Цейво, тут топовий магазин всіляких гіківських срібних прикрас, сережка зі скайримом на мені була придбана саме тут: cfy.li/uloaa А за промокодом RENDAROS знижка 10%
«За часів давніх богів, воєвод та царів…» коли коди переписували в зошит, а технічні новинки дізнавались з паперових видань. Коли пісні перекидали з телефону на телефон, лише притиснувши їх. Мати мелодію замість гудків, було крутіше ніж мати острів
@@teh_nagato Не знаю як би зараз зайшло, а коли був малий то того "лору" МіК було іноді забагато. З статті на 4 сторінки про саму гру іноді було ледь половину. Хоча було цікаво, навіть назву пам"ятаю досі "депертамент защиты виртуальной реальности". Журнал привив мені любов до рпг та магів в них, бо Кертіс грав магом, а його друг завжди за тупих воїнів, забув як його звали.
Особисто я купував МіК, імхо він найкращий, виходив з періодичністю моїх поїздок зі Львову з навчання додому, якраз купував на вокзалі і читав у поїзді!
Перший журнал на ігрову тематику в мене був "Мій комп'ютер ігровий", ознайомився з ним вперше, якщо не підводить пам'ять, у 1998 році. З тих пір майже постійно його купував. А коли з'явився Gameplay - купляв його, особливо, коли він почав продаватися з DVD диском. Тоді інтернет в дома був не такий доступний, то всілякі ігрові трейлери та відео дивився саме з диску.
В 1998 ігрового не було, був лише Просто Мій Комп"ютер в якому пару сторінок було присвячено іграм. досі пам"ятаю авторів таких як Том/Doc/Кертис та Кирилл Таллер(базованый чувак).
@@robofat в першому номері були огляди Tomb Raider 3, Need for Speed 3 тощо - це ігри 1998 року випуску, тому і подумав, що журнал виходив того ж року. Знайшов його примірник в інтернеті - він 1999 року. Дещо помилився, але я і писав: "якщо не підводить пам'ять". Бо пам'ятав, що це було до 2000 року.
@@Sanchoz1987 Мені підказали, що то були спецвипуски МК, а як окремий журнал МіК виходив з березня 2000. В мене був один такий випуск за кінец 1998(по логіці), бо там був Fallout2, Starcraft2, Sin - все це ігри кінця 1998. Може ми про один і тей же випуск говоримо, просто про різні ігри в ньому ))
@@RendarosUAДо речі, купа авторів Gameplay зараз працює в ігровій індустрії - Wargaming Kyiv, Red Beat. Дехто з авторів Шпіль теж. Той же Сергій Мохов з Remedy писав у Шпіль.
В мене є рарітет - випуск за кінець 1998р або початок 1999. Там суто про ігри, Fallout2, Starcraft BW - це все вийшло в кінці 1998. Сам журнал ще газетної якості навіть не повністю кольоровий. Якщо кажете що МіК з"явився аж в 2000 півтора роки потому, то думаю це був якийсь новорічний спецвипуск про ігри журналу МК.
@@robofat Та я ж, навіть вказав дату. Пошукайте, на своєму примірнику. У мене, на жаль, тільки скан-копії. Ще звісно, є неповна, фізична колекція видання пізніших років. Всього таких спецвипусків було 11. А з березня 2000-го, вже окремий журнал.
тільки хотів написати про МіК ) і до речі згадав за нього коли автор казав що ШПИЛЬ був дешевим)) пхаха)) МіК був дешевший за нього в 2 чи то 3 рази і писали там дуже кайфово, не пам'ятаю навіть скільки я тих випусків купив
Я розумію, що я з ішого покоління геймерів, але автору треба б було дійсно вивчити історію і базу. МіК був найдешевшим, бо коштував 2гривні(якщо не помиляюсь) і виходив кожного тижня. При чому, кількості тексту у ньому вистачило б на 6 випусків Шпіля, бо спочатку у Шпілі переважали картинки, а текст займав до третини-половини сторінки. Тільки після закриття МіК у 2008му, багато авторів перейшло до Шпіля і тексту побільшало. А знову ж таки Ростислав Малько саме на МіКу виріс як автор і редактор.
А який ник був у Ростислава чи він статті не писав? Я пам"ятаю з тих часів тільки Таллера, Кертіса, якогось бородатого діда. що писав статті про Ультіму онлайн та ще друга Кертіса, що грав за тупих воїнів, але забув вже шо в них за ніки були.
Дуже рідко залишаю коментарі під відео, але це точно той випадок, коли можна відійти від звички! Дякую Вам за це відео, почав своє знайомство з ігровою індустрією з Gameplay, і читав його аж до моменту закриття, а потім і Шпіль з аналогічним фіналом (десь в батьківсьому домі досі лежить величезна купа цих чудових журналів і дисків). Було дуже приємно згадати ці часи дивлячись Ваше відео, ще раз велике дякую, лайк, підписка:3
ДПК - ех, скільки цікавих статей за всі роки існування було прочитано. 🤠З якою кількістю ігор познайомився через статті та демо. Пам'ятаю як завдяки статті в журналі вперше ще в далекому 2009 дізнався про надзвичайну гру Machinarium від Amanita Design і після цього став фантом даної студії. Тепер проходжу всі їх нові проекти.
О, ще згадав. В нас був магазин, який продавав спочатку касети, потім диски з музикою, потім ігри. Там таки можна було придбати Шпіль новий, а старі можна було погортати просто в магазині, безкоштовно. Мої почуття не передати, коли я туди потрапляв, краще було лише коли тебе комп‘ютерному клубі лишали безкоштовно. Оце нещодавно переглянув серіал Фолаут, почуваюсь як той Гуль
Дякую за таку екскурсію у минуле ігрових журналів. Пам'ятаю, що в мене було пару журналів "Шпіль". Саме завдяки йому я дізнався про Пенумбру та Амнезію, на диску було купу цікавих демок та і повноційних ігор на декілька вечорів. А про "Геймплей" навіть і не чув
Чого ж не пам'ятаємо. Навіть деякі автори ще активні. Талер вів відомий паблік по Майдану, займається благодійністю та політикую, ось недавно книжку міське фенетзі видав (Киянин), Кертіс писав сценарії для серіалів (По законам военного времени). Шкода що мікпортал зачинився, булл зручно продивлятись деякі геніальні статті того часу.
@@teh_nagato я якось натрапив на той паблік по майдану ще в ВК. стало не по собі, бо автори журналу асоціюювались з іграми, приколами. В МІКу Талер ІМХО писав найкращі статті.. А сам журнал в відсканованому вигляді є на рутрекері, там і Кертіс навідувався
на рутрекері можна скачати всі випуски шпиля та gameplay в форматі PDF та і всі інші журнали - ДПК, мой компьютер игровой, игромания, лучшии компьютерные игры та інші
як же я кайфую від цієї естетики журналів 00-х. я родився в 2003 і взагалі міг лише частково дивитись на розвиток ігрової спільноти, але зара прямо в серденько. дякую!
у ті часи надрачував на ігроманію, фух це так давно було що мені навіть не соромно вже бо нічого не пам'ятаю, з 1-2 двухслійних двд можна було забрати дофігіща софту, модів, навіть ігор інколи у часи коли інтернету або не було або був 36-56к. А журнали я навіть не читав. То колись мені дали цей шпіль було у мене десь два номери. Була ціла колекція цих дисків, слава богу роздав комусь ще задовго до 2014. А самі журнали десь щось у підвалі підпирають,, шкода погано горять , хоча і топити нічого але можна було б. Потім коли я осмислився так волав з того чим стала ігроманія а може і завжди була. Зараз інколи знаходиш якусь древню ігру яку вони тоді облизвували і ставили 5рки а виходить що це вже тоді був крінж, тоді нее було метакритики будь який журналіст міг що завгодно рекламувати тим більше ка🐐 якщо пишу не в тему то вибачайте, бо вивалив всі асоціації з цими журналами.
Був ще топовий журнал RE:Play, проте його вийшло тільки 3 номера. Він був на 10 голів якісніший за Шпіль а GamePlay ще навіть не був в планах. Цей журнал хоч і протримався всього три номера але однозначно вартий щоб про нього згадали.
Наскільки я знаю, це була предтеча Gameplay. Головний редактор загинув в автокатастрофі, тому всі якось розійшлись і четвертий номер не вийшов у продаж. Геймплей зявився через рік з Зінченко та іншими кадрами Re Play.
Не предтеча, це були окремі проєкти. Gameplay запускався незалежно. Але багатьох авторів ми потім забрали до себе. Загибель Фантома, геть дурацька, ніяк не вплинула на закриття журналу. Його все одно б закрили, доходів там майже не було.
Купував їх всі економлячи на всьому що можна,дуже любив.На додачу був ще чудовий "Мій ігровий компютер".Теж крутяцький журнал,проіснував досить довго,але помер перед Шпілем.Була фішка в них особлива - вони писали статті як якісь короткі розповіді,де вони відігравали роль агентів департаменту захисту віртуальної реальності.Дуже колоритно було.
Саме тому я не пішов працювати в Пларіум чи Геймлофт. Хоча міг бути там Middle 3D Artist. Бо я люблю робити ігри так, як мені хочеться. Не завжди я вистрілюю шось годне. З тим же мольфаром біда. Проте я до сих пір не вигорів, за 10 років своєї роботи в геймдеві я до сих пір маю ентузіазм. Ось ти сказав це про журналістику, і це чиста правда
Ох, є в мене ці журнали. Не всі звичайно але є. Той же Шпіль та Gameplay. В тумбочці лежать. Навіть диски зосталися від них. А от плакати, які йшли в середині журналів я розходував. Тобто ліпив на стіну до тих пір, поки вони не порвались самі по собі, бо завжди доводилось їх знімати зі стіни по тій чи іншій причині. Хороші часи були з цими журналами. От би їх повернути.
я його теж читав, але по підписці було дешевше ніж купувати на розкладці, тому пішов на пошту замовив новий замок на поштовий ящик і оформив підписку. ото часи були
Читав Геймплей з початку 2006 до самого закриття. Це однозначно улюблений ігровий журнал, там я дізнався про існування культових серій ігор як Dragon Quest, Зельду та безліч інших. В мене все ще лежить купа журналів у шафі)
Ми з товаришем ще з початку 2000х будучи школярами ходили по всіх комп виставках в Києві. Завжди повертались додому з купою виграних на стендах дисків і мерчу. Десь в той час познайомились і з командою Шпіля, Ростом зокрема. Він нас запамʼятав. Він теж тоді був школярем і просто автором. Потім якось в університеті з ним пересікались і після того я його тільки в Ігронавтах бачив
Той випуск “Gameplay” за грудень 2006 року, який показали на початку відео - мій перший куплений номер цього журналу. Підписка на який в мене потім була аж до його закриття🥲
Найулюбленішим був МіК: цікаві огляди та превью, з родзинкою, локальний журнальний ЛОР, затишна, лампова атмосфера. Потім ще Gameplay купував. Шпіль менше.
А Мік давненько закрили, аж 15р пройшло. Мені в МІК подобались розгромні статті на всякий трешак і консольні порти з кривим керуванням. Половина статті знущання і висміювання гри, а друга половина це походи в вентиляцію, розборки в редакції, викрадення секретарш. Добре що це не читали розробники гри. Шпіль теж трохи купував, але там такої наркоманської шизи не було, більш стримано.
@@roland11110010101 Я шпіль пару раз купував як комікси - подивитись на картинки, бо тексту там було замало, хоча мік впадав в крайності з іншого боку - було багато тексту, який часто мало відношення до гри мав.
Пам'ятаю як у році 2006≈ побачив у Шпілі скріншоти Сталкера,я тоді не повірив що гра може виглядати так реалістично,це було за межами мого сприйняття ком'ютерних ігор,адже на той момент в мене не було ПК,і я досі перебивався першою плейстейшн😄
досі памьятаю як я,будучи підлітком,приношу до дому такий очікуванний та бажанний новий випуск геймлпею,відркиваю його і бачу......бачу що на перших сторінках тогочасний головний редактор каже ще через фінаносві складнощі і таке інше - це останній номер журналу ото я емоціі тоді відчув....
Коли була мала, взяла у дядька декілька журналів Шпіль і похвалилася вчительці з літератури, що я читаю більше ніж будь хто. Вираз обличчя був незабутнім :)
Фух, а я весь цей час думав, що я вбив Шпіль, бо мою статтю вперше надрукували в останньому випуску і після цього журнал закрили) Дякую за цікавий ролик і коментарі редакторів журналів)
@@roland11110010101 так) я до того для сайту кілька оглядів написав, тому отримував оплату і до публікації в журналі. Але там кошти були символічні, я тоді студентом був і писав на інтузіазмі)
Будучи студентом кожного місяця купував шпиль і чекав на нього у журнальних кіосках. Було що пару разів купував Gameplay, але у шпиля була одна Велика перевага - це постери ігор які в мене досі збережені і чекають свого часу аби їх знову розвісити на стіні 🥹
В Україні десь рік-півтора ще (якраз перед кризою 2008-2010) існувало українське видання PC Gamer, який на Заході все ще живе. А ще у 2003-2004 було 4 номери першого ігрового "глянцю" - RePlay, що закрився через передчасну загибель головного редактора (чия сім'я, власне, і фінансувала створення журналу). Коли з'явився "Геймплей", я спочатку думав, що то відроджений некромантами "реплей", але ні) Це тільки те, що я знаю, а ще ж були якісь регіональні журнали, в тій же Одесі. Ех.
PC Gamer був тим,хто відкрив мені двері у цей дивний новий світ)дуже сумував,коли його припинили видавати.....але десь в той самий момент у кіоску біля будинку и з'явився геймлпей.....і це була моя другя любов,купував кожен випуск до самого закритя)
Тільки хотів написати про RE:Play.... коли 4 випуск не вийшов, я 12річний навіть зателефонував в редакцію. Так і дізнався що далі вже не буде. Аж сльозу пустив, бо після гопарських "х3м" та "шпіля" - RE:Play було щось неймовірне. "Геймплей" потім кілька років збирав, але це зовсім не те нажаль. Відчувалось що це вже суто комерційний продукт
Дякую за відос, вийшло гарно. Але треба тепер випуск про МиК. Він дійсно був народним. Шпіль був класом вище, у шпіля було фінансування і ресурси, це був глянець. В МиК статті часто писали самі підписники, такі самі геймери як ті що читали журнал. Маю надію що автор коли не згадав МиК просто забайтив нас олдів на коменти. Вірю в це бо інакше це несправедливість або величезний про*б 😅
Або Рендарос нубас, що не чув про МіК)) Про статті від підписників - тру сторі, влітку 2004го написали з другом статтю туди, навіть отримали 50 грн гонорару. 😅
Шкода що Шпіль закрився. Дуже любила цей журнал. Причому фанатично , щомісячно слала туди свої малюнки і щось вигравала 😅 що правда далеко не все вони мені відправили
Шпіль не перший журнал! «Мій Комп'ютер Ігровий» (рос. «Мой Компьютер Игровой»), поширене скорочення МіК - був українським ігровим щодвотижневим журналом, що продавався на території України в період з жовтня 1998 по 2009 роки. Наклад станом на грудень 2007 року - 12 300 примірників. Обсяг - 54 сторінок. Журнал перестав існувати у зв'язку з важкою економічною ситуацією видавця.
мік та дпк... Про ігри з пс2 та гейкубу писали з перших номерів шпіля, інновація Gameplay була в тому що у них ці консолі реально були і автори реально грали)
А як же МіК? Він теж був несерйозним як Шпіль, але веселішим. Gameplay дуже якісним був. Я саме його потім купував замість MegaGame, який уже на той час зник у моєму місті. На щастя Gameplay був набагато доступніший. Чомусь в подібних відео рідко знадують MegaGame. Може тому що він був дорогий і мало в кого був? Це було дуже круте, хоча і рашистське видання. Істотно товстіший за будь-який інший журнал і статті з гумором були написані як в МіКу чи Шпілі. Крім статтей про відеоігри там ще були огляди настолок (моє знайомство з MtG почалося зі статті в MegaGame десь так у 2001 році) і комікси.
Шпіль був дійсно народним, передавались як реліквія, а коли тобі давали журнал з диском, то це взагалі було свято. Хоча просто почитати журнал теж було круто, бо там було те чого ніхто не знав. Особливо на початку, коли кампухтер для більшості був чимось позаземним, а ігри робились десь в іншій галактиці. Було круто дізнатись про наших розробників, бо як виявилось - болотяники тоді нічого путнього не вигадали, окрім флеш ігор: три в ряд, знайди предмет
Ну якщо брати саме 2001 рік то так. Але якщо 2002-2003, то тоді болотяники, вже випустили Космічних рейнджерів та Корсарів. Так що, як би нам не хотілося їх принижувати, все ж у них дещо хороше виходило.
@@GreroriH Вони випустили одну з моїх улюблених ігор Operation SIlent Storm. Ще були непогані деміурги. Майже все хороше шо вони робили, було зроблено компанією Nival
@@teh_nagato В мене навіть десь валяється у батьків перший(або один із)номер з старим дизайном, неглянцевими сторінками і не повністю кольоровий. Пам"ятаю Там була стаття про Fallout 2(тоді для мене малого це було шось складне і незрозуміле), анонс Duke Nukem Forever, Та доповнення до Starcraft з описом нових юнітів. Ех, дитинство
Ти недостатньо старий) Як вже писали, база то МіК та Том Док Кертіс) І кожного вівторка бігти після школи до ларька Преси щоб спитати "А війшов новий журнал?" та отримати те саме "да, 2 грн" у відповідь - напевно найбезтурботніший період у житті.
ага. я купував МІК хоча комп більше не тягнув нові ігри. просто цікаво було читати. пам'ятаю угарний конкурс на цитати в автовідповідачі. як читачі їм писали що хочуть оцінки в статтях, щоб прибрали прайси, рекламу)) діти гг
ще до цих журналів була передача про ігри по ТБ. не супонев і не от вінта, а саме наші. вели пацан з дівкою, на заставці були кадри з першого квейку. я думав що це щось неймовірне. це десь 1997. але вони видно зрозуміли, що це поки нікому не потрібно, бо компів майже не було і передача зникла. шукав назву, але так і не знайшов що це було.
Я як раз застав пріод виходу Шпіля з 2013 по 2015 роки. Тоді в мене ще не було швидкого інтернету (з модемом мало що можна було подивитися) і я охоче купляв журнал. Тоді я так втягнувся у все це, що навіть знав журналістів, бо на прикінці оглядів були їх імена і знав що від них очикцвати. Досих пір дивлюся канал Butt-Head UA. бо він був якраз одним із рецензентів. Ще був період, коли вони вилучили з журналу диск, але компенсували це більшим числом рубрик, почав він тоді виходити з вісімдесятьма сторінками
Шпіль мені дістався у якості винагороди за якийсь там конкурс і купував я його дуже рідко. А от на Геймплей вже витрачав власні гроші, ще і на сайт заходив до самої його смерті.
А ще Шпиль давав змогу нормально пограти у ліцензійний Сталкер ТЧ то ЧН, для тих хто купував ігри на старті) Бо без патчів які йшли на дисках це було проблематично, у більшості софтлочилась гра на певних моментах.
А "Мой компьютер игровой"? Я читав і трохи дописував саме туди. Давно то було і аж соромно. Але теж важлива (і ганебна) частина історії української ігрової журналістики.
Шкода що про ДПК так мало сказав. Там було достобіса інформації про залізо, порівняльні тести, цікаві сайти показували, на диску програми корисні були. Що до ігор то хоча інфи було в рази менше, але знакові релізи увагою не обходили. Так я досі пам'ятаю скільки гайпу було навколо крузіса, як досліджували яка збірка його потягне і як порівнювали скріни з гри і реальні фото (типу відгадайте де шо). Геймплей купував не регулярно і треба ж було примудритися купити останній номер де редакція прощалась з читачами. Пішла епоха...
Шпіль - мій провідник у світ відеоігор. Це через нього мій ноут перетворився на ПК з подальшими апгрейдами. А потім був проданий і куплена playstation. Досі шпілю.
Мой ігровой компютер чатсо бачив, ніколи не купував, мене відпугувала "фентезійний" дизайн обкладинок, бо я не люблю цю тему)) Шпіль - дуже багато мав номерів, докупляв до моменту коли і Шпіль почали з диском робити, але він був максимально убогий. У журналів типу CHIP - диск з демками і програмами міг бути ЗНАЧНО ВИЩОЇ ЯКОСТІ і цікавості чим ігровий диск у Шпіля...
Цейво, тут топовий магазин всіляких гіківських срібних прикрас, сережка зі скайримом на мені була придбана саме тут: cfy.li/uloaa
А за промокодом RENDAROS знижка 10%
«За часів давніх богів, воєвод та царів…» коли коди переписували в зошит, а технічні новинки дізнавались з паперових видань. Коли пісні перекидали з телефону на телефон, лише притиснувши їх. Мати мелодію замість гудків, було крутіше ніж мати острів
Згадав, як з сіменса на моторолу кидали пісню, здавалось би вже блютус не інфрачервоний, а ні, все одно 2 уроки і перерву зайняло було))
Працював в свій час в редакції Gameplay. Приємно чути, що робота в цілому не пройшла непоміченою. Дякую за відео!
Дякую за роботу. Любив ваш журнал
МіК, Шпиль, Домашній ПК, Gameplay, все це купляв. Сподіваюсь що досі в Луганську ці підбірки зберігаються
а для мене першим був МіК, хоча Шпіль теж інколи купував.
Так МіК і був першим) Старше за шпіль на кілька років
Мажор
МиК - база. Шпиль - дічка, але симпатична. Геймплей - непоганий глянець, Сегал красунчик)
МІК форева!!!
Я памятаю колись ми купили перший примірник його, бо постійн брали МК :) МиК 1-2 :) ууууух
Колись я читав МіК. Якщо чесно, то крінжі там було дофіга. В мене номерів ще повно залишилось за 2003-2005 роки.
@@robofat Як і в інших журналах. Такі часи. Зато експериментально, концептуально)
@@teh_nagato Не знаю як би зараз зайшло, а коли був малий то того "лору" МіК було іноді забагато. З статті на 4 сторінки про саму гру іноді було ледь половину. Хоча було цікаво, навіть назву пам"ятаю досі "депертамент защиты виртуальной реальности". Журнал привив мені любов до рпг та магів в них, бо Кертіс грав магом, а його друг завжди за тупих воїнів, забув як його звали.
Особисто я купував МіК, імхо він найкращий, виходив з періодичністю моїх поїздок зі Львову з навчання додому, якраз купував на вокзалі і читав у поїзді!
Перший журнал на ігрову тематику в мене був "Мій комп'ютер ігровий", ознайомився з ним вперше, якщо не підводить пам'ять, у 1998 році. З тих пір майже постійно його купував. А коли з'явився Gameplay - купляв його, особливо, коли він почав продаватися з DVD диском. Тоді інтернет в дома був не такий доступний, то всілякі ігрові трейлери та відео дивився саме з диску.
В 1998 ігрового не було, був лише Просто Мій Комп"ютер в якому пару сторінок було присвячено іграм. досі пам"ятаю авторів таких як Том/Doc/Кертис та Кирилл Таллер(базованый чувак).
@@robofat в першому номері були огляди Tomb Raider 3, Need for Speed 3 тощо - це ігри 1998 року випуску, тому і подумав, що журнал виходив того ж року. Знайшов його примірник в інтернеті - він 1999 року. Дещо помилився, але я і писав: "якщо не підводить пам'ять". Бо пам'ятав, що це було до 2000 року.
@@Sanchoz1987 Мені підказали, що то були спецвипуски МК, а як окремий журнал МіК виходив з березня 2000. В мене був один такий випуск за кінец 1998(по логіці), бо там був Fallout2, Starcraft2, Sin - все це ігри кінця 1998. Може ми про один і тей же випуск говоримо, просто про різні ігри в ньому ))
Дякую! Ностальгія!
Завжди раді, Сергію 🫡✨
@@RendarosUAДо речі, купа авторів Gameplay зараз працює в ігровій індустрії - Wargaming Kyiv, Red Beat. Дехто з авторів Шпіль теж. Той же Сергій Мохов з Remedy писав у Шпіль.
"МІК" з'явився на рік раніше, у березні 2000-го. Як окреме видання.
хіба не в 98-му, як додаток до газети "Мой компьютер"?
@@CJIEnOuBOBR "Як ОКРЕМЕ видання"!!😉 І в 99-му, якщо так. 11.01.99 в друк вийшло.
В мене є рарітет - випуск за кінець 1998р або початок 1999. Там суто про ігри, Fallout2, Starcraft BW - це все вийшло в кінці 1998. Сам журнал ще газетної якості навіть не повністю кольоровий. Якщо кажете що МіК з"явився аж в 2000 півтора роки потому, то думаю це був якийсь новорічний спецвипуск про ігри журналу МК.
@@robofat Та я ж, навіть вказав дату. Пошукайте, на своєму примірнику. У мене, на жаль, тільки скан-копії. Ще звісно, є неповна, фізична колекція видання пізніших років. Всього таких спецвипусків було 11. А з березня 2000-го, вже окремий журнал.
@@MasterMojov Він десь у батьків на квартирі, як буду, то пошукаю. Якщо він ще живий, бо якість паперу там була тупо як в щоденній газеті.
А де "Мій компьютер ігровий"? Без нього не цікаво дивитись, вже не репрезентативна вибірка.
Віком не застав, тому свої витоки😂
@@oleksandrisniuk3599 так він же в ті самі роки й виходив, як і ті два. Він всі не застав.
@@guldy_ob МіК виходив раніше. В мене десь навіть номери за 99рік валяються.
тільки хотів написати про МіК ) і до речі згадав за нього коли автор казав що ШПИЛЬ був дешевим)) пхаха)) МіК був дешевший за нього в 2 чи то 3 рази і писали там дуже кайфово, не пам'ятаю навіть скільки я тих випусків купив
@@nerfiasjust4461 мій знайомий там автором був, ігрові статті писав!
Дякую друже, твій контент про ігри дійсно цікавий та унікальний, наснаги тобі.
Я розумію, що я з ішого покоління геймерів, але автору треба б було дійсно вивчити історію і базу. МіК був найдешевшим, бо коштував 2гривні(якщо не помиляюсь) і виходив кожного тижня. При чому, кількості тексту у ньому вистачило б на 6 випусків Шпіля, бо спочатку у Шпілі переважали картинки, а текст займав до третини-половини сторінки. Тільки після закриття МіК у 2008му, багато авторів перейшло до Шпіля і тексту побільшало. А знову ж таки Ростислав Малько саме на МіКу виріс як автор і редактор.
А який ник був у Ростислава чи він статті не писав? Я пам"ятаю з тих часів тільки Таллера, Кертіса, якогось бородатого діда. що писав статті про Ультіму онлайн та ще друга Кертіса, що грав за тупих воїнів, але забув вже шо в них за ніки були.
Дуже рідко залишаю коментарі під відео, але це точно той випадок, коли можна відійти від звички!
Дякую Вам за це відео, почав своє знайомство з ігровою індустрією з Gameplay, і читав його аж до моменту закриття, а потім і Шпіль з аналогічним фіналом (десь в батьківсьому домі досі лежить величезна купа цих чудових журналів і дисків). Було дуже приємно згадати ці часи дивлячись Ваше відео, ще раз велике дякую, лайк, підписка:3
ДПК - ех, скільки цікавих статей за всі роки існування було прочитано. 🤠З якою кількістю ігор познайомився через статті та демо. Пам'ятаю як завдяки статті в журналі вперше ще в далекому 2009 дізнався про надзвичайну гру Machinarium від Amanita Design і після цього став фантом даної студії. Тепер проходжу всі їх нові проекти.
Приємно чути. :)
О, ще згадав. В нас був магазин, який продавав спочатку касети, потім диски з музикою, потім ігри. Там таки можна було придбати Шпіль новий, а старі можна було погортати просто в магазині, безкоштовно. Мої почуття не передати, коли я туди потрапляв, краще було лише коли тебе комп‘ютерному клубі лишали безкоштовно.
Оце нещодавно переглянув серіал Фолаут, почуваюсь як той Гуль
Дякую за таку екскурсію у минуле ігрових журналів. Пам'ятаю, що в мене було пару журналів "Шпіль". Саме завдяки йому я дізнався про Пенумбру та Амнезію, на диску було купу цікавих демок та і повноційних ігор на декілька вечорів. А про "Геймплей" навіть і не чув
Жалко що ніхто не пам'ятає "МиК" ("Мой игровой комп'ютер), читав в дитинстві і Шпіль і Геймплей, але найбільше в сердце запав МіК.
Чого ж не пам'ятаємо. Навіть деякі автори ще активні. Талер вів відомий паблік по Майдану, займається благодійністю та політикую, ось недавно книжку міське фенетзі видав (Киянин), Кертіс писав сценарії для серіалів (По законам военного времени). Шкода що мікпортал зачинився, булл зручно продивлятись деякі геніальні статті того часу.
Пам'ятаю з теплом у серці. Кадет GreenCat.
@@teh_nagato я якось натрапив на той паблік по майдану ще в ВК. стало не по собі, бо автори журналу асоціюювались з іграми, приколами. В МІКу Талер ІМХО писав найкращі статті.. А сам журнал в відсканованому вигляді є на рутрекері, там і Кертіс навідувався
Одні з перших статей українською у цього кадета @@GreenCatUa
Маю підшивку!) а на рутрекері є скани
Той контент який не знайдеш більше ніколи, дякую пане Рендарос за таке круте відео!
на рутрекері можна скачати всі випуски шпиля та gameplay в форматі PDF та і всі інші журнали - ДПК, мой компьютер игровой, игромания, лучшии компьютерные игры та інші
Дуже цікавий огляд. Про багато чого дізнався вперше хоча давно слідкую за ігровою індустрією.
купував перші три випуска журналів Шпіль через диски які з ними йшли))
Дякую, цікавий випуск👍
В моєму оточенні продавали лише "Шпиль!", тому серед ігрових журналів маю лише його в колекції/архіві.
як же я кайфую від цієї естетики журналів 00-х.
я родився в 2003 і взагалі міг лише частково дивитись на розвиток ігрової спільноти, але зара прямо в серденько.
дякую!
Читав МіК, бо він був у бібліотеці, потім вже купував
У мене досі є колекція обох, а Шпіль навіть перший номер з автографами редакції. МІК та Replay ще були.
Дякую за контент! Таке враження, наче поспілкувався зі знайомим, який розповів історію )
Легко дивитись і цікавав подача
Файний відос. Було цікаво дізнатись про журнали. А ігронафти взагалі викликають приступ ностальгії 😂
у ті часи надрачував на ігроманію, фух це так давно було що мені навіть не соромно вже бо нічого не пам'ятаю, з 1-2 двухслійних двд можна було забрати дофігіща софту, модів, навіть ігор інколи у часи коли інтернету або не було або був 36-56к. А журнали я навіть не читав. То колись мені дали цей шпіль було у мене десь два номери. Була ціла колекція цих дисків, слава богу роздав комусь ще задовго до 2014. А самі журнали десь щось у підвалі підпирають,, шкода погано горять , хоча і топити нічого але можна було б. Потім коли я осмислився так волав з того чим стала ігроманія а може і завжди була. Зараз інколи знаходиш якусь древню ігру яку вони тоді облизвували і ставили 5рки а виходить що це вже тоді був крінж, тоді нее було метакритики будь який журналіст міг що завгодно рекламувати тим більше ка🐐 якщо пишу не в тему то вибачайте, бо вивалив всі асоціації з цими журналами.
Не вибачайтесь, все в тему)
Був ще топовий журнал RE:Play, проте його вийшло тільки 3 номера. Він був на 10 голів якісніший за Шпіль а GamePlay ще навіть не був в планах. Цей журнал хоч і протримався всього три номера але однозначно вартий щоб про нього згадали.
Наскільки я знаю, це була предтеча Gameplay. Головний редактор загинув в автокатастрофі, тому всі якось розійшлись і четвертий номер не вийшов у продаж. Геймплей зявився через рік з Зінченко та іншими кадрами Re Play.
О, хтось ще пам'ятає класику. :)
Replay був топчик
Не предтеча, це були окремі проєкти. Gameplay запускався незалежно. Але багатьох авторів ми потім забрали до себе. Загибель Фантома, геть дурацька, ніяк не вплинула на закриття журналу. Його все одно б закрили, доходів там майже не було.
Купував їх всі економлячи на всьому що можна,дуже любив.На додачу був ще чудовий "Мій ігровий компютер".Теж крутяцький журнал,проіснував досить довго,але помер перед Шпілем.Була фішка в них особлива - вони писали статті як якісь короткі розповіді,де вони відігравали роль агентів департаменту захисту віртуальної реальності.Дуже колоритно було.
Саме тому я не пішов працювати в Пларіум чи Геймлофт. Хоча міг бути там Middle 3D Artist. Бо я люблю робити ігри так, як мені хочеться. Не завжди я вистрілюю шось годне. З тим же мольфаром біда. Проте я до сих пір не вигорів, за 10 років своєї роботи в геймдеві я до сих пір маю ентузіазм.
Ось ти сказав це про журналістику, і це чиста правда
Класна тема випуску. Сам читав "Домашній ПК". Купував пару випусків "Gameplay" через інформаціний голод. Це був період занеаду обох видань.
А де згадка про МіК? Він же почав виходити раніше шпіля, та і був значно якіснішим виданням.
Ех...
Ох, є в мене ці журнали. Не всі звичайно але є. Той же Шпіль та Gameplay. В тумбочці лежать. Навіть диски зосталися від них. А от плакати, які йшли в середині журналів я розходував. Тобто ліпив на стіну до тих пір, поки вони не порвались самі по собі, бо завжди доводилось їх знімати зі стіни по тій чи іншій причині. Хороші часи були з цими журналами. От би їх повернути.
Я читав український журнал тільки МИК. Мій комп'ютер Ігровий.
Самий топовий журнал був, періодично перечитую деякі випуски)
я не плачу, просто щось в око втрапило...
я його теж читав, але по підписці було дешевше ніж купувати на розкладці, тому пішов на пошту замовив новий замок на поштовий ящик і оформив підписку. ото часи були
@@vene4ka теж виписував) теж дід)
Мік був цікавий ще й власним лором. Досі десь лежить стосик журнулів.
Чудове відео, було дуже цікаво. А ще під час перегляду не полишало відчуття, що щось змінилося. Монтажер-мемознавець новий, чи шо)
У мене вся кімната в постерах від Шпіль. Самі журнали десь досі на горищі валяються
Чудове відео, дякую!
9:35 сайт ітс юа вже давно купа лайна. Той самий ітс, що був ДПК - це Межа Медіа.
Читав Геймплей з початку 2006 до самого закриття. Це однозначно улюблений ігровий журнал, там я дізнався про існування культових серій ігор як Dragon Quest, Зельду та безліч інших.
В мене все ще лежить купа журналів у шафі)
Ми з товаришем ще з початку 2000х будучи школярами ходили по всіх комп виставках в Києві. Завжди повертались додому з купою виграних на стендах дисків і мерчу. Десь в той час познайомились і з командою Шпіля, Ростом зокрема. Він нас запамʼятав. Він теж тоді був школярем і просто автором. Потім якось в університеті з ним пересікались і після того я його тільки в Ігронавтах бачив
Теплий ламповий випуск
Коментар та вподобайка для просування українського ютьюбу!
Той випуск “Gameplay” за грудень 2006 року, який показали на початку відео - мій перший куплений номер цього журналу. Підписка на який в мене потім була аж до його закриття🥲
Шикарне відео!
Нарешті нове відео дякую рандаро дуже круте відео сподіваюсь знову побачимось на стрімах падона
Обожнювала ці журнали ❤ дякую що нагадали, бо всі мої журнали залишились у Луганську
Найулюбленішим був МіК: цікаві огляди та превью, з родзинкою, локальний журнальний ЛОР, затишна, лампова атмосфера. Потім ще Gameplay купував. Шпіль менше.
А Мік давненько закрили, аж 15р пройшло. Мені в МІК подобались розгромні статті на всякий трешак і консольні порти з кривим керуванням. Половина статті знущання і висміювання гри, а друга половина це походи в вентиляцію, розборки в редакції, викрадення секретарш. Добре що це не читали розробники гри. Шпіль теж трохи купував, але там такої наркоманської шизи не було, більш стримано.
@@roland11110010101 Я шпіль пару раз купував як комікси - подивитись на картинки, бо тексту там було замало, хоча мік впадав в крайності з іншого боку - було багато тексту, який часто мало відношення до гри мав.
Пам'ятаю як у році 2006≈ побачив у Шпілі скріншоти Сталкера,я тоді не повірив що гра може виглядати так реалістично,це було за межами мого сприйняття ком'ютерних ігор,адже на той момент в мене не було ПК,і я досі перебивався першою плейстейшн😄
досі памьятаю як я,будучи підлітком,приношу до дому такий очікуванний та бажанний новий випуск геймлпею,відркиваю його і бачу......бачу що на перших сторінках тогочасний головний редактор каже ще через фінаносві складнощі і таке інше - це останній номер журналу
ото я емоціі тоді відчув....
В період існування цих журналів купив *всі* випуски Геймплею, а Шпиль - всі з 2004 по 2015. Досі рука не підіймається їх викинути)
Коли була мала, взяла у дядька декілька журналів Шпіль і похвалилася вчительці з літератури, що я читаю більше ніж будь хто. Вираз обличчя був незабутнім :)
Спецвипуски Шпіля по Warcraft, GTA та NFS - окрема любов
Якось мені не вдалося в свій час почитати ці легендарні журнали. Зате декілька екземплярів PC Gamer лежить досі за 2006й і 2007 рік. Дякую за відос)
так пс геймер що в нас продавали - то рос видання, як і ігроманія наприклад
презерватив ще є?)
Фух, а я весь цей час думав, що я вбив Шпіль, бо мою статтю вперше надрукували в останньому випуску і після цього журнал закрили) Дякую за цікавий ролик і коментарі редакторів журналів)
хоч заплатили?😏
@@roland11110010101 так) я до того для сайту кілька оглядів написав, тому отримував оплату і до публікації в журналі. Але там кошти були символічні, я тоді студентом був і писав на інтузіазмі)
Дякую за відео!
Будучи студентом кожного місяця купував шпиль і чекав на нього у журнальних кіосках.
Було що пару разів купував Gameplay, але у шпиля була одна Велика перевага - це постери ігор які в мене досі збережені і чекають свого часу аби їх знову розвісити на стіні 🥹
В Україні десь рік-півтора ще (якраз перед кризою 2008-2010) існувало українське видання PC Gamer, який на Заході все ще живе. А ще у 2003-2004 було 4 номери першого ігрового "глянцю" - RePlay, що закрився через передчасну загибель головного редактора (чия сім'я, власне, і фінансувала створення журналу). Коли з'явився "Геймплей", я спочатку думав, що то відроджений некромантами "реплей", але ні)
Це тільки те, що я знаю, а ще ж були якісь регіональні журнали, в тій же Одесі.
Ех.
PC Gamer був тим,хто відкрив мені двері у цей дивний новий світ)дуже сумував,коли його припинили видавати.....але десь в той самий момент у кіоску біля будинку и з'явився геймлпей.....і це була моя другя любов,купував кожен випуск до самого закритя)
Тільки хотів написати про RE:Play.... коли 4 випуск не вийшов, я 12річний навіть зателефонував в редакцію. Так і дізнався що далі вже не буде. Аж сльозу пустив, бо після гопарських "х3м" та "шпіля" - RE:Play було щось неймовірне. "Геймплей" потім кілька років збирав, але це зовсім не те нажаль. Відчувалось що це вже суто комерційний продукт
Дякую за круте відео
Дякую за відос, вийшло гарно.
Але треба тепер випуск про МиК. Він дійсно був народним. Шпіль був класом вище, у шпіля було фінансування і ресурси, це був глянець.
В МиК статті часто писали самі підписники, такі самі геймери як ті що читали журнал.
Маю надію що автор коли не згадав МиК просто забайтив нас олдів на коменти. Вірю в це бо інакше це несправедливість або величезний про*б 😅
Або Рендарос нубас, що не чув про МіК))
Про статті від підписників - тру сторі, влітку 2004го написали з другом статтю туди, навіть отримали 50 грн гонорару. 😅
@@ВячеславГоловатенко-р2р в "музей"?😂 часом, не морте і шаман?
Мав змогу тоді шпіль купувати але він мені швидно набрид, бо тексту там було мало, лише картинки подвитись. Хоча не знаю, може потім шось змінилось.
Ох, ностальгія. Читав майже все від ITC Publishing, але Gameplay та КО то була любов
Ти не згадав за Мій Ігровий Комп'ютер! За МіК і двор стріляю в упор! Автор, тобі догана!
Шкода що Шпіль закрився. Дуже любила цей журнал. Причому фанатично , щомісячно слала туди свої малюнки і щось вигравала 😅 що правда далеко не все вони мені відправили
Gameplay і Шпіль потрапили як раз на мій період журналів.
Шпіль не перший журнал! «Мій Комп'ютер Ігровий» (рос. «Мой Компьютер Игровой»), поширене скорочення МіК - був українським ігровим щодвотижневим журналом, що продавався на території України в період з жовтня 1998 по 2009 роки. Наклад станом на грудень 2007 року - 12 300 примірників. Обсяг - 54 сторінок. Журнал перестав існувати у зв'язку з важкою економічною ситуацією видавця.
Найс історія, ностальгічна річ була
мік та дпк... Про ігри з пс2 та гейкубу писали з перших номерів шпіля, інновація Gameplay була в тому що у них ці консолі реально були і автори реально грали)
Треба було Батхеда покликати, він наче для Шпіля писав статті
Так. І вів зі мною стріми для Шпіля навіть.
привіт Пендароси! Рад вас бачити!❤ А був ще такий журнал Re-Play. Памьятаєте такий?
Відео топ. Не знав що Гальонкін починав як ігровий журналіст
Перший номер Шпилю я купив коли там анонсували ще першого відьмака і була велика стаття. Через цю статтю я і купив цю гру. І став фанатом серії.
А як же МіК? Він теж був несерйозним як Шпіль, але веселішим. Gameplay дуже якісним був. Я саме його потім купував замість MegaGame, який уже на той час зник у моєму місті. На щастя Gameplay був набагато доступніший. Чомусь в подібних відео рідко знадують MegaGame. Може тому що він був дорогий і мало в кого був? Це було дуже круте, хоча і рашистське видання. Істотно товстіший за будь-який інший журнал і статті з гумором були написані як в МіКу чи Шпілі. Крім статтей про відеоігри там ще були огляди настолок (моє знайомство з MtG почалося зі статті в MegaGame десь так у 2001 році) і комікси.
За "Шпіль" лайк однозначно!!)))
Дяка .
Шпіль був дійсно народним, передавались як реліквія, а коли тобі давали журнал з диском, то це взагалі було свято. Хоча просто почитати журнал теж було круто, бо там було те чого ніхто не знав. Особливо на початку, коли кампухтер для більшості був чимось позаземним, а ігри робились десь в іншій галактиці. Було круто дізнатись про наших розробників, бо як виявилось - болотяники тоді нічого путнього не вигадали, окрім флеш ігор: три в ряд, знайди предмет
Ну якщо брати саме 2001 рік то так. Але якщо 2002-2003, то тоді болотяники, вже випустили Космічних рейнджерів та Корсарів. Так що, як би нам не хотілося їх принижувати, все ж у них дещо хороше виходило.
@@GreroriH Вони випустили одну з моїх улюблених ігор Operation SIlent Storm. Ще були непогані деміурги. Майже все хороше шо вони робили, було зроблено компанією Nival
Якщо не помиляюсь, то той же МіК був вже в 2000 чи в 1999, тобто раніше ща Шпіль
МіК з 1999
@@teh_nagato В мене навіть десь валяється у батьків перший(або один із)номер з старим дизайном, неглянцевими сторінками і не повністю кольоровий. Пам"ятаю Там була стаття про Fallout 2(тоді для мене малого це було шось складне і незрозуміле), анонс Duke Nukem Forever, Та доповнення до Starcraft з описом нових юнітів. Ех, дитинство
Ти недостатньо старий) Як вже писали, база то МіК та Том Док Кертіс)
І кожного вівторка бігти після школи до ларька Преси щоб спитати "А війшов новий журнал?" та отримати те саме "да, 2 грн" у відповідь - напевно найбезтурботніший період у житті.
ага. я купував МІК хоча комп більше не тягнув нові ігри. просто цікаво було читати. пам'ятаю угарний конкурс на цитати в автовідповідачі. як читачі їм писали що хочуть оцінки в статтях, щоб прибрали прайси, рекламу)) діти гг
1,75 !!!
Дуже цікаво, що ви геть пропустили Мій Ігровий Комп'ютер, навколо якого була ціла спільнота (субкультура?..) Але хороший матеріал в іншому, дякую
Я скажу зрозуміло для всіх - Це було Ох"""нно!
Дякую iм за все!
На 10.37 - жерналiв у эпiзодах.
оце прям ностальжі. круті журнали
ще до цих журналів була передача про ігри по ТБ. не супонев і не от вінта, а саме наші. вели пацан з дівкою, на заставці були кадри з першого квейку. я думав що це щось неймовірне. це десь 1997. але вони видно зрозуміли, що це поки нікому не потрібно, бо компів майже не було і передача зникла. шукав назву, але так і не знайшов що це було.
Я як раз застав пріод виходу Шпіля з 2013 по 2015 роки. Тоді в мене ще не було швидкого інтернету (з модемом мало що можна було подивитися) і я охоче купляв журнал. Тоді я так втягнувся у все це, що навіть знав журналістів, бо на прикінці оглядів були їх імена і знав що від них очикцвати. Досих пір дивлюся канал Butt-Head UA. бо він був якраз одним із рецензентів. Ще був період, коли вони вилучили з журналу диск, але компенсували це більшим числом рубрик, почав він тоді виходити з вісімдесятьма сторінками
Ах солодка ностальгія 😊
Тато купляв журнал "ПК". Йшов з диском з думками ігор, програмами і приколами)
Сам журнал був і про програми, і про ігри
Шпіль мені дістався у якості винагороди за якийсь там конкурс і купував я його дуже рідко. А от на Геймплей вже витрачав власні гроші, ще і на сайт заходив до самої його смерті.
а ще шпіль гарненько на болотах розповсюджувався)))) це факт)
Порадниця - топ)
мої 60 % журналів шпіль і геймплей спалила мати без мого відома і іще не вибачилася за це добре що встиг спасти решту
Розумію, конкретно з цими журналами мені пощастило
О Шпіль я колись купував.
Купував ШПІЛЬ! бо ми з тобою одної крові! :)
треба було згадати ще про re:play))
А ще Шпиль давав змогу нормально пограти у ліцензійний Сталкер ТЧ то ЧН, для тих хто купував ігри на старті)
Бо без патчів які йшли на дисках це було проблематично, у більшості софтлочилась гра на певних моментах.
Відео закоротке для такого контенту, було б цікаво глибше зануритися в тему, але не самому (бо лінькиXD)
Коментар для підтримки каналу та просування алгоритмами. Їжте маленькі, їжте вдосталь😊
Читав відгуки про ігри в журналі Експрес "COOL"
А "Мой компьютер игровой"? Я читав і трохи дописував саме туди. Давно то було і аж соромно. Але теж важлива (і ганебна) частина історії української ігрової журналістики.
Але чого ганебна? Свого читача мав "Мік"
За "ганебну частину ігрової журналістики" можна й в інтерфейс отримати
@@dancingfox4ever А можна і не отримати. Ганьба, що українська ігрова журналістика була московитськомовною.
@@sunny_ua мова то ще півбіди, там ще і аднонаротовості вистачало якщо мені пам'ять не зраджує. Хоча в ті часи це був варіант норми
@@JamesKerrigan Те, що це було нормою, не робить це правильним.
Шкода що про ДПК так мало сказав.
Там було достобіса інформації про залізо, порівняльні тести, цікаві сайти показували, на диску програми корисні були. Що до ігор то хоча інфи було в рази менше, але знакові релізи увагою не обходили. Так я досі пам'ятаю скільки гайпу було навколо крузіса, як досліджували яка збірка його потягне і як порівнювали скріни з гри і реальні фото (типу відгадайте де шо).
Геймплей купував не регулярно і треба ж було примудритися купити останній номер де редакція прощалась з читачами.
Пішла епоха...
Маю майже всі випуски журналів геймплей на горищі 😏
Шпіль - мій провідник у світ відеоігор. Це через нього мій ноут перетворився на ПК з подальшими апгрейдами. А потім був проданий і куплена playstation. Досі шпілю.
Мой ігровой компютер чатсо бачив, ніколи не купував, мене відпугувала "фентезійний" дизайн обкладинок, бо я не люблю цю тему))
Шпіль - дуже багато мав номерів, докупляв до моменту коли і Шпіль почали з диском робити, але він був максимально убогий. У журналів типу CHIP - диск з демками і програмами міг бути ЗНАЧНО ВИЩОЇ ЯКОСТІ і цікавості чим ігровий диск у Шпіля...