фемінізм, комунізм і депресія в одному відео

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 13 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 34

  • @sepagraf
    @sepagraf ปีที่แล้ว

    Як людина, яка кидається на красиві обкладинки: божечки, яка ж Друга стать чарівна 😍

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว +1

      Так, дуже!
      Я дуже довго за нею полювала, і тепер це як скарб)

  • @НатаВасиленко-п8ф
    @НатаВасиленко-п8ф ปีที่แล้ว +4

    Було цікаво. Продовжуйте такий формат. Славенка Дракуліч неймовірна письменниця. Я прочитала Ніби мене нема(Є) - книга , яка з Раджу цю книгу, якщо ще не читали. В ній нема моралізаторства просто життя в певних обставинах.

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว +1

      Дякую! Обов'язково візьму почитати. Після книги про комунізм мені хочеться читати усе, що вийшло українською у Дракуліч)

  • @xiaomidark3876
    @xiaomidark3876 ปีที่แล้ว +2

    Дуже цікава розповідь. Я ще у школі багато років тому дивилась на радянський підручник історії у розділ,де описували науку і культуру доби ітам практично не було жінок...Я рада,що зараз видається багато літератури про жінок в науці і культурі ще з античності, бо в Академії Платона вчилися жінки і мабуть це був перший філософ, який поважав жіночий розум. А от про казки я зразу згадала,як в дитинстві дуже любила українську казку про мудру діачинку Семіиліточка. І вважаю і потім впевнилася,що українська жінка посідала високе місце в суспільстві,якщо згадати ще княгиню Ольгу, дочок Ярослава Мудрого і наших поеток і письменниць 19 ст. Нещодавно купила книгу Невидимі жінки де с
    дослідниця описує сучасне суспільство і стан його відношення до жінок, почала читати, дуже цікаво

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว +1

      Дякую! Теж планую її колись купити. Чула багато позитивних відгуків. От дійсно цікаво було б почитати саме про становище українок. Сподіваюся, книжка Тамари Марцинюк додасть мені знань у цьому напрямку. Я от собі думаю, що хоч у нас багато визначних жінок, однаково найвідомішими класичними авторками є одиниці, порівняно з чоловіками. І то ті, які були заможними. Тому дійсно було б цікаво знати глибше про становище українських жінок.

  • @kudinovaoksana
    @kudinovaoksana ปีที่แล้ว +1

    Нещодавно дивлюсь твої відео ! Я в захопленні ! По твоїх розповідях, я вже обрала книгу , яку буду читати із задоволенням!

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว +1

      Привіт, Оксанко!
      Мені дуже приємно це читати! Дякую, що дивишся ♥️

    • @kudinovaoksana
      @kudinovaoksana ปีที่แล้ว

      @@pidsklianymkovpakom 💜 Привіт! Дуже цікаві розповіді про прочитані книги ! Так легше обрати , саме те , щоб хотілося б прочитати!

  • @marialitka
    @marialitka ปีที่แล้ว

    У Славенки Дракуліч мені запам'яталася фраза типу прокладки і тампони - це одна з причин, чому комунізм зазнав поразки, адже за весь час існування (десь за 70+років) комунізм не зміг забезпечити базові потреби жінок, а це умовно половина населення срср. Книга в мене з безліччю підкреслень. Раджу ще 2 книги її - Кафе Європа і Кафе Європа: продовження; а також недавно вийшла Війна всюди однакова. Я в захваті від усих цих книг, Славенка Дракуліч мій улюблений есеїст. Дякую за відео ❤

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว

      Дякую, що поділилися. Додала у бажанки. Тепер я хочу всі книжки Славенки 😁
      Теж запам'ятала цю фразу. Печально уявляти як жили жінки в ті часи.

  • @yuryodesa7564
    @yuryodesa7564 ปีที่แล้ว

    Тарт, Моррісон і Шваб - 3 кращі авторки сьогодення

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว +1

      Тартт - улюблена, а Моррісон і Шваб ще не читала. Візьму на замітку, дякую!

  • @KliusMarichka
    @KliusMarichka ปีที่แล้ว +2

    Дуже кльове, дякую 🌺

  • @iryna.chaus-books
    @iryna.chaus-books ปีที่แล้ว

    Якраз закинула речі в сушарку і почала дивитися твоє відео) тепер ти знаєш (хоча б віртуально) людину яка має сушарку😅
    Чудове відео про важливі книги. Я «Другу стать» все ще не купила. Така вона гарна в українському виданні❤ боюся, що французькою я її читатиму місяців 6 🫣

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว

      О, вау, нарешті хоч хтось із сушаркою 😁😅
      Дякую! Я от трішки послухала англійською, і або переклад легший, або я не звикла до такого викладу тексту українською. Тому хтозна, а раптом за пару днів подужаєш в оригіналі 🤷🏼‍♀️😅

  • @againshewithherbooks
    @againshewithherbooks ปีที่แล้ว

    Ну яке ж класне відео, Діан ❤️‍🔥😍🔥 Обожнюю «Другу стать» Бовуар, читала минулого літа (все літо😅) і тепер дуже шкодую, що тоді не придбала, а читала старе видання ((
    Дракуліч читала цього місяця «Вони б і мухи не скривдили» і тепер хочу всі її книжки 🙂

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว +1

      Дуже дякую, Юлю! 🫣😊
      Так, знайти Сімону ще тоді було важко, а зараз взагалі не уявляю, чи можливо десь. Але вона того варта, дійсно.
      В мене аналогічні відчуття про Дракуліч, хочу все 😅😅

  • @НадіяК-е4у
    @НадіяК-е4у ปีที่แล้ว +1

    От якби книги типу 2 стать видавались з пояснювальними зносками. Книжки складні, але потрапляючи на деякі тези волосся дибки. Бо змінилось не так що б багато. А в деяких випадках (Америка з абортами) знов у мракобісся впвдають.
    Теж шукаю обидві частини. Дякую за огляд.
    Про сушарку. Мала опит життя у містечку Миколаївської області. Вода у квартири досі погодинам. 😢 Або купуй собі гідрофор. А на іншому боці планети Маск відправляє Теслу в комос.

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว +1

      Так, зноски тут багато в чому допомогли б. Їх мені не вистачало. Але все ж важлива праця, і досі актуальна, на жаль.
      Я от подивилася, і сушарки в нас теж продаються. Але все одно нема нікого, хто б її купляв. Принаймні я таких людей не знаю. Цікаво навіть те, що це не тільки в нас, а й по всій Європі не дуже популярний пристрій. Хтозна чому. Через відсутність місця чи прагнення економити 🤷🏼‍♀️ Але так, десь прогрес летить в космос, а десь люди досі просто намагаються вижити в тих умовах, які в них є...

  • @missana3929
    @missana3929 ปีที่แล้ว

    Чудове відео) Від себе дуже рекомендую українські жінки в горнилі модернізації. Її дуже важко зараз знайти, але книга вартісна. Сподіваюся КСД її перевидасть, або сама авторка перевидасть в іншому видавництві)

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว

      Якось давно чула про неї. Треба буде пошукати. Дуже дякую за рекомендацію!

  • @Wintersmith.
    @Wintersmith. ปีที่แล้ว

    Було дуже цікаво, дякую! Думаю, Вам має сподобатись книга Марини Пономарьової У скіляному лісі.

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว

      Дякую за рекомендацію! Придивлялась до неї, бо дуже нагадувала мені Її тіло та інші сторони, але оскільки це фентезі (не дуже мій жанр), відклала на подумати.

  • @sepagraf
    @sepagraf ปีที่แล้ว

    Я і фемінізм - як попкорн з карамеллю: люди їдять, але мені якось не тойво. Останнім часом багато думаю про прогрес в русі, якого так не вистачає, бо багато наративів з 20 століття досі звучать як гасла в сторіччі 21. Дивно це чути, коли озираєшся, а в тебе подруги мають власні інтернет-магазини, займаються якими завгодно хоббі, відпочивають зі своїми друзями, а не спільними, приймають life-changing рішення, йдуть в політику і роблять там прогрес. Мені завжди в фемінізмі 21 сторіччя не вистачає погляду вперед, ніби він (рух, його представники) постійно озираються назад, аналізуючи і розбираючи на молекули, але не мають візії майбутнього. У тебе немає такого враження? Цікаво дізнатись думку більш досвідченої людини, яка, на відміну від мене, слідкує за актуальним станом речей.

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว +1

      Я розумію, про що ти. Насправді наразі фемінізм як рух перебуває у кризі. На те є багато причин, але головна полягає в тому, що далі гучних заяв і мітингів він не просувається. Тим часом права жінок і надалі лишаються не рівними. І проблеми постійно вертаються (наприклад історія з абортами в Польщі і США). Так, деякі жінки, зокрема білі та більш-менш забезпечені, більш спокійно пробиваються по кар'єрній стежці, але роблять це часто за рахунок інших. І коли доходить до успіху, то прагнуть збагачення, власної капіталізації, аніж змінити систему і допомогти іншим жінкам. Але це не про фемінізм, адже рух бореться за те, щоб ВСІ жінки, незалежно від кольору шкіри, орієнтації та економічної ситуації мали СИСТЕМНО такі ж права, як і чоловіки. В Україні, як я бачу, ми трохи відстаємо, і наразі рух навіть непогано просувається. Тобто будь-які скандали про вагони і суспільне обговорення про те, чи винна жінка в насильстві, якщо одягла "неправильний одяг" так чи інакше витягують наше суспільство на діалог. Але це все одно на рівні розмов, аніж системних змін.
      Якщо тобі цікаво дізнатися трошки більше про проблематику сучасного фемінізму, то раджу відео на каналі The Take - The Death of Feminism - Why The Movement Is In Crisis. Воно невеличке, але добре це роз'яснює.

    • @sepagraf
      @sepagraf ปีที่แล้ว

      @@pidsklianymkovpakom дякую за коментар і небайдужість ❤️ обов'язково подивлюсь, мене зацікавило

    • @sepagraf
      @sepagraf ปีที่แล้ว

      @@pidsklianymkovpakom Подивилась. Поки що для себе зрозуміла, яких речей у фемінізмі мені не вистачає зараз - політичної оформленості і чіткої конкретної досяжної мети. Погоджуюсь з авторами відео, що боротьба проти заборону абортів може такою бути. З іншого боку, українське суспільство має шукати інакшу мету, бо (хоч у цьому пощастило) ми ще не впали у таку прірву.
      Буду спонукати себе далі цікавитись темою. Шкода, що фемінізм асоціюється зі спалюванням ліфонів і голим бюстом 🙄
      Будь ласка, продовжуй знімати такі відео, це важливо.

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว +1

      @@sepagraf О так. На жаль, в українському суспільстві дії маленької організації Фемен дуже сильно зупинили рух як такий. Бо кого з родичів не запитаю, всі асоціюють фемінізм з голими грудьми під верховною радою 😖
      Той канал взагалі дуже класний, щоб відслідковувати яке становище жінок у суспільстві та культурі. Зокрема США і, можливо, трохи Британії. І справді дуже хочеться виокремити проблеми саме українок, бо ми живемо в різних контекстах і хоч є щось спільне, різниця таки є. Якраз Дракуліч цю різницю, як на мене, дуже гарно освітила у своїй книзі, хоч вона і 90-тих років.
      Обов'язково дізнаватимусь на цю тему більше і ділитимусь.

  • @amorten_
    @amorten_ ปีที่แล้ว +2

    Мені здалося, чи відео стали виходити регулярніше?

  • @tetianachekaieva
    @tetianachekaieva ปีที่แล้ว +2

    Книжка Тамари Марценюк мені на підручник схожа. Вона не складна.

    • @pidsklianymkovpakom
      @pidsklianymkovpakom  ปีที่แล้ว +1

      це добре! Після Сімони мені хочеться якоїсь більш систематизованої подачі)