Głowice Zawory i Odpalamy po Remoncie cz.5 Remont T25 | 2024

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 มี.ค. 2024
  • #remont #t25 #traktor
    Instagram: gramw_farminga

ความคิดเห็น • 62

  • @jozsefbito2232
    @jozsefbito2232 4 หลายเดือนก่อน +2

    Ügyes munka!
    Egy szót sem értek lengyelül, de mégis mindent értettem.

  • @mat12319
    @mat12319 3 หลายเดือนก่อน +2

    Dobrze zrobiłeś regenerując głowicę mnie kiedyś diabeł pokusił o to żeby nowe założyć po roku pojechałem do kolegi pomoc mu orać i zawór ssący się urwał w jednej z nich więc kupiłem drugą nową zalozylem rok czasu i ta sama sytuacja założyłem oryginał regenerowany i 6 lat cisza

    • @farmpmi
      @farmpmi  3 หลายเดือนก่อน

      Co się da to regeneruje,sporo się naczytałem i nasłuchałem o jakości dzisiejszych części, tym bardziej regeneracja to nie jakiś duży koszt.pozdrawiam

    • @basiorpiotrek
      @basiorpiotrek 3 หลายเดือนก่อน

      @@farmpmi Dasz namiar na zakład który robił Ci głowice ? Dziękuję.

    • @farmpmi
      @farmpmi  3 หลายเดือนก่อน +1

      @@basiorpiotrek Auto Szlif Przasnysz

  • @pedrokruskowski7885
    @pedrokruskowski7885 4 หลายเดือนก่อน +2

    Drogi panie mieliśmy kiedyś władka ale kultura pracy Twojego silnika jest jak melodia bajka jeszcze pokaż zegar ciśnienia oleju jak tam jest 😊 ale mechanik z Ciebie zacny 🙂 pozdrawiam

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน +3

      Jaki ja tam mechanik,sprzęt wymaga naprawy to trzeba robić przy okazji ucząc się tej maszyny.Nie powiem bo teraz to fajnie chodzi.dzieki za dobre słowo,pozdrawiam również

  • @rzizmont89
    @rzizmont89 4 หลายเดือนก่อน +2

    Chodzi szerszenik. Ale kabina to raczej wjechała ususowska z C-360, dawny Kunów albo coś w tym stylu. Wygląda ładnie, ale nie jest radziecka na 200%>

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน

      Kabina jest od 30 chojnowów,radziecka mi się nie podoba

  • @Kuba42ful
    @Kuba42ful 4 หลายเดือนก่อน +1

    Ładnie cyka teraz już nie stuka jak wcześniej czyli wyszło na to że tłoki sie wywracały w cylindrach 😂 pozdro 💪

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน

      No teraz jest poprawa w pracy,lepiej pali,a co najlepsze żenawet nie dymi na niebiesko.

    • @Kuba42ful
      @Kuba42ful 4 หลายเดือนก่อน

      @@farmpmi nowe gary tłoki i jak głowice dobrze zrobione nie ma dużego luzu na prowadnicach zaworowych to nie będzie dymił na niebiesko 🙂

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน +1

      @@Kuba42ful oby jak najdłużej tak było,się zobaczy jak będzie miał te 20-30 mth jak będzie chodził

    • @endriu7536
      @endriu7536 4 หลายเดือนก่อน +1

      Super majster i żonka też pomaga i się interesuje musisz jej dać pojeździć 😊

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน

      @@endriu7536 będzie jeździć,dlatego też jest wspomaganie i hamulce naprawione żeby nie trzeba było naprawiać płotów 🤣

  • @MrFarmer7446
    @MrFarmer7446 4 หลายเดือนก่อน +3

    Według mnie to jeszcze coś stuka, sprawdzałeś czy po planowaniu głowic nie wystają za dużo szpilki? Bo z reguły po takim zabiegu nakrętka opiera się o szpilkę bo jest zaślepiona z wierzchu i mimo to że klucz dynamometryczny zadziała to glowica nie jest dociagnięta i po czasie robi się nieszczelność między glowica a cylindrem

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน

      Walek rozrzadu może stukać trochę,z tymi nakretkami to nie pomyślałem o tym,sprawdzę to dla spokoju ducha😉,dzięki za podpowiedź

    • @MrFarmer7446
      @MrFarmer7446 4 หลายเดือนก่อน

      @@farmpmi u mnie tak było bo też uwagi nie zwróciłem na nakrętki i potem zaczął cykać pod głowicą

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน

      @@MrFarmer7446sprawdzić będzie trzeba,chwilą roboty a duzo nerwów może zaoszczędzić

    • @MrFarmer7446
      @MrFarmer7446 4 หลายเดือนก่อน

      @@farmpmi dokładnie tak

  • @AGROGORAL_70.11
    @AGROGORAL_70.11 4 หลายเดือนก่อน +1

    Czasem można się wkur… wydaje się ze już to masz a tu dupa i emocje siegają zenitu ale najważniejsze silnik odpalony Pozdrawiam Hej!!! 👍👍👍

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน +1

      No niestety tak bywa,człowiek się cieszy że sobie pokręci śrubkami a pierdoła wkurzy,ale i tak jest sukces,odpalił odrazu,nie kopci,będzie czym pory zasądzić.pozdro

  • @dexterPL
    @dexterPL 3 หลายเดือนก่อน

    Szkoda że nie pokazałeś bliżej klawiatury po odpaleniu, u mnie na wolnych obrotach tak leje olejem że dźwigienki chlapią go wszędzie, nie da się długo trzymać na chodzie bez pokrywy. Ciśnienie w normie, 4bary. A u Ciebie to nawet nie widziałem oleju.
    Ktoś tam pisał że w nowych głowicach urywają się zawory i lepiej regenerować stare... ale jakie to ma znaczenie jak wymienia się tulejki i zawory i są takie same jak w nowych głowicach? Wątpię żeby zakłady regeneracyjne miały dostęp do innych tulejek niż jak bym kupił je osobno. Jak wymiałem głowicę w swoim T25 to miał takie luzy na tulejkach że nie widzę jak można to zregenerować inaczej niż poprzez zwykłą wymianę.
    Jeśli urywa zawory to jak dla mnie pierwsza możliwość - za mała szczelina zaworu, nie domyka się na ciepłym i tłok muska go od dołu i w końcu pęka. Wiem że nowe i stare głowice mają delikatnie inne wysokości, po ich wymianie całkiem możliwie że tłok ma mniej miejsca w GMP i mniejszą tolerancję na zawory. Druga możliwość to źle założone koła rozrządu jak ktoś już tam grzebał. Trzecia możliwość to lipne smarowanie/chłodzenie głowicy przez co tulejka się przytarła i chwyciła zawór.
    Jeszcze uwaga na koniec, sam tego doświadczyłem jak kupiłem nową głowicę i musiałem rozwiercać kanały smarowania bo były tak zrobione że po wkręceniu śruby (tej z dziurą) praktycznie blokowała przepływ oleju do dźwigienek. Może w tym jest ogólny problem. Stare głowice oczywiście mają już dobre kanały olejowe.

  • @przemysawcebula4787
    @przemysawcebula4787 4 หลายเดือนก่อน

    Jakie zastosowal Pan koncowki wtryskiwaczy?

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน

      Jedna teraz nowa poljet a druga jakąś inna nie wiem jaka bo dostałem dwie jak kupowałem ciągnik,ale będę za jakiś czas zmieniał na andorie

  • @marcel2647
    @marcel2647 4 หลายเดือนก่อน

    Zawory trzymają?Sprawdzaleś?

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน

      Trzymają

  • @mafiawadimirect2578
    @mafiawadimirect2578 4 หลายเดือนก่อน

    Robiłeś szlif wału ?

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน

      Nie robiłem,wal jest ładny

  • @DAREK.SD1111
    @DAREK.SD1111 4 หลายเดือนก่อน

    Na ile dociągasz glowice nM ? pozdrawiam

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน +1

      120 nm

    • @mariuszrudzinski9057
      @mariuszrudzinski9057 หลายเดือนก่อน

      @@farmpmi Będziesz sprawdzał dokręcenie po jakimś czasie?

    • @farmpmi
      @farmpmi  หลายเดือนก่อน

      @@mariuszrudzinski9057 jak z 30mth bedzie to sprawdzę tak z ciekawosci

  • @szymontur5538
    @szymontur5538 4 หลายเดือนก่อน +2

    Ładnie cyka

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน

      Też mam takie odczucie,napewno jest spora różnica w pracy tego silnika

  • @jakubkros5724
    @jakubkros5724 2 หลายเดือนก่อน

    Mógłbyś podać symbol dostojnika paliwa i filtra paliwa?

    • @farmpmi
      @farmpmi  2 หลายเดือนก่อน

      Odstojnik uniwersalny,filtr paliwa filtron pp838

    • @jakubkros5724
      @jakubkros5724 2 หลายเดือนก่อน +1

      @@farmpmi dzięki.

  • @mariusz1974
    @mariusz1974 4 หลายเดือนก่อน +2

    Witaj ,czym smarowaleś cylindry i w jakim celu?

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน +2

      Olejem smarowałem cylindry, tym samym co jest wlany do silnika,a smaruje się w celu zmniejszenia tarcia żeby po takim remoncie było jakieś smarowanie zanim pompa zrobi cisnienie czy wał rozbryzga olej

    • @mariusz1974
      @mariusz1974 4 หลายเดือนก่อน +2

      @@farmpmi a rozumiem dzięki za odpowiedź

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน +1

      @@mariusz1974 spoko,kto pyta nie błądzi😉

    • @tomasztomek6421
      @tomasztomek6421 4 หลายเดือนก่อน

      Witam,pod głowice nie idzie taka miedziana uszczelka?

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน +2

      @@tomasztomek6421 Witam,nie,uszczelki są tylko pod cylindry

  • @krzysiek1987
    @krzysiek1987 4 หลายเดือนก่อน +1

    Pszczółka

  • @adamkrolikowski892
    @adamkrolikowski892 4 หลายเดือนก่อน +1

    Muj ma 49 lat!@*(😊😮😢❤...,

    • @farmpmi
      @farmpmi  4 หลายเดือนก่อน +1

      Młody jeszcze,mój 47