Jaroslav Nejdl: Nobelova cena za fyziku 2023 - Generace attosekundových impu... (Pátečníci 6.9.2024)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 ก.ย. 2024

ความคิดเห็น • 4

  • @Dr.Z.Moravcik-inventor-of-AGI
    @Dr.Z.Moravcik-inventor-of-AGI 6 วันที่ผ่านมา

    Těmhle týpkům z videa jde jenom o ceny, tedy o prachy. To je na videu krásně poznat. Se skutečným věděním a poznáním, to je tragédie, česká fyzika je na úrovni hovnivála.
    1. Jak můžeš vůbec házet taková data jako 14 miliard let? Kde jsi na to přišel a jak jsi to změřil? Vždyť se to z principu nedá vůbec změřit. Nikdo neumí změřit, co trvá 14 miliard a co trvá třeba 7 miliard let. To je blbost na druhou (stejně jako třeba Einsteinova teórie).
    2. Čas 5:16 Kde jsi přišel na pojem "náš svět"? Copak je to tvůj svět? 14 miliard je tvůj svět? A Vesmír je tvůj svět? Už se tam chystáš rozmnožovat? Člověk musí chcípnout stejně jako moucha, taková je skutečná realita Vesmíru. Takový je tento svět, o kterém žvaníš.
    3. Nikdy sis nehrál s nějakým zvukovým editorem a neskládal sinusové vlny? Jestli sis hrál, tak musíš vědět, že generování krátké periody (pulzu) tímto principem skládání vln je naprostá samozřejmost. Je to jednoduchá matematika.
    Proto tento "objev" attosekundových impulsů je jenom senzace. Není problém si sednout ke stolu, říct jaké frekvence mám k dispozici a jak je musím složit a jak krátké pulzy tímto způsobem dostanu.
    4. Ty vůbec nevíš, co to je čas. Nejsi schopen podat žádnou definici času, přitom celá tato přednáška je o generování časového pulzu. To má být nějaká věda? Tobě jde jenom o to mít lasery a milióny proinvestované do tvojí zbytečné laboratoře. Tak si běž sednout na pivo s Fijaló ze Strakovky. Ten ti možná přihraje milióny na tvoji zbytečnou českou existenci.
    5. Na konci jsi ukázal, že o čase nevíš vůbec nic, ale celou dobu o tom žvaníš. Když se tě zeptali jaká je nejmenší časová dimenze, tak jenom odpovídaš nevím, nerozumím tomu.
    Protože si jojo. Jojo se také točí pořád jenom nahoru a dolů, je to vlna.
    6. Když chceme zaznamenat nějakou časovou událost, potřebujeme k tomu záznamové zařízení. Každé záznamové zařízení pracuje na principu časového vzorkování. Filmový pás se skládá z políček filmu za časovou jednotku, video signál se skládá ze snímků za sekundu, digitální převodník pracuje vždy se vzorkovací frekvencí atd.
    Jestliže chceme zaznamenat a tudíž i změřit časovou událost o periodě T1, potřebujeme k tomu záznamové zařízení pracující se vzorkovací frekvencí o periodě T2. Platí T2 < T1. Máme takové zařízení? Je tzv. attosecond streaking takovým zařízením???
    7. K čemu jsou nám atosekundové pulzy? Já si troufám tvrdit, že k ničemu, protože je to jen produkt matematického skládání vln a ne nějaký objev principiálně nového jevu, který by nám umožnil vhled do světa atosekund. A již jsem řekl, že člověk brzy chcípne, tudíž znovu se ptám, potřebujeme poznávat atosekundový svět?

    • @jindrich2485
      @jindrich2485 6 วันที่ผ่านมา +2

      Díky že jste si dal tu práci na zevrubnou i když nevybíravou kritiku. Přeji hezký den.

    • @josejelab5945
      @josejelab5945 3 วันที่ผ่านมา

      Tento komentář je to nejlepší a nejhodnotnější na celém videu!!!!!!!