Prawo na co dzień: zniesławienie a ochrona dóbr osobistych

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 8 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 24

  • @michaledward9443
    @michaledward9443 2 ปีที่แล้ว +1

    Nie mogę dodać komentarz bo byłby niecenzuralny , [duży procent policji nie zna prawa i procedór, robi się praworządna jak sprawa jest nagłośniona przez media] reszta to cezura!

  • @MultiKomentator
    @MultiKomentator 3 ปีที่แล้ว

    7:42 Niby jak możemy "sprawdzić czy taka pani Xińska łapówki przyjmuje czy też nie"? Brak dowodu nie jest dowodem braku słuszności twierdzenia. Łapówki są bardzo trudne do udowodnienia. Nie możemy ustalić.

  • @HaoAsakura1996
    @HaoAsakura1996 3 ปีที่แล้ว +1

    Dziękuję za materiał. :)

  • @cezaryczarek7800
    @cezaryczarek7800 3 ปีที่แล้ว +2

    A ciekawe jaki paragraf,za,użycie czyjejś tożsamości bez wiedzy zainteresowanej?Bo w Gdańsku był taki przypadek na zrzutka.pl?Są, zrzuty ekranu.

    • @MultiKomentator
      @MultiKomentator 3 ปีที่แล้ว +1

      Art. 190a § 2

    • @MultiKomentator
      @MultiKomentator 3 ปีที่แล้ว +1

      Zrzuty ekranu to słaby dowód wg mnie. Łatwo można spreparować. Zrzut to wskazówka skąd pozyskać prawdziwy dowód (z serwera).

    • @cezaryczarek7800
      @cezaryczarek7800 3 ปีที่แล้ว

      @@MultiKomentator Niewątpliwie masz rację,tam była taka sytuacja,że kobieta prowadziła zbiórke na kolegę 20 rok.Kolega miał najprawdopodobniej dostęp do jej konta,scany dowodu i po roku założył zbiórkę nową!/2021/Jakie będą dowody? Na tej nowej zbiórce było:zbiórka zweryfikowana przelewem i dowodem osobistym czyli użył danych.Pani owa nie utrzymuje z tym panem kontaktu/sprawdzone/ i nic nie wiedziała,ze firmuje jakąś zbiórkę,złodziejaszek na szczęście wystraszył się i zamknał migiem zbiórkę jak się dowiedział,ze ludzie wiedzą.Na zrzutka pl tak jak piszesz będzie ślad na serwerze-zbiórka miała symbol indywidualny.

  • @MultiKomentator
    @MultiKomentator 3 ปีที่แล้ว

    A gdyby się okazało, że jednak bierze łapówki, to co wtedy dla zawiadamiającej o pomówieniu? Pomówiła, że ktoś inny pomówił.

  • @MultiKomentator
    @MultiKomentator 3 ปีที่แล้ว

    A co najpierw - art. 212 k.k. czy art. 23 k.c.?

    • @cezaryczarek7800
      @cezaryczarek7800 3 ปีที่แล้ว +1

      Do wszystkiego potrzebny adwokat za solidne monety,jeśli posiadasz kasę i dowody,świadków i sprawa jest tego warta-bierz.Zrobił raz zrobi drugi!!!Wszystko oczywiście z oskarżenia prywatnego,nie idzie się na policję,tylko do Sądu Cywilnego.

    • @cezaryczarek7800
      @cezaryczarek7800 3 ปีที่แล้ว +1

      Nadmienię jeszcze,że na sprawie Sąd może przyjrzeć się dokładnie pozwanemu łącznie ze zleceniem badań psychiatrycznych jeśli będą ku temu przesłanki,jak sie przyłożysz-pozamiatasz!

    • @MultiKomentator
      @MultiKomentator 3 ปีที่แล้ว

      @@cezaryczarek7800 Dowody mam, na piśmie. Podpisane nawet :) Od mojej strony nie ma problemu. To druga strona musi się gimnastykować, żeby przeprowadzić "dowód prawdy", co może uczynić poprzez fałszywych świadków.

    • @MultiKomentator
      @MultiKomentator 3 ปีที่แล้ว

      @@cezaryczarek7800 Badanie psychologiczno-psychiatryczne by się bardzo przydało. Niewątpliwie przesłanką zdarzenia są motywy psychologiczne - ale przecież tak jest w każdym przypadku. Tak samo każde zabójstwo jest "pod wpływem silnego wzburzenia" - jednak wzburzenie powinno być szczególnie uzasadnione, a nie tylko subiektywne. Motyw psychologiczny jest najbardziej na tak.
      Moja amatorska diagnoza zaburzenia psychicznego osoby, która mnie oczerniła to: zespół pychy (termin nowy i jeszcze nie występuje w klasyfikacjach, lecz najtrafniejszy), narcystyczne zaburzenie osobowości, może nawet antyspołeczne zaburzenie osobowości. Zaburzenia osobowości ciężko sie diagnozuje i najczęściej są połączeniem kilku z nich. Psychologiczna przesłanka: mechanizm obronny w postaci projekcji - czyli przypisywanie komuś swoich własnych cech, najczęściej negatywnych.

    • @MultiKomentator
      @MultiKomentator 3 ปีที่แล้ว

      @@cezaryczarek7800 Wracając do pytania początkowego: czy można ukarać dwa razy za do samo? Jeśli z kk zażądam tylko przeprosin, a przy kc tylko zadośćuczynienia w sprawie łączonej tj. "naruszenie praw pacjenta" i "nie dochowanie należytej staranności" (stwierdzonej przez Rzecznika Praw Pacjenta). Zamysł jest taki żeby zarzut z kk był podkładką, a zarzut z kc wyrocznią.

  • @robloxsussyusapanamerican
    @robloxsussyusapanamerican 2 ปีที่แล้ว

    A czy powiedzenie napisane komus ze sie promuje na smierci siostry jest pomówieniem?