A LEGYEK URA IGAZ TÖRTÉNETE - Vademberekké válnánk egy lakatlan szigeten?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 25 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 170

  • @annapanku9291
    @annapanku9291 17 วันที่ผ่านมา +42

    A tongai fiúk, nagyobbak voltak, és szerintem az is számít nagyon, hogy milyen nemzetiségű emberek, milyen életkörülmények közzül kerülnének ilyen helyzetbe. A tongai fiúk egy falusiasabb környezetből kerültek oda. Nagy városi emberek is másként élnék meg. És persze az is számít, milyen természeze van azoknak akik oda kerülnének. Ez összetett nagyon, nincs "A" vagy "B", sok mindenen múlik. Szuper ez a videó is. Köszönjük.

    • @FADRUS7_.
      @FADRUS7_. 16 วันที่ผ่านมา +3

      de hát ha nem működnek együtt az emberek nemtől, kortól, szexuális identitástól és vagy (városi vagy falusi) társadalmi rétegüktől teljesen függetlenül akkor mind meghalnak ezért reálisabb az a forgatókönyv amit az élet írt mint az akinek full nyomorultságos volt az egész élete és az ihlette a történetét.

    • @juanestrada1616
      @juanestrada1616 16 วันที่ผ่านมา +4

      szerintem az is tanulságos, hogy az angol mit írt és a skót mit írt... mindenki magából indul ki...

    • @Yunsha74
      @Yunsha74 15 วันที่ผ่านมา +3

      Vannak olyan emberek, akik szeretnek élősködni másokon. Ha csak egy ilyen van egy csoportban, akkor már gáz lesz a vége.

    • @juanestrada1616
      @juanestrada1616 15 วันที่ผ่านมา

      @@Yunsha74 nem feltétlen... és mit értesz élősködés alatt? a plebs vagy az arisztokrácia az élősködő szerinted???

    • @annapanku9291
      @annapanku9291 15 วันที่ผ่านมา

      ​@@FADRUS7_.Igazad van, a könyv egy elme szüleménye, es az elme, egy káosz. Én a a városi, falusi és egyéb dolgokat azert is írtam, a vidékiek, jobban ismerik a termeszet adottságait, lehetőségeit, mint egy nagy város szülötte. És aznis valószerűbb, a vidékiek jobban ismerik az összetartást, az egymás segítését. Ezeket saját bőrömön tapasztaltam. Laktam pár évet Bp-en panelban, kb 5 évet, még az emeleten lakók sem foglalkoztak egymással, a bátyám 2 héttel a halála utan vették észre a panelban, mert már hullaszag volt, vidéken, ha érik a cseresznye visunek a szomszédnak, ha nem látnak 2 napig, már elkezdenek körbeinformálódni, látta e valaki stb stb. A túl "civilizált" emberek önzőbbek, ezt is lehet látni,ha jól körbe nézünk a világban. Ez ilyen helyzetben is kiütközne, mind.

  • @mileslocotus
    @mileslocotus 17 วันที่ผ่านมา +19

    Tiszteletem! A 2000-es évek elején az egyik testvérpár barátomat a szüleik beiratták egy 2 hetes kalandtáborba. Az idősebbik fiú 16 éves, a fiatalabb 14 éves volt akkor. Vidéken, kis faházakban elszállásolással, napi kalandokkal várták a 10-16 éves korosztályba tartozó gyerekeket, kiket busszal utaztanak a helszínre. Ugy 30-40 gyerek verbuválódott össze fiúk-lányok vegyesen, a legidősebb a már emlitett idősebbik barátom volt, utána az öccse következett.Az indulásnál pár gyerek sírt,de a többség izgatottan várta az indulást.
    Amit kaptak: vidéki magánbírtok, mező-erdő-szántó háromszögben. Faház ágyakkal, ágyneművel és pont. Konyha, mosdó, étkező, elektromos áram, vezetékes víz miatt nem kellett izgulniuk, volt egy patak a közelben. Érkezés után a szervező megmutatta a hatalmas üstöt az aznapra készített ennivalóval, majd vissza szállt a buszra és mondta, holnap hozza az ebédet, jó éjszakát.
    14 napig önszerveződésben éltek, napi egyszer jöttegy Barkasszal egy nagy üstös ebéd.
    Pár esemény:katonai elvű rendszert hoztak létre, mivel például az ennivalót szigorúan be kellettosztani és rizni is kellett. Királyt választottak, s az üst mellé testörséget.Kialakult ki megy vízért, ki szerez gyümölcsöt, ki miért felel és mindenki felelős volt mindenkiért. Megtanultak összedolgozni, figyelni egymásra, felfedezni a környezetüket, informáciuókat megosztani egymással és felelősséget vállalni a tetteikért. Botokkal vívni,m ha bevadultak és sírás lett a vége, királyi közbenjárásra ugye, de megbeszélni és elsimítani a dolgokat. Fáramászni a tetejéig, és hatalmas szénanálákat ostromolni és legurulni rajtuk. Egyetlen komolyabb büntetés volt csak, amikor az egyik ebéd őr nem bírta ki és megette az aznapi tejbegrízre szánt kakaó készlet jelentős részét. De ő is megértette és elfogadta a büntetését. A második hét végén, már semelyikük nem akart hazamenni, hanem maradni szerettek volna még.
    Gondoltam, megosztom ezt a kis történetet, ha már kérted, hogy aki tud, az írjon ebben a témában.
    Köszönet a munkádért.

    • @22Vasika
      @22Vasika 15 วันที่ผ่านมา +5

      @@mileslocotus Biztosan nagy élmény volt a gyerekeknek, a 6-10 éves koromra emlékeztet, mikor a szünetben ki tudtunk slisszolni olyan helyekre is, mikor a szüleink el voltak foglalva. Szinte naponta meg lettem picsázva 😊 mert bürökszagú voltam, vagy más természetes bűzt árasztottam magamból, ami miatt féltettek a szüleim. Aztán reggel elmentek dolgozni, mi meg a hülye 8 éves barátainkkal kezdtük újra. Egy halott varjúnak megnéztük a szívét is egy műanyag biszbasszal, hogy van -e neki. Volt. Ha édesanyám látta volna a boncolást, lehet, hogy keresztet vetett volna, aztán a hajamnál vitt volna haza. Akkor még volt tisztelet ❤

    • @dialogusok
      @dialogusok 15 วันที่ผ่านมา +1

      ❤Biztos vagyok benne hogy pozitív egy ilyen helyzet vége!❤
      Örülök, hogy megerősítetted.😊

  • @tundeszalkai1340
    @tundeszalkai1340 17 วันที่ผ่านมา +7

    Minden ember függő, ha nincs köztük szociopata az összefogás a legjobb amit tehetnek! Köszönöm a videót, mindet imádom, Te vagy legjobb!!!!!!

  • @BenjaminSzelig
    @BenjaminSzelig 17 วันที่ผ่านมา +15

    Rengeteget hallottam már a Legyek uráról, ezzel a videóval pedig nagyon fel keltetted az érdeklődésemet a regény iránt.

    • @22Vasika
      @22Vasika 17 วันที่ผ่านมา

      @@BenjaminSzelig nagyon régen olvastam. Borzasztó élmény volt. Nem tudom, hogy megtörténhet meg-e tinédzserek esetében, de nyilván, ha három évesen így kellene élni, akkor kialakulhatnak ilyen túlélő ösztönök. Szerintem 10-12 éves kortól, érzi az ember, hogy csapatban hatékonyabb. Emiatt nem pusztítja a csapat számát tudatosan, főleg ebben a korban.

    • @kertmuves
      @kertmuves 17 วันที่ผ่านมา +2

      Általános iskolában olvastam, szerintem negyedikes voltam. Eléggé sokkolt, nem tudom miért volt a gyerekkönyvek között 😅 Bár akkoriban (90-es évek) amiben gyerekek szerepeltek az automatikusan ifjúságinak volt jelölve.

    • @22Vasika
      @22Vasika 17 วันที่ผ่านมา

      @@kertmuves Sokkoló könyv volt. Nem volt kötelező, csak szerettem olvasni, de ráértem volna később elolvasni. Született egy film is belőle, sajnos teljesen átadta a könyv mondandóját.

    • @22Vasika
      @22Vasika 17 วันที่ผ่านมา

      @@kertmuves én kicsit idősebb vagyok, azt hiszem 16 voltam, mikor olvastam.

    • @dianadobsa7691
      @dianadobsa7691 15 วันที่ผ่านมา

      @@BenjaminSzelig én filmen láttam először. Annak is a hatása alatt voltam nagyon sokáig.

  • @tamaseger6799
    @tamaseger6799 17 วันที่ผ่านมา +16

    Először is nagyon köszönjük az újabb teljes értékű videód.👌🔝 A kissé nyers vélemény a ,,valóság " show hasonlóan semmit érő emberiség lebutító műsorok miatt is van. Ahogy egy példával te is röviden említetted. Nem hasonlítható össze a show, ahol egy stáb, orvosi segítség mellett alakítanak ki celebeket.És valós például a szigeten ragadt fiatalok között. Frusztráló nagyon, hogy a média az egyik aki folyamatosan a hulladék műsorokat részesíti előnyben, legtöbb esetben. Mondván ez is jobban eladható. Egyébként az alap téma nagy szép. És példaértékű,ahogy itt a csatornán végzett munkád is. 🎬 Csak reméljük hogy te és a hozzád hasonló értéket teremtő tartalom gyártók soha nem hagyják abba.

  • @LauraGog-os7zi
    @LauraGog-os7zi 10 วันที่ผ่านมา

    Köszönöm szépen ezt az érdekes történetet. Én eldöntöttem, hogy melyik a jó út. Egyetértek abban is, hogy minden attól függ, hogy milyen környezetben, milyen kultúràban élnek az emberek.

  • @csukapeterart8160
    @csukapeterart8160 17 วันที่ผ่านมา +7

    A legjobb videós te vagy!!!

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  17 วันที่ผ่านมา +1

      Ez túlzás, abszolút nem akarom kategorizálni sem magam, egyszerűen csak szeretek szerintem érdekes esetekről videókat készíteni, de köszönöm! :)

  • @zoltannagy3327
    @zoltannagy3327 17 วันที่ผ่านมา +4

    EZT A FILMET MÁR LÁTTAM , KEMÉNY FILM 👍🏼👍🏼👍🏼

  • @hanaippon5217
    @hanaippon5217 17 วันที่ผ่านมา +6

    Köszönöm Cooper !

  • @miklosknoch4391
    @miklosknoch4391 17 วันที่ผ่านมา +5

    Köszönöm a videót! Szerintem az indián kultúrák elemzésével közelebb kerülünk az igazsághoz. Ott is voltak békés és harcias csoportok. Rengeteg változó van amin múlik egy csoport fejlődése. A legfontosabb a vezér személyisége talán.... Itt is ez látszik, ki mifelé vezeti övéit. Meg még mennyi minden. Annyira mélységes mély pszihologia ez, ami szinte szimulálhatatlan, mert annyi a változó. Nem mindegy ki mit veszít egy egy döntéssel... vagy pl a stressz mit hoz elő benne. De pont ezért kiváló mű! Elgondolkodtat, sőt inspirál! (Egerek és emberek, Az ember tragédiája.....

  • @chibifox7543
    @chibifox7543 17 ชั่วโมงที่ผ่านมา

    Egyik kötelező a kevés közül, amit el is olvastam és szerettem is. :)

  • @AnnaGruber-cj8sy
    @AnnaGruber-cj8sy 17 วันที่ผ่านมา +6

    Szia 😄 Jó kis összeállítás volt . Érdekes témát választottál. Mégiscsak van olyan amikor az emberek össze tudnak fogni a nehéz helyzetben és nem esnek egymásnak. Nagyon tetszett!!!! Köszi. Szép hétvégét 🌴

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  17 วันที่ผ่านมา +3

      Szia! :) Úgy gondolom, ahogy említettem is, hogy szerintem emberfüggő, ki hogyan viselkedne egy ilyen szituációban. Viszont sajnos sanszos, hogy az erőszakos emberek magukkal rántanák a békésebb lelkületű társaikat. Köszönöm, örülök hogy tetszett, szép hétvégét! :)

    •  17 วันที่ผ่านมา

      ​@@g.v.cooperhistory8274Sajnos, igazad van. Példa erre az a német kísérlet. 😢 Tudod melyik! 😢

  • @peterpataki4094
    @peterpataki4094 17 วันที่ผ่านมา +3

    Köszönjük szépen megint!!
    COOPER ajánlanék egy könyvet neked, ha megengeded. Mindenki ismeri Defoe Robinson Crusoe történetét (1719-ben jelent meg először), ami eredetiben lényegesen bővebb, mint amit mi általában ismerünk itthon, lényegében gyerek-regényként. Azóta nagyon sok idő eltelt és van egy későbbi Robinson történet könyv is Michel Tourniertől: "Péntek ​vagy a Csendes-óceán végvidéke" (1967). Ez már úgy van megírva, hogy amit tanultunk az emberi lélekről 250 év alatt, az bele van integrálva a könyvbe. Sokkal reálisabban írja le egy valós ember életét, válságait, korszakait egy szigeten egyedül élve, mint azt az egyébként csodálatos Dafoe könyv. Szívből ajánlom!
    A mi történne ügyben pedig ott van a Zimbardo-féle stanfordi börtönkísérlet 1971. augusztusában. (A kísérlet lefújása után születtem 3 nappal most látom! 🙂 ). Ennek nyomán egy elképesztően jó film is született "A kísérlet (Das Experiment)" 2001-ben.

  • @zsoltaradi4607
    @zsoltaradi4607 16 วันที่ผ่านมา +1

    Köszönöm szépen, nagyon élveztem ezt a lenyűgöző filmet!
    További jó munkát, erőt és egészséget kívánok!❤🎉

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  16 วันที่ผ่านมา

      Köszönöm szépen, Neked is jó egészséget! :)

  • @frankfiala6930
    @frankfiala6930 17 วันที่ผ่านมา +3

    Én többször olvastam el a Legyek urát. Vagyis több hm... nekifutással. Két filmet (változatot) láttam - dehogy láttam -,ezeket is megszakítások övezték. Volt, mikor megkérdeztem magamtól: Vagy elég bátor? Mármint, hogy folytassam az olvasást - késöbb a film nézést. Hm... Mit is mondhatnék.... Szerintem ez egy megosztó mű! Igaz, mindenkinek ajánlom! Kell a hm... az "alap kultúrához"! De még mindig libabőrös leszek, ha belelpozok. A vadász és a préda... Köszi Cooper!👍😘❤❤

  • @ibolyacsokas7947
    @ibolyacsokas7947 17 วันที่ผ่านมา +1

    Erröl a történetről most hallok először, 😊 köszönet hogy megosztod ezt a történetet

  • @eleonoragyurosiova1727
    @eleonoragyurosiova1727 17 วันที่ผ่านมา +1

    Köszönöm a feltoltest,,mar reg olvastam a könyvet. Szép napot 😊

  • @belakajus5461
    @belakajus5461 17 วันที่ผ่านมา +1

    Köszi,nagyon érdekes és részletes volt a videó!

  • @vakvarjucska
    @vakvarjucska 17 วันที่ผ่านมา +51

    Egészen biztos vagyok benne, hogy a könyv szerint történne minden. Csak végig kell nézni a történelmünkön. Mi is azért vagyunk itt, mert az ősemberek kíméletlen gyilkológépek voltak és ha úgy hozta az élet, akkor az alvó társai fejét is szétzúzta kővel... és most is az egyik a másikat öli, mert mondjuk fenyegetve érzi magát. Egy - egy vitánál külső szemmel úgy látszik, mint amikor két dühös csimpánz esik egymásnak. Szerintem az ember eredendően agresszív és ez az egyik ami miatt idáig mindent túlélt... és ez az amibe bele fog halni.

    • @druserfail
      @druserfail 17 วันที่ผ่านมา

      Belehalni épp nem fog, mert a faj eddig is a legsikeresebb volt. Ha a nyugati kultúrának az a viselkedése, hogy a tudást tudományt igazságot fejlődést minden felett tisztelni kell, akkor a környező világegyetem kolonizálása simán előfordulhat. Ha nagyon másfajta kultúra terjed el, akkor egy tetőpont után erősen le fog csökkenni az emberiség létszáma. Talán az utóbbi most valószínűbb, viszont a tetőponttól még rendkívül messze vagyunk.

    • @zvata2017
      @zvata2017 17 วันที่ผ่านมา +7

      Inkább tudatlan az ember. Mindenki vezetni akar. Engedelmeskedni én sem fogok másnak egy szigeten. De meg sem támadnék mást. Inkább a hatalomvágy de sokan elég tudással rendelkezünk, hogy összefogjunk. Mondhatni civilizáltak vagyunk. Össze fognék másokkal a túléléssel és szerintem mások is. A gond azokkal lenne akik tudatlanok és hatalomvágyuk van. Azokkal én is harcolnék és akkor jönne a csak 1 maradhat a szigeten dolog. Sajnos.

    • @laszlonemeth7795
      @laszlonemeth7795 17 วันที่ผ่านมา +3

      Gyakorlatban nem így történt

    • @mariannavarga-torok4109
      @mariannavarga-torok4109 16 วันที่ผ่านมา +3

      Mégis máshogy történt a valóságban, nem úgy mint a könyvben!

    • @vakvarjucska
      @vakvarjucska 16 วันที่ผ่านมา

      @@mariannavarga-torok4109 Egyszer történt máshogyan.Egyszer! Ebből nem lehet következtetést levonni. Ráadásul a könyvben gyerekek szerepelnek, a valóságban pedig fiatal férfiakkal történt mindez. Jó dolog ha valaki pozitívan áll a dolgokhoz, de a valóságban ha az ember éhezni kezd akkor bármire képes. Jó példa rá a Holodomor... mikor elfogynak az állatkerti állatok a macskák meg a kutyák...

  • @petikovacsx
    @petikovacsx 5 วันที่ผ่านมา

    Ismét egy nagyon jó videó. Köszi!

  • @mattvaslaki1233
    @mattvaslaki1233 17 วันที่ผ่านมา +1

    Köszi G.V.,nagyon jó tartalom👑

  • @miklosszabo259
    @miklosszabo259 17 วันที่ผ่านมา +1

    Köszönöm szépen!

  • @zsuzsannatasi6067
    @zsuzsannatasi6067 17 วันที่ผ่านมา +1

    Köszi szépen a legújabb videódat! Nagyon érdekes és elgondolkodtató volt ismét! Véleményem szerint ember és korfüggő is egyben hogy különböző élethelyzetekben hogyan viselkedünk. Számomra az a konklúzió hogy felelősséggel tartozunk magunk és egymás iránt is.(Nem mindegy milyen EMBER lakik itt bent.) Jó volt látni a pozitív példát, a tongai fiúk történetét!

  • @erzsebetkovacs2440
    @erzsebetkovacs2440 17 วันที่ผ่านมา

    Köszönöm szépen a feltöltést

  • @MrAsidotus
    @MrAsidotus 17 วันที่ผ่านมา +9

    szerintem a két történet csak látszólg hasonlít egymáshoz, sokkal több a különbség annál, hogy érdemben összevethessük őket
    A tongai srácok csak hatan voltak, a legyek meg sokan. Hatan meg lehet beszélni a dolgokat, az angol gyerekek létszáma ezt már nem teszi lehetővé. Ráadásul, a tongaiak egymás jó barátai voltak, nem véletlenül együtt indultak neki az útnak, az angol gyerekek meg gyakorlatilag ott találkoztak egymással, idegenek voltak egymásnak
    A tongai srácok már majdnem felnőttek voltak, az angolok jóval fiatalabbak. (Nem rémlik, hogy lett volna köztük 16-17 éves.)
    A tongai srácok majdnem otthon voltak, hazájukhoz hasonló körülmények közé kerültek, érthetően kisebb sokkot, kisebb félelmet okozott nekik a túlélés gondolata.

  • @hungarianostomy7601
    @hungarianostomy7601 17 วันที่ผ่านมา +4

    Ha csak egy maroknyi gyerek van egy szigeten akkor egymásra vannak utalva, így békében élhetnek! Minél több gyereket/felnöttet zársz össze annál nagyobb az esélye, hogy a Legyek ura válik valóra.

  • @Gaborovicss
    @Gaborovicss 17 วันที่ผ่านมา

    Köszönöm . Ismét egy jó video volt

  • @erzsebetoltyan7294
    @erzsebetoltyan7294 17 วันที่ผ่านมา

    Nagyon jó videó?👍👏A civilizált világban is néha,nagyon kegyetlenek a gyerekek .Egy elhagyott szigeten,nem vagyok biztos abban,hogy a valósàgban ne kegyetlenkednének!😢

  • @gabornagy4857
    @gabornagy4857 17 วันที่ผ่านมา +2

    Ja, ez megboldogult gyerekkorom egyik legbrutálabb filmje. Talán Arany János Ágnes asszony balladája és Móricz Zsigmond Szegény emberek c. novellája ami sulis tanulmányaimat hasonló volt....

  • @iosephus34
    @iosephus34 17 วันที่ผ่านมา +9

    Nagyon érdekes történet. Szerintem nem lehet semmilyen uniformizált ideológiát ráhúzni az emberekre, mert minden ember teljesen különbözik egymástól. Az az elképzelés,hogy meg lehet jósolni, hogy "biztosan így meg úgy fognak majd cselekedni emberek, ha pl. magukra maradnak egy lakatlan szigeten" az irreális. Nagyban már megtörtént amúgy a regény cselekménye, hiszen az egész emberiség törzsi társadalmakban tengődött, aztán amikor a szükség úgy hozta, a jégkorszak végén, áttértek a földművelésre, megjelentek az első falvak, és városok. Aztán Egyiptomban, vagy Mezopotámiában az öntözéses gazdálkodás megszervezése miatt ( amihez sok ember összehangolt munkája kell) létrejöttek az első komoly államok. Itt megemlítem, hogy Indiában, Kínában, Amerikában ugyanezek a folyamatok zajlottak le egymástól függetlenül, mert a földműveléshez sok ember csapatmunkája kell. A háborúk kialakulása meg szintén nem megjósolható, van hogy ezer évig béke van valahol, aztán meg nem, tehát ez is ember, ill. civilizáció függő. A lényeg, hogy mivel minden emberi lény gyökeresen máshogy gondolkozik, mint a másik , ezért nem megjósolható semmi sem előre. A regény szerzője valószínűleg nem volt megelégedve kora propagandájával, hogy a társadalma milyen szuper, ezért ez a mű inkább a saját kortársai felé akar lenni valami kritika...

    • @norbertelek2334
      @norbertelek2334 17 วันที่ผ่านมา +6

      Majdnem mindennel egyetertek. DE :)
      1 - Nem mindegy, hogy 13-14, vagy 18-20 eves fiukrol beszelunk.
      2 - En nem latom, hogy az emberek alapvetoen annyira kulonboznenek.
      Persze mindenki mas, de, ha atlagot veszunk, akkor ezek a kulonbsegek kiegyenlitodnek.
      3 - Szerintem a kultura szerepe sokkal fontosabb, (pl. amit az elso,12 vagy 20 evben toltottek, ) mint az egyeniseg.
      4. - S talan ez a legfontosabb! - Nagyon nem mindegy, hogy mekkora csoporterol van szo.
      10-25 fos csapat, meg nagyon jol ossze tud dolgozni, de egeszen mas a helyzet, ha 50-100 forol van szo.

    • @iosephus34
      @iosephus34 17 วันที่ผ่านมา

      ​@@norbertelek2334 ezért írtam, hogy sok tíz vagy száz ezres csoportok a történekem szerint jól össze tudtak dolgozni sok alkalommal...természetesen minden csoportban jelen lehetnek olyan személyek, akik diktátorok akarnak lenni...valószínűleg minden elszeparált csoport teljesen máshogy viselkedne, attúl függ épp kik lettek szeparálódva- A legérdekesebb kísérlet az lenne, ha rendelkeznénk csillagközi űrhajókkal, és képesek lennénk mondjuk 1 millió embert letelepíteni egy teljesen Föld-szerű, de lakatlan bolygóra, hogy népesítsék be. Ezután 100 évente visszamenni, és megnézni, higy mit értek el 😊

    • @Hisufun
      @Hisufun 17 วันที่ผ่านมา +3

      Jobban utána kéne olvasnod ennek a nagy különbözőségnek. Ha annyira különböznénk, akkor nem lennének ránk hatással pl. a boltok marketing fogásai. Ha mindenki annyira más lenne, nem lehetne semmilyen társadalmat felépíteni, hisz mindenki menne a feje után. Nagyon is hasonlítunk, az azonos társadalmi és kultúrális közegben élőknek elég jól megjósolható a viselkedése egy-egy esemény kapcsán. A viselkedéstudomány egy valid tudomány, amit a mindennapjainkban felhasználnak akár a jobbulásunkért, akár azért, hogy több pénzt húzzanak ki a zsebünkből.

    • @iosephus34
      @iosephus34 17 วันที่ผ่านมา

      @@Hisufun valóban, ebben is van igazság :)

    • @22Vasika
      @22Vasika 15 วันที่ผ่านมา

      Ideológiát arra lehet ráhúzni, akik hajlamosak rá. A könyv nem az ideológiákról szól. Pontosan egy teljesen anarchista társadalmat írt le gyerekekről, akik olyan őrületbe vitték magukat a túlélés érdekében, hogy az nekünk morálisan nem felel meg. Ha magunkba nézünk, akkor mit tennénk meg, hogy túléljünk? Ott már nincs dumcsi. Ilyen helyzetben még a legmorálisabb ember is elveszik.

  • @rekagyokos8276
    @rekagyokos8276 14 วันที่ผ่านมา +1

    Akkor olvastam A Legyek Urát, amikor nekünk kötelező volt (még a 20. században :) ). Megrázó élmény volt számomra, nagyon szenvedtem tőle. Azt hiszem, nem is akarom többször elolvasni. (Hasonlólan az 1984-hez: egy életre elég volt. A regényből készült filmet már nem is bírtam végignézni.)
    Hála Istennek, azóta én is hallottam a tongai fiúk történetéről, illetve olvastam Jules Verne Kétévi vakáció című regényét. Verne optimistábban - azaz egyenesen optimistán - látta azt az eshetőséget, hogy mi lenne, ha néhány fiú egy lakatlan szigetre kerülne felnőtt nélkül. Ha jól emlékszem, a regényben 10 és 16 év közötti fiúk a szereplők, és példaértékűen szervezték meg saját kis társadalmukat. Verne optimizmusát gyönyörűen alátámasztja tongai fiúk története.
    Azért megnyugtató, hogy a valóság Verne-t igazolta, és nem Goldingot. :)
    (Még eszembe jutott a Kék lagúna című film is - ennek is van regényalapja -, bár ott kicsit más szempontból járják körül a "gyerekek lakatlan szigeten felnőtt nélkül" témát.)

  • @BalazsIV
    @BalazsIV 17 วันที่ผ่านมา +1

    Legyek ura book sales after that📈💸

  • @gabriellakiss1719
    @gabriellakiss1719 17 วันที่ผ่านมา

    Köszönöm Cooper a videót! Nagyon érdekes volt a tongai fiúk története! A regény szerintem nagyon szomorú. Nem a kedvencem. Persze nagyon híres és jó regény, de nekem túl erőszakos a témája.

    • @22Vasika
      @22Vasika 15 วันที่ผ่านมา

      @@gabriellakiss1719 Ezt írtam egy kommentelő barátunknak is, hogy a regény felnőtt embereknek javasolható. 16 voltam, mikor olvastam, nagyon megrázó és több hétig eszembe jutott.

  • @kuroNeko404
    @kuroNeko404 17 วันที่ผ่านมา +3

    Hy
    Itt az is közre jáchat hogy a legyek urában 15 év alatti ak voltak a szereplők a tongai fiúk pedig 16+osak voltak.
    Szóval bolt fogalmuk a világról.
    De viszont csináltak egy kísérlrtet a legyek uráról fiatal 12 éves srácokal amit 3 nappal később félbe kellett szakítani mivel annyira erőszakossá váltak hogy egy vita folytán kővel törte be az egyik a másik fejét.
    Vagyis az én véleményem az lenne ,hogy az számít honnan jösz és mit tudsz a környezetről, mert ha még sose láttál rermézsetet és valóvilághoz hasonló szennyen nősz fel akkor közelebb leszel a legyek urához mint a tongai fiukhoz.

    • @kertmuves
      @kertmuves 17 วันที่ผ่านมา +3

      Én is úgy gondolom hogy a "civilizáltabb" gyerekek brutálisabbak lennének mint a természetközelibben felnövők akik jobban értik az erőszak vagy összefogás következményeit. A történelem során is a "vad" népek mindig segítőkészebbek, bizonyos fokig békésebbek voltak mint a "civilizáltak" pl. indián vs európai

  • @tiborszabo4655
    @tiborszabo4655 17 วันที่ผ่านมา

    Még az jutott eszembe, hogy én is folyamatosan ellenszenvezek a valoság show-okkal, biztosan olcsóbb felvenni stb. de nagyon rossz példákat látunk ált.-ban és jó hallani, hogy egy pszihológus már megfogalmazott véleményt a témában.🤩🤗 Én még a nagy "szerelmes" török, spanyol, stb szerelmes sorozatokat is káros kategóriába sorolnám.Gyakran megjelenik az erőszak, a megszámlálhatatlan hazugságok, féltékenység. Az hogy csak egy emberbe kell kapaszkodni még akkor is, ha nem is illünk össze tárgyiasítsuk/sajátítsuk ki a masikat és végül majdcsak megkedveljük egymást. Az emberek pedig ezt a fertőt nézik.... Még ha a lenne a cselekményüknek értelme vagy tartana valahova vagy jó irányba gondolkodtatnának. DE NEM! És ezek a minták kihatnak a hetköznapi nezők gondolat/lelki vilagára is majd, hogy ők is megfogják tenni
    + Ráadásul a negatív szereplők lerázhatatlanok, mikor valaki már végre kikerülne a képből aki nem normalis csinál 5-6 újabb kört es tovább boldogít. Meg ha meg is hallna a forgatókönyv vissza fogja hozni. Egyszerűen sehova nem tartanak a sztorik, nem is néznék ilyeneket ha a családban nem néznék és nem jönne mindig velem szembe🙄😑

  • @EduardBidiga
    @EduardBidiga 16 วันที่ผ่านมา +1

    Szia Cooper! Szeretnék adni egy ötletet így a history csatornára. A Trianoni békeszerződés. Szerintem minden magyar sorstárs meg nézne egy videót róla a te stílusodban.

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  16 วันที่ผ่านมา +1

      Szia! Köszönöm a javaslatot, kiváló ötlet!

  • @carnivorecaveman
    @carnivorecaveman 17 วันที่ผ่านมา +1

    Ez az egész szerintem egyszerűen a csoportnagyságtól függ elsősorban, másodsorban pedig attól, az izolációba kerülő gyerekek mennyire ismerték már egymást korábban.
    A tongai fiúk nagyonis ismerték egymást korábban, valószínűleg évek óta már. A gondolkodásmódjuk is hasonló volt, hiszen együtt döntötték el, hogy megszöknek. De különben is, KEVESEN VOLTAK. Kis létszámú csoportban evidens hogy eleve kevesebb lehetőség van konfliktusra. Szerintem ez a „szelíd tongai megközelítés”, azaz az EGYÜTTMŰKÖDÉS, ez úgy kábé egy tucatnyi főig megy nagyjából konfliktusmentesen. Két tucatig is elműködhet még, ha nem is annyira simán, azaz ott már igenis lesznek viták, veszekedések, akár kisebb erőszakosságok is, de TALÁN még nem olyan súlyosak, hogy igazi kirívó durvaság nélkül kezelni ne lehessen. E létszám fölött azonban már rohamosan romlik az együttműködési hajlandóság, mindössze azért, mert minél nagyobb a létszám, annál kevésbé ismeri egymást két akármelyik ember a csoportból átlagosan, egyre többfelé is kell alkalmazkodni ami megterhelő pszichológiailag, aztán meg több ember közt nagyobb eséllyel akadhat valaki gátlástalan törtető, szexuális predátor, hatalomvágyó skizofrén, vagy csak szimplán szadista őrült.
    E véleményemet az is igazolja, hogy tudott dolog, hogy az ősembereknél is a leggyakoribb a nagyjából egy tucatnyi főből álló csoportlétszám volt, ritka esetben ment csak fel a számuk körülbelül kéttucatnyira, talán harmincra is, annál többről én már nem is tudok hogy létezett volna, de ha mégis, elenyészően ritka lehetett. Az emberi ösztönrendszer egyszerűen körülbelül ekkora népesség tolerálására képes hosszú távon, legalábbis akkor, ha a külső körülmények őskoriak, és nélkülözni kell a modern civilizációs struktúrák segítségét.
    Szóval én sajnos igenis a Legyek Ura történetben lefestett variációt tartom reálisabbnak. (Eltekintve attól, hogy rövidlátóknak készült szemüveggel nem lehet tüzet gyújtani... Ez fizikai képtelenség, ez természettudományos hiba a könyvben. Igen, én igenis olvastam azt a könyvet, még gyermekkoromban!).
    Szóval az ott leírtakra fogadnék inkább, minden olyan esetben amikor a létszám meghaladja a 24 főt, de pláne ha harmincnál is nagyobb. És minél kisebb a gyermekek életkora, annál kisebb csoportra is jellemző lesz már a brutalitás, sajnos.

  • @tiborszabo4655
    @tiborszabo4655 17 วันที่ผ่านมา

    Köszi a videót nagyon tetszett/tetszik!🤩Én úgy tudom, hogy van egy szintén nagyon híres, sikeres japán könyv is a témában a: Battle Royale. Ami sok animének adhatott alapot, amikor a karakterek folyamatosan esnek ki(elhaláloznak.)
    Nekem az egyik kedvenc animém a: Btooom! szintén egy szigeten játszódik ahol felnőttebb" embereknek egy halálos pc játékot szerveznek. A résztvevőket családtagok v. olyan emberek szervezik be akiknek szenvedést okoztak. Amikor ennek az animének es mangájának néztem utánna akkor jött velem szembe a Battle Royale, szerintem szintén a Legyek ura inspirálta az íróját így a videód alapjan... meg most felnéztem a netre és láttam is, hogy tényleg!😅🤩 Ha elvonatkoztatunk a szigetektől, lehet hogy a Battle Royal adta az alapot olyan animeknek mint a: Mirai Nikki, Akame ga Kill, Shiki, Dangan Ronpa, ez egy hipotézis..🤔. de az előbb említett Btooom az biztos...🙂

  • @borosmusic78
    @borosmusic78 17 วันที่ผ่านมา

    👍👍👍👍👍👍👍

  • @rivielpriest2322
    @rivielpriest2322 16 วันที่ผ่านมา +1

    Én arra is kívancsi lennék, hogyha a mai időben játszódna le egy hasonló történet, akkor egyáltalán túlélnék e? Mert én például tudom hogyan kell egy rendws tüzet rakni, de sokszor tapasztalom, hogy a körülöttem élők közül eleg kevesen birtokolják ezt a tudást...

  • @gergotiborszabo1225
    @gergotiborszabo1225 16 วันที่ผ่านมา +1

    Retroshock disztópiák nyomában legyek urában egészen más érvelés is van. Pl. egy amerikai pszichológiai kísérlet.

  • @juliuscreed1985
    @juliuscreed1985 17 วันที่ผ่านมา +8

    A Tongai fiúk között még lett volna egy nő, tuti kinyirták volna egymást. De mivel nincs nő nincs sírás.

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  17 วันที่ผ่านมา +2

      No látod ez egy érdekes felvetés. Nem tudom, mennyiben változtatott volna ez a helyzeten. Szerintem ez szintén személyiségfüggő.

    • @Zoltan-sb2hh
      @Zoltan-sb2hh 17 วันที่ผ่านมา

      Hatból legalább 2 hajlamos a homoszexualitásra. A többit pedig beleviszik. Tehát így már kialakultak kapcsolatok, ami magával húzhatja a féltékenységet is, amiből balhé is lehet.

    • @Vardakeseru91
      @Vardakeseru91 17 วันที่ผ่านมา +2

      Mindenki megdugta volna szóval szegény nő halálra lett volna kúrva 😅

    • @petikovacsx
      @petikovacsx 5 วันที่ผ่านมา +1

      Kék Lagúnában is volt egy.... Gyerek lett a vége ;)

  • @ladyrabyn
    @ladyrabyn 15 วันที่ผ่านมา +1

    A mai kamaszok éhen halnának két nap után.:) annyira a digitális világban élnek, hogy ha net nélkül maradnának nem tudnának vele mit kezdeni. :(
    Persze ezért mi, felnőttek is felelősek vagyunk.

  • @RaschAgnesEvi
    @RaschAgnesEvi 16 วันที่ผ่านมา

    Köszönöm G.V. az összefoglalot es ezzel raebresztettel, hogy ujbol meg kell nezzem a fekete/feher valtozatot, remelem mar megfejlödtem a brutalitasat jobban elviselni, illetve masik perspektivabol nezni a filmet..🙏🙏🙏

  • @eva_laczko
    @eva_laczko 17 วันที่ผ่านมา +3

    A világ egyik legszomorúbb regénye. :/ Maga a világ kicsiben. Valahol mindig van háború.

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  17 วันที่ผ่านมา +1

      Egyetértek. Rengeteg szomorú és nyomasztó regényt olvastam, ez a mű rajta van ezekben a kategóriákban a tízes listámon.

  • @TamasSzulcsan
    @TamasSzulcsan 14 วันที่ผ่านมา +1

    A Tongai fiúkról a Nightwish zenekar is írt egy számot Children of Ata cimmel 🙂

  • @ferenctaisz449
    @ferenctaisz449 17 วันที่ผ่านมา

    Legyek ura kérlek füled ne takard el, 20 éves ma éppen Zoli és a Kartel 🎶🎶

  • @laszlokuti6743
    @laszlokuti6743 17 วันที่ผ่านมา +5

    Verne: Kétévi vakáció, itt a fiúknak több puskájuk, meg egy ágyújuk is volt, de nem ezekkel rendezték el a vitákat.

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  17 วันที่ผ่านมา +1

      Igen, ő kicsit pozitívabban látott egy hasonló helyzetet. :)

  • @krisztinacsuzdi408
    @krisztinacsuzdi408 17 วันที่ผ่านมา +1

    Csak én fogtam úgy, hogy az elején a hat fiú képe alatt 7 név hangzott el? (Tongai fiúk)

    • @gabriellakiss1719
      @gabriellakiss1719 17 วันที่ผ่านมา

      Nem,én is. 7 névnek hangzik.

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  17 วันที่ผ่านมา +2

      Sziasztok! :) Lehet hogy úgy tűnhet, hogy hét különböző név hangzik el, de valójában hat, nincs kizárva, hogy én narráltam fel nem megfelelően, most le is írom a nevüket: Mano Sione Filipe Totau, Sione Fataua, Tevita Siola'a, Kolo Fekitoa, Luke Veikoso, Tevita Fatai Lau. :)

    • @gabriellakiss1719
      @gabriellakiss1719 17 วันที่ผ่านมา

      @@g.v.cooperhistory8274
      Oké!

    • @krisztinacsuzdi408
      @krisztinacsuzdi408 17 วันที่ผ่านมา

      @@g.v.cooperhistory8274 oké, a Mano a ludas...túl hosszú neve van :)

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  16 วันที่ผ่านมา +1

      @@krisztinacsuzdi408 Akkor a rejtély megoldódott. :)

  • @istvancsiko5773
    @istvancsiko5773 17 วันที่ผ่านมา +1

    Szerintem, sajnos reális ahogyan a könyvben bemutatja az író az emberi természetet.

  • @gyulakoi4037
    @gyulakoi4037 17 วันที่ผ่านมา

    Dickens regényének magyar címe Szép remények.

  • @vargandras01
    @vargandras01 17 วันที่ผ่านมา +3

    Első❤

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  17 วันที่ผ่านมา +2

      Üdv! :)

    • @vargandras01
      @vargandras01 17 วันที่ผ่านมา

      ​@@g.v.cooperhistory8274köszi a tartalmakat! Mindkét csatorna király!

    • @ninamatheson2561
      @ninamatheson2561 17 วันที่ผ่านมา +3

      ez 10 éve volt divat a 10-12 évesek között. Ez most komoly??

    • @vargandras01
      @vargandras01 17 วันที่ผ่านมา

      ​@@ninamatheson2561megnyugodtam.én már 22 vagyok, szóval akkor komoly.

  • @martonevarita
    @martonevarita 17 วันที่ผ่านมา +1

    Az, hogy ma hogyan viselkedne egy csapat fiatalkorú egy lakatlan szigeten, attól függ, kire, kikre hasonlítana a többség: Goldingra és tanítványaira, vagy a Szent András intézet tanáraira és tongai diákjaira.
    Az előbbi esetben valóban lennének ,,félreértett ismerkedési jelzések" (Vajon mit szólt hozzá a szerző szüfrazsett anyukája?), tettlegességig fajuló szóváltások, kényszerítések, rabszolgatartás, csürhébe verődött bántalmazók; a gyengébb(nek vélt) társak meg örülhetnének, ha élve megússzák a kalandot.
    Ha viszont a többség a tongai növendékek közül kerülne ki, simán megvalósulhat az optimista forgatókönyv. Nagy szerencsével akár még semlegesíthetnének is egy-két bajkeverőt.
    A valóságban eddig a tongai-modell történt meg, a másik csapat nem került ilyen helyzetbe. Zimbardo börtönkísérlete is csak ,,külső" manipuláció hatására hozta a várt eredményt.
    Golding a művében önmagát adta, a Nemecsekről, Róbert Gidáról, és hasonlóan jólelkű, vagy a Twist Olivér, Nyilas Misi-féle felnőttek által bántalmazott gyermekekről olvasó közönség pedig vevő lett a gyermeki lét nem szokványos bemutatására, a groteszkre, mint Csáth Géza rosszul végződő történetei, Cholnoky Viktor, vagy Kosztolányi Dezső ,,gyerekes" novellái, sőt a gonosz gyermekek bemutatása egy csapásra híressé tehette a szerzőt.
    Van egy kortárs művész, Marina Abramović, szintén háborús tapasztalatokkal és furcsa világlátással, aki nagy sikereket ért el, többek között gyermekek nem szokványos ábrázolásával, saját teste tárgyként használhatóvá tételével. Az ő művei ( + Golding, Zimbardo, Mario Vargas Llosa) az emberi természet rossz oldalát mutatják be, szerintem, egyoldalúan.

    • @22Vasika
      @22Vasika 15 วันที่ผ่านมา +1

      @@martonevarita Nem teljesen értek veled egyet, bár nem tudom, hogy ez fontos -e számodra. A jelenlegi evolúciós elmélet szerint, amit kizárólag az emberekre vonatkoztatok most, azt mondják, hogy a cro -magnoni faj, okosabban kihasználta a lehetőségeit, mint a neandervölgyi. Így lettünk mi, egy okos, erőszakos faj. Ha megnézi a gyerekeket az iskolákban, oviban, látni lehet a mintákat, hogy alakítják ki maguk között a hierarchiát. A felnőtt gonoszság nem is szükséges hozzá. Tökéletesen megoldják. Nem kell rám haragudni ezért a látásért, mert ott van ez, csak a szülői elfogultság takarja.

    • @martonevarita
      @martonevarita 11 วันที่ผ่านมา

      @@22Vasika Akkor az evolúcionisták sterint a tongai fiúk is egy erőszakos, okos faj tagjai.
      Lehet, célszerűbb lenne a társadalomtudományt segítségül hívni es azt vizsgálni, milyen mintákat követnek az adott csoport tagjai.
      Vagy azt, hogy mennyire befolyásolhatóak. Zimbardo es Milgram gyakran emlegetett kísérletein szépen lehet látni a befolyásolás eredményességét, bár nem ez volt a céljuk.

  • @hanaippon5217
    @hanaippon5217 17 วันที่ผ่านมา +4

    Ez nem kérdés: a tongai fiúk a jó út.

  • @dividivus
    @dividivus 17 วันที่ผ่านมา

    Kérdés, hogy a mostani tinédzserek milyen országból lennének, a nyugati országbeliek akik internet nélkül majd semmit sem tudnak, ök valószínűleg belepusztulnának.

  • @kristofsom1822
    @kristofsom1822 16 วันที่ผ่านมา

    Mindenképp érdemes a puszta matekot is nézni. A regényben sokkal többen voltak, mint a tungai fiúk. A nagy létszám exponenciálisan növeli a klikkesedés lehetőségét.

  • @KikisellTheOne
    @KikisellTheOne 15 วันที่ผ่านมา +1

    Van egy Verne regény is hajótörött gyerekekről, a Kétévi vakáció.

  • @evamolnar6862
    @evamolnar6862 17 วันที่ผ่านมา +1

    A Batavia hajotorese megerdemelne egy kis elemzest ) Nem eppen szivderito tortenet.

  • @barbie870202
    @barbie870202 17 วันที่ผ่านมา

    Megragadom lehetőséget.
    Barki hidas, hid kozeppontu horror, thriller, fantaseee filmet tudna ajanlani? (::

    • @DaminaDavidhorrortekaja
      @DaminaDavidhorrortekaja 17 วันที่ผ่านมา

      Elég fontos szerepe van egy hídnak a Végső állomás 5-ben és a Megszólít az éjszaka című filmben is.

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  16 วันที่ผ่านมา +1

      @@DaminaDavidhorrortekaja Köszönjük Tatám! :)

    • @barbie870202
      @barbie870202 16 วันที่ผ่านมา +1

      Nezem ma oket. Le is szedteeem😀☝🏽☝🏽

  • @agihorvath4876
    @agihorvath4876 16 วันที่ผ่านมา

    Az erős vagy erősek diktálnak,a gyengék behódolnak vagy meghalnak.A történelemben is ez van.

  • @bahonmm
    @bahonmm 17 วันที่ผ่านมา

    A tongao fiúk esete nem hasonló az Életben maradtak túlélőihez?

    • @Hisufun
      @Hisufun 17 วันที่ผ่านมา

      @@bahonmm A tongaiak nem ették meg egymást 😁

  • @balintvigh7408
    @balintvigh7408 17 วันที่ผ่านมา +1

    Az eggyik csapat ismerte egymást és volt egy cél
    A könyben nem ismerik egymást a fiúk és biztos hogy lenne konfliktus

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  17 วันที่ผ่านมา

      Jogos, igazad van. Bár azt hozzá kell tenni, hogy egymást ismerős emberek között is alakulhat ki konfliktus egy ilyen helyzetben, a tongai fiúk azt állították, közöttük nem történt ilyesmi. Szerintem személyiségfüggő is, ki hogyan reagálna hosszú távon egy ilyen kényszerű együttéléshez egy szigeten.

  • @nemnemigenigen
    @nemnemigenigen 17 วันที่ผ่านมา

    Ez sok mindentől függ leginkább ,hogy milyen természetü emberek kerülnek össze.A Bebukottak bár nem egy szigeten zajlik de láthatunk egy verziót ,hogy mi történik mikor összezárnak egy csapat fiatalt.

  • @tamassipos3999
    @tamassipos3999 13 วันที่ผ่านมา

    Megint jó anyag, jól "megkutatva"!
    De.... az átvehető zene(?) megint katasztrófa, konkrétan azonnal bevérzik tőle a bal szemem.

  •  17 วันที่ผ่านมา +2

    Érdekes történet , nem gyerekeknek való kaland az biztos . Kiváncsi lennék ha évekig ott ragadnak akkor mi történt volna másképp. A kényszer általi összezártság ,egymásra utalás nem tesz jót az embereknek .

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  17 วันที่ผ่านมา

      Véleményem szerint személyiségfüggő, kire hogyan hatna egy ilyen helyzet. Egyetértek azzal, hogy sokaknak valószínűleg nem tenne jót, de szerintem lennének olyan gyerekek is, akik belátnák, hogy egyszerűen nincs más lehetőség, csak az, ha összetartunk, mert csak úgy élhetünk túl.

    • @repetro1
      @repetro1 17 วันที่ผ่านมา

      Egymást ölték volna le, nap-nap után.

  • @mszamovar
    @mszamovar 15 วันที่ผ่านมา

    Rohadtul nem mindegy, hogy azok akik ilyen helyre kerülnek azok hogyan állnak neki... Ők motiváltak voltak ebben, nem ijedtek.. és nem mindegy, milyen környezetből kerülnek oda.. Meg eleve ők választották egymás társaságát..
    lehet, hogy ha valami elkényeztetett kékvérű angolok lettek volna, akkor 3 nap alatt megették volna egymást..

  • @oraimful
    @oraimful 16 วันที่ผ่านมา

    Szerintem csak a telefont kell elvenni és más kütyüt úgy elhelyezni őket egy elkerített részre és már le is lehet tesztelni mi történe.

  • @gyuriszakacs9363
    @gyuriszakacs9363 17 วันที่ผ่านมา

    Sztori lenyűgözött?! De ha megforditani kell a történetet.. Ok mi itt itelkezunk mert ez a természetes.
    .. De mi mit éreznél helyében??

  • @andreabakosnesztaray6394
    @andreabakosnesztaray6394 17 วันที่ผ่านมา

    A tongai fiúk nem nagyvárosi szülök gyerekeinek tünnek, de lehet, hogy tévedek. Mielött elkötötték a csónakot már ismerték egymást közösségben éltek. Az is különbség, hogy a kamaszkor végén járnak, nem az elején.

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  17 วันที่ผ่านมา +1

      Jogos, teljes mértékben helytállóak a megállapításaid, emiatt is említettem, hogy nem reprezentatív a tongai fiúk esete, de jelenleg ezt az egyetlen, természetes körülmények között megtörtént esetet tudjuk szembe állítani a Legyek Urával, amikor nem felnőtt emberek, hanem kamasz srácok kerültek egy lakatlan szigetre.

  • @kovacstimea4223
    @kovacstimea4223 17 วันที่ผ่านมา

    Én azért azt is figyelembe venném, hogy a két társaság közt mekkora a korkülönbség. A legyek ura fiai kiskamaszként kerültek a szigetre, a Tongaiak pedig szinte felnőttként.

  • @gabork5055
    @gabork5055 16 วันที่ผ่านมา

    A Big Brotheresek még visszafogottak ilyen szempontból, mert kamerázzák őket. 😂
    A valóságban teljesen másak az emberek, sokkal elvetemültebbek ennél.

  • @szabocsaba8938
    @szabocsaba8938 12 วันที่ผ่านมา

    A történet lebilincselő ,de az hogy az ember egyre csak szaporodik a Földön, városokat , falvakat, országokat alapít, nem azt támasztja alá,hogy kiírtja magát.
    Bár rengeteg a baj.
    Dehát az emberek is rengetegen vannak...

  • @flaviustitus2401
    @flaviustitus2401 17 วันที่ผ่านมา

    Sajnos a film nem úgy végződik mint film,nekünk anno meg kellett nézni általános iskolában….Magyon is bennem ragadt 😬

  • @Sla-Y1986
    @Sla-Y1986 16 วันที่ผ่านมา

    Mi lenne?
    1. hét, Jaj nincs internet, telefon lemerul...
    2. Het, RIP!🕯️

  • @repetro1
    @repetro1 17 วันที่ผ่านมา +1

    Láttam a filmet. Nem volt könnyű.

    • @g.v.cooperhistory8274
      @g.v.cooperhistory8274  16 วันที่ผ่านมา

      Melyik feldolgozást láttad?

    • @repetro1
      @repetro1 16 วันที่ผ่านมา

      @g.v.cooperhistory8274 ez a fekete-fehér volt.

  • @Noob-gv2vq
    @Noob-gv2vq 17 วันที่ผ่านมา +1

    Remélem, ennek a filmnek nem lesz woke változata. De, kinézem belőlük.