Село Двірці (частина 1) у Шептицькому (кол. Червоноградському) районі, Львівської області, Україна

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 5

  • @andriysenyuk1339
    @andriysenyuk1339 ปีที่แล้ว +1

    Дуже специфічно відзнято, якось так в радянському дусі і майже тільки про колгосп. Про реальну історію дуже мало сказано. Взагалі не розкрита історія до 1939 року.
    Не вказано, що на території колишньої Двірцівської сільської ради, яка тепер ввійшла до Великомостівської ТГ тоді було декілька сіл:
    - Двірці,
    - Плосків,
    - найбільше на той час - Волиця, в радянський період там навіть була спочатку своя сільська рада, школа, будинок культури.. панський маєток, який зараз є будинком для пристарілих.
    - Вечорки,
    - Станислівка.
    Хутори на території сільської ради були:
    - Заріка (стала селом тільки вже в часи Незалежності, до того постійно входила до Двірців разом з хутором Малки. Саме село Двірці та той час, це та частина села, на яку тепер кажуть село.
    Автор в іншому відео про Заріку вказує що це колись давніше було окреме село, хоча це не відповідає дійсності.
    - Мармаші,
    - Вербка(де дуже давно була третя церква в селі)
    - Рокитна,
    - Пісок
    - Малки.
    Саме розміщення сіл сильно змінила радянська влада після другої світової війни, коли захопила Галичину і людей насильно переселила, частину вивезла в Сибір, хутори познищували, щоб легше було боротися з УПА. Історію переписали. До цього села і хутори були розташовані як наприклад подібне село в Любелі чи по території теперішньої східної Польщі. (Невеликі села і багато хуторів).
    Також в радянські часи придумали версію і легенду про те, що Двірці назвали через те, що люди брали двері і втікали від татарів, які нападали на село і люди плавали тоді ховались по заплаві Рати, яка тоді була досить широкою, що видно на старих картах. Місцями від 700 метрів до 1,5 км з заплавами і болотами. Теперішній луг.
    Назва села скоріш за все походить від назви монастиря, який тоді діяв в селі. Найближчий на той час був інший монастир в Волсвині і в Червонограді, останній діє до сьогодні.
    Тоді в Україні діяло дві митрополії. Київська і Галицька.
    Король Юрій ( син короля Данила) запропонував Петру Ратинському бути митрополитом Галицьким. Про це взагалі дуже мало описано. Поки Петро Ратинський доїхав до Києва, помер митрополит Київський. Відповідно Петра Ратинського висвятили на митрополита Київського, Галицького і всієї Русі. (Тоді об'єднали дві митрополії, бо Київ дуже занепав через набіги татар).
    Про це мало сказано і не показано жодної старої карти в відео.
    Також не розкрито періоду Литовської держави, польського, австрійського періоду...

  • @АртемТирляк
    @АртемТирляк ปีที่แล้ว

    Моє село.

  • @rma6767
    @rma6767 ปีที่แล้ว

    Обалдеть! Вы слышите, Что когда было построено? Что построили с 1990 года?