Bawiłem się kiedyś teflonem. Robiłem jakieś 15 prób, za każdym razem z inną ilością zwojów taśmy. Bywało nawet tak dużo, że z ledwością dokręcałem zawór. Za każdym razem pojawiała się kropla wody, chwilę po podaniu ciśnienia. Pierwsza próba z pakułami rozwiązała problem. To daje do myślenia.
Najlepsze są pakuły. Na teflonie nie cofniesz elementu a zawsze trzeba ustawić pod odpowiednim kątem. Pakuły chłonąc wodę puchną i uszczelniają, nawet gdyby był przeciek to się sam zniweluje.
U mnie pakuly zdają egzamin, taśma zaczęła przeciekać po niecałym roku.. wezwany hydraulik powiedział ze on robi tylko na pakułach ;) Pozdrawiam i łapka w górę :)
Krótko, konkretnie i na temat. Przyjemnie i chętnie takie porady się ogląda. Hydraulik z którym pracuje na codzień nawija przynajmniej 3x tyle pakuł, zdaje to egzamin, ale dokręcić cokolwiek to siłownia gratis.
Osobiście w domu częściej korzystam z pakuł, chociaż ostatnio zmieniając zawór, za pierwszym razem mi się udało na teflonie, skorzystałem z ilości teflonu, jaką dał producent w zestawie z zaworkiem, co dla mnie jako laika jest miłe, bo nie musiałem myśleć, czy za dużo, czy za mało teflonu. Zwykle jednak skłaniam się ku pakułom. Gwintu nie strzępie, bo zwykle trafiam już na produkty, które już to mają. Wkręcanie zaworu względem ustawienia też już jakoś na wyczucie robię, zaczynam zaworem wkręconym w poziomie i później przy końcu skręcania mam przyłącze w pionie. Niby pierdoła, a kiedyś to wydawało się sztuką magiczną :D. Pozdrawiam.
Ja ostatnio pierwszy raz nawijałem pakuły i miałem spore obawy ale okazało się że to dziecinnie proste :) pakuł tyle żeby pokrył całą głębokość rowka gwintu i na to pasta i można wkręcić :) Wcześniej uszczelniałem na taśmach teflonowych to często ciekło
Dla mnie najlepsza jest pasta aneorobowa, stosuje ją na wszystkie połączenia, których nie planuję rozkręcać, bo żeby rozkręcić jest wymagany duży moment zrywający lub podgrzanie. Zawory w ścianach wkręcam na pakuły z pastą. Doświadczenia moje z teflonem są takie, ze zawsze go nawinę albo za mało, albo za dużo. Do nici też nie mam zaufania, bardzo często zaczyna się pocić po czasie.
A co do tego typu zaworów to polecam zawór z wkładem porcelanowym już pięć lat użytkowania i pracuje leciutko bez żadnych wyczuwalnych oporów powodowanych przez kamień w wodzie.
Fajny materiał, za dzisiaj naprawiałem przeciek polegający na tym że w korku pod sitko zaworku, dokłądnie w środku nacięcia pod płaski śrubokręt - pojawiła się kilka setem mm dziura przez którą sączyły się krople. Zgadza się, strasznie kiepskie jakościowo są niektóre zaworki.
Przed założeniem pakuł warto wkręcić zawór na sucho żeby wiedzieć ile obrotów można maksymalnie zrobić, chodzi o to żeby nie było sytuacji że wkręcamy zawór do końca i jest obrócony w drugą stronę, wiem że na pakułach można cofać ale w sumie lepiej tego nie robić.
Ja osobiście najbardziej lubię nić teflonową. Pakuły z pastą używam w ścianach, przepustach. A co do taśmy teflonowej to pewien hydraulik powiedział że ona jest dobra to instalacji powietrznych ale nie do wody. Pozdrawiam
Takie zawory najczęściej psują się od nieużywania. W dużym uproszczeniu warto kilka razy w roku "pokręcić" nimi żeby się nie zastały, jednak lepiej tego nie robić w sobotę wieczorem żeby mieć czas i środki na usunięcie ewentualnej awarii.
Tak, kiedyś postanowiłem odpowietrzyć kaloryfer w kamienicy o 20 w sobotę. Odpowietrznik nie chciał ruszyć więc poluzowałem cały śrubunek. Reszty się domyślcie. P.S. Był środek zimy ;(
@@Zydokomuna666 niech pierwszy rzuci kamieniem, ten kto nie odpalił jakiejś podobnej akcji ;) ja w szczycie sezonu przekonałem się kiedyś, że zawór imbusowy na powrocie C.O nie ma ogranicznika wykręcania. Mocniejsza zima, wielka płyta, 10-pięter, PARTER... reszta j.w. domyślcie się ;)
Te zaworki są denerwujące po kilku latach ich nieużywania. Jakiś czas temu na jednym urwał mi się ten plastik przy odkręcaniu i musiałem cały wymienić. Polecam całkowicie metalowe. Istnieją, bo ostatnio wypatrzyłem taki w markecie budowlanym. Ewentualnie, jak jest miejsce i będzie to przykryte, najlepiej kupić zwykły zawór.
Jak się ich nie rusza to jeszcze dają radę. Ja zamontowałem sobie go do piecyka gazowego i po kilku razach zakręcanie i odkręcania wody przestał działać i przepuszczał cały czas wodę. Tani szajs.
Podobno system PEX, nie pamiętam jakiego producenta nie zaleca stosowania pakuł do wkręcania zaworków. Zdarzyło mi się, że pękło przy wkręcaniu w ścianę krzywki od baterii, więc nie polecam. Szczególnie marketowe oczka mają cienkie ścianki. Od tego czasu zawsze używam sznurka. Najpewniej, najszybciej, najlepiej. Pakuły są dobre do uszczelniania rur stalowych. Pozdrawiam
Na niciach tych w większym opakowaniu jest schemat do jakich gwintów ile zwojów nici dać przykładowo na 1/2 6-8 zwojów itd... pakuły też dobre z pastą, ale zawsze tyle nakładałem że przy skręcaniu wszystko się grzało :x , pozdrawiam
Film ciekawy. Nici nie używałem, a do teflonu nie mam przekonania bo bywało różnie że szczelnością. Na pakulach jeszcze mi nic nie picieklo, a skręcałem na pastę, i na silikon sanitarny, też jest gicior. Jakie zawory masz na myśli mówiąc "markowy"? Jak chce kupić markowe buty to wybiorę ADIDAS, pomijając buty opisane przez producenta np. jako NESTBALL czy ADIATSA bo wiem że to podróbki.
Pakuły mają tą zaletę że można cofnąć jak się za daleko wkręci. Przy taśmie trzeba na nowo nawijać. Minus przy pakułach taki ze trzeba smarować pastą a ona czasem brudzi.
Osobiście mam kiepskie doświadczenie z nicią. Po skręceniu trzyma, nie cieknie, a po roku szok, połączenie się zaczyna pocić...podobną opinię słyszałem u znajomego hydraulika, nie wiem czy trafiłem na jakąś felerną nić. Ale jak to w życiu bywa człowiek się raz zrazi to potem trudno się przekonać.
Rusz ten zaworek w moim przypadku. Kolanko gdzie jest przykręcony zaworek jest na ścianie jak i instalacja z licznikami. Jak próbuję odkręcić to rury aż się naginają.
Mi się często zdarzało że jak zakładałem przedłużki albo redukcję i używałem taśmy PTFE to przeciekalo. Pakuły albo gotowa nic jednak bardziej pewne. Pozdro Mario.
przy zakręcaniu takiego zaworu cieknie mi przez chwilę woda spod kurka, po zakręceniu przestaje. Tak samo przy odkręcaniu, przez chwilę przecieknie, po odkręceniu ustaje. Czy to czas na wymianę zaworu czy coś można wyregulować?
najlepsza szkoła to stara szkoła : nic nie przebije pakuł - na taśmie teflonowej zawiodłem sie tyle razy że już jej nigdy nie użyje, na pakułach ani jednego przecieku
Powiedzcie bo użyłem nici teflonowej. Uszczelnione połączenie ale czasem na nici tak nad gwintem jest jakby lekkie zapocenie.Wymaga od nowa izolacji czy może tak zostać?
Dla majsterkowiczów to może i nic dobra i nie mówi ze jest zła ale robiąc duże budowy czy domki to tylko używamy pakuł sprawdzone No i budżetowo lepiej wychodzi, dłużej starczają
Niestety taśma dużo łatwiejsza, ale przecieki są. Sam sobie amatorsko w domu coś robię czasami. Zawsze się naklnę pod nosem na pakuły, spróbuję taśmy i nawet po 3 poprawkach wyjdzie zawsze mikroprzeciek.
Taśmą powinno się okręcić 22 razy, a ponadto odpowiednia ilość taśmy bądź czegoś innego ma znaczenie wiadomo dasz za mało bedzie ciekło a dasz za dużo to gniazdo może pęknąć znam wiele przypadków i nie zawsze będziesz wiedzieć ze masz wyciek odrazu
Czy zawór do pralki może być skierowany w górę ? czytałem, że powinien być skierowany w dół ale nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia co to zmienia i czy skierowany zawór w górę jest jakimś problemem ?
Taśma teflonowa jest wystarczająca i tania. Ilu z was czyści gwint od strony dopływu? Ilu z was wkręca na sucho przed nawinięciem taśmy? Przy takich połączeniach nie może być miejsca na bylejakość. Druga sprawa to zawory. Pokrętło najczęściej jest plastikowe. Przy zastanym zaworze najczęściej się wyrabia przy próbie mocniejszego zakręcenia. Wniosek jest jeden: jeśli już decydujemy się na zawory kranowe, raz na pół roku używamy i mamy spokój.
Robiłem na wszystkich tych 3 sposobach i niestety tylko pakuły + smar i jeżeli gwint nie jest oryginalnie nacinany pionowo to obowiązkowo nacinamy. Co do taśmy jest to syf i nadaje się tylko do połączeń plastikowych, po nici niestety często trzeba poprawiać a i tak potrafi cieknąć. Pakuły prosta sprawa
Dla mnie pakuły są najlepsze, ale najtrudniej się nakłada. Często się ślizgają na gwincie albo zgniatają i nie wchodzą w gwint. Taśmy teflonowe są najgorsze, nie dają przede wszystkim potrzebnego oporu, dzięki któremu elementy są sztywno skręcone.
W hydraulice siłowej jest inna tolerancja luzu na gwincie. Na maszynach kolejowych potwierdzam wszystko na taśmie teflonowej i działa, w domu niestety słabo się sprawdza bo te gwinty są strasznie luźne. Przerzuciłem się na nitkę teflonową i ona ma pastę która w reakcji z wodą zmienia kolor i wrażenie mam że puchnie także przez co mocniej uszczelnia także pakuły już nie używam w ogóle :)
Co to za hydraulika siłowa? Z tego co wiem, większość przewodów hydraulicznych jest uszczelniania na stożku uszczelniajacym (Nie gwincie). Takie połączenie nie wymaga żadnych taśm lecz elementy muszą być do siebie dopasowane. A jak uszczelnia się na gwincie, to niektóre połączenia tez nie wymagają taśm, lecz kontaktu metal do metalu.
Hydraulicy nie lubią taśmy ale wszystko skręcają na taśmę..... W siłowej jeżeli już jest wymagane to jedziemy od kilkunastu lat nitką i obrabia ciśnienia do 300 bar.
Hahaha te najtańsze to niewiem czy nie trafiają się odrazu zepsute rączki same odpadają w świetnych bateriach za parę groszy krzywkę trzeba nacinac fleksem bo samo siekanie gintu nic nie daje i konopia kręci się na Gwincie podczas wkręcania nie jest konieczne siekanie gintu taki zabieg ma na celu wyeliminować niedoróbki po tokarce i spawic że konopia bo nic innego nie uznaje bd lepiej trzymac gwintu co pomaga eliminować możliwość powstania wycieku co do podwijanian teflonem nićmi napewno szybsze prostsze i czystsze rozwiązanie jednak próba szczelności nie wykazuje żadnych spadkuw cisnienian a ni z tad ni z owad pojawiaj się wycieki teflon wystarczy delikatnie cofnąć i mamy pewność nieszczelnosci stare rozwiązania są niezawodne i często najlepsze może nie najszybsze i nie najwygodniejsze ale napewno najlepsze
Tak nie nawija się pakuł :D Po co skrobać te gwinty jak ty i tak winiesz pakułę miedzy nie :D? Amatorka to na filmie pokazana, a skrobanie gwintów jest potrzebne. Teflon to śmietnik i tu nie ma co się rozwodzić, a nić nawinięta jak trzeba ma szansę wytrzymać dłużej niż "na chwilę".
Tak szczegółowo nikt nie omawia pracy JAK ZWYKLE ŁAPKA W GÓRĘ PANIE MARIUSZU bardzo dużo się od pana nauczyłem
Bawiłem się kiedyś teflonem. Robiłem jakieś 15 prób, za każdym razem z inną ilością zwojów taśmy. Bywało nawet tak dużo, że z ledwością dokręcałem zawór. Za każdym razem pojawiała się kropla wody, chwilę po podaniu ciśnienia. Pierwsza próba z pakułami rozwiązała problem. To daje do myślenia.
To samo... chyba tylko jedno połączenie teflonem mi nie ciekło... Na pakułach nie ciekło żadne ;)
Najlepsze są pakuły. Na teflonie nie cofniesz elementu a zawsze trzeba ustawić pod odpowiednim kątem. Pakuły chłonąc wodę puchną i uszczelniają, nawet gdyby był przeciek to się sam zniweluje.
Pakuły najlepsze to Fakt
taaaak jest
Żeby nie cofać najpierw skręcasz ,,na sucho"
Ale po paru latach spróbuj takie coś odkręcić. Pare razy musiałem odkręcić zbiornik wyrównawczy i prawie nie chciał zejść. Pozdrawiam z holandi
Pakuły tylko z pastą
Pakuły + pokost wytrzyma 50lat ;)
Osobiście używam i nigdy nie poprawialem po sobie ale w hydraulice już lata robię więc wprawa też ma znaczenie.
U mnie pakuly zdają egzamin, taśma zaczęła przeciekać po niecałym roku.. wezwany hydraulik powiedział ze on robi tylko na pakułach ;) Pozdrawiam i łapka w górę :)
Krótko, konkretnie i na temat. Przyjemnie i chętnie takie porady się ogląda. Hydraulik z którym pracuje na codzień nawija przynajmniej 3x tyle pakuł, zdaje to egzamin, ale dokręcić cokolwiek to siłownia gratis.
Podczas remontów używałem taśmy teflonowej i wszystko nadal ładnie trzyma :)
Nie jestem hydraulikiem, ale do takich prac jak montaz zaworkow czy bateri prysznicowych zawsze uzywam nici. Pozdrowionka👍
Osobiście w domu częściej korzystam z pakuł, chociaż ostatnio zmieniając zawór, za pierwszym razem mi się udało na teflonie, skorzystałem z ilości teflonu, jaką dał producent w zestawie z zaworkiem, co dla mnie jako laika jest miłe, bo nie musiałem myśleć, czy za dużo, czy za mało teflonu. Zwykle jednak skłaniam się ku pakułom. Gwintu nie strzępie, bo zwykle trafiam już na produkty, które już to mają. Wkręcanie zaworu względem ustawienia też już jakoś na wyczucie robię, zaczynam zaworem wkręconym w poziomie i później przy końcu skręcania mam przyłącze w pionie. Niby pierdoła, a kiedyś to wydawało się sztuką magiczną :D. Pozdrawiam.
Ja ostatnio pierwszy raz nawijałem pakuły i miałem spore obawy ale okazało się że to dziecinnie proste :) pakuł tyle żeby pokrył całą głębokość rowka gwintu i na to pasta i można wkręcić :) Wcześniej uszczelniałem na taśmach teflonowych to często ciekło
Brawo, Mario. 👍 Niby proste czynności, ale tak profesjonalnie podane, że każdemu się przydają: świetny komentarz, świetne ujęcia, świetny montaż. 👍
Dla mnie najlepsza jest pasta aneorobowa, stosuje ją na wszystkie połączenia, których nie planuję rozkręcać, bo żeby rozkręcić jest wymagany duży moment zrywający lub podgrzanie. Zawory w ścianach wkręcam na pakuły z pastą. Doświadczenia moje z teflonem są takie, ze zawsze go nawinę albo za mało, albo za dużo. Do nici też nie mam zaufania, bardzo często zaczyna się pocić po czasie.
A co do tego typu zaworów to polecam zawór z wkładem porcelanowym już pięć lat użytkowania i pracuje leciutko bez żadnych wyczuwalnych oporów powodowanych przez kamień w wodzie.
Nici nie używałem, a taśma teflonowa kiedyś kosztowała mnie tyle nerwów, że już nigdy jej nie dotknę. Pakuły rules! 😉
Fajny materiał, za dzisiaj naprawiałem przeciek polegający na tym że w korku pod sitko zaworku, dokłądnie w środku nacięcia pod płaski śrubokręt - pojawiła się kilka setem mm dziura przez którą sączyły się krople. Zgadza się, strasznie kiepskie jakościowo są niektóre zaworki.
Przed założeniem pakuł warto wkręcić zawór na sucho żeby wiedzieć ile obrotów można maksymalnie zrobić, chodzi o to żeby nie było sytuacji że wkręcamy zawór do końca i jest obrócony w drugą stronę, wiem że na pakułach można cofać ale w sumie lepiej tego nie robić.
👍
Najlepsza porada jaka tutaj jest, też tak zawsze robie i nic nie musze cofać 👌👍
Ja zawsze tak robię i myślałem, że to przecież logiczne, żeby wcześniej sprawdzić…
A jeżeli po wkręceniu mam wylot w górę, a chce w dół? Jak te pół obrotu zrobić ? Xd
Ja osobiście najbardziej lubię nić teflonową. Pakuły z pastą używam w ścianach, przepustach. A co do taśmy teflonowej to pewien hydraulik powiedział że ona jest dobra to instalacji powietrznych ale nie do wody. Pozdrawiam
Dzięki!!! Bardzo przydatne!!Zrobiliśmy zgodnie z instrukcją
Takie zawory najczęściej psują się od nieużywania. W dużym uproszczeniu warto kilka razy w roku "pokręcić" nimi żeby się nie zastały, jednak lepiej tego nie robić w sobotę wieczorem żeby mieć czas i środki na usunięcie ewentualnej awarii.
Tak, kiedyś postanowiłem odpowietrzyć kaloryfer w kamienicy o 20 w sobotę. Odpowietrznik nie chciał ruszyć więc poluzowałem cały śrubunek. Reszty się domyślcie.
P.S. Był środek zimy ;(
@@Zydokomuna666 niech pierwszy rzuci kamieniem, ten kto nie odpalił jakiejś podobnej akcji ;) ja w szczycie sezonu przekonałem się kiedyś, że zawór imbusowy na powrocie C.O nie ma ogranicznika wykręcania. Mocniejsza zima, wielka płyta, 10-pięter, PARTER... reszta j.w. domyślcie się ;)
Za krótkie filmy. Stanowczo 😁
Hah wlasnie na dzis mam ten temat. Piekny sobitni wieczor pol kuchni zalanej 😢 jutro kupuje czujniki zalania i podlaczam pod home assistanta.
Te zaworki są denerwujące po kilku latach ich nieużywania. Jakiś czas temu na jednym urwał mi się ten plastik przy odkręcaniu i musiałem cały wymienić. Polecam całkowicie metalowe. Istnieją, bo ostatnio wypatrzyłem taki w markecie budowlanym. Ewentualnie, jak jest miejsce i będzie to przykryte, najlepiej kupić zwykły zawór.
Jak się ich nie rusza to jeszcze dają radę. Ja zamontowałem sobie go do piecyka gazowego i po kilku razach zakręcanie i odkręcania wody przestał działać i przepuszczał cały czas wodę. Tani szajs.
Nić odkąd jest na rynku tylko nić 👍👏👌
Nić jest już smarowana pastą? Lubię oglądać pracę, którą wykonujesz. Super! Pozdrawiam z Ukrainy..! Wiktor
I to pytanie mnie nurtowało od kilku lat , w końcu znam odpowiedź 😁👍
He he, kolejny raz wracam na ten kanał... 👍🤚
Podobno system PEX, nie pamiętam jakiego producenta nie zaleca stosowania pakuł do wkręcania zaworków. Zdarzyło mi się, że pękło przy wkręcaniu w ścianę krzywki od baterii, więc nie polecam. Szczególnie marketowe oczka mają cienkie ścianki. Od tego czasu zawsze używam sznurka. Najpewniej, najszybciej, najlepiej. Pakuły są dobre do uszczelniania rur stalowych. Pozdrawiam
Na niciach tych w większym opakowaniu jest schemat do jakich gwintów ile zwojów nici dać przykładowo na 1/2 6-8 zwojów itd... pakuły też dobre z pastą, ale zawsze tyle nakładałem że przy skręcaniu wszystko się grzało :x , pozdrawiam
Swietny material dziekuje
Jako amator używałem taśmy i powiem że nie jest zła i nic nie ciekło więc polecam
tasma jest strasznie upierdliwa niewygodna w zastosowaniu pakuły szyubko sie naklada do tego uszczelniacz i pewne uszczelnienie na lata
Gdy takie zawory są schowane, np w szafce to nie zakladam tych rozet maskujących. Szybciej widać ewentualne wycieki 🙂 co to za strona z 0:17?
Chyba strona google z zakupami, nie jestem pewny.
Super odcinek
Mam pomysł na nowy odcinek (gdyby Ci się kiedyś chciało): test różnych zaworków, także tych droższych-ceramicznych. Temat-rzeka.
Właśnie przykręcałem takie zaworki na teflon. Chyba nie cieknie ale poprawie to lepiej na pakuły...
Film ciekawy. Nici nie używałem, a do teflonu nie mam przekonania bo bywało różnie że szczelnością. Na pakulach jeszcze mi nic nie picieklo, a skręcałem na pastę, i na silikon sanitarny, też jest gicior. Jakie zawory masz na myśli mówiąc "markowy"? Jak chce kupić markowe buty to wybiorę ADIDAS, pomijając buty opisane przez producenta np. jako NESTBALL czy ADIATSA bo wiem że to podróbki.
Dziękuję!
Pakuły mają tą zaletę że można cofnąć jak się za daleko wkręci. Przy taśmie trzeba na nowo nawijać. Minus przy pakułach taki ze trzeba smarować pastą a ona czasem brudzi.
Ja smaruję zwykle normalnym tawotem - plusem tego jest to, że przy demontażu za kilka lat zawsze łatwiej jest dany element wykręcić.
To samo możesz robić nitką.
Ja caly czas stosuje taśme teflonową i nigdy nie zdarzylo mi sie żeby byl przeciek.
Osobiście mam kiepskie doświadczenie z nicią. Po skręceniu trzyma, nie cieknie, a po roku szok, połączenie się zaczyna pocić...podobną opinię słyszałem u znajomego hydraulika, nie wiem czy trafiłem na jakąś felerną nić. Ale jak to w życiu bywa człowiek się raz zrazi to potem trudno się przekonać.
U mnie to samo. Grzejnik łazienkowy, podlaczenia uszczelnione nicią przez hydraulika zaczęły sie pocic i przebarwiać. Nic Loctite.
Rusz ten zaworek w moim przypadku.
Kolanko gdzie jest przykręcony zaworek jest na ścianie jak i instalacja z licznikami.
Jak próbuję odkręcić to rury aż się naginają.
Mam spłuczkę zrobiona na teflonie juz 8 lat i nie cieknie, sądzę że to kwestia dokładności po prostu.
Mi się często zdarzało że jak zakładałem przedłużki albo redukcję i używałem taśmy PTFE to przeciekalo. Pakuły albo gotowa nic jednak bardziej pewne. Pozdro Mario.
Używam nici od kilku lat i nigdy nie było z nią problemów. Teflonu już z 6lat w rękach nie miałem, tak samo z pakułami.
A ja róznie ,czasm nic czasem konopie i pasta. Teflonu użyłem jakieś 17 lat temu i uznałem za dziadostwo
przy zakręcaniu takiego zaworu cieknie mi przez chwilę woda spod kurka, po zakręceniu przestaje. Tak samo przy odkręcaniu, przez chwilę przecieknie, po odkręceniu ustaje. Czy to czas na wymianę zaworu czy coś można wyregulować?
Dobry wieczór, A Pan kluczem nie dokręca tego zaworu??? Wystarczy tak z ręki???
najlepsza szkoła to stara szkoła : nic nie przebije pakuł - na taśmie teflonowej zawiodłem sie tyle razy że już jej nigdy nie użyje, na pakułach ani jednego przecieku
Pakuły + emalia olejna (kiedyś nie było past) rządzą! ;)
Pytanie, czy można wkręcić wężyk bezpośrednio bez tego zaworka? Czy musi być zawór bo np. zrobi się większe ciśnienie i może to uszkodzić wężyk?
Teflonówka to tylko awaryjnie do kranu w ogrodzie, albo studni. Bo i tak będzie kapać w końcu :)
Możesz napisać jakiego klucza hakowego używasz do przykręcenia zaworu ?
Właśnie będę zakładał muszę się dowiedzieć gdzie zawór od wody
A co będzie jak użyje pakuł bez pasty?
jask jest rura w scianie to milo i przyjemnie giorzej kiedy masz rure zewnetrzna pcv i no chu...a nie chce sie odkrecic
Witam
Jakiego producenta klucz do dokręcania zaworków.
Jakiś link.
Pozdrawiam
Powiedzcie bo użyłem nici teflonowej. Uszczelnione połączenie ale czasem na nici tak nad gwintem jest jakby lekkie zapocenie.Wymaga od nowa izolacji czy może tak zostać?
Dzieki
z nitką mam złe doświadczenia, ostatnio ją mocno naciągałem przy owijaniu i jest szczelnie, ale teraz pakuły + pasta w tubce i i nie brudzi rąk 🙂
A czy na te pakuły trzeba brać ta pastę
A taśma silikonowa do gwintów? Jak ją oceniacie?
Siema Mario czemu zmieniłeś nazwę kanału? "Mario po godzinach" było tyle lat i bardzo pasowało
Przetestowałem podczas remontu, może nie mam wprawy ale Pakuły się samouszczelniały a teflon i nić po czasie się pociły lekko bo lekko ale jednak
Tu w UK tylko taśma i nie widziałem jakoś przecieków. 20 lat tu robię
Słynne "u NAS w UK" 😂😂😂
Potwierdzam
tak to tylko w polsce im wszystko na teflonie przecieka. Jak ktoś nie umie zrobić połączenia teflonem to później pierdoli że jest do bani.....
W UK jest inna woda?
Są jeszcze pakuły w motku albo dozowniku, dosyć wygodne w użyciu.
Dla majsterkowiczów to może i nic dobra i nie mówi ze jest zła ale robiąc duże budowy czy domki to tylko używamy pakuł sprawdzone No i budżetowo lepiej wychodzi, dłużej starczają
Niestety taśma dużo łatwiejsza, ale przecieki są.
Sam sobie amatorsko w domu coś robię czasami. Zawsze się naklnę pod nosem na pakuły, spróbuję taśmy i nawet po 3 poprawkach wyjdzie zawsze mikroprzeciek.
Taśmą powinno
się okręcić 22 razy, a ponadto odpowiednia ilość taśmy bądź czegoś innego ma znaczenie wiadomo dasz za mało bedzie ciekło a dasz za dużo to gniazdo może pęknąć znam wiele przypadków i nie zawsze będziesz wiedzieć ze masz wyciek odrazu
Jak się nazywa ten klucz do odkręcania?
Tylko pakuly 100%pewnosci
Ja jeszcze przed montażem usunął bym te pakuły zasłaniające otwór na których osadzi się z czasem syf i kamień ...
Czy zawór do pralki może być skierowany w górę ? czytałem, że powinien być skierowany w dół ale nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia co to zmienia i czy skierowany zawór w górę jest jakimś problemem ?
Zwykły zawor może być montowany jak co się żywnie podoba. Nie ma różnicy czy w dół, górę czy na bok
Żaden problem. Różnica jest taka, że jak strzeli wężyk to woda będzie tryskać do góry i wszystko zmoczy a na dół zaleje podłogę. Zależy co wolisz :)
Ma znaczenie, jeżeli wąż jest z systemem Aquastop
Musi być dół lub dopuszczalnie do kąta 45°
@@Woytek72 a co mam zrobić jak po wkręceniu do końca mam w górę? Jak cofnę pół obrotu to będzie nieszczelne
ponad rok temu zakładałem nowe zawory z użyciem taśmy teflonowej i jak na razie nic nie cieknie
pomagajoncy film pszyjemny w oglondaniu
dokuadnje
Naucz się podstaw ortografii i polskiej mowy
Taśma teflonowa jest wystarczająca i tania. Ilu z was czyści gwint od strony dopływu? Ilu z was wkręca na sucho przed nawinięciem taśmy? Przy takich połączeniach nie może być miejsca na bylejakość. Druga sprawa to zawory. Pokrętło najczęściej jest plastikowe. Przy zastanym zaworze najczęściej się wyrabia przy próbie mocniejszego zakręcenia. Wniosek jest jeden: jeśli już decydujemy się na zawory kranowe, raz na pół roku używamy i mamy spokój.
Używałem taśmy, żadnych przecieków. Szczelne połączenie w stu procentach. Jedyne co to... nie żałować taśmy.
Bezpośrednio nakręcamy wężyk na zawór
👍 👌
Przetestuj skrzynki qubric
sprawdz to chłopie , stale nawijam na gwint konopie xD #pdk
Nici to się chyba tyle nie nawija ;) Na rurkę 1/2 cala to z 8 zwojów wystarczy.
Dokładnie, tu trochę przesadziłem.
@@Budoradka tam na opakowaniu jest instrukcja, ile zwojów na jaki rozmiar.
POZYTYWNIE
Nigdy nic nie skrobie daje pakule i pastę i jest na lata
Pakuły najlepsze, plus pasta.
👍
Robiłem na wszystkich tych 3 sposobach i niestety tylko pakuły + smar i jeżeli gwint nie jest oryginalnie nacinany pionowo to obowiązkowo nacinamy. Co do taśmy jest to syf i nadaje się tylko do połączeń plastikowych, po nici niestety często trzeba poprawiać a i tak potrafi cieknąć. Pakuły prosta sprawa
Dla mnie pakuły są najlepsze, ale najtrudniej się nakłada. Często się ślizgają na gwincie albo zgniatają i nie wchodzą w gwint. Taśmy teflonowe są najgorsze, nie dają przede wszystkim potrzebnego oporu, dzięki któremu elementy są sztywno skręcone.
za mało nawijasz do tego pewnie używałeś tej najcieńszej.
Ostatnio zobaczyłem hydraulika miał nic hybrydę pakuł i teflonu. Loctite. Zakupiłem 50zl. Ale już na niczym innym nie pracuje....
Hydraulicy nie lubią taśmy.
W hydraulice siłowej gdzie mamy do czynienia z ciśnieniami pod 200bar wszystko jest skręcane na taśmę i nie przecieka.
W hydraulice siłowej jest inna tolerancja luzu na gwincie. Na maszynach kolejowych potwierdzam wszystko na taśmie teflonowej i działa, w domu niestety słabo się sprawdza bo te gwinty są strasznie luźne. Przerzuciłem się na nitkę teflonową i ona ma pastę która w reakcji z wodą zmienia kolor i wrażenie mam że puchnie także przez co mocniej uszczelnia także pakuły już nie używam w ogóle :)
Co to za hydraulika siłowa? Z tego co wiem, większość przewodów hydraulicznych jest uszczelniania na stożku uszczelniajacym (Nie gwincie). Takie połączenie nie wymaga żadnych taśm lecz elementy muszą być do siebie dopasowane. A jak uszczelnia się na gwincie, to niektóre połączenia tez nie wymagają taśm, lecz kontaktu metal do metalu.
Zgadzam się, sam tak robię, podobnie z powietrzem
Hydraulicy nie lubią taśmy ale wszystko skręcają na taśmę.....
W siłowej jeżeli już jest wymagane to jedziemy od kilkunastu lat nitką i obrabia ciśnienia do 300 bar.
Pakuły rządzą
Jeżeli używamy taśmy teflonowej to tylko nawijamy ją na pakuły dla estetycznego wyglądu np. gdy mamy widoczne zawory koloryferów.
Hahaha te najtańsze to niewiem czy nie trafiają się odrazu zepsute rączki same odpadają w świetnych bateriach za parę groszy krzywkę trzeba nacinac fleksem bo samo siekanie gintu nic nie daje i konopia kręci się na Gwincie podczas wkręcania nie jest konieczne siekanie gintu taki zabieg ma na celu wyeliminować niedoróbki po tokarce i spawic że konopia bo nic innego nie uznaje bd lepiej trzymac gwintu co pomaga eliminować możliwość powstania wycieku co do podwijanian teflonem nićmi napewno szybsze prostsze i czystsze rozwiązanie jednak próba szczelności nie wykazuje żadnych spadkuw cisnienian a ni z tad ni z owad pojawiaj się wycieki teflon wystarczy delikatnie cofnąć i mamy pewność nieszczelnosci stare rozwiązania są niezawodne i często najlepsze może nie najszybsze i nie najwygodniejsze ale napewno najlepsze
Tak nie nawija się pakuł :D Po co skrobać te gwinty jak ty i tak winiesz pakułę miedzy nie :D? Amatorka to na filmie pokazana, a skrobanie gwintów jest potrzebne. Teflon to śmietnik i tu nie ma co się rozwodzić, a nić nawinięta jak trzeba ma szansę wytrzymać dłużej niż "na chwilę".
Loctite 577
Nie żałuj pasty Marian. Smaruj na grubo.
Nie estetycznie to wygląda szczególnie ta podrapana armatura.
I jak tu żyć🤣
I jak tu żyć 😂
Taśma jest do kitu, pakuły dużo syfu zostawiają w instalacji a nić jest idealna.
Pakuły i pasta tylko i wyłącznie. Żadnego zjebane... teflonu i innych dziwnych wynalazków.
Pierwszy
Następny czarodziej, widziałeś jak ktoś to robi,czy nauczyłeś się z internetu?????
Nić odkąd jest na rynku tylko nić 👍👏👌