Вільні Люди. Сергій Зуєв про запуск продуктового ІТ-бізнесу та інвестування

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ก.ย. 2024

ความคิดเห็น • 33

  • @IMMORTALmen
    @IMMORTALmen 2 ปีที่แล้ว +6

    "Спочатку продати, а потім робити", це той необхідний мінімум, який необхідно виконати кожному, хто хоче відкривати свій бізнес. Спочатку дослідити ринок, виділити своїх потенційних клієнтів, провалідувати ідею, знайти партнерів або просто однодумців і тільки після цього робити справу.
    Спочатку зробити, а потім продавати - це найголовніша причина, чому фейляться більше 90% стартапів та велика частина традиційних бізнесів.

  • @FamilybudgetUa
    @FamilybudgetUa  2 ปีที่แล้ว +3

    Розігруємо журнал ФОРБС за найкращий коментар про запуск технологічного продукту і про те, як не здаватись після перших невдач!

  • @olegroienko2362
    @olegroienko2362 2 ปีที่แล้ว +5

    Мені здається, що відео може ввести в оману потенційних підприємців IT. Любомир задавав правильні запитання щодо прав на розробку. І мені дивно, що IT компанія просто так відпустила рішення у вільне плавання, адже вона повинна усвідомлювати цінність інтелектуальної власності. IMHO, ймовірність повторити цей шлях - дуже мала.

    • @FamilybudgetUa
      @FamilybudgetUa  2 ปีที่แล้ว

      цілком можливо, ви праві. але чи міг такий кейс взагалі відбутися? міг. можливо, Сергій - щасливчик, можливо, той замовник - дійсно допустив стратегічну помилку, а може не всі вміють побачити можливість у рутинній задачі. Н.

    • @olegroienko2362
      @olegroienko2362 2 ปีที่แล้ว +1

      @@FamilybudgetUa Можливо, хоча з мого досвіду, у таких справах використовуються типові договори, особливо у IT-сфері.
      Але я навіть не про те. Я про те, що на такий розвиток подій малоймовірний і глядачам все ж таки варто орієнтуватися на MVP. Звісно, після вивчення ринку і т.і.

    • @sergiyzuev9712
      @sergiyzuev9712 2 ปีที่แล้ว +2

      Я думаю об этом так: когда заказываю что-то у людей из других сфер, например юристов, я не задумываюсь будут ли они использовать наработки которые создали в процессе нашей работы. Мне неважно, у меня все равно нет желания и компетенции что-то делать с этой интеллектуальной собственностью. Так и тут, делая софт для какой-нибудь строительной компании, не так сложно договориться о возможности потом продавать наработки. Для них ведь главное - решить задачу. Более того, имея экспертизу, можно спозиционироваться так будто эти разработки у вас уже есть)

    • @olegroienko2362
      @olegroienko2362 2 ปีที่แล้ว +1

      @@sergiyzuev9712 Ну.... по-перше, у Вашому ж випадку сфера не інша, а така саме - софтверна. Тобто порівнювати програміста і юриста не зовсім коректно.
      По-друге, з того, що я знаю основна робота юристів - не підпадає під інтелектуальну власність. Основна потреба/вимога договорів - це їх формалізація. От якщо у юриста замовити статтю щодо якихось питань юриспруденції - нема питань. Але, якщо одна юридична фірма, яка спеціалізується на... арбітражі, замовить статтю у юриста з іншої сфери... цивільне право - так, це наш/Ваш кейс. Але дуже сумніваюся, що майнові права інтелектуальної власності не заберуть собі.
      По-третє, у випадку будівельної компанії я згоден, якщо це софт, в якому компанія нічого не тямить - сайт компанії (БД, дизайн сайту, активні елементи сайту, SMM та інше). Але якщо це дотичне до їх сфери, як то ПО для плануванню квартири, для розрахунку будматеріалів для будівництва і т.і. Я сумніваюся, що просто так залишать усі права розробнику.
      Я до чого?... Я не проти, що така ситуація могла скластися. Але це поодинокий випадок, на який не варто розраховувати. І краще, звісно після якогось дослідження ринку, готувати MVP.

    • @sergiyzuev9712
      @sergiyzuev9712 2 ปีที่แล้ว +1

      @@olegroienko2362 по вере Вашей да будет Вам :)

  • @naZIKliak7933
    @naZIKliak7933 2 ปีที่แล้ว +1

    Дякую за відео. Дуже сподобалась тема кейсу. Якщо ще будете працювати з Сергієм дуже би хотілось почути як саме відбувається такий пошук пропозицій / ніш від фірм де саме їх мож найти щоби навколо цього мож вибудувати бізнес. Наврядчи такі пропозиції зявляються на краутфандингу. В цілому було дуже інтересно. Так тримати.

    • @FamilybudgetUa
      @FamilybudgetUa  2 ปีที่แล้ว

      дякуємо за відгук! в описі є посилання на компанію Сергія, можливо, вам варто самому з ним поспілкуватися, якщо для вас це важливо. Н.

    • @sergiyzuev9712
      @sergiyzuev9712 2 ปีที่แล้ว +2

      Можно просто вхолодную писать (я так делал сам и знаю другиз людей у которых получалось сделать предпродажи таким образом). Но лучше всего сначала заняться предоставлением услуг разработки в интересующей нише. А потом из наработок сделать продукт. Так намного проще чем вхолодную как по мне.

    • @naZIKliak7933
      @naZIKliak7933 2 ปีที่แล้ว

      @@sergiyzuev9712 Дякую, порада не погана але як перевірити чи фірма потребує твій продукт чи послугу що би знати чи взагалі варто цим займатись чи є спрос ? Плюс проблема в тому що не завжди мож вийти на потрібних людей зазвичай якщо пишеш до якоїсь фірми то доки дойдеш до вищестоящих треба пройти через кучу менеджерів які можуть не тільки відмовити але й послати. Мені здається тут хіба лиш наполегливістю брати чи пропонувати якісь безплатні послуги що би набрати перших клієнтів і то до цього треба добре проробити послугу/продукт/ітд.

    • @sergiyzuev9712
      @sergiyzuev9712 2 ปีที่แล้ว +3

      @@naZIKliak7933 как проверить - тут все очень индивидуально. Писать, смотреть на фидбэк, пробовать зайти как-то иначе или через других.
      На самом деле это целая наука как дописаться / продать идею, рекомендую изучить тему B2B продаж. По этой теме много книг и курсов, и часть из этого вполне применима.
      Я много чего заимствовал из своего опыта управления небольшой аутсорсинговой компанией.

    • @naZIKliak7933
      @naZIKliak7933 2 ปีที่แล้ว +1

      ​@@sergiyzuev9712 Дякую, тепер мені більш ясно на що звертати свою увагу.

  • @master.joda987
    @master.joda987 2 ปีที่แล้ว +2

    думаю, в ідеалі схема повинна бути така: спочатку продав, а потім не розробив😂

    • @FamilybudgetUa
      @FamilybudgetUa  2 ปีที่แล้ว +1

      )))))) але ми ж про довгострокову присутність на ринку, а значить - про репутацію. тому ні, не ідеальна. Н.

    • @master.joda987
      @master.joda987 2 ปีที่แล้ว +1

      @@FamilybudgetUa це був жарт))

  • @oleg4574
    @oleg4574 2 ปีที่แล้ว +1

    Как вообще люди занимаются pre-sale? В интервью Сергей говорит, что он выполнял заказ для другой компании, который перерос в продукт. Безусловно у него уже была экспертиза как начать стартап, куда идти потом продавать, но именно первая продажа пришла случайно (как я понял).
    Собственно вопрос, что вообще входит в понятие pre-sale и что у тебя должно быть на этом этапе? Нельзя же просто ходить по компаниям и говорить, мол что есть вот такая идея, если вам надо через 3-6 месяцев будет готово. Или можно?)

    • @FamilybudgetUa
      @FamilybudgetUa  2 ปีที่แล้ว

      можна і потрібно, якщо не хочете витрачати час на продукти, які потім нікому не знадобляться)Н.

    • @sergiyzuev9712
      @sergiyzuev9712 2 ปีที่แล้ว +2

      Можно))
      В принципе, ничего для этого не нужно готовить. В этом даже есть преимущество: когда приходишь без готовой идеи и искренне интересуешься, пытаешься понять чего людям не хватает. То появляются идеи, которые намного лучше чем то что лично я мог бы придумать сам.

    • @oleg4574
      @oleg4574 2 ปีที่แล้ว

      Спасибо за ответы! ​@@sergiyzuev9712 ​А на каких площаках проиходит такое общение? Те где Вы обычно пытались понять что людям надо, либо где Вы придлагали свои готовые идеи?

  • @user-gt5ny7zt7e
    @user-gt5ny7zt7e 2 ปีที่แล้ว +1

    Страх стримує в русі вперед.
    Молоді простіше все проходити.

    • @FamilybudgetUa
      @FamilybudgetUa  2 ปีที่แล้ว +1

      в такому випадку найлегший шлях - приєднатися до команди мрії, відчути крила, а потім з ними чи окремо втілювати свої ідеї в життя... це точно краще, ніж не робити нічого. Н.

  • @Wayruha
    @Wayruha 2 ปีที่แล้ว +1

    Трішки оффтоп: схоже що змінилися правила валідації SWIFT платежів у приватбанку - як наслідок, я тепер не можу зробити переказ на Interactive Brokers використовуючи ті реквізити які мені дає IB. Не знайшов кращого каналу, щоб попросити про допомогу. Впевнений, що ця проблема стосується всіх тих хто використовував ваші відео-інструкції по заведенню коштів на IB - вони тепер не актуальні :(

    • @FamilybudgetUa
      @FamilybudgetUa  2 ปีที่แล้ว

      Роман, а що Приват каже? Як правильно вводити реквізити? Л.

    • @Wayruha
      @Wayruha 2 ปีที่แล้ว

      @@FamilybudgetUa кажуть «завантажуй реквізити файлом». Але коли завантажую скрін з тієї ж сторінки на IB то всеодно отримую помилку валідації даних - bank account не валідний

    • @FamilybudgetUa
      @FamilybudgetUa  2 ปีที่แล้ว

      Це дуже дивно. Напишіть мені будь ласка скріни з ІБ та помилки Привату на lostapiv gmail com я спробую напряму в Приваті вияснити
      Л.

    • @romanrader6369
      @romanrader6369 2 ปีที่แล้ว

      @@FamilybudgetUa можу підтвердити, в мене також були проблеми. Спрацювало з старого інтерфейсу, новий не працює.

  • @IgorSwxy
    @IgorSwxy 2 ปีที่แล้ว +2

    Сначала продать, вроде просто звучит, но на практике это тажелее чё сделать мвп

    • @IMMORTALmen
      @IMMORTALmen 2 ปีที่แล้ว +1

      Якщо ідея погана або підприємець невміє її продавати, з великою вірогідністю такий само результат буде з вже готовим продуктом. Якщо це не виходить, то краще не починати.

    • @sergiyzuev9712
      @sergiyzuev9712 2 ปีที่แล้ว

      Зависит от того в чем основной скилл. Если скилл в продажах, проще продать. Если в разработке, проще разработать)

    • @IMMORTALmen
      @IMMORTALmen 2 ปีที่แล้ว

      @@sergiyzuev9712 Саме тому компанії та страртапи майже ніколи не робляться однією людиною. Євідповідальні за бізнес і продажі( СЕО ), а є за розробку(СТО).

    • @sergiyzuev9712
      @sergiyzuev9712 2 ปีที่แล้ว

      @@IMMORTALmen да