Пані Ірина, поясніть, будь ласка, які негативні наслідки може мати спрощена система розгляду справи про розірвання шлюбу, якщо потім була справа про виплату аліментів на неповнолітніх дітей, поділ квартири, а ще пізніше додавалась заява про поділ машини? (Адвокат запропонувала спрощену систему через пандемію і в суді завірила, що уточнення фактичного проживання не має наслідків). В "Справі про розірвання шлюбу"позивач(чоловік) заявляв, що не проживає з дружиною з 2017року, хоч є доказова база того, що він вводить суд в оману, а саме розлучення юридично відбулося в 2019 році. Суд Першої інстанції виніс рішення про поділ квартири (купленої в 2015 році) 50 на 50 (позивачем була дружина), а згодом і про поділ машини (купленої в 2017 році) також в рівних частках. Але відповідач звернувся в Апеляційний суд, який скасував рішення суду Першої інстанції (вівся відеозапис, відбулось два судових засідання, на засідання позивач не з"являвся, Суд виніс рішення відмовити в його(позивача) вимогах, а по факту в реєстрі з"являється рішення на його користь). Юристи говорять, що бувша дружина втратила право на подачу Касаційної скарги щодо поділу машини тому, що вона не подавала заперечення в судовому розгляді по розірванню шлюбу відносно року фактичного проживання в подружньому шлюбі (в заяві 2017 і це не відповідає дійсності,а юридично 2019) В позовній заяві про розірвання шлюбу позивач написав, що двоє неповнолітніх дітей будуть проживати разом з матір"ю. Буду дуже вдячна Вам за надану відповідь.
Добрий день! За спрощеним провадженням розглядаються справи за статтею 274 Цивільного процесуального кодексу, за якими суд розглядає справу в порядку без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами та наданих доказів, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. За спрощеним провадженням не витртмуються певні стадії прозгляду справи, у загальному позовному провадженню є такі стадії розгляду справи підготовчого судового засідання, розгляду по суті, запитання відповіді сторін, дослідження доказів в присутності сторін, судові дебати та прохальної частини, заключне слово. Тому, спрощене провадження не є якимось недоліком, а розраховано на пришвидшений розгляд справи, але якщо ви подали свої заперечення з документальними доказами то суд досліджує їх самостійно і робить висновки, якщо треба щось пояснювати або не впевнені в поданих доказах іншою стороною чи власних , тоді Ви маєте право заперечувати клопотання адвоката позивача з певним обгрунтуванням , про розгляд справи щодо спрощеного провадження та наполягати розглядати у загальному порядку, тоді суд має розглядати справу у загальному судовому порядку, але якщо вже прийнята ухвала про розгляд справи за спрощеним провадженням то не можливо вже повернутися до загального порядку розгляду справи, тому заперечення треба робити на початковій стадії розгляду справи, якщо ви відповідач. Якщо пропущений строк подачі апеляційної чи касаційної скарги і з рішенням не погоджуєтеся можна подавати апеляційну чи касаційну скаргу та просити клопотанням з обгрунтуванням поновити пропущений строк подачі скарг на апеляційне чи касаційне оскарження. Тільки потрібно надати поважні причини пропуску на таке оскарження , тоді суди наступних інстацій спочатку розглядають клопотання чи є поважність стороною пропуску строку подання апеляційної чи касаційної скарги та робить висновки про що виносить ухвалу про поновлення строку призначення справи до розгляду або відмову все залежить від поважність причин пропуску такого оскарження, якщо суд прийде до висновку , що термін подачі скарги пропущено з поважних причин та доказами, які сторона може надати. Це загальне пояснення по закону, по суті вашої справи треба аналізувати документи.
Додрого дня, підскажіть, чі вважається квартира придбана у шлюбі на кошти від продажу подарованої квартири, особистою приватною власністю? Є всі чеки і між угодою продажі і купівлі пройшло 2 тижні. Були добавлені спільні кошти у розмірі 5000$. Є малолітня дитина.
Добрий день! Майно нове спільно купували , якщо так то це вже спільне майно подружжя, воно вже не може бути особистим і хоч і придбано за кошти Вашої особистої, подарованої квартири.Як би не продавали подаровану квартиру до шлюбу, то вона була б тільки вашою.
Доброго,підкажіть якщо чоловіку підчяс шлюбу житло було унаслідувано від батьків,і дружина жила,вкладала грощі і працю - то при розлученні мае право жінка і на що.дякую
@@АДВОКАТІринаСтадніченкодоброго дня,у мене така ж ситуація, чоловік унаслічував від батька будинок,і ми там разом власними коштами його ремонтували 6 років,у нас спільна дитина,чи маю я тепер частку в цьому будинку?Чи тільки дитина?
Доброго дня. Скажіть будь ласка, як відбувається поділ майна , а саме будинку, який побудований і введений в експлуатацію за час існування шлюбу на земельній ділянці,яка приватизована чоловіком.
Добрий день !Поділ майна подружжя здійснюється в два етапи: по-перше, суд визначає розмір часток чоловіка та жінки в праві на майно; по-друге, здійснює поділ майна відповідно до встановлених часток. Другий варіант, якщо немає спору і сторони вирішили здійснити поділ самостійно шляхом укладення спеціального договору нотаріально завіреного.
Добрий день! За домовленістю сторін, якщо вони бажають внести терміни виконання , то можуть бути внесені. Спеціальних норм, щодо обмеження форми договору поділу майна немає.
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, я придбала квартиру за особисті кошти (перебуваючи у шлюбі). Кошти мої - це кошти від продажу попередньої моєї квартири, про що є Договір-продажу ). Чоловік підписав і визнав, що «всі кошти на придбання нової квартири є особистою власністю моєї дружини). Ми розлучилися. Хочу продати свою квартиру. Чи потрібна мені згода колишнього чоловіка на продаж, чи не потрібна? Це ж дійсно були мої кошти і у Договорі купівлі ми це зазначили.
Вас .Якщо ми поділили майно згідно угоди і потім я передумала ,я рахую що поділ майна пройшов не правильно. Чи є можливсть відмінити договір поділу майна подружжя?
Доброго дня. Чи маю я право претендувати на якусь частку майна, якщо квартиру купили разом і оформили на дружину в цивільному шлюбі до одруження. А потім одружилися (ремонт зробили теж у цивільному шлюбі). Я в квартирі не прописаний, тільки прописана наша спільна дитина. Ситуація наступна, я офіційно не працюю і не працював на момент купівлі квартири, дружина працювала і працює офіційно (ФОП). Позик і дарування коштів на придбане квартири і ремонту не було. Заробили і зробили разом до офіційного шлюбу. Одружились прожили 7 років, і тепер вона мене хоче позбавити всього. Чи маю я якесь право хоча б на якусь частку при такій ситуації. В цивільному шлюбі до одруження ми прожили 7 років. Дякую за відповідь.
Добрий день ! При наявності доказів, чеків, що кували разом ви розраховувалися власними коштами і вона , підтвердження, що вели спільне господарство робили ремонт, фото , сввдки, народжені спільні діти тощо.Якщо в зазначений період доказів не має, тоді це вважається майно придбане до шлюбу і ви не можете ні нащо претендувати.
Доброго дня)Якщо одружуються пенсіонери,які 20 років тому розлучилися,а тепер хочуть знову побратися.За період розлучення,кожен з них,придбав нерухомість(спільну земельну ділянку з будинком,але документально розділену на двох власників).Питання:чи можуть претендувати кожен з них,на майно іншого,в разі смерті одного з подружжя?Наприклад,керуючись непрацездатністю,інвалідністю (враховуючи похилий вік),якщо майно вже подароване або написаний заповіт на дітей?(діти спільні)
Навіть,якщо майно придбане до браку,не спільне майно?Також можуть оскаржувати договір дарування на дітей,тому що,по закону,пенсіонери визнаються непрацездатними і мають обов‘язкову частку у спадщині?Я все вірно зрозумів?
Доброго дня! Після розлучення дружина не подавала на аліменти.Я допомагаю добровільно. Якщо вона через якийсь час передумає і подасть на аліменти,то за прошедші місяці і роки я буду виплачувати чи з моменту подання позову?
@@АДВОКАТІринаСтадніченко Ще одне питання,будь ласка.Після розлучення в мене залишився автомобіль(спільне майно). Дружина поки не подавала на поділ майна.Я пішов з квартири де ми проживали,залишив їй і дитині(10 років) все спільне майно. Якщо вона заявить про свої права на авто,що ви мені порекомендували робити в такому випадку
@@МайклДжексон-д6х Добрий день ! Треба домовлятися через договір, що ви залишаєте майно будинок дружині, собі авто.Якщо через письмовий договір не можете домовитися, тоді поділ через суд всього спільного майна.Оскільки дружина може претендувати на це авто, якщо воно придбано під час шлюбу.
Добрий вечір Ірина сонечко питання Квартиру діти купували в шлюбі...спочатку розвівся,а зараз виписав..сьогодні не пустив в квартиру...які має моя донька прва,бо ніч на дворі ,я в іншому місті мама переживаююю Дякую,хоч два слова скажіть.
Добрий день! Квартира, куплена в шлюбі, розділяється навпіл в рівних частках між подружжям. Якщо вона куплена на кошти подружжя, то нерухомість вважається спільно нажитим майном. При цьому незалежно, хто є офіційний власник квартири за документами. Розділяється і спільне житло, куплене в кредит.Їй треба звертатися в суд.
Доброго дня! Дружина подала на розлучення. 31.07.2024 року відбувся суд, де нас розлучили. І рішення суду тим же числом.Наскільки я знаю, набирає законної сили через 30 днів. Тобто 1 вересня 2024 року ми будемо офіційно розлучені. Колишня дружина не збирається покидати мій власний будинок, подарований мені моєю мамою ( мама подарувала під час шлюбу). Я знаю, що це майно є неподільним. Підкажіть, як мені її зняти з реєстрації ( виписати без її згоди) та примусово виселити зі свого будинку. Є двоє неповнолітніх дітей, які хочуть залишитися зі мною. Ми робили ремонти в моєму домі. Чи може вона на щось претендувати, якщо немає ніяких чеків, актів виконаних робіт та підтверджень? Як мені її позбутися законним шляхом?
@@Ваня-ш7т Добрий день! По-перше,якщо ви розлучені і неповнолітні діти будуть проживати з Вами,то необхідно судове рішення про визначення місця проживання дітей з вами. ПО-друге, виписати колишню дружину Ви як власник житла має право самостійно через органи реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) зняти з зареєстрованого місця проживання (перебування) всіх дорослих членів своєї сім'ї, які не є співвласниками та неповнолітніх дітей, але тільки за згодою їх законних представників, тобто зараз Ваша дружина як законний представник неповнолітніх дітей коистується будинком,яких ви до повноліття не випишете, тому треба визначати місце проживання дітей і закріплення їх проживання з вами і ще нюанс, якщо немає спору, що до ремонту вашого будинку спільно з дружиною, до розірвання шлюбу зроблений ремонт вважається за спільні кошти подружжя , навіть якщо відсутня чеки, то вам необхідно буде відшкодувати частину коштів на ремонт будинку.
Мене звати Андрій ми придбали квартиру в шлюбі та записали на жінку я приписаний був у батьків у нас є неповнолітня дитина при розподілі майна що я отримаю ?
Добрий день! Майно придбане у шлюбі вважається спільною сумісною власністю, навіть,якщо записане на одного із подружжя і придбане за спільні кошти подружжя, тобто половина майна вашого, але є нюанси тому треба дивитися документальне підтвердження.
Ірина, добрий вечір. З чоловіком розведена, але проживаємо разом в його квартирі, яку він придбав ще до офіційного одруження нашого, нв той момент жили у цивільному шлюбі. Розписались, народили дитину, потім він розвівся зі мною, але проживаємо , як родина. Тобто, знову у цивільному шлюбі. Сеажіть , ьудь ласочка, є у мене якісь права на цю нерухомість? Після розірвання шлюбу вже живемо так 15 років. Щиро вдячна Вам.І на що я , взагалі, можу претендувати.?
Добрий день! Якщо робили ремонти цієї квартири за спільні гроші подружжя, якщо ні то прав у вас на нерухомість яка придбана до шлюбу немає.Для вирішення цього питання після розлучення слід зважати на строки позовної давності. Мова йде про 3-річний строк, протягом якого колишній із подружжя може вимагати поділу майна подружжя в судовому порядку.
Доброго дня...був куплений будинок у шлюбі за мої кошти і записаний на мене...але через кілька місяців ми розійшлися не офіційно...чи можу я (у мене 2 дітей) цей будинок який куплено за свої гроші подарувати мамі щоб чоловік при розлученні не поділив його
Добрий день! Треба дивитися і читати Ваші документи, все що придбавається в шлюбі це спільне майно подружжя і навіть кошти в шлюбі, не має значення, хто їх заробив чоловік чи дружина.
@@archie2.8 Добрий вечір ! Які саме слова? Нажаль, в реальності не так смішно як з вашого коментаря, інколи поділ майна подружжя доходить до абсурду....
@@АДВОКАТІринаСтадніченко слова про спiльне майно. Просто як на мене, то шлюб це часто гра з нульовою сумою. Он вище жiнка думала що нiчого страшного як вона купить дiм за свої кошти, бо будуть з коханим до старостi, а тепер плати 50%, налог на наївнiсть. А менi цiкаво, чи юристи все ще вiрять в подружнє життя? Перепрошую, якщо питання надто особисте чи не по темi.
Добрий день! Якщо квартира подарована Вам до укладення шлюбу то не ділиться між подружжям, якщо під час укладеного шлюбу, то це є спільне майно подружжя, то повинна бути нотаріально посвідчена письмова згода другого з подружжя, тоді також не ділиться , якщо не було такої згоди, то спір вирішуває суд.
@@АДВОКАТІринаСтадніченко Майно не пошкоджене. Щоб не забирати майно,а отримати за нього компенсацію. Так як багато майна було нажите мною до шлюбу і деяке було куплене мною в кредит.
@@Stas543 Якщо чеки або платіжні докази на покупку товару збереглися на майно, яке придбавалося до шлюбу, то все можливо за згодою з іншої сторони, якщо не аогоджується, то в судовому порядку .
@@Владимир-б6ы7н Добрий вечір !Судова практика у справах про поділ майна подружжя вказує на те, що придбання майна хоча й у період шлюбу, але за особисті кошти одного з подружжя, не є об'єктом спільної сумісної власності подружжя, а є особистою приватною власністю того з подружжя, за особисті кошти якого воно придбане,якщо доведе джерело власних коштів, наприклад депозити , договори позики, розписки або інше джерело походження власних коштів.
Добрий вечір! Ні з 1 січня 2019 року, відповідно до ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути лише адвокат або законний представник.Якщо немає коштів є адвокати з безоплатної правової допомоги, які забезпечує держава.
Доброго дня. Поясніть будь ласка: 1). а як розуміти термін "власності кошти" якщо людина перебуває в статусі - подружжя. 2) чи є заробітня плата кожного з подружжя, власними коштами?
Добрий вечір !Ні заробітна плата, прибутки це спільні, кошти подружжя. Власні кошти це накопичення до укладення шлюбу депозити, вкладення в цінні папери і так далі, придбанне майно до шлюбу.
Пані Ірино вечір добрий, якщо в мене будинок не подільний, в іншій кімнаті не можливо там проживати ні мені ні їй, тому всі сщетчики газ свет вода це є обще там нема ні вани ні туалету ні плитки взагалі нічього взагалі в другій кімнаті просто не можливо проживати як тоді бути в такій ситуації і ніхто з нас не хоче виплачювати грошову компенсацію тобто пів частки будинку, що ви можете мені посовітувати , але бивша дружина вже як 2роки зі мною не проживає, вона з мамою живе. Дякую Вам....
@Sergei Wolker За положеннями ст. 71 Сімейного кодексу України неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно допускається лише за його згодою та можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду. Тому частинами проводити оплату не вийде збирайте кошти для внесення відповідної частини, домовляйтеся з колишньою дружиною. У разі коли жоден із подружжя не вчинив таких дій, а неподільні речі не можуть бути реально поділені між ними відповідно до їх часток, суд визнає ідеальні частки подружжя в цьому майні без його реального поділу і залишає майно у їх спільній частковій власності. От і все !!!
Пані Ірина, поясніть, будь ласка, які негативні наслідки може мати спрощена система розгляду справи про розірвання шлюбу, якщо потім була справа про виплату аліментів на неповнолітніх дітей, поділ квартири, а ще пізніше додавалась заява про поділ машини? (Адвокат запропонувала спрощену систему через пандемію і в суді завірила, що уточнення фактичного проживання не має наслідків). В "Справі про розірвання шлюбу"позивач(чоловік) заявляв, що не проживає з дружиною з 2017року, хоч є доказова база того, що він вводить суд в оману, а саме розлучення юридично відбулося в 2019 році. Суд Першої інстанції виніс рішення про поділ квартири (купленої в 2015 році) 50 на 50 (позивачем була дружина), а згодом і про поділ машини (купленої в 2017 році) також в рівних частках. Але відповідач звернувся в Апеляційний суд, який скасував рішення суду Першої інстанції (вівся відеозапис, відбулось два судових засідання, на засідання позивач не з"являвся, Суд виніс рішення відмовити в його(позивача) вимогах, а по факту в реєстрі з"являється рішення на його користь). Юристи говорять, що бувша дружина втратила право на подачу Касаційної скарги щодо поділу машини тому, що вона не подавала заперечення в судовому розгляді по розірванню шлюбу відносно року фактичного проживання в подружньому шлюбі (в заяві 2017 і це не відповідає дійсності,а юридично 2019)
В позовній заяві про розірвання шлюбу позивач написав, що двоє неповнолітніх дітей будуть проживати разом з матір"ю.
Буду дуже вдячна Вам за надану відповідь.
Добрий день! За спрощеним провадженням розглядаються справи за статтею 274 Цивільного процесуального кодексу, за якими суд розглядає справу в порядку без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами та наданих доказів, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. За спрощеним провадженням не витртмуються певні стадії прозгляду справи, у загальному позовному провадженню є такі стадії розгляду справи підготовчого судового засідання, розгляду по суті, запитання відповіді сторін, дослідження доказів в присутності сторін, судові дебати та прохальної частини, заключне слово. Тому, спрощене провадження не є якимось недоліком, а розраховано на пришвидшений розгляд справи, але якщо ви подали свої заперечення з документальними доказами то суд досліджує їх самостійно і робить висновки, якщо треба щось пояснювати або не впевнені в поданих доказах іншою стороною чи власних , тоді Ви маєте право заперечувати клопотання адвоката позивача з певним обгрунтуванням , про розгляд справи щодо спрощеного провадження та наполягати розглядати у загальному порядку, тоді суд має розглядати справу у загальному судовому порядку, але якщо вже прийнята ухвала про розгляд справи за спрощеним провадженням то не можливо вже повернутися до загального порядку розгляду справи, тому заперечення треба робити на початковій стадії розгляду справи, якщо ви відповідач. Якщо пропущений строк подачі апеляційної чи касаційної скарги і з рішенням не погоджуєтеся можна подавати апеляційну чи касаційну скаргу та просити клопотанням з обгрунтуванням поновити пропущений строк подачі скарг на апеляційне чи касаційне оскарження. Тільки потрібно надати поважні причини пропуску на таке оскарження , тоді суди наступних інстацій спочатку розглядають клопотання чи є поважність стороною пропуску строку подання апеляційної чи касаційної скарги та робить висновки про що виносить ухвалу про поновлення строку призначення справи до розгляду або відмову все залежить від поважність причин пропуску такого оскарження, якщо суд прийде до висновку , що термін подачі скарги пропущено з поважних причин та доказами, які сторона може надати. Це загальне пояснення по закону, по суті вашої справи треба аналізувати документи.
Додрого дня, підскажіть, чі вважається квартира придбана у шлюбі на кошти від продажу подарованої квартири, особистою приватною власністю? Є всі чеки і між угодою продажі і купівлі пройшло 2 тижні. Були добавлені спільні кошти у розмірі 5000$. Є малолітня дитина.
Добрий день! Майно нове спільно купували , якщо так то це вже спільне майно подружжя, воно вже не може бути особистим і хоч і придбано за кошти Вашої особистої, подарованої квартири.Як би не продавали подаровану квартиру до шлюбу, то вона була б тільки вашою.
Доброго,підкажіть якщо чоловіку підчяс шлюбу житло було унаслідувано від батьків,і дружина жила,вкладала грощі і працю - то при розлученні мае право жінка і на що.дякую
Добрий день! Так матеме право на це майно, якщо покращувалися умови за рахунок спільних коштів подружжя у шлюбі.
@@АДВОКАТІринаСтадніченкодоброго дня,у мене така ж ситуація, чоловік унаслічував від батька будинок,і ми там разом власними коштами його ремонтували 6 років,у нас спільна дитина,чи маю я тепер частку в цьому будинку?Чи тільки дитина?
Доброго дня. Скажіть будь ласка, як відбувається поділ майна , а саме будинку, який побудований і введений в експлуатацію за час існування шлюбу на земельній ділянці,яка приватизована чоловіком.
Добрий день !Поділ майна подружжя здійснюється в два етапи: по-перше, суд визначає розмір часток чоловіка та жінки в праві на майно; по-друге, здійснює поділ майна відповідно до встановлених часток. Другий варіант, якщо немає спору і сторони вирішили здійснити поділ самостійно шляхом укладення спеціального договору нотаріально завіреного.
Добрий вечір, а де ви територіально знаходитесь? Якщо можна ваші контакти?
Добрий день ! Кіровоградська область тел. для запису +380951300363
Добрий день!
Чи можна стягнути за ремонтні роботи в будинку,при поділу майна.
Добрий вечір!Так, якщо ремонт був капітальний з доказами понесених витрат з наявними чеками.
А за виконання будівельно ремонтних робіт? Як за працю
Доброго дня. Підкажіть будь ласка, в договорі розподілу майна завіреному у нотаріуса мають бути вказані терміни до виконання? Дякую.
Добрий день! За домовленістю сторін, якщо вони бажають внести терміни виконання , то можуть бути внесені. Спеціальних норм, щодо обмеження форми договору поділу майна немає.
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, я придбала квартиру за особисті кошти (перебуваючи у шлюбі). Кошти мої - це кошти від продажу попередньої моєї квартири, про що є Договір-продажу ).
Чоловік підписав і визнав, що «всі кошти на придбання нової квартири є особистою власністю моєї дружини).
Ми розлучилися. Хочу продати свою квартиру. Чи потрібна мені згода колишнього чоловіка на продаж, чи не потрібна?
Це ж дійсно були мої кошти і у Договорі купівлі ми це зазначили.
Добрий вечір ! Якщо в договорі прописано, що це ваша власність і спору з чоловіком немає, не потрібно.
@@АДВОКАТІринаСтадніченко дякую вам за відповідь!
Вас .Якщо ми поділили майно згідно угоди і потім я передумала ,я рахую що поділ майна пройшов не правильно.
Чи є можливсть відмінити договір поділу майна подружжя?
Добрий день ! Так, якщо не виходить домовитися взаємно то через суд!
Доброго дня.
Чи маю я право претендувати на якусь частку майна, якщо квартиру купили разом і оформили на дружину в цивільному шлюбі до одруження. А потім одружилися (ремонт зробили теж у цивільному шлюбі). Я в квартирі не прописаний, тільки прописана наша спільна дитина.
Ситуація наступна, я офіційно не працюю і не працював на момент купівлі квартири, дружина працювала і працює офіційно (ФОП). Позик і дарування коштів на придбане квартири і ремонту не було. Заробили і зробили разом до офіційного шлюбу. Одружились прожили 7 років, і тепер вона мене хоче позбавити всього. Чи маю я якесь право хоча б на якусь частку при такій ситуації. В цивільному шлюбі до одруження ми прожили 7 років. Дякую за відповідь.
Добрий день ! При наявності доказів, чеків, що кували разом ви розраховувалися власними коштами і вона , підтвердження, що вели спільне господарство робили ремонт, фото , сввдки, народжені спільні діти тощо.Якщо в зазначений період доказів не має, тоді це вважається майно придбане до шлюбу і ви не можете ні нащо претендувати.
Дякую
Доброго дня)Якщо одружуються пенсіонери,які 20 років тому розлучилися,а тепер хочуть знову побратися.За період розлучення,кожен з них,придбав нерухомість(спільну земельну ділянку з будинком,але документально розділену на двох власників).Питання:чи можуть претендувати кожен з них,на майно іншого,в разі смерті одного з подружжя?Наприклад,керуючись непрацездатністю,інвалідністю (враховуючи похилий вік),якщо майно вже подароване або написаний заповіт на дітей?(діти спільні)
Добрий день!Можуть спадкування за законом в судовому порядку оспорюючи складений заповіт на дітей.
Навіть,якщо майно придбане до браку,не спільне майно?Також можуть оскаржувати договір дарування на дітей,тому що,по закону,пенсіонери визнаються непрацездатними і мають обов‘язкову частку у спадщині?Я все вірно зрозумів?
@@paradise2720 Добрий вечір ! Все, що до шлюбу придбане є власним.
Доброго дня! Після розлучення дружина не подавала на аліменти.Я допомагаю добровільно. Якщо вона через якийсь час передумає і подасть на аліменти,то за прошедші місяці і роки я буду виплачувати чи з моменту подання позову?
Добрий день ! Ні з моменту ухвалення рішення .
@@АДВОКАТІринаСтадніченко Ще одне питання,будь ласка.Після розлучення в мене залишився автомобіль(спільне майно). Дружина поки не подавала на поділ майна.Я пішов з квартири де ми проживали,залишив їй і дитині(10 років) все спільне майно. Якщо вона заявить про свої права на авто,що ви мені порекомендували робити в такому випадку
@@МайклДжексон-д6х Добрий день ! Треба домовлятися через договір, що ви залишаєте майно будинок дружині, собі авто.Якщо через письмовий договір не можете домовитися, тоді поділ через суд всього спільного майна.Оскільки дружина може претендувати на це авто, якщо воно придбано під час шлюбу.
@@АДВОКАТІринаСтадніченко З моменту ухвалення рішення ??? Аліменти нараховуються з моменту подачі позовної заяви.
Добрий вечір Ірина сонечко питання
Квартиру діти купували в шлюбі...спочатку розвівся,а зараз виписав..сьогодні не пустив в квартиру...які має моя донька прва,бо ніч на дворі ,я в іншому місті мама переживаююю
Дякую,хоч два слова скажіть.
Добрий день! Квартира, куплена в шлюбі, розділяється навпіл в рівних частках між подружжям. Якщо вона куплена на кошти подружжя, то нерухомість вважається спільно нажитим майном. При цьому незалежно, хто є офіційний власник квартири за документами. Розділяється і спільне житло, куплене в кредит.Їй треба звертатися в суд.
Доброго дня! Дружина подала на розлучення. 31.07.2024 року відбувся суд, де нас розлучили. І рішення суду тим же числом.Наскільки я знаю, набирає законної сили через 30 днів. Тобто 1 вересня 2024 року ми будемо офіційно розлучені.
Колишня дружина не збирається покидати мій власний будинок, подарований мені моєю мамою ( мама подарувала під час шлюбу). Я знаю, що це майно є неподільним.
Підкажіть, як мені її зняти з реєстрації ( виписати без її згоди) та примусово виселити зі свого будинку. Є двоє неповнолітніх дітей, які хочуть залишитися зі мною.
Ми робили ремонти в моєму домі. Чи може вона на щось претендувати, якщо немає ніяких чеків, актів виконаних робіт та підтверджень?
Як мені її позбутися законним шляхом?
@@Ваня-ш7т Добрий день! По-перше,якщо ви розлучені і неповнолітні діти будуть проживати з Вами,то необхідно судове рішення про визначення місця проживання дітей з вами. ПО-друге, виписати колишню дружину Ви як власник житла має право самостійно через органи реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) зняти з зареєстрованого місця проживання (перебування) всіх дорослих членів своєї сім'ї, які не є співвласниками та неповнолітніх дітей, але тільки за згодою їх законних представників, тобто зараз Ваша дружина як законний представник неповнолітніх дітей коистується будинком,яких ви до повноліття не випишете, тому треба визначати місце проживання дітей і закріплення їх проживання з вами і ще нюанс, якщо немає спору, що до ремонту вашого будинку спільно з дружиною, до розірвання шлюбу зроблений ремонт вважається за спільні кошти подружжя , навіть якщо відсутня чеки, то вам необхідно буде відшкодувати частину коштів на ремонт будинку.
@@АДВОКАТІринаСтадніченко дякую. Мені головне виселити та виписати колишню. А далі нехай доводить що хоче. Головне, щоб дала мені спокій.
Скажіть чи. Має право дружине не повернути документи. І особисті речі
Добрий вечір ! Ні немає. Документи і особисті речі поділу не підлягають.
Хочу залишити все майно дружині. Як це зробити
Добрий вечір! Через нотаріуса.
@@АДВОКАТІринаСтадніченко добрий вечір. Але що краще для дружини, який документ краще оформити у нотаріуса без її присутності я можу
@@ОлегКухар-э6ф Так ,заява про відмову від своєї частки у спільному майні подружжя на користь дружини.
@@АДВОКАТІринаСтадніченко Щиро вдячний за відповідь. Перепрошую що потурбував.
Мене звати Андрій ми придбали квартиру в шлюбі та записали на жінку я приписаний був у батьків у нас є неповнолітня дитина при розподілі майна що я отримаю ?
Добрий день! Майно придбане у шлюбі вважається спільною сумісною власністю, навіть,якщо записане на одного із подружжя і придбане за спільні кошти подружжя, тобто половина майна вашого, але є нюанси тому треба дивитися документальне підтвердження.
Ірина, добрий вечір.
З чоловіком розведена, але проживаємо разом в його квартирі, яку він придбав ще до офіційного одруження нашого, нв той момент жили у цивільному шлюбі. Розписались, народили дитину, потім він розвівся зі мною, але проживаємо , як родина. Тобто, знову у цивільному шлюбі. Сеажіть , ьудь ласочка, є у мене якісь права на цю нерухомість? Після розірвання шлюбу вже живемо так 15 років. Щиро вдячна Вам.І на що я , взагалі, можу претендувати.?
Добрий день! Якщо робили ремонти цієї квартири за спільні гроші подружжя, якщо ні то прав у вас на нерухомість яка придбана до шлюбу немає.Для вирішення цього питання після розлучення слід зважати на строки позовної давності. Мова йде про 3-річний строк, протягом якого колишній із подружжя може вимагати поділу майна подружжя в судовому порядку.
Зрозуміло. Дякую.
Доброго Вам дня.Як можна з вами зв'язатись
Добрий день напишіть мені на електронну пошту fortuna2015@i.ua або зателефонуйте 0951300363
@@АДВОКАТІринаСтадніченко Дякую
Доброго дня...був куплений будинок у шлюбі за мої кошти і записаний на мене...але через кілька місяців ми розійшлися не офіційно...чи можу я (у мене 2 дітей) цей будинок який куплено за свої гроші подарувати мамі щоб чоловік при розлученні не поділив його
Добрий день! Треба дивитися і читати Ваші документи, все що придбавається в шлюбі це спільне майно подружжя і навіть кошти в шлюбі, не має значення, хто їх заробив чоловік чи дружина.
@@АДВОКАТІринаСтадніченко хах, оцi вашi слова треба винести на бiлборди, просто довiчна прививка вiд шлюбу 😆
@@archie2.8 Добрий вечір ! Які саме слова? Нажаль, в реальності не так смішно як з вашого коментаря, інколи поділ майна подружжя доходить до абсурду....
@@АДВОКАТІринаСтадніченко слова про спiльне майно. Просто як на мене, то шлюб це часто гра з нульовою сумою. Он вище жiнка думала що нiчого страшного як вона купить дiм за свої кошти, бо будуть з коханим до старостi, а тепер плати 50%, налог на наївнiсть.
А менi цiкаво, чи юристи все ще вiрять в подружнє життя? Перепрошую, якщо питання надто особисте чи не по темi.
@@archie2.8 ЮРИСТИ, такі самі люди, як і інші, ніхто не знає наперед, які будуть життєві ситуації , але вміють домовлятися !
Добрый день скажите пожалуйста сын квартиру свою сделал дарственную на маму могут они поделить эту квартиру?
Добрий день! Якщо квартира подарована Вам до укладення шлюбу то не ділиться між подружжям, якщо під час укладеного шлюбу, то це є спільне майно подружжя, то повинна бути нотаріально посвідчена письмова згода другого з подружжя, тоді також не ділиться , якщо не було такої згоди, то спір вирішуває суд.
@@АДВОКАТІринаСтадніченко дякую
А можна отримати мат.компенсацію за майно?
Добрий день ! Що мається на увазі під компенсацією майна і конкретно який перелік майна, воно пошкоджене чи поділене за яке ви хочете гроші ?
@@АДВОКАТІринаСтадніченко Майно не пошкоджене. Щоб не забирати майно,а отримати за нього компенсацію. Так як багато майна було нажите мною до шлюбу і деяке було куплене мною в кредит.
@@Stas543 Якщо чеки або платіжні докази на покупку товару збереглися на майно, яке придбавалося до шлюбу, то все можливо за згодою з іншої сторони, якщо не аогоджується, то в судовому порядку .
@@АДВОКАТІринаСтадніченко А ви в якому місті находитесь? Вмене проблеми з аліментами.
@@Stas543 Добрий день! Кіровоградська область .
Ахаха! Спільне 🤣😂 А якщо куплено за ВЛАСНІ кошти? Чому не кажете про це?
@@Владимир-б6ы7н Добрий вечір !Судова практика у справах про поділ майна подружжя вказує на те, що придбання майна хоча й у період шлюбу, але за особисті кошти одного з подружжя, не є об'єктом спільної сумісної власності подружжя, а є особистою приватною власністю того з подружжя, за особисті кошти якого воно придбане,якщо доведе джерело власних коштів, наприклад депозити , договори позики, розписки або інше джерело походження власних коштів.
Чи можу я сама представляти себе в суді?На адвоката просто немає коштів
Добрий вечір! Ні з 1 січня 2019 року, відповідно до ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути лише адвокат або законний представник.Якщо немає коштів є адвокати з безоплатної правової допомоги, які забезпечує держава.
@@АДВОКАТІринаСтадніченко моя присутність виключається?
@@yuliasich Ні ви можете бути присутнім з адвокатом.
Доброго дня. Поясніть будь ласка:
1). а як розуміти термін
"власності кошти" якщо людина перебуває в статусі - подружжя.
2) чи є заробітня плата кожного з подружжя, власними коштами?
Добрий вечір !Ні заробітна плата, прибутки це спільні, кошти подружжя. Власні кошти це накопичення до укладення шлюбу депозити, вкладення в цінні папери і так далі, придбанне майно до шлюбу.
Пані Ірино вечір добрий, якщо в мене будинок не подільний, в іншій кімнаті не можливо там проживати ні мені ні їй, тому всі сщетчики газ свет вода це є обще там нема ні вани ні туалету ні плитки взагалі нічього взагалі в другій кімнаті просто не можливо проживати як тоді бути в такій ситуації і ніхто з нас не хоче виплачювати грошову компенсацію тобто пів частки будинку, що ви можете мені посовітувати , але бивша дружина вже як 2роки зі мною не проживає, вона з мамою живе. Дякую Вам....
Добрий день! Узгоджуйте ціну спільного майна, шукайте покупця та продавайте,гроші поділіть порівну бо одну кімнату у вас також ніхто інший не купить!
@@АДВОКАТІринаСтадніченко Звичайно що ніхто не купить, але продавати я не хочу.
@Sergei Wolker За положеннями ст. 71 Сімейного кодексу України неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно допускається лише за його згодою та можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду. Тому частинами проводити оплату не вийде збирайте кошти для внесення відповідної частини, домовляйтеся з колишньою дружиною.
У разі коли жоден із подружжя не вчинив таких дій, а неподільні речі не можуть бути реально поділені між ними відповідно до їх часток, суд визнає ідеальні частки подружжя в цьому майні без його реального поділу і залишає майно у їх спільній частковій власності. От і все !!!
Добрий день. Скільки часу дружина може претендувати на нове майно чоловіка після розлучення.
Добрий день! Після розлучення не має право на нове майно чоловіка.
Претендувалка ще не виросла
Якщо дружина неприписана то на що вона має претендувати
Добрий день ! Питання не в прописці ,а в тому,яке спільне майно купувалося у шлюбі.Якщо квартира куплена у шлюбі ділиться навпіл.
Ситуація суми остається дитина якій 2 роки з мамою
Добрий день ! На поділ майна факт з ким залишаються діти не впливає для цього є аліменти.