5 sposobów na... JAK PRZEŻYĆ ZA 10 ZŁ DZIENNIE - TANIE GOTOWANIE odc. 3

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 10 ก.พ. 2025

ความคิดเห็น • 629

  • @5SposobowNa
    @5SposobowNa  3 ปีที่แล้ว +48

    *CZĘŚĆ 1: "Jak przeżyć za 10 zł dziennie"*
    th-cam.com/video/cr33eVG4YSw/w-d-xo.html

    • @voidoverlord7971
      @voidoverlord7971 3 ปีที่แล้ว +3

      jak byscie jeszcze nie nosili tych masek jak pajace to by bylo git

    • @idroid2000
      @idroid2000 3 ปีที่แล้ว +3

      Dawajcie Sztabe testera, słychać w komentarzach że będzie dla niego ;D

    • @arkadiuszmalinowski7680
      @arkadiuszmalinowski7680 3 ปีที่แล้ว +1

      @@voidoverlord7971 wiesz przygłupie, ze wtedy by im zdjeli filmik youtube i nie mialbys co ogladac? xD

    • @ketonczyk7557
      @ketonczyk7557 3 ปีที่แล้ว

      @@arkadiuszmalinowski7680 I w tedy na prawdę by żył za 10zł/dzień a nie na niby

    • @kogoyujen9274
      @kogoyujen9274 3 ปีที่แล้ว

      Dziecko by się nie najadło tym naprawdę

  • @MrGucio
    @MrGucio 3 ปีที่แล้ว +403

    Siema panowie jak zwykle odcinek kozak ale no jak ktoś ma tylko 10zł na jedzenie dzienie to prawie napewno je będzie mu się chciało tak męczyć jak w niektórych waszych daniach. Jako że oglądam was od paru ładnych i na dodatek jetem studentem a teraz jest najgorszy okres dla nas to proponuje jak przeżyć za 15/20zł dzienie nie spędzając nad jedzeniem więcej niż 10/15minuy.Wiem że dalibyście sobie radę ale niewiem czy komentarz się przebije. Pozdrawiam. Ps mam tyko mikrofalówkę i kuchenkę turystyczna tak wie piekarnik odpada😉😊😎

    • @dobresowo3884
      @dobresowo3884 3 ปีที่แล้ว +2

      Ja żyje za 4zl i co więc za dychę to jak się cuduje to tak jest. Aby coś zjeść po robocie szkole na śniadanie kanapkę. A nie jedzenie cały dzień przez godzinę

    • @Misiekzan
      @Misiekzan 3 ปีที่แล้ว +6

      @@dobresowo3884 XD za 4 zł masz 4 bułki

    • @danielgorka1262
      @danielgorka1262 3 ปีที่แล้ว +5

      @@dobresowo3884 ja chciałbym zobaczyć jak ktoś cuduje na temat jedzenia na cały dzień za 10
      Jak ja na samo śniadanie do pracy potrafię 40 w sklepie przepuścić 😂😂😂

    • @wpatryk92
      @wpatryk92 3 ปีที่แล้ว

      Pomysł na szybki obiad wg mnie bardzo dobry.
      @Daniel Prowadzę od roku przegląd moich wydatków w domu i wychodzi, że na jedzenie przeznaczamy średnio 37,64 zł dziennie na 2 osoby. Przy czym dotyczy to wszystkich wydatków włącznie z napojami, słodyczami, przyprawami i wypadami na coś na mieście itd., gdzie akurat na jakości jedzenia staramy się nie oszczędzać, ale większość jednak szykujemy sami (śniadanie już wieczorem w pojemnik, by móc chwilę dłużej pospać).

    • @dobresowo3884
      @dobresowo3884 3 ปีที่แล้ว +1

      @@Misiekzan bułki są po 30gr pajacu

  • @anatolbieow3951
    @anatolbieow3951 3 ปีที่แล้ว +8

    Pamiętam jak kilka lat temu był odcinek "Jak przeżyć za 5 zł". Porównując zdaje mi się że wtedy za 5 zł można było kupić więcej i zdrowiej niż dziś. Ale respekt dla was jak zawsze :)

  • @McKrawio
    @McKrawio 3 ปีที่แล้ว +152

    Klamer wygrał swoim profesjonalnym podejściem do tematu. Podliczenie kcal i Marco to strzał w 10.

    • @robertgardzinski6424
      @robertgardzinski6424 3 ปีที่แล้ว

      Myślałem, że zaimponował Ci wymyślnymi daniami.

  • @jabymumar
    @jabymumar 3 ปีที่แล้ว +101

    Panowie, czekam na lifehacki z frytownicy beztłuszczowej (na gorące powietrze). Urządzenie za dwie stówki, które zrewolucjonizowało u mnie gotowanie. Z saturatora dużo treści wycisnęliście, więc i tu by było co robić, a czuje ze byście pewnie wymyślili sporo fajnych patentów, bo potencjał jest a na yt prawie nic w temacie

    • @Mnunch
      @Mnunch 3 ปีที่แล้ว +1

      Rewolucja? Frytki sflaczale z tego gowna. Wywalilem na smietnik

    • @Tobnjuks
      @Tobnjuks 3 ปีที่แล้ว +1

      a nie mogłeś wrzucać frytek na blachę i do piekarnika ? tak też jest nic innego jak powietrze ... mam w domu mini piecyk elektryczny MBP można w nim odgrzać pizze mrożonką bo się mieści, parówki nie wysychają, również ciasto się upiecze i kurczak się zrobi timer na 60 minut. Walić mikrofalówkę nigdy więcej bym jej nie kupił, to takie lepsze.

    • @Mnunch
      @Mnunch 3 ปีที่แล้ว +2

      @@Tobnjuks wole tradycyjna frytownice olejowa :) duzo smaczniejsze

    • @kubekins
      @kubekins 3 ปีที่แล้ว +4

      We frytownicy beztłuszczowej możesz robić praktycznie wszystko to co zrobiłbyś w piekarniku. Oczywiście pod warunkiem, że się zmieści, bo pojemność jest mocno ograniczona.

    • @mj9502
      @mj9502 3 ปีที่แล้ว +5

      Game-changer dla singla zwłaszcza. Jak mi się marzy podgrzanie połowy bagietki czosnkowej, to mam ją w 5 minut i bez nagrzewania wielkiego piekarnika. Trzy kawałki papryki do hummusu gotowe w kilka minut przy znikomym zużyciu energii względem piekarnika elektrycznego. Frytki, warzywa, mięso (jeśli ktoś jada, ja nie próbowałam), tofu przyrządzane bez tłuszczu lub na znikomej jego ilości. Małe ciasto, chleb, babeczki? Nie ma problemu. (Wege)kiełbaski pięknie wytopione z tłuszczu zamiast dodatkowego nasiąkania nim na patelni. Boooski łosoś z samym masełkiem i pieprzem. Fajnie też „zmiękcza” nieświeże pieczywo, podgrzewa wszelkie gotowce w foremkach aluminiowych, na papierze do pieczenia czy przełożone do naczynia żaroodpornego. Kwestia dobrania wielkości urządzenia do liczby domowników. Mój ulubiony sprzęt w kuchni! Pozwolił mi na wywalenie mikrofalówki, piekarnika i tostera. No i obsługiwany jak ekran dotykowy właściwie

  • @baxlygames6676
    @baxlygames6676 3 ปีที่แล้ว +13

    Nie no, to jest cud. Znowu? Tak kocham te "jak przeżyć za 10zł" "jak przeżyć za 5zł" Dziena

  • @lokalnybiaas131
    @lokalnybiaas131 3 ปีที่แล้ว +49

    No i cudownie wreszcie coś po staremu kocham was oglądać haha jesteście najlepsi zawsze z wami milej mija dzień 😁

    • @5SposobowNa
      @5SposobowNa  3 ปีที่แล้ว +8

      ...aż mamy rumieńce :)

    • @zesz9415
      @zesz9415 3 ปีที่แล้ว

      @@5SposobowNa 🤣

  • @Pitekoki
    @Pitekoki 3 ปีที่แล้ว +14

    Wspomnienia 🥴 kiedyś odcinki oglądałam po szkole 🤭a teraz po pracy kiedy dziecko już śpi 😅

  • @E.S.K.
    @E.S.K. 3 ปีที่แล้ว +1

    Odcinek bardzo fajny, bez problemu można przeżyć za 10zł/dziennie nawet jak człowiek nie musi oszczędzać- trzeba tylko kupować z głową. Jeszcze jedna sprawa to inaczej jest jak codziennie się kupuje produktów za 10zł, niż jakby zrobić zapas jedzenia np. Na tydzień za 70zł. Wtedy te potrawy mogłyby być ciekawsze.

    • @KM-yy4uo
      @KM-yy4uo 3 ปีที่แล้ว

      Zdecydowanie! I zawsze można wtedy kupić dużą paczkę czegoś (mrożonych warzyw?), żeby to podzielić i na przykład przygotowywać za każdym razem inaczej tę samą bazę.

  • @kamilslizewicz7894
    @kamilslizewicz7894 3 ปีที่แล้ว +2

    Jak kilka lat wrzuciliście taki tytuł to moze bylo do śmiechu ale w tym roku .... delikatnie mówiąc, juz mi nie do śmiechu

  • @NiceFoxy
    @NiceFoxy 3 ปีที่แล้ว +9

    Ceny cenami, ale odcinek bardzo fajny. Propozycje ciekawe. I proszę jak podskoczyła chęć do robienia własnych rzeczy - makaron, bułki itd.

  • @kae3027
    @kae3027 2 ปีที่แล้ว +7

    Z ciekawości wróciłem do kanału który jeszcze w 2-4 klasie podstawówki oglądałem i jednak wciąż trzymacie poziom

  • @matyldarupieciowska8287
    @matyldarupieciowska8287 3 ปีที่แล้ว +10

    Da się? Da się! Dzisiejszy odcinek sponsorował rząd.
    😉
    Pozdrawiam chłopaki!

  • @lesthy3253
    @lesthy3253 3 ปีที่แล้ว +74

    Pamiętam jak było jak przeżyć dzień za 5zł, niesamowite jak ceny się podwyższyły się bardzo :(

    • @undrake1243
      @undrake1243 3 ปีที่แล้ว +7

      jest tak samo, najnizsza krajowa w 2013r. (jak opublikowany został film o jedzeniu za 5 zł) to 1600 zł. Teraz mamy 3000 zł więc prawie 2 razy więcej, no i 500+ i inne duperele czego kiedyś nie było

    • @robertwieteska6127
      @robertwieteska6127 3 ปีที่แล้ว +10

      @@undrake1243 za dużo telewizora się naogladales, wyłącz telewizję włącz myślenie

    • @Demkuu
      @Demkuu 3 ปีที่แล้ว +1

      @@robertwieteska6127 ale on ma rację przecież wzrosły zarobki ale za to też wyższe ceny, podatki itd

    • @tofii2887
      @tofii2887 2 ปีที่แล้ว +6

      @@Demkuu Ale jest to nierównomierne do tego o ile jest drożej

  • @jarosawwierzbicki1842
    @jarosawwierzbicki1842 3 ปีที่แล้ว +4

    Właśnie zrobiłem ten twaróg z piernikami panowie super

  • @agromaopolskie6884
    @agromaopolskie6884 3 ปีที่แล้ว +2

    Wróciłem do oglądania po długiej przerwie 💪💪ale u was nic się nie zmieniło dalej na najwyższym poziomie!!!

  • @alinalewandowska8267
    @alinalewandowska8267 3 ปีที่แล้ว +6

    Jezu, tak mogłabym żyć. Chlebowa pizza i wątróbka to jest to

    • @5SposobowNa
      @5SposobowNa  3 ปีที่แล้ว +1

      No i prawidłowo 😀 / Sztaba

    • @dobresowo3884
      @dobresowo3884 3 ปีที่แล้ว

      To niezła psychopatka lubi wątrobe kogoś z uśmiechem, mam nadzieje ze nie masz 20lat

    • @jadezwamibardzo493
      @jadezwamibardzo493 3 ปีที่แล้ว +1

      @@dobresowo3884 ludzie normlanie jedzą wątrobę, co w tym psychopatycznego? xd

    • @alinalewandowska8267
      @alinalewandowska8267 3 ปีที่แล้ว

      @@jadezwamibardzo493 ja też nie wiem co w tym dziwnego ;p pewnie pisał (a) to jakas wege srege dziwaczka ;p

    • @jadezwamibardzo493
      @jadezwamibardzo493 3 ปีที่แล้ว +1

      @@alinalewandowska8267 Możliwe, demonizowaniem mięsa i nazywnie psycholami osoby jedzące je to w stylu niektórych wegan.

  • @audio_feelhi-fi7424
    @audio_feelhi-fi7424 3 ปีที่แล้ว +4

    Widzę że dostosowujecie się do obecnych czasów 😄 Łapa!

  • @sebzoc
    @sebzoc 3 ปีที่แล้ว +55

    Super to jeszcze niech sztaba przeżyje tydzień na tych daniach 😜

    • @craxhax6751
      @craxhax6751 3 ปีที่แล้ว +1

      zajebisty pomysł

    • @Tsumada44
      @Tsumada44 3 ปีที่แล้ว

      Zostałby muzułmanem

    • @Tsumada44
      @Tsumada44 3 ปีที่แล้ว +1

      Dla nie wtajemniczonych to sztaba nie przyjąłby religi islamskiej tylko lekko podupadł na zdrowiu. Polecam zajrzeć do wikipedii i wpisać słowo muzułman.

    • @jadezwamibardzo493
      @jadezwamibardzo493 3 ปีที่แล้ว

      *muzułmanin :v

    • @Tsumada44
      @Tsumada44 3 ปีที่แล้ว +3

      @@jadezwamibardzo493 Proszę przeczytać do końca mój komentarz, nie jest to wyznawca Allaha, tylko muzułman.

  • @TheKaziu5
    @TheKaziu5 3 ปีที่แล้ว +1

    Sparafrazuję komentarz sprzed lat pod jednym z podobnych waszych filmików (nie mojego autorstwa kom) - z początków kanału - gdy jeszcze byłem na studiach.
    "Nie nagrywajcie takich rzeczy, jeszcze Morawiecki to obejrzy!!!"
    Dziś skończyłem 30 lat - Panowie nigdy was nie przegapiłem, od tego jednego z pierwszych odcinków, które wtedy obejrzałem. :)
    Pozdrawiam i dzięki, że jesteście!

  • @villanawsiumamy
    @villanawsiumamy 3 ปีที่แล้ว +1

    26:00 1kg mąki ziemniaczanej kosztuje tyle co paczka kisielu /budyniu bo to to samo... A miał byś na więcej rzeczy 😉

  • @odlotowyOlo
    @odlotowyOlo 3 ปีที่แล้ว +30

    Panowie lata mijają a wy nadal zaskakujecie kreatywnością,takie odcinki lubię najbardziej 🍗🥩💪

    • @pparanooja2521
      @pparanooja2521 3 ปีที่แล้ว

      no to ci współczuję jak to jest kreatywne xd

    • @odlotowyOlo
      @odlotowyOlo 3 ปีที่แล้ว

      @@pparanooja2521 dziękuję za współczucie,jednak nie ma czego współczuć,mam się bardzo dobrze

    • @KolejoweHistorie
      @KolejoweHistorie 3 ปีที่แล้ว +5

      @@pparanooja2521 to co oni jeszcze mają robić, tańczyć kankana i robić salta nad tymi daniami? Mało kreatywnie to by było zalać zupkę chińską i podgrzać słoik pulpetów.

  • @adammaysz9356
    @adammaysz9356 3 ปีที่แล้ว +21

    Ooo, w końcu coś po staremu. Dawno was nie oglądałem

    • @5SposobowNa
      @5SposobowNa  3 ปีที่แล้ว +2

      Zapraszamy, rozgość się!

  • @lamerekeklerek
    @lamerekeklerek 3 ปีที่แล้ว +2

    Propozycja Klamera troszkę od reszty odstaje, szczególnie jeśli chodzi o skomplikowanie i cenę, ok może inni mieli jajka na sztuki liczone po 60gr, ale tego aż tak mocno się nie czepiam bo może od jakiejś babuszki idzie za tyle kupić, ale ogólnie w markecie w takiej cenie to jedynie jajka z chodu klatkowego, ale tak czy inaczej ich przepisy były dość "unikatowe"... u Klamera zaś to praktycznie same gotowce, w szczególności fasolka po bretońsku i też żeby bardziej to podkreślić: to był gotowiec z emblematem danej marki, specjalnie dla nich wyprodukowany, cena "markowego" odpowiednika w osiedlowym sklepiku jest praktycznie dwa razy wyższa, a nawet najtańszy "no-name" jest z dobre 30% droższy... I zaraz wypowiedzą się pewnie obrońcy, a co daleko masz do takiego sklepu, że narzekasz? Otóż tak, dość daleko, jadąc samochodem wydałbym pewnie ze 2zł, busem z racji braku jakichkolwiek zniżek i biletu miesięcznego nawet więcej, a to już się zbliża kosztowo, z droższym "markowym" odpowiednikiem... Tak czy inaczej odcinek całkiem spoko, ale nie nazywajmy, że to obiad za 10zł bo bardziej jak minimum 10zł, przy dobrej lokalizacji i czasie, ale średnia wypada gdzieś koło 13zł, a max nawet 20zł.

  • @sqbunny6966
    @sqbunny6966 3 ปีที่แล้ว +2

    w sposobie za 5 zł zbiorczo kupiliśmy zakupy i to lepszy wybór. Bo teraz za 10 zł te posiłki są dość nie zróżnicowane i nie zbilansowane, a wyciągacie z tego co się da.

  • @damiangalent6389
    @damiangalent6389 3 ปีที่แล้ว +1

    27:40 Niby na cały dzień a we dwóch zjedli w 5 minut 😂😂😂 Ale super odcinek 😉

  • @Moim_Zdaniem
    @Moim_Zdaniem 3 ปีที่แล้ว +1

    Po miniaturce, myślałam że to ten stary film. Ale już obejrzałam, łapka w górę i może jakieś przepisy użyję. Dzięki

  • @grzegorzgolaszewski5903
    @grzegorzgolaszewski5903 2 ปีที่แล้ว

    Super porady Dziękuję i pozdrawiam życżąc wszystkiego najlepszego.

  • @paulinagrabowska8469
    @paulinagrabowska8469 3 ปีที่แล้ว +1

    Abi najlepszy 😍😍😍 mega proste znakomite przepisy jak wyjdę ze szpitala napewno sproboje

  • @chriswoodofficial2761
    @chriswoodofficial2761 3 ปีที่แล้ว +1

    Jak to Morawiecki obejrzy to dopiero ceny podpie**li bo stwierdzi że jednak da się przeżyć 😕 i cyk miska ryżu za 5 zł dziennie ❗Pokazujcie więcej takich filmów👍Tylko czekać aż pokażą go w sejmie pt.Jak świetnie Polacy gospodarują pieniędzmi 👏

  • @MrBlackHawkPL
    @MrBlackHawkPL 3 ปีที่แล้ว +32

    W sumie, można było powtórzyć film za 5zł, tylko cena się zmienia :')

  • @wakone3556
    @wakone3556 3 ปีที่แล้ว +1

    Oglądam was od kilku lat a dopiero kilka miesięcy temu dowiedziałem się że mieszkacie w moim mieście. Tak na jednym odcinku była kwestia że mistrzostwa Świdnicy a potem znajome miejsca.

  • @Sildurian
    @Sildurian 3 ปีที่แล้ว +1

    Ramen:
    Bier zupke chinska albo dwie
    Do garnuszka, ugotuj w tym makaron, po czym wygotuj wode (bedzie 'sos')
    Chwile podsmaz, wbij ze dwa jajka i tyle.

  • @Jakubkolo2000
    @Jakubkolo2000 3 ปีที่แล้ว +2

    Tip dla chętnych na wątróbkę, pamiętajcie, żeby nie solić wątróbki przed smażeniem. Inaczej wyjdą wam smażone podeszwy kapciochów.

  • @dj_rozpyyl6902
    @dj_rozpyyl6902 3 ปีที่แล้ว +3

    Siemanko chłopaki jakbyście mogli przy każdej potrawie napisać jeszcze makrosy i kalorie to wgl byłaby petarda.
    Ogólnie robicie zajebista robotę oby tak dalej 💪🏻👌🏻 Zreszta nigdy na was się nie zawiodłem 😁

  • @bartekzet9970
    @bartekzet9970 3 ปีที่แล้ว +1

    Primosz i jego serek z piernikami. To majstersztyk 💪😃👍

  • @KolejoweHistorie
    @KolejoweHistorie 3 ปีที่แล้ว +3

    Super pomysły! Jak ktoś nie je bardzo dużo, to spokojnie nadal można przeżyć dzień za 10 zł, jedząc warzywa i nie chodząc głodnym.

    • @KM-yy4uo
      @KM-yy4uo 3 ปีที่แล้ว

      Ooo, przydałyby się tutaj jakieś warzywa 😞 Wszystko mączne, smutne takie.

    • @KolejoweHistorie
      @KolejoweHistorie 3 ปีที่แล้ว +1

      @@KM-yy4uo to też, ale mają jeszcze 4 odcinki, więc pewnie będzie coś z warzywami :D Też lubię, jak na talerzu jest dużo warzyw. W tym budżecie da się coś tam dodać.

    • @KolejoweHistorie
      @KolejoweHistorie 3 ปีที่แล้ว +1

      Aaa, jejku, myślałam, że to odpowiedź do mojego komentarza spod ostatniego filmiku pod tytułem "Gotujemy obiad za 10 zł dla dwóch osób, cz 1" xD Więc tamten komentarz wyżej nie ważny. Ale tutaj fakt, trochę dużo było tych przepisów z mąką i ciastem, ale jak widać to się opłaca chyba teraz najbardziej.

  • @rynolak47
    @rynolak47 3 ปีที่แล้ว

    Długo Was oglądam, nie wiem czy kiedyś komentowałem ale tu muszę bo się należy, ABI w momencie robienia makaronu "zmiótł wszystkich z planszy" , pozdrawiam

  • @ziuta_
    @ziuta_ 3 ปีที่แล้ว

    Ja dobrze widzę że za oknem są liście na drzewach. Możecie mnie poprawić (Urywek Sztaby minuta 14:30) Sztaba ma inną koszulkę 🤣

  • @marcinlesniak3125
    @marcinlesniak3125 3 ปีที่แล้ว +2

    Moja ulubiona seria! Oby więcej tego typu odcinków. Pizza Arcziego wygrywa

  • @katkittykate1622
    @katkittykate1622 3 ปีที่แล้ว +12

    Kiedys byłam w sytuacji ze musiałam żyć za 5 Zl dziennie, natomiast jestem to co pokazujecie mniej wiecej wykonalne jak kupujemy w dużych hipermarketach

    • @5SposobowNa
      @5SposobowNa  3 ปีที่แล้ว +4

      Tak, wszytkie zakupy robilismy w jednym markecie. Było ciezko, ale cos tam wyszło.

    • @L7_AxoT
      @L7_AxoT 3 ปีที่แล้ว

      @@5SposobowNa w jednym ? Widziałem patagon z auchana i z kauflanda

    • @PawelOpalinski
      @PawelOpalinski 3 ปีที่แล้ว +7

      @@5SposobowNa Da się
      Aktualnie jestem w stanie żyć za dokładnie 5.58zł dziennie
      Kupując mięso tylko na promocji w biedronce, poniedziałki i czwartki jest łopatka, karkówka, szynka albo schab za 7.99-8.99zł za kilogram
      Do tego ryż, dwa jajka dziennie i jakieś warzywa, cebula i marchew
      Mało urozmaicone ale nie o to chodzi

    • @Maciek12378
      @Maciek12378 3 ปีที่แล้ว

      Polska wersja komentarza dostępna?

  • @kogucik
    @kogucik 3 ปีที่แล้ว +1

    23:28 Widzę, że Klamer wyszedł z siebie i stanął obok. To znaczy troszkę dalej, ale obok.

  • @karolzurkon9389
    @karolzurkon9389 3 ปีที่แล้ว +1

    Na śniadanie ośmiorniczki 20dg z parówek za 6zl z biedry z kg : obiad z parówek w jajku 40dg do tego dwa bułki , kolacja 40dg parówek z piekarnika do tego jajko sądzone i jedna bułka wszystko wynosi 9zl

  • @kamilmikla1584
    @kamilmikla1584 3 ปีที่แล้ว

    Panowie - elegancko szczególnie w dzisiejszych czasach. Pozdro dla Was

  • @GREGOR18BB
    @GREGOR18BB 3 ปีที่แล้ว

    NO I TO SZANUJE! WIECEJ TAKICH ODCINKÓW !POZDRO OD EKIPY MR.KRYHA! ODCINEK BRONI SIE! MEGA SZTOS PANOWIE

  • @leenardinho
    @leenardinho 3 ปีที่แล้ว +1

    Wszystkie propozycje są wspaniałe ,lecz Arczi dla mnie najlepiej wypadł...a Sztabuś,brawa za kreatywność.Pozdro

  • @Nicole-xx1ew
    @Nicole-xx1ew 3 ปีที่แล้ว

    Świetny odcinek uwielbiam te wasze pomysły, A to że zgłodnialam oglądając to już druga sprawa😅 czekam z niecierpliwością na kolejne. I może kiedyś odcinek z tanimy potrawami na nabranie masy 🤔 fajnie by było

  • @balomir2544
    @balomir2544 3 ปีที่แล้ว +1

    Bardzo ważny temat w naszym kraju

  • @PaczekPaczekNieMaRaczek
    @PaczekPaczekNieMaRaczek 3 ปีที่แล้ว +1

    Ja proponuje żeby zrobić cały tydzien za 70-100pln . To może być lepszym rozwiązaniem bo produkty z poprzedniego dnia mozna wykorzystac w kolejnych

  • @czarekwadoowski4232
    @czarekwadoowski4232 3 ปีที่แล้ว +14

    Biorąc pod uwagę ogromny wzrost cen oleju, pomijanie go przy obliczaniu kosztów to spory błąd :D

    • @MaoPL
      @MaoPL 3 ปีที่แล้ว

      oj tam, kupujesz baniak oleju, przyprawy, można jeszcze kupić wielki worek mąki to na dłuższą metę jeszcze ci zostanie z 2 zł dziennie z większości przepisów

    • @danielpingwin9627
      @danielpingwin9627 3 ปีที่แล้ว

      Od sąsiada można pożyczyć

  • @xSBTNx1
    @xSBTNx1 3 ปีที่แล้ว

    Sentymentalne ... "dzien za 5pln" pierwszy jaki widzialem na tym kanale

  • @Piczos
    @Piczos 3 ปีที่แล้ว +1

    Ja mam dla was dobry pomysł na serię.
    Po co pokazywać ludziom jak pchać w siebie puste badziewne jedzenie .
    Czy w Polsce można już odbierać z marketów paczki z jedzeniem ? Tzn z krótka Data ważności np 1,2 dni .
    Ja korzystam z tego za granicą, I naprawdę za 10euro można dostać pakę z mięsem, warzywami itp
    Wiadomo , trzeba zjesc od razu albo nazajutrz ale wolę szamać zwiędłe kalafiory i cukinię itp niż chleb tostowy z patelni xD
    Fajnie jakbyście serię zrobili właśnie
    Odbieracie takie paki , każdy inna . I pokazujcie co można wyczarować z takiego sprzętu! :)
    Ludzie zaczną jesc w tej samej cenie 1000% lepiej , I nie marnujemy szamy , a zasięgi macie potężne:)
    Pozdrawiam

  • @Gsiro6v4
    @Gsiro6v4 3 ปีที่แล้ว +1

    widzę że w czasach inflacji to wy macie sposób aby się najeść tanio i szybko :D

  • @kacperjarmuz5876
    @kacperjarmuz5876 3 ปีที่แล้ว

    13:58 chyba nigdy nie byłeś na obozie bo tam to były podpłomyki z kija i nad ogniskiem nie zapomniany smak spalonego ciasta najtańszej marmolady

  • @weronika2179
    @weronika2179 3 ปีที่แล้ว +1

    Moglibyście podawać ile mniej więcej ma to kalorii? Jestem strasznie ciekawa, pozdrawiam

  • @TomekOlejnik
    @TomekOlejnik 3 ปีที่แล้ว +8

    Dzieciństwo się przypomina 😃 oglądając ten odcinek 🙌🏻

  • @citek56
    @citek56 3 ปีที่แล้ว +1

    Dobrze się oglądało 👌🏻😁

  • @kubekins
    @kubekins 3 ปีที่แล้ว +1

    Moja propozycja zróbcie filmik jak przeżyć 5 dni za 50zł wliczając w to najlepsze promocje. Będzie to dużo bardziej urozmaicone i znajdzie się fundusz na mięso. Teraz każdy musiał wykorzystać np. całą mąkę, czy cały chleb tostowy przez to menu jest monotonne.

  • @Wikis178
    @Wikis178 3 ปีที่แล้ว +1

    Piękne efekty dźwiękowe ;)

  • @jaszczur2711
    @jaszczur2711 3 ปีที่แล้ว +15

    Nowy polski ład
    Nowe 5 sposobów na przeżycie dnia za dychę 😂

    • @5SposobowNa
      @5SposobowNa  3 ปีที่แล้ว +17

      Jest pomysl na cala serie! Przyda się Wam?

    • @PanJezyk13
      @PanJezyk13 3 ปีที่แล้ว

      @@5SposobowNa No a jak, nikt nie pyta a każdy potrzebuje, jeśli się przyjmie i sprzeda to tym bardziej 🤣😁

    • @cietyyt1092
      @cietyyt1092 3 ปีที่แล้ว +1

      @@5SposobowNa Najlepsza seria na ciężkie czasy

  • @michalszulc5920
    @michalszulc5920 3 ปีที่แล้ว

    Sztos poradnik przetrwania xd Arczi i Abi wygrali cały odcinek. Aż chyba zrobię sobie takie 2 dni jak oni :D

  • @dominogarageelite7148
    @dominogarageelite7148 3 ปีที่แล้ว +1

    Kozak ☺️ miło znów pooglądać

  • @naivevera3646
    @naivevera3646 3 ปีที่แล้ว +1

    Ach te romantyczne spacery po sklepie ❤️🙈

  • @qwerta1996
    @qwerta1996 3 ปีที่แล้ว

    Seria którą uwielbiam.
    Pozdrawiam !

  • @saperent
    @saperent 3 ปีที่แล้ว +1

    "Dzień za dyszke, nie jest łatwo"
    Ja który przeżyłem całe studia za zapiekankach i ryżu:
    "Od kiedy to ta polska taka bogata"

  • @kubasomiany8825
    @kubasomiany8825 3 ปีที่แล้ว

    Jesteście super!

  • @ziarokapela549
    @ziarokapela549 3 ปีที่แล้ว +2

    Kucharzy w Zakładzie Karnym i tak nie przebijecie... 4 zł całodzienne wyżywienie osadzonego: śniadanie, dwudaniowy obiad, i kolacja... Mistrzostwo poprostu 👌🤣

    • @xerbil1
      @xerbil1 3 ปีที่แล้ว +2

      Chyba pomyliles szpitale z zakładami karnymi haha

    • @justyna0305
      @justyna0305 3 ปีที่แล้ว

      @@xerbil1 właśnie

  • @ukasz4761
    @ukasz4761 3 ปีที่แล้ว +1

    Ja od kilku miesięcy ,żyje za 15zł dziennie. I szczerze nigdy bym się nie spodziewał ,że dla kogoś to może być wyzwanie aby przeżyć za tyle :

  • @aleksandrakoenig2461
    @aleksandrakoenig2461 3 ปีที่แล้ว

    Idę niedługo do Biedry na łowy. Odcinek w punkt. Dzięki Chłopaki:)

  • @jedrek3019
    @jedrek3019 3 ปีที่แล้ว +1

    Więcej takich odcinków poproszę! :)

  • @mateuszbobinski9493
    @mateuszbobinski9493 3 ปีที่แล้ว +1

    Sztos.
    Ale najlepsze na koniec.
    Skąd masz ten granulat . Żeś ze scickersa zdrapał 😂😅

    • @KM-yy4uo
      @KM-yy4uo 3 ปีที่แล้ว

      "Nie, ze sklepu" - i już widzę, jak drapie po ścianach 😂

  • @MaoPL
    @MaoPL 3 ปีที่แล้ว

    Na pewno skorzystam jak już wyremontuje mieszkanie i zacznę sobie porządnie gotować. Chodź głupio się czuje patrząc w komentarze, a samemu zamawiam prawie codziennie cos za ok 30 zł do tego śniadania za które nie raz daje z 10-15zł i czasem na kolacje wydam kolejne 10zł. Oczywiście głównie gotowe produkty kupowane w Żabce np. Więc idąc drogą pośrednią myślę, że można tak gotować i wydawać średnio 20zł, żeby trochę standard podwyższyć.

  • @dawid4825
    @dawid4825 3 ปีที่แล้ว +1

    Za dyszkę dziennie, jedząc co dzień co innego to nie lada wyczyn panowie. Natomiast za 120 zł tygodniowo, co daje około 17 zł dziennie nie ma najmniejszego problemu by jeść jak król

    • @Tsumada44
      @Tsumada44 3 ปีที่แล้ว

      Chyba jak król(ik)

  • @karolina_0712
    @karolina_0712 3 ปีที่แล้ว +2

    Więcej tych filmów one są najlepsze 😁😍pozdrawiam 😀

  • @marcinradom
    @marcinradom 3 ปีที่แล้ว

    22:13, e tam nie ma. Moja teściowa z pewnością bije Sztabę w tej kwestii.

  • @gracjanmizak2834
    @gracjanmizak2834 3 ปีที่แล้ว

    Konkret odcinek przypominają mi się pierwsze odcinki❤️💪

  • @mefedroniarz6329
    @mefedroniarz6329 3 ปีที่แล้ว

    Za dychę. Robię szybkie proste danie żeby nie kombinować. Bo czasami nie ma czasu. Bo wiadomo jak się pracuje na budowie. Raz od 6-14 raz od 6-18 . ;)

  • @someoriginalname6004
    @someoriginalname6004 3 ปีที่แล้ว +1

    Dokładnie niech się dzieci uczą jak przeżyć za dychę, przyda im się w dorosłym życiu... znaczy się wegetacji.

  • @totylkogruby800
    @totylkogruby800 3 ปีที่แล้ว +2

    Czekam z niecierpliwością na waszą restaurację 😁 Po moim nicku możecie stwierdzić , że potrafię zjeść dużo 😀😁 pozdrawiam

    • @5SposobowNa
      @5SposobowNa  3 ปีที่แล้ว +1

      To może tak wlasnie bedzie się nazywala ;)

  • @rapseb
    @rapseb 3 ปีที่แล้ว

    Szacun👍

  • @specpozusugibhpippoz.syste9173
    @specpozusugibhpippoz.syste9173 3 ปีที่แล้ว +1

    Uwielbiam tą serię 🙂

  • @gontar91
    @gontar91 3 ปีที่แล้ว

    Kurde da się! :) Najbardziej mi podszedł pomysł Klamer'a, sam też liczę makrosy i gdyby jeszcze trochę udało się zbić tłuszcze i podbić białko(ale nie jest to konieczne) to mamy dobre posiłki na redukcje. P.s. trzeba się starać unikać wysoko przetworzonych produktów i myślę, że byłby w stanie zrobić samemu dobrą fasolkę w tym budżecie. Może Klamer przyjmie wyzwanie i powtózy dzień za dychę z fasolką zrobioną samemu ;)

  • @magorzataiga2251
    @magorzataiga2251 3 ปีที่แล้ว +3

    Biorę dychę i też robię! Możliwe nawet przy obecnych cenach:)

  • @Ksen789
    @Ksen789 3 ปีที่แล้ว +1

    Zróbcie kolejny odcinek jak przeżyć za 20/30 zł dziennie będzie trochę większa możliwość zakupu produktów i większo składnikowe dania. Kto za daję łapkę w górę 😉

  • @kodiq999
    @kodiq999 3 ปีที่แล้ว

    10:36 Ostatnia pozycja materiałów z listy :>

  • @wojtekczarnecki8153
    @wojtekczarnecki8153 3 ปีที่แล้ว +2

    Wielka sztuka ja znam gościa co traci 2 złote dziennie 3 dania+ deser.

  • @aleksandrazolc8742
    @aleksandrazolc8742 3 ปีที่แล้ว +2

    Zróbcie głosowanie pod każdym odcinkiem "Kto poradził sobie z pomysłem najlepiej".
    Nie ma za co 😎

    • @HAJTUN
      @HAJTUN 3 ปีที่แล้ว

      Kozak pomysł! props

  • @alicjaborysiuk7891
    @alicjaborysiuk7891 3 ปีที่แล้ว +1

    Git odcinek szacun za pomysły 💪

  • @puchacz9509
    @puchacz9509 3 ปีที่แล้ว

    Też jem taką fasolkę z ryżem 😁 jeszcze sobie czasem chleb pokrojony w kostkę dorzucam

  • @Tobnjuks
    @Tobnjuks 3 ปีที่แล้ว +4

    za 8 miesięcy kolejna część może nosić tytuł "JAK PRZEŻYĆ ZA 165 ZŁ DZIENNIE... pojechał rowerem do marketu"

    • @bu8306
      @bu8306 3 ปีที่แล้ว +1

      Albo pieszo, bo rower trzeba było sprzedać żeby przeżyć XD

  • @mrowczachata
    @mrowczachata 3 ปีที่แล้ว +2

    Ja nie wiem czy by moje mrówki na tym przeżyły, a co dopiero ja 😀 Pozdro 🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜🐜

  • @guciobyczek
    @guciobyczek 3 ปีที่แล้ว +2

    Wczoraj ogladalem filmik o przezyciu za 5 zl sprzed 8 lat a tu taka niespodzianka

  • @teamone69
    @teamone69 3 ปีที่แล้ว

    Ty ale serio teraz na tych youtubach dzieją się takie dramy cały czas, Wszyscy nagrywają cały czas gowna na siebie a wy chłopaki cały czas spoczko fajny contencic fajnie się to ogląda 👍🏻🤷‍♂️ pozdrowionka z Holandii

    • @5SposobowNa
      @5SposobowNa  3 ปีที่แล้ว +1

      My to tam jestesmy swojskie chlopaki :) z usmiechem przez życie! Pzdr

  • @pawezielinski707
    @pawezielinski707 3 ปีที่แล้ว

    Super z Was Kucharze :-) pozdrawiam

  • @Pawel-pdp831
    @Pawel-pdp831 3 ปีที่แล้ว

    Dzięki wam wiem jak jeść do kolejnej wypłaty ,szybkie cięcie w wydatkach. Pozdrawiam 😂

  • @brzezu8697
    @brzezu8697 3 ปีที่แล้ว

    Doczekaliśmy się

  • @amatorka55
    @amatorka55 3 ปีที่แล้ว +1

    Tak tanio - owszem - da się przeżyć. Jednak zauważcie, że to jedzenie, które zaproponowaliście jest niezbyt zdrowe, a - najważniejsze - tuczące. Kluski, makarony, mace, pizze - mnóóóóstwo kalorii! I tak codziennie?

    • @KM-yy4uo
      @KM-yy4uo 3 ปีที่แล้ว

      Zgadzam się, nie dałoby się tak żyć. Co innego zrobić raz na tydzień zakupy za 7 dych, to by już pozwalało na większą swobodę.

    • @uzytkownik4744
      @uzytkownik4744 3 ปีที่แล้ว

      Mnóstwo kalorii ? chyba dla osoby która mało je i waży 50-60 kg, dla przeciętnego faceta tego jedzenia jest zdecydowanie za mało

  • @kubakulpinski2780
    @kubakulpinski2780 3 ปีที่แล้ว +1

    Przypominają mi się stare odcinki dzień za 5 zł z przed pięciu lat

  • @fabsterro3995
    @fabsterro3995 2 ปีที่แล้ว

    Wielki powrót 😎

  • @czapa258
    @czapa258 3 ปีที่แล้ว

    Kolejny świetny odcinek zaraz po Szamanie jak wyzwanie .Pozdro chłopaki