WD20EZAZ - odzyskanie danych z dysku z uszkodzonym translatorem T2

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ส.ค. 2024
  • Proces odzyskania danych z dysku WD20EZAZ SRM w którym doszło do uszkodzenia i wyzerowania translatora T2
    sgdata.pl
    sgdata.eu
    Music by: Bensound.com/free-music-for-videos

ความคิดเห็น • 72

  • @lukaszmikolajczak
    @lukaszmikolajczak ปีที่แล้ว +8

    Polecam Serwis SGdata, odzyskałem wszystkie dane z dysku, szybko, sprawnie, bez problemu. POLECAM!!!

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      Cieszy mnie że byłem w stanie pomóc.

    • @tygrysek467
      @tygrysek467 ปีที่แล้ว +1

      Dołączam się do polecenia .Moje dane również zostały odzyskane dzięki .SGdata

  • @noxiiii69
    @noxiiii69 ปีที่แล้ว +6

    To chyba pierwszy mój komentarz tutaj, szczerze to jest drugi kanał wraz z Danielem Rakowieckim, który mógłbym oglądać godzinami mimo iż kompletnie nic nie rozumiem, fajnie widzieć ludzi którzy wiedzą co robią i opowiadają z pasji.

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +2

      Bardzo mi miło, dziękuję!

  • @BartekEVH
    @BartekEVH ปีที่แล้ว +6

    Święty Boże, gdzieś Ty się człowieku tego wszystkiego nauczył??? 😳 Przecież tego jest od cholery wszystkiego. Masakra. Podziw!!! Jeśli tak sam do tego doszedłeś przez lata, to duży szacun!!! Kiedyś bawiłem się takim softem Data Recovery 6.12, ale to był pikuś. :) pozdrawiam.

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +1

      Trochę sam, trochę support, trochę treści z forum i producenta sprzętu.

    • @BartekEVH
      @BartekEVH ปีที่แล้ว +4

      @@SGdata uspokoiłeś mnie. 😁 Spotkać większego świra od siebie, to wiesz jak to jest czasem.. ;) Pięknie, że to robisz! Pozdro!

  • @Zcooger
    @Zcooger ปีที่แล้ว +3

    Super materiały, solidnie i pobieżnie wyjaśnione jak wygląda odzysk danych. Mimo że nie jest to poradnik to zawiera cenne informacje. Pozdawiam!

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      Dziękuję :)

  • @Maramowicz
    @Maramowicz ปีที่แล้ว +4

    nie uważam tego za tutorial, ale lubie mimo braku możliwości wykonania takowej naprawy lubie oglądać filmy krok po kroku.

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      Będzie więcej.

    • @Maramowicz
      @Maramowicz ปีที่แล้ว

      Jak by się ktoś zastanawiał to tak, przez przypadek wpisałem 2 razy lubie i dopiero teraz to zobaczyłem.

  • @MarcinCecotka
    @MarcinCecotka ปีที่แล้ว +12

    przeciez te twoje filmy mozna ogladac jedynie z ciekawosci, jak mozna sie czegos nauczyc jezeli do nauki odzyskania danych trzeba miec sprzet za grube tysiace :D nie rozumiem takich komentarzy

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +3

      Spora część użytkowników YT uważa, że tu są same tutoriale :)

    • @Przemyslaw85
      @Przemyslaw85 ปีที่แล้ว +1

      Taki tutorial jak nauka gry na wydrukowanym fortepianie.

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      @@Przemyslaw85 Są i tacy którzy nauczyli się gry na perkusji przy użyciu książki, nóg od stołka i poduszek :)

    • @tomaszkowalski348
      @tomaszkowalski348 ปีที่แล้ว +1

      Ja oglądam, bo lubię majsterkowanie, a odzyskiwanie danych tak wygląda trochę, szczególnie odczyt z kart pamięci
      Nawet nie mam zamiaru bawić się w odzysk 🙄

  • @tomaszbyczek7611
    @tomaszbyczek7611 ปีที่แล้ว

    Ludzie ciągle myślą, że wszystko się da samemu i w domku ;) Nie da się... Trzeba mieć wiedzę, sprzęt i jeszcze raz wiedzę i sprzęt :) Odrobina szczęścia nie zaszkodzi. Świetna robota !!! Przy okazji zapytam - czy miałeś styczność z danymi / dyskami pracującymi w macierzach Ceph ? Proxmox stał się popularny i tym samym Ceph trafił pod strzechy. Teoretycznie dane w systemie Ceph są bardzo bezpieczne ale... wiadomo jak jest.

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +1

      Nie, nie miałem okazji.

  • @oskarlaszkowski5028
    @oskarlaszkowski5028 ปีที่แล้ว +5

    Trochę mnie martwi fakt, że jest taka grupa ludzi którzy myślą, że po obejrzeniu Twoich materiałów będą w stanie odzyskać dane na swoim dysku:)))) Wystarczy mieć odrobinę wyobraźni aby zrozumieć, że odzyskiwanie danych którym Ty się zajmujesz jest "elitarnym" zajęciem(...)Dbaj o siebie Kolego!

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +4

      To Cię zaskoczę. Jest nawet taka firma, która, po obejrzeniu filmów, kupiła PC3000, nie przeczytała nawet manuala i "odzyskuje dane".

    • @oskarlaszkowski5028
      @oskarlaszkowski5028 ปีที่แล้ว +5

      @@SGdata „świeć panie nad duchem tych dysków”;))

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +5

      Jeden miałem już u siebie. Zdecydowanie bardziej wyglądało to na utylizację danych niż odzysk.

  • @AmatorElektronik
    @AmatorElektronik ปีที่แล้ว +3

    Hejka. Przeczytalem komenty i potwierdze ale w 99%. Tak trzeba miec sprzet za $$$$$$$ i wiedze i doświadczenie. Ale mozna tez majac wiedze czasami odzyskac dane przez rs232 jak to bylo w 7200.11 ale ktos to musial wiedziec, opracować, ja nie mialem okazji próbować ale podpinalem raz terminal. Zawsze mnoe ciekawilo czy taka wiedza jest z programu pc3000 i wsparcia czy z innego źródła. Super odcinek

  • @elektryk5
    @elektryk5 ปีที่แล้ว +2

    Jakim trzeba być głupim aby próbować odzyskać dane z nowych dysków w domowych warunkach?

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      Jest ich całkiem sporo :)

  • @Greg74948
    @Greg74948 11 หลายเดือนก่อน

    Właśnie się zorientowałem, że kupiłem w tym roku dokładnie ten sam model dysku, data produkcji: 13.01.2023. Na razie go nie używałem, miał być do nagrywarki Blu-Ray, ale nie rozpoznała jego pełnej pojemności więc wstawiłem do niej mniejszy nośnik. Czy powinienem mu powierzyć w ogóle jakiekolwiek dane, czy lepiej go sprzedać? Po tym filmie raczej nie zamontowałbym go jako pamięć w moim komputerze stacjonarnym.

    • @SGdata
      @SGdata  11 หลายเดือนก่อน

      Na pewno nie nadaje się na ważne dane.

  • @LeszczAmiga
    @LeszczAmiga ปีที่แล้ว

    Jakiś czas temu kupiłem do laptopa HTS541010B7E610, 1TB (2.5in, SMR). Wtedy jeszcze nie orientowałem się w technologiach zapisu. To był mój błąd. Pol 2 latach jego pracy dysk zaczął dziwnie spowalniać odczyt i zapis. Skanowanie powierzchni nic złego nie wykazało. SMART wzorcowy, jak na dwuletni HDD. Od tej pory omijam szerokim łukiem tę "zaawansowaną" technologię, krojenia użytkowników dysków.
    Jeśli chcesz takiego pacjenta na dawcę to oddam za free.

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +2

      Pewnie, może się przyda. Ten dysk to Palmer - konstrukcja WD. WD wykupiło HGST i pod ich marką sprzedawali takie buble. HGST nigdy takiego badziewia nie robił.

  •  ปีที่แล้ว

    Odzyskujesz dane z SSHD?
    Mam Seagate ST1000LM014. Pewnego dnia Windows się aktualizował, komputer zresetował i dysk już nie wstał. Po podpięciu zasilania cisza. Po podłączeniu do płyty głównej potrafi kompletnie zawiesić komputer, do tego stopnia, że nie przechodzi procedury post. Czyli prawdopodobnie uszkodzona elektronika.
    Dysk w pewnym sensie był już w serwisie. Powiedziano mi, że jeśli im dostarczę dysk i inne sprawne PCB z takim samym numerem (100705349 REV. D) to wystarczy przeprogramować/przelutować BIOS ze starej do nowej i dysk będzie działał. Znalazłem PCB, dostarczyłem do serwisu, ale powiedziano mi, że płytki PCB się różnią, a poza tym myśleli, że to był HDD, bo w SSHD to nie zadziała, więc odesłali dysk i to drugie PCB.
    Jest szansa na odzyskanie danych z takiego dysku?
    Są jakieś widełki, ile taka naprawa mogłaby kosztować?
    Ile kosztuje diagnoza?

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      Jest szansa, ale o ceny nie pytaj w komentarzu.

  • @neskas3219
    @neskas3219 ปีที่แล้ว +1

    To jaki aktualne dysk kupić 3,5 cala 1-2 tb żeby to działało? I oczywiście żeby nie zbankrutować. :)

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +5

      Ja bym brał Toshibę. Nie są rewelacyjne ale na pewno lepsze niż WD czy Seagate.

    • @lukaszs2971
      @lukaszs2971 ปีที่แล้ว

      @@SGdata A co sądzisz o WD Red-ach? Czy rzeczywiście są najlepsze do domowego NAS-a (uruchomiony 24/7).

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +2

      @@lukaszs2971 Musisz sprawdzić dokładne modele czy nie są to czasem SMR. WD RED Pro jest chyba CMR. Ale tak, RED i Purple są przeznaczone do ciągłej pracy.

    • @neskas3219
      @neskas3219 ปีที่แล้ว

      @@SGdata Dzięki za odpowiedź! Jeśli byś mógł jeszcze poradzić jaki maly ssd 128-512 ? :)

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      @@neskas3219 Crucial/ Samsung

  • @zuzannakalac9094
    @zuzannakalac9094 ปีที่แล้ว +1

    Co to są za moduły, o co tu chodzi?

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +2

      Oprogramowanie wewnętrzne dysku. Jego firmware.

  • @marekb1988
    @marekb1988 ปีที่แล้ว

    Dysk 14TB w kompie na filmie - jak to padnie to będzie katastrofa ;) - Jakie dyski talerzowe obecnie brać? do stacjonarki a jakie do NASa a jakie do CCTV? Robie backup na dysk zewnętrzny podłączany tylko na czas backupu. Czy dysk od leżenia i "nicnierobienia" też może któregoś razu nie wstać? czy robienie backupu na 2 dyskach zewnętrznych offline to już paranoja?

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +1

      Backup na 2 dyskach to minimum, a nie paranoja :)

    • @tomaszbyczek7611
      @tomaszbyczek7611 ปีที่แล้ว +1

      @@SGdata Ktoś mądry powiedział kiedyś : zasada 3 - 2 - 1, a na dodatek RAID to nie backup ;) Najgorszym czynnikiem psującym dane jest zawsze człowiek a dokładnie jego lenistwo - nie chce się backupów robić ;)

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว +1

      @@tomaszbyczek7611 Prawda, też mam z tym problem.

    • @sawojarianski6991
      @sawojarianski6991 ปีที่แล้ว

      Kupiłem WD blue nowsze serie, dyski nowe nieużywane za nieduże pieniądze z allegro (na dźwięk i wizualnie OK, stan prawdziwy/po wymianie na SSD z nowych sprzętów..), zrobione kopie zapasowe i co jakiś czas aktualizowane i na półkę. Mniejsze pojemności są wypychane za psi grosz . Najstarszy dysk na ATA jaki podłączyłem (i działał bez problemu) był z 89r uruchomiony w ok 2008r... Kopie dysków Ventoy + PE z programem do HDD i juz ;)

  • @Adam9494
    @Adam9494 ปีที่แล้ว

    Lepsza jest karta Samsung evo plus microsd 128gb czy Sandisk ultra microsdxc 128gb?

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      Lepsza w czym? Prędkości itp musisz sam porównać na podstawie danych od producenta. Co do odzyskiwalności to w obu jest źle.

  • @neootwockwawa
    @neootwockwawa ปีที่แล้ว

    Witam ponownie , nie mogę znaleźć filmu gzie tłumaczysz czemu łatwiej jest odzyskać dane z SSD niż HDD i że nawet zmielony SSD jest łatwiejszy z odzyskiem niż magnetyczny HDD . Pozdrawiam

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      Nie było takiego filmu. Raczej jest w drugą stronę.

    • @neootwockwawa
      @neootwockwawa ปีที่แล้ว

      @@SGdata Dzięki za info , wiem że gdzieś coś widziałem i właśnie nie wiem jak koledze wytłumaczyć z których dysków jest łatwiej odzyskać czy z HDD czy z ssd
      HDD to magnetyczne tależe a ssd to kości i nie pamiętam z któeych traci się dane nieodwracalnie . Pozdro .

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      @@neootwockwawa Nie da się tego tak określić bo to jak mówić że prościej naprawić auto niż wyremontować dom. A to zależy.

    • @neootwockwawa
      @neootwockwawa ปีที่แล้ว

      @@SGdata ok Rozumiem , więc pytanie za dychę , mam dysk tależowy HDD WD 1 tera z zenętrznego banku pamięci , o nazwie MY BOOK ( WD My Book 1TB External Hard Drive Storage USB 3.0 File Backup and Storage )link . poprzez awariję płytki zasilającej i sterującą programem MY BOOK dysk straciłem dane , Wydaje mi się że nastąpił niejako FORMAT bo sam nie wiem jakie procest zasły . Dyski tależowe są magnetyczne i format usuwa z nich wszystko , to jakie są szanse na odzyskanie pełnego terabajta bo był pełny , Nie wiem co mam z nim zrobić , był już w jednym servisie i powiedzieli że się nie da , dodam DYSK SPRAWNY , jedynie płytka serwisu obsługi zepsuya , boję się o wysokie koszta i niewielkie efekty . Lubię Cię słuchać bpo masz dar przystępnie tłumaczyć , zrozumiale , może folm na ten temat , jaka jest różnica między odzyskiem z HDD i SDD i kiedy jest to niemożliwe i na jakie trudnoiści przy tym natrafimy . POZDRAWIAM .

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      @@neootwockwawa W każdym filmie jest co nieco o problemach z dyskami SSD i HDD. Pozbieraj do kupy ;)
      MyBook ma szyfrowane dane więc bez płytki w domu nic nie odzyskasz. Ale można klucz z dysku wyciągnąć i jeśli dane tam są, to je odzyskać.

  • @neootwockwawa
    @neootwockwawa ปีที่แล้ว

    Witam . Dobrze Cię widzieć kolego . Pytanie do Ciebie będzie długie i nudne . Zacznijmy od tego że mam stry odbiornik radiowy w aucie , a zmiana na coś nowszego nie jest ani łatwa ani tania bo nie ma odiorników wielokanałowych i pasmowych by grało kwadro jak obecnie , orginalny radio-cd player wspłpracuje również ze sterowaniem zainstalowanym w kierownicy czego nie chciał bym się pozbywać . Dokupiłem adapter z czytnikami pendrive , SD , mikro sd i aux o nazwie - Yatour In-Car Entertainment Equipment - i tu zaczyna się problem . YATOUR nie czyta wszystkich formatów pendajwóf , to mały problem bo już wiem jakie formaty czyta . Pytanie jest znacznie trudniejsze gdy okazuje się że nie mogę domowym sposobem zmienić formatu penów . kupiłem zadowoloni 8 gigowe bo zapętla jedynie 99 utworów ale YATOUR ich nie czyta bo są w formacie NTFS albo exFat , czyta Fat i Fat 32 bo Fat 16 nie sprawdzałem , problem dotyczy tego że nie mogę tych maluchów przeformatować na Fat bądz Fat 32 , są jedynie w systemie jako NTFS i exFat jedynie . Na kilku komputrach sprawdzałem i zawsze to samo win XP , Win 8.1 , Win 10 widzą to samo . Tak mam jeszcze sprzęt z win XP i chwalę go sobie bo ma serice pack3 . jak mogę zmienić coś co jest niezmienialne i gdzie mogę podesłać ewętualnie fotki tego co widzę ja . Pozdrawiam

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      Spróbuj sformatować go w konsoli CMD.

    • @neootwockwawa
      @neootwockwawa ปีที่แล้ว

      @@SGdata gdzie znaję chasła jakie mam wpisać bo tego z 60 gigowym penem nie chcę robić a 8 został mi śię ostatni bo żona resztę zajumała na własne pierdoły . prubowałem z CMD ale boję się nie pochrzanić komend bo jest parę opcji do rużnych problemóa z duskami włąnie do cmd a przy okazji wielkie dzięki za zainteresowanie , może jakiś film na ten temat bo z tego typu problemami jakoś ciężko o coś naprawdę tak relaxującego jak Twoje opanowanie i skupienie , pozdro .

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      To może idź do jakiegoś serwisu z tym. Jak są ogarnięci to Ci to sformatują.

    • @neootwockwawa
      @neootwockwawa ปีที่แล้ว

      @@SGdata Witam , chętnie bym to zrobił jednak nie wiem czy ma sens latania z tuzinem penów tylko po to by zmienili format a na dokłądkę mieszkam w mało ogarniętym kraju jaki jest UK i tu proste sprawy stają się nie do ogarnięcia bo tu nikt nikogo praktycznie nie słucha o co dokładnie się rozchodzi i co potrzebuje kliję , tak załatwili mi Dysk twardy do odzyskania . Jeżeli peny są szyfrowane tylko na NTFS i na exFat to trzeba przeprogtamować a tu nikomu nie ufam co do elektroniki bo są nieogarnięci , chciałbym jakoś sam sobie z tym poradzić bo jak będę potrzebował kolejnego pena na muzę do auta to sam bym sobie ogarnoł a nie latał po serwisach , i mało prawdopodobne że ktokolwiek zechce się taką pierdołą zając bo nie ma z tego kasy . No nic będę myślał dalej jak to ogarnąć . POzdro .

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      @@neootwockwawa używając w google słów CMD format FAT32 na pewno znajdziesz rozwiązanie.

  • @tygrysek467
    @tygrysek467 ปีที่แล้ว +2

    Ludzie są dziwni dajesz im obraz tego przez jaka mękę nieraz trzeba przejść by cokolwiek odzyskać .nie mówiąc słowem o sprzęcie i ogromnej wiedzy w tej dziedzinie to jeszcze by chcieli krok po kroku abyś zdradzał. Jest takie powiedzenie " Za niewiedze się płaci" w tym przypadku i za brak sprzętu. Dla pewnej grupy odbiorców .TO NIE JEST DARMOWY PORADNIK!!!

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      To w ogóle nigdy nie miał być poradnik :) Jedynie pokazanie procesu i odpowiedź na pytanie dlaczego to takie drogie.

    • @tygrysek467
      @tygrysek467 ปีที่แล้ว +1

      @@SGdata O tym właśnie mówię .Świetna praca .powodzenia

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      @@tygrysek467 dzięki!

  • @AlefZero
    @AlefZero ปีที่แล้ว

    Eno, jakto? Jak nie róbcie w domu, jak nie porada serwisowa.... A ja się już szykowałem. 🤣🤣🤣 Kupiłem śrubokręt nawet. I co teraz?

    • @SGdata
      @SGdata  ปีที่แล้ว

      Na pewno na YT znajdzie się film do czego twórczego można użyć śrubokręt :)

    • @AlefZero
      @AlefZero ปีที่แล้ว

      Pewnie tak, ale to już nie to. 😁