I nie ma po co zamienić. Klasyczne ampli potrafią zmasakrować współczesne poziomem, ale nie mają porządnych daców ani modułów streamera. Dlatego w audio komponenty się rozdziela i klasyczny ampli można uzupełnić o nowoczesne komponenty :)
Zdravím Souhlasím, že FM už dnes moc smysl nedává. Ale Magnat MR780 mám a koupil jsem si ho, protože se mi libí jeho příjemný oteplený zvuk, který se dá poslouchat dlouhé hodiny 👍 Originál lampy jsem vyměnil za BRIMAR z dob vojenské produkce a zvukový obraz se ještě zlepšil. K němu dac loxije d30, streamer iEAST M30, reproduktory Wilson exclusive line EL-8. Občas ještě střídám se zesilovačem Rotel ra1520 který zase hraje velmi dynamicky. Jsem velmi spokojen Pavle děkuji za další skvělé video 😉 Pozdravy z České republiky
Skoro tak dużo w tym odcinku o Magnacie to chciałbym wiedzieć jak wypada MR780, który jest amplitunerem z MA700 oraz MA900 które nimi nie są? Z góry zakładasz 4:55 że amplituner zagra gorzej niż wzmacniacz w tej samej kategorii cenowej. A dlaczego miałoby tak być skoro do wzmacniacza dołożono jedynie moduł radia o wartości kilkudziesięciu złotych? Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że wzmacniacz z radiem i wzmacniacz bez to te same wzmacniacze, bo niby dlaczego miałoby być inaczej? Dzisiaj "tradycyjne" amplitunery przechodzą do historii ale jeszcze niedawno były bardzo popularne i często zdarzało się, że ktoś kupował amplituner bo odpowiadał mu z wielu powodów (cena, brzmienie, wygląd, funkcjonalność itd.) a nie dlatego, że miał wbudowane radio które de facto mogło być tylko, często nawet nie używanym dodatkiem Więc pytam raz jeszcze: jak wypada MR780, który jest amplitunerem z MA700 oraz MA900 które nimi nie są?
Posiadam i gra świetnie. Nie wspomnę o złączach USB pod PC które posiada i zamiast tego syfu który reklamują można bezstratnie przesyłać FLAC bez utraty jakości i streamować bez problemu ze zwykłego lapka. O brzmieniu na lampkach nie wspomnę. Reklamują chyba tylko to z czego profity mają. Co najlepsze na forach audio każdy ten wzmak bardzo zachwala, podobnie jak większego brata.
@@Q21salon ale stracimy w jednym przypadku na mocy a w drugim radio. Jemu nic nie brakuje w skrajnych pasmach. Szczególnie dołu ma więcej od innych wzmaków które miałem okazję słyszeć.
Trendy trendami tylko co będzie jak ktoś wam wyłączy internet . Wszyscy starają się wam wciskać doktrynę abonamentów żeby nie mieć nic swojego . Płyty , czy muzyka zapisana na dysku to jest to . Taki dostawca internetu coś sobie ujebie żeby wyłączyć internet albo będzie awaria i dupa a tak macie jeszcze zwykłe radio albo własne pliki z muzyką albo płyty
Posiadam monitor audio 500 silver … na wcześniejszym filmiku policiłes naim atoma ? Ale czy nie będzie za mało mocy do tych głośników ? I czy on posiada sterowanie basem i sopranem ?
Ja uważam że dobrze jest jak jest... Każdy może coś dla siebie wybrać. Bardziej mnie dziwi że są jeszcze ( i znajdują klientów) tunery radiowe jako osobne jednostki. Także w Q21 gdzie jeden kosztuje ponad 3 tys zł.
Nieprawda! ;) Możesz posłuchać stacji radiowych z USA,ale tylko państwowych i tych które są wył w streamingu. Inne[=te klasyczne FM] są w naszym regionie niedostępne. Ale z Kanady już tak.
Czy tuner który jest wbudowany już w streamer, wymaga łączności z internetem? np. RMF FM w zwykłym tunerze wystarczy antena i działa bez internetu, a czy przez streamer jest internet wymagany? Pozdrawiam Szczepan
Ja ostatnio kupiłem Cambridge AXR 100 i to był błąd. Już za późno żebym mogł oddać. Nie powiem, ma moc, ma fajne wyraźne stereo. Ale to nie ma bassu. Przejechałem się odsłuchać inne nowe wzmacniacze do 4tyś zł. I okazuje się że dzisiejsze wzmacniacze mają mega wycięte pasmo bassu. Czy to po to by zmusić do kupna subwoofera...? AXR służy za źródło dla starego poczciwego Denona PMA 980r z początku lat 90.
Nie ma czegoś takiego jak prawdziwy bas bez suba. Szukanie go w ampie to prawie że strata czasu - poza górną partią basu. Osobna sprawa że słuchałeś czegoś zwyczajnie przesterowanego a nowszy sprzęt masz z pasmem równym. Pasmo możesz sobie dostosować w peq jak się żywnie podoba.
Jestem użytkownikiem AXR100 od kilku lat i nie podzielam twoich rewelacji. No chyba że szukasz w tym urządzeniu basu jaki jest na różnych imprezach techno... No takiego nie znajdziesz. Poza tym to urządzenie ma regulację tonów wysokich i niskich. Można kolumnami regulować bas np ustawiając je bliżej ściany. Można regulować poprzez EQ w urządzeniach które go mają (np wiim), Opcje są.
A czy Yamaha robi wzmacniacze ze stereamerami BEZ RADIA? Ludzie kupują amplitunera że streamerami bo na rynku mało jest wzmacniaczy z funkcjami sieciowymi BEZ TUNERA. A nie każdemu chce sie dokupywać i stawiac dodatkowe urządzenie streamujące. Dlatego amplitunery są nadal popularne, choć radia ludzie słuchają co najwyżej w aucie. Jakie wzmacniacze że stre
No dobrze, a czy urządzenie, które ma w sobie wzmacniacz zintegrowany, streamer i nawet ewentualnie odtwarzacz CD (np all in one Naima) jest amplitunerem, czy nie? W końcu potrafi odbierać radio internetowe. :)
@@fenek666 jest to wzmacniacz z funkcjami sieciowymi. Amplituner z samej nazwy to ampli (wzmacniacz) tuner (klasyczny, analogowy tuner). Tak, wiem, pokręcone to wszystko i kwestia nazewnictwa.
Cześć. Mam monitor audio bronze 500 przetestowałem już do nich cambridge audio Cxa81 musical fidelity m3si i m2si , wspomniany magnat mr780 i atol in100signature. Cxa81 to kompletna pomyłka do tych kolumn w pozostałych czegoś zawsze brakowało no może m2si było najbliżej do moich oczekiwań. Co jeszcze można by posłuchać ze wzmacniaczy do tych kolumn? Póki co mam pożyczony wzmacniacz lampowy jakiś fatman 252 na lampach el34 i to chińskie urządzenie mówiąc w skrócie zjada te wzmacniacze które wymieniłem dźwiękowo. Oczywiście według mojego ucha. W żadnym tranzystorze nie mogę znaleść tej organiki detalicznej ale nie ostrej góry pasma i nie krzyczącej wysokiej średnicy. Nie lubię w muzyce tego drivu atakującego jak ma np Atoll. A fez silver luna też słyszałem to zdecydowanie za jasne brzmienie. W zasadzie bardzo podobne granie do tranzystorów. Co jeszcze można sprawdzić do bronzów 500?
Moim rozmyślaniem nad dzisiejszymi konstruktami audio jest całkowity brak schematów. Czyli z pięć latek do bramy a tam się nie znamy. Jednakoż i bez schematu można zauważyć w dzisiejszych konstruktach nie wymienialne programowalne procesory - przy niskiej cenie i porządnych zarobkach można mieć to we dipie. Jak rozumiem wszyscy nowocześni audio entuzjaści to tutejsza ekonomiczna szlachta?
Nie trafne podejście, do schematów akuret dostęp jest dosyć szeroki. Fizyczny Rozdział komponentów też dosyć znacząco uodpornia na kosztowne awarie, a same komponenty coraz powszechniej mają podzespoły w slotach - opampy wymieniasz od ręki, czasem nawet sam Chip dac potrafi być w slocie, a wewnętrzna budowa komponentu sama w sobie jest segmentowana. Bardzo dobrą współczesną ideą jest też niezależny od urządzenia dobór zewnętrznego zasilacza. No i ogółem cena współczesnego wysokiej klasy audio jest wręcz absurdalnie śmiesznie niska. I dostępna dla każdego bez wyjątków.
@@trekkis "do schematów akuret dostęp jest dosyć szeroki" - pierdololo, pokaż mnie schemat do Yamaha MusicCast RX-A2A. "Zrobiłeś" raz w życiu jakiegoś kilkuletniego sztrucla? Wymieniłeś choć jeden opamp SMD? Wiesz ty co to procesor programowalny? "cena współczesnego wysokiej klasy audio jest wręcz absurdalnie śmiesznie niska" Dla mnie wysokie audio to Yamaha a-s3200 za circa 26 kilio PLN-a i mimo żem z tutejszej szlachty ekonomicznej to jakoś mnie cena nie rozśmieszyła. I oczywiście poproszę o schemacik panie teoretyk.
@@krzysztofantoniewicz824 nie twierdzę ze do każdego sprzętu, ale mówię o dobrym współcześnie sprzęcie - masz wybór. Opampy w slotach to totalnie żadna filozofia zabawy. Procesor nie ma nic do tematu. Sprzętu mam na Tony i nigdy żaden nie miał jakichkolwiek problemów z awaryjnością, a rozdzielność komponentów przy wyborach z głową i jak i wewnętrzny podział sekcji na moduły z niektórymi modułami w slotach we współczesnych projektach jest faktem - zwyczajnie nie dobiera się sprzętu na pałe, a myśli się co się kupuje. Nie zajmuje się stricte naprawami bo nie mam po co gdy nic się nie psuje, ale wewnętrzna budowa widać że obecnie jest projektowana z głową. No chyba że ktoś kupuje na pałę bye Integre no bo "Yamaha". Ale to problem u podstaw braku myślenia kupującego. Osobiście nie toleruje tego typu lipy.
@@trekkis Ty masz swoje fakty a ja swoje doświadczenie zawodowe i obserwacje z olx i alledrogo w temacie nienaprawialnych amplitunerów. W życiu niczego sam nie naprawiłeś i nie naprawisz, masz swoją teoretyczną rzeczywistość, żadnych wątpliwości - ku.wa jak ja ci zazdroszczę.
"Dlaczego nie odpisujecie na wiadomości?" Bo źle zaczynasz a trza tak - "szanowne mili wciskacze kitu, mam do przepiedrlenia 25tys. PLN-a, za durzo żeby pszepić, za mało na gablote, to se pokombinowaem coby sprzęcior pożądny u mnie banglał, ale rzeby somsiadowi rzyrandol rozhóśtać".
na jednym z ujęć widzę Wiim Ultra i Fosi ZA3 - mam taki "zespół" 🙂 Planuję kupić drugi ZA3, aby pracowały jako monobloki. Mniej więcej wiem jak połączyć to wszystko, tzn: - prawy RCA z Wiim do prawego ZA3 (pierwszy) - lewy RCA z Wiim do prawego ZA3 (drugi) - wyjście prawy ZA3 (pierwszy) na prawy głośnik - wyjście prawy ZA3 (drugi) na lewy głośnik czym dobrze kombinuje powyższe? ? Ale mam jeszcze jedno pytanie - mam aktualnie wymienione op-ampy na Burson V7Vivid pro (prawy i lewy kanał). Czy przy pracy dwóch ZA3 jako monobloki , mam obydwa bursonki włożyć do kanału prawego w każdym ZA3 ? A w lewych co ma być - włożyć oryginały NE5532, czy zostawić puste ? A propos amplitunerów i FM ... bez jaj, to już do lamusa !! TYLKO streamery z radiami internetowymi + platformy streamingowe (np TIDAL, Spotify etc). Kupowanie dzisiaj cokolwiek z FM to marnowanie kasy. Ja nawet moim rodzicom (over 80lat) kupiłem radyjka internetowe z m.inn Radio Maryja 😉
U mnie stał dokładnie taki zestaw, bo mam 2x ZA3. Dobrze kombinujesz, zajrzyj też do instrukcji lub obejrzyj jakiś film jak podłączyć monobloki, idź krok za krokiem żeby obyło się bez problemów 😅 Z opampami chyba nie pomogę, bo nie do końca rozumiem co masz na myśli, co mają opampy do wyjść analogowych w pre? 🙈
@@Q21salon "co mają opampy do wyjść analogowych w pre? " - ale przecież wymieniam op-ampy w ZA3, czyli wzmacniaczu, a nie w Wiim Ultra ... W jednym ZA3 (gdy pracuje stereo), zamienia sie za oryginalne NE5532 na właśnie jakies inne (ja wybrałem i kupiłem Burson V7Vivid), tzn op-ampy Lewy i Prawy . Nie wymieniam op-ampy suba i XLR, bo nie korzystam. W przypadku, gdy będą 2x ZA3 i pracują jako mono, a podpinam RCA tu i tu do prawego RCA, to rozumiem, że bursonki mają pracować na prawych kanałach ...
odpowiem sobie sam - wszystkie połączenia, wymienione op-ampy , wszystko tak jak napisałem, a więc pozostaje ... kupić drugi ZA3 :D Ale pytanie do Szefa - mam Zensor7, pokój około 22m2, co proponowałbyś wziąć pod uwagę, tzn jakie lepsze głośniki (chyba podłogowe), przy powyższej konfiguracji (tzn 2x ZA3 podłączone po RCA do WiimUltra, muza Spotify, radia internetowe, jakieś flac-i) ? W kontekście Zensor7 coś bardziej dynamicznego, lepsza scena, góra, "odrywające się dźwięki od głosnika" - cena powiedzmy do około 8tys za parę?
mi potrzebny amlituner wlasnie , amplituner wlasnie sterowany z panelu przedniego z obrotowym potencjometrem glosnosci i selektorem zrodel, ( w zasadzie allinone - fm/dab/ dac/wifi) i porzadne monitory z walnieciem basu do popu i rocka
@@iMajron1 tak, przewaznie za dnia eska i muzyczne radio - tak roznie, w nocy zet bo wkrecilem sie w Straznika jeziora - to audiobook lecacy w nocy , i nigdy nie bylem ze smartfinem na kiblu :)
Dziś polskie radio to jedna piosenka pół godziny reklam i pięć piosenek zapętlonych nie da się słuchać. Dab lepiej wypada ma dużo mniej reklam ale dźwięk i tak jest cyfrowy i słabiej jakości zamiast kupować drogi amplituner czy sam streamer kupcie sobie dobry odbiornik Bluetooth który połączy was telefon tablet laptop ze wzmacniaczem i będziecie słuchać swoich ulubionych stacji muzyki z Spotify i plików z waszego telefon a to wszystko odbiornika Bluetooth którego możecie już kupić od 13 zł lepiej wydać około 100zl i kupić coś co ma aptx teoretycznie bezstratną jakość dźwieku jednak duże znaczenie ma jakość odtwarzanego dźwięku na waszym urządzeniu dobrze mieć minimum dolby atmos które poprawia znacznie jakość dźwięku😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 nie musicie wydawać 10 tys by słuchać marnej jakości plików z sieci co prawda z każdym rokiem to jakoś się poprawia ale wasze stare piosenki dalej będą zepsute przez kompresję 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Z analogu został tylko sam tuner FM . Kiedyś muzykę w radiu puszczali z płyt winylowych i z magnetofonów szpulowych . Potem weszła era cyfryzacji , kompresji utworów i wszystko szlag trafił. Jak chce posłuchać coś naprawdę analogowego to albo szpula albo czarna płyta.
Kurcze, bylem taki zainteresowany ,a potem powiedziales to : th-cam.com/video/mzOEYTBLxEI/w-d-xo.html Niestety ja tylko slucham muzyki. Film nie dla mnie . 😟
Preamp lampowy który pozwoli faktycznie szerzej pobawić się różnymi lampami czy topologiami z kontrolowanym efektem możesz podłączyć pod każdy sprzęt. Jako miłośnik lamp w z góry ograniczone konstrukcje zintegrowane w tym zakresie bym nie szedł, (może tylko za wyjątkiem Parisa). Integry to zawsze kompromisy i ograniczenia, w każdym aspekcie, a tym bardziej lamp. Szczególnie jak ci taka lampka się zużyje, a model nie jest łatwo dostępny na rynku. No i sam wygląd dedykowanych preampów jest nieporównywalnie bardziej efektowny, dopiero tam oprócz dopasowania lamp faktycznie można podziwiać i cieszyć się ich wyglądem. No i przede wszystkim zintegrowane z definicji muszą mieć ograniczony efekt bo w zabudowanych nikt nie pozwoli sobie na wprowadzenie zbyt mocnych dystorsji bez możliwości ich kontroli i zdjęcia. Mocny efekt wypadał by tragicznie od strony wierności i parametrów. Te zabudowane to głównie namiastki.
@trekkis a to dziwne, ecc81 daje przyjemny w odbiorze dźwięk. Magnat nie zrobił pod górę jeśli chodzi o wymianę lamp, robisz to sam w ciągu 5min. Zawsze możesz wsadzić lepsze. Żaden problem. Ograniczenie zapewne jakieś jest ale i też dużo plusów. Lampy chodzą nie jak w zwykłym wzmacniaczu lampowym, na delikatnej mocy. Wpływ głośności słuchania w tym przypadku nie zwiększa ich zużycia. Więc masz wydłużoną ich żywotność. Co do regulacji w MR780 jako jeden z niewielu daje możliwość regulacji high, mid, low. A to w dzisiejszych konstrukcjach nie jest raczej w modzie. Dodatkowo hybrydowa konstrukcja daje Ci możliwość podpięcia przez USB kompa i lecisz w bezstratnej jakości FLAC z kompa. Żaden problem. Bardzo słabo reklamowany wzmak. Dziwne tylko że na forach i grupach ma tak odmienne opinie i dalekie od narzekań. Kto usłyszał ten zrozumiał że daleko od odejścia do "lamusa". Wbudowany Dac Wolfsona już pominę 😉
Wymienić niewątpliwie się da, ale ograniczona ilość miejsca wewnętrznie i stały socket ograniczy możliwość zabawy modelami które często mają inne wymiary i podstawki, no i kwestia ich dostępności na rynku. To co ja miałem na myśli to podłączenie preampa lampowego do dowolnego tranzystora, których sam używam wielu różnych. W tym przypadku lampy również mogę chodzić podobnie na ograniczonej mocy (choć można i użyć lamp w podstawkach na wyższej mocy), ale sama forma nie ogranicza. Przede wszystkim osobny preamp to też możliwość używania zupełnie różnych socketów, gdzie ja np używam pięciu różnych. Gdzie w zależności od kombinacji z lampą efekt różni się bardzo mocno. Od bliskiego neutralności po bardzo silnie intensywny - a ten potrafi mieć wpływ tak silny ze na swój sposób ciężko uzależniający. Lampa potrafi zmienić dźwięk w sposób istnie magiczny. W kwestii regulacji to co miałem na myśli to właśnie swoiste dopasowanie siły działania lampy, a tego nie da się zmienić z poziomu menu. Domyślam się że raczej masz na myśli korekty tonalne, a tych nie powinno się używać w ogóle, są zbyt ogólne, pozbawione precyzji. Zamiast nich współcześnie wręcz należy użyć pełnego korektora parametrycznego w celu dokonania korekcji akustycznej zarówno głośników jak i przede wszystkim pomieszczenia - ta prawidłowo wykonana sama w sobie podnosi poziom dźwięku o kilka klas. Zwykłych korekt tonalnych w sprzęcie lepiej jakby nie było w ogóle. Wbudowany dac natomiast to taki sam lub jeszcze większy minus względem dedykowanego, tutaj tym bardziej zewnętrzny jest wyższej jakości niż jakikolwiek wewnętrzny. Te wewnętrzne lepiej omijać. Wolfson to stary już chip, z jednej strony kiedyś o bardzo dobrych opiniach i odbiorze, swoista legenda audio, z drugiej jednak strony poniekąd już antyczny podczas gdy progres jakości jedno bitowych układów delta sigma w ostatnich latach jest wprost ogromny (nowsze akm trzeba już przyznać mogą już przy dobrej implementacji grać "po ludzku"). Jaki by jednak nie był, wciąż daleko nawet najlepszym do układów multibit a tym bardziej r2r. Szczególnie gdy ktoś poszukuje dźwięku jak najbardziej zbliżonego do formy analogowej. Jeszcze nie zależnie, w Przypadku kompa nie wystarczy podłączyć usb. Systemy ala Windows nie nadają się do pracy z dźwiękiem na standardowych ustawieniach i nie działają bezstratnie. By uniknąć wpływu resamplingu i miksera, trzeba zadbać by system pracował w trybie direct exclusive. Plus, należy się upewnić czy usb z pc które nie jest izolowane galwanicznie i z pc potrafi przenieść of groma zakłóceń, w danym konkretnym przypadku jest "czyste" - co najmniej sprawdzając za pomocą mini oscyloskopu / miernika z wejściem usb. Chyba że sam wzmak dokonuje izolacji na swoim poziomie. Zakłócenia przeniesione z pc potrafią mieć duży wpływ na dźwięk, a gdy jeszcze źródło jest resamplowane to już w ogóle... Choć nawet dbając o takie elementy pc daleko do wygody steamera (także z serwerem plików flac), gdzie wszystkie powyższe problemy nie występują, i strumień natywnie jest full bit to bit (choć może być z wykonaną w domenie cyfrowej adaptacją peq) i z izolacją galwaniczną, jak i ogólnie z nieporównywalnie wyższą wygodą obsługi. Z wielu różnych powodów integry czym bardziej są zintegrowane, tym bardziej nie powinny być polecane. Każdy stopień integracji narzuca kolejne ograniczenia. Integra jako idea jest czymś co powinno odejść do lamusa, na układy jedno bitowe dac też już czas najwyższy by to wycofywać z kart historii. Podczas gdy rozwiązania klasyczne typu lampy czy r2r mają przed sobą obecnie złote czasy - lepiej jednak gdy każdym komponentem można zarządzać osobno. Daców lepiej nie integrować, preampów lampowych tym bardziej. Sam używałem kilku tego typu integr z wbudowanym również preampem lampowym, jednej w sumie wciąż używam do dziś, choć bardziej w charakterze ozdobnika (chodzi tylko dlatego że wygląda), ale z czasem komponenty rozdzieliłem i efekt jest zwyczajnie nieporównywalnie lepszy. Przy zresztą nie wysokim koszcie bo preamp lampowy za kilka stów potrafi rozłożyć na łopatki preamp za kilka tysięcy, streamer tak samo, wzmacniacz tak samo, jedynie dac jak ma być faktycznie dobry to tutaj faktycznie warto inwestować. Choć i tu r2r jest już osiągalny nawet za tysiaka.
@trekkis zgadzam się z większością. Tylko takie budowanie systemu audio w moim przypadku wiązało by się z rozwodem 😉 Jedna, skrzynka pod tv i kolumny aż tak żony w oczy nie kłują.
Znany powszechnie ból :) i tu faktycznie taki preamp lampowy może być "minusem" , bo jak sam wspomniałem może być wizualnie efektowny i może rzucać się w oczy :D choć to też zależy jaki bo są i minimalistyczne. Ale przede wszystkim też jak zaznaczyłem - komponenty dedykowane w kontekście ceny nie muszą być drogie i nawet w sumie całościowo mogą kosztować dosyć podobnie - co argumentem przetrwania może być :D często mogą być też małe i dyskretne. Steamer dla przykładu może być wiimem mini za 300zł który jest tak mały i drobny, że można rzucić go za szafę i nikt go nigdy nie zobaczy, to prawie że dongle jest. Zawsze sobie coś takiego warto dołożyć. Tym bardziej że to jest też dsp z full korektorem parametrycznym co oznacza zdolności do pełnej adaptacji akustycznej. W byle donglu za 300zł. Ale i wiim ultra jest nie wielkim, kompaktowym dosyć urządzeniem. Dac, może być w typie fiio k11 który jest tez tani i stosunkowo mały, kompaktowy, a jednak full r2r. Preamp lampowy może być w typie też drobnych, małych komponentów od fx audio, fosi czy Douka, chociaż te jakościowo są mocno średnie. Takim wciąż kompaktowym złotym środkiem jest np seria Little dot która stosunkowo nie jest duża i nie rzuca się aż tak w oczy, a efekt już robi i to faktycznie odczuwalny i zdecydowanie pozytywny. Little doty ze swojej storny cenie nawet w porównaniu do o wiele droższych, a da się wyrwać za parę stów. Wzmacniacze klasy D też dzisiaj potrafią być śmieszne tanie, malutkie, dyskretne, a o ogromnych możliwościach z wymiennymi opampami włącznie. Łatwo je dyskretnie skomponować czy wręcz całkiem ukryć. Tyle że to klasa D, ale dzisiaj takie fosi v3 za 400zł z dobrym jakościowo zasilaniem dosłownie przewyższy większość przeciętnej klasy AB. Szczególnie na opampach dyskretnych. Więc wbrew pozorom w kontekście wydatków i miejsca to nie koniecznie trzeba dużych wymagań co może dać się wytłumaczyć w domu... :D a Efekt jest :) Choć i fakt faktem ze jeden klocek czasem może być mniej problematyczny rodzinnie i dać święty spokój :) no i też nie każdy ma ochotę się bawić, nie każdy ma na to czas. Taka zabawa wciąga aż za bardzo :D
Po co amplituner stereo skoro można mieć avr i mamy wszystko. I kino domowe i stereo zagra i usb hires i stream. Po co się ograniczać. Szkoda że dobry avr kosztuje krocie.
@@civic952 czlowieku nic tobie nie bedzie chodzic oprocz analogo bo wszystkie kable beda usmarzone a bterie sie uchowaja , alternatory -prondnice wiec wojna niszczy wszystko nawet satelity na niskiej orbicie a tylko pomysl jaka to bron i jaki haos to stworzy na conajmiej na 2-7lat
Mam kilka starych pięknych amplitunerów , grają naprawdę nieżle i nie zamienił bym ich na żadne współczesne cuda . Pozdrawiam
I nie ma po co zamienić. Klasyczne ampli potrafią zmasakrować współczesne poziomem, ale nie mają porządnych daców ani modułów streamera. Dlatego w audio komponenty się rozdziela i klasyczny ampli można uzupełnić o nowoczesne komponenty :)
Co to za modele..? Szukam cos z Technicsa su v...
Zdravím
Souhlasím, že FM už dnes moc smysl nedává.
Ale Magnat MR780 mám a koupil jsem si ho, protože se mi libí jeho příjemný oteplený zvuk, který se dá poslouchat dlouhé hodiny 👍
Originál lampy jsem vyměnil za BRIMAR z dob vojenské produkce a zvukový obraz se ještě zlepšil. K němu dac loxije d30, streamer iEAST M30, reproduktory Wilson exclusive line EL-8.
Občas ještě střídám se zesilovačem Rotel ra1520 který zase hraje velmi dynamicky.
Jsem velmi spokojen
Pavle děkuji za další skvělé video 😉
Pozdravy z České republiky
Super materiał, wszystko ładnie transparentnie opowiedziane. Czekam na kolejny ;)
@@emilkumor2744 dziękuje! 😁
Albo klasyczny wzmacniacz +streamer wyposażony dodatkowo w tuner FM.
Ja tak mam🙂
Witam. Mam amplituner stereo i słucham na nim radio jak problem z netem ;)
Jest to jakieś rozwiązanie 😎
Skoro tak dużo w tym odcinku o Magnacie to chciałbym wiedzieć jak wypada MR780, który jest amplitunerem z MA700 oraz MA900 które nimi nie są?
Z góry zakładasz 4:55 że amplituner zagra gorzej niż wzmacniacz w tej samej kategorii cenowej.
A dlaczego miałoby tak być skoro do wzmacniacza dołożono jedynie moduł radia o wartości kilkudziesięciu złotych?
Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że wzmacniacz z radiem i wzmacniacz bez to te same wzmacniacze, bo niby dlaczego miałoby być inaczej?
Dzisiaj "tradycyjne" amplitunery przechodzą do historii ale jeszcze niedawno były bardzo popularne i często zdarzało się, że ktoś kupował amplituner bo odpowiadał mu z wielu powodów (cena, brzmienie, wygląd, funkcjonalność itd.) a nie dlatego, że miał wbudowane radio które de facto mogło być tylko, często nawet nie używanym dodatkiem
Więc pytam raz jeszcze: jak wypada MR780, który jest amplitunerem z MA700 oraz MA900 które nimi nie są?
Posiadam i gra świetnie. Nie wspomnę o złączach USB pod PC które posiada i zamiast tego syfu który reklamują można bezstratnie przesyłać FLAC bez utraty jakości i streamować bez problemu ze zwykłego lapka. O brzmieniu na lampkach nie wspomnę. Reklamują chyba tylko to z czego profity mają. Co najlepsze na forach audio każdy ten wzmak bardzo zachwala, podobnie jak większego brata.
Zarówno MA700 jak i MA900 to lepszy wybór niż MR780. Zyskamy zdecydowanie większą wydajność wzmacniacza oraz lepszą kontrolę skrajnych pasm.
@@Q21salon ale stracimy w jednym przypadku na mocy a w drugim radio. Jemu nic nie brakuje w skrajnych pasmach. Szczególnie dołu ma więcej od innych wzmaków które miałem okazję słyszeć.
kiedy dmp-A6 Gen 2 będzie fizycznie w sprzedaży? pozdrawiam
Trendy trendami tylko co będzie jak ktoś wam wyłączy internet . Wszyscy starają się wam wciskać doktrynę abonamentów żeby nie mieć nic swojego . Płyty , czy muzyka zapisana na dysku to jest to . Taki dostawca internetu coś sobie ujebie żeby wyłączyć internet albo będzie awaria i dupa a tak macie jeszcze zwykłe radio albo własne pliki z muzyką albo płyty
W ciągu ostatnich 7 lat nie miałem internetu może łącznie przez 5 godzin, więc nie panikujmy 😅
a co będzie jak odłączą wam prąd?
statystycznie ile ppm nie masz internetu w stosunku do czasu kiedy go masz ? :D
@@Q21salon Wystarczy, że chiński statek spuści kotwice albo komuś coś przestanie się opłacać.
@@emilkumor2744 będziemy słuchać stereo przy świeczkach:)
Posiadam monitor audio 500 silver … na wcześniejszym filmiku policiłes naim atoma ? Ale czy nie będzie za mało mocy do tych głośników ? I czy on posiada sterowanie basem i sopranem ?
@@dariuszorzel7713 da radę :)
Natomiast Naim zawsze reprezentował purystyczne podejście do audio i żadnej regulacji tonów tam nie znajdziemy
Ja uważam że dobrze jest jak jest... Każdy może coś dla siebie wybrać. Bardziej mnie dziwi że są jeszcze ( i znajdują klientów) tunery radiowe jako osobne jednostki. Także w Q21 gdzie jeden kosztuje ponad 3 tys zł.
Nieprawda! ;) Możesz posłuchać stacji radiowych z USA,ale tylko państwowych i tych które są wył w streamingu. Inne[=te klasyczne FM] są w naszym regionie niedostępne. Ale z Kanady już tak.
Czy tuner który jest wbudowany już w streamer, wymaga łączności z internetem? np. RMF FM w zwykłym tunerze wystarczy antena i działa bez internetu, a czy przez streamer jest internet wymagany? Pozdrawiam Szczepan
@@szczepanstyczen8348 w streamerze w 99% przypadków jest radio internetowe, które wymaga internetu. O jakim urządzeniu mówimy?
rmf 🤮
Bardzo dziękuje.👍👌
Ja ostatnio kupiłem Cambridge AXR 100 i to był błąd. Już za późno żebym mogł oddać. Nie powiem, ma moc, ma fajne wyraźne stereo. Ale to nie ma bassu. Przejechałem się odsłuchać inne nowe wzmacniacze do 4tyś zł. I okazuje się że dzisiejsze wzmacniacze mają mega wycięte pasmo bassu. Czy to po to by zmusić do kupna subwoofera...? AXR służy za źródło dla starego poczciwego Denona PMA 980r z początku lat 90.
Nie ma czegoś takiego jak prawdziwy bas bez suba. Szukanie go w ampie to prawie że strata czasu - poza górną partią basu.
Osobna sprawa że słuchałeś czegoś zwyczajnie przesterowanego a nowszy sprzęt masz z pasmem równym. Pasmo możesz sobie dostosować w peq jak się żywnie podoba.
Jestem użytkownikiem AXR100 od kilku lat i nie podzielam twoich rewelacji. No chyba że szukasz w tym urządzeniu basu jaki jest na różnych imprezach techno... No takiego nie znajdziesz. Poza tym to urządzenie ma regulację tonów wysokich i niskich. Można kolumnami regulować bas np ustawiając je bliżej ściany. Można regulować poprzez EQ w urządzeniach które go mają (np wiim), Opcje są.
A czy Yamaha robi wzmacniacze ze stereamerami BEZ RADIA? Ludzie kupują amplitunera że streamerami bo na rynku mało jest wzmacniaczy z funkcjami sieciowymi BEZ TUNERA. A nie każdemu chce sie dokupywać i stawiac dodatkowe urządzenie streamujące. Dlatego amplitunery są nadal popularne, choć radia ludzie słuchają co najwyżej w aucie.
Jakie wzmacniacze że stre
No dobrze, a czy urządzenie, które ma w sobie wzmacniacz zintegrowany, streamer i nawet ewentualnie odtwarzacz CD (np all in one Naima) jest amplitunerem, czy nie? W końcu potrafi odbierać radio internetowe. :)
@@fenek666 jest to wzmacniacz z funkcjami sieciowymi. Amplituner z samej nazwy to ampli (wzmacniacz) tuner (klasyczny, analogowy tuner). Tak, wiem, pokręcone to wszystko i kwestia nazewnictwa.
Czyżby dziś coś o fezz Olimpia?
@@LukaszEMwaxholic 🤫🤭
Cześć. Mam monitor audio bronze 500 przetestowałem już do nich cambridge audio Cxa81 musical fidelity m3si i m2si , wspomniany magnat mr780 i atol in100signature. Cxa81 to kompletna pomyłka do tych kolumn w pozostałych czegoś zawsze brakowało no może m2si było najbliżej do moich oczekiwań. Co jeszcze można by posłuchać ze wzmacniaczy do tych kolumn? Póki co mam pożyczony wzmacniacz lampowy jakiś fatman 252 na lampach el34 i to chińskie urządzenie mówiąc w skrócie zjada te wzmacniacze które wymieniłem dźwiękowo. Oczywiście według mojego ucha. W żadnym tranzystorze nie mogę znaleść tej organiki detalicznej ale nie ostrej góry pasma i nie krzyczącej wysokiej średnicy. Nie lubię w muzyce tego drivu atakującego jak ma np Atoll. A fez silver luna też słyszałem to zdecydowanie za jasne brzmienie. W zasadzie bardzo podobne granie do tranzystorów. Co jeszcze można sprawdzić do bronzów 500?
@@przemysawkorzeniewski9359 czy ja wiem, czy Luna jest jasna…może konturowa, ale nie jasna. Można posłuchać.
Spróbuj Vincenta 237 albo Rega Elex :)
Ja jeszcze nie słyszałem, żeby tanie Monitor Audio grały dobrze. Fatmana produkuje TL Audio. Uznany producent sprzętu studyjnego.
A może warto się zastanowić czy to monitor audio nie są tutaj problemem?
Mi się bardziej podobają niż popularne Pylony Diamondy28. Chociaż nie wiem dlaczego bo to wyższa półka.
@ Bronzy to dobre kolumny, a jak Tobie sie podobają to już w ogóle ;)
Moim rozmyślaniem nad dzisiejszymi konstruktami audio jest całkowity brak schematów. Czyli z pięć latek do bramy a tam się nie znamy. Jednakoż i bez schematu można zauważyć w dzisiejszych konstruktach nie wymienialne programowalne procesory - przy niskiej cenie i porządnych zarobkach można mieć to we dipie. Jak rozumiem wszyscy nowocześni audio entuzjaści to tutejsza ekonomiczna szlachta?
Nie trafne podejście, do schematów akuret dostęp jest dosyć szeroki. Fizyczny Rozdział komponentów też dosyć znacząco uodpornia na kosztowne awarie, a same komponenty coraz powszechniej mają podzespoły w slotach - opampy wymieniasz od ręki, czasem nawet sam Chip dac potrafi być w slocie, a wewnętrzna budowa komponentu sama w sobie jest segmentowana. Bardzo dobrą współczesną ideą jest też niezależny od urządzenia dobór zewnętrznego zasilacza. No i ogółem cena współczesnego wysokiej klasy audio jest wręcz absurdalnie śmiesznie niska. I dostępna dla każdego bez wyjątków.
@@trekkis "do schematów akuret dostęp jest dosyć szeroki" - pierdololo, pokaż mnie schemat do Yamaha MusicCast RX-A2A.
"Zrobiłeś" raz w życiu jakiegoś kilkuletniego sztrucla? Wymieniłeś choć jeden opamp SMD? Wiesz ty co to procesor programowalny?
"cena współczesnego wysokiej klasy audio jest wręcz absurdalnie śmiesznie niska"
Dla mnie wysokie audio to Yamaha a-s3200
za circa 26 kilio PLN-a i mimo żem z tutejszej szlachty ekonomicznej to jakoś mnie cena nie rozśmieszyła. I oczywiście poproszę o schemacik panie teoretyk.
@@krzysztofantoniewicz824 nie twierdzę ze do każdego sprzętu, ale mówię o dobrym współcześnie sprzęcie - masz wybór. Opampy w slotach to totalnie żadna filozofia zabawy. Procesor nie ma nic do tematu. Sprzętu mam na Tony i nigdy żaden nie miał jakichkolwiek problemów z awaryjnością, a rozdzielność komponentów przy wyborach z głową i jak i wewnętrzny podział sekcji na moduły z niektórymi modułami w slotach we współczesnych projektach jest faktem - zwyczajnie nie dobiera się sprzętu na pałe, a myśli się co się kupuje. Nie zajmuje się stricte naprawami bo nie mam po co gdy nic się nie psuje, ale wewnętrzna budowa widać że obecnie jest projektowana z głową. No chyba że ktoś kupuje na pałę bye Integre no bo "Yamaha". Ale to problem u podstaw braku myślenia kupującego. Osobiście nie toleruje tego typu lipy.
@@trekkis Ty masz swoje fakty a ja swoje
doświadczenie zawodowe i obserwacje z olx i alledrogo w temacie nienaprawialnych amplitunerów.
W życiu niczego sam nie naprawiłeś i nie naprawisz, masz swoją teoretyczną rzeczywistość, żadnych wątpliwości - ku.wa
jak ja ci zazdroszczę.
Dla mnie tez obowiązkowo DAB+, powinien do kompletu być.!
aha ... czyli pare kanałów polskich, setki tysiące radii internetowych Cie nie interesi :)
Wolę mieć 357 i Nowy Świat niż DAB+ ;)
😂😂😂Po co?? kupujesz mały tani strimer i masz cały świat radiowy 😂😂😂
Moim zdaniem genialną i bardzo tanią opcją jest Yamaha R-S700, miałem 2 razy i zawsze żałuję po jakimś czasie jak sprzedałem.
@@koszyklbn to po co sprzedajesz?! 🙈
@Q21salon bo mam 5 wzmacniaczy na raz zwykle i muszę coś sprzedać , żeby był obieg :)
@@koszyklbn Sprzedam Ci nowego AXR100D ;D
Dlaczego nie odpisujecie na wiadomości? Dodzwonić do was się nie da.
"Dlaczego nie odpisujecie na wiadomości?"
Bo źle zaczynasz a trza tak - "szanowne mili wciskacze kitu, mam do przepiedrlenia 25tys. PLN-a, za durzo żeby pszepić, za mało na gablote, to se pokombinowaem coby sprzęcior pożądny u mnie banglał, ale rzeby somsiadowi rzyrandol rozhóśtać".
A co ma "audiofil" wspólnego z "Radiem 357" lub "Nowy Świat"? Przecież jakość dźwięku jest tragiczna.
@@Marek-p3s są to (z naszej obserwacji) najczęściej wybierane stacje przez audiofili, przynajmniej u nas :)
@@Q21salon A to co innego :)
No i spoko. 👌
😎
na jednym z ujęć widzę Wiim Ultra i Fosi ZA3 - mam taki "zespół" 🙂
Planuję kupić drugi ZA3, aby pracowały jako monobloki. Mniej więcej wiem jak połączyć to wszystko, tzn:
- prawy RCA z Wiim do prawego ZA3 (pierwszy)
- lewy RCA z Wiim do prawego ZA3 (drugi)
- wyjście prawy ZA3 (pierwszy) na prawy głośnik
- wyjście prawy ZA3 (drugi) na lewy głośnik
czym dobrze kombinuje powyższe? ?
Ale mam jeszcze jedno pytanie - mam aktualnie wymienione op-ampy na Burson V7Vivid pro (prawy i lewy kanał).
Czy przy pracy dwóch ZA3 jako monobloki , mam obydwa bursonki włożyć do kanału prawego w każdym ZA3 ?
A w lewych co ma być - włożyć oryginały NE5532, czy zostawić puste ?
A propos amplitunerów i FM ... bez jaj, to już do lamusa !! TYLKO streamery z radiami internetowymi + platformy streamingowe (np TIDAL, Spotify etc). Kupowanie dzisiaj cokolwiek z FM to marnowanie kasy.
Ja nawet moim rodzicom (over 80lat) kupiłem radyjka internetowe z m.inn Radio Maryja 😉
U mnie stał dokładnie taki zestaw, bo mam 2x ZA3. Dobrze kombinujesz, zajrzyj też do instrukcji lub obejrzyj jakiś film jak podłączyć monobloki, idź krok za krokiem żeby obyło się bez problemów 😅
Z opampami chyba nie pomogę, bo nie do końca rozumiem co masz na myśli, co mają opampy do wyjść analogowych w pre? 🙈
@@Q21salon "co mają opampy do wyjść analogowych w pre? " - ale przecież wymieniam op-ampy w ZA3, czyli wzmacniaczu, a nie w Wiim Ultra ...
W jednym ZA3 (gdy pracuje stereo), zamienia sie za oryginalne NE5532 na właśnie jakies inne (ja wybrałem i kupiłem Burson V7Vivid), tzn op-ampy Lewy i Prawy . Nie wymieniam op-ampy suba i XLR, bo nie korzystam. W przypadku, gdy będą 2x ZA3 i pracują jako mono, a podpinam RCA tu i tu do prawego RCA, to rozumiem, że bursonki mają pracować na prawych kanałach ...
odpowiem sobie sam - wszystkie połączenia, wymienione op-ampy , wszystko tak jak napisałem, a więc pozostaje ... kupić drugi ZA3 :D
Ale pytanie do Szefa - mam Zensor7, pokój około 22m2, co proponowałbyś wziąć pod uwagę, tzn jakie lepsze głośniki (chyba podłogowe), przy powyższej konfiguracji (tzn 2x ZA3 podłączone po RCA do WiimUltra, muza Spotify, radia internetowe, jakieś flac-i) ? W kontekście Zensor7 coś bardziej dynamicznego, lepsza scena, góra, "odrywające się dźwięki od głosnika" - cena powiedzmy do około 8tys za parę?
@@eemerr możesz spróbować diamondy od Pylona, Kef R3 meta jak mogą być podstawki. Najlepiej jakbyś wpadł na odsłuch :)
mi potrzebny amlituner wlasnie , amplituner wlasnie sterowany z panelu przedniego z obrotowym potencjometrem glosnosci i selektorem zrodel, ( w zasadzie allinone - fm/dab/ dac/wifi) i porzadne monitory z walnieciem basu do popu i rocka
Słuchasz radia?
@@alexgrzes2562 to zapraszamy do kontaktu! :)
@@iMajron1 tak, przewaznie za dnia eska i muzyczne radio - tak roznie, w nocy zet bo wkrecilem sie w Straznika jeziora - to audiobook lecacy w nocy , i nigdy nie bylem ze smartfinem na kiblu :)
@@alexgrzes2562 jak chcesz mocny bass to szukaj wzmacniacza z lat 90 typu Denon pma 980R i kup sobie to tego np WiiMa.
@@Q21salon 370km mam do was ;(
Dziś polskie radio to jedna piosenka pół godziny reklam i pięć piosenek zapętlonych nie da się słuchać. Dab lepiej wypada ma dużo mniej reklam ale dźwięk i tak jest cyfrowy i słabiej jakości zamiast kupować drogi amplituner czy sam streamer kupcie sobie dobry odbiornik Bluetooth który połączy was telefon tablet laptop ze wzmacniaczem i będziecie słuchać swoich ulubionych stacji muzyki z Spotify i plików z waszego telefon a to wszystko odbiornika Bluetooth którego możecie już kupić od 13 zł lepiej wydać około 100zl i kupić coś co ma aptx teoretycznie bezstratną jakość dźwieku jednak duże znaczenie ma jakość odtwarzanego dźwięku na waszym urządzeniu dobrze mieć minimum dolby atmos które poprawia znacznie jakość dźwięku😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 nie musicie wydawać 10 tys by słuchać marnej jakości plików z sieci co prawda z każdym rokiem to jakoś się poprawia ale wasze stare piosenki dalej będą zepsute przez kompresję 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Z analogu został tylko sam tuner FM .
Kiedyś muzykę w radiu puszczali z płyt winylowych i z magnetofonów szpulowych .
Potem weszła era cyfryzacji , kompresji utworów i wszystko szlag trafił.
Jak chce posłuchać coś naprawdę analogowego to albo szpula albo czarna płyta.
Kurcze, bylem taki zainteresowany ,a potem powiedziales to : th-cam.com/video/mzOEYTBLxEI/w-d-xo.html
Niestety ja tylko slucham muzyki. Film nie dla mnie . 😟
Ja mojego MR780 bym nie zamienił za żaden z tych badziewi. Lampki robią robotę.
Preamp lampowy który pozwoli faktycznie szerzej pobawić się różnymi lampami czy topologiami z kontrolowanym efektem możesz podłączyć pod każdy sprzęt. Jako miłośnik lamp w z góry ograniczone konstrukcje zintegrowane w tym zakresie bym nie szedł, (może tylko za wyjątkiem Parisa). Integry to zawsze kompromisy i ograniczenia, w każdym aspekcie, a tym bardziej lamp. Szczególnie jak ci taka lampka się zużyje, a model nie jest łatwo dostępny na rynku. No i sam wygląd dedykowanych preampów jest nieporównywalnie bardziej efektowny, dopiero tam oprócz dopasowania lamp faktycznie można podziwiać i cieszyć się ich wyglądem. No i przede wszystkim zintegrowane z definicji muszą mieć ograniczony efekt bo w zabudowanych nikt nie pozwoli sobie na wprowadzenie zbyt mocnych dystorsji bez możliwości ich kontroli i zdjęcia. Mocny efekt wypadał by tragicznie od strony wierności i parametrów.
Te zabudowane to głównie namiastki.
@trekkis a to dziwne, ecc81 daje przyjemny w odbiorze dźwięk. Magnat nie zrobił pod górę jeśli chodzi o wymianę lamp, robisz to sam w ciągu 5min. Zawsze możesz wsadzić lepsze. Żaden problem. Ograniczenie zapewne jakieś jest ale i też dużo plusów. Lampy chodzą nie jak w zwykłym wzmacniaczu lampowym, na delikatnej mocy. Wpływ głośności słuchania w tym przypadku nie zwiększa ich zużycia. Więc masz wydłużoną ich żywotność. Co do regulacji w MR780 jako jeden z niewielu daje możliwość regulacji high, mid, low. A to w dzisiejszych konstrukcjach nie jest raczej w modzie. Dodatkowo hybrydowa konstrukcja daje Ci możliwość podpięcia przez USB kompa i lecisz w bezstratnej jakości FLAC z kompa. Żaden problem.
Bardzo słabo reklamowany wzmak. Dziwne tylko że na forach i grupach ma tak odmienne opinie i dalekie od narzekań. Kto usłyszał ten zrozumiał że daleko od odejścia do "lamusa". Wbudowany Dac Wolfsona już pominę 😉
Wymienić niewątpliwie się da, ale ograniczona ilość miejsca wewnętrznie i stały socket ograniczy możliwość zabawy modelami które często mają inne wymiary i podstawki, no i kwestia ich dostępności na rynku. To co ja miałem na myśli to podłączenie preampa lampowego do dowolnego tranzystora, których sam używam wielu różnych. W tym przypadku lampy również mogę chodzić podobnie na ograniczonej mocy (choć można i użyć lamp w podstawkach na wyższej mocy), ale sama forma nie ogranicza. Przede wszystkim osobny preamp to też możliwość używania zupełnie różnych socketów, gdzie ja np używam pięciu różnych. Gdzie w zależności od kombinacji z lampą efekt różni się bardzo mocno. Od bliskiego neutralności po bardzo silnie intensywny - a ten potrafi mieć wpływ tak silny ze na swój sposób ciężko uzależniający. Lampa potrafi zmienić dźwięk w sposób istnie magiczny.
W kwestii regulacji to co miałem na myśli to właśnie swoiste dopasowanie siły działania lampy, a tego nie da się zmienić z poziomu menu. Domyślam się że raczej masz na myśli korekty tonalne, a tych nie powinno się używać w ogóle, są zbyt ogólne, pozbawione precyzji. Zamiast nich współcześnie wręcz należy użyć pełnego korektora parametrycznego w celu dokonania korekcji akustycznej zarówno głośników jak i przede wszystkim pomieszczenia - ta prawidłowo wykonana sama w sobie podnosi poziom dźwięku o kilka klas. Zwykłych korekt tonalnych w sprzęcie lepiej jakby nie było w ogóle.
Wbudowany dac natomiast to taki sam lub jeszcze większy minus względem dedykowanego, tutaj tym bardziej zewnętrzny jest wyższej jakości niż jakikolwiek wewnętrzny. Te wewnętrzne lepiej omijać. Wolfson to stary już chip, z jednej strony kiedyś o bardzo dobrych opiniach i odbiorze, swoista legenda audio, z drugiej jednak strony poniekąd już antyczny podczas gdy progres jakości jedno bitowych układów delta sigma w ostatnich latach jest wprost ogromny (nowsze akm trzeba już przyznać mogą już przy dobrej implementacji grać "po ludzku"). Jaki by jednak nie był, wciąż daleko nawet najlepszym do układów multibit a tym bardziej r2r. Szczególnie gdy ktoś poszukuje dźwięku jak najbardziej zbliżonego do formy analogowej.
Jeszcze nie zależnie, w Przypadku kompa nie wystarczy podłączyć usb. Systemy ala Windows nie nadają się do pracy z dźwiękiem na standardowych ustawieniach i nie działają bezstratnie. By uniknąć wpływu resamplingu i miksera, trzeba zadbać by system pracował w trybie direct exclusive. Plus, należy się upewnić czy usb z pc które nie jest izolowane galwanicznie i z pc potrafi przenieść of groma zakłóceń, w danym konkretnym przypadku jest "czyste" - co najmniej sprawdzając za pomocą mini oscyloskopu / miernika z wejściem usb. Chyba że sam wzmak dokonuje izolacji na swoim poziomie. Zakłócenia przeniesione z pc potrafią mieć duży wpływ na dźwięk, a gdy jeszcze źródło jest resamplowane to już w ogóle...
Choć nawet dbając o takie elementy pc daleko do wygody steamera (także z serwerem plików flac), gdzie wszystkie powyższe problemy nie występują, i strumień natywnie jest full bit to bit (choć może być z wykonaną w domenie cyfrowej adaptacją peq) i z izolacją galwaniczną, jak i ogólnie z nieporównywalnie wyższą wygodą obsługi.
Z wielu różnych powodów integry czym bardziej są zintegrowane, tym bardziej nie powinny być polecane. Każdy stopień integracji narzuca kolejne ograniczenia. Integra jako idea jest czymś co powinno odejść do lamusa, na układy jedno bitowe dac też już czas najwyższy by to wycofywać z kart historii. Podczas gdy rozwiązania klasyczne typu lampy czy r2r mają przed sobą obecnie złote czasy - lepiej jednak gdy każdym komponentem można zarządzać osobno. Daców lepiej nie integrować, preampów lampowych tym bardziej. Sam używałem kilku tego typu integr z wbudowanym również preampem lampowym, jednej w sumie wciąż używam do dziś, choć bardziej w charakterze ozdobnika (chodzi tylko dlatego że wygląda), ale z czasem komponenty rozdzieliłem i efekt jest zwyczajnie nieporównywalnie lepszy. Przy zresztą nie wysokim koszcie bo preamp lampowy za kilka stów potrafi rozłożyć na łopatki preamp za kilka tysięcy, streamer tak samo, wzmacniacz tak samo, jedynie dac jak ma być faktycznie dobry to tutaj faktycznie warto inwestować. Choć i tu r2r jest już osiągalny nawet za tysiaka.
@trekkis zgadzam się z większością. Tylko takie budowanie systemu audio w moim przypadku wiązało by się z rozwodem 😉 Jedna, skrzynka pod tv i kolumny aż tak żony w oczy nie kłują.
Znany powszechnie ból :) i tu faktycznie taki preamp lampowy może być "minusem" , bo jak sam wspomniałem może być wizualnie efektowny i może rzucać się w oczy :D choć to też zależy jaki bo są i minimalistyczne. Ale przede wszystkim też jak zaznaczyłem - komponenty dedykowane w kontekście ceny nie muszą być drogie i nawet w sumie całościowo mogą kosztować dosyć podobnie - co argumentem przetrwania może być :D często mogą być też małe i dyskretne.
Steamer dla przykładu może być wiimem mini za 300zł który jest tak mały i drobny, że można rzucić go za szafę i nikt go nigdy nie zobaczy, to prawie że dongle jest. Zawsze sobie coś takiego warto dołożyć. Tym bardziej że to jest też dsp z full korektorem parametrycznym co oznacza zdolności do pełnej adaptacji akustycznej. W byle donglu za 300zł. Ale i wiim ultra jest nie wielkim, kompaktowym dosyć urządzeniem. Dac, może być w typie fiio k11 który jest tez tani i stosunkowo mały, kompaktowy, a jednak full r2r. Preamp lampowy może być w typie też drobnych, małych komponentów od fx audio, fosi czy Douka, chociaż te jakościowo są mocno średnie. Takim wciąż kompaktowym złotym środkiem jest np seria Little dot która stosunkowo nie jest duża i nie rzuca się aż tak w oczy, a efekt już robi i to faktycznie odczuwalny i zdecydowanie pozytywny. Little doty ze swojej storny cenie nawet w porównaniu do o wiele droższych, a da się wyrwać za parę stów. Wzmacniacze klasy D też dzisiaj potrafią być śmieszne tanie, malutkie, dyskretne, a o ogromnych możliwościach z wymiennymi opampami włącznie. Łatwo je dyskretnie skomponować czy wręcz całkiem ukryć. Tyle że to klasa D, ale dzisiaj takie fosi v3 za 400zł z dobrym jakościowo zasilaniem dosłownie przewyższy większość przeciętnej klasy AB. Szczególnie na opampach dyskretnych. Więc wbrew pozorom w kontekście wydatków i miejsca to nie koniecznie trzeba dużych wymagań co może dać się wytłumaczyć w domu... :D a Efekt jest :)
Choć i fakt faktem ze jeden klocek czasem może być mniej problematyczny rodzinnie i dać święty spokój :) no i też nie każdy ma ochotę się bawić, nie każdy ma na to czas. Taka zabawa wciąga aż za bardzo :D
Ja mam traktor Ursus C-330 z radiem czyli traktotuner
@@jęqpę666 bokiem latasz?
AmpliUrsus!!!!!🤝🤝🤝😁😁😁🚜🚜🚜🚜
Radio FM tylko z tunera vintage
@@rumerssorc799 co kto lubi, ale fakt, jest w tym klimat a często też jakość 😁
Po co amplituner stereo skoro można mieć avr i mamy wszystko. I kino domowe i stereo zagra i usb hires i stream. Po co się ograniczać. Szkoda że dobry avr kosztuje krocie.
Albo stereo albo avr, jedno z drugim średnio idzie w parze.
Amplitunery kinowe grają DUŻO gorzej niż rozwiązania stereo w swojej kategorii cenowej. Bardzo dużo gorzej.
wybuchnie wojna i strim tobie nie pochodzi
Oświetlenie też i woda w rurach 😂😂😂😂
@@civic952 posmiej sie posmiej zadna cyfra nie bedzie dzialac na wet twoj kompoter zas analog tak
@@franciszeksywula mam i płyty i strimer i zgadnij z czego korzystam częściej ?
Ps.i w razie wojny to muzyka 🎤 będzie moim ostatnim zmartwieniem.
@@civic952 czlowieku nic tobie nie bedzie chodzic oprocz analogo bo wszystkie kable beda usmarzone a bterie sie uchowaja , alternatory -prondnice wiec wojna niszczy wszystko nawet satelity na niskiej orbicie
a tylko pomysl jaka to bron i jaki haos to stworzy na conajmiej na 2-7lat
Jak wybuchnie wojna i będziesz uciekał to kolekcji płyt tez ze sobą nie zabierzesz...
Jakoś w cennikach nie widać tego odchodzenia do lamusa. 😢
W sensie?