Дякую. Окрем .би розповісти ,як в селі в колгоспі жінки працювали на полях в спеку по 10-14 годин навіть без води...і все то за ТРУДОДНІ,тобто задарма.
Далеко не всі орієнтуються у значенні терміну ТРУДОДЕНЬ. Це не просто відпрацьований день. Це виконання відповідної денної норми. Часто траплялося так, що за відпрацьований день колгоспнику зараховувалася лише частина трудодня, наприклад, 0,5, 0,75 або 0,8 трудодня.
І в результаті голови колгоспу перетворилися на місцевих латифундистів, завідувачі фермами на власників фірм, а проста колгоспна голота так і лишилася голотою з власним шматочком землі, які голота здає у оренду латифундистам за кілька мішків збіжжя
@@Wargfox, створене на болотах прислів'я стверджує: «По Сеньке шапка.» В радянський час цей вислів трансформувався в таке: «Хто на кого вчився, той так і має, так і живе.»
Пам'ятаю прабабцю, який років 90 було і вона за ткацьким верстатом вдома ткала полотно, а потім ще й рушники вишивала, такого рушника маю й донині! Пам'ятаю як бабця за трудодні працювала в колгосп, а потім ходила в контору розписуватись за трудодні (був такий журнал де ставили "палички" за робочий день, навіть пам'ятаю, як бабця занурювала перо в чорнильницю і виводила в графі прізвище! А цукерки у нас були такі, різала бабця буряк і пекла його у печі, смакота неймовірна! Ще пам'ятаю "солодкий" день коли дідусь привозив додому зароблений цукор, це така пірамідка конусом з цукру у синьо-білому целофані, а потім розбивав його молотком на дрібні шматочки, а вже потім з тим маленьким шматком цукру пили чай! Я малий (років 5-6)виводив з ранку пасти корови, з ранку завжди було холодно, а коли якась корова "відбомбилася" то я ставав босими ногами у те гівно аби погріти ноги, і так від бомби до бомби! З такими, як і я малими ловили жаби та п'явки, а потім за 9 кілометрів ходили здавати їх в аптечний пункт, якщо вистачало грошей, а в магазин привозили морозиво, то купували собі морозиво! Нехай наші діти і онуки не знають такого "Щасливого радянського" дитинства!
Я багато такого чув від літніх людей, сум та й годі..багато хто вмер як у 30- х роках та 46-47-х від голоду, багато чого чув, та своїм нащадкам передаю тепер що знаю про той час, комунізм це зло!! А радянська імперія то є пекло...
Вітаю! Мою матір вигнали зі школи як "буржуйского послєдиша" в 1929 році. Їй було тоді 12 років. Вона була досить рослою дівчинкою. Паспортів тоді не було і вона, щоб її прийняли на роботу, сказала, що їй 14 років. Її взяли на роботу будувати ЦОФ на шахті Засядько. Її робота була носити дві цеберки з бетоном. Дитячий труд у срср не "використовувався"! Це тільки таке було на Заході! Таких дітей на будівнитцві було дуже багато і вони виконували всі важкі роботи нарівні з дорослими.
Моя мама та іі сестри теж на подібних роботах були, тягали цеглу або руду, довбали землю, але все одно жінки надавали перевагу працювати там, а не в колгоспі. Крим того тих грошей не отримували, бо примушували купувати облігаціі, які совок так і не оплатив. Краіна ще не оготовлалась. а вони лапотніки в космос першими полетіли. На Сибірі репресованих жінок, особливо після війни коли чоловіків на війні перебили.
Цв жінки могли бути й не літні. На таких роботах зношувались швидко. А пенсія була в 55 років, якщо не було гарячого стажу. До цього віку з жінок вижимали все.
Треба додати ще заводи- льонозавод, лісозавод, різні комбінати- мясо комбінат, наприклад. Найкраща продукція з яких шла на москву і пітєр. А працівники навіть до пенсії не доживали після тяжкої праці на цих катівнях, або залишалися інвалідами.
Моя мама виросла в селі ,для вступу в інститут мусила відпрацювати 2 роки на будівництві. Носила на другий поверх відрами розчин,цеглу,вимішувала розчин( цемент + пісок + вапно + вода)вручну ,тепер це змішують або буд. міксером,або бетонозмішувачем..Було їм тоді 18 років ,це початок 60 -х.
я теж згадала,що мама розровідала.як у 1960у році була вона мною вагітна 4місяці,тягала на взуттєвій фабриці взуття на 2поверх,підірвалася.мене зробили,лікарі видавили мене,але все життя страждала від опущення внутрішніх органів:болів живіт,поясниця.
Моя бабуся тягнула тачки зі щебенем для будівництва залізниці в нині окупованій тимчасово частині запорізької області, а дідуся ні за що на 10 років посадили при сталіні
Бабуся много чоловіка у Запорізькій області вручну розбивала той щебінь. Був голод, чоловік перейшов жити до молодшої жінки ,не доїхавши з фронту додому. Двоє дітей голодували. Але навіть цією працею не можна було прокормитись. То бабуся ще й шила на дому фіранки з використаних бинтів та перелицьовувала пальто. Дякуючи цьому вона та її діти вижили.
Життя в сесесері було настільки скрутним, що радянська жінка після 30 років виглядала на 15-20 років старшою. Коли компартія привідкрила залізну завісу і в "вяликую савєтскую страну" почали приїздити люди з капіталістичних країн, іноземці нам завжди казали, що в сесесері немає жінок середнього віку, а є тільки гарні дівчата та старі.
За часів Брежнева на бетонному заводі у Джанкої замість міксера використовували жіночій труд з совковими лопатами , а ви кажете про сталінські часи . Ото була механізація на найвищому рівні .
Моя мама , в молодості, працювала на цегляному заводі ,тягала вагонетки з цеглою .не дай бог такого життя , ні одежі нормальної , ні косметики , ні засобів гігієни ,за то пломбір смачний за американською технологією .не розумію людей ,які сумують по совку , це мабуть "стокгольмський синдром ".
Це ті жалкують хто сидів при владі біля державного корита і мав гроші і час стояти в черзі за тим морозивом і не жив в селі де морозива не було в продажу
Моя бабуся після війни впрягалася в плуга і орала за трудодні колгоспні поля. Я, дитя брєжнєвськох епохи, з 10 років працювала на совхозних полях за рахунок навчального процесу.Пам'ятаю, як студентами збирали помідори, звісно, теж за рахунок навчального процесу.Хто за день не збирав норму 60 ящиків, того увечері на лінійці "позорили". Тож рвали пупа, щоб не потрапити в цей список.Відповідно, всі ці наповнені ящики треба було самій винести і скласти край поля.
Слава захисникам України Кажете правду. Бо що було, то було. Дехто досі згадує смачне морозиво і не думає, що тоді йому було від 10 до 20 років, в магазині те морозиво було раз в тиждень чи в місяць, то воно могло медом здатися.
І мені теж про це подумалося. Я в дитинстві жила в маленькому містечку райцентрі, і морозиво до нас завозвли дуже рідко. Такий спогад: морозиво привезли у бідоні, і продавчиня ложкою набирала те морозиво у вафлянку, зважувала і віддавала покупцю. Брала гроші, віддавала решту, потім тими самими руками після грошей брала наступну вафлянку, і далі той самий процес. А це усе відбувалося під магазином надворі, у спекотну погоду, тому рухалася вона дуже повільно, і черга вишикувалася чималенька. Ось яке воно було, найсмачніше у світі морозиво.
@@ukrofinn1281 і дійсно ніхто не згадує, як воно було, а тільки його смачність. А подумати: якби я жив в Польщі чи Франції в той час, яке б у мене там було смачне морозиво? Хіба не зрозуміло, що вам тоді було мало років, ви були дитиною чи були ще молоді, ви на все дивилися іншими очима, ніж тепер. Невже тепер морозиво не смачне? Та зараз його всякого на вибір, а тоді одне єдине
Рельтати такого знущання над жінками бачимо у якості зростаючого на той час покоління: алконавти, бульбуляторолюбителі, розумово відсталі. Може то була така спрямована комуняцька програма по винищенню?
Ще пам'ятаю в селі по п'ять га буряків на одні руки, сапати, повірити, чистити і радюшкою грузити на машину, а вдома город, худоба, діти .Пам'ятаю тіток,з зігнутими спинами і руками до колін.
Мене, вагітну, посилали працювати на суботнику. Коли я відмовилася, літня колега сказала на мене, що теж мені принцеса знайшлася, он інша наша колега працювала так, що стався викидень- і нічого, жива. Я її запитала, чи їй від цього стало легше, від горя іншої жінки? І не вийшла на суботник.
Згадую своїх бабусь, вони в 60 років виглядали на 80, зморщені, з зірваними спинами, без зубів і купою хронічних вороб. Пенсія - 12 рублів, по 60 соток городу, у одної чоловік склав голову на війні, у другої контужений, з одним оком, хворий ветеран двох войн. Бабусі жили своїм натуральним хазяйством , ще й у колгосп ходили працювати за трудодні. З побутової техніки була м'ясорубка ручна і закаточна машинка. І це в той час, коли в Європі жінки мали побутову техніку: холодильники, пральні машини, праски, возики для дітей, гарно виглядали, фільми того часу приємно дивитися. А фільми радянські пропагували голий ентузіазм, важку працю, жінок в кухвайках і кірзачах, бідність і насилля в сім'ях.
При этом женщины впрягались в быт (готовка, уборка). Конечно, без посудомоечных машин или стиральных машин-автоматов. Мультиварок, памперсов тоже не было. Как и прокладок - тряпочки в трусы клали. А гинекология вообще была карательная. А дети с 2 месяцев на 5 дней в яслях уже были
мама розповідала,що наша сусідка в 1960році змушена була свого 1річного сина на весь робочий день залишати в спеціально зробленій дерев'яній клітці.а чи з їжею,чи з водою,не знаю
@@otaman2014 це як з 9травня в росії і іншими наче памятними датами битв, поки країни сумують що вних в такий такий то день загинуло багато населеня то в рф це святкові дні і святкують вони погибель як свою так і сусідів. Якби вони в школах говлрили на тему здорової сімьї а не героїзму предків який заключаєця в тому що вони померли то в них булоб здоровіше суспільство.
Знущання перш за все - це відсутність гігієнічних засобів для жінок. За весь час існування совка жінки щомісяця щось мастерили самі з підручних матеріалів. Держава на будь-якому етапі свого розвитку не вважала за потрібне забезпечити жінок прокладками.
мій батько розповідав моїй мамі,як він медогляд проходив у військоматі у 50ті роки.голих хлопців вистроїли ,оглядав лікар зовні.у одного ззаду солома стирчить.лікар питпа в нього:ви газетами пользуєтєсь?тоді всі газетами підтирались.а якщо хтось портретом сталіна-політику пришивали.хлопець відповів:я газетів не читаю.туалетний папір з'явився доступно без дефіциту і без блату без кілометрових черг після розвалу срср.а ви про жіночі прокладки чи про памперси.....
ВОНИ ДІТЕЙ ГНАЛИ НА ТЯЖКІ РОБОТИ? ЦЕ НЕ КРАЇНА БУЛА, А КОНСТАБІР! ЩОБ мацква все відчула на собі в повному обсязі, А МИ ПРОКОНТРОЛЮЄМО, ЩОБ ТАК І БУЛО! СЛАВА ЗСУ!✌✌✌🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍🏽👍🏽👍🏽👏👏👏✊✊✊❤❤❤!
Наші чоловіки так звикли до такого знущання,що досі ніяк не відвикнуть.Дуже багато жінок тягнуть додому тяжкі сумки з продуктами,дітей водять по гуртках,лікарнях,працюють на роботі до пізна.А чоловіки пивце,телевізор і приготуй мені ще вечерю і дай ширнути тобі між ніг.Тому зараз багато жінок бізнес розвивають і не хочуть заміж і народжувати дітей. Я при сучасній так званій незалежності теж тягала штангу і стала чемпіонкою світу з пауерліфтингу,щоб заробити на квартиру.Присідала зі штангою 265 кг.
Часом, окрім занять штангою, можливо варто шукати гідного чоловіка, робити щось для того, щоб бути корисною для майбутньої сім'ї ? А так - пивце, ширнути поміж ніг, і т.п..
@@vladimirbulba4978 я не надіялась на когось,а лише на себе,того маю і ім'я і житло і мудрість життєву. Як каже пан Кличко:в этом мире каждый сам за себя! І я мала двох чоловіків,один дуже сильно побив ,а інший бажав нам з дитиною смерті,щоб забрати мою квартиру.
Найгірше те, що жінки звикли до такого. І бажання брати на себе надважкі завдання, пишатися цим і принижувати інших, більш "слабких" ще в багатьох, особливо старших жінок часто трапляється(
і дитячу працю використовували.діти в школі мили підлогу щодня в класі,гребли опале листя,перед канікулами-генеральне прибирання у класі:парти,вікна підлога.я була висока.тому мила люстри під стелею.на стіл ставили стілець,на який я залазила.вчителька і 2учні стояли на підстраховці на випадок,якщо я падати буду.я висоти не боялась,тому не падала.лише тепер майже через 50 років я дізнались,що вище 1,3метра це вважпється робота на висоті,на яку допускається дорослі працівники після інструктажа по техніці безпеки.а ми були діти 12-14років.і зараз є люди,які хотять повернути срср
Нет,не детский труд,тогда.зто.звучало приучать.к.труду,и что страшного в том,сто ребенок щваброй помоет пол,зто называлось.самообслуживание10минут помыть.пол-зто.детский труд,ну да.сейчас с маникюром.в 12лет,кольцом в носу.и.крашеными волосами.кто.ж.будет мыть,дети
@@НатальяМихайлина-ю3ы моя мама переживала за меня,что я после перелома обеих рук должна переворачивать на бок тяжелые деревянные парты чтобы помыть пол.у нас в школе туалет был на улице с обосраными дырками,как и сейчас заведено в росии.дети на обуви несли в класс мочу и дерьмо с мухами,глистами,а мы мыли пол без перчаток,про них никто не догадывался.хорошо,что рукомойник был в коридоре,с мылом руки помыть, уборщицы наливали туда воду и выносили использованную.теперь в этой школе цивилизованный туалет,уборщицы моют пол,а не дети.детей надо приучать к труду,но чтобы это было не в ущерб их здоровью и учебному процессу.все навыки труда,чему меня научили в детстве в школе и родители мне пригодились на всю жизнь.а нынешние дети станут взрослыми,ничего не умеют,кто их будет няньчить?
Моя тітка в Полтавській області працювала на фермі у свинарнику. Щоб нагодувати свиней також штовхала здоровенну вагонетку,підірвала навіть шлунок. Інша -у Броварах на будівельному заводі,з 16 років. Тягала таке важке,що опустилася нирка.
А хто пам'ятає, скількі декретного часу надавали жінкам? Діточок в ясла відправляли в один рочок! Ну а жінкам - далі пахати!!! Ще добре, коли в садочок могли віддати, по селам гляділи старі сусіди. Керівники совка здійснювали злочини проти своїх громадянок😢
@LiubovUA Який рочок? В три місяці. Моя мати старшу дитину вимушена була віддати в три місяці у цілодобові яслі (1962 рік), бо декрет стільки був. Більше не можна, йди на завод працювати далі. Дитину побачиш у неділю раз на тиждень. Я коли малою бачила її фото як вона мене годує груддю не могла зрозуміти, навіщо вони з батьком те фотографували, незручно! Пізніше зрозуміла - вона не могла натішитися, що мене може годувати сама, а не здавати у яслі, бо це вже було значно пізніше і той декрет можна було брати більше.
А ще після цих пекельних робіт жінка йшла додому і там продовжувалась друга зміна - готування, прибирання, уроки з дітьми. Бо то все «бабські справи», якими радянські питущі мужики не переймались. В багатьох сімʼях чоловік бив дружину, але про це не прийнято було говорити. «Бив - значить заслужила». Плюс не було засобів контрацепції і як наслідок 5 млн абортів (без наркозу ) щороку, і жінка могла банально стекти кров’ю з «найкращою в світі медициною».
В Україні продовжується декомунізація... На Закарпатті відтепер у селі Колодне є вулиця Степана Бандери, а у селі Угля - Романа Шухевича!..У місті Свалява з'явилися вулиці Романа Шухевича та 128-ї бригади...Дуже якісні перейменування у селі Колочава на Закарпатті. Замість совку - вулиця Романа Шухевича, Небесної Сотні та Олександра Оксанченка.
Здається в совку взагалі сніг не прибтрали. Пам'ятаю як ми будували фортеці в Києві з снігових пресованих плиток які двірники вибивали з асфальту ломами. Це було тому що сніг не прибирали вчасно, бо не було механізації, і вже чистили доріжки в дворах коли сніг був утрамбований пішоходами і автомобілями. Зараз такого вжене побачиш.
У 2004 році один американець побачив у Києві жіночу бригаду, яка клала асфальт на Русанівському бульварі, довго стояв і дивився, як вони тягати асфаль лопатами, а чоловік-бригадир роздавав вказівки. Жінки доволі швидко справлялись з роботою, і американець сказав, що на таку ділянку дороги в Америці пішла б неділя роботи з застосуванням техніки. Він багато разів розповідав про це у себе вдома, бо ніколи не бачив нічого подібного.
Асфальт лопатами, трамбування розігрітими залізними прасками на довгому залізному держаку, а під асфальтом щебінь, або просто земля. Швидко? Так. Якісно? Ні.
Є картина братів Ткачових"Лихоліття". Жінки під час війни або трохи після впряглися замість коней в плуг. Звичайно, після війни не вистачало коней, чоловіків, пального для тракторів, тільки жінок було достатньо...
А зараз жінки виключно усі тільки по магазінам, перукарням та модним бутикам ходять??? Давно був у сільській місцевості???? Знаеш, що таке тримати 4 корови та 10 свиней, щоб вижити???? Половина фото, то жіноче зека....На деяких фото жінки не виглядять рабсько-замученими...Моя бабця прожила до 89 років і вмерла у 1991, а мати тільки до 70 і вмерла у 2018!!!! Та і зараз жінки і на шахтах і дальнобоями працюють, може покажешь як на МАНАХ та ДАФАХ жінки колеса міняють або вугілля добувають????....І це не від гарного життя! Не захищаю совок, але не треба ним прикривати сьогодення...ми поки навіть до Польші не доросли. До речи, а чому не показати працю наших жінок на полському зборі суниці чи оливок у Греціїї...там так мило, як і на заводах Німетчини чи Бельгії.
Тоді жіночки працювали на свою державу :будували заводи ,дороги ,школи ітп, А зараз,носять судна в чужій країні ,збирають полуницю по12-14год на день .Роками не бачать своїх дітей !😢😢😢 О сестри ,сестри горе вам ! Мої голубки молодії Ви в наймах виросли чужії У наймах коси побіліють У наймах сестри й помрете ! ..........Т Г .Шевченко . Таке наше сьогодення ! 😢😢😢
Смачне морозиво, ага. Моя покійна бабуся в 12-13 років била лід для виробництва того морозива: чимось на кшталт лому у великій ступі дрібнила лід. Зашибісь робота для дитини. Ще в 13 років бралася за підробіток розвантажувати вагони, але там старші чоловіки та жінки її жаліли і вона таскала по скільки по стільки.
Дякую за випуск, але на 4:47 правильно було б сказати не "помічниця каменяра", а "помічниця муляра". Адже каменяр - згадайте І. Франка - це той, хто видобуває каміння. Хоча, не виключаю, що в совку на кам’яних кар’єрах жінки теж працювали. Ще раз дякую за випуск, як і за всі відео вашого каналу.
А дикретний отпуск после родов , 3 месяца ☝️😱, детей в грудничковые группы , постарше в садик на неделю 🤯, и вперёд строить комунизм 😡🤬пусть горит в аду этот СССР 🤬🤬🤬🤬
А сьогодні не знущається влада над народом? Над жінками, старими,дітьми? Майте совість,сили та сміливість,кажіть правду. Добре срати на минуле,нвхто не відповість,бо померли. А зараз? Шо твовиться щараз?!!
Звездеж,все було по різному в кожному регіоні. А ти зараз живеш і всі ми живимо в домах простроеними жінками. В нас є пам'ятник незалежності. Пів дома построено в СССР а пів недостроєно,бо стали незалежні. Так в стоїть,пів дома заселено,а пів дома розвалля до третього поверху,і це одна будівля.
Я ненавиджу СССР з його брехнею.Брехали завжди і всюди.Примушували приходити на демонстрації насильно. Назавжди запам'ятала як на 7листопада пригнали всіх робітників і одна жінка з двома маленькими дітьми бігла в тій колоні.Одне дитя на руках,а друге років 3,тягла за руку.А хто не прийшов об'яснювальна начальнику.
Не зрозумів , а в чому "знущання" ?! Якщо в жінок такі ж права , як і в чоловіків , то й обов'язки мають бути такими ж !!! Але чомусь про рівні права жінки всюди волають , а про рівні обов'язки мовчать ! До того ж прав у жінок що в СРСР , що зараз , значно більше , ніж у чоловіків , а обов'язків значно менше ! Особливо в шлюбному законодавстві та в зобов'язаннях перед державою !
Що ти мелеш, жінка вона ніжне створіння вона від народження не може виконувати важку працю і тягати важке, але тобі це не дійде, тому що ти обіженка, от і все 😂
Ви звалили все в одну кучу. Після воєнні фото і 70-80 років. Після війни чоловіків не було,а дітей і батьків без пенсії кормить треба було.на заводах давали спецодяг,давали мило хоз. Видавався харчовий пайок. Діди на роботу ходили з торбинками і потроху приносили пшоно,муку ,цукор. Влаштуватись на роботу було проблемою бо все було розбите ось і працювали де найшлось. Мене ніхто не заставляв бути кранівницею я сама вирішила бо 300-400 рублів були дуже хороші гроші. У18 років іти в три зміни то дуже тяжко,але сама жила і батькам допомагала. Таких як я мабуть мільйони,хто хотів бути вчителькою той вчився. Могли батьки щось заборонити а влада нас не примушувала. Чому зараз хаять Союз,більше нічим заняться?Що тоді що зараз добрались до влади і крадуть.
Наконец-то положительный комментарий,а то все плохо и плохо,вы очень.хорошо.написали,как.и.кто.и.почему.работал,так написать могут.люди,которые жили.в.то Время!!
Не можна створити рай на землі, не залучивши жінку на тяжку роботу. Сучасним крикунцям про рівність (не рівноправність), коли не хочеться знайти і виконувати своє призначення, треба дивитися такі відео.
Після воєне время,краіну підняти треба і увесь совок,особливо тереторію росіі ,бо там до війни біда була,а після не краще,а сами росіяни ( руськи) тікали до інших совкових краін,бо-хорошо там ,где нас нет. Тому усіх людей ,не завісимо від половоі статі , експлутували.
Помощь колхозу от.пионеров и комсомольцев,а правление колхозов держало шефство над.детсадами,школами,покупали.спортинвентарь,книги и прочее,а пионерлагеря,в которых отдыхал и на.берегу моря за12р путектевка оплачивал то-то.же колхоз,а бесплатно возил.колхоз.нп.зкскурсии.и т.д
від такої роботи в 30 років виглядали пятидесятирічними
СРСР був брехливою країною, але яка вміла подати свої мінуси як найбільші досягнення та шикарно промивати мізки населенню
Тпк як і за 30 років заробітків на чужині
У союзі нікого не шкодували - ні чоловіків, ні жінок, ні дітей.
ні мертвих
СРСР був брехливою країною, але яка вміла подати свої мінуси як найбільші досягнення та шикарно промивати мізки населенню
Ні ветеранів
А в Україні......
@@otaman2014а Україна не є копією союза
Дякую.
Окрем .би розповісти ,як в селі в колгоспі жінки працювали на полях в спеку по 10-14 годин навіть без води...і все то за ТРУДОДНІ,тобто задарма.
Далеко не всі орієнтуються у значенні терміну ТРУДОДЕНЬ. Це не просто відпрацьований день. Це виконання відповідної денної норми. Часто траплялося так, що за відпрацьований день колгоспнику зараховувалася лише частина трудодня, наприклад, 0,5, 0,75 або 0,8 трудодня.
СРСР був брехливою країною, але яка вміла подати свої мінуси як найбільші досягнення та шикарно промивати мізки населенню
@@ОлександрМартинюк-в6л мабуть нараховували більше тим, хто був у добрих стосунках з головою колгоспу
І в результаті голови колгоспу перетворилися на місцевих латифундистів, завідувачі фермами на власників фірм, а проста колгоспна голота так і лишилася голотою з власним шматочком землі, які голота здає у оренду латифундистам за кілька мішків збіжжя
@@Wargfox, створене на болотах прислів'я стверджує: «По Сеньке шапка.» В радянський час цей вислів трансформувався в таке: «Хто на кого вчився, той так і має, так і живе.»
Пам'ятаю прабабцю, який років 90 було і вона за ткацьким верстатом вдома ткала полотно, а потім ще й рушники вишивала, такого рушника маю й донині! Пам'ятаю як бабця за трудодні працювала в колгосп, а потім ходила в контору розписуватись за трудодні (був такий журнал де ставили "палички" за робочий день, навіть пам'ятаю, як бабця занурювала перо в чорнильницю і виводила в графі прізвище! А цукерки у нас були такі, різала бабця буряк і пекла його у печі, смакота неймовірна! Ще пам'ятаю "солодкий" день коли дідусь привозив додому зароблений цукор, це така пірамідка конусом з цукру у синьо-білому целофані, а потім розбивав його молотком на дрібні шматочки, а вже потім з тим маленьким шматком цукру пили чай! Я малий (років 5-6)виводив з ранку пасти корови, з ранку завжди було холодно, а коли якась корова "відбомбилася" то я ставав босими ногами у те гівно аби погріти ноги, і так від бомби до бомби! З такими, як і я малими ловили жаби та п'явки, а потім за 9 кілометрів ходили здавати їх в аптечний пункт, якщо вистачало грошей, а в магазин привозили морозиво, то купували собі морозиво! Нехай наші діти і онуки не знають такого "Щасливого радянського" дитинства!
А тепер діти двірника і олігарха чиновника однаково живуть?так що не блей панів не було
Я багато такого чув від літніх людей, сум та й годі..багато хто вмер як у 30- х роках та 46-47-х від голоду, багато чого чув, та своїм нащадкам передаю тепер що знаю про той час, комунізм це зло!! А радянська імперія то є пекло...
Каналу 👍
совєтський союз - найбрехливіша і найогидніша тоталітарна держава у світі, яка ще не засуджена за свої численні злочини проти людяности.
СРСР був брехливою країною, але яка вміла подати свої мінуси як найбільші досягнення та шикарно промивати мізки населенню
І сумніваюсь, що буде засуджена. Засудити, а далі?Невигідно, набагато краще для Заходу торгувати з совком-рашкою
@@otaman2014на жаль є ще недоумки які плачуть за совком.
Нас було 50 міліонів тепер 45 кого судити патріоти ви срані?
Вітаю! Мою матір вигнали зі школи як "буржуйского послєдиша" в 1929 році. Їй було тоді 12 років. Вона була досить рослою дівчинкою. Паспортів тоді не було і вона, щоб її прийняли на роботу, сказала, що їй 14 років. Її взяли на роботу будувати ЦОФ на шахті Засядько. Її робота була носити дві цеберки з бетоном. Дитячий труд у срср не "використовувався"! Це тільки таке було на Заході! Таких дітей на будівнитцві було дуже багато і вони виконували всі важкі роботи нарівні з дорослими.
😢❤😢
😢
Слава Україні та смерть окупантам 👍
Я саме народився і виріс у місті залізничників. І бачив на власні очі, як важко працювали жінки. Саме тягали ці грьобані шпали.
Моя мама та іі сестри теж на подібних роботах були, тягали цеглу або руду, довбали землю, але все одно жінки надавали перевагу працювати там, а не в колгоспі. Крим того тих грошей не отримували, бо примушували купувати облігаціі, які совок так і не оплатив. Краіна ще не оготовлалась. а вони лапотніки в космос першими полетіли. На Сибірі репресованих жінок, особливо після війни коли чоловіків на війні перебили.
Цв жінки могли бути й не літні. На таких роботах зношувались швидко. А пенсія була в 55 років, якщо не було гарячого стажу. До цього віку з жінок вижимали все.
Згоден. СРСР був брехливою країною, але яка вміла подати свої мінуси як найбільші досягнення та шикарно промивати мізки населенню
Скільки буханок хліба міг купити пенсіонер тодв і тепер, заплативши комуналку.
@@Andrii-x7iа окрім хліба було що купити і було за що?на все були дефіцити і блат-початкова стадія хабарництва
@@Andrii-x7iхліба міг купити багато, яким відгодовувати свиней. Але мʼяса вже не міг купити
@@Andrii-x7i питання в тому, що ще міг купити радянський пенсіонер, крім сірих буханок?
Треба додати ще заводи- льонозавод, лісозавод, різні комбінати- мясо комбінат, наприклад. Найкраща продукція з яких шла на москву і пітєр. А працівники навіть до пенсії не доживали після тяжкої праці на цих катівнях, або залишалися інвалідами.
Моя мама виросла в селі ,для вступу в інститут мусила відпрацювати 2 роки на будівництві. Носила на другий поверх відрами розчин,цеглу,вимішувала розчин( цемент + пісок + вапно + вода)вручну ,тепер це змішують або буд. міксером,або бетонозмішувачем..Було їм тоді 18 років ,це початок 60 -х.
Це теж факт про який багато хто забув! В багатьох вишах прийом був тільки при наявності стажу роботи для дівчат та після служби в армії для хлопців!!!
СРСР був брехливою країною, але яка вміла подати свої мінуси як найбільші досягнення та шикарно промивати мізки населенню
я теж згадала,що мама розровідала.як у 1960у році була вона мною вагітна 4місяці,тягала на взуттєвій фабриці взуття на 2поверх,підірвалася.мене зробили,лікарі видавили мене,але все життя страждала від опущення внутрішніх органів:болів живіт,поясниця.
Моя бабуся тягнула тачки зі щебенем для будівництва залізниці в нині окупованій тимчасово частині запорізької області, а дідуся ні за що на 10 років посадили при сталіні
СРСР був брехливою країною, але яка вміла подати свої мінуси як найбільші досягнення та шикарно промивати мізки населенню
@@otaman2014любий авторе, відійдіть від стереотипних відповідей! Задійте, нарешті, власний мозок та фантазію, інакше на вас не підпишусь!😂
Бабуся много чоловіка у Запорізькій області вручну розбивала той щебінь. Був голод, чоловік перейшов жити до молодшої жінки ,не доїхавши з фронту додому. Двоє дітей голодували. Але навіть цією працею не можна було прокормитись. То бабуся ще й шила на дому фіранки з використаних бинтів та перелицьовувала пальто. Дякуючи цьому вона та її діти вижили.
Ваш канал, це скарб. Дякую за роботу!
У Харкові з'явилися вулиці в честь героїв УНР Івана Липи, Кості Реутова, Олександра Плітаса, Григорія Сосідка, Юрія Колларда...
Це чудрвр
І пннсія виросла одразу, разом з мінімалкою. Заграли підміняти поняття.
@@Andrii-x7iкацапа йди на х. 😂😂😂
Слава Богу🙏🙏🙏
Харків повернув старі назви яки там і були до 17 року.
Я, думаю, що це жінки середнього віку. Їм по 35 - 45 років приблизно буде. В СССР жінки та й чоловіки виглядали значно старше свого віку.
СРСР був брехливою країною, але яка вміла подати свої мінуси як найбільші досягнення та шикарно промивати мізки населенню
Це від щастя😁😁😁
Дякуємо за відео ❤❤❤
Дякую за підтримку
Треба обов'язково показувати це й сучасним феміністкам!
100 відсотків
Життя в сесесері було настільки скрутним, що радянська жінка після 30 років виглядала на 15-20 років старшою. Коли компартія привідкрила залізну завісу і в "вяликую савєтскую страну" почали приїздити люди з капіталістичних країн, іноземці нам завжди казали, що в сесесері немає жінок середнього віку, а є тільки гарні дівчата та старі.
За часів Брежнева на бетонному заводі у Джанкої замість міксера використовували жіночій труд з совковими лопатами , а ви кажете про сталінські часи . Ото була механізація на найвищому рівні .
Дякую за працю
Дякую за вашу підтримку
Моя мама , в молодості, працювала на цегляному заводі ,тягала вагонетки з цеглою .не дай бог такого життя , ні одежі нормальної , ні косметики , ні засобів гігієни ,за то пломбір смачний за американською технологією .не розумію людей ,які сумують по совку , це мабуть "стокгольмський синдром ".
Це ті жалкують хто сидів при владі біля державного корита і мав гроші і час стояти в черзі за тим морозивом і не жив в селі де морозива не було в продажу
@@ЛіляЗабодайкіна ті,хто був при "кориті", той у чергах за морозивом не стояв, жерли як не в себе
Моя бабуся після війни впрягалася в плуга і орала за трудодні колгоспні поля. Я, дитя брєжнєвськох епохи, з 10 років працювала на совхозних полях за рахунок навчального процесу.Пам'ятаю, як студентами збирали помідори, звісно, теж за рахунок навчального процесу.Хто за день не збирав норму 60 ящиків, того увечері на лінійці "позорили". Тож рвали пупа, щоб не потрапити в цей список.Відповідно, всі ці наповнені ящики треба було самій винести і скласти край поля.
Слава захисникам України
Кажете правду. Бо що було, то було. Дехто досі згадує смачне морозиво і не думає, що тоді йому було від 10 до 20 років, в магазині те морозиво було раз в тиждень чи в місяць, то воно могло медом здатися.
І мені теж про це подумалося. Я в дитинстві жила в маленькому містечку райцентрі, і морозиво до нас завозвли дуже рідко. Такий спогад: морозиво привезли у бідоні, і продавчиня ложкою набирала те морозиво у вафлянку, зважувала і віддавала покупцю. Брала гроші, віддавала решту, потім тими самими руками після грошей брала наступну вафлянку, і далі той самий процес. А це усе відбувалося під магазином надворі, у спекотну погоду, тому рухалася вона дуже повільно, і черга вишикувалася чималенька. Ось яке воно було, найсмачніше у світі морозиво.
@@ukrofinn1281 і дійсно ніхто не згадує, як воно було, а тільки його смачність. А подумати: якби я жив в Польщі чи Франції в той час, яке б у мене там було смачне морозиво?
Хіба не зрозуміло, що вам тоді було мало років, ви були дитиною чи були ще молоді, ви на все дивилися іншими очима, ніж тепер.
Невже тепер морозиво не смачне? Та зараз його всякого на вибір, а тоді одне єдине
Плюс,, веселая" жизнь в коммуналках и главное!,, справедливый"налог ,,на яйца"!!!✌💯
Дякую.
СРСР був брехливою країною, але яка вміла подати свої мінуси як найбільші досягнення та шикарно промивати мізки населенню
Рельтати такого знущання над жінками бачимо у якості зростаючого на той час покоління: алконавти, бульбуляторолюбителі, розумово відсталі. Може то була така спрямована комуняцька програма по винищенню?
не фантазуйте...
@@vadimyaremchuk659 які фантазії? Забув про Голодомор?
@@Wargfox яким боком голодомор до бульбулятора...???
Що таке бульбулятор?
@@vadimyaremchuk659ми півжиття прожили в срср тому не фантазуємо.це рашисти намагаються відбілити свій срср
Ще пам'ятаю в селі по п'ять га буряків на одні руки, сапати, повірити, чистити і радюшкою грузити на машину, а вдома город, худоба, діти .Пам'ятаю тіток,з зігнутими спинами і руками до колін.
Так,все це я бачив на мої очі,бо працював після 9 класу влітку у ремстройцехі підприємства Холодильник ,жили без батька 😂😂😂
Мене, вагітну, посилали працювати на суботнику. Коли я відмовилася, літня колега сказала на мене, що теж мені принцеса знайшлася, он інша наша колега працювала так, що стався викидень- і нічого, жива. Я її запитала, чи їй від цього стало легше, від горя іншої жінки? І не вийшла на суботник.
Згадую своїх бабусь, вони в 60 років виглядали на 80, зморщені, з зірваними спинами, без зубів і купою хронічних вороб. Пенсія - 12 рублів, по 60 соток городу, у одної чоловік склав голову на війні, у другої контужений, з одним оком, хворий ветеран двох войн. Бабусі жили своїм натуральним хазяйством , ще й у колгосп ходили працювати за трудодні. З побутової техніки була м'ясорубка ручна і закаточна машинка. І це в той час, коли в Європі жінки мали побутову техніку: холодильники, пральні машини, праски, возики для дітей, гарно виглядали, фільми того часу приємно дивитися. А фільми радянські пропагували голий ентузіазм, важку працю, жінок в кухвайках і кірзачах, бідність і насилля в сім'ях.
Дякую Автору за висвітлення правди💙💛
Дякую за випуск. У Вас чудове почуття гумору, так тримати!!!😅
вам смішно зараз так само як було смішно комуністам в срср коли вони глузували з жінок,чоловіків,з дітей?
Вподобайка в підтримку каналу 👍🇺🇦
Дякую вам за цікаве і правдиве відео!
Скільки себе пам'ятаю при совєтах, клали і ремонтували асфальт виключно жінки. А що творилося в колгоспах, це неможливо передати без матюків.
Дякую за вашу працю 👍 👍 👍... Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!!!
Успіхів ✌ ✌ ✌...!!!!!yt
Дякуємо за відео
При этом женщины впрягались в быт (готовка, уборка). Конечно, без посудомоечных машин или стиральных машин-автоматов. Мультиварок, памперсов тоже не было. Как и прокладок - тряпочки в трусы клали. А гинекология вообще была карательная. А дети с 2 месяцев на 5 дней в яслях уже были
@@marywalewska5684 ті яслі ще не для всіх були. Також треба було за них відробляти.
мама розповідала,що наша сусідка в 1960році змушена була свого 1річного сина на весь робочий день залишати в спеціально зробленій дерев'яній клітці.а чи з їжею,чи з водою,не знаю
@@ТетянаНужненко-я7ц бабуся чоловіка розповідала, що в її селі одна жінка прив'язала дитя до дерева, а те заплуталося в мотузці і повісилося.
@@ТетянаНужненко-я7ц :(((
Тетяна !Мої молодші сестри,1962та1964р.н.були в ясельній групі .Дітей приймали з 6 місячного віку.Чого ваша сусідка залишала маля вдома не зрозуміло .
Дякую за вашу працю 👍 👍 👍... Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!!!
Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!
Успіхів ✌ ✌ ✌...!!!!!yt
Дякую за Вашу працю 🇺🇦🇺🇦🇺🇦УКРАЇНА ОБОВ'ЯЗКОВО ПЕРЕМОЖЕ 🇺🇦🇺🇦🇺🇦 СМЕРТЬ ВОРОГАМ 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
3:34 Механізація в совку була на рівні механізованого заводу що випускав таблички свободних мест нет, проход воспрещен, в налічії нічего не імєєтца.
СРСР був брехливою країною, але яка вміла подати свої мінуси як найбільші досягнення та шикарно промивати мізки населенню
@@otaman2014 це як з 9травня в росії і іншими наче памятними датами битв, поки країни сумують що вних в такий такий то день загинуло багато населеня то в рф це святкові дні і святкують вони погибель як свою так і сусідів.
Якби вони в школах говлрили на тему здорової сімьї а не героїзму предків який заключаєця в тому що вони померли то в них булоб здоровіше суспільство.
Дякую за вашу працю 👍 👍 👍... Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!!!
Дякую за вашу працю 👍 👍 👍... Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!!!
Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!
Знущання перш за все - це відсутність гігієнічних засобів для жінок.
За весь час існування совка жінки щомісяця щось мастерили самі з підручних матеріалів. Держава на будь-якому етапі свого розвитку не вважала за потрібне забезпечити жінок прокладками.
одна кацапка казала моїй мамі тоді про свої критичні дні:а сарочка то зачем?
мій батько розповідав моїй мамі,як він медогляд проходив у військоматі у 50ті роки.голих хлопців вистроїли ,оглядав лікар зовні.у одного ззаду солома стирчить.лікар питпа в нього:ви газетами пользуєтєсь?тоді всі газетами підтирались.а якщо хтось портретом сталіна-політику пришивали.хлопець відповів:я газетів не читаю.туалетний папір з'явився доступно без дефіциту і без блату без кілометрових черг після розвалу срср.а ви про жіночі прокладки чи про памперси.....
А ще були шикарні абортарії та стоматології...😂
ВОНИ ДІТЕЙ ГНАЛИ НА ТЯЖКІ РОБОТИ? ЦЕ НЕ КРАЇНА БУЛА, А КОНСТАБІР! ЩОБ мацква все відчула на собі в повному обсязі, А МИ ПРОКОНТРОЛЮЄМО, ЩОБ ТАК І БУЛО! СЛАВА ЗСУ!✌✌✌🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍🏽👍🏽👍🏽👏👏👏✊✊✊❤❤❤!
Але на органи не викрадали
@@ОлексаДовбуш-ш8ш, ти одна з жертв?мізки вкрали?
Наші чоловіки так звикли до такого знущання,що досі ніяк не відвикнуть.Дуже багато жінок тягнуть додому тяжкі сумки з продуктами,дітей водять по гуртках,лікарнях,працюють на роботі до пізна.А чоловіки пивце,телевізор і приготуй мені ще вечерю і дай ширнути тобі між ніг.Тому зараз багато жінок бізнес розвивають і не хочуть заміж і народжувати дітей.
Я при сучасній так званій незалежності теж тягала штангу і стала чемпіонкою світу з пауерліфтингу,щоб заробити на квартиру.Присідала зі штангою 265 кг.
Та не переймайся - через рік/інший, ненависних тобі українців чоловічої статі вже не буде... зможеш далі вільно присідати
Часом, окрім занять штангою, можливо варто шукати гідного чоловіка, робити щось для того, щоб бути корисною для майбутньої сім'ї ? А так - пивце, ширнути поміж ніг, і т.п..
@@vladimirbulba4978 я не надіялась на когось,а лише на себе,того маю і ім'я і житло і мудрість життєву.
Як каже пан Кличко:в этом мире каждый сам за себя!
І я мала двох чоловіків,один дуже сильно побив ,а інший бажав нам з дитиною смерті,щоб забрати мою квартиру.
Штангою мозок придавило? Поїхала б раз на курорт, знайшла б чоловіка з квартирою і не треба було б штангу тягати.
Деякі фото виглядають так наче там німецькі військовополонені працюють.
Дякую за працю. В реченні не "це виглядало так", а " це мало такий вигляд". З повагою. Доброзичливо.
Доречно і цікаво.
Дякую.
Найгірше те, що жінки звикли до такого. І бажання брати на себе надважкі завдання, пишатися цим і принижувати інших, більш "слабких" ще в багатьох, особливо старших жінок часто трапляється(
і дитячу працю використовували.діти в школі мили підлогу щодня в класі,гребли опале листя,перед канікулами-генеральне прибирання у класі:парти,вікна підлога.я була висока.тому мила люстри під стелею.на стіл ставили стілець,на який я залазила.вчителька і 2учні стояли на підстраховці на випадок,якщо я падати буду.я висоти не боялась,тому не падала.лише тепер майже через 50 років я дізнались,що вище 1,3метра це вважпється робота на висоті,на яку допускається дорослі працівники після інструктажа по техніці безпеки.а ми були діти 12-14років.і зараз є люди,які хотять повернути срср
Нет,не детский труд,тогда.зто.звучало приучать.к.труду,и что страшного в том,сто ребенок щваброй помоет пол,зто называлось.самообслуживание10минут помыть.пол-зто.детский труд,ну да.сейчас с маникюром.в 12лет,кольцом в носу.и.крашеными волосами.кто.ж.будет мыть,дети
@@НатальяМихайлина-ю3ы моя мама переживала за меня,что я после перелома обеих рук должна переворачивать на бок тяжелые деревянные парты чтобы помыть пол.у нас в школе туалет был на улице с обосраными дырками,как и сейчас заведено в росии.дети на обуви несли в класс мочу и дерьмо с мухами,глистами,а мы мыли пол без перчаток,про них никто не догадывался.хорошо,что рукомойник был в коридоре,с мылом руки помыть, уборщицы наливали туда воду и выносили использованную.теперь в этой школе цивилизованный туалет,уборщицы моют пол,а не дети.детей надо приучать к труду,но чтобы это было не в ущерб их здоровью и учебному процессу.все навыки труда,чему меня научили в детстве в школе и родители мне пригодились на всю жизнь.а нынешние дети станут взрослыми,ничего не умеют,кто их будет няньчить?
❤дсяеую Вам за вашу працю🎉😊
Моя тітка в Полтавській області працювала на фермі у свинарнику. Щоб нагодувати свиней також штовхала здоровенну вагонетку,підірвала навіть шлунок.
Інша -у Броварах на будівельному заводі,з 16 років. Тягала таке важке,що опустилася нирка.
Цим бабусям могло бути й по 30 років, але одягнуті в куфайки, широченні комбінезони і кирзові чоботи вони виглядали всі одинаково, незалежно від віку.
А хто пам'ятає, скількі декретного часу надавали жінкам? Діточок в ясла відправляли в один рочок! Ну а жінкам - далі пахати!!!
Ще добре, коли в садочок могли віддати, по селам гляділи старі сусіди.
Керівники совка здійснювали злочини проти своїх громадянок😢
@LiubovUA
Який рочок?
В три місяці. Моя мати старшу дитину вимушена була віддати в три місяці у цілодобові яслі (1962 рік), бо декрет стільки був. Більше не можна, йди на завод працювати далі. Дитину побачиш у неділю раз на тиждень.
Я коли малою бачила її фото як вона мене годує груддю не могла зрозуміти, навіщо вони з батьком те фотографували, незручно! Пізніше зрозуміла - вона не могла натішитися, що мене може годувати сама, а не здавати у яслі, бо це вже було значно пізніше і той декрет можна було брати більше.
This is 100% truth! Many thanks for this video.
А ще після цих пекельних робіт жінка йшла додому і там продовжувалась друга зміна - готування, прибирання, уроки з дітьми. Бо то все «бабські справи», якими радянські питущі мужики не переймались. В багатьох сімʼях чоловік бив дружину, але про це не прийнято було говорити. «Бив - значить заслужила». Плюс не було засобів контрацепції і як наслідок 5 млн абортів (без наркозу ) щороку, і жінка могла банально стекти кров’ю з «найкращою в світі медициною».
Козаче дякую Вам за цікаве відео вітаю з Казакстану
В Україні продовжується декомунізація... На Закарпатті відтепер у селі Колодне є вулиця Степана Бандери, а у селі Угля - Романа Шухевича!..У місті Свалява з'явилися вулиці Романа Шухевича та 128-ї бригади...Дуже якісні перейменування у селі Колочава на Закарпатті.
Замість совку - вулиця Романа Шухевича, Небесної Сотні та Олександра Оксанченка.
Нажаль перейменування вул. переважно не на честь Героїв, а заради бабла на переоформленнях документів...🤨
@@серж-щ6я Саме в честь Героїв, якщо хочуть заробити- то перейменувіання десь на 20-му місці
@@серж-щ6я розкажіть які документи треба змінювати?
Моя вже покійна тітка у 30 років мала вигляд старої людини
З мене вподобайка та поширення! Дякую за ваші відео!❤
Посмотри на их лица, они счастливые.
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Cały czas mnie dziwiło ze kobiety w Rosji wykonują męskie prace na budowie... teraz już wiem ... dziękuję.
Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!
Успіхів ✌ ✌ ✌...!!!!!yt
Дякую за пізнавальне відео
це все правда.
Понадриваються жінки а тоді платитимуть податок за бездітність.
Даже добрый материал i фото.
Здається в совку взагалі сніг не прибтрали. Пам'ятаю як ми будували фортеці в Києві з снігових пресованих плиток які двірники вибивали з асфальту ломами. Це було тому що сніг не прибирали вчасно, бо не було механізації, і вже чистили доріжки в дворах коли сніг був утрамбований пішоходами і автомобілями. Зараз такого вжене побачиш.
Не придумывай. Женщины сами боролись за равноправие с мужиками. Вот и получили. Спасибо Терешковой.
У 2004 році один американець побачив у Києві жіночу бригаду, яка клала асфальт на Русанівському бульварі, довго стояв і дивився, як вони тягати асфаль лопатами, а чоловік-бригадир роздавав вказівки. Жінки доволі швидко справлялись з роботою, і американець сказав, що на таку ділянку дороги в Америці пішла б неділя роботи з застосуванням техніки. Він багато разів розповідав про це у себе вдома, бо ніколи не бачив нічого подібного.
В америці ця ділянка дороги слугува б декілька років , а в совку до першого снігу.
@@МихаилБорщов-р2т 100%
Асфальт лопатами, трамбування розігрітими залізними прасками на довгому залізному держаку, а під асфальтом щебінь, або просто земля. Швидко? Так. Якісно? Ні.
Знаємо ми такий асфальт вручну . Змило його вже дощами давно ! Технології совєцькі ! 😆
@@osnaqu3 Шкода, але американець більше не повертався на цей бульвар, щоб оцінити якість роботи.
А примус школярів збирати металобрухт. Казали, несить якомога більше,ніякого інструктожа по ТБ.
Є картина братів Ткачових"Лихоліття". Жінки під час війни або трохи після впряглися замість коней в плуг. Звичайно, після війни не вистачало коней, чоловіків, пального для тракторів, тільки жінок було достатньо...
Так, пригадую. А після обіду Шурик мив пляшку, щоб здати її або обміняти на повну і таким чином заощадити10 копійок.
А зараз жінки виключно усі тільки по магазінам, перукарням та модним бутикам ходять??? Давно був у сільській місцевості???? Знаеш, що таке тримати 4 корови та 10 свиней, щоб вижити???? Половина фото, то жіноче зека....На деяких фото жінки не виглядять рабсько-замученими...Моя бабця прожила до 89 років і вмерла у 1991, а мати тільки до 70 і вмерла у 2018!!!! Та і зараз жінки і на шахтах і дальнобоями працюють, може покажешь як на МАНАХ та ДАФАХ жінки колеса міняють або вугілля добувають????....І це не від гарного життя! Не захищаю совок, але не треба ним прикривати сьогодення...ми поки навіть до Польші не доросли. До речи, а чому не показати працю наших жінок на полському зборі суниці чи оливок у Греціїї...там так мило, як і на заводах Німетчини чи Бельгії.
При якій владі з збіднілому обкраденому народові жилося добре. На цей час може.
Зараз значно краще, при СРСР в селі з якого я родом було 20 телефонів та 3 приватних авто. Зараз авто 1 на 2-3 будинки, а телефони по 3-4 на сім'ю.
"Наш Маніфест"-Кozak system ❤🖤 Слава Нації-смерть ворогам..!
Лайк
Тоді жіночки працювали на свою державу :будували заводи ,дороги ,школи ітп, А зараз,носять судна в чужій країні ,збирають полуницю по12-14год на день .Роками не бачать своїх дітей !😢😢😢
О сестри ,сестри горе вам !
Мої голубки молодії
Ви в наймах виросли чужії
У наймах коси побіліють
У наймах сестри й помрете !
..........Т Г .Шевченко .
Таке наше сьогодення ! 😢😢😢
Вот цікаво вистачить автору сміливості, створити відео в якому, буде розсказані сьогодення,основні напрямки жіночіх робіт, та їх суспільне значення.
Правильно,критиковать государство,которого нет уже более,30л,легко,а сейчас?хватит духу?
Ой, знаю цю працю.....
Смачне морозиво, ага. Моя покійна бабуся в 12-13 років била лід для виробництва того морозива: чимось на кшталт лому у великій ступі дрібнила лід. Зашибісь робота для дитини. Ще в 13 років бралася за підробіток розвантажувати вагони, але там старші чоловіки та жінки її жаліли і вона таскала по скільки по стільки.
Зробіть будь-ласка випуск чи правда що нам передали літаки F-16
Дякую за випуск, але на 4:47 правильно було б сказати не "помічниця каменяра", а "помічниця муляра". Адже каменяр - згадайте І. Франка - це той, хто видобуває каміння. Хоча, не виключаю, що в совку на кам’яних кар’єрах жінки теж працювали. Ще раз дякую за випуск, як і за всі відео вашого каналу.
А дикретний отпуск после родов , 3 месяца ☝️😱, детей в грудничковые группы , постарше в садик на неделю 🤯, и вперёд строить комунизм 😡🤬пусть горит в аду этот СССР 🤬🤬🤬🤬
Я чув шо після війни в шахтах Кривого Рогу жінки працювали гірниками очисного забою, не прохідники з кріпильниками але теж важка і небезпечна праця
Мужчин не было,после войны.почти.женщ.одни и.были,бабуся моя ДнепроГЭС.ездила.восстанавливать,тоже вручную.тележки груженые возила,но никогда.по ню,никогда не унывала,дояркой.была,вручную.корм.раздавали.и.доили вручную,помню.кск вздыхала.сейчас.автодойка,сказка,а.не.работа,да.сил нет,прожила83г
А сьогодні не знущається влада над народом? Над жінками, старими,дітьми?
Майте совість,сили та сміливість,кажіть правду.
Добре срати на минуле,нвхто не відповість,бо померли.
А зараз? Шо твовиться щараз?!!
Як зрозуміти підвищення пенсійного віку для жінок і де робота !?
Яка робота?
@@ОлександрМартинюк-в6л щоб виробити страховий стаж .
Звездеж,все було по різному в кожному регіоні. А ти зараз живеш і всі ми живимо в домах простроеними жінками. В нас є пам'ятник незалежності. Пів дома построено в СССР а пів недостроєно,бо стали незалежні. Так в стоїть,пів дома заселено,а пів дома розвалля до третього поверху,і це одна будівля.
Я ненавиджу СССР з його брехнею.Брехали завжди і всюди.Примушували приходити на демонстрації насильно. Назавжди запам'ятала як на 7листопада пригнали всіх робітників і одна жінка з двома маленькими дітьми бігла в тій колоні.Одне дитя на руках,а друге років 3,тягла за руку.А хто не прийшов об'яснювальна начальнику.
Моя мама працювала на взуттєвій фабриці на чоловічому процесі.
Не зрозумів , а в чому "знущання" ?! Якщо в жінок такі ж права , як і в чоловіків , то й обов'язки мають бути такими ж !!! Але чомусь про рівні права жінки всюди волають , а про рівні обов'язки мовчать ! До того ж прав у жінок що в СРСР , що зараз , значно більше , ніж у чоловіків , а обов'язків значно менше ! Особливо в шлюбному законодавстві та в зобов'язаннях перед державою !
Що ти мелеш, жінка вона ніжне створіння вона від народження не може виконувати важку працю і тягати важке, але тобі це не дійде, тому що ти обіженка, от і все 😂
Ви звалили все в одну кучу. Після воєнні фото і 70-80 років. Після війни чоловіків не було,а дітей і батьків без пенсії кормить треба було.на заводах давали спецодяг,давали мило хоз. Видавався харчовий пайок. Діди на роботу ходили з торбинками і потроху приносили пшоно,муку ,цукор. Влаштуватись на роботу було проблемою бо все було розбите ось і працювали де найшлось. Мене ніхто не заставляв бути кранівницею я сама вирішила бо 300-400 рублів були дуже хороші гроші. У18 років іти в три зміни то дуже тяжко,але сама жила і батькам допомагала. Таких як я мабуть мільйони,хто хотів бути вчителькою той вчився. Могли батьки щось заборонити а влада нас не примушувала. Чому зараз хаять Союз,більше нічим заняться?Що тоді що зараз добрались до влади і крадуть.
Наконец-то положительный комментарий,а то все плохо и плохо,вы очень.хорошо.написали,как.и.кто.и.почему.работал,так написать могут.люди,которые жили.в.то
Время!!
Не можна створити рай на землі, не залучивши жінку на тяжку роботу.
Сучасним крикунцям про рівність (не рівноправність), коли не хочеться знайти і виконувати своє призначення, треба дивитися такі відео.
Розкажіть по можливосиі про роботу в селі Там теж було пекло
🇺🇦😊🇺🇦🇺🇦🇺🇦😇
" А ну ка девушки . а ну красавицы пускай поет про вас страна ... ! " - совєтська пісенька про цих бабів .
Після воєне время,краіну підняти треба і увесь совок,особливо тереторію росіі ,бо там до війни біда була,а після не краще,а сами росіяни ( руськи) тікали до інших совкових краін,бо-хорошо там ,где нас нет. Тому усіх людей ,не завісимо від половоі статі , експлутували.
Мені 69 років і я добре пам'ятаю як нас всім класом виводили збирати городину за дарма. Інтересно, як це називається, я до цих пір не знаю?
Помощь колхозу от.пионеров и комсомольцев,а правление колхозов держало шефство над.детсадами,школами,покупали.спортинвентарь,книги и прочее,а пионерлагеря,в которых отдыхал и на.берегу моря за12р путектевка оплачивал то-то.же колхоз,а бесплатно возил.колхоз.нп.зкскурсии.и т.д
Саме та рівність, якої так не вистачає США.
Якi ксзки.
Все так i було.