так, теж хотіла про це написати). а потім з'явилися - "кучмовози" - великі лімузини - як символ епохи олігархату. порошенко і зеленський дали нам слова "порохобот" і "зелебот" як символ цифровізації і інформаційних війн. щось не згадаю нових слів, які б походили від прізвища януковича. навпаки - називала його самого ялинковичем, на честь того. що ялинку не міг згадати.
Слава Богу ті часи безповоротно пройшли! Не хочеться згадувати і не розумію, за чим ностальгувати... І в 1998 - 2000 роках нам затримували зарплату, а ще в ці роки нещадно виключали світло, а ми жили в той час в гуртожитку без газу з електроплитами. Здається, зараз під час війни не так було критично з відключеннями, як тоді... Боже збав жити як у ті лихі 90 ті, нічого не знаю гіршого....
Мне мерзко вспоминать юность ,я школу закончила в 1996 г и так хотела поступить мед колледж ,я тогда жила в глухом поселке и родители с меня смеялись да кто тебе на дорогу денег даст и жить в общежитие за что будешь ,я пошла работать санитаркой в больницу и мне так обидно было молодая и шанса не было тогда уехать ,позади этот кошмар
Пам'ятаю це. У нас дома було пара котушкових мафонів. А це така штука, шо яку б швидкість не включі, чи високу чи повільну, двигло працює з однаковими оборотами, а значить струм споживає однаково. То мені ці товариші із енергетики, заважали слухати озвучині книги. Але це так, думки ще тодішнього 6-тикласника. Не знаю, що думала моя мати, коли я врубав мафон, аби послухати якогось джека лондона, але здогадуюся. Були ще такі гамазеї, де показуєш картоночку, на якій написано, наприклад, 150 гривень. Береш курку, і отримуєш картонку, але вже з іншою цифрою. Прикольно було, до всер...и! Ну ви зрозуміли. 🤷♂ Але мене трохи рятувало те, шо я вчився не у своєму місті, а в столиці, і там я залишася на кілька місяців. А значить, жерти і пити мені давала держава, ну і плюс був колектив із непоганих однодумців. Багато людей ностальгують за іграми, в які тоді грали, різні дендюхи, сеги тощо. Але легенди, що денді заполонила усі хати, то є лише легенда, бо це було, добре, як-що в половини. 🤷♂
Дивно усвідомлювати, що коли я пішла в 1 клас (2001), то гривня була в обігу всього 5 років. Пам'ятаю, як моя перша вчителька з гордістю розказувала про незалежність, славень, вишиванки. Мені тоді було дивним надмірно радіти над очевидними речима. Так, Україна окрема держава. Що такого? Чим пишатись? Аж тепер я розумію, яке це мало велике значення для моєї вчительки, котрій на той момент було за 60. Вона дочекалась!
Але наскільки швидко до цього всі звикли, як ніби воно було всі 300000000000 років. Мені, тоді вже 10-тикласнику, хотілося весь час порожніх касет, шоб потім на них шось записати, бо навіть піратка ще була, не те щоб дорогою, але мені не кожен місяць перепадало, вже мовчу про ліцензію
Взагалі не уявляю як ми тоді вижили. Я народилася в 1983 і пам'ятаю, як батькам зарплату видавали продукцією. Мама працювала на молокозаводі, тому у нас було масло, вершки та смітана, але не було м'яса та одягу. Пам'ятаю коли на місяць відкладали гроші лише на хліб і це було близько мільйона карбованців. Нас дуже рятували перші секон-хенди, бо на той час це був єдиний спосіб купити собі одяг. Рятували городи, над якими можна сміятися, але якби не вони, багато хто ризикував просто залишитися без їжі.... Зараз я сама - доросла жінка і мати і просто не уявляю як важко і страшно було моїй мамі в 90х(((
Тык так аж за косячків самопальних кровних! Крута ціна, за круті горошинки! Вистачало і щоденних макарон, що чергувалися із борщем, який теж був не дуже, але завдяки розумінню батькам, що їх дитина хоче чогось іншого, а не просто працювати на заводі, я тепер маю улюблину роботу, до якої теж дуже довго йшов. Про завод я кажу не у поганому ключі. Просто мені нехотілося бачити зі свого вікна тільки свою вулицю та слухати рекламу чупачупса по телику. Якось так. На запитання, чи хочу я назад, скажу так. В раннє дитинство, можна, бо іграшок таки в мене було чимало, а от пожити, давайте мабуть я залишуся у сьогоденні, навіть підчас війни. Разом проти руzzzzzні!
Все вірно,все пом'ятаю, був страшний рекет, з'явилось богато"челнокив" і дуже богато аферістів. Дякую вам за вашу працю, но ніколи не жалкувала за ссср. 💖🇺🇦🇺🇦 "
Знаю, що у 90-тих рівень життя був нижчим ніж зараз. Батьки отримували відносно хороші зарплати у цей час, але пам'ятаю, що виплачували їх не стабільно. Хоча для мене дитини 90-тих життя було безтурботним і маю приємні спогади відеоігри, перегляд улюблених фільмів, серіалів і т.д. все це викликає ностальгію.
Класний випуск. Особливо посміхнуло фото гаража, забитого усіляким хламом 😅. В мого тестя є такий досі. Та в мого дідуся теж був. Я його сама розбирала після його смерті. Це дійсно відгук епохи.
Дякую за цікавий огляд! Так пролетіло моє дитинство….є що згадати…і затримки в зарплаті в батьків, і коли батьки вийшли торгувати на базар…і Кашпіровські/Козаки/МММ і тд
Наслідки савка відчуваємо і до сих пір, в головах. Що дивує і не дивує, як правильно сказав автор, людська пам'ять.. і далі по тексту.. Тому і маємо такі явища як (хрипатим голосом) "шашликі на день побєди" а потім Буча
Дякую за такий гарний контент! Продовжуйте й надалі) Не розумію, як саме по собі, можна романтизувати 90-ті, що попсуті являють собою страшний занепад, та деградацію.
Ні. Звичка складання непотрібну на "може колись згодиться" з'явилась не в 90-ті, а ще у совку. Бо усе було дефіцитом - люди боялись щось викинути, бо потім, коли треба буде, не дістанеш, а згодом складання мотлоху стало майже правилом життя.
Як співав в ті часи емігрант Віллі Токарев:"Стали благородными наши фраера, будем жить сегодня лучше чем вчера". Тепер бувші фраєра стали мерами-мільйонерами. Так і живемо, ходимо по колу по потоптаних бурячках, вибираємо спорт ходіння по граблях.
я блін памятаю як маленький стояв з мамою і продавали щось на тротуарі тому що ні грошей ні хера не було.. і це було настільки запамятовующим тому що не одна моя мама продавала, а продавали всі щось або мінялись на щось (напевно)
Дуже дякую! Круто! Молодці! Красені! Чітко! Вмієте! Добре! Файно! Гарно! Чудово! Класно! Можете! Повага! Респект! Слава Україні! Смерть окупантам! Та мародерам при владі! Свободу республікам Татарстан, Башкортостан, Сибір, Дагестан, Ічкерія та всім поневоленим народам рф!
Пам'ятаю купував жуйки в тітки якоїсь що торгували смаколиками біля магазину. Коштували 10000 купонів за одну жуйку😮 В 95-му батько подарував мені 8-бітну ігрову приставку, яка обійшлася йому аж у 30 мільйонів😄(нормально заробляв тоді професійним фотографом в маленькому містечку). В 96-му батько приніс першу свою ЗП в гривнях та дав кишенькові на булочку в шкільній їдальні. Так ті 25 копійок в мене не схотіла тітка-продавчиня приймати, відповівши "Шо ето такоє, я нє знаю такіх дєнєх, давай нормальниє"🤣 Скажені часи... дякую та НЕ хочу туди назад знову)
@@CRINGE_TV "ПИСЮНОМ "-БЫЛИ И ТАКИМ ОСТАЛИСЬ .ЗВЕЗДИТЕ С ЧУЖОЙ ЛОПАТЫ . ОСОБО З УССР НЕ БЫЛИ ЗА ГРАНИЦЕЙ .НЕ ЗВИЗДИ .ПРАКТИЧЕСКИ ВСЕ "Ч.М.П ."'-С УКРАИНЫ . ИНТУР И АВИАЦИЯ .ЕЗДИЛИ И ЛЕТА ЛИ ТУДА СЮДА И НА ЖД .НЕ ОТСТАВАЛИ . А ЕЩЕ РАБОТЯГИ ПО КОНТРАКТАМ РАБОТА НАЧИНАЯ С ЕГИПТА .. И ПЛАТИЛИ ЗОЛОТОМ С ПЕРЕВОДОМ НА ВАЛЮТУ СТРАНЫ И ЗДЕСЬ ПОЛУЧАЛИ ЧЕКАМИ В.Т.Б. А НА Н.ЗЕМЛЕ И ШПИЦБЕРГ.ВООБЩЕ СВОИ БОНЫ ХОДИЛИ . ЕЩЕ УМНИК ЗУЗУЛЯСТЫЙ. В 1956 ГОДУ МЫ НА"ЛИТВЕ "-1СССР ПАССАЖИР.СУДНО .ВОЗИЛИ ТУРИСТОВ .РАЗНЫХ В ЛОНДОН . С ГИДОМ .ВСТРЕТИЛСЯ В 1984 В ТОМ ЖЭ ЛОНДОНЕ КОГДА .ОПЯТЬ С ТУРИСТАМИ С СОЮЗА И УКРАИНЫ ПРИШЛИ В САУТХЭМПТОН . И ОПЯТЬ В ЛОНДОН . А В ШТАТЫ ........ И ЕЩЕ .ЗНАЛИ ВСЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ ГОРОДОВ .И СЕЛ . БЫЛО ПО ЗОНАМ .И КАТЕГОРИЯМ . ОТСЮДА ЧТО Б ЗАВЛЕЧЬ НАРОД . НЕКОТОР .ВЕЩИ .ОТДАВАЛИ В СЕЛА И ДЕРЕВНИ -ТУДА МОТАЛИСЬ "-ЗА ТОЙ ЖЭ МАГ .ПЛЕНКОЙ И Т.Д. И ГОРОДА БЫЛИ ЗАКРЫТЫЕ И ОБЕСПЕЧ .ДРУГОЕ ВПРОЧЕМ ЭКОН .ОБСТАНОВКА БЫЛА ДРУГАЯ И ОТНОШ .В МИРЕ БЫЛО ДРУГОЕ . И ЕЩЕ "КОГУТ "-ПОДУЧИ КЛАССИЧЕСКУЮ УКР .МОВУ . И ТАКОЙ УМНЫЙ РАСШИФРУЙ "СОВОК ". -ЭТО ЗАПУСТИЛ АНГЛ "ДРУГ ЖУРНАЛИСТ "-,А ТАКИЕ КАК ....ПОЙМАЛИ ШАЙЗЭ И РОЗЖЭВАТЬ НЕ МОГУТ А ВООБЩЕ "РАЗВАЛ И Т Д. "-ЭТО БЫЛ ДАЛЕКО ИДУЩ .ПЛАН И ОН ОСУЩЕСТВИЛСЯ -1948 -ГОДА .НЕ ПУТАТЬ С "А.ДАЛЕСОМ " . ХОТЕЛИ ПОЛУЧИЛИ .
Правильно сказав, 70 років совка ппросто втраченого часу і можливостей. Поки в західному світі створювались компанії які ми всі зараз знаємо, ніхто не назве хоч один бренд з часів ссср.
Ви просто не пам'ятаєте Павлівську реформу, бл оце було кидалово! А потім нам роздали фантики - приватизаційні сертифікати, які ми продали за безцінь ( 150 - 1000 грн,,проте збагатились олігархи
Не привда, що захисту на карбованцях не було. Були і водяні знаки, і свічення у ультрафіореті (починаючи від 1 крб.), всі великі номінали із 1993 мали і захисну стрічку. Єдине що, перші випуски 1991-1992 року друкувались на папері низької (як для грошей) якості
Зарплатня товаром не всюди була такою як сказано у відео. Мій батько працював зварювальником на АЕС. Але уран йому не виплачували(логічно, знаю), але він отримував зарплатню.... ковбасою, зазвичай вареною .В місті немає жодного ковбасного промисловства або ще якогось харчового.
90-е запомнились голодом, серостью, чувством безысходности и отсутствием перспектив в будущем. Самая большая трагедия заключалась ещё и в том, что после закрытий якобы ненужных предприятий очень много талантливых и умных людей оказались за бортом жизни. Кто умер, кто спился, но большая часть просто разошлась кто-куда. А это лишило страну многих умных и образованных кадров, которые в будущем могли бы поднять страну, но увы. Теперь на предприятиях, помимо морально устаревшего оборудования, нет тех кто знал как им пользоваться. Вот как-то так. Особенно обидно за нашу электронику: та же Весна, Амфитон, Феникс, ЛОРТА, Маяк, Юпитер, телевизоры Электрон... Где они? Не уберегли... Жаль, безумно жаль, легендарное ПО СВЕМА с её уникальными на тот момент пленками для съемок в открытом космосе, да и магнитной ленты она выпустила не мало... Почти каждый советский фильм был снят на нашу ленту. Ведь могли же выйти на мировой рынок с нашими ещё актуальными на тот момент видеокассетами. А теперь? Даже плёнка на рентген из Китая. Но ничего, скоро всё наладится и наша страна снова станет житницей Европы и сильнейшим государством.
ностальгія за 90ми - та ще хєрня...з нею важко боротися я дитина 90х, все дитинство провела в общазі, батькам було важко, а я кайфувала (тільки зараз розумію що то за срака була)
Особисто для мене ностальгія - якраз крінж. Дев'яності в мене пройшли в бідності, на постколоніальних уламках, на яких встановлювали диктат малороси, що плазували перед москалями
Лайк, підписка, є. Але на жаль, Вашої роботи не достатньо, так як у нашої країни є дві проблеми, і русня, на жаль не найбільша. Зробіть велику серію роликів про корупцію, яка знищує Україну з середини. Я, на жаль, проживши в Україні своїх 32 роки, відчув вплив корупції на повну. Особливо це резонувало коли я пожив 4 місяці в Сполучених Штатах. Я люблю Україну, але через корупцію Я усе більше задумуюся про зміну місця проживання((
Корупція у нашій державі цікава тема і доволі важка. Про неї не фільми знімати треба чи відеоролики, а бороти її у собі та у своїх близьких (хоча б з цього почати можна) 🤝
Чув я про одного ну дуже відомого борця з корупцією з запорєбріка, той теж вважає, що проблема того шмата землі саме в ній, його послідовники теж так думають, але не допетряють, що проблема не в самій корупції, а в насєлєнії, що цю корупцію породжують, як і війни і все. Також і у нас, корупція це так, проблема. Але є більша, це насєлєніє, необізнане, по приколу, внє палітікі, і далі по списку. Звідси і корупції і все що маємо тепер. Тому ваше бажання здриснути звідси я розумію. Після 19 року і у мене таке бажання з'явилося
Батьки колись пожартували і сказали що викинули в унітаз цей "гаджет". Бо воно вночі набридливо пищало. І побіг я в унітазі рукою шурувати. Тамагочі просто сховали.Отакі психологічні травми.
90-ті то роки 1990-99. 2000 то вже нульові, інше десятиліття. Я дитя 90-х, хоч ми тоді і бідно жили, (пенсія в мого покійного дідуся, ветерана труда в 1998-99 була 60грн), я це не особо відчував, бо все краще віддавали мені, дитині. І ностальгія тоді, за відіком з касетами, приставкою плейстейшн 1, початком навчання в школі може бути за безтурботним дитинством.
90-ті, принаймні до 94 року - це була перша серйозна можливість вийти з-під рашки і совка. Але мудрий нарід захотів "стабільності" і дива, тому все зробив щоб прийшли крєпкіє хозяйствєннікі в обличчі Кучми. Ну і відео суцільний сюр ніяк не відображуючий епоху.
А чому не згадали про талони, які видавали в купі до купонів. Товари не тільки були дорогі, а й були в дефіциті. І людина мала право придбати наприклад тільки одну пару тапочок на рік, бо в книжечці на них був тільки один талон. І ти вирізав той талон із книжечки і віддавав разом з купонами в магазині. А продавці ці талони наколювали на високі цвяхи
У сусіда було таке (з написом кока-кола) крутнув пару комбінацій...і розгатив люстру. До вечора жив в очікуванні смерті, коли мамка з роботи мала повернутись 😂
цікавий факт прокравчучку : це ВОЗИК!!!!!!!!!! який вигртовляли також і на ЮМЗ (Південмаш) (Дніпро)(так я не знаю як перекласти ЮМЗ українською я був мудаком що зростав в "Ускогаваряшей среде") з авіаційного алюмінію шо дало надзвичайну легкість і міць і + 500 до вантожопідйомності
В ті часи малим був, згадалося як дід купив одну подушечку з пачки жувальної гумки, бо я його задовбав своїм бажанням скуштувати. День її жував, і пожовану ще відкладав на потім. LOL Сумувати за цим? Коли зараз можна купити хоч 10+ пачок? Ну-ну. Або насіння пшениці, яке можна молодим розжувати, і буде схоже на жувальну гумку.
Блін, буквально декілька днів тому, донечці придбали йо-йо і тато показував майстер-клас 😂 Та, спасибі тобі, трохи пригадав дитинство 🇺🇦 СЛАВА УКРАЇНІ 🇺🇦 та 🇺🇦 ГЕРЯМ СЛАВА!!! 🇺🇦
90-і - НЕ 1990-1999, а 1991-2000. Тисячоліття та століття починаються з року, номер якого закінчується одиницею. Не було нульового року: після першого року до нашої ери йде перший рік нашої ери (1-10, 11-20 і так далі).
А на мою думку, ті що "прогинались" , дощволяли себе оббирати і віддавали зароблене гірші. Саме ці люди є кістяком згаданої корупції. Без духу, без волі.
Важкі часи але в чомусь навіть веселі. Такий собі первісний капіталізм - всі весь час шось десь дістають і один одному продають) Не так все страшно було як малюють. "Невеликі шанси довезти куплені товари" це нонсенс. Хто постійно возив якісь товари той знав де і скільки треба заплатити. Ці витрати включались у "бізнес-план". В такій корумпованій країні як наша рекет сприймався як ще одна інстанція якій треба заплатити. І повірте, державні контролюючі інстанції ото був справжній рекет витрати на який були значно більші)) В нашій країні легкі часи так і не настали щоб боятись 90их. Пів країни на заробітках всі 30років. Олігархи також на тому ж місці до війни були. Населення старішало і зменшувалось всі ці роки. А в порінянні з 22-23им 90ті то рай.
ви це розкажіть моїм батькам-інженерам, якім довелося торгувати в польщі і яких грабувала то россійська мафія (в польщі), то українська мафія в польщі, то польска мафія, то польські прикордонники, то українські прикордонники, то українська мафія в україні, то ще якась зараза
Мені 90-ті запамя'талися тотальною бідністю та розквітом підліткової злочинності і молодіжних кримінальних угруповань у нас в Сумах, майже уся молодь міста "бігала на збори" за свій район, "жизнь по понятіям, общакі, стрєли" і т.п.. Це все, звісно, було під контролем місцевих кримінальних авторитетів. Пам'ятаю, тоді казали, що подібна ситуація, як у Сумах, була ще й у Кривому Розі.
Кравчучка- то не сумка, а двоколісний возик для неї)
Кравчучка - то не двоколісний возик, а дружина Кравчука
«Кравчучка - два колеса й ручка»
так, теж хотіла про це написати). а потім з'явилися - "кучмовози" - великі лімузини - як символ епохи олігархату. порошенко і зеленський дали нам слова "порохобот" і "зелебот" як символ цифровізації і інформаційних війн. щось не згадаю нових слів, які б походили від прізвища януковича. навпаки - називала його самого ялинковичем, на честь того. що ялинку не міг згадати.
Кравчучка-це тачка,купована,на гроші,стирені в епоху Кравчука)
Це бородач повний невіглас 😂😂😂😂😂
Слава Богу ті часи безповоротно пройшли! Не хочеться згадувати і не розумію, за чим ностальгувати... І в 1998 - 2000 роках нам затримували зарплату, а ще в ці роки нещадно виключали світло, а ми жили в той час в гуртожитку без газу з електроплитами. Здається, зараз під час війни не так було критично з відключеннями, як тоді... Боже збав жити як у ті лихі 90 ті, нічого не знаю гіршого....
Мне мерзко вспоминать юность ,я школу закончила в 1996 г и так хотела поступить мед колледж ,я тогда жила в глухом поселке и родители с меня смеялись да кто тебе на дорогу денег даст и жить в общежитие за что будешь ,я пошла работать санитаркой в больницу и мне так обидно было молодая и шанса не было тогда уехать ,позади этот кошмар
Чудові часи були я б повернув їх там не було деградації і діти були умніші а зараз дибільні ігри тіпа роблокс і ще гірше тік ток. Верніть 90 ті!
Пам'ятаю це.
У нас дома було пара котушкових мафонів. А це така штука, шо яку б швидкість не включі, чи високу чи повільну, двигло працює з однаковими оборотами, а значить струм споживає однаково. То мені ці товариші із енергетики, заважали слухати озвучині книги. Але це так, думки ще тодішнього 6-тикласника. Не знаю, що думала моя мати, коли я врубав мафон, аби послухати якогось джека лондона, але здогадуюся. Були ще такі гамазеї, де показуєш картоночку, на якій написано, наприклад, 150 гривень. Береш курку, і отримуєш картонку, але вже з іншою цифрою. Прикольно було, до всер...и! Ну ви зрозуміли. 🤷♂
Але мене трохи рятувало те, шо я вчився не у своєму місті, а в столиці, і там я залишася на кілька місяців. А значить, жерти і пити мені давала держава, ну і плюс був колектив із непоганих однодумців.
Багато людей ностальгують за іграми, в які тоді грали, різні дендюхи, сеги тощо. Але легенди, що денді заполонила усі хати, то є лише легенда, бо це було, добре, як-що в половини. 🤷♂
Дивно усвідомлювати, що коли я пішла в 1 клас (2001), то гривня була в обігу всього 5 років.
Пам'ятаю, як моя перша вчителька з гордістю розказувала про незалежність, славень, вишиванки. Мені тоді було дивним надмірно радіти над очевидними речима. Так, Україна окрема держава. Що такого? Чим пишатись? Аж тепер я розумію, яке це мало велике значення для моєї вчительки, котрій на той момент було за 60. Вона дочекалась!
Але наскільки швидко до цього всі звикли, як ніби воно було всі 300000000000 років.
Мені, тоді вже 10-тикласнику, хотілося весь час порожніх касет, шоб потім на них шось записати, бо навіть піратка ще була, не те щоб дорогою, але мені не кожен місяць перепадало, вже мовчу про ліцензію
Таких випусків мало б бути 10 шт. По одному на кожен рік 90-х. Бо дуже солідно ! Дякую !
🤝🤝🤝
Взагалі не уявляю як ми тоді вижили. Я народилася в 1983 і пам'ятаю, як батькам зарплату видавали продукцією. Мама працювала на молокозаводі, тому у нас було масло, вершки та смітана, але не було м'яса та одягу. Пам'ятаю коли на місяць відкладали гроші лише на хліб і це було близько мільйона карбованців. Нас дуже рятували перші секон-хенди, бо на той час це був єдиний спосіб купити собі одяг. Рятували городи, над якими можна сміятися, але якби не вони, багато хто ризикував просто залишитися без їжі.... Зараз я сама - доросла жінка і мати і просто не уявляю як важко і страшно було моїй мамі в 90х(((
Тык так аж за косячків самопальних кровних! Крута ціна, за круті горошинки!
Вистачало і щоденних макарон, що чергувалися із борщем, який теж був не дуже, але завдяки розумінню батькам, що їх дитина хоче чогось іншого, а не просто працювати на заводі, я тепер маю улюблину роботу, до якої теж дуже довго йшов.
Про завод я кажу не у поганому ключі. Просто мені нехотілося бачити зі свого вікна тільки свою вулицю та слухати рекламу чупачупса по телику.
Якось так.
На запитання, чи хочу я назад, скажу так. В раннє дитинство, можна, бо іграшок таки в мене було чимало, а от пожити, давайте мабуть я залишуся у сьогоденні, навіть підчас війни.
Разом проти руzzzzzні!
Все вірно,все пом'ятаю, був страшний рекет, з'явилось богато"челнокив" і дуже богато аферістів. Дякую вам за вашу працю, но ніколи не жалкувала за ссср. 💖🇺🇦🇺🇦
"
Дякуємо за ваш коментар
Знаю, що у 90-тих рівень життя був нижчим ніж зараз. Батьки отримували відносно хороші зарплати у цей час, але пам'ятаю, що виплачували їх не стабільно. Хоча для мене дитини 90-тих життя було безтурботним і маю приємні спогади відеоігри, перегляд улюблених фільмів, серіалів і т.д. все це викликає ностальгію.
та то ви були "не з такої семьи, а з багатої!")))))
дякую!) я жив 4 роки в общазі, до 1993, ще встиг навіть постояти в чергах) і я не з тих, кому раньше трава била зілінєє)
Класний випуск. Особливо посміхнуло фото гаража, забитого усіляким хламом 😅. В мого тестя є такий досі. Та в мого дідуся теж був. Я його сама розбирала після його смерті. Це дійсно відгук епохи.
Дякуємо за перегляд
Я так хлам з балкона прибирав
Дякую за цікавий огляд! Так пролетіло моє дитинство….є що згадати…і затримки в зарплаті в батьків, і коли батьки вийшли торгувати на базар…і Кашпіровські/Козаки/МММ і тд
Всі ми діти 90-х це застали
що за "козаки"?
Наслідки савка відчуваємо і до сих пір, в головах. Що дивує і не дивує, як правильно сказав автор, людська пам'ять.. і далі по тексту.. Тому і маємо такі явища як (хрипатим голосом) "шашликі на день побєди" а потім Буча
Дякую за такий гарний контент! Продовжуйте й надалі) Не розумію, як саме по собі, можна романтизувати 90-ті, що попсуті являють собою страшний занепад, та деградацію.
🤝🤝✅
Ні. Звичка складання непотрібну на "може колись згодиться" з'явилась не в 90-ті, а ще у совку. Бо усе було дефіцитом - люди боялись щось викинути, бо потім, коли треба буде, не дістанеш, а згодом складання мотлоху стало майже правилом життя.
Як співав в ті часи емігрант Віллі Токарев:"Стали благородными наши фраера, будем жить сегодня лучше чем вчера". Тепер бувші фраєра стали мерами-мільйонерами. Так і живемо, ходимо по колу по потоптаних бурячках, вибираємо спорт ходіння по граблях.
Дякуємо за коментар
ну дуже гарний контент) випадково побачив та відразу підписка)
Приємно ! Надіємось вам у нас сподобається 🤝
Дякую за солов'їну🇺🇦💪
Дуже дякую за вашу працю, надзвичайно люблю ваш канал ❤ Було б цікаво зняти відео про В'ячеслава Чорновола
Дякую Вам за вашу працю!!! Таки так, було дуже важко, щоправда без повітряних тривог%)
я блін памятаю як маленький стояв з мамою і продавали щось на тротуарі тому що ні грошей ні хера не було.. і це було настільки запамятовующим тому що не одна моя мама продавала, а продавали всі щось або мінялись на щось (напевно)
Звичка "не викидати речі" не з 90х, а з часів совка.
Колосальний спецвипуск 😂❤
Дуже цікавий випуск, дякую ❤ я хоч і не пам‘ятаю дев‘яності, бо була мала, але цікаво було вас слухати 😊
Дякуємо що дивитесь
Дуже дякую! Круто! Молодці! Красені! Чітко! Вмієте! Добре! Файно! Гарно! Чудово! Класно! Можете! Повага! Респект! Слава Україні! Смерть окупантам! Та мародерам при владі! Свободу республікам Татарстан, Башкортостан, Сибір, Дагестан, Ічкерія та всім поневоленим народам рф!
Пам'ятаю купував жуйки в тітки якоїсь що торгували смаколиками біля магазину. Коштували 10000 купонів за одну жуйку😮
В 95-му батько подарував мені 8-бітну ігрову приставку, яка обійшлася йому аж у 30 мільйонів😄(нормально заробляв тоді професійним фотографом в маленькому містечку).
В 96-му батько приніс першу свою ЗП в гривнях та дав кишенькові на булочку в шкільній їдальні. Так ті 25 копійок в мене не схотіла тітка-продавчиня приймати, відповівши "Шо ето такоє, я нє знаю такіх дєнєх, давай нормальниє"🤣
Скажені часи... дякую та НЕ хочу туди назад знову)
Гарна історія
А ще 5000 - шипучка,
40 000 - чупачупс,
Десь 70 000 - морозиво, біля 100 000 - Кіндер.
Вітаю Вас! Класно Ви подайте інформацію: свіжо, яскраво та цікаво, отримала задоволення при перегляді 😊
😍😍
Дуже дякую за огляд, буде корисно для молодих поколінь
Дякую за цікавий матеріал!💙💛
💖💖💖
Дякую, дуже цікаво було послухати
Так приємно переглядати ваші відео❤ Дякую за вашу працю. Ви розширюєте горизонт🤘👏🔥
Дякуємо за перегляд
@@CRINGE_TV "ПИСЮНОМ "-БЫЛИ И ТАКИМ ОСТАЛИСЬ .ЗВЕЗДИТЕ С ЧУЖОЙ ЛОПАТЫ .
ОСОБО З УССР НЕ БЫЛИ ЗА ГРАНИЦЕЙ .НЕ ЗВИЗДИ .ПРАКТИЧЕСКИ ВСЕ "Ч.М.П ."'-С УКРАИНЫ .
ИНТУР И АВИАЦИЯ .ЕЗДИЛИ И ЛЕТА ЛИ ТУДА СЮДА И НА ЖД .НЕ ОТСТАВАЛИ .
А ЕЩЕ РАБОТЯГИ ПО КОНТРАКТАМ РАБОТА НАЧИНАЯ С ЕГИПТА ..
И ПЛАТИЛИ ЗОЛОТОМ С ПЕРЕВОДОМ НА ВАЛЮТУ СТРАНЫ И ЗДЕСЬ ПОЛУЧАЛИ ЧЕКАМИ В.Т.Б.
А НА Н.ЗЕМЛЕ И ШПИЦБЕРГ.ВООБЩЕ СВОИ БОНЫ ХОДИЛИ .
ЕЩЕ УМНИК ЗУЗУЛЯСТЫЙ.
В 1956 ГОДУ МЫ НА"ЛИТВЕ "-1СССР ПАССАЖИР.СУДНО .ВОЗИЛИ ТУРИСТОВ .РАЗНЫХ В ЛОНДОН .
С ГИДОМ .ВСТРЕТИЛСЯ В 1984 В ТОМ ЖЭ ЛОНДОНЕ КОГДА .ОПЯТЬ С ТУРИСТАМИ С СОЮЗА И УКРАИНЫ ПРИШЛИ В САУТХЭМПТОН .
И ОПЯТЬ В ЛОНДОН .
А В ШТАТЫ ........
И ЕЩЕ .ЗНАЛИ ВСЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ ГОРОДОВ .И СЕЛ .
БЫЛО ПО ЗОНАМ .И КАТЕГОРИЯМ .
ОТСЮДА ЧТО Б ЗАВЛЕЧЬ НАРОД .
НЕКОТОР .ВЕЩИ .ОТДАВАЛИ В СЕЛА И ДЕРЕВНИ -ТУДА МОТАЛИСЬ "-ЗА ТОЙ ЖЭ МАГ .ПЛЕНКОЙ И Т.Д.
И ГОРОДА БЫЛИ ЗАКРЫТЫЕ И ОБЕСПЕЧ .ДРУГОЕ
ВПРОЧЕМ ЭКОН .ОБСТАНОВКА БЫЛА ДРУГАЯ И ОТНОШ .В МИРЕ БЫЛО ДРУГОЕ .
И ЕЩЕ "КОГУТ "-ПОДУЧИ КЛАССИЧЕСКУЮ УКР .МОВУ .
И ТАКОЙ УМНЫЙ РАСШИФРУЙ
"СОВОК ".
-ЭТО ЗАПУСТИЛ АНГЛ "ДРУГ ЖУРНАЛИСТ "-,А ТАКИЕ КАК ....ПОЙМАЛИ ШАЙЗЭ И РОЗЖЭВАТЬ НЕ МОГУТ
А ВООБЩЕ "РАЗВАЛ И Т Д.
"-ЭТО БЫЛ ДАЛЕКО ИДУЩ .ПЛАН И ОН ОСУЩЕСТВИЛСЯ -1948 -ГОДА .НЕ ПУТАТЬ С "А.ДАЛЕСОМ " .
ХОТЕЛИ ПОЛУЧИЛИ .
Лайк за труди.Страшні голодні часи були.
Корисний контент для міленіумів. Хоча, може їм краще думати про майбутнє.
Дякую, якість на рівні!
🤝🤝🤝
Відразу лайк, мій коментар був почутий!)
Дякую за випуск🤝🏻😎
Дякуємо за перегляд
Кравчучка - це возик, найчастіше складний. Єдиний транспорт, коли автобуси ходили погано та таксі коштувало захмарних грошей!!! Я це точно знаю!!!!!
Правильно сказав, 70 років совка ппросто втраченого часу і можливостей. Поки в західному світі створювались компанії які ми всі зараз знаємо, ніхто не назве хоч один бренд з часів ссср.
Дякую за вашу працю та цікавий контент
💖🤝💖🤝
чомусь у багатьох подібних відео про ту епоху ніхто не згадує про найбільше кидалово....про заощадження вкладників Ощадбанку колишнього СРСР
Тому що дефакто не було заощаджень в Ощадбанку - гроші в совку це папірці, якими можна витерти дупу в цивілізованому світі.
Ви просто не пам'ятаєте Павлівську реформу, бл оце було кидалово! А потім нам роздали фантики - приватизаційні сертифікати, які ми продали за безцінь ( 150 - 1000 грн,,проте збагатились олігархи
Не привда, що захисту на карбованцях не було.
Були і водяні знаки, і свічення у ультрафіореті (починаючи від 1 крб.), всі великі номінали із 1993 мали і захисну стрічку.
Єдине що, перші випуски 1991-1992 року друкувались на папері низької (як для грошей) якості
0:25 оце дійсно ностальгія 😄 тільки досі не зрозуміло, чому у нас цей серіал називався Ксена, а всюди її звали Зена 🤔
цікаво ,дякую
🤝
Зарплатня товаром не всюди була такою як сказано у відео. Мій батько працював зварювальником на АЕС. Але уран йому не виплачували(логічно, знаю), але він отримував зарплатню.... ковбасою, зазвичай вареною .В місті немає жодного ковбасного промисловства або ще якогось харчового.
Ситуації були різні але сам факт того, що така практика була
Дуже дякую за це відео
Дякуємо, що дивитесь нас 🫶
90-е запомнились голодом, серостью, чувством безысходности и отсутствием перспектив в будущем.
Самая большая трагедия заключалась ещё и в том, что после закрытий якобы ненужных предприятий очень много талантливых и умных людей оказались за бортом жизни.
Кто умер, кто спился, но большая часть просто разошлась кто-куда.
А это лишило страну многих умных и образованных кадров, которые в будущем могли бы поднять страну, но увы.
Теперь на предприятиях, помимо морально устаревшего оборудования, нет тех кто знал как им пользоваться. Вот как-то так.
Особенно обидно за нашу электронику: та же Весна, Амфитон, Феникс, ЛОРТА, Маяк, Юпитер, телевизоры Электрон... Где они? Не уберегли...
Жаль, безумно жаль, легендарное ПО СВЕМА с её уникальными на тот момент пленками для съемок в открытом космосе, да и магнитной ленты она выпустила не мало... Почти каждый советский фильм был снят на нашу ленту. Ведь могли же выйти на мировой рынок с нашими ещё актуальными на тот момент видеокассетами.
А теперь? Даже плёнка на рентген из Китая.
Но ничего, скоро всё наладится и наша страна снова станет житницей Европы и сильнейшим государством.
Дякую за контент.
💖🤝
Дякую за відео ! Тепер буду розуміти за ті часи
Дякуємо за перегляд
МММ, піраміди, зарядження води, Чумак , Кашпіровський та ін -це початок був 90х, а не кінець)))
дякую за хороший випуск! лайк
Дякуємо за переглчд
Дев'яності гарні лише тим, що я був малий і не треба було працювати і переживати за аренду квартири
Це точно)
ностальгія за 90ми - та ще хєрня...з нею важко боротися
я дитина 90х, все дитинство провела в общазі, батькам було важко, а я кайфувала (тільки зараз розумію що то за срака була)
Всё круто. Подача информации топ. Спасибо за выпуск. + Подписка
🤝
З огляду на сьогоднішний пиздець - дуже багато хто став називати лихі 90-ті "святими"...
Памятаю: "Куплю женє сапогі!" - Льоня Голубков@АО МММ
😂😂😂 таких розводняків було безліч
Зараз продаються цілі колекції білетів ммм
Особисто для мене ностальгія - якраз крінж. Дев'яності в мене пройшли в бідності, на постколоніальних уламках, на яких встановлювали диктат малороси, що плазували перед москалями
07:50 "Кравчучка" то не сумка велика! То ось та тачка на колесиках для перевезення як раз такої торби! І "президент" це Пост, а не Посада...
На 11 хвилині після "нюансу" ставлю лайк!!!
Хоча можна було і після 15 хвилини. Слава Україні, Слава ЗСУ!!!
Героям Слава🇺🇦
У карбованців (саме вони на фото) є водяні знаки, хоч і прості. Так званий паркет. А до них ще були відрізні такі, в пару до рублів, ото були купони.
Дякуємо за інформацію
Дякую за вашу працю
Дякуємо, що дивитесь
Лайк, підписка, є. Але на жаль, Вашої роботи не достатньо, так як у нашої країни є дві проблеми, і русня, на жаль не найбільша. Зробіть велику серію роликів про корупцію, яка знищує Україну з середини. Я, на жаль, проживши в Україні своїх 32 роки, відчув вплив корупції на повну. Особливо це резонувало коли я пожив 4 місяці в Сполучених Штатах. Я люблю Україну, але через корупцію Я усе більше задумуюся про зміну місця проживання((
Корупція у нашій державі цікава тема і доволі важка. Про неї не фільми знімати треба чи відеоролики, а бороти її у собі та у своїх близьких (хоча б з цього почати можна) 🤝
Згідний з Вам, нажаль, корупція в Україні досягла піку слави...
Чув я про одного ну дуже відомого борця з корупцією з запорєбріка, той теж вважає, що проблема того шмата землі саме в ній, його послідовники теж так думають, але не допетряють, що проблема не в самій корупції, а в насєлєнії, що цю корупцію породжують, як і війни і все. Також і у нас, корупція це так, проблема. Але є більша, це насєлєніє, необізнане, по приколу, внє палітікі, і далі по списку. Звідси і корупції і все що маємо тепер. Тому ваше бажання здриснути звідси я розумію. Після 19 року і у мене таке бажання з'явилося
"Коментар для підтримки українського контенту. Дякую. Шість
💖
Клас, дуже дякую за такий випуск
Кому цікава тема можете послухати подкаст від Суспільного «наші тридцять»
Крінж ТВ, ви потрібні!❤
🫶💗🫶💗🫶💗
Суть ностальгії за 90-и, що дехто охає-ахає який "чудовий" був час. Але ніхто не хоче туди повернутися)
Це точно )
За всех не расписывайтесь .
Если б можно я б вернулся .
И был бы поумнее .
Тамогочі - це зло! У мене досі дитяча психологічна травма, коли він помер 😢😆
Батьки колись пожартували і сказали що викинули в унітаз цей "гаджет". Бо воно вночі набридливо пищало. І побіг я в унітазі рукою шурувати. Тамагочі просто сховали.Отакі психологічні травми.
це щось неймовірне ! Дякуємо ЗСУ !!!
Мені сподобався ядерний вибух на 11:40👏
Говоріть повільніше, будь ласка, часто доводиться перемотувати
90-ті то роки 1990-99. 2000 то вже нульові, інше десятиліття. Я дитя 90-х, хоч ми тоді і бідно жили, (пенсія в мого покійного дідуся, ветерана труда в 1998-99 була 60грн), я це не особо відчував, бо все краще віддавали мені, дитині. І ностальгія тоді, за відіком з касетами, приставкою плейстейшн 1, початком навчання в школі може бути за безтурботним дитинством.
Spasibo bolchoe
Дакую за твою роботу!
Добре, а головне цікаво розповідаєш, але був засмучений що відео закінчилось через 15хвилин😢
Чекайте на нові відео)
@@CRINGE_TV в вас є час поки я старі передивлюсь))
Правильно озвучив: "То не раніше було краще. то просто НОСТАЛЬГІЯ".
🤝🤝🤝🤝🤝
пам"ятаю як я був мільйонером) а потім бац... і це вже 10 гривень))
Ахаха ех
Я носив зимову куртку за пару мільйонів, виявляється я був олігархом)
Так, в жовтні 1996-го, коли ввели гривну в обіг, курс був 100 000 купонів = 1 гривня.
Ага. Диван малютка за кілька лемонів, в гривнях став лише парою десятків. Ми так ржали над цим після реформи.
@@ВиталийВелгус-ч3й долар був по 1,76-1,80
"штани на картонці" оце точно через що пройшли усі українці :D
Рекетири перетворились не на бізнесменів, а на чиновників, прокурорів та депутатів
Або і так
@@CRINGE_TV так це ж ключова відмінність...
Підприємець обслуговує клієнтів, а рекетир (як і чиновники) живуть за рахунок відібраного у людей.
90-ті, принаймні до 94 року - це була перша серйозна можливість вийти з-під рашки і совка. Але мудрий нарід захотів "стабільності" і дива, тому все зробив щоб прийшли крєпкіє хозяйствєннікі в обличчі Кучми. Ну і відео суцільний сюр ніяк не відображуючий епоху.
Рекомендую фільм Олега Сенцова "Носоріг",там без прикрас і яскраво знято"романтику"90х..
Особливо для мене одним з найкращих років мого життя був 2020. Класно було
А чому не згадали про талони, які видавали в купі до купонів. Товари не тільки були дорогі, а й були в дефіциті. І людина мала право придбати наприклад тільки одну пару тапочок на рік, бо в книжечці на них був тільки один талон. І ти вирізав той талон із книжечки і віддавав разом з купонами в магазині. А продавці ці талони наколювали на високі цвяхи
Це було в 90му, але талонів на тапочки не було, цукор, мило, горілка, було та на тапки не було.🤷♂️
@@ВасилийИванович-й6ь були, на всі види одягу, аж ціла одна сторінка в тій книжечці
0:17 це точно до всіх відноситься, чи тільки до тих, хто не бачить далі свого носа?
купив собі недавно оте йо-йо гелексі) руки відразу згадали комбінації)
😂😂😂
У сусіда було таке (з написом кока-кола) крутнув пару комбінацій...і розгатив люстру. До вечора жив в очікуванні смерті, коли мамка з роботи мала повернутись 😂
цікавий факт прокравчучку : це ВОЗИК!!!!!!!!!! який вигртовляли також і на ЮМЗ (Південмаш) (Дніпро)(так я не знаю як перекласти ЮМЗ українською я був мудаком що зростав в "Ускогаваряшей среде") з авіаційного алюмінію шо дало надзвичайну легкість і міць і + 500 до вантожопідйомності
Сильно 🫶
На Антонова їх робили з алюмінію, а не на ПМЗ.
В ті часи малим був, згадалося як дід купив одну подушечку з пачки жувальної гумки, бо я його задовбав своїм бажанням скуштувати. День її жував, і пожовану ще відкладав на потім. LOL
Сумувати за цим? Коли зараз можна купити хоч 10+ пачок? Ну-ну.
Або насіння пшениці, яке можна молодим розжувати, і буде схоже на жувальну гумку.
А за вухо на потім жуйку відкладали?)
@@CRINGE_TV Нє, клав на сервант в селі. До скла не так липне.
То ще добре коли дожовуєш свою...в нас бувало дехто відколупував з під парти чужі і дожовував) І це не сприймалося як лютий крінж)
Чумак та МММ - це не кінець 90-их, а початок
Блін, буквально декілька днів тому, донечці придбали йо-йо і тато показував майстер-клас 😂
Та, спасибі тобі, трохи пригадав дитинство
🇺🇦 СЛАВА УКРАЇНІ 🇺🇦
та
🇺🇦 ГЕРЯМ СЛАВА!!! 🇺🇦
Кінець 90х, пам'ятаю мамину ЗП - близько 100 грн 😢. На 3х людей, в СМТ 'звізда комунізму' 😂
90-і - НЕ 1990-1999, а 1991-2000. Тисячоліття та століття починаються з року, номер якого закінчується одиницею. Не було нульового року: після першого року до нашої ери йде перший рік нашої ери (1-10, 11-20 і так далі).
Дякуємо за таку цікаву інформацію, зробили висновки)
Так і є
В сенсі безболісно померти. Вони повинні вмирати повільно і в муках!
Nostalgia klass
Супер випуск але дуже швидко розмовляєте😊 важко встигнути аналізувати інформацію
Про моє дитинство розказує 😂😂😂❤
👍1000. !
Я би зараз також відавби весь ядерний запас,відправив своїм ходом.
Іронічно дивитись на Кличка-Тищенка , усвідомлюючи чим вони займались в ті часи
А на мою думку, ті що "прогинались" , дощволяли себе оббирати і віддавали зароблене гірші. Саме ці люди є кістяком згаданої корупції. Без духу, без волі.
Знаючи ким вони були тупому народові не завадило вибрати цих потвор в керівники держави. Україна гідна свого сірого життя.
Важкі часи але в чомусь навіть веселі. Такий собі первісний капіталізм - всі весь час шось десь дістають і один одному продають)
Не так все страшно було як малюють. "Невеликі шанси довезти куплені товари" це нонсенс. Хто постійно возив якісь товари той знав де і скільки треба заплатити. Ці витрати включались у "бізнес-план". В такій корумпованій країні як наша рекет сприймався як ще одна інстанція якій треба заплатити. І повірте, державні контролюючі інстанції ото був справжній рекет витрати на який були значно більші))
В нашій країні легкі часи так і не настали щоб боятись 90их. Пів країни на заробітках всі 30років. Олігархи також на тому ж місці до війни були. Населення старішало і зменшувалось всі ці роки. А в порінянні з 22-23им 90ті то рай.
ви це розкажіть моїм батькам-інженерам, якім довелося торгувати в польщі і яких грабувала то россійська мафія (в польщі), то українська мафія в польщі, то польска мафія, то польські прикордонники, то українські прикордонники, то українська мафія в україні, то ще якась зараза
На рахунок злодіїв депутатів нічого не змінилося 😊
12:35 ага.. їх просто дофіга валяється по гаражах та на горищі у старшого покоління
Зробіть випуск про Олександра Куницького.
Мені 90-ті запамя'талися тотальною бідністю та розквітом підліткової злочинності і молодіжних кримінальних угруповань у нас в Сумах, майже уся молодь міста "бігала на збори" за свій район, "жизнь по понятіям, общакі, стрєли" і т.п.. Це все, звісно, було під контролем місцевих кримінальних авторитетів. Пам'ятаю, тоді казали, що подібна ситуація, як у Сумах, була ще й у Кривому Розі.
Зараз ще гірше, бо війна!
На купонах були водяні знаки, хоч був дитиною, але пам'ятаю!
Ок
Пам'ятаю долар по гривні шістнадцять.😎
1:10 "Покоління Pepsi" - це не 90і, а 80і. Перебудова, але ще у самому "совку", те що було ще до його довгоочікуваного розпаду.
🧐🧐🧐😏
Були круті 90-ті, були рейви, був журнал Птючь. Була свобода ніж у тепершній час. У 1999 році у мене з'явився інтернет. Було безтурботне життя.
Рейви в 91-99???
А де таке було?
Не плутайте "свобода" і "відсутність зобов'язань"
@@БогданШевченко-в5п у Пітері, були рейви. У 91 році був Гагарін Паті, у 1995 році був Торба Рейв.