ความคิดเห็น •

  • @AlexanderBessalov
    @AlexanderBessalov ปีที่แล้ว +1

    Подивився з задоволенням. Згадав лекції в технікуму та інституті. Дякую автору.

  • @Oleh-do9wr
    @Oleh-do9wr ปีที่แล้ว +1

    Дякую за цікавий українськомовний контент! Я багато років користувався іншою методикою розрахунку, ( по якій було виготовлено багато трансформаторів як на блоки живлення до радіоприймачів радянських і китайських, зарядних пристроїв, блоків живлення і т.п.) і яка жодного разу не підвела. Однією із особливостей її є те що там враховується спад напруги на первинній обмотці. В результаті кількість витків в первинній за розрахунком отримуємо менше ніж при інших методиках. Для прикладу згорівші трансформатори до блоків живлення радіоприймачів і перемотані за цим розрахунком показали високу надійність при довготривалій роботі на відміну від заводських які були в комплекті до цих приймачів і суттєво нагрівались. Методика опублікована в ,,Справочник радиолюбителя-коротковолновика,, автори Г.С. Бунин, Л.П. Яйленко стор. 200-211

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว

      Дякую за коментар. Перегляну вказану Вами методу в тому довіднику.

  • @vadim13597
    @vadim13597 11 หลายเดือนก่อน

    Дякую, навчуся чогось нового:)

  • @viktork8813
    @viktork8813 ปีที่แล้ว

    Оооо, нове відео! Дякую за вашу працю!) Подивився з задоволенням)

  • @ПростоПавел-ф9б
    @ПростоПавел-ф9б ปีที่แล้ว

    Дякую. Вподобайка.

  • @AlexanderBessalov
    @AlexanderBessalov ปีที่แล้ว

    А в мене є довідник Терещука та Седова. Особисто підписаний мені автором Седовим. Він в мене читав лекції в КПІ на РТФі

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว

      Довідник з автографом - то круто. :)

  • @vladyslavshkurko6316
    @vladyslavshkurko6316 ปีที่แล้ว

    👍👍👍👍👍👍

  • @Павло-ю7ц
    @Павло-ю7ц ปีที่แล้ว

    Дякую, змістовне відео, ще б налагодити в Україні виробництва радіо деталей, але це вже не від нас залежить

  • @AlexanderBessalov
    @AlexanderBessalov ปีที่แล้ว

    Коллега тримайтеся переживем скрутні часи.

  • @Wolfakim
    @Wolfakim ปีที่แล้ว

    Авторе дякую Вам!
    Ви робите дуже крутий контент! Дуже було б круто, якщо б ви могли зняти також сам процес намотки, було б дуже корисно)

  • @зробленоруками-ц8м
    @зробленоруками-ц8м ปีที่แล้ว

    Також існує більш технологічний метод. Латр+розвязуючий транс на 24-36 в+ ампериетр+ осциллграф(найпримітивніший)
    На тестоване осердя намотується 50-100 витків і підключається через токовимірювальний резистор до вторинної обмотки розвязуючого тр-ра, далі первинну обмотку до латру. І підвищуючи поступово напругу на латрі дивимося ослом сигнал на шунті. Як тільки зявляється горб на синусоїді - все осердя в насичені. Знімаємо показник вольт на тестованій обмотці, і отримуємо витки на вольт для цього осердя

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว +1

      Спосіб гарний, робочий і головне достатньо точний. Але!
      Не у всіх є ЛАТР і не у всіх до того ж є "ослик".

  • @Arsenius1988
    @Arsenius1988 ปีที่แล้ว

    Не зовсім правильно Вольти множити на мА. треба в Ампери переводити і отримуємо Вт одразу позбулися б ділення на 1000. Отримали 15*0,2+15*0,05. Також в відео коефіцієнт множиться на перший доданок, а не на весь вираз. Дякую за відео, якісно оформлене.

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว +1

      Дякую за відгук.
      Я в курсі, що краще не переводити струм в мА. Але ця метода розрахунку взята з довідника про котрий я кажу в відео (його можна завантажити з гугл диску, в опису є посилання) і там формули мають саме такий вигляд. І в формулах розрахунку габаритної потужності теж немає дужок. Я вчився в школі і пам'ятаю з уроків математики, що як що є коефіцієнт, то застосовувати його треба *ДО ВСІХ* складових... і я якось так на автопілоті розраховував (складав) потужності по кожній з обмоток, а вже потім множив на коефіцієнт. Тому думаю, що більшість теж розрахує все так як треба. :)

  • @vasyllugovyj3174
    @vasyllugovyj3174 ปีที่แล้ว

    Розкажіть будь-ласка ще про струм холостого ходу, я намотав 2 тора по потужності приблизно 100 і 150 вт(не габаритні а по товщині проводу, по залізу ще є запас 123 і 240 відповідно, провід з петлі розмагнічення зі старих телеків 0,4 і 0,5 по лаку програмний і ручний розрахунок дав приблизно одинаковоі результати а струм ХХ получится в першому 8мА а в другому 80мА.

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว

      Струм ХХ, на справді, залежить від багатьох чинників. І в першу чергу від якості заліза з котрого виготовлене (набране) осердя. Струм ХХ буде тим більший, чим товщі пластини (стрічка в торі). Як що пластини не мають ізоляції, або вона (ізоляція) пошкоджена. Це збільшує рівень вихрових струмів, що в свою чергу збільшує струм ХХ - бо "гріє" осердя.
      Також струм ХХ залежить від потужності трансформатора.
      Від кількості витків в обмотці. Звісно, що чим більше витків намотано тим вище електричний опір обмотки і відповідно струм буде менший. Але це не панацея. Зменшувати струм ХХ за рахунок збільшення витків не варто. Принаймні зловживати цим точно не варто. Це лише призведе до перерасходу дроту.

  • @pavlovasylenko7403
    @pavlovasylenko7403 ปีที่แล้ว +1

    Можу додати кілька лайфхаків, щоб трансформатор працював довго, надійно і не створював проблем.
    1) Проклеїти пакет оседря. Раніше просочували осердя лаком, але зараз є цианоакрілат (суперклей). Він дуже текучій, пройде у всі щілини.
    Особливо це актуально для саморобних трансформаторів, бо вдома не завжди вдається стиснути пакет пластин достатньо щільно.
    Але проклейка не завадить і фабричним трансформаторам.
    Якщо не проклеїти - може гудіти.
    2) За можливості, бажано проклеїти або просочити лаком також і обмотки. Це не лише від гудіння - мікроскопічні рухи дротів протирають лак і можуть з роками призвести до замикання.

    • @pavlovasylenko7403
      @pavlovasylenko7403 ปีที่แล้ว +1

      3) В мережі часто наявна постійна складова напруги - асиметрія напівхвиль. А в інверторах "з чистим синусом" асиметрія є майже завжди.
      Асиметрія призводить до підмагнічування осердя та надмірних імпульсів струму на одній напівхвилі - а це зайвий нагрів та гудіння. Навіть 200-300мВ асиметрії (ті що у мене в мережі є завжди) вже викликають гул.
      Бажано відфільтрувати постійну складову - для цього послідовно з трансом треба включити неполярний конденсатор великої ємності. Ємність обирати по реактивному опору конденсатора на 50Гц, - наприклад, реактивний опір 1000мкФ - 3,2ома (інші ємності - пропорційно). Напруга конденсатора - найнижча, на яку є в магазині, на ньому буде напруга постійної складової і не більше.
      4) Обираючи місце розташування трансформатора, уникайте дію на нього постійного магнітного поля.
      Наприклад, в старих дешевих магнітофонах транс часто стоїть впритул до магніту динаміка - і це призводить до підмагнічування осердя, а також до того, що магніт динаміка, транс і корпус вібрують з частотою 50Гц. Вібрація слабка, але вона є.

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว +2

      осердя просочую давно цианокрилатом, а катушки проварюю в парафіні. Так є можливість розібрати для перемотки. Плюс захист від вологи

    • @pavlovasylenko7403
      @pavlovasylenko7403 ปีที่แล้ว

      Ще лайфхак.
      Якщо є транс на 220В, який розрахований без запасу по потужності, і на 230В він вже перегрівається та гудить, можна йому "допомогти" - включити послідовно з первинною обмоткою сапресор P6KE10CA або 1,5KE10CA - він "з'їсть" зайві 10В. До того ж, за рахунок "сходинки" на нулі напруги, він трохи знизить негативні ефекти від асиметрії напівхвиль (механізм складний, але перевірено - працює).

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว

      @pavlovasylenko7403 в таких випадках треба ставити фільтри, котрі прибирають постійну складову. Конденсатор послідовно... А ємність при споживаній потужності ну скажімо в 2 кВт прорахуйте. І яка вартість того конденсатора буде? :)

    • @pavlovasylenko7403
      @pavlovasylenko7403 ปีที่แล้ว

      @@ElectroHouse Більшість залізних трансформаторів в побутовій і не лише техніці - значно меншої потужності.
      А "фільтр, який прибирає постійну напругу" - це по суті або трансформатор 1:1 (не меншої потужності ніж споживач), або той же самий конденсатор послідовно (з додатковими захисними елементами, які ставити не обов'язково).

  • @onemoretime13
    @onemoretime13 ปีที่แล้ว +1

    Завжди притримувався правила 2,5А на один квадрат по міді в трансформаторах а тут є розходження на 30% від цього правила в більшу сторону. У мене є один ще не задіяний трансформатор на багато відводок, діаметром 1,7мм (є оглядове відео без коментарів) то рахував 2,26кв мм * 2,5=5,65 а по ваших формулах це 7,2.
    І до речі полюбляю без переведень в мА в формулах, хоч розумію що це для зручностей і розраховано для надто широкого кола людей але вважаю що хто не знає системи СІ то хай краще до електрики не лізе.

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว

      ну формули не мої... не треба мені чужих "лаврів" приписувати. :) А так все, що я по цій методі розраховував і потім мотав чудово працює. А потому мене, наприклад, це влаштовує.

    • @onemoretime13
      @onemoretime13 ปีที่แล้ว

      @@ElectroHouse тобто рекомендуєте як перевірену методу? Бо це можливість на півтори ампера підвантажити трансформатор ))
      Гарний транс - трошки лячно буде його перегріти ((

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว

      Рахую по цій методі приблизно з початку 90-х. Проблем не було. Ну і транси я експлуатую в межах розрахованих параметрів. Тобто не вижимаю з них скільки "вижметься" :)
      По потужності максимально, що розраховуав і мотав транс щось біля кіловату. Робив для шевця випалювач (з регулюванням потужності) для видалення супінаторів (здається так воно зветься... не певен). Це такі великі скоби, які тримають підбори в жіночих туфлях.

  • @pavlovasylenko7403
    @pavlovasylenko7403 ปีที่แล้ว

    Транс треба розраховувати не на 220, а на 230В. Вже давно діє новий стандарт, а в містах реальна напруга буває 235-240В.

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว

      я навів ПРИКЛАД розрахунку. Що вам не дозволяє прорахувати трансформатор хоч на 500 В?
      P.S. стандарт хоч і прийнятий, але далеко не скрізь є те, що він передбачає. ;)

  • @vadim13597
    @vadim13597 11 หลายเดือนก่อน

    Ну все, в мене голова вже закипіла😂

  • @kingjulien4138
    @kingjulien4138 ปีที่แล้ว

    Щось так виглядає що в перших двох формулах коефіцієнти мали бути за дужками для суми потужностей в обмотках.

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว

      Хм... Ну взагалі то виконуються спочатку операції діління (множення), а потім операції складання та віднімання. А враховуючи те, що коефіцієнт один, то він по логиці застосовується вже до всіх складових в чисельнику формули... Мені навіть в голову за стільки років не приходило множити на коефіцієнт тільки першу вираховану потужність. Чесно. :)
      Тим більше, що навіть в першоджерелі (в тому довіднику звідки взято цей розрахунок) дужок в формулах не має.

    • @kingjulien4138
      @kingjulien4138 ปีที่แล้ว +2

      @@ElectroHouse Мені після фізмату, хоч і пройшло двадцяток років, таке впадає в очі найперше )))
      Треба малювати дужки наступного разу, бо то є по правилах))
      Удачі

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว

      Навзаєм!
      Ну ще, як варіант, коефіцієнт можна поставити в кінці всіх складових в чисельнику формули. :)

  • @AlexanderBessalov
    @AlexanderBessalov ปีที่แล้ว

    А тепер спробувати 4000 витків махонути це задача не проста

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว +1

      Нічого складного! Є станочок для намотки. Це ж не на ТОР мотати... :)

  • @kingjulien4138
    @kingjulien4138 ปีที่แล้ว

    Якщо не секрет то скільки вам років? + - звісно

    • @ElectroHouse
      @ElectroHouse ปีที่แล้ว

      не секрет :) 56