Браво! Много ми хареса клипа, информацията, демонстрацията, начина по който е поднесена информацията и професионалната обработка на клипа! С голямо желание ще изгледам всички клипове в канала и очаквам следващите! Желая много успех и усмивки!
Супер видео, Любе! Точно така се правят видеа - ОБРАЗОВАТЕЛНИ и ПОЛЕЗНИ ! Не като оня петровпро дето само се фука кви инструменти си купИл и колко е добър 😂 селсдъбойс
Едно е да знаеш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го обясниш на някого който иска да научи това. Ти обясняваш все едно че всеки знае какво е. Говориш това което на теб ти се струва че е важно но всъщност не обясняваш най важното от което се почва.ПОДГОТОВКАТА НА РАЗТВОРА.
Разтворът е готов, сух или във найлонови торби. Показал съм 3 различни еида. А колно гъст е въпрос кой точно материал и въпрос на свикване, единия се вижда(на Ангро) че много лети настрани, но пък е най-лепливия. А може и малко фибри за армировка, по желание са! С хоросама, дори и смесен с цимент, може да се работи няколко часа, само се пребърква. Успех
Поздравления за хубавия и изчерпателен клип. Мисля, че би било интересно да направите един клип с шпакловане на стара варова мазилка с варова шпакловка, от подготовка на основата до крайния резултат. Варта не е много популярна и няма много информация. Успех на канала!
@@georgikumanov8799 дълги ивици плочи изостанали... Кофтито на този метод е че мазилката не се свързва под плочата и съответно става само за бани. На интериорни стени може да се появи пукнатина, но пък там се вадят и се пердаши, вижте клиповете за турбозолна мазилка - там е по-добре обяснено
Много съдържателно видео! Един въпрос, нужно ли е да се армира с мрежа при преход на тухла с панел в баня, когато се измазва преди лепене на плочи. Прехода е в зоната на щранга с тръбите за топла и студена вода и мръсен канал. Благодаря 🙂
@@syrakov Още един въпрос, ако се налага да се измажен на два пъти една стена поради голям размер, как е най-добре да се раздели.. точно на майката ли? Тоест ако приемем, че има 3 майки мажем до средната и на другия ден останалта част, правилно ли е? Поздрави!
@@TheUrbanmann Няма значение къде се разделя, водеща е дебелината за измазването - над 3-4см.(при вароцимент), е желателно на другия ден върху още пряснята мазуилка да се продължи... Ако се лепят плочи не се запердашва, дори и да спука на места!
@@syrakov Не се изразих правилно, имах предвид ако слоя е макс. 2 см, но самата стена е по-голяма, може ли да се измаже половината стена изцяло до гладка, а другата част на другия ден? Благодаря 🙂
Много полезно! Предстои ни измазване на цял етаж около 90кв.м.застроена.140 според мен за измазване. Каква сума според вас е редно да ми поискат за целият етаж?
Здравейте майсторе ! Поздравления за виедата и работата която вършите ! Имам въпрос , използвахме рьофикс 620 за измазване на ба стените на банята върху тухлата , след 4 седмици се получиха леки съвсем леки напуквания , не бие на кухо но ме притеснява от какво се получи това и проблем ли е защото мислим да лепим геанитогрес отгоре . Благодаря предварително
@@НиколайМихайлов-о3я нормално е, няма никакъв проблем. Ако е било изпердашено нямаше да ги има, но така се отслабва повърхностния слой и не трябва да се прави по спецификация. Успех
Поздравления и благодарности за всички полезни видеа. На непрофесионалистите тази информация спестява много главоболия. Имам един въпрос- и благодаря предварително ако получа отговор! Става въпрос за външна ограда 15м. дължина на 1,70 височина. Бутнах с перфоратор всички части от старата мазилка които имаха кухина, половината остана защото е здрава но е на различни места по оградата. Въпроса ми е освен варо циментова замазка, има ли друг сигурен начин с който да мога да я поправя.
@@danielchobanov4218 всъщност вариантите за външно са единствено с материали на варова основа, било със или без цимент(продуктите може да са различни, например от сериите с хидравлична вар на Рьофикс 692,695,696 или Баумит, но те са трудни за намиране и с много уговорки при големи количества, по-достъпни са Мулти Уайт/Ренова и Рьофикс Рено плюс/стар) , т. к. могат да се нанасят на 1 ръка на дебело. А когато говорим за дебелина всичко трябва да става на 1 път. Материали със съдържание на гипс акрил или каквото и да било друго просто няма за външно... Хубаво е отдолу да има шприц, посочените по-горе фирми отново имат готови продукти за шприцване...
Здравейте! Поздравявам ви за видеото много сте добър !!!!!! Имам питане предстои ми да правя баня която е на гола тухла , майстора ми каза да всема рьофикс 620 за мазилка . Въпроса ми е удачен ли е мстериала и колко време ще трябва да го изчакам да изсъхне за да мога след това да лепя гранитогрес и какво лепило да използвам ? Благодаря предварително ! Жив и здрав !!!
Здравейте, страхотно видео! Аз имам един въпрос - ако имаме вътрешна изолация на стените ( с каменна вата), по-добре ли е да се направи варо-циментовата мазилка?
Браво за видеото. Защо бетонът е розов, предполагам това е грунд, но какъв тип грунд е? И второ правилно ли разбрах, че ползвате теракол като захващаш мост между зидарията и мазилката?
Здравей, чудесно обясняваш. Но имам въпрос. На стена която половината стара мазилка /хоросан/ е бутната до тухла а другата е здрава и оставена как се процедира? Дали е най добре всичко да се бутне и да се измаже изцяло или може да се прави кърпеж?
Не просто подходяща, ами най-доброто решение, както за изправяне преди облицовки, така и за крайно покритие на стени и тавани(дори и подове, макар че там доминира микроцимента) къде с подходяща естествена защита, къде без... !
@@syrakov Привет, гледам канала Ви с интерес от няколко дни, защото ми предстои борба с мокри помещения, поздрави за труда. Като продължение на горния въпрос - имам баня в ЕПК, но стените са тухлени (само 1 стена е панел), предполагам последователността е същата, но после следва грунд --> хидроизолация и накрая фаянс. Гледах видеото за варова мазилка от нулата. Иначе под "шприц" визирате само лекия слой лепило (тип теракол?) след намокрянето на тухлите ли? Има ли значение лепилото като клас или е просто за сцепление?
@@yankostoyanov6702 и по-евтиното лепило става, все пак някой фирми имат материал така наречен шприц, който е доста сложно да нанесеш. Та лепилото се слага както за сцепление съвсем набързо нанесено на над 50% от стената, така и за да не изсъхне прекалено бързо цимента от мазилката и през хигроскопичните тухли и да отслаби материала, затова и някой ги грундират(за мен почистване и обезпрашаване е достатъчно) за да забавявт съхненето навътре. При бетона пък го нанасям защото бетонконтакта когато се намокри мойте тестове показват че се бели и пада и да заздрави(именно при бетона предпочитам по-висок клас лепило като шприц) защото съхне само навън и всичко при панел става твърде бавно, особено ако е дебело - за да не отлепи. Грундовете не са алманах и специално при варов-циментовата мазилка се подсигурявам допълнително. Хидроизолацията е след мазилката КАТО изсъхне(за мен е достатъчно пода и на стените около душа до 50-100см) Имай предвид че добре свършената работа на етап замазка и мазилка и лепене на гребен почти минимират нуждата от хидроизолация. Успех
Здравей бих искал да те попитам каква вароциментова мазилка да ползвам за баня като изключим големите голичества пясък вар и цимент нещо в чували? Благодаря
@@syrakov точно това ми трябваше, като инфо. Браво и качвай повече видеа. Много хора те следваме. Аз си правя неща по вилата, като хоби и от твоите видеа вече направих много неща 😄
Здравей, кой от двата материала ще ми препоръчаш за вътр. измазване на къща? Баумит MPI 25 или ROFIX 510 за машинно полагане.И двата са вароциментови. Мерси!
Много полезно видео! Следя! Имам един въпрос - ако стената е на около метър камък, а след това тухли (първи етаж на селска къща), има ли някаква разлика при измазването на камъка? Достатъчно ли е да се грундира или да се нанесе шприц, както показвате? Благодаря и успехи!
@@syrakov Благодаря за бързия отговор! Питането ми беше във връзка с измазване на баня и стаи в приземен етаж. Съответно в банята ще се лепят плочки, а стаите ще се шпакловат след измазване. Ако правилно съм разбрал, няма да е проблем да се изправи стената с варо-циментова мазилка, нанесена и върху камъка, и върху тухлите, като преди това се грундира?
здравейте г-н Сураков ,бих се радвал да ми дадете съвет как най правилоно да измажа стени от бетонови панели (баните в старите тъй наречени панелки ) с каква мазилка и дали ,ще стане ако мина всичко с бетон контакт преди да ги изправя и измажа...или трябва преди това да ги насека с къртача за по добър контак с мазилката?
Здравейте! Можете ли да препоръчате фина варова шпакловка, която да може да се ползва в „панелните“ условия на нашата действителност, без да губи „дишащите“ си качества? Знаете ли на каква дебелина трябва да се полага, за да се запази паропропускливостта? Благодаря! Успех с канала!
Колкото по-дебел e слоя толкова по-добре. Във панела понеже няма как да диша ще има ефект най-вече антисептичния характер на варта. Варовите шпакловки на brezzadicolori.com са чудесен избор, има едра и финна, а после разбира се и варова боя. Техники на нанасяне са предмет на предстоящо видео, ще бъде много интересно 😊😃
Браво. Високо качество на видеото. Изглеждате сериозен човек и канала Ви има потенциал. Имам няколко въпроса относно мазилката. Ще се уча сам да си правя мазилка в бъдещата баня на която към момента съм махнал старата, защото беше компроментирана и всичко е на тухла. Та предполагам първо обезпрашавам, пръскам стената с водичка и нанасям тънък слой теракол на гребен или може и с грунд на церазит да запечатам и заздравя? Мисля и аз да ползвам от въпросните метални майки. При мен зидарията не е права и ще трябва да се изправя. Каква е минималната дебелина на мазилката? За сега като чета всички казват поне 1.5см. Също виждам, че някои хора практикуват след като позасъхне мазилката да я пръскат и пердашат, Вие какво мислите по въпроса? Благодаря.
Напротив, няма ограничение за дебелината..., та 1см са 7-8-10 чувала отгоре, защо да утежнявате и да гърбите. Ето тук имам клип как мажа от нула(0). th-cam.com/video/6zeRkfuP0kg/w-d-xo.html Теракол или шприц, върху намокрената стена, а може и грунд - тогава не мокрите пък...т.к. то се прави за да не пие влагата от мазилката. Успех
Напротив, варта отново се връща като тенденция от Европа, при това за крайно покритие. Следи клиповете ми и ще научиш повече. А бани винаги на мазилйа правя, не ГК! 🤪😀
Супер полезна информация!Винаги изключително изчерпателен!Респект!
Благодаря :))
Благодаря ти! Супер е видеото!
С интерес изгледах цялото клипче въпреки, че знам как се прави, поздравления за хубавия клип.
Благодаря колега 😉
Адмирации!
Хубаво е ,че има хора като теб - готови да споделят опитът си! Много практични съвети!Жив и здрав! :)
Успех и на теб колега. И спорни обекти 😃😉
Истински работяга и голям майстор , да му е кеф на човек да те гледа !
@@ceco941 Благодаря и успех на теб 😊
МНОГО ПОЛЕЗНО ВИДЕО! :)
Еййй, добре че е синът! Успех!
Браво! Много ми хареса клипа, информацията, демонстрацията, начина по който е поднесена информацията и професионалната обработка на клипа! С голямо желание ще изгледам всички клипове в канала и очаквам следващите! Желая много успех и усмивки!
Благодаря колега, успех и на теб!!!
Благодарности за безплатния урок!
Браво колега, продължавай! 👨🔧👨🔧👨🔧
Благодаря :))
Благодаря!
Страхотен професионалист
Супер видео, Любе!
Точно така се правят видеа - ОБРАЗОВАТЕЛНИ и ПОЛЕЗНИ !
Не като оня петровпро дето само се фука кви инструменти си купИл и колко е добър 😂 селсдъбойс
Браво, много полезна информация!
Благодаря, успех на теб. 🙂
Майстор от класа си Любо
Чудесен клип!
Едно е да знаеш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го обясниш на някого който иска да научи това. Ти обясняваш все едно че всеки знае какво е. Говориш това което на теб ти се струва че е важно но всъщност не обясняваш най важното от което се почва.ПОДГОТОВКАТА НА РАЗТВОРА.
Разтворът е готов, сух или във найлонови торби. Показал съм 3 различни еида. А колно гъст е въпрос кой точно материал и въпрос на свикване, единия се вижда(на Ангро) че много лети настрани, но пък е най-лепливия. А може и малко фибри за армировка, по желание са! С хоросама, дори и смесен с цимент, може да се работи няколко часа, само се пребърква.
Успех
Поздравления за хубавия и изчерпателен клип. Мисля, че би било интересно да направите един клип с шпакловане на стара варова мазилка с варова шпакловка, от подготовка на основата до крайния резултат. Варта не е много популярна и няма много информация.
Успех на канала!
Началото от серия клипове за завършващи материали на варова основа 😃😉
th-cam.com/video/UAZU7aDwRGI/w-d-xo.html
Браво!
Благодаря ти Вито :)))
Най-после истински майстор.
Браво!!!Така се прави!!!
Благодаря за видеото 👍
Добре си се справил , покажи и на таван как се прави
Споменавате за правене на "майки" с плочки. Търсих информация за този метод, но не намерих. Може ли повече инфо за това?
@@georgikumanov8799 дълги ивици плочи изостанали... Кофтито на този метод е че мазилката не се свързва под плочата и съответно става само за бани. На интериорни стени може да се появи пукнатина, но пък там се вадят и се пердаши, вижте клиповете за турбозолна мазилка - там е по-добре обяснено
Много съдържателно видео! Един въпрос, нужно ли е да се армира с мрежа при преход на тухла с панел в баня, когато се измазва преди лепене на плочи. Прехода е в зоната на щранга с тръбите за топла и студена вода и мръсен канал. Благодаря 🙂
Да, изгледай видеата за турбозолната мазилка
@@syrakov Още един въпрос, ако се налага да се измажен на два пъти една стена поради голям размер, как е най-добре да се раздели.. точно на майката ли? Тоест ако приемем, че има 3 майки мажем до средната и на другия ден останалта част, правилно ли е? Поздрави!
@@TheUrbanmann Няма значение къде се разделя, водеща е дебелината за измазването - над 3-4см.(при вароцимент), е желателно на другия ден върху още пряснята мазуилка да се продължи... Ако се лепят плочи не се запердашва, дори и да спука на места!
@@syrakov Не се изразих правилно, имах предвид ако слоя е макс. 2 см, но самата стена е по-голяма, може ли да се измаже половината стена изцяло до гладка, а другата част на другия ден? Благодаря 🙂
Много полезно! Предстои ни измазване на цял етаж около 90кв.м.застроена.140 според мен за измазване. Каква сума според вас е редно да ми поискат за целият етаж?
Зависи къде, вероятно ръчно, не механизирано, дали е само това работата. Относително е и не мога да дам разценка на друг.
@@syrakov Благодаря ви все пак и поздравления за полезното видео. Вие в кой град сте? Става въпрос за село на 45км.от Бургас
@@ИванкаРусинова-е1ц София
Здравейте майсторе ! Поздравления за виедата и работата която вършите ! Имам въпрос , използвахме рьофикс 620 за измазване на ба стените на банята върху тухлата , след 4 седмици се получиха леки съвсем леки напуквания , не бие на кухо но ме притеснява от какво се получи това и проблем ли е защото мислим да лепим геанитогрес отгоре . Благодаря предварително
@@НиколайМихайлов-о3я нормално е, няма никакъв проблем. Ако е било изпердашено нямаше да ги има, но така се отслабва повърхностния слой и не трябва да се прави по спецификация. Успех
@@syrakov Благодаря бетон си !!!!
Става ли за старо строителство? Например в блок ЕПК?
@@pisarofftraining5745 за всякъде става и даже го смятам за задължително, имам видео по темата. Казва се "ГК или мазилка в банята"
@@syrakov благодаря, ще го изгледам при първа възможност! За много години!
Поздравления и благодарности за всички полезни видеа. На непрофесионалистите тази информация спестява много главоболия. Имам един въпрос- и благодаря предварително ако получа отговор! Става въпрос за външна ограда 15м. дължина на 1,70 височина. Бутнах с перфоратор всички части от старата мазилка които имаха кухина, половината остана защото е здрава но е на различни места по оградата. Въпроса ми е освен варо циментова замазка, има ли друг сигурен начин с който да мога да я поправя.
Има, но този е най-евтиния, а такъв дувар ще излезе скъпо инак. 🤪 Слагай цокълна варова, много здрава е...
@@syrakov благодаря за отговора, но все пак бихте ли казали поне още един или два варианта за направа дори да са по скъпи.
@@danielchobanov4218 всъщност вариантите за външно са единствено с материали на варова основа, било със или без цимент(продуктите може да са различни, например от сериите с хидравлична вар на Рьофикс 692,695,696 или Баумит, но те са трудни за намиране и с много уговорки при големи количества, по-достъпни са Мулти Уайт/Ренова и Рьофикс Рено плюс/стар) , т. к. могат да се нанасят на 1 ръка на дебело. А когато говорим за дебелина всичко трябва да става на 1 път. Материали със съдържание на гипс акрил или каквото и да било друго просто няма за външно...
Хубаво е отдолу да има шприц, посочените по-горе фирми отново имат готови продукти за шприцване...
@@syrakov огромна благодарност за изчерпателния отговор! Ще го направя според вашия съвет. Хубав и успешен ден ви желая!
Здравейте! Поздравявам ви за видеото много сте добър !!!!!! Имам питане предстои ми да правя баня която е на гола тухла , майстора ми каза да всема рьофикс 620 за мазилка . Въпроса ми е удачен ли е мстериала и колко време ще трябва да го изчакам да изсъхне за да мога след това да лепя гранитогрес и какво лепило да използвам ? Благодаря предварително ! Жив и здрав !!!
Най - доброто е 620-ката. Чака се минимум 3 седмици, по технология е 4 даже.
Успех
Как се казват точно тези лайсни който ползвате за Майки благодаря
@@СтаниславКостадинов-х5й майки за мазилки
Здравейте, страхотно видео!
Аз имам един въпрос - ако имаме вътрешна изолация на стените ( с каменна вата), по-добре ли е да се направи варо-циментовата мазилка?
Вътрешна в банята ли?
Здравейте, не - в спалните помещения.
@@ivakoz1 не мога да отгоря, това е нов казус за мен... Съжалявам за което
Благодаря Ви за отговора 😊
Браво за видеото. Защо бетонът е розов, предполагам това е грунд, но какъв тип грунд е? И второ правилно ли разбрах, че ползвате теракол като захващаш мост между зидарията и мазилката?
Бетон контакт и лепило за замрежване на снадката
Здравей, чудесно обясняваш. Но имам въпрос. На стена която половината стара мазилка /хоросан/ е бутната до тухла а другата е здрава и оставена как се процедира? Дали е най добре всичко да се бутне и да се измаже изцяло или може да се прави кърпеж?
Само кухото и подкужусилото се сваля обикновено, здравото няма смисъл. 👌
Привет, поздравления за страхотното видео !!!! Искам да попитам варовата мазилка подходяща ли е да се използва за баня?
Не просто подходяща, ами най-доброто решение, както за изправяне преди облицовки, така и за крайно покритие на стени и тавани(дори и подове, макар че там доминира микроцимента) къде с подходяща естествена защита, къде без... !
@@syrakov Привет, гледам канала Ви с интерес от няколко дни, защото ми предстои борба с мокри помещения, поздрави за труда. Като продължение на горния въпрос - имам баня в ЕПК, но стените са тухлени (само 1 стена е панел), предполагам последователността е същата, но после следва грунд --> хидроизолация и накрая фаянс. Гледах видеото за варова мазилка от нулата. Иначе под "шприц" визирате само лекия слой лепило (тип теракол?) след намокрянето на тухлите ли? Има ли значение лепилото като клас или е просто за сцепление?
@@yankostoyanov6702 и по-евтиното лепило става, все пак някой фирми имат материал така наречен шприц, който е доста сложно да нанесеш. Та лепилото се слага както за сцепление съвсем набързо нанесено на над 50% от стената, така и за да не изсъхне прекалено бързо цимента от мазилката и през хигроскопичните тухли и да отслаби материала, затова и някой ги грундират(за мен почистване и обезпрашаване е достатъчно) за да забавявт съхненето навътре. При бетона пък го нанасям защото бетонконтакта когато се намокри мойте тестове показват че се бели и пада и да заздрави(именно при бетона предпочитам по-висок клас лепило като шприц) защото съхне само навън и всичко при панел става твърде бавно, особено ако е дебело - за да не отлепи. Грундовете не са алманах и специално при варов-циментовата мазилка се подсигурявам допълнително. Хидроизолацията е след мазилката КАТО изсъхне(за мен е достатъчно пода и на стените около душа до 50-100см) Имай предвид че добре свършената работа на етап замазка и мазилка и лепене на гребен почти минимират нуждата от хидроизолация. Успех
Здравей бих искал да те попитам каква вароциментова мазилка да ползвам за баня като изключим големите голичества пясък вар и цимент нещо в чували? Благодаря
Рьофикс 510, 620, Боро 330/440, Баумит МPI 25/35 все е правилен избор 😀
@@syrakov точно това ми трябваше, като инфо. Браво и качвай повече видеа. Много хора те следваме. Аз си правя неща по вилата, като хоби и от твоите видеа вече направих много неща 😄
Здравей, кой от двата материала ще ми препоръчаш за вътр. измазване на къща?
Баумит MPI 25 или ROFIX 510 за машинно полагане.И двата са вароциментови.
Мерси!
Клима уайт(бяла) за вътре или 510
Много полезно видео! Следя!
Имам един въпрос - ако стената е на около метър камък, а след това тухли (първи етаж на селска къща), има ли някаква разлика при измазването на камъка? Достатъчно ли е да се грундира или да се нанесе шприц, както показвате? Благодаря и успехи!
Да, но обикновено камъка се оставя и над него се работи. Иначе като бетон се обработва с мазилка за цокъл
@@syrakov Благодаря за бързия отговор! Питането ми беше във връзка с измазване на баня и стаи в приземен етаж. Съответно в банята ще се лепят плочки, а стаите ще се шпакловат след измазване. Ако правилно съм разбрал, няма да е проблем да се изправи стената с варо-циментова мазилка, нанесена и върху камъка, и върху тухлите, като преди това се грундира?
@@zdravkomilchev5677 да, но при къщитв винаги е индивидуално решение и за кинкретното място. Обитаемост, целогодишни температури и много др. фактури.
Здравей, до колко сантиметра може да е дебелината на мазилката?
@@georgigeorgiev1196 до 12 с. сме стигали, на няколко пъти. Няма проблем, стига да стегне долни слой може да мажеш още...
@@syrakov ехее 12см :) . Благодаря за отговора
слагането долу на мастар заради лин разшерение , така ли си остава във времето куха зона като кананал или след време се запълва?
По принцип трябва да има 5мм до 10, но и да няма, проблем не съм имал, после ояна! Други са важните неща, скоро ще има видео по въпроса.
Много интересно видео. Спечели ме като абонат :)
Здравейте може ли телефон за връзка с вас ..имам стара къща плетарка и не зная как да реставрирам .Всеки казва да я съборя!
Мога да Ви го дам, но решение на такива казуси се правят на място и пак има въпросителни. 0878434350
Чакате ли я 21 дена преди полагане на шпакловки или лепила за плочки.
Предния ден я полагам. Важно е варовата мазилка и замазка да е изсъхнала.
@@syrakov Благодаря за бързите отговори. Следя и гледам видеата ви с интерес.
здравейте г-н Сураков ,бих се радвал да ми дадете съвет как най правилоно да измажа стени от бетонови панели (баните в старите тъй наречени панелки ) с каква мазилка и дали ,ще стане ако мина всичко с бетон контакт преди да ги изправя и измажа...или трябва преди това да ги насека с къртача за по добър контак с мазилката?
Бетонконтакт, но преди това ги почистете
Имам въпрос към вас.
Измазахме къщата отвън сварово циментна мазилка,може ли върху нея да боядисаме с фасаген
Може, но хубаво е качествена варова или силикатна. Фасагена на проверена фирма също става...
👍
Здравейте! Можете ли да препоръчате фина варова шпакловка, която да може да се ползва в „панелните“ условия на нашата действителност, без да губи „дишащите“ си качества? Знаете ли на каква дебелина трябва да се полага, за да се запази паропропускливостта? Благодаря! Успех с канала!
Колкото по-дебел e слоя толкова по-добре. Във панела понеже няма как да диша ще има ефект най-вече антисептичния характер на варта. Варовите шпакловки на brezzadicolori.com са чудесен избор, има едра и финна, а после разбира се и варова боя. Техники на нанасяне са предмет на предстоящо видео, ще бъде много интересно 😊😃
Итонгова зидария може ли да държи 80 литров бойлер според теб
Да, само хубави дюбели ползвай, разпъващи... Впрочем зависи от дебелината на итонга, мин., ама минимум 12,5см., за другото и да стане, не е сериозно 😏
Браво. Високо качество на видеото. Изглеждате сериозен човек и канала Ви има потенциал. Имам няколко въпроса относно мазилката. Ще се уча сам да си правя мазилка в бъдещата баня на която към момента съм махнал старата, защото беше компроментирана и всичко е на тухла. Та предполагам първо обезпрашавам, пръскам стената с водичка и нанасям тънък слой теракол на гребен или може и с грунд на церазит да запечатам и заздравя? Мисля и аз да ползвам от въпросните метални майки. При мен зидарията не е права и ще трябва да се изправя. Каква е минималната дебелина на мазилката? За сега като чета всички казват поне 1.5см. Също виждам, че някои хора практикуват след като позасъхне мазилката да я пръскат и пердашат, Вие какво мислите по въпроса? Благодаря.
Напротив, няма ограничение за дебелината..., та 1см са 7-8-10 чувала отгоре, защо да утежнявате и да гърбите. Ето тук имам клип как мажа от нула(0). th-cam.com/video/6zeRkfuP0kg/w-d-xo.html Теракол или шприц, върху намокрената стена, а може и грунд - тогава не мокрите пък...т.к. то се прави за да не пие влагата от мазилката. Успех
Мани тая цапотия ,праскай гипс картон на лепене
@@ИванЗапрянов 👀не се бях сетил 🤫 😃
Разбърквай фибрите на сух разтвор(без вода)
пп Записвай на по ниска скорост!!!
Поздрави
Да, така е, но разтвора който бъркам в фабрично мокър
ve4e nqma var samo ciment i pesuk , nikoi ne iska var
Напротив, варта отново се връща като тенденция от Европа, при това за крайно покритие. Следи клиповете ми и ще научиш повече. А бани винаги на мазилйа правя, не ГК! 🤪😀
ti nqkoga mazal li si mistriq nemojesh da darjish
То и камера не мога ма ей го на 😆😃