Jak z prawdziwy, efektywnym oddawaniem energii (mocy w W, prądzie przemiennym 230V) z samych paneli PV do odbiornika (bez dobierania z aku)? Czy jak jest deklarowane 6200 i można podłączyć w panelach max z PV / VDC do 500V to mając odbiór już AC ile da prawdziwej mocy 230V / AC? Bo różnie niestety z tą Chińszczyną bywa. Bardzo jestem ciekaw! Pozdrawiam
11:20 jakie jeszcze falowniki z aliexpresu mają funkcje ładowania aku z paneli a nie zużywaniu prądu na podawanie prądu do gniazdka? Pytam bo będę mieszkał w busie i kilowat straty na biegu jałowym na dobę to troszkę dużo. Wystarczyłoby mi 1500W, ale tdo takiego nie podepnę 3 paneli po 420W ( na dachu busa)+3 paneli (na gruncie) dlatego szybko wygasiłem myśli o 12V i przeszedłem na 24! A tu pasujące urządzenia są po 2,3kw- do 4,2kw. Jak żyć?
Dzięki Leszku. Polecam się na przyszłość. Twoje filmy są ciekawsze ale ja dopiero zaczynam. Na razie celuję w tych którzy zaczynają swoją przygodę z PV ale nie tylko również rzeczy związane ze sprzętami potrzebnymi przy domu. Bo głównie ci którzy posiadają domy inwestują w PV. Tak jak to jest a właściwie było na twoim kanale. Bo teraz masz głównie filmy związane z PV i magazynami.
czyli wygląda na to,że po uziemieniu falownika pojawia się stała faza-zawsze 230Vac na LIVE,0v na N względem ziemi.Nawet po którymś kolejnym uruchomieniu inwertera., CZy tak? Inwerter będzie zasilał piec gazowy C.O. z jonizacyjnym czujnikiem zapłonu i musi działać.Muszę być pewien przed zakupem.Pozdr,JS
Zakupilem takowy wczoraj, ogólnie spoko, poprzedni mial tylko 2kw wiec troche mało, co do anenji 6200w mam zastrzezenie odnośnie braku wejścia na konektory oczkowe z baterii. Jak na prąd rzędu 135 amper jaki ponoć falownik ma wytrzymać slabo to jest pomyślane
Jakie są straty na ładowaniu-rozładowywaniu a jakie na przetwornicy? Nie lepiej podłączyć aby wszystko działało na przetwornicy a akumulator gdy panele nie działają? I jeden cykl ładowania mniej?
Sorry za opóźnienie w odpowiedzi ale jestem na urlopie. Strat jeszce nie mierzyłem nie jest to dla mnie priorytetem. Nie mam tylu paneli żeby to wszystko działało z przetwornicy mam tylko 4.2kWp po 2.1kWp na wschód i na zachód więc tylko przez kilka godzin dziennie panele dają wystarczającą moc. Poza tym okresem muszą sięwspierac magazynem. Dlatego jest to tak ustawione że najpierw rano ładowany jest magazyn, Dopiero po jego naładowaniu uruchamiana jest przetwornica i zaczyna się ładowanie auta.Dopiero gdy ładowanie się zakończy grzana jest woda w zasobniku i tak aż do rozładowania baterii do 20%. I od rana cykl się ponownie zaczyna. Gdy przez kilka dni nie ma słońca to łąduję się z sieci (ale od ponad dwóch miesięcy nine miałem takiej potrzeby). Instalacja powstała głównie po to aby ładowac auta.
Kupiłem go pierwszego . Przez przypadek zaznaczyłem wysyłkę z Chin . Dałem z palca kod bo był tydzień 1. pazdziernika upust jakiś i spadło do 970 zl ;P Kupione 1 a 7 był w domu wysłali z DE . Bez Vat . Co mogę dodać . Sprzedawca bardzo ok . Falownik testuje bo działa bez bateri..Trochę pobawiłem się kilkoma trybami i powiem że dziwnie się zachowywał . Znaczy czesto sam wpadał w baypass . nie umiał się z niego zrzucić choć miał ustawione SOL , testowane tez SBU i SUB .. podobnie sie zachowywał dopiero jak odłączylem mu sieć to odrazu bez zwłoki przeszedł na same solary.. Ma też magiczny tryb SUF ;D Coś dla tygrysków warto potestować jak masz stary licznik albo 2 kierunkowy ;P .. Ogólnie jestem zadowolony .. Tyle że muszę popracować nad trybami bądz magazyn kupić bo po przeciązeniu Tzn braku mocy z paneli a mając pod ręką moz ultility czyli sieci nie umie się szybko przełaczyć tylko jest restar potem chwile trzeba odczekać znowu restar mysli pokazuje blad 15 i po jakiś 3 min przechodzi dopiero w baypass.. tak się zachowywał w momencie próby odpalenia odkurzacza 1400 wat kercher przemysłowy . A mając do dyspozycji z paneli 600-800 wat. Nie wiem czy to kwestia ustawień czy tak ma.. Po 2 stale chodzą wentylatory. Mozę i dobrze ..hmm muszę jeszcze tylko zbadać czy zasysają powietrze od dołu czy wyciągają z góry do dołu ? Narazie nie narzekam bo cenna dobra i tryb SUF czego raczej nie zobaczysz w innych falownikach na mocny plus .. Wiadomo ze to nie deya ale za tą cene mocny 4/5 daje. Narazie z 4900 wat widzialem na nim jakieś 3500 chyba albo 3200 wat .. A one max dawały 4200 .. Acha te same falowniki w PL lataly na aledrogo po 2.3k ;P ładnie ktoś kroił..
Kupiłem w tym samym terminie na AliExpress, wysyłka z DE, cena z wszystkimi rabatami 956 PLN do tego przyszedł zwrot z Letyshop na 26 PLN, czyli faktyczna cena to 930 zł. Jeszcze leży w kartonie, bo kupiony do testów, o tej porze roku to testowanie mija się z celem
Hej, mam pytanie. Jakie przewody zastosowaleś do rozdzielnicy na bypass, wyjście falownika na dom, czy były to LGY czy YKY? Ja zostosowałem 6mm2 YKY co okazało się błędem z perspektywy umieszczenia tego w korytku i transportu do rozdzielnicy domowej w zupełnie innym miejscu. Jak to ma się w przypadku LGY?
Cześć, mam pytanie mam ten falownik (zakupiony 2 tygodnie temu) zauważyłem, że na zasilaniu z samych baterii- po przekroczeniu minimalnego nastawienia napięcia - falownik się wyłącza ( i tak ma być), ale po osiągnięciu napięcia nastawionego, by z powrotem zasilał odbiory już tego nie robi i jest tylko w trybie ładowania baterii. Przełączenie zasilania na odbiory następuje tylko po załączeniu zasilania z sieci- czy da się to jakoś ogarnąć?
Mój pracuje w trybie wyspowym zupełnie bez podłączenia do sieci. Zrobię krótki film z moimi ustawieniami falownika. Żeby wszyscy mogli porównać z ustawieniami u siebie.
@@HomeHubPL Byłbym wdzięczny, u mnie jak pisałem po rozłączeniu po wyczerpaniu baterii (zgodnie z moimi ustawieniami 46 V) i osiągnięciu stopnia naładowania z paneli ( moje ustawienia 50 V) nie załącza zasilania odbiorników- podaje mu AC z sieci i wszystko wraca do normy. Nie jest to oczywiście duży problem, mogę mu podawać stale AC sieci, ale chciałem ,,zaoszczędzić" by nie brał na czuwanie falownika watów z sieci.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie. Bo zależy to od wielkości instalacji PV, poboru mocy po stronie AC.Ale ogólnie można przyjąć że magazyn powinien mieć pojemność o dwu, trzykrotności mocy paneli. Czyli instalacja 5kWp to magazyn 10-15kW
Bardzo ważne dla mnie pytanie: Czy na falowniku hybrydowym jest możliwość całkowitego permanentnego zablokowania możliwości przesyłania energii do sieci, nawet jeśli aku będą naładowane do 100% i nie będzie poboru od strony użytkownika ?
Falownik Anenji/Easun itp w ogóle nie mają takiej opcji jak przesyłanie energii do sieci. Gdy nie ma odbioru z falownika po prostu przestaje on wytwarzać energię. Nieodebrana energia wtedy się marnuje. Dlatego dobrze mieć zapięty magazyn energii żeby było ją gdzie magazynować do wykorzystania np. w nocy. To jest falownik off-gridowy a nie hybrydowy. Hybrydowy falownik niskonapięciowy to np DEYE,.
@@HomeHubPL a przy falownikach hybrydowych np. Deye ? Szukam falownika hybrydowego do którego podepnę akumulator ale wolę aby nadwyżka energii się marnowała aniżeli szła do sieci OSD
@@PrezesPL Deye jest 4x droższy, musi mieć jakiś licznik by weryfikować oddanie prądu, taniej jest zrobić papier za 5 stów od elektryka, że wykonałeś instalację PV i włączasz się do sieci, a nadwyżka oddana do sieci obniży rachunki. Zaletą "prawdziwej" hybrydy jest to, że możesz go wpiąć do gniazdka i cały dom z tej fazy korzysta równolegle, faktycznie prawidłowo i tak trzeba to doprowadzić do rozdzielni. Tak samo możesz doprowadzić falownik offgridowy do rozdzielni, on będzie tylko pobierał moc z OSD, jak będzie miał za mało mocy z PV dobierze z sieci, ale całość idzie przez falownik i jest limit, jak będzie miał za dużo bez magazynu (albo będzie pełny) to zmarnuje, można dodać taki przełącznik jak do agregatu na heblu, tylko by było L+N i na wszelki wypadek zostawić możliwość szybkiego podłączenia tej fazy do sieci, można nadmiar zużyć na płynnie regulowanej grzałce do CWU, ale to już trzeba się pobawić by automatyka w kilku punktach domu sama ze sobą gadała, HA lub Domoticz, Arduino, itp. Jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa, czy normalne wyłączniki nadprądowe i różnicowe zadziałają na tym wynalazku offgrid jak będziesz miał pomieszane napięcia na N/L i gdzieś porobione w domu mostki N-PE, bez elektryka, przeglądu i pomiarów można sobie narobić problemów.
@@HomeHubPL Walczę od tygodnia bez sukcesu, może mam uszkodzony egzemplarz. Nie miałem problemu z Eusan i Voltronikiem. Czy ktoś podłączył ten model przez RS-232 do Home Assistanta? A czy testowałeś połączenie z akumulatorami przez RS-485?
Witam. Fajny pomysł przy imporcie z Chin wraz z odp. Rabatem. Ale gdy się kliknie, jest komunikat, że z poza UE towar powyżej chyba 150 $ jest obniżony o VAT i może być naliczony przy odbiorze. Gdy się policzy tą obniżkę, tyle wychodzi. Jak wygląda to w praktyce?
Jak nie naliczą, bo wysyłka może być jednak z magazynu UE, to sam powinieneś pobiec odprawić i zapłacić VAT/cło jeśli obowiązuje. Ale ludzie zapominalscy są, tyle teraz mają na głowie :D.
22:41 Czy to nie powinno być ocenione przez tych co reklamuą te falowniki/testują jako wada je wykluczająca? Czy nie myślałeś aby wymienić te kable na grubsze? Słyszałeś o ludziach którzy poprawiają po chińczyku i np prądowe ścieżki zalewają grubiej cyną?
@@domeritum Stało się tak, że podczas składania płyty głównej operator wkrętarki miał ustawiony tak słaby moment obrotowy że tylko kilka elementów było dobrze dokręcone. Śruby mocujące tranzystory do radiatora w większości można było odkręcić palcami i to te przegrzane elementy narobiły bałaganu. Dobra wiadomość jest taka że jest to naprawdę dobra konstrukcja i nie ma większego problemu z naprawą , dodatkowy plus jest taki że tranzystory będą wymienione na markowe i może wtedy to podziała kilka lat.
Jak masz dwa cykle ładowania magazynu w ciągu dnia, to nie magazyn jest za mały, tylko moc PV. Do tego trzeba dorobić grzałki ze sterowaniem SSR 4-20mA by płynnie konsumowały całą nadwyżkę PV, nie ogarniesz tego przełącznikiem, trzeba spać, jeść i czasem gdzieś wyjść.
@@JacekD To skąd te dwa cykle ładowania? Skoro są dwa ładowania,że dwa razy się rozładowuje, mówi o tym w filmie, a moc PV powinna być tak dobrana by chociaż w okresie letnim starczała na ładowanie i bieżące potrzeby, każdy ma inne, więc tego nie wywróżę z fusów. Magazyn elektryczny na 15kWh to >20k, albo z 10k jak się go samemu zrobi, taniej jest wstawić większy bufor/zasobnik CWU, gotowiec z nierdzewki 300 to 2,7k, niech dozbrojenie kosztuje jeszcze z 1k, nie jest to technika rakietowa by opłacać hydraulika, można taniej znaleźć z czarnej stali czy emaliowany, i naładować go w dzień prądem "odpadowym" niż tak jak tu w filmie grzać go nocą z akumulatora, dla mnie to kuriozalne. Za oszczędności można jeszcze dokupić PC do CWU, dodatkowe panele PV i da radę naładować 300dm3 nawet w pochmurne dni. A magazyn to można wykorzystać na inne rzeczy, których nie da się ogarnąć w dzień, jak się autko chce doładować wyjątkowo przez noc, komputery i światło wieczorkiem i porankiem, coś zostawić na UPS.
Cześć, mnie interesuje automatyka do przełaczania zasilania garaż-piwnica (taki prioryter zaslania). Możesz napisać co to jest? Od jakiegoś czasu szukam czegoś podobnego. Pozdrawiam
Ponad dwa tygodnie temu dotarł do mnie kupiony na Aliexpress falownik hybrydowy PowMr 10,5 kW. Nie działały przyciski ekranu LCD. Zauważyłem to jak falownik byl podłączony juz do pradu i chcialem go ustawić. Po ponownym zdementowaniu falownika i zajrzeniu do środka znalazłem odkrecone dwie śrubki od tego ekranu, co powodowało ze nie działały przyciski. Zainstalowalem falownik ponownie i Eureka... wszystko zadziałało. Ale radość byla krótka bo nie działa jeden z dwoch MPPT. Calkiem możliwe ze ktoras z tych srubek wpadła po płytę i narobila bałaganu. Pozostalem ze szmelcem za dwa i pół tysiąca😮
Nie mam sie za znawcę. A poza tym może to ty słyszysz inwenter, bo ja mówię inwerter. (Choć zawsze mogłem się gdzieś przejęzyczyć). P.S. Też napisałeś "Uwielmiam" a pouczasz innych ;-), Wyluzuj.
Trzeba coś robić ze zmagazynowaną energią. Bo inaczej bez sensu jest ją magazynować. NIe budowałem off-grida po to żeby mieć pełny akumulator. Bo wtedy cała energia ze słońca jeśli nie jest odbierana na bieżąco to się marnuje. A tak przynajmniej rano zaczyna się najpierw od naładowania baterii, potem dopiero startuje przetwornica i ładuje auta i grzeje wodę.
@@HomeHubPL sorry, tak to czuję i jestem przekonany, że nieduży magazyn powinien być buforem do podtrzymywania zasilania domu, a bojler i ładowanie "hulajnogi" powinny lecieć z paneli.
Bardzo dobra prezentacja.
Bardzo przydatne.
Dziekuje
Najlepszy chinski falownik czekałem na niego ponad miesiac czasu przyszedł w czwartek od piątku juz działa :)
Działa nadal? :)
Oczywiście że działa.
Dzisiaj kupiłem .Podmieniłem i po włączeniu obciążenia wywala błąd 15 i koniec z napięciem na wyjściu .
Jak z prawdziwy, efektywnym oddawaniem energii (mocy w W, prądzie przemiennym 230V) z samych paneli PV do odbiornika (bez dobierania z aku)?
Czy jak jest deklarowane 6200 i można podłączyć w panelach max z PV / VDC do 500V to mając odbiór już AC ile da prawdziwej mocy 230V / AC? Bo różnie niestety z tą Chińszczyną bywa. Bardzo jestem ciekaw! Pozdrawiam
11:20 jakie jeszcze falowniki z aliexpresu mają funkcje ładowania aku z paneli a nie zużywaniu prądu na podawanie prądu do gniazdka?
Pytam bo będę mieszkał w busie i kilowat straty na biegu jałowym na dobę to troszkę dużo.
Wystarczyłoby mi 1500W, ale tdo takiego nie podepnę 3 paneli po 420W ( na dachu busa)+3 paneli (na gruncie) dlatego szybko wygasiłem myśli o 12V i przeszedłem na 24! A tu pasujące urządzenia są po 2,3kw- do 4,2kw.
Jak żyć?
Wszystkie tak mają. Zawsze nawet "wyłaczone" ładują Aku. A właczasz tylko przetwornice
@@jacekozowicki2873
Za późno mnie poinformowałeś. już nabyłem osobny inwerter.
Ciekawy materiał pozdrawiam Leszek
Dzięki Leszku. Polecam się na przyszłość. Twoje filmy są ciekawsze ale ja dopiero zaczynam. Na razie celuję w tych którzy zaczynają swoją przygodę z PV ale nie tylko również rzeczy związane ze sprzętami potrzebnymi przy domu. Bo głównie ci którzy posiadają domy inwestują w PV. Tak jak to jest a właściwie było na twoim kanale. Bo teraz masz głównie filmy związane z PV i magazynami.
Jaka maksymalna średnica przewodu wejedzie w to złącze od magazynu energii w tym falowniku ?
Tak zgadza się cena z wysyłką z Chin jest pomniejszona , ale penie zostanie naliczony vat i cło przy odbiorze.
15:28 Ja w ogrodzie w busie też powinienem uziemić (na postoju?)?
czyli wygląda na to,że po uziemieniu falownika pojawia się stała faza-zawsze 230Vac na LIVE,0v na N względem ziemi.Nawet po którymś kolejnym uruchomieniu inwertera.,
CZy tak? Inwerter będzie zasilał piec gazowy C.O. z jonizacyjnym czujnikiem zapłonu i musi działać.Muszę być pewien przed zakupem.Pozdr,JS
Do pieca to dodaj sobie małego UPSa z czystą sinusoidą...
Zakupilem takowy wczoraj, ogólnie spoko, poprzedni mial tylko 2kw wiec troche mało, co do anenji 6200w mam zastrzezenie odnośnie braku wejścia na konektory oczkowe z baterii. Jak na prąd rzędu 135 amper jaki ponoć falownik ma wytrzymać slabo to jest pomyślane
Proponuję zrobić film na temat jak sparowac inwerter z Internetem na telefonie lub komputerze. Mam i nie umiem.
chętnie się przyłączę do prośby i z miłą chęcią się wyedukuję:)
Witam też się podepne pod temat sparowania falownika
Dobry pomysł
Sezon sie powoli konczy a filmu niema.
Jakie są straty na ładowaniu-rozładowywaniu a jakie na przetwornicy? Nie lepiej podłączyć aby wszystko działało na przetwornicy a akumulator gdy panele nie działają? I jeden cykl ładowania mniej?
Sorry za opóźnienie w odpowiedzi ale jestem na urlopie. Strat jeszce nie mierzyłem nie jest to dla mnie priorytetem. Nie mam tylu paneli żeby to wszystko działało z przetwornicy mam tylko 4.2kWp po 2.1kWp na wschód i na zachód więc tylko przez kilka godzin dziennie panele dają wystarczającą moc. Poza tym okresem muszą sięwspierac magazynem. Dlatego jest to tak ustawione że najpierw rano ładowany jest magazyn, Dopiero po jego naładowaniu uruchamiana jest przetwornica i zaczyna się ładowanie auta.Dopiero gdy ładowanie się zakończy grzana jest woda w zasobniku i tak aż do rozładowania baterii do 20%. I od rana cykl się ponownie zaczyna. Gdy przez kilka dni nie ma słońca to łąduję się z sieci (ale od ponad dwóch miesięcy nine miałem takiej potrzeby). Instalacja powstała głównie po to aby ładowac auta.
Kupiłem go pierwszego . Przez przypadek zaznaczyłem wysyłkę z Chin . Dałem z palca kod bo był tydzień 1. pazdziernika upust jakiś i spadło do 970 zl ;P Kupione 1 a 7 był w domu wysłali z DE . Bez Vat . Co mogę dodać . Sprzedawca bardzo ok . Falownik testuje bo działa bez bateri..Trochę pobawiłem się kilkoma trybami i powiem że dziwnie się zachowywał . Znaczy czesto sam wpadał w baypass . nie umiał się z niego zrzucić choć miał ustawione SOL , testowane tez SBU i SUB .. podobnie sie zachowywał dopiero jak odłączylem mu sieć to odrazu bez zwłoki przeszedł na same solary.. Ma też magiczny tryb SUF ;D Coś dla tygrysków warto potestować jak masz stary licznik albo 2 kierunkowy ;P .. Ogólnie jestem zadowolony .. Tyle że muszę popracować nad trybami bądz magazyn kupić bo po przeciązeniu Tzn braku mocy z paneli a mając pod ręką moz ultility czyli sieci nie umie się szybko przełaczyć tylko jest restar potem chwile trzeba odczekać znowu restar mysli pokazuje blad 15 i po jakiś 3 min przechodzi dopiero w baypass.. tak się zachowywał w momencie próby odpalenia odkurzacza 1400 wat kercher przemysłowy . A mając do dyspozycji z paneli 600-800 wat. Nie wiem czy to kwestia ustawień czy tak ma.. Po 2 stale chodzą wentylatory. Mozę i dobrze ..hmm muszę jeszcze tylko zbadać czy zasysają powietrze od dołu czy wyciągają z góry do dołu ? Narazie nie narzekam bo cenna dobra i tryb SUF czego raczej nie zobaczysz w innych falownikach na mocny plus .. Wiadomo ze to nie deya ale za tą cene mocny 4/5 daje. Narazie z 4900 wat widzialem na nim jakieś 3500 chyba albo 3200 wat .. A one max dawały 4200 .. Acha te same falowniki w PL lataly na aledrogo po 2.3k ;P ładnie ktoś kroił..
Kupiłem w tym samym terminie na AliExpress, wysyłka z DE, cena z wszystkimi rabatami 956 PLN do tego przyszedł zwrot z Letyshop na 26 PLN, czyli faktyczna cena to 930 zł.
Jeszcze leży w kartonie, bo kupiony do testów, o tej porze roku to testowanie mija się z celem
By zaoszczędzić na zakupie z AliE można się wylogować i otrzymać upust na zakup jako nowy klient portalu.
Hej, mam pytanie. Jakie przewody zastosowaleś do rozdzielnicy na bypass, wyjście falownika na dom, czy były to LGY czy YKY? Ja zostosowałem 6mm2 YKY co okazało się błędem z perspektywy umieszczenia tego w korytku i transportu do rozdzielnicy domowej w zupełnie innym miejscu. Jak to ma się w przypadku LGY?
Cześć, mam pytanie mam ten falownik (zakupiony 2 tygodnie temu) zauważyłem, że na zasilaniu z samych baterii- po przekroczeniu minimalnego nastawienia napięcia - falownik się wyłącza ( i tak ma być), ale po osiągnięciu napięcia nastawionego, by z powrotem zasilał odbiory już tego nie robi i jest tylko w trybie ładowania baterii. Przełączenie zasilania na odbiory następuje tylko po załączeniu zasilania z sieci- czy da się to jakoś ogarnąć?
Mój pracuje w trybie wyspowym zupełnie bez podłączenia do sieci. Zrobię krótki film z moimi ustawieniami falownika. Żeby wszyscy mogli porównać z ustawieniami u siebie.
@@HomeHubPL Byłbym wdzięczny, u mnie jak pisałem po rozłączeniu po wyczerpaniu baterii (zgodnie z moimi ustawieniami 46 V) i osiągnięciu stopnia naładowania z paneli ( moje ustawienia 50 V) nie załącza zasilania odbiorników- podaje mu AC z sieci i wszystko wraca do normy. Nie jest to oczywiście duży problem, mogę mu podawać stale AC sieci, ale chciałem ,,zaoszczędzić" by nie brał na czuwanie falownika watów z sieci.
Nie grzej wody z akumulatora. Wepnij jakiś sterownik pracy bojlera w poludnie.
witam czy ten falownik pobiera na zasadzie bajpasa energię z sieci jeśli mam niedobór np. przy spawarce?
Teoretycznie tak. Ale szczerze to nie sprawdzałem czy działa z nim spawarka inwerterowa. Chyba będę musiał to przetestować.
Witam,jaką maksymalną pojemność baterii można podłączyć pod ten zestaw,tak żeby nadarzył ładować Baterie?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie. Bo zależy to od wielkości instalacji PV, poboru mocy po stronie AC.Ale ogólnie można przyjąć że magazyn powinien mieć pojemność o dwu, trzykrotności mocy paneli. Czyli instalacja 5kWp to magazyn 10-15kW
Rozumiem,dziękuję za informacje
Dowolną. Falownika pojemność baterii w ogóle nie interesuje.
Bardzo ważne dla mnie pytanie: Czy na falowniku hybrydowym jest możliwość całkowitego permanentnego zablokowania możliwości przesyłania energii do sieci, nawet jeśli aku będą naładowane do 100% i nie będzie poboru od strony użytkownika ?
Falownik Anenji/Easun itp w ogóle nie mają takiej opcji jak przesyłanie energii do sieci. Gdy nie ma odbioru z falownika po prostu przestaje on wytwarzać energię. Nieodebrana energia wtedy się marnuje. Dlatego dobrze mieć zapięty magazyn energii żeby było ją gdzie magazynować do wykorzystania np. w nocy. To jest falownik off-gridowy a nie hybrydowy. Hybrydowy falownik niskonapięciowy to np DEYE,.
@@HomeHubPL a przy falownikach hybrydowych np. Deye ? Szukam falownika hybrydowego do którego podepnę akumulator ale wolę aby nadwyżka energii się marnowała aniżeli szła do sieci OSD
@@PrezesPL Deye jest 4x droższy, musi mieć jakiś licznik by weryfikować oddanie prądu, taniej jest zrobić papier za 5 stów od elektryka, że wykonałeś instalację PV i włączasz się do sieci, a nadwyżka oddana do sieci obniży rachunki. Zaletą "prawdziwej" hybrydy jest to, że możesz go wpiąć do gniazdka i cały dom z tej fazy korzysta równolegle, faktycznie prawidłowo i tak trzeba to doprowadzić do rozdzielni. Tak samo możesz doprowadzić falownik offgridowy do rozdzielni, on będzie tylko pobierał moc z OSD, jak będzie miał za mało mocy z PV dobierze z sieci, ale całość idzie przez falownik i jest limit, jak będzie miał za dużo bez magazynu (albo będzie pełny) to zmarnuje, można dodać taki przełącznik jak do agregatu na heblu, tylko by było L+N i na wszelki wypadek zostawić możliwość szybkiego podłączenia tej fazy do sieci, można nadmiar zużyć na płynnie regulowanej grzałce do CWU, ale to już trzeba się pobawić by automatyka w kilku punktach domu sama ze sobą gadała, HA lub Domoticz, Arduino, itp. Jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa, czy normalne wyłączniki nadprądowe i różnicowe zadziałają na tym wynalazku offgrid jak będziesz miał pomieszane napięcia na N/L i gdzieś porobione w domu mostki N-PE, bez elektryka, przeglądu i pomiarów można sobie narobić problemów.
Czy ten falownik mażna podłączyć przez RS232 do Home Assistanta lub WatchPower ?
Tak samo jak każdy chiński falownik z RS232 i 485.
@@HomeHubPL Walczę od tygodnia bez sukcesu, może mam uszkodzony egzemplarz. Nie miałem problemu z Eusan i Voltronikiem. Czy ktoś podłączył ten model przez RS-232 do Home Assistanta? A czy testowałeś połączenie z akumulatorami przez RS-485?
Ten czy wasun smg 48V III 6.2kw?
Dziękujemy za sprawdzenie! Ile watów daje przy bardzo pochmurnej pogodzie (deszcz)?
Witam. Fajny pomysł przy imporcie z Chin wraz z odp. Rabatem. Ale gdy się kliknie, jest komunikat, że z poza UE towar powyżej chyba 150 $ jest obniżony o VAT i może być naliczony przy odbiorze. Gdy się policzy tą obniżkę, tyle wychodzi. Jak wygląda to w praktyce?
Jak nie naliczą, bo wysyłka może być jednak z magazynu UE, to sam powinieneś pobiec odprawić i zapłacić VAT/cło jeśli obowiązuje. Ale ludzie zapominalscy są, tyle teraz mają na głowie :D.
Dostawa. Dlaczego koniecznie z Chin a nie z Niemiec?
Dzięki.
22:41 Czy to nie powinno być ocenione przez tych co reklamuą te falowniki/testują jako wada je wykluczająca?
Czy nie myślałeś aby wymienić te kable na grubsze?
Słyszałeś o ludziach którzy poprawiają po chińczyku i np prądowe ścieżki zalewają grubiej cyną?
*muszę sobie wypisać i na ścianie przykleić tabelkę awg bo nie mogę zapamiętać {:-(
Sorry ale musiałem wrzucić film jeszcze raz . W pierwszej wersji był jakiś problem z dźwiękiem.
Właśnie podłączam taki sam falownik. Mógłbyś podpowiedziec jakie jest połączenie magazynu z falownikiem? Konkretnie koncówka oczkowa? Jaki rozmiar?
Tam nie ma miejsca na oczko tylko na tulejkę.
Padł mi po 4 miesiącach wywala błąd 22 nie wydaje napięcia
Napisz do Adek Zet, na pewno ci go naprawi.
To i tak nieźle, mój przeżył 6 dni, error 09. W środku zgliszcza po otworzeniu.
Co??? Co tam sie stało?@@DUKEFUN
@@domeritum Stało się tak, że podczas składania płyty głównej operator wkrętarki miał ustawiony tak słaby moment obrotowy że tylko kilka elementów było dobrze dokręcone. Śruby mocujące tranzystory do radiatora w większości można było odkręcić palcami i to te przegrzane elementy narobiły bałaganu. Dobra wiadomość jest taka że jest to naprawdę dobra konstrukcja i nie ma większego problemu z naprawą , dodatkowy plus jest taki że tranzystory będą wymienione na markowe i może wtedy to podziała kilka lat.
uwazaj na te diody lubią się spalać topić itd u mnie nawet 30A nie dają rady
Mam również 30A, na razie max 50-60stopni. Ale też je obserwuję. Najwyżej dam jakieś prostownicze.
Dokładnie, u mnie się stopiła po 2 dniach, kupiłem takie śrubowe i jest świetnie.
Cześć, chciałem zapytać czy skasowali Ci cło za ten falownik? Jeśli tak to ile tego było?
NIe bo wysyłka pomimo zamówienia z Chin była z Niemiec.
@@HomeHubPL zamowiłes z chin wysłąli z niemiec ? po jak klikam z wysyłka z chin ostrzegaja przed vat i cłem
@@Anonymous-PL Tak, nie płaciłem żadnego cła i VAT. Ale zawsze jest takie ryzyko, natomiast cena invertera jest niższa niż wysyłki w UE.
do zera czy do 20 %
Jak masz dwa cykle ładowania magazynu w ciągu dnia, to nie magazyn jest za mały, tylko moc PV. Do tego trzeba dorobić grzałki ze sterowaniem SSR 4-20mA by płynnie konsumowały całą nadwyżkę PV, nie ogarniesz tego przełącznikiem, trzeba spać, jeść i czasem gdzieś wyjść.
I tu się mylisz. Bo magazyn rozładowuje się w nocy. Według twojej teorii to ile powinienem mieć paneli żeby w nocy zapewnić odpowiednią moc ?
@@JacekD To skąd te dwa cykle ładowania? Skoro są dwa ładowania,że dwa razy się rozładowuje, mówi o tym w filmie, a moc PV powinna być tak dobrana by chociaż w okresie letnim starczała na ładowanie i bieżące potrzeby, każdy ma inne, więc tego nie wywróżę z fusów. Magazyn elektryczny na 15kWh to >20k, albo z 10k jak się go samemu zrobi, taniej jest wstawić większy bufor/zasobnik CWU, gotowiec z nierdzewki 300 to 2,7k, niech dozbrojenie kosztuje jeszcze z 1k, nie jest to technika rakietowa by opłacać hydraulika, można taniej znaleźć z czarnej stali czy emaliowany, i naładować go w dzień prądem "odpadowym" niż tak jak tu w filmie grzać go nocą z akumulatora, dla mnie to kuriozalne. Za oszczędności można jeszcze dokupić PC do CWU, dodatkowe panele PV i da radę naładować 300dm3 nawet w pochmurne dni. A magazyn to można wykorzystać na inne rzeczy, których nie da się ogarnąć w dzień, jak się autko chce doładować wyjątkowo przez noc, komputery i światło wieczorkiem i porankiem, coś zostawić na UPS.
Cześć, mnie interesuje automatyka do przełaczania zasilania garaż-piwnica (taki prioryter zaslania). Możesz napisać co to jest? Od jakiegoś czasu szukam czegoś podobnego. Pozdrawiam
Będzie o tym film w niedzielę lub w poniedziałek. Jest to niedrogie rozwiązanie.
Ponad dwa tygodnie temu dotarł do mnie kupiony na Aliexpress falownik hybrydowy PowMr 10,5 kW. Nie działały przyciski ekranu LCD. Zauważyłem to jak falownik byl podłączony juz do pradu i chcialem go ustawić. Po ponownym zdementowaniu falownika i zajrzeniu do środka znalazłem odkrecone dwie śrubki od tego ekranu, co powodowało ze nie działały przyciski. Zainstalowalem falownik ponownie i Eureka... wszystko zadziałało. Ale radość byla krótka bo nie działa jeden z dwoch MPPT. Calkiem możliwe ze ktoras z tych srubek wpadła po płytę i narobila bałaganu. Pozostalem ze szmelcem za dwa i pół tysiąca😮
Uwielmiam jak ktoś mówi "inweNter" i ma się za znawcę :)
Nie mam sie za znawcę. A poza tym może to ty słyszysz inwenter, bo ja mówię inwerter. (Choć zawsze mogłem się gdzieś przejęzyczyć). P.S. Też napisałeś "Uwielmiam" a pouczasz innych ;-), Wyluzuj.
@@HomeHubPL w pierwszych sekundach słychać inweNter
To to samo co easun 5kw.te urządzenia to dziadostwo. Miałem 3
I pomagają zwierać ścieżki te nadprogramowe śrubki
grzanie bojlera w nocy z akumulatorów mądre nie jest
Trzeba coś robić ze zmagazynowaną energią. Bo inaczej bez sensu jest ją magazynować. NIe budowałem off-grida po to żeby mieć pełny akumulator. Bo wtedy cała energia ze słońca jeśli nie jest odbierana na bieżąco to się marnuje. A tak przynajmniej rano zaczyna się najpierw od naładowania baterii, potem dopiero startuje przetwornica i ładuje auta i grzeje wodę.
@@HomeHubPL sorry, tak to czuję i jestem przekonany, że nieduży magazyn powinien być buforem do podtrzymywania zasilania domu, a bojler i ładowanie "hulajnogi" powinny lecieć z paneli.
Staraj się unikać załączania PV w pełnym słońcu, różnie to bywa z przeskokami iskry przy łączeniu. Szkoda inwertera
Było przed siódmą rano jak to nagrywałem.