Wiesz że kiedyś to się nazywało zaradność życiowa? Możesz się zdziwić ale nie było tak jak teraz że do sklepu i po drugie, do kombinowania człowiek był zmuszony. Nie mieliśmy internetu i jakoś przeżyliśmy ;)
Panie Romualdzie dziękuję, ze dzieli się Pan z nami swoim codziennym życiem i wiedzą. Oglądając Pana filmy przypomina mi się moje dzieciństwo, które spędziłem pracując z ojcem i dziadkiem w lesie (dziadek byl pilarzem - pamięta jeszcze czasy, gdy nie bylo pilarek spalinowych; oraz ojcem w transporcie dłużycy - wówczas jeździły jeszcze Pragi na linach; ja już pomagałem przy Starach 266), a po pracy w lesie na warsztacie. Chylę również czoła, za więź i zaufanie jakie wypracował Pan ze swoim byczkiem. Co prawda z bydłem nie pracowałem, ale spędziłem 10 lat pracując z końmi i na dużym gospodarstwie. Co do oprawiania siekiery jak jeden z kolegów powyzej napisal, trzeba patrzeć na układ słojów. Z ciekawostki jeszcze dodam, że można zrobić dobry trzonek z akacji - fakt znaleźć dobry odziomek wymaga nie lada poszukiwań, ale wdzięcznie później słóży 🙂. Zdrowia życzę i dużo dobrych ludzi wokół, pozdrawiam Łukasz człowiek z lasu.
Jestem spawaczem monterem i oglądanie sztuki starego majstra to sama przyjemność, szkoda że nie ma takich nauczycieli dzis w szkołach zawodowych.Dużo zdrowia 😊
"niewiele umiem ale akurat to umiem zrobić" powiedział człowiek, który swoimi umiejętnościami przewyższa zdecydowaną większość młodych. Czekam na kolejne wspaniałe odcinki 👍 pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę ☺️
@@piotrkasperski382 Chyba sobie teraz żartujesz... Kowalstwo jest zajebiście potrzebne. Zwłaszcza, jakie teraz badziewia robią. Żeby kupić coś dobrego to trzeba fortunę wydać. Taniej i lepiej samemu zrobić.
Miałem takiego sąsiada. Świeć Panie nad jego duszą. Też mówił, że nie dużo potrafi a łeb miał jak sklep tylko półek brakowało 🙃 wszystko zrobił. Od tynkowania po naprawy samochodów czy komputera. Sam miał jakiś stary komputer i programował. Tak dla rozrywki. Szok! Tacy ludzie to skarb. Niestety coraz ich mniej.
Drogi Romualdzie - ja w tym roku osadziłem jakieś trzydzieści siekier. Do trzonków używam tylko jesiona i dobór słoi jest trochę inny bo słoje muszą być w pionie do obucha. Nabijanie jest od przodu i nagrzewam delikatnie obuch i w podobnym imadle nabijam młotem do oporu po wystygnięciu obucha następuje ściśnięcie. Takie ustawienie siekiery jest bardziej ergonomiczne ! Od obucha ustawiam blaszkę która chroni trzonek przed obrobieniem przy rąbaniu klocków itp. Szkoda że do nabijania nie użyłeś starego kilofa - chodzi o otwór i wsparcie siekiery i bijesz w górną część trzonka, klin powinieneś przewiercić co najmniej w dwóch miejscach ,aby nie wylatywał. Jesion nie jest zaliczany do drewna szlachetnego i wysycha. Przed rąbaniem należy minimalnie go zamoczyć w wodzie na jakiś czas. Serdecznie Ciebie pozdrawiam i jestem pełen podziwu dla Twojego sposobu radzenia sobie !!!!
Serdecznie pozdrawiam Panie Romualdzie wychowałem się na wsi i mieszkam na wsi chociaż nie prowadzę gospodarstwa ,ale kiedyś pomagałem rodzicom .Tacy ludzie jak Pan to już niestety rzadkość .Mam zaledwie 48 lat ale wiem co znaczy wstać o 5 rano wziąść kosę osełkę i iść wykosić łakę .Z zainteresowaniem oglądałem film o koszeniu i zdziwilem się jak ma Pan ustawioną rączkę na kosisku równolegle do ostrza kosy .Moja jest prostopadle . Tak ciągle mam kosę i wisi w stodole na zaszczytnym miejscu tato był wymagającym kosiarzem i karcił za pozostawianie ,,wąsów" na łące .Ten kanał jest tym czego oczekiwałem i pokazuje ,że na wsi mieszkają mądrzy inteligentni i pracowici ludzie o ogromnym sercu .Dziękuję za to co jest pokazane w Pana filmach bo jest to prawda o ludziach żyjących na wsi ,a nie o patologi którą sie pokazuje dla pieniędzy .Serdecznie jeszcze raz pozdrawiam Krzysztof .
witam serdecznie jak oglądam Pana filmy to tak jak bym oglądał swojego dziadka co prawda dziadek już od kilku lat nie żyje ale on też wolał wszystko zrobić sam własnymi rękoma na gospodarstwie też naprawiał maszyny i nigdy nie usiedział w miejscu za to dziękuję Panu że oglądając Pana mogę powrócić do wspomnień z dziecięcych lat ,serdecznie pozdrawiam i dużo zdrowia życzę .
Panie Romanie dużo zdrowia, wiedza którą wnuki uczyły się od dziadka :), mieszkam na wsi i smutno że dziś młodzi często sprzedają gospodarstwa, z cielakiem w oborze i psem przy budzie, jeszcze raz wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam serdecznie Panie Romku. Oglądam Pana co wieczór. Działa Pan na mnie niezwykle uspokajająco i dzięki Panu wyhamowuję po całym szalonym dniu. Dużo zdrowia i oby tak dalej.
Wlasnie losy tej siekiery chcialem zobaczyc do konca. Super, dzieki ... juz nie ma co chwalic wiedzy i zyciowego doswiadczenia bo to juz wszyscy widzą i wiedzą. Na serio pana Filmy odrywaja mnie od rzeczywistosci i przenosza do dziecinstwa...🙂
Bardzo profesionalny pokaz i jakie super omuwienie co i jak jak zrobic. Jest pan profesionalista. Tak terz muj dziadek z wujkiem robili tak jak pan. Pan jest super fachowcem od pana morzna sie wiele nauczyc. Ma pan wiedze rzycia. Doceniam to, i lubie pana filmy ogladac :) Wiecej taki super filmuw nagrywajcie jak bedziecie czas mieli :) :) :)
Panie Romku!Zdrowia i 100 lat!Takiej wiedzy to teraz ze swiecą szukać...stara dobra szkoła prawdziwego rzemieślnika...Pana filmy to fachowa szkoła wiedzy tylko oglądać i uczyć sie porządnej pracy😁😁
Uwielbiam oglądać pana filmy idealne do obiadu dobrze posłuchać mądrego człowieka obejrzeć zwierzęta naturę i nauczyć się zawsze czegoś nowego od pana co się w życiu przyda. Pozdrawiam i dużo zdrowia oraz spokoju/braku stresu życzę
Pozdrawiam z Ameryki panie Romku! Jak sie ogląda te filmiki to az łezka w oku sie kręci i przypominają sie wspólny czas spędzony z dziadkami w ojczyźnie. Życzę duzo zdrowia i siły!
Panie Romualdzie, dziękuje Panu za takie pełne spokoju i prostoty życia uspokajające filmy. Oglądam Pana każdego wieczoru kiedy jestem wykończony psychicznie po ciężkiej pracy. Oglądając Pana i takie sielskie codzienne życie na wsi odzyskuje spokój i wracam pamięcią do dawnych lat kiedy wakacje spędzało się na wsi u dziadków - wtedy człowiek jako dziecko nie doceniał tego piękna… dziękuje Panie Romualdzie 😎 zdrowia i powodzenia ze wszystkim! Jest Pan Wielkim Człowiekiem 😎
Pan Romuald jest jak mojej Świętej pamięci wujek ze śląska, człowiek techniczna orkiestra, który potrafił zrobić wszystko co było potrzeba pozdrawiam i cieszę się że oglądając Pana mogę dowiadywać się i uczyć tylu ciekawych rzeczy tak jak zdobywałem wiedzę od wujka. Dużo zdrowia i sił od mieszczucha z Łodzi :D
Panie Romanie, Jest Pan bardzo mądrym człowiekiem. Cenię Pana pokorę do własnej pracy. Dziękuję za Pana świadectwo - mnie dziadek nie zdążył tego nauczyć co Pan pokazuje, mimo iż mam przebłyski z dzieciństwa, że majsterkował podobnie jak Pan. Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę 200 lat w zdrowiu, bo 100 lat to za mało ;)
Dziękuję za instrukcję jak zamontować stylisko - akurat w jednej z siekier musze wymienić. Jak sam rąbię drewno na ognisko, to kiełbaski lepiej smakują ;)
Panie Romku, ponownie proszę o szczerą odpowiedz: czym będzie się Pan zajmował na starość? Teraz wszystko łatwo przychodzi, co będzie z gospodarstwem za 30lat?
Niby kawałek drewna a ile trzeba mieć wiedzy by sztyl do siekiery wiele posłużył. Przecież kiedyś wkładało sie tyle pracy w przyrządy do pracy na wsi że miały swoją duszę ale to moje zdanie typu siekiera,kosa,nawet miotła z gałązek brzozowych,nawet zwykły młotek aż człowiek nie wierzy ze tak było a teraz wszystko jest wszystko średniej jakości a w ilośći kosmicznej. Pozdrawiam Panie Romku i życzę dużo zdrowia 🙂
Pozdrawiam pana serdecznie i powiem tak mógłbym pana słuchać godzinami i z niecierpliwością czekam na kolejne filmy :-) I muszę kiedyś sprubować przeciąć szynę kolejową 1 brzeszczotem bo mam taką szynę :-)
największą wartością jest Człowiek i Pan Romek to idealnie wizualizuje, prosto mówi, ale wie o czym mówi więc jest zrozumiale, ma mega doświadczenie, a my co trytykę użyć dzisiaj to maks...
Co też ważne w stylisku do siekiery to układ słojów drewna. Powinny być pionowo, jeśli są poziomo to stylisko pęknie. Pan Romek świetnie pokazuje i tłumaczy każde zagadnienie😊😊😊 Miło ogląda się Pana filmy. Zaradność, samodzielność i pomysłowość w najlepszym wydaniu 😊😊 Chylę czoła, dużo zdrowia i pogody ducha życzę i pozdrawiam serdecznie
Jak bym oglądał swojego dziadka. Też miał dryg to takich prac. Wiele mnie nauczył. Też osadzał siekiery na drewnie akacjowym wysezonowanym. Niektóre toporzyska nabijał od końca trzonka przez całą długość. Toporzysko nie miało prawa spaść. Końcową obròbkę trzonka szlifował kawałkiem szkła i na koniec smarował ją smarem. Do tej pory mam i używam te siekiery. Wielki szacunek dla Pana za dobrą robotę. Te lekcje są bezcenne. Pozdrawiam.
Miło się ogląda Pana Romka, dużo się można nauczyć. Ostatnio obsadzałem właśnie siekierę, po dzisiejszym odcinku, widzę że źle to zrobiłem :) . Pozdrowienia z Lublina Panie Romku !!
Panie Romku, dużo zdrówka Panu życzę, mój dziadek był kowalem więc z łezką w oku oglądam pana odcinki. Przypomina mi się dzieciństwo i dziadkowe opowieści. Życzę 100 lat i wiele filmików na YT. Pozdrawiam.
Panie Romualdzie, ogladam Pana filmy od miesiąca, codziennie na przerwie w pracy, w Niemczech. Podziwiam Pana umiejętności oraz zaradność, z przyjemnością patrząc na pracę jaką Pan wykonuje. Życzę dużo zdrowia Panu oraz czekam na kolejne materiały. Pozdrawiam.
Serce sie raduje. 10 lat jak mojego dziadka już nie ma wśród nas. Miło posłuchać kogoś kto mi go przypomina. Spokój, doświadczenie i mądrość życiowa wypisane w głosie. Zdrówka Panie Romku :)
Super odcinek, ogladalem jak się ostrzy siekierę . Prawidłowe osadzenie przez fachowca to kolejna rzecz jaką chciałem zobaczyć. Teraz juz wiem dlaczego taki ciężki był poprzedni trzonek, jesion. Pozdrawiam Mistrza
oglądanie pana to dla mnie wielki powrót do dzieciństwa jak podglądałem zawsze dziadka w jego codziennych obowiązkach pana filmy są po prostu wspaniałe pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
Często spotykam starszych ludzi którzy wydają się być przytłoczeni życiem, ciężko się rozmawia z ludźmi którzy wszystko widzą w czarnych kolorach. Przypomina mi się mój dziadek, również pracujący na roli i ze zwierzętami. Zawsze się uśmiechał. Pan powinien być przykładem dla innych starszych osób. Życzę dużo zajęć i sukcesu kanału bo zdrowia i szczęścia u pana nie brakuje :)
Koniecznie trzeba pokazać jak zahartować dobrze siekierę :)
Ludzie z miasta nie mają pojęcia jak wygląda takie życie. Bardzo ważna jest dla mnie cześć edukacyjna pana Romka. Pozdrawiam!
Wiesz że kiedyś to się nazywało zaradność życiowa?
Możesz się zdziwić ale nie było tak jak teraz że do sklepu i po drugie, do kombinowania człowiek był zmuszony.
Nie mieliśmy internetu i jakoś przeżyliśmy ;)
Dziękuję
Nic dodać nic ująć! 👌💪
Jestem z miasta od małego ale życie mnie nauczyło różnych rzeczy to się nazywa zaradność życiowa mało jest teraz takich ludzi a szkoda
Za to mają pojęcie jak zarabiać pieniądze i żyć na poziomie
Panie Romualdzie dziękuję, ze dzieli się Pan z nami swoim codziennym życiem i wiedzą. Oglądając Pana filmy przypomina mi się moje dzieciństwo, które spędziłem pracując z ojcem i dziadkiem w lesie (dziadek byl pilarzem - pamięta jeszcze czasy, gdy nie bylo pilarek spalinowych; oraz ojcem w transporcie dłużycy - wówczas jeździły jeszcze Pragi na linach; ja już pomagałem przy Starach 266), a po pracy w lesie na warsztacie.
Chylę również czoła, za więź i zaufanie jakie wypracował Pan ze swoim byczkiem. Co prawda z bydłem nie pracowałem, ale spędziłem 10 lat pracując z końmi i na dużym gospodarstwie.
Co do oprawiania siekiery jak jeden z kolegów powyzej napisal, trzeba patrzeć na układ słojów. Z ciekawostki jeszcze dodam, że można zrobić dobry trzonek z akacji - fakt znaleźć dobry odziomek wymaga nie lada poszukiwań, ale wdzięcznie później słóży 🙂.
Zdrowia życzę i dużo dobrych ludzi wokół, pozdrawiam Łukasz człowiek z lasu.
Wspaniałe to. Boże dziękuję Ci za takich ludzi. Amen
Jestem spawaczem monterem i oglądanie sztuki starego majstra to sama przyjemność, szkoda że nie ma takich nauczycieli dzis w szkołach zawodowych.Dużo zdrowia 😊
Dziękuję
Mam tak samo. Fajnie się ogląda. Jednak można bez patologii w tym internecie zrobić coś co ma "klikalność".
Dużo zdrowia.
@@ZaklinaczBykow może test czy nie wyszczerbia się na gwoźdzu?
Niech sie Panu pieknie leczy czas i zycie w gospodarstwe ..
"niewiele umiem ale akurat to umiem zrobić" powiedział człowiek, który swoimi umiejętnościami przewyższa zdecydowaną większość młodych. Czekam na kolejne wspaniałe odcinki 👍 pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę ☺️
ciekawe czy tak umie programować w pythonie :)
@@Dougerroalbo ciekawe czy w tetrisie po zielsku 4 min wyrzyma xD
@@biaywilk9170 "wytrzymać w tetrisie po zielsku" ... rzeczywiście bardzo ważna, istotna i przydatna w życiu umiejętność
@@gentlemanandascholar4555 będąc pod wrażeniem umiejętności Pana Romka to myślę, że tak samo przydatna w dzisiejszych czasach jak kowalstwo :D
@@piotrkasperski382 Chyba sobie teraz żartujesz... Kowalstwo jest zajebiście potrzebne. Zwłaszcza, jakie teraz badziewia robią. Żeby kupić coś dobrego to trzeba fortunę wydać. Taniej i lepiej samemu zrobić.
Wspaniały film
Bardzo przyjemnie się oglada te filmiki,
Pozdrawiam!
Dziękuję
Pan Romuald skromnie mówi że niewiele potrafi-wielu by tak niewiele umieć chciało pozdrawiam!
Dziękuję
Miałem takiego sąsiada. Świeć Panie nad jego duszą. Też mówił, że nie dużo potrafi a łeb miał jak sklep tylko półek brakowało 🙃 wszystko zrobił. Od tynkowania po naprawy samochodów czy komputera. Sam miał jakiś stary komputer i programował. Tak dla rozrywki. Szok! Tacy ludzie to skarb. Niestety coraz ich mniej.
Panie Romanie chyle czoła za wiedzę, umiejętności oraz forme fizyczną. Pozdrawiam i zdrowia życzę!
Dziękuję
Drogi Romualdzie - ja w tym roku osadziłem jakieś trzydzieści siekier. Do trzonków używam tylko jesiona i dobór słoi jest trochę inny bo słoje muszą być w pionie do obucha. Nabijanie jest od przodu i nagrzewam delikatnie obuch i w podobnym imadle nabijam młotem do oporu po wystygnięciu obucha następuje ściśnięcie. Takie ustawienie siekiery jest bardziej ergonomiczne ! Od obucha ustawiam blaszkę która chroni trzonek przed obrobieniem przy rąbaniu klocków itp. Szkoda że do nabijania nie użyłeś starego kilofa - chodzi o otwór i wsparcie siekiery i bijesz w górną część trzonka, klin powinieneś przewiercić co najmniej w dwóch miejscach ,aby nie wylatywał. Jesion nie jest zaliczany do drewna szlachetnego i wysycha. Przed rąbaniem należy minimalnie go zamoczyć w wodzie na jakiś czas. Serdecznie Ciebie pozdrawiam i jestem pełen podziwu dla Twojego sposobu radzenia sobie !!!!
Chciałbym, by wszystkie odcinki miały podobne zakończenie jak ten. Dziękuję. Pozdrawiam. Czekam na kolejne.
Serdecznie pozdrawiam Panie Romualdzie wychowałem się na wsi i mieszkam na wsi chociaż nie prowadzę gospodarstwa ,ale kiedyś pomagałem rodzicom .Tacy ludzie jak Pan to już niestety rzadkość .Mam zaledwie 48 lat ale wiem co znaczy wstać o 5 rano wziąść kosę osełkę i iść wykosić łakę .Z zainteresowaniem oglądałem film o koszeniu i zdziwilem się jak ma Pan ustawioną rączkę na kosisku równolegle do ostrza kosy .Moja jest prostopadle . Tak ciągle mam kosę i wisi w stodole na zaszczytnym miejscu tato był wymagającym kosiarzem i karcił za pozostawianie ,,wąsów" na łące .Ten kanał jest tym czego oczekiwałem i pokazuje ,że na wsi mieszkają mądrzy inteligentni i pracowici ludzie o ogromnym sercu .Dziękuję za to co jest pokazane w Pana filmach bo jest to prawda o ludziach żyjących na wsi ,a nie o patologi którą sie pokazuje dla pieniędzy .Serdecznie jeszcze raz pozdrawiam Krzysztof .
Dziękuję
Dużo zdrowia dla Pana Romka.
Dziękuję
@@Gracu19l wow, takiego komentarza się nie spodziewałem
@@Gracu19l weź się za siebie niedołęgo
@@Gracu19l sam się do porządku doprować ciemniaku katolicki
@@Gracu19l . Ubranie jest dostosowane do wykonywanej pracy. Pokazałeś brak elementarnej kultury i wychowania. Przeproś !
Panie Romku Dużo Dużo Zdrówka i siły abyśmy mogli długo pana słuchać i oglądać tak dalej pozdrowionka👍💪💪
witam serdecznie jak oglądam Pana filmy to tak jak bym oglądał swojego dziadka co prawda dziadek już od kilku lat nie żyje ale on też wolał wszystko zrobić sam własnymi rękoma na gospodarstwie też naprawiał maszyny i nigdy nie usiedział w miejscu za to dziękuję Panu że oglądając Pana mogę powrócić do wspomnień z dziecięcych lat ,serdecznie pozdrawiam i dużo zdrowia życzę .
Dziękuję
Film powstał, poniekąd,na moją prośbę. Dziękuję i pozdrawiam!
Czytamy wszystkie komentarze :)
Wielki szacunek,pan powinien być nieśmiertelny 😊Pozdrawiam i zdrowia życzę 🎉
Panie Romanie dużo zdrowia, wiedza którą wnuki uczyły się od dziadka :), mieszkam na wsi i smutno że dziś młodzi często sprzedają gospodarstwa, z cielakiem w oborze i psem przy budzie, jeszcze raz wszystkiego dobrego.
Dziękuję
Pozdrawiam serdecznie Panie Romku. Oglądam Pana co wieczór. Działa Pan na mnie niezwykle uspokajająco i dzięki Panu wyhamowuję po całym szalonym dniu. Dużo zdrowia i oby tak dalej.
Wlasnie losy tej siekiery chcialem zobaczyc do konca. Super, dzieki ... juz nie ma co chwalic wiedzy i zyciowego doswiadczenia bo to juz wszyscy widzą i wiedzą. Na serio pana Filmy odrywaja mnie od rzeczywistosci i przenosza do dziecinstwa...🙂
Swietny instruktaż jak oprawiac siekiere super robota panie Romanie wszystkiego najlepszego .
Bardzo profesionalny pokaz i jakie super omuwienie co i jak jak zrobic. Jest pan profesionalista. Tak terz muj dziadek z wujkiem robili tak jak pan. Pan jest super fachowcem od pana morzna sie wiele nauczyc. Ma pan wiedze rzycia. Doceniam to, i lubie pana filmy ogladac :) Wiecej taki super filmuw nagrywajcie jak bedziecie czas mieli :) :) :)
Dziękuję
Kolejna dawka wiedzy. Zdrówka! 🪓🪓
Dziękuję
Panie Romku!Zdrowia i 100 lat!Takiej wiedzy to teraz ze swiecą szukać...stara dobra szkoła prawdziwego rzemieślnika...Pana filmy to fachowa szkoła wiedzy tylko oglądać i uczyć sie porządnej pracy😁😁
Dziękuję
Uwielbiam oglądać pana filmy idealne do obiadu dobrze posłuchać mądrego człowieka obejrzeć zwierzęta naturę i nauczyć się zawsze czegoś nowego od pana co się w życiu przyda. Pozdrawiam i dużo zdrowia oraz spokoju/braku stresu życzę
Dziękuję
Lubię oglądać i słuchać Pana . Jest Pan bardzo mądry , pracowity i doświadczony przez życie 🙂 szacunek wielki 🙂 pozdrawiam serdecznie
bardzo dużo u Pana pokory do życia i skromności a tak naprawdę ma Pan bogatą wiedzę na przeróżne tematy. Dużo zdrowia życzę i pozdrawiam.
Pozdrawiam z Ameryki panie Romku! Jak sie ogląda te filmiki to az łezka w oku sie kręci i przypominają sie wspólny czas spędzony z dziadkami w ojczyźnie. Życzę duzo zdrowia i siły!
Sentymenty i wspomnienia mają moc i są bezcenne. Pozdrawiam Ciebie.
Panie Romualdzie,
dziękuje Panu za takie pełne spokoju i prostoty życia uspokajające filmy. Oglądam Pana każdego wieczoru kiedy jestem wykończony psychicznie po ciężkiej pracy. Oglądając Pana i takie sielskie codzienne życie na wsi odzyskuje spokój i wracam pamięcią do dawnych lat kiedy wakacje spędzało się na wsi u dziadków - wtedy człowiek jako dziecko nie doceniał tego piękna… dziękuje Panie Romualdzie 😎 zdrowia i powodzenia ze wszystkim! Jest Pan Wielkim Człowiekiem 😎
Dziękuję
Pan Romuald jest jak mojej Świętej pamięci wujek ze śląska, człowiek techniczna orkiestra, który potrafił zrobić wszystko co było potrzeba pozdrawiam i cieszę się że oglądając Pana mogę dowiadywać się i uczyć tylu ciekawych rzeczy tak jak zdobywałem wiedzę od wujka. Dużo zdrowia i sił od mieszczucha z Łodzi :D
Panie Romanie,
Jest Pan bardzo mądrym człowiekiem.
Cenię Pana pokorę do własnej pracy.
Dziękuję za Pana świadectwo - mnie dziadek nie zdążył tego nauczyć co Pan pokazuje, mimo iż mam przebłyski z dzieciństwa, że majsterkował podobnie jak Pan.
Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę 200 lat w zdrowiu, bo 100 lat to za mało ;)
Dziękuję za instrukcję jak zamontować stylisko - akurat w jednej z siekier musze wymienić. Jak sam rąbię drewno na ognisko, to kiełbaski lepiej smakują ;)
Wesprzyj kanał: th-cam.com/channels/xylNW9F-X_u42j5ujiJJjg.htmljoin
Masz pytanie? Zadaj je pod tym komentarzem. Odpowiem w kolejnych odcinkach 🙂
Jaką szkołę Pan ukończył i czy poszedł Pan na studia?
Kiedy drugi odcinek z cięcia szyny brzeszczotem Panie Romku?
Wszystkiego najlepszego,żyj nam 100 lat
@@wojtazz6771podpisuję się pod pytaniem
Panie Romku, ponownie proszę o szczerą odpowiedz: czym będzie się Pan zajmował na starość? Teraz wszystko łatwo przychodzi, co będzie z gospodarstwem za 30lat?
@@wojtazz6771 W ten weekend nagrywamy, więc premiera niebawem.
Jest Pan bardzo sympatycznym człowiekiem. W dodatku przekazuje Pan ogrom wiedzy która już niestety odchodzi w zapomnienie. Dużo zdrowia życzę.
Dziękuję
Niby kawałek drewna a ile trzeba mieć wiedzy by sztyl do siekiery wiele posłużył. Przecież kiedyś wkładało sie tyle pracy w przyrządy do pracy na wsi że miały swoją duszę ale to moje zdanie typu siekiera,kosa,nawet miotła z gałązek brzozowych,nawet zwykły młotek aż człowiek nie wierzy ze tak było a teraz wszystko jest wszystko średniej jakości a w ilośći kosmicznej. Pozdrawiam Panie Romku i życzę dużo zdrowia 🙂
Dziękuję
Panie Romku świetna robota 😊 zdrowia życzę!!!
Dokładnie, BIOTAD PLUS team💪💪
Pozdrawiam pana serdecznie i powiem tak mógłbym pana słuchać godzinami i z niecierpliwością czekam na kolejne filmy :-)
I muszę kiedyś sprubować przeciąć szynę kolejową 1 brzeszczotem bo mam taką szynę :-)
Niesamowity kanał oglądam, I nie mogę buzi zamknąć, stara szkoła, stara wiedza tacy ludzie jak Pan Romuald to skarb
Wszystkiego najlepszego zdrówka pomyślności
Dziękuję
Zdrowia przede wszystkim.
Dziękuję
Pozdrawiam i czekam na dalsze materiały. Milo Pana widziec i słyszeć.
Dziękuję
największą wartością jest Człowiek i Pan Romek to idealnie wizualizuje, prosto mówi, ale wie o czym mówi więc jest zrozumiale, ma mega doświadczenie, a my co trytykę użyć dzisiaj to maks...
Co też ważne w stylisku do siekiery to układ słojów drewna.
Powinny być pionowo, jeśli są poziomo to stylisko pęknie.
Pan Romek świetnie pokazuje i tłumaczy każde zagadnienie😊😊😊
Miło ogląda się Pana filmy.
Zaradność, samodzielność i pomysłowość w najlepszym wydaniu 😊😊
Chylę czoła, dużo zdrowia i pogody ducha życzę i pozdrawiam serdecznie
Dziękuję
Obejrzane jak zawsze. Dużo zdrówka Panu życzę.
Dziękuję
Serdecznie pozdrawiam Seniora! Do następnego materiału. Niech się Pan nie zmienia!
Wtam,szacunek Panie Romualdzie,wiedza i jak jest przekazywana sztos!!!Sto lat
Panie Romku pozdrawiam z Warmii Zdrowia i pogody ducha w życiu codziennym
Dziękuję
Pozdrawiam serdecznie Panie Romanie dużo zdrowia życzę Preston 🏴🇬🇧👍👍💪💪🤠
Panie Tomku, szacun za wiedzę i umiejętności ! Mój tata preferował trzonki z akacji do młotków i siekier.
Dziękuję
Podziwiam Pan, w tych czasach tacy ludzie jak Pan to rzadkość. Życzę dużo zdrowia!
Dziękuję
Aż miło posłuchać ☺️ Też mieszkam na wsi i toporzysko do siekiery zrobiłem z akacji A do toporka z buku. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
Dziękuję za odpowiedzi i odcinek.
Pozdrawiam
Pan Romek to człowiek wielu talentów.
Dziękuję
Bardzo bym prosił o pokazanie swoich maszyn w warsztacie.Pozdrawiam jest pan super
W tym odcinku oprowadzam po warsztacie th-cam.com/video/BmYK3QHBDCo/w-d-xo.html
Jak bym oglądał swojego dziadka. Też miał dryg to takich prac. Wiele mnie nauczył. Też osadzał siekiery na drewnie akacjowym wysezonowanym. Niektóre toporzyska nabijał od końca trzonka przez całą długość. Toporzysko nie miało prawa spaść. Końcową obròbkę trzonka szlifował kawałkiem szkła i na koniec smarował ją smarem. Do tej pory mam i używam te siekiery. Wielki szacunek dla Pana za dobrą robotę. Te lekcje są bezcenne. Pozdrawiam.
SUPER .... POZDRAWIAM .... 🖐
Pań Romuald to skarbnica wiedzy, gorąco pozdrawiam.
Dziękuję
Miło się ogląda Pana Romka, dużo się można nauczyć. Ostatnio obsadzałem właśnie siekierę, po dzisiejszym odcinku, widzę że źle to zrobiłem :) . Pozdrowienia z Lublina Panie Romku !!
Mądrość Życia. Gratuluję. 🙏❤️🇵🇱👍
Dziękuję
Więcej odcinków z majsterkowania! Pozdrawiam Pana Romka i operatora.
Dziękujemy
Panie Romku, dużo zdrówka Panu życzę, mój dziadek był kowalem więc z łezką w oku oglądam pana odcinki. Przypomina mi się dzieciństwo i dziadkowe opowieści. Życzę 100 lat i wiele filmików na YT. Pozdrawiam.
Ciekawy styl życia, umiejętności i filozofii życiowej. Oby tak dalej.
Hahaha koncówka zrobiła mi dzień :)
Piękna siekiera i duża dawka wiedzy niech pan tak dalej trzyma życze zdrókwa🐃🐂🪓
Panie Romualdzie, ogladam Pana filmy od miesiąca, codziennie na przerwie w pracy, w Niemczech. Podziwiam Pana umiejętności oraz zaradność, z przyjemnością patrząc na pracę jaką Pan wykonuje. Życzę dużo zdrowia Panu oraz czekam na kolejne materiały. Pozdrawiam.
Szczere słowa Sto lat życia dla Pana Romana jego słowa przypominają mi słowa dziadka św pamięć
Panie Romku, jest Pan niesamowity.
POZDRAWIAM CIEPLUTKO
Serce sie raduje. 10 lat jak mojego dziadka już nie ma wśród nas. Miło posłuchać kogoś kto mi go przypomina. Spokój, doświadczenie i mądrość życiowa wypisane w głosie. Zdrówka Panie Romku :)
Koncówka najpiękniejsza ❤❤😉😉😊
Dziękuję
Fajnie się słucha Pana Romka
Dziękuję
Wiedza użyteczna. Takie fajne materiały chętnie oglądam :)
Świetny ułożony Człowiek z wyrazem i harakterem.Uczcie się młodzi.
Zdrowia p Romanie Zycze
Dziękuję
Pozdrawiam PANIE Romanie.Moja służba NIEBIESKIE BERETY 88-90 Gdańsk Wrzeszcz.Pamięta Pan naszą pieśń NIE MA BRACIE JAK W DESANCIE...
Umiejętny, szczęśliwy człowiek❤
Dziękuję
Dzień dobry Panie Romualdzie!
Piękne zakończenie odcinka. Pozdrawiam cieplutko
Pozdrawiam serdecznie z rodzinką, oglądamy Pana przy obiedzie
Dziękuję
Uwielbiam Pana
Dziękuję
Jest pan super facet pozdrawiam
Super odcinek, ogladalem jak się ostrzy siekierę .
Prawidłowe osadzenie przez fachowca to kolejna rzecz jaką chciałem zobaczyć.
Teraz juz wiem dlaczego taki ciężki był poprzedni trzonek, jesion.
Pozdrawiam Mistrza
Kurde panie też tak robie! Nie dla kasy tylko dla satysfakcji że potrafie! Ale o przypalaniu toporzyska to niewiedziałem. POZDRAWIAM!
Panie Romku, oby żył Pan długo i zdrowo! Niech Bóg Panu błogosławi.
Dziękuję
Super filmy. Pozdrowienia i duuuużo zdrowia
Dziękuję
Jak zwykle super film!! Duzo zdrowia dla Pana Romualda! ❤
Ładny pojazd marki byk 🐂💪
Bardzo serdecznie pozdrawiam Panie Romku.
Przy takiej pracy trzeba być cierpliwym.
Ludziom w dzisiejszych czasach tego najbardziej brakuje
jest pan super fajnie opowiada i robi siekiere i nie tylko
Więcej takich odcinków drogi panie. Pozdrawiam oraz czekam na kolejne filmy od pana Romka
Panie Romualdzie, jaki tam ze mnie pan! Ja to zwykły chłopak jestem. Na pana to trzeba mieć pieniądze i wygląd. ;)
Czapka z głowy drogi panie ...
Najlepszego z Bogiem
oglądanie pana to dla mnie wielki powrót do dzieciństwa jak podglądałem zawsze dziadka w jego codziennych obowiązkach pana filmy są po prostu wspaniałe pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
Miałem iść na oppenheimera. Trudno pójdę na wieczorny seans🤷♂️😎
Pierwsze rzeczy...😂
Wielki szacucek dla pana jest pan wzorem bo dziś wszystko się zatraca
Mieszkając na wiosce , wiele idzie się od Pana nauczyć :D
Często spotykam starszych ludzi którzy wydają się być przytłoczeni życiem, ciężko się rozmawia z ludźmi którzy wszystko widzą w czarnych kolorach. Przypomina mi się mój dziadek, również pracujący na roli i ze zwierzętami. Zawsze się uśmiechał. Pan powinien być przykładem dla innych starszych osób. Życzę dużo zajęć i sukcesu kanału bo zdrowia i szczęścia u pana nie brakuje :)
Jakby mi kiedyś ktoś powiedział że będę oglądał dziadka 70 lat z verva i to na youtube to bym nie uwierzył..
Pozdrawiam was ❤️
Fajnie się Pana ogląda pozdrawiam serdecznie 🫡