Pedagógiai esték - Halácsy Péter: Iskola, ahogy egy Prezis csinálná 2017.03.07.
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 27 ธ.ค. 2024
- a Pedagógiai esték színpadán láthatjuk vendégül Halácsy Pétert, a világhírű Prezi cég technológiáért felelős társalapítóját.
Ki ne hallott volna már a Preziről, a 3 sikeres magyar fiatalemberről (Árvai Péter, Halácsy Péter és Somlai-Fischer Ádám), akik 2009-ben olyan startup céget építettek fel, akik az elmúlt néhány évben meghódították a világot?
Ez a három magyar fiatalember dolgozta ki azt az ötletet, hogy az emberek emlékezetesebb, magával ragadóbb módon oszthassák meg történeteiket. Mára ez az ötlet „Prezi” néven hódít a világon.
A világhírű magyar vállalkozás Budapestről és San Francisco-ból dolgozva mára már több, mint 75 millió felhasználót szolgál ki, s felhasználóik mostanra összesen már több mint 260 millió prezit hoztak létre.
Halácsy Péter emellett mára másról is jól ismert: 2015-ben Budapest School néven olyan magánóvodát és iskolát hozott létre Budapesten, ahol vegyes életkorú és különböző társadalmi környezetből érkező gyerekek tanulnak együtt speciális módszerekkel.
Olyan oktatást szeretnének biztosítani, amelyben a gyermekek természetes módon sajátítják el a boldog élethez szükséges gondolkodásmódot és képességeket. Kulcsszavaik: boldog és alkotó tanárok, kiscsoport, perszonalizált oktatás, projektalapú tanulás, kevert életkorú csoportok, a szociális és érzelmi képességek éppoly fontosak, mint a tudomány és a környezet. Náluk az írás-olvasás oktatása a megértést szolgálja és egyszerre vezet be a szavak és a kódok világába. A suliban a digitális nyelv és a beszélt nyelv kiegészítik egymást, és a felszabadult önkifejezés eszköze a forrasztás is lehet, nem csak a dalolás.
Ezzel a kísérlettel arra keresik a választ, hogy hogyan lehet a másfél évszázada megtervezett iskolamodellt a 21. századhoz adaptálni, és azt sikerre vinni. A fő céljuk az, hogy egy egész generáció kapjon modern oktatást. Azt szeretnék, hogy minél többen felismerjék, ez egy össztársadalmi ügy, és valós diskurzus kezdődjön a témáról.
Vajon egy olyan fiatalember, aki a magyar oktatásügyben szocializálódott, de nemzetközi piaci környezetben lett sikeres vállalkozó, tud-e számunkra olyan kérdéseket és javaslatokat felvetni, melyekkel sikeresebbek lehetnek az iskoláink, s ami még ennél is sokkal fontosabb, a gyerekeink.