Dziękuję Wam za czujność. Rzeczywiście to ja się pomyliłem przy pomiarze temperatury, sam multimetr mierzy ją jak najbardziej prawidłowo. Nie sądziłem, że świeżo zagotowana woda wlana do szklanki tak szybko się ochładza. Podaję link do posta ze zdjęciem z prawidłowym pomiarem: th-cam.com/users/postUgkxOtlmXpjBJ3Ohdz58PQtovfpQ_lBOG5NM Przepraszam za wprowadzenie w błąd i zwracam honor ANENGowi😇
Myslales aby zrobic test crapowatego multimetru? Proponuje dt9208a, kosztuje 30-40zl wiec jakosci wykonania spodziewac sie nie mozna ;) jednak pracujac z nim w warunkach typowych dla laika elektroniki czyli mierzenie napiec stalych, oporu obwodu, testu diody sprawdza sie tak samo dobrze jak duzo drozsze multimetry. A reszte pomiarow, w tym natezenie pradu to wiadomo ze trzeba wykonywac bardziej wyrafinowanymi narzedziami.
Odpaliłem ten filmik i pomyślałem "fajnie znowu ktoś zrobił szybki przegląd, podłączy dwa rezystorki i bateryjkę i po temacie". Ależ ja się grubo pomyliłem! Super materiał, bardzo dokładny a analiza termiczna pod obciążeniem zszokowała mnie całkowicie! Bardzo dziękuję za omówienie układu tego miernika!
To się pomyliłeś i co z tego że dokładny i precyzyjny jak po roku czy dwóch już będzie wariował, to jest już zabytek kółko nastaw się szybko w nich wyrabia, trzeba rozkręcać czyscić i sklądać a najlepiej niczym nie smarować bo to tylko pogarsza styk i wpływa na pomiar. Po wyczyszczeniu owszem działą dobrze ale ile razy tak wytrzyma. Do tego włącznik na kole co dodatkowo wymusza krecenie, chyba to tak rozwiazali aby szybciej sie zużywał .
Jak chcesz sprawdzać dokładność temperatury w oparciu o wrzącą wodę to wkładaj sondę do wrzącej wody a nie do naczynia którego temperatura na dzień dobry zbija wartość o dobre kilka stopni. Nie wspominam już o tym że temperatura wrzenia silnie zależy od ciśnienia atmosferycznego i trochę od zawartości substancji rozpuszczonych w wodzie. Z uwagi na silne parowanie woda bliska wrzeniu szybko stygnie nawet bez przelewania do zimnego naczynia.
@@aqu32 dokładnie. Pamiętając oczywiście by to była czysta woda kranowa, nie destylowana i nie jakiś syf z podwyższoną zawartością np. soli bo punkt topnienia znowu będzie przesunięty. Ogólnie wydaje mi się, że test oparty na temperaturze topnienia jest lepszym rozwiązaniem. Najlepiej sprawdzić w obu temperaturach, ale dla termometrów z tak dużym zakresem chyba szkoda zabawy. Kiedyś na szybko sprawdzałem termoparę w porównaniu z termometrem medycznym, który z wiadomych orsevzyn powinien być dość precyzyjny
Tani - mierzy dobrze, tani, solidny, po co przepłacać? Drogi - jak wyżej + CHRONI OPERATORA gdy popełni błąd. Fluke - jak wyżej + po błędzie operatora działa nadal.
@@konja999Często na ali są promocje. 110zł do 120zł podstawowe wyposażenie (przewody pomiarowe plus termopara i piórnik). Przesyłka to błyskawica. Ja swojego A870 dostałem w 2 tygodnie.
Dosłownie mam 1 dzień ten multimetr i możliwe że polepszyli je. Obecnie mierząc temperaturę była w pełni prawidłowa z lekkim przymrużeniem oka do paru stopni i również nie skakały ampery do góry podczas mierzenia prądu silnika do roweru elektrycznego
Za czasów kiedy nie bylo dodatkowych oplat zakupilem ten miernik z finkcja BT. Do zastosowam domowych kosmos. Miernik ma wszystko co potrzeba. Dla mnie plus za podswietlenie i wylaczenie automatycznego zakresu. Miernik posiada łączność BT. Za pomocą aplikacji w telefonie mamy pogląd wskazań - rewelacja. Posiada dwie mikro wady: pierwsza brak z tylu magnesika a druga to chinska aplikacja BT potrzebuje zalaczony GPS....po co nie wiem. Za tą cene super, nieduzy sprzecik za nie duze pieniadze.
Jest to jakieś zabezpieczenie protokołu BT - od paru lat każda apka, która używa BT musi mieć uprawnienia do lokalizacji urządzenia. Czytałem o tym przy robieniu swojej apki z łącznością BT.
niedawno zakupiłem aneng 616 za 86 zł i jest dobry jak na tą cenę. Posiada tryb auto i w tym trybie pomiar pokazuje się po 1-3 sekund. Obstawiam że nie jest zbyt dokładny ale na początek zabawy jest idealny.
Dziękuję za wzorcowy test multimetru. Tak właśnie powinno się je testować - porównując z profesjonalnym sprzętem. Osobiście liczę na to, że zobaczę test klona tego multimetru, czyli Yato YT-730893, który wydaje się bezkonkurencyjny w swojej klasie cenowej. Ciekaw jestem, czy Chińczycy nie przyoszczędzili trochę w tej wersji.
Panie Sławku, do kolekcji brakuje jeszcze Anenga 113B, czyli bardziej budżetowego brata. Uważam, że warto przeprowadzić taką recenzję ze względu na braki tego typu recenzji, szczególnie na polskim YT.
Dzięki za reckę, w sumie masz podobne odczucia. Mój egzemplarz wyświetla czasem "err" przy przełączaniu zakresów. Holster gumowy pokrył się białym nalotem, myślałem, że spleśnioł, czy cuś. Poza tym ok.
miałem ten model, dokupiłem do niego sondy anenga pozłacane silikonowe za zawrotną sumę 17zł i pomiary były szybsze , te stokowe sa do kitu, najbardziej mnie wkurzała słaba widoczność wyświetlacza (szczególnie jak leżał na biurku), zawsze taki lekko zamglony brak kontrastu jak na tą cenę parametry ma super, aktualnie mam unit UT-195E ale mój model jest wyjątkowy bo trybie spadku napięcia diody podaje 12,3V (zamiast 3,5V wg specyfikacji unit) nigdy bym nie przypuszczał ze unit tyle potrafi wycisnąć, następny będzie brymen :) świetna recenzja i czekam na następne.
Toś Pan zaszalał.. UniT jest fajny, przewidywalny. Zdaje się bezpieczny. Bosko wykrywa NCV, za co go uwielbiam UT 123 kieszonkową, zawsze pod reką.. Drugi mam z serii ut 61 leży w szufladzie...
@@kacperzietala8035 nigdy z nim nie miałem problemów, najlepiej poczekać na promocje , w chinach w dzień singla sa bardzo duże obniżki, tak jak pisałem wcześniej najbardziej wkurza wyświetlacz za małe kąty widzenia, poza tym nie mam zastrzeżeń
@@kacperzietala8035 na razie działa bezproblemowo tylko od razu radzę kupić lepsze sondy bo te stokowe są do bani, automatyczne podświetlenie bardzo mi ułatwia robotę, jedynie czego mi brakuje to funkcji autohold
A mam takie pytanie jaki sens jest oceniać nowy produkt pod rzetelność pomiarów?, mój ANENG po 2 latach zaczął wariować , rezystory 1 Ohm pokazywał jako 16 aby po chwili 5 i tak w kółko te pomiary nie odzwierciedlały rzeczywistości. Zauważyłem że po lekkim naciśnięciu wybieraka te parametry się zmieniają. Po rozkręceniu i wyczyszczeniu prowadnic i styków które były uwalone smarem jakimś lub wazelina pomiary wróciły do normy, tylko na jak długo, nie smarowałem złożyłem bez przesmarowania, ciekawe jak jest w innych markach, czy podobny problem występuje.
31:27 ale kto trzyma 18A przez ponad minute? Nie wystarczy 5s zeby zmierzyc prad tak duzy? Przewody pomiarowe przy 18A tez robia za grzejniki - no panowie, litosci ;-)
Tyle, że przez 5s Aneng odjechał 100 mA, więc tak średnio. Jakbym podał 20 A, to mogłoby być jeszcze gorzej. Drugi mniej dokładny Chińczyk nie miał z tym żadnego problemu. Samo grzanie to osobny temat, ale łatwiej pokazać jak się go trochę przytrzyma na większym prądzie :)
Mam ten miernik 3 rok. Wszystko działa. jedyny problem jaki z nim miałem to smar który producent dał na pokrętle od ciepła rozlał się na płytkę ślizgową i miernik nie zawsze działał prawidłowo. Po czyszczeniu wszystko wróciło do normy.
@@januszpodzien3135 w tym przypadku różnią się tylko napisem, w środku jest to samo (zotek). Yato jest polskim dystrybutorem i często życzą sobie lepsze akcesoria, ale w środku jest Zotek. Habotest robi własne sprzęty. Kaiweets to Habotest z inną naklejką. Zotek i Habotest to producenci.
Jest moim drugim miernikiem. Jedynym minusem jest długi czas na pomiarze rezystancji. Przy naprawie sprzetu UT 61E+ pot tym względem jest bezkonkurencyjny.
Ze zniecierpliwieniem czekam na Twój test modelu SZ20. Myślę o wymianie swojego UNI-T 139B właśnie na Aneng SZ20. Nie wiem, na ile można porównać te dwie sztuki w kwestii dokładności pomiarów i jakości zabezpieczeń, jednak rozdzielczość 25000 działek i jednoczesnym pomiar AC/DC przemawia za zakupem. 😉
28:30 ehh ta antenka do wykrywania przewodów pod napięciem... po mojej "drobnej" modyfikacji to już wykrywa przewody z około 30cm i troszke się to pogorszyło niż było wcześniej xd
Fajny film. Z tą temperaturą to mierz w garnku "na gazie" albo włączonym czajniku z otwartą klapą. Woda szybko stygnie w szklance, szczególnie w momencie nalewania, dlatego herbata we wszelakich knajpach jest marna, jak przynoszą "wrzątek z ekspresu" osobno i torebkę osobno. Mieszanina wody i lodu jest niezła do zrobienia 0 stopni, ale musi być dużo lodu i trochę postać.
Dokładnie tak. I jeszcze zależy przy jakim ciśnieniu mierzysz temperaturę wrzątku. Im niższe ciśnienie, tym niższa temperatura wrzenia. Spróbuj zaparzyć herbatę w Himalajach :)
Cześć poszukuję od jakiegoś czasu pożądnego multimetru . Takiego żeby miał parametry podobne do V60 meratronika , bo te wszystkie co miałem to wycinają mi sygnały z kaset testowych przy naprawach magnetofonów . Jakie modele byś mi mógł polecić , pozdrawiam 😊
jeśli kogoś nie stać na lepsze urządzenie to jak najbardziej może sobie tego typu urządzeniem poradzić, zwłaszcza że ta wysoka dokładność jest tak naprawdę mało kiedy potrzebna. Ja kupiłem Brymena - choć przewyższa on moje potrzeby ale z zasady lubię kupować porządne narzędzia które będą mi służyć długie lata.
Gdzie można kupić taki sam jak na filmie aoip paris z ręcznym zakresem różnych oporności? Takie coś przy sprawdzaniu jakiej rezystancji potrzeba w testowanym lub projektowanym układzie było by super. PS Anenga AN870 mam i jestem z niego zadowolony, przy amatorskiej elektronice o wiele lepszy w użytkowaniu niż mój stary DT9208A.
raczej nie, mam anenga i jest idioto odporny, mogę zmierzyć napięcie ac na zakresie dc i odwrotnie, tak samo na zakresie mV i temperatury na 230v ac i nic, rezystancja, test ciągłości, spadek napięcia na diodzie, pojemność kondensatora, ncv to samo, jest dokładniejszy, jedynie długo mierzy pojemność kondensatorów i powyżej 10A wynik płynie do góry, a tak do domu jakieś napięcie zmierzyć to jest nawet za dobry
Do prac serwisowych nic lepszego nie potrzeba, a dla amatora to już w ogóle jest więcej niż wystarczający. Zresztą ja do prac serwisowych w terenie, używam taniego DT-830 tylko wcześniej porównałem sobie jego wskazania z FLUKE 79III.
A ja mam pytanie - grzejący się rezystor wewnątrz do pomiaru duzych prądów jakim innym można go zastąpić aby poprawić sytuację z grzaniem się? W ścieżki możnaby wlutować kawałek miedzianego przewodu lub plecionki, przy takich pomiarach raczej nie wpłynie na dokładność mierzonego prądu. mogę się mylić, jeżeli tak to nie hejtujcie - tłumaczcie :P
Gdybyś chciał go czymkolwiek zastąpić, musiałbyś ponownie wykonać kalibrację, bo pomiary się rozjadą. Jest to rezystor o bardzo małej rezystancji rzędu mΩ. To samo z pogrubianiem ścieżek aż do punktu pomiaru napięcia (multimetr mierząc prąd, mierzy tak naprawdę spadek napięcia na tym rezystorze) nie można ich ruszać.
Ten bocznik pomiarowy ma rezystancję 10mΩ. Jest to typowa wartość dla multimetrów na zakresach 10 czy 20A. Nie ma co poprawiać producenta, chcąc mierzyć duże prądy a zwłaszcza przez czas dłuższy niż te 10-15s żeby się bocznik za bardzo nie nagrzał to już lepiej użyć miernika cęgowego.
@SlaVoy Ciekawe pomiary. Mam pytanie, jak wykonywany był pomiar w zakresie mikrowoltów dla testu napieć i mikroamperów dla testu prądów. Zasilacz Korad KA3005P podany w excelu ma rodzielczość 10mV. Czy może użyty został genrator w trybie DCV i rezystor pomiarowy dla prądów ?
Nie jestem elektrykiem, chcę tylko sprawdzać swój akumulator samochodowy i nie wiem co więcej mógłbym jako laik sprawdzać. Warto kupić multimetr dla tak niewielkiego zastosowania? Co jeszcze potencjalnie mógłbym badać?
Jak najbardziej się nada chociaż tutaj dokładność i rozdzielczość jest wyróżniająca się trochę kosztem reszty. Do prostych domowych pomiarów stawiałbym wyżej trwałość mechaniczną i jakość przewodów pomiarowych o co ciężko w tej cenie, a jak już pisać o cenie to do 100zł w zasadzie każdy multimetr będzie ok.
@@lech2050Chyba mu chodzi że on robi bardzo dokładne pomiary a do Aku albo większości prac elektrycznych lub elektromechanicznych takiego nie potrzeba?
Witaj, jak Ci się sprawuje ten VENLAB VM-600A? Co myślisz o nim w kontekście np. położenia instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku i testowaniu tej instalacji ale też i drobnych napraw typowego sprzętu rtv agd ,np. testów i wymiany kondensatorów ale też i spróbowania swoich sił w składaniu zestawów/kitów elektronicznych np. z różnymi czujnikami/sensorami ruchu, światła, dźwięku do arduino ? czy może polecasz coś innego w budżecie do ok 200zł?
ten multimetr jest idioto odporny, napięcie z sieci moge mierzyć na napięciu DC, mV AC i DC, nawet przy 230v mogę dać na zakres temperatury i rezystancji i nic sie nie dzieje
Mój chłopak ostatnio ma zajawkę na elektronikę i chcę mu kupić multimetr. Jest początkujący i generalnie przeznaczeniem miernika będzie raczej domowe majsterkowanie. Zastanawiam się czy kupić mu ANENG AN870, ANENG SZ20, ANENG AN9002 czy UNI-T UT139C. Pomoglibyście, która z tych opcji będzie najlepszym wyborem? :))
@@SlaVoya ja nie polecam tego uni bo nie dość , że droższy to ma jeszcze klasę dokładności 10 razy gorszą bo tylko 0,5 na DC, a tych pomiarów dokonujemy najczęściej.
Identyczne multimetry występują pod oznaczeniem ZOYI ZT303 oraz Richmeters RM303. Są jeszcze jakieś inne nazwy bo to tylko zależy od naklejki na multimetrze gdzie jest specjalnie przewidziane miejsce. Płytki (pewnie i obudowy) produkuje jedna firma a potem jest taka mnogość nazw w zależności od życzenia dystrybutora. Cena multimetru adekwatna do ceny. Mój ZOYI nagle beż żadnej przyczyny po leżeniu w pudełku już się nie włączył i pozostał martwy. Niska cena więc zaraz kupiłem u Chińczyków następny a najtańszy był wtedy Richmeters. Ogólnie w tej cenie fajne i dokładne multimetry. Zawsze jestem realistą więc używam do pomiaru prądu do 3A bo do 20A to tylko chińska bajka. Zresztą wszystkie przenośne popularne multimetry mają ten sam problem bo cudów w technice nie ma i rezystor z kawałka drutu nie wytrzyma takiego obciążenia bez wzrostu jego temperatury i pływania wyników pomiaru.
Ja mam AN9002 z bluetooth i loggerem, dzięki temu mogę samemu robić pomiary w terenie. Dla mnie sprawdza się lepiej niż droższy UNI-T bez bluetooth i loggera.
Mialem Aneng AN8009 i po roku-dwoch wyswietlacz juz jest praktycznie nieczytelny, nawet na nowych bateriach. Inny chinski to samo. Na dodatek irytujace jest to ze potrafia sie wylaczac po 5minutach niewazne ze wlasnie cos mierzymy - fajnie jakbys dodal taka informacje(+ glosnosc buzzera)
Widzę, że to przystawka do komputera. Jeśli chodzi o ogólne przeznaczenie, to preferuję oscyloskop jako stacjonarne samodzielne urządzenie, ale to jest bardzo indywidualna kwestia. Trzeba przede wszystkim określić możliwie dokładnie co chcemy robić, jaki jest budżet i pod tym kątem dopiero filtrować konkretne przyrządy. Niemniej jakbym sam miał tak "na ślepo" wybierać, to zdecydowanie Rigol. Przede wszystkim dlatego, że nie chcę zajmować swojego komputera dodatkowymi zadaniami. Poza tym nie wiem jak wygląda sprawa izolacji względem komputera (nie znam tego urządzenia) i jak szybko działa ta przystawka z oprogramowaniem, jak się odświeża, jak reaguje na zmiany ustawień, czy umożliwia nieskończoną rejestrację pomiarów itd. Osobiście gdybym się miał rozglądać za takimi przystawkami, to na pewno bliżej przyjrzałbym się urządzeniom PicoScope. Ale zaznaczam, że nigdy nie testowałem tego typu sprzętu.
Akurat tak się składa, że mam u siebie dokładnie taki zestaw aneng + sanwa. Oba mierniki kupione przedinflacyjnie, ale również zachowana różnica 10 krotna w cenie. Oba multimetry jak najbardziej polecam. Recenzja jak zwykle bardzo pomocna dla osób przed decyzją o zakupie. Kiedy można się spodziewać filmu odnośnie zasilacza Ascom w konfiguracji z Riden'em?
Szczerze mówiąc nie widzę potrzeby kupowania sanwy czy brymena do warsztatu domowego czy hobbysty. Sam posiadając multimetr wyższej klasy częściej korzystam z tych tańszych z prostej przyczyny - nie szkoda ich tak bardzo jeśli miałyby się spalić. Dokładność jest akceptowalna. Jeśli potrzebuję lepszego pomiaru czy coś budzi niepewność wyciągam po prostu lepszy multimetr. Generalnie nie popadajcie w paranoje z multimetrami. Większości użytkowników multimetr za 100 czy 200 złotych wystarczy. Nie budujemy w końcu układów kwantowych nawet w pracy. Z drugiej strony oczywiście trzeba mieć z tyłu głowy wiedzę na temat bezpieczeństwa takich multimetrów. Trochę powściągliwości i będą służyć latami.
Grosz do grosza, a będzie kokosza. Inne gniazda to inny projekt płytki, obudowy. Dokładnie taka sama obudowa i konstrukcja występuje w innych multimetrach Zoteka, np. VC17B+.
10 หลายเดือนก่อน
Chciałbym zapodać temat do rozpracowania. Otóż zauważyłem, że o ile chińskie przenośne multimetry są naprawdę niezłe, o tyle stołowe, to porażka. Kupiłem niedawno Voltcrafta VC7055BT, ale problem dotyczy także innych - jak czytam w sieci. Niniejszy ma wspaniałą rozdzielczość (55000), której kompletnie nie wykorzystuje. Przy 1A potrafi mylić się o 20 mA. Pomiar napięć lepiej - skucha na poziomie 2mV na 1V. Kondensatory poniżej 500pF są niemierzalne. Pomiaru rezystancji nie porównywałem. Okazało się, że zwykły UNIT-T UT71D jest dokładniejszy (i w podobnej cenie). Co ciekawe - wbudowany w zasilacz multimetr pokazuje podobne wartości, co UNIT-T i odmienne, co miernik stołowy, który, jak mylnie przypuszczałem, powinien lepiej sobie radzić, gdyż ma miejsce na lepszą elektronikę. A tu niespodzianka.
Po zmyciu CAT IV, CAT III i 10A mógłbym polecić. Ale w praktyce mam już dość ChRL chłamu. Nieświadomy użyje tego ufając w napisy i nieszczęście gotowe. Policzyłem już jakiś czas temu ile kosztowały wynalazki zalegające mi na półce DPMy, Holdpeak'i czy unit-y - wyszła kwota zakupu Brymena 867s. Od tego czasu mam spokój i miejsce na stole
Oczywiście, zakup porządnego multimetru jak np. Brymen to bez wątpienia dobra inwestycja. Często jednak ludzie mają mały budżet, mniejsze potrzeby czy wymagania odnośnie trwałości lub nie zamierzają na poważnie brać się za temat itd. a czymś mierzyć trzeba. Multimetr jest na tyle intymnym przedmiotem, że praktycznie nie da się polecić kategorycznie jednego uniwersalnego sprzętu do wszystkiego. Zawsze komuś się coś nie spodoba i to jest normalne. Dlatego ważne jest, żeby dobrać sprzęt odpowiedni dla siebie.
@@gixuuuxd2005, rozumiem. Mój jeszcze działa, chociaż czasem wywala dziwny komunikat "err" przy obracaniu pokrętłem, wtedy też pokazuje głupoty przy pomiarze rezystancji i muszę go wyłączyć. Rozebrałeś, wyczyściłeś styki, ewentualnie zebrałeś nadmiar smaru?
@@yankovalsky7696 ten miernik żyje swoim życiem. Pokazuje kilo ohmy mimo że sondy pomiarowe są zwarte. Nie używam go aktualnie, kupiłem unit i narazie działa.
Mam od kilku lat pod nazwą Richmeters RM219 kupiony na Ali za 100zł. Dopiero po czasie znalazłem wadę z pomiarem prądu i już przy 4A, plynał więc kiepsko. Mam chęć wstawić lepszy bocznik ale wtedy nie skalibruje miernika a prawdopodobnie ma rlektroniczną kalibrację pozatym, to może nie być wina bocznika tylko źle poprowadzonych ścieżek do niego. Trzebaby zgłębić temat a średnio mi się chce 🙂 Rozdzielczość 1uV woltomierza przydaje się do szukania zwarć na PCB, mierząc spadki napięcia na ścieżkach.
@@dpeees Na płytce ścieżki zasilania rozchodzą się promieniście, jeśli któryś z obwodów ma zwarcie lub pobiera za duży prąd np przez odwrotnie wlutowany scalak, to ciężko miernikiem stwierdzić który to obwód. Zasilając układ z zasilacza o ograniczeniu prądowym mierzy się napięcie między źródłem zasilania a kolejnymi gałęziami ścieżek zasilających tam gdzie mamy największy spadek napięcia tam płynie prąd zwarciowy i tam należy szukać przyczyny. Często jest to zwarty kondensator SMD. Ścieżki pełnią rolę rezystorów, każdy kwadrat ścieżki ma ok 0,6miliona dla miedzi 35um. Mierząc spadek napięcia na nich wykrywamy przepływ prądu.
Mam pytanie bo mam aneng an8008 i pomiar rezystancji mi świruje, chodzi o pokrętło zmiany trybu, czasem mam oporność 100 Ohm, a czasem 0,2 Ohm sondy mam igiełki pozłacane od Best'a, a pomiar wykonuje na samych sondach oczywiście. Czym posmarować punkt styku od pokrętła do pcb aby było już dobrze?
Miałem ten sam problem z tym samym anengiem, pomogło wyczyszczenie styków pokrętła i ścieżek na płycie, końcowo nałożyłem nowy smar kontaktowy, działa.
Nie musi to być smar. Ja z powodzeniem używam czegoś co służy do regeneracji potencjometrów. Łatwo to znaleźć na aledrogo. Trzeba nawilżyć szmatkę (najlepiej bezpyłową) i przetrzeć styki na pokrętle jak i druk na PCB multimetru.
Myślę że przy pomiarze temperatury nie było błędu 100 stopni ma woda gotująca się po wyłączeniu czajnika te 100 stopni zbyt długo nawet gorącym czajniku się nie utrzyma a po wlaniu do zimnej szklani z dość dużą sondą myślę że miała prawo spaść do 80 stopni w kilka sekund bez problemu tym bardziej że te sądy typu K jak ta we filmie mają zwłoczną charakterystykę pomiaru temperatury wolno reagują na wzrost temperatury a po nagrzaniu dość długo stygną Myślę że włożenie jej do gotującej się wody cały czas pokaże po minucie prawidłową temperaturę.
Tak, pomiar był prawidłowy. To mnie się błędnie wydawało, że po krótkim czasie od zagotowania, wlewając do szklanki wodę uzyskam ponad 90 stopni. Podałem tę informację w przypiętym komentarzu i zdjęcie pomiaru gotującej się wody w czajniku ;)
Najwieksza wada tego multimetru to brak wlacznika, za kazdym razem trzeba krecic pokretlem, co nie dosc ze a) znacznie skraca zywotnosc b) wydluza czas wlaczania c) czesto trzeba do tego uzyc dwoch rak, zamiast klikniecia w przycisk palcem.
Ale trudno by się "sam" włączył w torbie. Dla mnie to zaleta, a kosztuje tyle, że zdąży mi się znudzić, zanim styki na pokrętle szlag trafi. Siła potrzebna do obrotu, to już też dla mnie wada, łatwo przewrócić takiego na stole.
@@michal_wierzbicki co multimetr to te paramtry sie zmieniaja, omawialem w kontekscie takiej budowy sprzetu jako wady wielu urzadzen tego typu, nieprzemyslana ergonomia.
Dzień dobry.Nie wiem czy robi Pan takie indywidualne polecenia, ale jeżeli tak to mógłby Pan polecić jakiś multimetr dla bardzo początkującego elektronika do max.100 zł z polskiej dystrybucji? Po zapsuciu się mojego unita ut33b chciałbym kupić sobie coś trochę lepszego. Konieczny pomiar pojemności kondensatorów (czego mój unit nie posiada).Bardzo mile widziany auto-range. Byłbym wdzięczny za jakąś propozycję. Pozdrawiam
Na litość boską. Zajmujesz się elektroniką, czyli bezdomny nie jesteś, a żałujesz dołożyć 20 zł na lepszy miernik? To jakim cudem sfinansujesz zakup części? Dam Ci radę. Wystarczy, że tylko w jeden dzień nie zjesz obiadu.
Multimetr ma rezystancję wejściową 10 MΩ i jest bardzo czuły, dlatego "zbiera" z powietrza różnego rodzaju zakłócenia, ładunki itd. Jest to typowe zjawisko i po zwarciu sond wskazanie będzie wynosić 0 mV. Chyba zrobię o tym film bo dużo osób o to pyta, nawet niektórzy przez to zwracali zamówione przyrządy 😉
Ok, dzięki za cynk. Jak włączysz ncv w tych mierbikachA to wtedy czerwoną sondą możesz wyszukiwać live w gniazdku oprócz tego bezdotykowego wykrywania. Dzięki za te filmiki, pzdro
Przyszedł mi ten aneng kilka dni temu, ale mój egzemplarz to potrafi pokazać nawet i 40 mV na sucho 😆 a i owszem, po zwarciu sond pojawia się zero, ale moje pozostałe multimetry, w tym jeden za 2.70 PLN nie wykazują takich objawów, jest cały czas o 0.000 max 0.002 mV więc trochę to dziwne. Więc ogólnie dobry pomysł, zrób o tym filmik 😝 pozdro z wuero
Acha, no i mam prośbę, czy możesz polecić jakieś fajne sondy które będą pasowały do tego miernika? Mogą być z Ali, a mogą być skąd indziej, najchętniej to bym wydał na nie ok 50 PLN. Ja mam swoje ulubione sondy pozłacane szpikulce, ale one nie pasują do tego multimetru, te gniazda są jakieś trefne. Ogólnie to zaczynam nabierać przekonania że jedyną zaletą tego multimetru jest jego dokładnosć, poza tym same wady hehe. Pozdro mistrzu
Od 10 lat używam dt9208a+ ale brakuje automatycznego dostosowania zakresu i kilku detali, które posiada ten. Chyba czas na zakup. Dla hobbystycznych zabaw wystarczy.
Ja diody LED to potrafię przetestować nawet na najtańszym multimetrze typu np.830. Zamiast testu diody włączam test ciągłości obwodu (brzęczyk) i wszystkie typy diod sprawdzone bez pudła. Nawet białe i niebieskie.
Diodę LED podłącza się na ustawieniu testu ciągłości obwodu (sygnał brzęczyka) o odpowiedniej polaryzacji i każda dioda dobra się zaświeci (białe słabym światłem ale jednak). To nie pokaże napięcia przewodzenia ale skutecznie wskazuje diody sprawne i łatwo wyselekcjonować dobre. To wynika z faktu że test ciągłości obwodu jest z reguły zasilany napięciem ponad 3V a test diody napięciem niższym i tylko lepsze mierniki potrafią zrobić test diody dla napięć wyższych niż 2V @@meryrozklapicha1179
Bateria 3V to może robić test diody ale tylko jednorazowy i niszczyć diody. Bateria nie gwarantuje pomiaru z jednoczesnym ograniczeniem prądu. W multimetrze układ zachowuje się jak źódło prądowe z ograniczeniem prądu do kilku mA i spokojnie można sprawdzić diody wszystkich kolorów. @@meryrozklapicha1179
Dziękuję za rzetelną recenzję. Zakupiłem ten miernik z kodem który podałeś. Jeśli ktoś rozważa zakup dodam, że można założyć darmowe konto ZEN i płacąc ich kartą wirtualną nie dość że jest dobre przewalutowanie to dodatkowo 4,5% natychmiastowego cashbacku. Na koniec mam pytanie. Czy planujesz zrobić recenzję miernika który pokazałeś na chwilę tj VM-600A ?
@@SlaVoy Najlepiej wlać wodę (letnią do szklanki), odczekać z godz. aby złapała temp otoczenia i wtedy zmierzyć. Następnie mierzyć temp. gotującej się wody.
Muszę przyznać, że ten multimetr jest faktycznie godny uwagi. Może zrobisz jakiś test PARKSIDE? Wielu użytkowników się nimi zachwyca, ale jak dla mnie to one się lubią dziwnie zachowywać. Skaczące napięcie w stanie spoczynku chociażby.
@@SlaVoy To Ty decydujesz. Ja tylko sugeruję. Nie wiem co rozumiesz prze zbiorczy. Ja widziałem ich testy zrobione może nie aż tak dokładnie jak Ty to robiłeś, ale rzetelnie i obiektywnie. Wychodziły bardzo przyzwoicie w porównaniu z przyzwoitym sprzętem referencyjnym. Jednak jak je widzę u kogoś na filmach czy w realu w akcji to ja bym nie dał rady pracować na tak dziwnie zachowującym się multimetrze.
Europa,a Polska lepiej,zachowuje się jak przysłowiowy struś. Lepiej nie widzieć i czuć się bezpiecznym. Choć właściwie to niedokładne porównanie,bo jesteśmy jak pies, który przed ucieczką, rozdrażnia niedźwiedzia.
To jest przestarzały multimetr i dzisiaj dość drogi w stosunku do tego co oferuje. Dawno temu kupiłem go jako zapasowy za jakieś 80zł i nie używałem zbyt dużo. Chyba go potem pies pogryzł. Mała rozdzielczość. Multimetr jest z czasów kiepskiej jakości Unita.
Szkoda że nie pokazałeś tego materiału wcześniej. Miesiąc temu kupiłem UT139C. Swoja drogą, ciekawe jak by wypadło porównanie obu mierników? i lub innych takich niedrogich mierników. Pozdrawiam
139C to znany i przyzwoity multimetr. Tak naprawdę większość multimetrów nadaje się do pracy, różnica tkwi w szczegółach, które są mniej lub bardziej istotne w zależności od wykonywanych prac. Poza tym każdy ma swoje indywidualne preferencje, coś go wkurza itd. Generalnie multimetr (dla kogoś kto nim pracuje) to dość intymny przedmiot 😄
Sanwa też zmierzy do 1uV, trzeba przełączyć na 500000. W takich multimetrach większe prądy można mierzyć tylko przez kilka sekund i kilkadziesiąt sekund przerwy - powinno to pisać w instrukcji. Woda ewidentnie nie wrzała. Faktycznie lepiej nie ścierać tej mazi ze styków - sam się o tym przekonałem (mały Aneng). Kontakt-60 już taki dobry nie jest.
Przycisk "500000" w Sanwie nie jest magiczny. Po wybraniu tej opcji dokładność mocno spada, z +2 cyfry do +20 cyfr. -Od wyłączenia czajnika do zalania minęło może 30s, bez przesady, multimetr powinien ponad 90 stopni pokazać na luzie.- Tutaj racja, pomyliłem się. Wyjaśnienie w przypiętym komentarzu. Odnośnie czasu pomiaru prądu, to Aneng nie podaje żadnych informacji w instrukcji. Wiadomo, że ten obwód się grzeje w każdym multimetrze, dlatego pokazałem dla porównania innego Chińczyka, który łyka ten prąd bez marudzenia.
Tyy fajne to nawet, leży mi taki w półce, przyda się to mierzenie małych napięć i prądów. Ten wysoki zakres grzejący się to tam hu, od tego mam inne mietry. I widzę że bananki stakowalne od amasska wleciały, spoko są nie? A powiedz proszę z jakiej termowizji był ten obrazek przy pomiarze prądu? Pozdrunio
Dziękuję Wam za czujność. Rzeczywiście to ja się pomyliłem przy pomiarze temperatury, sam multimetr mierzy ją jak najbardziej prawidłowo. Nie sądziłem, że świeżo zagotowana woda wlana do szklanki tak szybko się ochładza. Podaję link do posta ze zdjęciem z prawidłowym pomiarem: th-cam.com/users/postUgkxOtlmXpjBJ3Ohdz58PQtovfpQ_lBOG5NM
Przepraszam za wprowadzenie w błąd i zwracam honor ANENGowi😇
Myslales aby zrobic test crapowatego multimetru? Proponuje dt9208a, kosztuje 30-40zl wiec jakosci wykonania spodziewac sie nie mozna ;) jednak pracujac z nim w warunkach typowych dla laika elektroniki czyli mierzenie napiec stalych, oporu obwodu, testu diody sprawdza sie tak samo dobrze jak duzo drozsze multimetry. A reszte pomiarow, w tym natezenie pradu to wiadomo ze trzeba wykonywac bardziej wyrafinowanymi narzedziami.
@@sebastianbort8512 Są w późniejszych planach takie tanie/marketowe sprzęty.
@@SlaVoy to fajnie, bo niestety wiekszosc ludzi nie rozumie ze to jest rzecz, ktora zazwyczaj kupuje sie raz, a pozniej jest do konca zycia ;)
@@SlaVoy jaki jest dokładny multimetr do naprawy wzmacniaczy i kart graficznych zasilaczy i sprzętu komputerowego
Nie ładnie
Odpaliłem ten filmik i pomyślałem "fajnie znowu ktoś zrobił szybki przegląd, podłączy dwa rezystorki i bateryjkę i po temacie". Ależ ja się grubo pomyliłem! Super materiał, bardzo dokładny a analiza termiczna pod obciążeniem zszokowała mnie całkowicie! Bardzo dziękuję za omówienie układu tego miernika!
Nie zesraj sie
To się pomyliłeś i co z tego że dokładny i precyzyjny jak po roku czy dwóch już będzie wariował, to jest już zabytek kółko nastaw się szybko w nich wyrabia, trzeba rozkręcać czyscić i sklądać a najlepiej niczym nie smarować bo to tylko pogarsza styk i wpływa na pomiar. Po wyczyszczeniu owszem działą dobrze ale ile razy tak wytrzyma. Do tego włącznik na kole co dodatkowo wymusza krecenie, chyba to tak rozwiazali aby szybciej sie zużywał .
Jak chcesz sprawdzać dokładność temperatury w oparciu o wrzącą wodę to wkładaj sondę do wrzącej wody a nie do naczynia którego temperatura na dzień dobry zbija wartość o dobre kilka stopni. Nie wspominam już o tym że temperatura wrzenia silnie zależy od ciśnienia atmosferycznego i trochę od zawartości substancji rozpuszczonych w wodzie. Z uwagi na silne parowanie woda bliska wrzeniu szybko stygnie nawet bez przelewania do zimnego naczynia.
Można zacząć mierzyć od najprostszego testera, czyli wody z lodem - powinno być wówczas 0 stopni.
@@aqu32 dokładnie. Pamiętając oczywiście by to była czysta woda kranowa, nie destylowana i nie jakiś syf z podwyższoną zawartością np. soli bo punkt topnienia znowu będzie przesunięty.
Ogólnie wydaje mi się, że test oparty na temperaturze topnienia jest lepszym rozwiązaniem.
Najlepiej sprawdzić w obu temperaturach, ale dla termometrów z tak dużym zakresem chyba szkoda zabawy. Kiedyś na szybko sprawdzałem termoparę w porównaniu z termometrem medycznym, który z wiadomych orsevzyn powinien być dość precyzyjny
@@ThePrzemo996I co jeszcze? Salto ma zrobić i szpagat?🤣
Tani - mierzy dobrze, tani, solidny, po co przepłacać?
Drogi - jak wyżej + CHRONI OPERATORA gdy popełni błąd.
Fluke - jak wyżej + po błędzie operatora działa nadal.
Genialne! Dziękuję. Właśnie odesłałem drogi multimetr bo wariował a przy odłączonych sondach pokazywał różne wartości. Zakupię ten pokazywany tutaj
gdzie kupujesz?
Teraz na ali masz za 112 PLN, a 8009 za 71
@@VVSDIAMONDBURRRa to jakieś cla trzeba opłacić? jak to jest?
@@konja999Często na ali są promocje. 110zł do 120zł podstawowe wyposażenie (przewody pomiarowe plus termopara i piórnik). Przesyłka to błyskawica. Ja swojego A870 dostałem w 2 tygodnie.
Dosłownie mam 1 dzień ten multimetr i możliwe że polepszyli je. Obecnie mierząc temperaturę była w pełni prawidłowa z lekkim przymrużeniem oka do paru stopni i również nie skakały ampery do góry podczas mierzenia prądu silnika do roweru elektrycznego
Rzetelny test. Gratuluję. Zdrawiam. :)
Za czasów kiedy nie bylo dodatkowych oplat zakupilem ten miernik z finkcja BT. Do zastosowam domowych kosmos. Miernik ma wszystko co potrzeba. Dla mnie plus za podswietlenie i wylaczenie automatycznego zakresu. Miernik posiada łączność BT. Za pomocą aplikacji w telefonie mamy pogląd wskazań - rewelacja. Posiada dwie mikro wady: pierwsza brak z tylu magnesika a druga to chinska aplikacja BT potrzebuje zalaczony GPS....po co nie wiem. Za tą cene super, nieduzy sprzecik za nie duze pieniadze.
Jest to jakieś zabezpieczenie protokołu BT - od paru lat każda apka, która używa BT musi mieć uprawnienia do lokalizacji urządzenia. Czytałem o tym przy robieniu swojej apki z łącznością BT.
@@JacekWathgurth
raczej wymog marketingowy w celu lokaizacji produktu xD
niedawno zakupiłem aneng 616 za 86 zł i jest dobry jak na tą cenę. Posiada tryb auto i w tym trybie pomiar pokazuje się po 1-3 sekund. Obstawiam że nie jest zbyt dokładny ale na początek zabawy jest idealny.
Multimetr całkiem spoko , używam od roku i jestem zadowolony . Służy mi do podstawowej diagnostyki i napraw . Pozdrawiam.
Konkretnie i rzeczowo.
Nie to co ględzenie jednorożca
Dziękuję za wzorcowy test multimetru. Tak właśnie powinno się je testować - porównując z profesjonalnym sprzętem. Osobiście liczę na to, że zobaczę test klona tego multimetru, czyli Yato YT-730893, który wydaje się bezkonkurencyjny w swojej klasie cenowej. Ciekaw jestem, czy Chińczycy nie przyoszczędzili trochę w tej wersji.
Wielki szacunek za dopowiedzenie o niedokładnym (nieprawidłowym) wskazaniu temperatury przy "pomiarze" kamerą termowizyjną! :)
Panie Sławku, do kolekcji brakuje jeszcze Anenga 113B, czyli bardziej budżetowego brata. Uważam, że warto przeprowadzić taką recenzję ze względu na braki tego typu recenzji, szczególnie na polskim YT.
Obecnie yato yt-730893 mozna wyrwac za 127brutto. Nie ma tych dodatkowych sond w komplecie, ale za to podstawowe maja silikonowe przewody.
Dzięki za reckę, w sumie masz podobne odczucia. Mój egzemplarz wyświetla czasem "err" przy przełączaniu zakresów. Holster gumowy pokrył się białym nalotem, myślałem, że spleśnioł, czy cuś. Poza tym ok.
miałem ten model, dokupiłem do niego sondy anenga pozłacane silikonowe za zawrotną sumę 17zł
i pomiary były szybsze , te stokowe sa do kitu,
najbardziej mnie wkurzała słaba widoczność wyświetlacza (szczególnie jak leżał na biurku),
zawsze taki lekko zamglony brak kontrastu
jak na tą cenę parametry ma super,
aktualnie mam unit UT-195E ale mój model jest wyjątkowy bo trybie spadku napięcia diody podaje 12,3V (zamiast 3,5V
wg specyfikacji unit)
nigdy bym nie przypuszczał ze unit tyle potrafi wycisnąć,
następny będzie brymen :)
świetna recenzja i czekam na następne.
Toś Pan zaszalał.. UniT jest fajny, przewidywalny. Zdaje się bezpieczny. Bosko wykrywa NCV, za co go uwielbiam UT 123 kieszonkową, zawsze pod reką.. Drugi mam z serii ut 61 leży w szufladzie...
I jak Ci się sprawuje warto czy niezbyt ?
@@kacperzietala8035
nigdy z nim nie miałem problemów,
najlepiej poczekać na promocje , w chinach w dzień singla sa bardzo duże obniżki,
tak jak pisałem wcześniej najbardziej wkurza wyświetlacz za małe kąty widzenia, poza tym nie mam zastrzeżeń
@@marcinszelest chodzi mi o ut195e
@@kacperzietala8035
na razie działa bezproblemowo
tylko od razu radzę kupić lepsze sondy bo te stokowe są do bani, automatyczne podświetlenie bardzo mi ułatwia robotę,
jedynie czego mi brakuje to funkcji autohold
A mam takie pytanie jaki sens jest oceniać nowy produkt pod rzetelność pomiarów?, mój ANENG po 2 latach zaczął wariować , rezystory 1 Ohm pokazywał jako 16 aby po chwili 5 i tak w kółko te pomiary nie odzwierciedlały rzeczywistości. Zauważyłem że po lekkim naciśnięciu wybieraka te parametry się zmieniają. Po rozkręceniu i wyczyszczeniu prowadnic i styków które były uwalone smarem jakimś lub wazelina pomiary wróciły do normy, tylko na jak długo, nie smarowałem złożyłem bez przesmarowania, ciekawe jak jest w innych markach, czy podobny problem występuje.
Test UNI-T UT804 i UT805 pozwoliłby zadecydować czy warto kupować takie mierniki.
Mam Sanwa Pc5000 od 13 lat. Mało używam ale komfort pracy jest genialny.
Chciałem tę Sanwę kiedyś, ale niestety przestali produkować 😢
Też go mam, ale na co dzień do prostych rzeczy (VDC, ciągłość, omomierz +-5%) używam małego Anenga, bo poręczniejszy.
31:27 ale kto trzyma 18A przez ponad minute? Nie wystarczy 5s zeby zmierzyc prad tak duzy? Przewody pomiarowe przy 18A tez robia za grzejniki - no panowie, litosci ;-)
Tyle, że przez 5s Aneng odjechał 100 mA, więc tak średnio. Jakbym podał 20 A, to mogłoby być jeszcze gorzej. Drugi mniej dokładny Chińczyk nie miał z tym żadnego problemu.
Samo grzanie to osobny temat, ale łatwiej pokazać jak się go trochę przytrzyma na większym prądzie :)
Świetny test. Komentarz dla zasięgów.
Super test, myślę że tacie kupie taki multimetr, do domowych zastosowań będzie jak znalazł :)
Dzięki za kuponik właśnie go kupiłem szwagrowi (wystarczy mu z zapasem) 👍
Podszedłem do artykułu jak do jeża, a skończyłem na efekcie wow! Brawo! Fachowa i przystępna recka 😀👍
Ty wow recko puknij się
Mam ten miernik 3 rok. Wszystko działa. jedyny problem jaki z nim miałem to smar który producent dał na pokrętle od ciepła rozlał się na płytkę ślizgową i miernik nie zawsze działał prawidłowo. Po czyszczeniu wszystko wróciło do normy.
Co to za smar? Można użyć smaru do zacisków hamulcowych? On się nie rozlewa.
A co pokazywał? U mnie czasem wyskakuje "err" przy obracaniu pokrętłem.
@@yankovalsky7696 Mój czasami miał dziwne odczyty. I w teście ciągłości obwodu, raz piszczał a raz nie.
@@navrottherm, u mnie też podobnie, tyle, że jak nie wywali "err", to znowu jakieś głupoty w rezystancji pokazuje.
@@yankovalsky7696 Ja rozebrałem i umyłem płytę w izopropanolu, od tamtej pory wszystko działa poprawnie.
POMOCY !!! Który wewnętrzny element w Aneng AN 870 jest czujnikiem temperatury???
Co Ci powiem, to Ci powiem... Piknie
Mam kilka tych Aneng 870 i jestem bardzo zadowolony. Tylko zmieńcie sobie sondy. Za tą cenę petarda !
Czy jest możliwość przerobienia rezystora pomiarowego prądu aby byl mozliwy pomiar 20A
Nie za bardzo, bo po wymianie wymagana jest kalibracja.
Wygląda na to, że można go tez kupić pod marką YATO symbol YT-730893 za około 130 zł. Na plus to sondy pomiarowe z przewodami w silikonowej izolacji.
Tak, czytałem o tym niedawno. Ponoć nawet tego ZOYI ZS702S też mają brandować.
Jakie 130? Widze od 170 w górę
@@SlaVoy czyli ZOYI jest marką ciut wyżej niż Aneng /Yato/ ?
A Habotest gdzie się plasuje ? to chyba to samo co Aneng tylko nazwa inna na obudowie ...
@@januszpodzien3135 w tym przypadku różnią się tylko napisem, w środku jest to samo (zotek). Yato jest polskim dystrybutorem i często życzą sobie lepsze akcesoria, ale w środku jest Zotek. Habotest robi własne sprzęty. Kaiweets to Habotest z inną naklejką. Zotek i Habotest to producenci.
@@SlaVoy A Aneng to co to jest ?
jakaś "naklejka" ?
Jest moim drugim miernikiem. Jedynym minusem jest długi czas na pomiarze rezystancji. Przy naprawie sprzetu UT 61E+ pot tym względem jest bezkonkurencyjny.
Ze zniecierpliwieniem czekam na Twój test modelu SZ20. Myślę o wymianie swojego UNI-T 139B właśnie na Aneng SZ20. Nie wiem, na ile można porównać te dwie sztuki w kwestii dokładności pomiarów i jakości zabezpieczeń, jednak rozdzielczość 25000 działek i jednoczesnym pomiar AC/DC przemawia za zakupem. 😉
28:30
ehh ta antenka do wykrywania przewodów pod napięciem...
po mojej "drobnej" modyfikacji to już wykrywa przewody z około 30cm i troszke się to pogorszyło niż było wcześniej xd
Ile cm trzeba przedłużyć antenkę żeby z 30 cm sygnalizował?
Co zmieniłeś?
Czy ten mały oscyloskop jest dobry? Polecasz go? Chce coś na początek
Fajny film. Z tą temperaturą to mierz w garnku "na gazie" albo włączonym czajniku z otwartą klapą. Woda szybko stygnie w szklance, szczególnie w momencie nalewania, dlatego herbata we wszelakich knajpach jest marna, jak przynoszą "wrzątek z ekspresu" osobno i torebkę osobno. Mieszanina wody i lodu jest niezła do zrobienia 0 stopni, ale musi być dużo lodu i trochę postać.
Niedługo powtórzę pomiar i wrzucę tutaj. Jest szansa, że mierzy dobrze. Powinienem porównać z innym przyrządem.
Dokładnie tak. I jeszcze zależy przy jakim ciśnieniu mierzysz temperaturę wrzątku. Im niższe ciśnienie, tym niższa temperatura wrzenia. Spróbuj zaparzyć herbatę w Himalajach :)
Macie racje, mój błąd. Przypiąłem komentarz ze szczegółami.
@@pcb5269 wszyscy to wiedzą. Ale nikt nie będzie niczego mierzyć multimetrem na evereście
Cześć poszukuję od jakiegoś czasu pożądnego multimetru . Takiego żeby miał parametry podobne do V60 meratronika , bo te wszystkie co miałem to wycinają mi sygnały z kaset testowych przy naprawach magnetofonów . Jakie modele byś mi mógł polecić , pozdrawiam 😊
No i jaki wybrałeś ?
jeśli kogoś nie stać na lepsze urządzenie to jak najbardziej może sobie tego typu urządzeniem poradzić, zwłaszcza że ta wysoka dokładność jest tak naprawdę mało kiedy potrzebna. Ja kupiłem Brymena - choć przewyższa on moje potrzeby ale z zasady lubię kupować porządne narzędzia które będą mi służyć długie lata.
Gdzie można kupić taki sam jak na filmie aoip paris z ręcznym zakresem różnych oporności?
Takie coś przy sprawdzaniu jakiej rezystancji potrzeba w testowanym lub projektowanym układzie było by super.
PS Anenga AN870 mam i jestem z niego zadowolony, przy amatorskiej elektronice o wiele lepszy w użytkowaniu niż mój stary DT9208A.
Na olx: "opornik dekadowy AOIP". Bardzo dobre, polecam.
Witam. Mam pytanie który model wybrać aneng SZ20 czy AN870?
Czy zamiast Aneng AN870 dobrym pomysłem bedzie Uni-T UT139C?
raczej nie, mam anenga i jest idioto odporny, mogę zmierzyć napięcie ac na zakresie dc i odwrotnie, tak samo na zakresie mV i temperatury na 230v ac i nic, rezystancja, test ciągłości, spadek napięcia na diodzie, pojemność kondensatora, ncv to samo, jest dokładniejszy, jedynie długo mierzy pojemność kondensatorów i powyżej 10A wynik płynie do góry, a tak do domu jakieś napięcie zmierzyć to jest nawet za dobry
Do prac serwisowych nic lepszego nie potrzeba, a dla amatora to już w ogóle jest więcej niż wystarczający. Zresztą ja do prac serwisowych w terenie, używam taniego DT-830 tylko wcześniej porównałem sobie jego wskazania z FLUKE 79III.
Mam podobnie :)
Zasnąłem po dwudziestu minutach. Ale to nic, fajna tematyka.
Nie czaisz czaczy to i zasnąłeś.
A ja mam pytanie - grzejący się rezystor wewnątrz do pomiaru duzych prądów jakim innym można go zastąpić aby poprawić sytuację z grzaniem się? W ścieżki możnaby wlutować kawałek miedzianego przewodu lub plecionki, przy takich pomiarach raczej nie wpłynie na dokładność mierzonego prądu. mogę się mylić, jeżeli tak to nie hejtujcie - tłumaczcie :P
Gdybyś chciał go czymkolwiek zastąpić, musiałbyś ponownie wykonać kalibrację, bo pomiary się rozjadą. Jest to rezystor o bardzo małej rezystancji rzędu mΩ. To samo z pogrubianiem ścieżek aż do punktu pomiaru napięcia (multimetr mierząc prąd, mierzy tak naprawdę spadek napięcia na tym rezystorze) nie można ich ruszać.
Ten bocznik pomiarowy ma rezystancję 10mΩ. Jest to typowa wartość dla multimetrów na zakresach 10 czy 20A. Nie ma co poprawiać producenta, chcąc mierzyć duże prądy a zwłaszcza przez czas dłuższy niż te 10-15s żeby się bocznik za bardzo nie nagrzał to już lepiej użyć miernika cęgowego.
@SlaVoy Ciekawe pomiary. Mam pytanie, jak wykonywany był pomiar w zakresie mikrowoltów dla testu napieć i mikroamperów dla testu prądów. Zasilacz Korad KA3005P podany w excelu ma rodzielczość 10mV. Czy może użyty został genrator w trybie DCV i rezystor pomiarowy dla prądów ?
Zrobiłem dzielnik napięcia z rezystorów dekadowych.
No wreszcie jest. Cała niedziela czekania.
Nie jestem elektrykiem, chcę tylko sprawdzać swój akumulator samochodowy i nie wiem co więcej mógłbym jako laik sprawdzać. Warto kupić multimetr dla tak niewielkiego zastosowania? Co jeszcze potencjalnie mógłbym badać?
Jak najbardziej się nada chociaż tutaj dokładność i rozdzielczość jest wyróżniająca się trochę kosztem reszty. Do prostych domowych pomiarów stawiałbym wyżej trwałość mechaniczną i jakość przewodów pomiarowych o co ciężko w tej cenie, a jak już pisać o cenie to do 100zł w zasadzie każdy multimetr będzie ok.
@@SlaVoy Nie zrozumiałem: do czego się nada? Do zaspokojenia ciekawości, czy do jakiś konkretnych działań zakupowych, czy naprawczych?
@@lech2050Chyba mu chodzi że on robi bardzo dokładne pomiary a do Aku albo większości prac elektrycznych lub elektromechanicznych takiego nie potrzeba?
Kup sobie żarówkę na 12V😊
Witaj, jak Ci się sprawuje ten VENLAB VM-600A? Co myślisz o nim w kontekście np. położenia instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku i testowaniu tej instalacji ale też i drobnych napraw typowego sprzętu rtv agd ,np. testów i wymiany kondensatorów ale też i spróbowania swoich sił w składaniu zestawów/kitów elektronicznych np. z różnymi czujnikami/sensorami ruchu, światła, dźwięku do arduino ? czy może polecasz coś innego w budżecie do ok 200zł?
Świetnie wykonany test. Jeden z najlepszych w sieci.
bardzo ładnie pokazuje dane - myślę że ta różnica w porównaniu może wynikać z kabli...
ten multimetr jest idioto odporny, napięcie z sieci moge mierzyć na napięciu DC, mV AC i DC, nawet przy 230v mogę dać na zakres temperatury i rezystancji i nic sie nie dzieje
To warto go kupić czy lepiej dołożyć i kupić lepszy spełniający lepsze standardy ?
cześć, czy chciałbyś przetestować ANEG 683? Jedzie do mnie paczka z tym urządzeniem (była duża promocja na BF).
review jak zwykle super
No i namówiłeś na anenga. Recenzja jak zwykle na wysokim poziomie.
Mój chłopak ostatnio ma zajawkę na elektronikę i chcę mu kupić multimetr. Jest początkujący i generalnie przeznaczeniem miernika będzie raczej domowe majsterkowanie. Zastanawiam się czy kupić mu ANENG AN870, ANENG SZ20, ANENG AN9002 czy UNI-T UT139C. Pomoglibyście, która z tych opcji będzie najlepszym wyborem? :))
Dla majsterkowicza polecam UT60EU.
@@SlaVoya ja nie polecam tego uni bo nie dość , że droższy to ma jeszcze klasę dokładności 10 razy gorszą bo tylko 0,5 na DC, a tych pomiarów dokonujemy najczęściej.
@@SlaVoy czy zamiast ananeg AN870 kupiłbyś tego UNIT UT60EU?
Dzień dobry. Kiedy można spodziewać się testu UT60EU?. Zastanawiam się nad zakupem. Chętnie bym obejrzał jak zawsze rzeczową recenzję.
Bardzo niedługo, czyli w ciągu miesiąca :)
@@SlaVoy czekam z utęsknieniem 👍
Identyczne multimetry występują pod oznaczeniem ZOYI ZT303 oraz Richmeters RM303. Są jeszcze jakieś inne nazwy bo to tylko zależy od naklejki na multimetrze gdzie jest specjalnie przewidziane miejsce. Płytki (pewnie i obudowy) produkuje jedna firma a potem jest taka mnogość nazw w zależności od życzenia dystrybutora. Cena multimetru adekwatna do ceny. Mój ZOYI nagle beż żadnej przyczyny po leżeniu w pudełku już się nie włączył i pozostał martwy. Niska cena więc zaraz kupiłem u Chińczyków następny a najtańszy był wtedy Richmeters. Ogólnie w tej cenie fajne i dokładne multimetry. Zawsze jestem realistą więc używam do pomiaru prądu do 3A bo do 20A to tylko chińska bajka. Zresztą wszystkie przenośne popularne multimetry mają ten sam problem bo cudów w technice nie ma i rezystor z kawałka drutu nie wytrzyma takiego obciążenia bez wzrostu jego temperatury i pływania wyników pomiaru.
Z tego co wiem, oryginalnym producentem jest Zotek.
Witam świetny materiał. Osobiście zastanawiam sie między Aneng AN870 a Aneng AN9002. Podpowie ktoś? Gdzie najlepiej kupić wymienione multimetry?
W Polsce od Yato: YT-730893
@@SlaVoy Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
A co byś powiedział o mierniku (dostałem go od żony w prezencie) takim jak ten: POWERMAT PM--MMT-75PRO?
Wygląda jak Yato, który kiedyś testowałem: th-cam.com/video/XEGxtFQJV-E/w-d-xo.html
całkiem przyzwoity multimetr do domowych zastosowań.
Mam taki już od kilku lat i jestem zadowolony
Ja mam AN9002 z bluetooth i loggerem, dzięki temu mogę samemu robić pomiary w terenie. Dla mnie sprawdza się lepiej niż droższy UNI-T bez bluetooth i loggera.
To nie działa na 2x akumulatorkach? 2.4v?
Zadziała. Multimetr wyłącza się całkiem przy 2.2 V. Po prostu będzie wskazywał na konieczność wymiany baterii po spadku do około 2.5 V.
Mialem Aneng AN8009 i po roku-dwoch wyswietlacz juz jest praktycznie nieczytelny, nawet na nowych bateriach. Inny chinski to samo. Na dodatek irytujace jest to ze potrafia sie wylaczac po 5minutach niewazne ze wlasnie cos mierzymy - fajnie jakbys dodal taka informacje(+ glosnosc buzzera)
Jak się zapatrujesz na urządzenia pomiarowe takie jak DSCope U3P100 firmy dreamsourcelab w porównaniu z podstawowym rigolem DS1054Z?
Widzę, że to przystawka do komputera. Jeśli chodzi o ogólne przeznaczenie, to preferuję oscyloskop jako stacjonarne samodzielne urządzenie, ale to jest bardzo indywidualna kwestia. Trzeba przede wszystkim określić możliwie dokładnie co chcemy robić, jaki jest budżet i pod tym kątem dopiero filtrować konkretne przyrządy. Niemniej jakbym sam miał tak "na ślepo" wybierać, to zdecydowanie Rigol. Przede wszystkim dlatego, że nie chcę zajmować swojego komputera dodatkowymi zadaniami. Poza tym nie wiem jak wygląda sprawa izolacji względem komputera (nie znam tego urządzenia) i jak szybko działa ta przystawka z oprogramowaniem, jak się odświeża, jak reaguje na zmiany ustawień, czy umożliwia nieskończoną rejestrację pomiarów itd.
Osobiście gdybym się miał rozglądać za takimi przystawkami, to na pewno bliżej przyjrzałbym się urządzeniom PicoScope. Ale zaznaczam, że nigdy nie testowałem tego typu sprzętu.
@@SlaVoy Dziękuję za informację
Akurat tak się składa, że mam u siebie dokładnie taki zestaw aneng + sanwa. Oba mierniki kupione przedinflacyjnie, ale również zachowana różnica 10 krotna w cenie. Oba multimetry jak najbardziej polecam. Recenzja jak zwykle bardzo pomocna dla osób przed decyzją o zakupie. Kiedy można się spodziewać filmu odnośnie zasilacza Ascom w konfiguracji z Riden'em?
Z Ridenem to temat na dłuższą wolną chwilę, której na razie brak.
Szczerze mówiąc nie widzę potrzeby kupowania sanwy czy brymena do warsztatu domowego czy hobbysty. Sam posiadając multimetr wyższej klasy częściej korzystam z tych tańszych z prostej przyczyny - nie szkoda ich tak bardzo jeśli miałyby się spalić. Dokładność jest akceptowalna. Jeśli potrzebuję lepszego pomiaru czy coś budzi niepewność wyciągam po prostu lepszy multimetr. Generalnie nie popadajcie w paranoje z multimetrami. Większości użytkowników multimetr za 100 czy 200 złotych wystarczy. Nie budujemy w końcu układów kwantowych nawet w pracy. Z drugiej strony oczywiście trzeba mieć z tyłu głowy wiedzę na temat bezpieczeństwa takich multimetrów. Trochę powściągliwości i będą służyć latami.
Mam aneng Q1 też fajny
Ale nie ma porównania z klasą dokładności
25:50 no dobra, ale co ma dokladosc i rozdzielczosc do wtykow sond? przeciez to sa koszta liczone w groszach
Grosz do grosza, a będzie kokosza. Inne gniazda to inny projekt płytki, obudowy. Dokładnie taka sama obudowa i konstrukcja występuje w innych multimetrach Zoteka, np. VC17B+.
Chciałbym zapodać temat do rozpracowania. Otóż zauważyłem, że o ile chińskie przenośne multimetry są naprawdę niezłe, o tyle stołowe, to porażka. Kupiłem niedawno Voltcrafta VC7055BT, ale problem dotyczy także innych - jak czytam w sieci. Niniejszy ma wspaniałą rozdzielczość (55000), której kompletnie nie wykorzystuje. Przy 1A potrafi mylić się o 20 mA. Pomiar napięć lepiej - skucha na poziomie 2mV na 1V. Kondensatory poniżej 500pF są niemierzalne. Pomiaru rezystancji nie porównywałem. Okazało się, że zwykły UNIT-T UT71D jest dokładniejszy (i w podobnej cenie). Co ciekawe - wbudowany w zasilacz multimetr pokazuje podobne wartości, co UNIT-T i odmienne, co miernik stołowy, który, jak mylnie przypuszczałem, powinien lepiej sobie radzić, gdyż ma miejsce na lepszą elektronikę. A tu niespodzianka.
Jak zawsze dobra rzetelna opinia 👍
Po zmyciu CAT IV, CAT III i 10A mógłbym polecić. Ale w praktyce mam już dość ChRL chłamu. Nieświadomy użyje tego ufając w napisy i nieszczęście gotowe. Policzyłem już jakiś czas temu ile kosztowały wynalazki zalegające mi na półce DPMy, Holdpeak'i czy unit-y - wyszła kwota zakupu Brymena 867s. Od tego czasu mam spokój i miejsce na stole
Oczywiście, zakup porządnego multimetru jak np. Brymen to bez wątpienia dobra inwestycja. Często jednak ludzie mają mały budżet, mniejsze potrzeby czy wymagania odnośnie trwałości lub nie zamierzają na poważnie brać się za temat itd. a czymś mierzyć trzeba. Multimetr jest na tyle intymnym przedmiotem, że praktycznie nie da się polecić kategorycznie jednego uniwersalnego sprzętu do wszystkiego. Zawsze komuś się coś nie spodoba i to jest normalne. Dlatego ważne jest, żeby dobrać sprzęt odpowiedni dla siebie.
26:18 "tymczasowy" wieczny bezpiecznik :D
Miałem 2 anengi. Ten z filmu i taki mały chyba an8008. Obydwa zepsuły się po około 6 miesiącach. Pokazują błędne rezystancje i pojemności.
Rozładowujesz kondensatory przed pomiarem?
@@yankovalsky7696 oczywiście że tak. Mierniki po prostu z dnia na dzień się zepsuły.
@@gixuuuxd2005, rozumiem. Mój jeszcze działa, chociaż czasem wywala dziwny komunikat "err" przy obracaniu pokrętłem, wtedy też pokazuje głupoty przy pomiarze rezystancji i muszę go wyłączyć. Rozebrałeś, wyczyściłeś styki, ewentualnie zebrałeś nadmiar smaru?
@@yankovalsky7696 ten miernik żyje swoim życiem. Pokazuje kilo ohmy mimo że sondy pomiarowe są zwarte. Nie używam go aktualnie, kupiłem unit i narazie działa.
Jak miernik ma funkcję True RMS to już jest dobry
Mam od kilku lat pod nazwą Richmeters RM219 kupiony na Ali za 100zł. Dopiero po czasie znalazłem wadę z pomiarem prądu i już przy 4A, plynał więc kiepsko. Mam chęć wstawić lepszy bocznik ale wtedy nie skalibruje miernika a prawdopodobnie ma rlektroniczną kalibrację pozatym, to może nie być wina bocznika tylko źle poprowadzonych ścieżek do niego. Trzebaby zgłębić temat a średnio mi się chce 🙂
Rozdzielczość 1uV woltomierza przydaje się do szukania zwarć na PCB, mierząc spadki napięcia na ścieżkach.
Można prosić o wyjaśnienie jak szukać tych zwarć spadkiem napięcia? Jestem amatorem i serio mnie to ciekawi.
@@dpeees Na płytce ścieżki zasilania rozchodzą się promieniście, jeśli któryś z obwodów ma zwarcie lub pobiera za duży prąd np przez odwrotnie wlutowany scalak, to ciężko miernikiem stwierdzić który to obwód. Zasilając układ z zasilacza o ograniczeniu prądowym mierzy się napięcie między źródłem zasilania a kolejnymi gałęziami ścieżek zasilających tam gdzie mamy największy spadek napięcia tam płynie prąd zwarciowy i tam należy szukać przyczyny. Często jest to zwarty kondensator SMD. Ścieżki pełnią rolę rezystorów, każdy kwadrat ścieżki ma ok 0,6miliona dla miedzi 35um. Mierząc spadek napięcia na nich wykrywamy przepływ prądu.
@@JanKowalski-cv4pw sprytne! Dziękuję.
Mam pytanie bo mam aneng an8008 i pomiar rezystancji mi świruje, chodzi o pokrętło zmiany trybu, czasem mam oporność 100 Ohm, a czasem 0,2 Ohm sondy mam igiełki pozłacane od Best'a, a pomiar wykonuje na samych sondach oczywiście.
Czym posmarować punkt styku od pokrętła do pcb aby było już dobrze?
Miałem ten sam problem z tym samym anengiem, pomogło wyczyszczenie styków pokrętła i ścieżek na płycie, końcowo nałożyłem nowy smar kontaktowy, działa.
@@franticFIB jaki konkretny Smar kontaktowy polecasz, firma etc? 🤔
używam Electrolube SGB, moim zdaniem dobry produkt.
Nie musi to być smar. Ja z powodzeniem używam czegoś co służy do regeneracji potencjometrów. Łatwo to znaleźć na aledrogo. Trzeba nawilżyć szmatkę (najlepiej bezpyłową) i przetrzeć styki na pokrętle jak i druk na PCB multimetru.
Myślę że przy pomiarze temperatury nie było błędu 100 stopni ma woda gotująca się po wyłączeniu czajnika te 100 stopni zbyt długo nawet gorącym czajniku się nie utrzyma a po wlaniu do zimnej szklani z dość dużą sondą myślę że miała prawo spaść do 80 stopni w kilka sekund bez problemu tym bardziej że te sądy typu K jak ta we filmie mają zwłoczną charakterystykę pomiaru temperatury wolno reagują na wzrost temperatury a po nagrzaniu dość długo stygną Myślę że włożenie jej do gotującej się wody cały czas pokaże po minucie prawidłową temperaturę.
Tak, pomiar był prawidłowy. To mnie się błędnie wydawało, że po krótkim czasie od zagotowania, wlewając do szklanki wodę uzyskam ponad 90 stopni. Podałem tę informację w przypiętym komentarzu i zdjęcie pomiaru gotującej się wody w czajniku ;)
Chyba kod już nie działa? Wyskakuje że można go użyć tylko 20 razy :p
Wyślę zapytanie o nowy kod.
Już powinien działać (liczba sztuk ograniczona).
@@SlaVoy ok dzięki
Najwieksza wada tego multimetru to brak wlacznika, za kazdym razem trzeba krecic pokretlem, co nie dosc ze a) znacznie skraca zywotnosc b) wydluza czas wlaczania c) czesto trzeba do tego uzyc dwoch rak, zamiast klikniecia w przycisk palcem.
Ale trudno by się "sam" włączył w torbie. Dla mnie to zaleta, a kosztuje tyle, że zdąży mi się znudzić, zanim styki na pokrętle szlag trafi. Siła potrzebna do obrotu, to już też dla mnie wada, łatwo przewrócić takiego na stole.
@@michal_wierzbicki co multimetr to te paramtry sie zmieniaja, omawialem w kontekscie takiej budowy sprzetu jako wady wielu urzadzen tego typu, nieprzemyslana ergonomia.
Nie ma żadnego błedu na pomiarze temperatury. wsadz do gotującej się wody. 20stopni zabrała zimna szklanka po wlaniu wrzątku,.
Dzień dobry.Nie wiem czy robi Pan takie indywidualne polecenia, ale jeżeli tak to mógłby Pan polecić jakiś multimetr dla bardzo początkującego elektronika do max.100 zł z polskiej dystrybucji? Po zapsuciu się mojego unita ut33b chciałbym kupić sobie coś trochę lepszego. Konieczny pomiar pojemności kondensatorów (czego mój unit nie posiada).Bardzo mile widziany auto-range. Byłbym wdzięczny za jakąś propozycję. Pozdrawiam
Obczaj miernik Yato była recenzja na tym kanale, owy miernik jest klonem anenga an8008, kosztują poniżej 100 zł
@@Grucha1998 sprawdziłem go i niestety w polskiej dystrybucji kosztuje 120-150zł
Na litość boską. Zajmujesz się elektroniką, czyli bezdomny nie jesteś, a żałujesz dołożyć 20 zł na lepszy miernik? To jakim cudem sfinansujesz zakup części? Dam Ci radę. Wystarczy, że tylko w jeden dzień nie zjesz obiadu.
Więcej kosztował czas na zastanawianie się i szukanie..
7:10 dlaczego jak włączysz pomiar mV to pokazuje po 8mV mimo że nic nie jest podłączone, tak powinno to działać, czy to jakieś uszkodzenie jest?
Multimetr ma rezystancję wejściową 10 MΩ i jest bardzo czuły, dlatego "zbiera" z powietrza różnego rodzaju zakłócenia, ładunki itd. Jest to typowe zjawisko i po zwarciu sond wskazanie będzie wynosić 0 mV. Chyba zrobię o tym film bo dużo osób o to pyta, nawet niektórzy przez to zwracali zamówione przyrządy 😉
Ok, dzięki za cynk. Jak włączysz ncv w tych mierbikachA to wtedy czerwoną sondą możesz wyszukiwać live w gniazdku oprócz tego bezdotykowego wykrywania. Dzięki za te filmiki, pzdro
Przyszedł mi ten aneng kilka dni temu, ale mój egzemplarz to potrafi pokazać nawet i 40 mV na sucho 😆 a i owszem, po zwarciu sond pojawia się zero, ale moje pozostałe multimetry, w tym jeden za 2.70 PLN nie wykazują takich objawów, jest cały czas o 0.000 max 0.002 mV więc trochę to dziwne. Więc ogólnie dobry pomysł, zrób o tym filmik 😝 pozdro z wuero
Acha, no i mam prośbę, czy możesz polecić jakieś fajne sondy które będą pasowały do tego miernika? Mogą być z Ali, a mogą być skąd indziej, najchętniej to bym wydał na nie ok 50 PLN. Ja mam swoje ulubione sondy pozłacane szpikulce, ale one nie pasują do tego multimetru, te gniazda są jakieś trefne. Ogólnie to zaczynam nabierać przekonania że jedyną zaletą tego multimetru jest jego dokładnosć, poza tym same wady hehe. Pozdro mistrzu
Chce taki 😀. Już się przymierzam do zakupu 😈
Ja mam ich kilka. Super pomiary.
@@jarokowalski3355 Ja też już kupiłem i jestem zadowolony. Aneng 870 i Aneng Q1 polecam!
@@tdx110Gratuluję i pozdrawiam.
Zrób podobny test przy granicznych temperaturach i zobaczysz czemu sanwa kosztuje 10x więcej 😉
Masz polecany dla hobbisty więc skrajne temp są tu nie istotne
no tak bo w garażu będę miał od -20 do 85°C
@@tennicktenstyl nie wiem jaki ty masz garaż ale u mnie non stop mam 20 do 30 stopni
Od 10 lat używam dt9208a+ ale brakuje automatycznego dostosowania zakresu i kilku detali, które posiada ten. Chyba czas na zakup. Dla hobbystycznych zabaw wystarczy.
Ten multimetr wygląda dokładnie jak UNI-T UT-139B ciekaw jestem czy wykonanie podobne a może identyczne ;)
Ten UT-139 B ma tylko 0,5% na DCV, a Aneng AN-870 - 0,05% .
Uni T jest ponad dwa razy droższy od Anenga, więc o czym tu gadać.
płynie do góry na pomiarze prądu bo rezystor bocznikowy się rozgrzewa..
Dobrze że pokazałeś pomiar diody LED gdyż sporo multimetrów ma z tym problem, jest symbol diody ale przy LED nie pokazują nic.
Ja diody LED to potrafię przetestować nawet na najtańszym multimetrze typu np.830. Zamiast testu diody włączam test ciągłości obwodu (brzęczyk) i wszystkie typy diod sprawdzone bez pudła. Nawet białe i niebieskie.
@@niewierna22 co rozumiesz przez testować?
Diodę LED podłącza się na ustawieniu testu ciągłości obwodu (sygnał brzęczyka) o odpowiedniej polaryzacji i każda dioda dobra się zaświeci (białe słabym światłem ale jednak). To nie pokaże napięcia przewodzenia ale skutecznie wskazuje diody sprawne i łatwo wyselekcjonować dobre. To wynika z faktu że test ciągłości obwodu jest z reguły zasilany napięciem ponad 3V a test diody napięciem niższym i tylko lepsze mierniki potrafią zrobić test diody dla napięć wyższych niż 2V @@meryrozklapicha1179
@@niewierna22 do tego wystarczy bateria 3V i też pokaże które są dobre, dlatego moje pytanie co rozumiesz przetestować ale dzięki za wyjaśnienie.
Bateria 3V to może robić test diody ale tylko jednorazowy i niszczyć diody. Bateria nie gwarantuje pomiaru z jednoczesnym ograniczeniem prądu. W multimetrze układ zachowuje się jak źódło prądowe z ograniczeniem prądu do kilku mA i spokojnie można sprawdzić diody wszystkich kolorów. @@meryrozklapicha1179
Zrobił byś test mierników uni-t. Mają trochę tych sprzętów w ofercie i jestem bardzo ciekawy jakby one wyszły w Twoich testach
Będzie fajny Unit za 150zł niedługo.
@@SlaVoy jakas nowosc?
UT60EU
@@SlaVoy pod względem funkcjonalności wygląda podobnie do tego z odcinka
@@SlaVoynie ma max/min, a ja bez tego jak bez ręki czasem 😉
czemu d+ ma range a kosztuje 150
Dziękuję za rzetelną recenzję. Zakupiłem ten miernik z kodem który podałeś. Jeśli ktoś rozważa zakup dodam, że można założyć darmowe konto ZEN i płacąc ich kartą wirtualną nie dość że jest dobre przewalutowanie to dodatkowo 4,5% natychmiastowego cashbacku. Na koniec mam pytanie. Czy planujesz zrobić recenzję miernika który pokazałeś na chwilę tj VM-600A ?
Tak, niedługo.
Wartościowy, rzetelny test. Chyba kupie ten miernik mimo, że mam i dużo lepsze ale i znacznie droższe.
Pomiar temp wyszedł ok. TO nie była wrząca woda i szklanka też zmniejsza temp.
Jest to możliwe. Nie skontrolowałem innym przyrządem. Zrobię jeszcze jeden test i wkleję komentarz 👍
@@SlaVoy Najlepiej wlać wodę (letnią do szklanki), odczekać z godz. aby złapała temp otoczenia i wtedy zmierzyć. Następnie mierzyć temp. gotującej się wody.
Zrób Aneng A3008 proszę... Piórowy... on ma brata z głosem A 3009 (obawiam się, że ten głos to lipa, dlatego kupiłem A3008 )
Muszę przyznać, że ten multimetr jest faktycznie godny uwagi. Może zrobisz jakiś test PARKSIDE? Wielu użytkowników się nimi zachwyca, ale jak dla mnie to one się lubią dziwnie zachowywać. Skaczące napięcie w stanie spoczynku chociażby.
Nie przewiduję, nie zachęcają mnie w ogóle chociaż był taki plan. Może odcinek zbiorczy o wszystkich tanich multimetrach z marketów 🤔
@@SlaVoy To Ty decydujesz. Ja tylko sugeruję. Nie wiem co rozumiesz prze zbiorczy. Ja widziałem ich testy zrobione może nie aż tak dokładnie jak Ty to robiłeś, ale rzetelnie i obiektywnie. Wychodziły bardzo przyzwoicie w porównaniu z przyzwoitym sprzętem referencyjnym. Jednak jak je widzę u kogoś na filmach czy w realu w akcji to ja bym nie dał rady pracować na tak dziwnie zachowującym się multimetrze.
Europa,a Polska lepiej,zachowuje się jak przysłowiowy struś.
Lepiej nie widzieć i czuć się bezpiecznym.
Choć właściwie to niedokładne porównanie,bo jesteśmy jak pies, który przed ucieczką, rozdrażnia niedźwiedzia.
Co myślisz o Unit UT55 ?
To jest przestarzały multimetr i dzisiaj dość drogi w stosunku do tego co oferuje. Dawno temu kupiłem go jako zapasowy za jakieś 80zł i nie używałem zbyt dużo. Chyba go potem pies pogryzł. Mała rozdzielczość. Multimetr jest z czasów kiepskiej jakości Unita.
Oczywiście to klon Zoyi ZT219
Szkoda że nie pokazałeś tego materiału wcześniej. Miesiąc temu kupiłem UT139C. Swoja drogą, ciekawe jak by wypadło porównanie obu mierników? i lub innych takich niedrogich mierników. Pozdrawiam
139C to znany i przyzwoity multimetr. Tak naprawdę większość multimetrów nadaje się do pracy, różnica tkwi w szczegółach, które są mniej lub bardziej istotne w zależności od wykonywanych prac. Poza tym każdy ma swoje indywidualne preferencje, coś go wkurza itd. Generalnie multimetr (dla kogoś kto nim pracuje) to dość intymny przedmiot 😄
Sanwa też zmierzy do 1uV, trzeba przełączyć na 500000.
W takich multimetrach większe prądy można mierzyć tylko przez kilka sekund i kilkadziesiąt sekund przerwy - powinno to pisać w instrukcji.
Woda ewidentnie nie wrzała.
Faktycznie lepiej nie ścierać tej mazi ze styków - sam się o tym przekonałem (mały Aneng). Kontakt-60 już taki dobry nie jest.
Przycisk "500000" w Sanwie nie jest magiczny. Po wybraniu tej opcji dokładność mocno spada, z +2 cyfry do +20 cyfr.
-Od wyłączenia czajnika do zalania minęło może 30s, bez przesady, multimetr powinien ponad 90 stopni pokazać na luzie.- Tutaj racja, pomyliłem się. Wyjaśnienie w przypiętym komentarzu.
Odnośnie czasu pomiaru prądu, to Aneng nie podaje żadnych informacji w instrukcji. Wiadomo, że ten obwód się grzeje w każdym multimetrze, dlatego pokazałem dla porównania innego Chińczyka, który łyka ten prąd bez marudzenia.
temperatura wrzenia wody jest zmienna . warto sobie poszukać dlaczego . pomijam tutejszy test z wlaniem do zimnej szklanki co jest ewidentnym błędem .
Tyy fajne to nawet, leży mi taki w półce, przyda się to mierzenie małych napięć i prądów. Ten wysoki zakres grzejący się to tam hu, od tego mam inne mietry.
I widzę że bananki stakowalne od amasska wleciały, spoko są nie? A powiedz proszę z jakiej termowizji był ten obrazek przy pomiarze prądu? Pozdrunio
Są ok i niedrogie. Kamerka to T2L tylko program pcXtherm by ktośtam.
@@SlaVoy O dzięki, poluję cięgle na te infireje ale pornocji na razie brak. Może w lecie bo wtedy chyba elektronika lubi tanieć.
Zrób proszę jakiś film o generatorach częstotliwości. Tego jeszcze tutaj nie było a chętnie bym poznałem działanie i funkcje takiego urządzenia.