загушення@@girvik7560
Краще не допускати росту таких прямих пагонів влітку. А потім видаляти зимою пагони, на які рослина затратила багато сил. Потрібно робити літню обрізку. Тоді ви сформуєте крону в два рази швидше. Я проводжу обрізку влітку десь три рази.
Звичайно, я також влітку роблю зелені операції з обрізки. Але на жаль не на все влітку вистачає часу.
❤👍👍👍
Дуже дякую. Вперше бачу адекватний ролик про обрізку. Доступно та зрозуміло. У мене 2 сливи різні по 4 роки, але врожаю ще не бачила. Щось роблю не так. Буду на вас дивитись. Вкажіть, будь ласка, де ви. Широта має значення
Дякую вам за перегляд. Полтавська область
Дякую за корисне відео, підкажіть будьласка чим обробити весною яблуні та груші?
Перша обробка по сплячій бруньці мідний купорос в березні.
Дякую
Дякую вам за підказку! Підкажіть будь ласка, якщо сливі 15 років та немає врожаю треба охолоджувати чи краще замінити?! Дякую за відповідь.
15 років це не дуже великий вік дерева. Якщо раніше урожай був хороший, то краще омолодити. Ще варіант на омолоджене дерево привити один або декілька нових сортів.
Щиро дякую!
З щепленням в мене зовсім не виходить!(
Комент ар в підтримку каналу!
Дякую вам!
Дякую за відео. Учусь у Вас обрізати дерева.На одному сайті хочу придбати саджанці кизилу.Вони пропонують три варіанти. Саджанці на сіянці однорічні, двурічні і привиті. Що значить на сіянці, і які краще взяти? Підкажіть. будь ласка. Буду Вам дуже вдячна
Доброго дня. Кизил беріть обов'язково привитий. Сіянці кизилу починають плодоносити приблизно на 8-9 рік, привитий - вже на 3 рік дасть сигналки.
Дякую.
В першому ярусі,навіть якщо це чашоподібна крона,забагато скелетних гілок.Це мутовка.Якщо не ви формували,то в першу чергу треба виправляти.Крона дуже загущена.В шестирічному виді більше треба обрізати на перевід.
Дякую, дохідливо і спокійно , аж приємно. А щодо абрикоси?
Дякую вам за перегляд і гарний відгук. Абрикоса буде, але її краще обрізати в березні.
Дякую за відео,а яблуні і груші коли обрізати?
@@ВалентинВольський-н5у вже можна обрізати
@@bountyharvest дякую
Дуже цікаве і пізнавальне відео! Щиро вам дякую!
У мене питання: на моїй сливі також утворилося багато вовчків .Якщо їх всіх обрізати на кільце, чи це не спровокую знову активний ріст вовчків?Дякую!
Дякую вам за перегляд! Ви всі вовчки не вирізайте на кільце, а залиште через один або через два невеликі гілочки на 3-4 бруньки. Потім із них виростуть пагони, з яких можна буде доформувати крону.
Щиро дякую за відповідь! Всього вам найкращого!
Дякую, дуже сподобалось, все зрозуміло
Дякую вам за перегляд і гарний відгук!
Дуже гарне пояснення! Я теж так ріжу. Але не нашкодить взимку це обрізання дереву?
Я обрізку завжди роблю взимку. Весною тільки абрикосу і персик. Головне обрізати не в сильний мороз, краще під час відлиги.
Добрий день!У нас на даче очень большие и запущеные деревья,можно ли снизить высоту кардинально?И у каких деревьев?
Доброго дня. Так, можна знижувати крону у майже всіх плодових дерев. Найгірше це виходить на персиках. Але знижувати треба поступово за 2 роки - тобто половину крони обрізаємо, там буде новий приріст. На наступний рік обрізаємо другу половину. Якщо обрізати все відразу, то дерево може загинути. До речі на наступному тижні планую випустити відео на тему зниження крони.
Скажіть будь ласка, чи потрібно обрізання молодої колоновидної сливи.
Будь-яке плодове дерево треба формувати. Колоновидний тип обрізки також треба кожного року робити, але сам принцип обрізки там інший. З 2-річного віку треба починати формування крони.
Доброго дня.у нас зараз - 5градусів(мінус).чи не зашкодю деревам- слива, яблуня та горіх, які хочу обрізати?дякую
Доброго дня. Краще обрізати при нулі або плюсу. Якщо відразу після обрізки знизиться температура, це може негативно вплинути на дерево.
Вітаю. У вас такі довгі тонкі гілки і вони витримують урожай? Я хожду кругами навколо сливи вже більше десяти років і ніякого врожаю. А оце останні три роки почала розбиратися з обрізкою ,з обробкою. Бо квітки є ,а урожаю нема. Костяк дерева сформувала. А з тонкими гілками не дуже розбираюсь. Мабуть треба не боятись різати. Сидимо під час війни в селі, то часу достатньо стало. Чоловік назвав мене людина-пила. Сад наш дуже старий. Дерев не багато. Я б все вкоротила. І по новому сформувала. Як не виживе, посаджу нове. Але дерева живучі. То буду вчитись.
Доброго дня. Так, гілки витримують, але для цього необхідно щоб кут відходження від штамбу дерева був близьким до 90 градусів. Якщо кут гострий, гілка відломиться від ваги урожаю. Старий садок краще омолодити за два роки, щоб не різати за один раз більше 50% крони. В перший рік зрізати верхівку, а на другий до формувати крону.
@@bountyharvest дякую
Чи иожна придбати черенки різних слив.
Так, напишіть на пошту harvestmail85@gmail.com
Що робити, щоб персикове деревце не обмерзало, кора не розстріскувалась???
Персик витримує досить низькі температури, до -22-24. Кора може розтріскуватися від морозобоїн, коли видається морозний сонячний день і лежить сніг. Щоб запобігти цьому, восени фарбують штамб і скелетні гілки білою садовою фарбою.
слива очень высокая,такой сорт , что делать,подскажите
Робіть омолодження крони. В перший рік зрізати верхівку, щоб стимулювати відростання нових гілок, в наступному році формувати нову крону. Але за 1 рік можна обрізати не більше 50% крони.
Підскажіть на яку висоту можна залишити на груші вертикальні,заплодушені пагониДякую ?
Дивлячись на те, чи це старе, чи молоде дерево. На старому (дорослому) можна залишити 4-5 бруньки на менш товстих пагонах та 6-7 на більш товстих. Якщо це молоде дерево, то менше. Якщо це штамб молодого дерева, то там 2/3 залишаємо.
а як ще по іншому можна формувати крону дерева? І чи це підходить для інших дерев?
Способів формування досить багато - це і багатоярусна крона, веретено, чаша, кущовидна, пальметта та інші. Чашевидна форма досить універсальна, підходить для абрикос, слив, аличі, яблуні, персика.
як на мене забагато скелетних гілок , як буде листя буде темний ліс
Як називаєть слива,сорт , я не зрозуміла ? Напишіть будь ласка (для глухуватих )😅
Слива Киргизька чудова.
Доброго дня! А то всі сорти сливи можна так обрізати? В мене щось типу угорки середньостиглої
Доброго дня. Так, таким чином можна формувати будь-який сорт
@@bountyharvest моїй сливі років 6 я можу іх та вкоротити?
@@МаргаритаТерлецкая-у5ц так, можна. Головне обрізати не більше 50% крони за один рік.
@@bountyharvest дякую
Так всі плодові дерева можна обрізати чи тільки сливу?
Можна грушу, яблуню також.
Підкажіть будь ласка ,як вести сливу Комету.Жене вверх як скажена.Плоди є ,крупні,але мало
Зробіть весною відгибання гілок в горизонтальне положення. Фіксуйте гілки за допомогою мотузок, слідкуйте літом, щоб не було перетяжок. Гілка в горизонтальному положенні закладає плодові бруньки. Як вийде розтягнути 5-7 гілок, тоді інші вертикальні вкорочуєте, або видаляєте. Таким чином формуєте скелет майбутньої крони.
@@bountyharvest а якщо вона вже не молода,то це допоможе?Десь років 7
@@НатальяНовикова-ъ9у в будь-якому віці горизонтально розташована гілка закладе більше плодових бруньок, ніж вертикальна. Але ще може бути особливість підщепи і сорту. Деякі сорти, привиті на дичку, можуть починати нормальне плодоношення дуже пізно - довго нарощують необхідну масу. Ще для сливи важливо освітленість - якщо буде напівтінь, то може сильно рости, але плодів буде дуже мало.
@@bountyharvest зрозуміла,буду пробувати змінити ситуацію.Дякую за допомогу)
Дякую за дуже цінну і своєчасну інформацію,зрозуміла свої помилки.
Ну не знаю... яка там чаша, в чаші вся середина вільна, там до чаші ще гілок 10-15 треба забрати трирічних.
Для ідеальної чаші відстань між деревами має бути від 6 метрів.
@@bountyharvest, питання було не про відстань між деревами, а про те, що у Вас крона настільки загущена, що не відповідає тому, яка повинна бути чаша.
Чим Ви обробляєте від шкідника що поїдає цвіт сливи іплоди не завязуються
Під час цвітіння Маврік (безпечно для бджіл). Через тиждень після цвітіння будь-яким комплексним препаратом - Ампліго/Енжіо/Турбо Престо.
@@bountyharvest дякую
Як на мене, дерева залишились дещо недообрізані. Я обрізаю сильніше.
Я вже писав, що таким чином можна контролювати співвідношення звичайного приросту і закладання плодової деревини під час наступної вегетації.
У вас низьке дерево низьке , а чи не краще 4,5 метрові дерева , щоб сусіди не досягали без драбини ?
У нас гарні сусіди )
Доброго дня,підкажіть хороші сорти слив.
Доброго дня. Із всіх, які в мене є, найкращими вважаю Киргизьку чудову, Емпрес і Стенлі.
@@bountyharvest дуже дякую.Може ще є якась хороша біла слива?
@@myroslavadeyneka4224 Ренклод білий - непогана слива, а от Жовта афаска в мене не зайшла.
Що зробити аби слави не обсипались дерева старі
Обов'язкова обробка від хвороб. Ще може залежати від сорту - деякі сорти схильні до осипання.
Назву сорту не почув ?
Киргизька чудова
все рівно загущена слива
Та ні, якраз нормально. Якщо сильніше обрізати, піде перекос в ріст вовчків, а не закладку плодових бруньок на наступний рік.
@@bountyharvest, обрізати треба було ще у трирічному віці і тоді вже формувати чашу, а не залишати купу зайвих скілетних гілок.
@@Vladgaim слива сформована добре. Можливо не ідеальна чаша як по книзі, але урожай відмінний і дуже якісний.
Так морози,зараз -15,не порве?!
Можна обрізати тільки при слабкому морозі до -3. Звичайно зараз не треба різати, поки не спаде мороз. І також не можна різати безпосередньо перед сильним морозом. Хоча б за днів 10, і краще крупні зрізи змащувати садовим варом.
Все прекрано!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Пять відер з такого деревця мало вірится
В цьому році обов'язково зніму урожай. П'ять відер відбірних крупних соковитих солодких слив. Деяка кількість була на продаж, досить швидко розібрали по ціні гарного персика. Цей сорт сливи дуже гарний.
++++++++++++++++++++++++
Здається це не чаша, а кущ.
Мабуть вам видніше.