Robisz coś od łebka to licz się z krytyką. I nie "ludzie dajcie spokój", tylko "dziękuję, następnym razem będę bardziej uważny zanim coś zamieszczę w sieci"
Celny komentarz. Odrobina pokory by się Autorowi przydała a nawet lakoniczne podziękowanie zamiast „Ludzie… dajcie spokój” przysporzyłoby tylko sympatii i świadczyło o klasie. Ja także przed chwilą zamieściłem swoje dwie drobne uwagi. Niestety zrobiłem to przed zapoznaniem się z powyższym komentarzem. Po jego przeczytaniu rozumiem, że mogę sobie odpuścić podobne spostrzeżenia, gdyż Autor nie tylko nie jest nimi zainteresowany, ale wręcz nie najlepiej je odbiera. Odpuszczam więc je sobie a wraz z nimi i śledzenie całego cyklu. Pozdrawiam.
Okej może rzeczywiście, źle dobrałem słowa odnośnie wszystkich uwag. Przepraszam Materiał '8 ciekawostek z filmu "Jak rozpętałem..." ' powstał w 2015 r - czas kiedy zaczynałem przygodę większą z YT. Od tego czasu bardzo często otrzymywałem komentarze odnośnie moich błędów popełnionych w materiale, które niestety popełniłem i muszę się z tym liczyć. Kiedy jednak kolejny raz otrzymałem ten sam komentarz, który wytkną mój błąd, pod wpływem emocji postanowiłem napisać odpowiedź do materiału i go przypiąć. Postaram się teraz bardziej uważać na słowa. Pozdrawiam
Rozumiem, ale jak się wychodzi z podobnymi inicjatywami to, chcąc nie chcąc trzeba się liczyć z tym, że niejako automatycznie wchodzi się już wszystkim pod lupę. Zarówno rzeczowym krytykom, jak i całej armii malkontentów. Jak z politykiem, który na setce zwołanych konferencji powiedział tysiąc mądrych rzeczy i jedną, czy dwie - głupie. I zapamiętuje się oczywiście oraz rozlicza - za te ostatnie (p. Ryszarda Petru proszę nie kojarzyć z użytym przeze mnie porównaniem). Pozdrawiam.
no to kuśva wyedytuj i popraw, co? to jak zostawić gówno na środku pięknej, wiosennej łąki... wiem, ale nie poprawię... nie sprzątnę śmiecia... a , idź w cholerę!!!
Nie chwaląc się oczywiście zbytnio - mam jego wpis w książce "Stawka większa niż życie", pana Stanisława Mikulskiego również... zdobyte podczas Targów Książki w roku 2014-ym, nawet przez chwilę udało się z nimi porozmawiać :)
Dziś 2 kwietnia 2020 r. - Pięćdziesiąta rocznica premiery "Jak rozpętałem II wojnę światową". Wieczny hołd dla Mariana Kociniaka i Tadeusza Chmielewskiego!
Jacy wy jestescie ludzie naiwni, nieobyci ze swiatem. Urabiaja was jak chca a my cierpimy pozniej przez "wasze" decyzje. Tak, on pochodzi z rodziny komunistow.
3:50 co ciekawsze z tym mostem, blisko tego mostu, który wysadzono do filmu znajdują się miejscowości Myślakowice i Domaniewice, po jednej i po drugiej stronie rzeki, przed pierwszą wojną wybudowano tu most, niedługo po tym wybuchła wojna i most został wysadzony, przed samą drugą wojną światową także wybudowano most między tymi dwoma miejscowościami, zaraz po tym zaczęła się wojna i most został znowu wysadzony. Kilka lat temu zarządzono że znowu będzie budowany most (od wojny rzekę pokonuje się promem, a jest to drogie), ale mieszkańcy obydwu wsi nie zgadzają się na to obawiając się wybuchu kolejnej wojny :)
Ciekawostka nr. 9 - Niemcy przez cały okres trwania filmu są ubrani w mundury z września '39 roku. Które w trakcie wojny zmieniały się kilkakrotnie. Osoba koloryzująca film pomalowała niemieckie mundury na kolor blaugrau występujący tylko w Luftwaffe zamiast feldgrau.
Wtedy było to powszechne we wszystkich chyba kinematografiach, nie tylko polskiej, podobnie jak malowanie pojazdów niemieckich na kolor panzergrau w filmach dziejących się w 2 połowie wojny i opatrywanie ciężarówek i samochodów osobowych czarnymi krzyżami. Na takie rzeczy zaczęto zwracać uwagę dopiero w latach 90-tych
Prawdziwy Polak z ciebie.Oczami wyobraźni widzę sandały z białą skarpetą,reklamówkę z Biedronki i piwo VIP.A dookoła unosi sie zapach cebuli.... hahahahaha
Mi się przypomniało jak we Włoszech pracowałem na legalu i Pani listonosz nam papiery przywiozła, biedne dziewczę nie umiało naszych nazwisk wyczytać. :) Za to ja ich nazwisk też nie wypowiem jak rodowity makaroniarz.
Warto dodać, że Dolas z filmu i Dolas z książki to zupełnie różne 2 osoby. Ten pierwszy to typowy "warszawski cwaniak", ten drugi to inteligent, wykształcony, stonowany. Jeśli chodzi o walory komediowe, zdecydowanie wygrywa wersja filmowa, ale książkę też warto przeczytać. :)
Jacy wy jestescie ludzie naiwni, nieobyci ze swiatem. Urabiaja was jak chca a my cierpimy pozniej przez "wasze" decyzje. Tak, on pochodzi z rodziny komunistow.
Witam, Ogólnie fajna inicjatywa. Mam tylko dwie (drobne) uwagi względem tekstu narratora opisującego prezentowany materiał. Z tego co pamiętam Andrzej Gawroński nie grał w filmie Lenartowicza „Giuseppe w Warszawie” żadnego agenta - tylko oficera gestapo (w rzeczywistości przebierańca z ruchu oporu). Także określenie użyte w dalszej części materiału: „gdy wybuchła kampania wrześniowa” (w kontekście opisu mostu zaprezentowanego w filmie) wydaje się być z lekka niefortunne. Kampania nie „wybucha”, tylko zaczyna się, zostaje rozpoczęta itd. Nie krytycznie a tylko gwoli sprostowania. Pozdrawiam, jabu
Taka uwaga: gdyby Franek Dolas wyskoczył ze spadochronu, to prawdopodobnie w tym miejscu książka/film by się skończyły ;) Bohater wyskoczył ze spadochronem :D
A ja napisze co wiem o filmie. Scena ze stacji kolejowej jak podczas ucieczki chowają się do wagonu z transportem bydła, jest kręcona w Szklarskiej Porębie Górnej , a jak transport jest rozładowywany gdzie byk zaszalał , sceny kręcone w Szklarskiej Porębie Średniej. W oddali widać Karkonosze , Śnieżne Kotły , Szrenicę.
3:08 Najlepsza ciekawostka - skąd naprawdę pochodzi najsłynniejszy fragment filmu. Trochę szkoda, że jak kręcili potem CK Dezerterów, zrezygnowali z umieszczenia w swoim filmie oryginalnej wersji, która przecież pochodzi z ich książki.
Drogi producencie tego chłamu. Przede wszystkim nie mówi się "zrobiem", polszczyzną się kłania. Reszta dyskusyjna jakościowo jak i merytoryczna cienizna. Popraw to, a będzie solidniej i zapewne ciekawiej. Życzę sukcesów.
Tego nie robi się ręcznie, to robi algorytm komputerowy i nie odróżnia (może na razie) twarzy z filmu od twarzy na foto. Ale racja, można to było potem poprawić.
Taka ciekawostka: Czy to nie ten sam Andrzej Gawroński, co podkłada głosy Filipa (Pszczółka Maja), Eustachego (Chojrak, tchórzliwy pies), czy to tylko zbieżność imienia i nazwiska?...
Jest takie kilkusekundowe ujęcie ( zaraz po tym jak Dolas spuszcza wode w toalecie i słychać gwizd z parowozu ) , gdzie w zimową noc jedzie pociąg przez Europe , ( a w nim oczywiście Franek z konwojentem ) , a w tle widać góry i .... Giewont , ha ha ha . Kamera umieszczona była tuż przy słynnej zakopiance na wysokości wjazdu do Olczy . Tą scene możecie sprawdzić na filmie , a miejce na np. Google maps . Również scena na ośnieżonej polanie , gdzie nasz bohater tańczy z Jugolami , a oficer Emil Karewicz i ten konwojent probują odebrać zbiega Franka - kręcone były w Dolinie Jaworzynki .
I nie tylko! Jako kolejarz hobbysta wychwyciłem sylwetkę parowozu OKz32 który pracował na linii Kraków Zakopane a który w filmie ciągnął pociąg z Dolasem.
Wojciech Młynarski nie był aktorem, tylko przede wszystkim autorem tekstów do piosenek i piosenkarzem. Skąd informacja, że miał zagrać w sumie dość trudną rolę ?
A czy nie było takiej sytuacji że po końcowej akcji w trzecim odcinku gdy sowieckie czołgi przejeżdżają przez most, akcja fiilmu trwała dalej, lecz nie wydano zgody na to by owa kontynuacja została nam pokazana? Gdzies słyszałem cos takiego
W scenie z obozu w łaźni,Dolas rozdarł gacie aż do gumy i w całej okazalości było widać pośladki(tfu,zresztą😮).Po chwili,jak siadał zrezygnowany na rurach,nawet kawałka gołego tyłka nie było już widać😂
Pozdrawiam serdecznie. Wal tych wszystkich przemądrzalców. Ja sprawdzam, jak ktoś mnie troluje, jaki ma dorobek własny. W większości to pustaki. Pytanie. Może wiesz jaką piosenkę śpiewał Franek z tą Włoszką - tytuł pierwowzoru. Próbowałem to ustalić dla moje kobiety, ale nikt nic nie wie. Pisałem swego czasu do producenta, albo reżysera (nie pamiętam już), ale mnie zlekceważono. Pozdrawiam
Bardzo ale to bardzo slabe jest to napiętnowanie na koncu dziadka redaktora Kraśki. Tym bardziej, ze mial rację, iz tytuł może sugerować ze to Polacy rozpętali wojne. Wystarczy obecnie zobaczyc jaka jest histeria na temat jakiejkolwiek wzmianki, chocby w Burkina Faso, o polskich obozach koncentracyjnych
przepraszam, ale na początku filmiku autor mowi - skok ze spadochronu - może się czepiam szczegółów, ale poprawnie to chyba powinno być - skok ze spadochronem
Tak już od dawna wiem... Nie "skok ze spadochronu", tylko "ze spadochronem". Nie "pustynia Bęgowska", tylko "Błędowska". Ludzie... dajcie spokój :/
Robisz coś od łebka to licz się z krytyką. I nie "ludzie dajcie spokój", tylko "dziękuję, następnym razem będę bardziej uważny zanim coś zamieszczę w sieci"
Celny komentarz. Odrobina pokory by się Autorowi przydała a nawet lakoniczne podziękowanie zamiast „Ludzie… dajcie spokój” przysporzyłoby tylko sympatii i świadczyło o klasie.
Ja także przed chwilą zamieściłem swoje dwie drobne uwagi. Niestety zrobiłem to przed zapoznaniem się z powyższym komentarzem.
Po jego przeczytaniu rozumiem, że mogę sobie odpuścić podobne spostrzeżenia, gdyż Autor nie tylko nie jest nimi zainteresowany, ale wręcz nie najlepiej je odbiera. Odpuszczam więc je sobie a wraz z nimi i śledzenie całego cyklu.
Pozdrawiam.
Okej może rzeczywiście, źle dobrałem słowa odnośnie wszystkich uwag. Przepraszam
Materiał '8 ciekawostek z filmu "Jak rozpętałem..." ' powstał w 2015 r - czas kiedy zaczynałem przygodę większą z YT. Od tego czasu bardzo często otrzymywałem komentarze odnośnie moich błędów popełnionych w materiale, które niestety popełniłem i muszę się z tym liczyć. Kiedy jednak kolejny raz otrzymałem ten sam komentarz, który wytkną mój błąd, pod wpływem emocji postanowiłem napisać odpowiedź do materiału i go przypiąć.
Postaram się teraz bardziej uważać na słowa.
Pozdrawiam
Rozumiem, ale jak się wychodzi z podobnymi inicjatywami to, chcąc nie chcąc trzeba się liczyć z tym, że niejako automatycznie wchodzi się już wszystkim pod lupę. Zarówno rzeczowym krytykom, jak i całej armii malkontentów. Jak z politykiem, który na setce zwołanych konferencji powiedział tysiąc mądrych rzeczy i jedną, czy dwie - głupie. I zapamiętuje się oczywiście oraz rozlicza - za te ostatnie (p. Ryszarda Petru proszę nie kojarzyć z użytym przeze mnie porównaniem).
Pozdrawiam.
no to kuśva wyedytuj i popraw, co? to jak zostawić gówno na środku pięknej, wiosennej łąki... wiem, ale nie poprawię... nie sprzątnę śmiecia... a , idź w cholerę!!!
Panie Kociniaku był pan dla mnie najlepszym aktorem ktory grał swoje role. Nie wyobrażam sobie nikogo innego w tej roli.
Tak, napewno to przeczyta
Film jest dużo lepszy niż książka..❤
I Bogu dzięki,że zagrał genialny Kociniak :)
A podobno w cale nie chciał tej roli, bo Kociniak wtedy aspirował na poważne spektakle a nie jakieś komedie.
Ten film jest genialny i trudno sobie wyobrazić Młynarskiego w głównej roli.
z tym Młynarskim to chyba ściema, jaki tam z niego aktor jak to był twórca tekstów i bard
Karewicz to zajeb... aktor. Uwielbiam go nie tylko w tym filmie, ale i w innych też był super.
Nie chwaląc się oczywiście zbytnio - mam jego wpis w książce "Stawka większa niż życie", pana Stanisława Mikulskiego również... zdobyte podczas Targów Książki w roku 2014-ym, nawet przez chwilę udało się z nimi porozmawiać :)
@@Nogra.Krucjozazdroszczę
"Karewicz to zajeb... aktor. " - zajebany ???
@@Nogra.Krucjo "nie chwaląc się" chwalisz się.
Świetny materiał, najlepsza komedia wojenna! Tak trzymać!
Najlepsza trylogia wszech czasów!
Nie żartuj trylogie ,,Sami swoi'' i ,,Pan Wołodyjowski'' też były bardzo dobre.
Dziś 2 kwietnia 2020 r. - Pięćdziesiąta rocznica premiery "Jak rozpętałem II wojnę światową". Wieczny hołd dla Mariana Kociniaka i Tadeusza Chmielewskiego!
...i mi się przypomniało teraz - była wzmianka na temat tego filmu :)
Ale z tym Kraśko coś mi nie pasowało... teraz już wiem dlaczego..... Dzięki.
To wnuczek Wincentego! Dlatego jeździł sobie do USA a dzisiaj ma słuszne, niepolskie poglądy!
Jacy wy jestescie ludzie naiwni, nieobyci ze swiatem. Urabiaja was jak chca a my cierpimy pozniej przez "wasze" decyzje. Tak, on pochodzi z rodziny komunistow.
w tych telewizjach to są tylko resortowe komusze bachory, choć teraz to już stare komusze dziady i babyjagi typu stokrotka
@@pirx0 Dokładnie tak!👍
Pan Karewicz był wspaniałym aktorem...
Każdy szczęściu dopomoże,
Każdy lajka dać mi może.
kraśko i wszytsko jasne
Super materiał czekam na więcej!
oglądałem oglądam i będę oglądać,,,,,,,
3:50 co ciekawsze z tym mostem, blisko tego mostu, który wysadzono do filmu znajdują się miejscowości Myślakowice i Domaniewice, po jednej i po drugiej stronie rzeki, przed pierwszą wojną wybudowano tu most, niedługo po tym wybuchła wojna i most został wysadzony, przed samą drugą wojną światową także wybudowano most między tymi dwoma miejscowościami, zaraz po tym zaczęła się wojna i most został znowu wysadzony. Kilka lat temu zarządzono że znowu będzie budowany most (od wojny rzekę pokonuje się promem, a jest to drogie), ale mieszkańcy obydwu wsi nie zgadzają się na to obawiając się wybuchu kolejnej wojny :)
To może teraz wysadzić w powietrze ten prom ?
Najlepsze filmy wojenne
Zawsze jak słysze o tym filmie to mam tylko jedno w głowie: Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
najlepsza komedia wszech czasów
Ciekawostka nr. 9 - Niemcy przez cały okres trwania filmu są ubrani w mundury z września '39 roku. Które w trakcie wojny zmieniały się kilkakrotnie. Osoba koloryzująca film pomalowała niemieckie mundury na kolor blaugrau występujący tylko w Luftwaffe zamiast feldgrau.
SimonG a flagę Jugosławii przerobili na flagę Bułgarii xd
Co za spostrzegawczość gratuluję.
Wtedy było to powszechne we wszystkich chyba kinematografiach, nie tylko polskiej, podobnie jak malowanie pojazdów niemieckich na kolor panzergrau w filmach dziejących się w 2 połowie wojny i opatrywanie ciężarówek i samochodów osobowych czarnymi krzyżami. Na takie rzeczy zaczęto zwracać uwagę dopiero w latach 90-tych
Super film
Haha! Dobre! Skok ze spadochronu!!! Umarłem że śmiechu!😂
Super wiecej takich ciekawostek !!
Mszczonowiescice, gmina Grzmiszczoslawice, powiat Trzcinogrzechotnikowo. :D
Prawdziwy Polak z ciebie.Oczami wyobraźni widzę sandały z białą skarpetą,reklamówkę z Biedronki i piwo VIP.A dookoła unosi sie zapach cebuli.... hahahahaha
Mi się przypomniało jak we Włoszech pracowałem na legalu i Pani listonosz nam papiery przywiozła, biedne dziewczę nie umiało naszych nazwisk wyczytać. :) Za to ja ich nazwisk też nie wypowiem jak rodowity makaroniarz.
Piotr Magpie Na miejscu Niemców ja bym sobie dał spokój i nawet nie atakować Polaków tylko od razu iść na Sowietów😉
Tego nie znałem... :D - też super tekst - muszę ją wypożyczyć z biblioteki... o ile ją mają :)
Teraz to te 3 słowa są jak test na prawdziwego Polaka XDDD
Piotr krasko...niedobrze mi sie robi
Bo to pospolty hooy.
@@alvinlee9094 on nawet xuiem nie jest
Świetne.
04:22 Wincenty Kraśko? (Sekretarz KC PZPR)
Czy to rodzina Pana Piotra Kraśko, prezentera telewizyjnego?
Warto dodać, że Dolas z filmu i Dolas z książki to zupełnie różne 2 osoby.
Ten pierwszy to typowy "warszawski cwaniak", ten drugi to inteligent, wykształcony, stonowany.
Jeśli chodzi o walory komediowe, zdecydowanie wygrywa wersja filmowa, ale książkę też warto przeczytać. :)
...i dlatego ją również zamierzam wypożyczyć - zaraz po "CK Dezerterzy", a może - na upartego - odwrotnie? :D
Najlepsza była końcowa informacja. Pokrewieństwo Kraśków. Czyżby kolejne resortowe dziecko?
Nie "czyżby", tylko jak najbardziej. jak mnóstwo ludzi w "kulturze".
To dziadek tego sku...syna.
Jacy wy jestescie ludzie naiwni, nieobyci ze swiatem. Urabiaja was jak chca a my cierpimy pozniej przez "wasze" decyzje. Tak, on pochodzi z rodziny komunistow.
Super te ciekawostki, fajnie się tego słucha :)
Witam,
Ogólnie fajna inicjatywa. Mam tylko dwie (drobne) uwagi względem tekstu narratora opisującego prezentowany materiał.
Z tego co pamiętam Andrzej Gawroński nie grał w filmie Lenartowicza „Giuseppe w Warszawie” żadnego agenta - tylko oficera gestapo (w rzeczywistości przebierańca z ruchu oporu). Także określenie użyte w dalszej części materiału: „gdy wybuchła kampania wrześniowa” (w kontekście opisu mostu zaprezentowanego w filmie) wydaje się być z lekka niefortunne. Kampania nie „wybucha”, tylko zaczyna się, zostaje rozpoczęta itd.
Nie krytycznie a tylko gwoli sprostowania.
Pozdrawiam,
jabu
łapka w góre :D bez czepialstwa sie o spadochrony itp. Fajne i ciekawe. I wspominka o komuchu kraśko xD
Bardzo fajny odcinek, miałem ubaw po pachy!
Michał Hickiewicz dobrze że się nie zesrałeś.
Skąd wiesz, że nie?
@@hackleberrym A Pampers Był xD
Systemy się zmieniają a kraśki zawsze w propagandzie lub cenzurze.
Bo w genach mają kurestwo !
Ostatnie zdanie najlepsze ☺
0:24 skok ze spadochronu?? o takich wyczynach to ja nie słyszałem jeszcze. Opłacało się na spadochron wdrapywać?
Min.: 3:26 ta ciężarówka to IFA H6 produkowana w NRD w latach 1952 - 59, czyli chyba już po wojnie.
A rosyjski gaz66 zaraz po przybyciu na pustynie
@@slawektroll9473 A pustynia to chyba Gobi. Też powojenna.
Super
Świetne. :) Popracuj tylko nad dykcją i intonacją. Lepsza jest jakakolwiek niż żadna. ;) Powodzenia.
I nie puszczaj bąków gdy mówisz bo to wszystko słychać.
Taka uwaga: gdyby Franek Dolas wyskoczył ze spadochronu, to prawdopodobnie w tym miejscu książka/film by się skończyły ;) Bohater wyskoczył ze spadochronem :D
Z jednej strony nie ulega to wątpliwości, a z drugiej jednak przysparza prostujących komentarzy..😄
@@PanProperAni chybi
Może wyskoczył z butów?
Prawda jest jednak ,że niby Polacy nie gęsi a jednak😅
1:04 na mapce powinna być Pustynia Błędowska :)
Zrobisz kiedyś filmik o nowym Asterixie?
Wspaniale 3 filmy do dzis Dziennikarz niemiecki polskiego pochodzenia 43 lata w Niemczech
A ja napisze co wiem o filmie.
Scena ze stacji kolejowej jak podczas ucieczki chowają się do wagonu z transportem bydła, jest kręcona w Szklarskiej Porębie Górnej , a jak transport jest rozładowywany gdzie byk zaszalał , sceny kręcone w Szklarskiej Porębie Średniej. W oddali widać Karkonosze , Śnieżne Kotły , Szrenicę.
O, proszę... zatem mamy kolejną ciekawostkę :)
A byk skąd pochodził ?
3:08 Najlepsza ciekawostka - skąd naprawdę pochodzi najsłynniejszy fragment filmu.
Trochę szkoda, że jak kręcili potem CK Dezerterów, zrezygnowali z umieszczenia w swoim filmie oryginalnej wersji, która przecież pochodzi z ich książki.
Cóż za resostowość pokoleniowa Kraśków wybija jak ze starego szamba
No tak Towarxysxe - KRASKI .
Czyli hooye !
Drogi producencie tego chłamu. Przede wszystkim nie mówi się "zrobiem", polszczyzną się kłania. Reszta dyskusyjna jakościowo jak i merytoryczna cienizna. Popraw to, a będzie solidniej i zapewne ciekawiej. Życzę sukcesów.
Pierr Dolas - miodzio ze smalcuszkiem !!! ;-)
...chichrałem się chyba z dwie minuty :D :D :D
3:19 ile razy to próbowałeś powtórzyć?
Fajne
Ciekawostka nr. 10. Podczas kolorowania filmu, zapewne z rozpędu, pokolorowano zdjęcie w dokumentach Franka Dolasa :D
Tego nie robi się ręcznie, to robi algorytm komputerowy i nie odróżnia (może na razie) twarzy z filmu od twarzy na foto. Ale racja, można to było potem poprawić.
Czarno-biała wersja lepsza, bo tak wyglądaj\ą jak jakieś obrazy olejne albo rysunki.
@@papryk99 Eeeeeeee....tam
Małe sprostowanie - Andrzej Gawroński w "Giuseppe w Warszawie" grał Janka (żołnierza podziemia, przebranego za gestapowaca)
Taka ciekawostka:
Czy to nie ten sam Andrzej Gawroński, co podkłada głosy Filipa (Pszczółka Maja), Eustachego (Chojrak, tchórzliwy pies), czy to tylko zbieżność imienia i nazwiska?...
Pierre Dolas. 😄😂
Jestem w się ciekaw czemu to nie przeszło
Jest takie kilkusekundowe ujęcie ( zaraz po tym jak Dolas spuszcza wode w toalecie i słychać gwizd z parowozu ) , gdzie w zimową noc jedzie pociąg przez Europe , ( a w nim oczywiście Franek z konwojentem ) , a w tle widać góry i .... Giewont , ha ha ha . Kamera umieszczona była tuż przy słynnej zakopiance na wysokości wjazdu do Olczy . Tą scene możecie sprawdzić na filmie , a miejce na np. Google maps . Również scena na ośnieżonej polanie , gdzie nasz bohater tańczy z Jugolami , a oficer Emil Karewicz i ten konwojent probują odebrać zbiega Franka - kręcone były w Dolinie Jaworzynki .
I nie tylko! Jako kolejarz hobbysta wychwyciłem sylwetkę parowozu OKz32 który pracował na linii Kraków Zakopane a który w filmie ciągnął pociąg z Dolasem.
@@lukaszbaranowski1843 Ciągnął pociąg z Kutasem.
Wojciech Młynarski nie był aktorem, tylko przede wszystkim autorem tekstów do piosenek i piosenkarzem. Skąd informacja, że miał zagrać w sumie dość trudną rolę ?
Sam to wymyślił.
2:45 To był POLSKI agent przebrany za gestapowca.
więc Franek Dolas, rozpoczął wojnę.W książkach zmieniać już nic nie będziemy, bo dawno napisane. Ale ja Frankowi to 😂😃😁wybaczam ,Wy też?
Kociniak was perfect for that role.
A Jan Kraśko, autor powieści sensacujnych: "Atomowy Ring","Tunel" i "Orbita Śmierci" też z tych Kraskow?
A czy nie było takiej sytuacji że po końcowej akcji w trzecim odcinku gdy sowieckie czołgi przejeżdżają przez most, akcja fiilmu trwała dalej, lecz nie wydano zgody na to by owa kontynuacja została nam pokazana? Gdzies słyszałem cos takiego
Akcja trwała krótko bo tymi czołgami pojechali na skup złomu.
Skok ze spadochronem, a nie ze spadochronu.
Skok z samolotu bez spadochronu , tak jest prawidłowo.
reżyser podobno powiedział że miał materiał na 4 części.
I to by było w sam raz. Zawsze uważałem, że te 3 części to za mało.
A wiecie, że tego Włocha, który się poddaje Dolasowi gra Piotr Fronczewski?
Niemożliwe!!! Wcale niepodobny
Ten głos wszędzie rozpoznam :D :)
Si, si sappiamo!
Co to jest "Pustynia Bęgowska"?
To pustynia koło Bęgowa. Nie wiedziałeś?
Jak roztrzaskałem drugą flaszkę litrową!
W scenie z obozu w łaźni,Dolas rozdarł gacie aż do gumy i w całej okazalości było widać pośladki(tfu,zresztą😮).Po chwili,jak siadał zrezygnowany na rurach,nawet kawałka gołego tyłka nie było już widać😂
Tak ci się ten tyłek podobał? Tęsknisz za nim ?
@alvinlee9094 🙊😄👍 No jak u niemowlaka👻
Ciekawostka nr któryś : nie było mnie na świecie jak ten film miał premiere
0:25 *ze spadochronem.
Zawsze jak ktoś mowi ze spadochronu to wyobrażam sobie kolesia który stoi na otwartej czaszy spadochronu i rzuca się w doł.
Ciekawe czy przypadkiem nazwisko KRAŚKO to nie Kalaksztajn ?! albo Goldman,
Tam inni nie siedzieli,
1:34 najlepsza scena
sadze ze franek lepiej brzmi niz piotrek tego nie zepsuli na bank
Pozdrawiam serdecznie. Wal tych wszystkich przemądrzalców. Ja sprawdzam, jak ktoś mnie troluje, jaki ma dorobek własny. W większości to pustaki. Pytanie. Może wiesz jaką piosenkę śpiewał Franek z tą Włoszką - tytuł pierwowzoru. Próbowałem to ustalić dla moje kobiety, ale nikt nic nie wie. Pisałem swego czasu do producenta, albo reżysera (nie pamiętam już), ale mnie zlekceważono. Pozdrawiam
Zdalny Obserwator Piosenka to "Kocham Neapol" - muzyka została napisana przez Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza
Pozdrawiam
Poznać kino wielkie dzięki :)
Mieszkam w nowym mieście 😀
I co z tego wynika?
Autorze drogi. Możesz powiedzieć co to jest "Pustynia Bęgowska" ?
To tam jest piach.
Mówisz, Wincenty Kraśko, a pokazujesz zdjęcie Tadeusz Kraśko
01:02 jaka pustynia?! "Bęgowska"?!
SKOK ZE SPADOCHRONU CHALLENGE ACCEPTED :V
Bardzo ale to bardzo slabe jest to napiętnowanie na koncu dziadka redaktora Kraśki. Tym bardziej, ze mial rację, iz tytuł może sugerować ze to Polacy rozpętali wojne. Wystarczy obecnie zobaczyc jaka jest histeria na temat jakiejkolwiek wzmianki, chocby w Burkina Faso, o polskich obozach koncentracyjnych
spadaj czerwony glonie
We Francji: Pierre Dolas 😶
W Polsce: Pierdolas 😂
W Niemczech: Grzegorz Brzęszczykiewicz
W Austrii: ;-)
W partyzantce:7
W lesie:Do mostu pod Zawadą muszę
A co to takiego na mapie - Pustynia Bęgowska? ;-)
To kopalnia żwiru koło Bęgowa.
w książce "Borem-Lasem" został opisany mój pradziadek
Ale że tytuł mówił, że to Polacy rozpoczęli wojnę czy kraśko tak sądził?
Kraśko nie chodził do szkoły więc nie wiedział , tuman jeden !
Proszę podać rzetelne źródło do ciekawostki numer 8.
wywiad-rzeka Piotra Śmiałowskiego - "Tadeusz Chmielewski. Jak rozpętałem polską komedię filmową"
@@Poznackino - mam rozumieć, że to jest jakaś książka, czy tak?
przepraszam, ale na początku filmiku autor mowi - skok ze spadochronu - może się czepiam szczegółów, ale poprawnie to chyba powinno być - skok ze spadochronem
00:24 chyba "ze spadochronem"...
4:08
co to jest Pustynia Bęgowska?
Skok ze spadochronem nie ze spadochronu :)
skok ze spadochronem, a nie "ze spadochronu".... a poza tym b. fajne....
na mapie pojawia się pustynia bęgowska, to zmienono nazwę błędowskiej?
Tak , zmieniono. Kraśko zmienił.
za Kraśke łapka w górę .
Dzizus ta dykcja pana autora, aż uszy się zwijają...
To sztuka, która odchodzi z takimi Mistrzami jak m. in Karewicz...
4:20 Wincenty Kraśko ojciec Piotra.
Skok ze spadochronu?
Pustynia Błędowska, nie Bęgowska...
Bęgowski to za Annę Grodzką (hę?) się przbrał. ciekawe co ma wspólnego z tym Grodzkim od rzekomych kopertówek...?!
Chyba Bągowska.
Pierre Dolas albo Pierr Dzący
Na mapie powinno być chyba pustynia Błędowska a nie Bęgowska
A to ten spadochron, z którego on skoczył leżał na pustyni Bęgowskiej ?
Jak dla mnie materiał do kosza, ze względu na błędy.
koleszka z filmu "Giuseppe w Warszawie" to polak przebrany za niemca