Já začínám mít podezření, že ty hodnoty jsou zkratové proudy, přičemž konstrukčně je to řešeno jako zdroj konstantního výkonu s proudovým i napěťovým omezením, kde se dodaný výkon nějakým způsobem tahá s proudovým omezením. Bylo by celkem zajímavé zarvat ji do tvrdého zkratu a změřit proud. Pak by totiž nebylo nereálných ani těch 300A. Při 16A a 230V se dá vzít ze sítě 3.6kW (s ideálním účiníkem), reálně se můžeme bavit o nějakých 2.5-3kW, i ten zdroj vypadá, že by 2.5kW dal, takže pokud tam při zkratu bude pod nějakých 8V (což bude), pak těch 300A není nereálných. Pokud mám v tomhle pravdu a jsou to zkratové proudy, potom při nastavení řekněme 100A (což je třetina z rozsahu, takže budu uvažovat nějakých 800W dodaného výkonu) a na tom oblouku bude řekněme nějakých 20V a budu uvažovat zdroj konstantního výkonu, potom tím půjde nějakých 40A a to zhruba odpovídá. Takže podle mého názoru jsou to zkratové proudy a jsou nějak proporcionální omezení výkonu. V této myšlence už je třeba problém v tom, že výkon chodí s čtvercem proudu, nikoliv lineárně, ale prostě viditelně jsou to dva nějak spřažené parametry a pokud neproměřím V-A charakteristiky při různých nastaveních, tak nezjistím jak. Ono reálně bude honička změřit i jenom zkratové proudy, protože anitstick. CO PŘESNĚ znamenají ty udávané proudy u svářeček? (Ptám se, nevím to.) Zkratové proudy to viditelně nejsou, takže udávání zkratových proudů na tomto místě je typický čínský přístup čím víc pruhů tím víc Adidas, to je bez debaty, ale nemusí to být nutně postižitelné a nemusí to nakonec být ani špatný nápad. Jakým způsobem se vlastně ty proudy u těch svářeček udávají? Protože ty zdroje prostě mají nějaké zatěžovací charakteristiky kde ten proud cestuje s napětím, takže v jakém bodě té charakteristiky se to měří? Možná je na to nějaká norma, ale to číslo samo o sobě mi připadá nemálo zavádějící. Ono to docela otevírá otázku co vlastně ta čísla znamenají, což by asi bylo vhodné někde vyčmuchat a případně vysvětlit.
Zvarovaci obluk sa sprava podobne ako zenerka - ak hori tak je na nom nejakych 25-30V mierne zavisle podla prudu a ciastocne aj od materialu obalu elektrody a dlzky obluka ktoru ovlada obsluha vedenim elektrody. Obluk je nelinearna zataz. A ak zvaracka ma davat 100A tak ich ma davat prave pri horeni obluka teda 100A*27V. Vacsina invertorovych zvaraciek ma funkciu antistick, kedy pri detekcii nizsieho napatia na vystupe povedzme pod 10-15V? znacne znizi prud, lebo vtedy sa detekuje zlepenie elektrody s materialom. Po skrate na vystupe invertoru prud nerastie. Prud sa meria na sekundarnej strane narozdiel od beznych napatovych napajacich zdrojov, kde sa meria prud na primarnej strane. Pre zvaraci invertor sa lahko detekuju stavy naprazdno - napatie 50-90V, obluk hori - 25-30V a skrat = nieco do 10V. Ak opomenieme podivne javy pri zlom kontakte na kostre (hrdza alebo uvolneny spoj v obvode) alebo kratkodoby skrat pocas skrtania tak tam nic ine nemoze byt.
ďakujem za inšpirácie, tiež som kúpil Povermat 250 iba za 65 eur avšak ako docela skúsený zvárač nebol som schopný spraviť priemerný zvar taže nepoužitelná .na základe Vašich videii som zhotovil tlmivku,dokonca vošla aj do zváračky a teraz je funkčná.má však ešte jeden nedostatok 10A poistku vyhadzuje dosť často ,občas aj 16A poistku
zdravim.Taky mam powermata 250 stari 2,5 roku .Z toho obdobi jak jsi uvedl video vylepseni z tlumivkou.Presnost udavanych a skutecnych amperu,bude kus od kusu.Nemam moznost zmereni .2,5 varim na + - 85 amperech,dle sily materialu.A pekne provarene .Kdy byla polovina tak nenatavim material. A tlumivka.Taky jsem napsal na Omricon at mi zmeri tlumivku po vrchu .udelal jsem matrici z dreva a do vnitrku nevlezla.Pan koupil tlumivku,koupil elektro krabici a poskladal.Ja jsem cenu uz nevim presne kolem + - 500kc z postovnym neakceptoval.Na rady jak ji vyrobit bylo zdeleno diskuteru ze vlastne kazdy mamlas snad umi namotat trochu dratu.To se mi zdalo jako laikovi divne .Zabruslil jsem na svarforum z dotazem a pouzil jsem tvoje jmeno .To byl mazec .Teprve pozdeji jsem se dozvedel ze slovo Killeroz na svarforu je sproste slovo:-) Tak jsem tedy namotal drat udelal krabici .Jedine jsem koupil koncovky na alliexpresu A jsem spokojen .Je to neskutecny rozdil.
Po tom, co jsem prošel tunu aliexpressu, tak vnitřnosti na tu cenu má hodně slušné. Některé mají jen jeden malý vstupní kondík a další ušetřené prachy. Pak je v recenzích často vidět nespokojenost kupujících, že výrobce dá fotky vnitřností, objednáte a dojde něco, co uvnitř vypadá úplně jinak a to levněji. Když je to značka powermat, alespoň člověk ví, co uvnitř dostane. Není to žádná kvalita, ale sváří to. Při testování oblouku to bylo v reálu na polovičním proudu, což nebylo nijak špatné. Pro tu cenovou kategorii je problém spíš jen to, že ten displej kecá. To by určitě ale mělo jít opravit relativně snadno. Nějaká na zničení (či půjčování) v této cenové kategorii by se hodila. Ještě uvidím, co vyleze z nového ideal praktik a možná půjdu do ní.
Ako okej, zvaracka zvara cca polovicnym prudom oproti tomu co ukazuje displej. Ale na slovenskych eshopocho stoji 110€ so samostmievackou, rukavicami aj uhlovym magnetom. A ak clovek dopredu pocita s tym ze to da max 160A co je dostacujuce na 3,5 elektrodu , tak to moze byt dobra kupa pre zaciatocnika nie?
Koupil jsem si cosi podobné s možností svařování trubičkovým drátem a svařuje to líp než ta z Lídlu. Stála jen 2000 Kč a na to na co jsem ji chtěl mi bohatě vyhovuje a to jsem za svou praxi ve fabrice rozmazlen froniuskami a Ewm.
Zase na druhou stranu pro kutila co si něco doma občas svaří to může být s menší úpravou dobrá mašinka. Teda pokud neodejde IGBT modul. Samozřejmě je to naaranžovaný trash. Dobrý jsou i recenze na heurece. :D
Úplne bude stačiť, keď si na wikipédií prečítate rozdiel medzi "maximálnou" hodnotou (amplitúdou) a efektívnou hodnotou napätia a prúdu. Spínané elektroniky majú od efektívnych hodnôt (tie čo viete merať multimetrom) namíle ďaleko. Sú to prerušované prúdové impulzy z výkonovej polovodičovej elektroniky a na "milisekundové" prúdové špičky sú tam práve tie kondenzátory na DPS.
@@matysta11 Fyzika platí stále, zváranie prebieha podľa toho, ako je nastavený regulátor polovodičových súčiastok. Len výstupný prúd nie je jednosmerný - hladký (ako je tomu u transformátorových (ideálne tryodýnky) zváračiek, ale je impulzne prerušovaný. Efektívne hodnoty takéhoto priebehu sú výrazne nižšie, ako sú "obchodne" napísané na štítku maximálne hodnoty. U tejto zváračky (na rozdiel od mnoho iných ) výrobca aspoň po správnosti uviedol aj maximálne, aj efektívne hodnoty. Ide len o to, aby sa dosiahlo "nezhasnutie" oblúku pri čo najnižšom výkone.
@@matysta11 klient ma nejaku podobnu tomu parkside, co som kukal tak identicka konstrukcia, rozmiestnenie dielov aj potencionetra, a s touto powermatkou neznesie zrovnavanie. Darmo je tam (parkside) tlmivka, ked svojou konstrukciou a parametrami je uplne k hovnu. No a nema ani posraty antistick. Skusal som na tom tig a neda sa. Obluk zapalis ale ma to divny zvuk, nesyci to ale divne bzuci.
@@matysta11 sak aj toto je iba na take domace lepenie, ale ked porovnavam ako sa kutilovi nezvaracovi pracuje s tou parkside a s tymto powermatom, vyhrava powermat. Kutil nebude susit a zvarat s bazikami, pojde do rutiliek a tam je absencia tlmivky citit minimalne. Naopak, kutil odceni skor funkcie hotstartu a arcforce. Ja som ju vtedy kupoval, lebo som mal zakazku na jedno kovane zabradlie a pre montaz v interieri nebolo mozne pouzit MigMag, ostaval teda iba Tig. Za cenu 85e mi bolo naozaj jedno ci vydrzi iba tuto jednu zakazku, pretoze sa okamzite zaplatila a este aj zarobila. photos.app.goo.gl/wG1S7KHiYRXfMe7w7
8:50 ziadne zlozite vysvetlovanie staci si dat 5 a 5 dokopy. Bezna zasuvka 230V * 16A => 3.68kW potom istic spadne. Tuto chlapci na stitku maju 32V * 330A => 10.65kW. To je takmer 3x viacej ako je realne mozne. Takze VELKY SPATNY :-D
@@krtekcyberpunker Teda já nevím, ale folie podsvícená LED vychází dráž než grafický display.A to, že se tam jen rozsvěcují a zhasínají ikonky na konstantních místech je dané malou pamětí řídícího procesoru a tudíž jednoduchosti obslužného programu. Překvapilo by mne kdyby to grafický display nebyl.
Podle mě je to cínová pasta na pájení SMDček, nebo je to možná nějakej tekutej kov. :) Asi tím chtěli snížit přechoďák. Ta smršťovačka je tam kvůli pohlcení impulsního tepla, aby se nevyzařovalo do okolních součástek, hlavně do toho elektrolytu. Jinak nekoupil bych si to, ale vyhrát to chci. :D
18:26 dle displeje hostart zapnutý byl. Proud byl nastaven na 50 A, po stisku je vidět dvě šipečky na první dvě ikonky, kde první je mma, druhá právě hotstart a na displeji se změní hodnota na 58. Při té nule už šipka vidět není, takže je asi na zakryté třetí ikonce, což je arcforce.
Proud od 20 do 330 A, umožňuje svařování elektrodou o průměru 1,6 až 4 mm. Hmotnost svářečky včetně kabelů je pouze 3,6 kg, díky čemuž je velmi praktická a snadno přenositelná. Má také nosný popruh, který usnadňuje práci ve výškách. Svařování s 1,6 mm elektrodou je možné na pojistky C16A. Provoz při maximálním proudu 300A vyžaduje ochranu nejméně 20A. Technické parametry: Napětí: 230V / 50Hz Max. napětí naprázdno: 65V Regulační rozsah svářecích proudů: 20-330A Elektrody průměru: 1,6 - 4.0mm (pouze rutilové) Toto jsem okopíroval z prodejního letáku.........
Ono je otázka jak oni ten proud měří pokud budou brát v úvahu například milisekundové pulsy pak to může být pravda jen by to mohli k tomu jaksi napsat že ten puls je krátký :) Tak jak tak by tam měli i k těm maximálním proudům měli deklarovat ty jmenovité ustálené jež zajímají spotřebitele daleko více protože to jsou právě ty proudy co to reálně umí ! Obecně při cca 20V - 25V na výstupu se jmenovité proudy na výstupu pohybují mezi 130-185 A protože 16A zásuvka dává 3680 W což při reálném dodržení zákona o zachování energie odpovídá , protože nemůžete na výstupu dodat více energie než dostáváte na vstupu !
elektrotechnické vzdělání nemám, ale tohle je jasný asi skoro každýmu kdo měl v ruce někdy něco co má společného s elektrikou :-D, já mám 190A svářečku, a už u toho pochybuji že ta svářečka to využije,.
Ani 200A nie je reálnych. Viac ako skutočných a reálnych 140-150 amperov zo žiadnej jednofázovky na 230V nevytrieskaš. Pri 16 amper odberu zo siete fyzika nepustí. A aj keď budete istiť silnejším, aj ten najvýkonnejší jednofázový iweld tam má max odber 26 Ampér.
Ahoj, mám podobnou svářečku a chtěl bych se zeptat. Dneska jsem chtěl svářet, zapnul jsem ji a po zapnutí se ozvala menší ranka a cítil jsem spálenou součástku, svářečka dál běžela a byla zaplá, tak jsem ji vypnul. Co s tím? Díky
to rozhodne jeste kdyz nechaji uvnitr dost mista na dodani tlumivky tak je to primo idealni. Osobne jsem pouzival trafo s usmernovacem a asi 60 kilovou tlumivku z WTU315 asi a pro svarovani bazickyma el. v dilne naprostej luxus (akorat je to imobilni reseni :)), aktualne mam gamu 160, celkem fajn i bez tlumivky s bazema, asi nejakou pidi tlumivku ma inside, zkusim nekdy zapojit nejakou vetsi jestli to bude lepe horet.
Napětí x proud = Výkon → 230V x 16A = 3680W což je teoretický max výkon co dostanete ze zásuvky. takže fakt hodně zhruba, aby jste měli 200A proud, museli by jste mít max napětí 18,4V (18,4V x 200A = 3680W) Nevím, kolik tak bývá napětí při svařování, ale pochybuji že to bude s MMA 11V (aby to mohlo být 330A) a to jsou tam ještě ztráty v té svářečce a bambilion dalších věcí. Nebo se pletu??
V prípade IGBT/ hociakých iných impulzných zváračiek je irelevantné porovnávať prúdy z 16A/230V zásuvky. Spínané polovodičové prvky vytvárajú výstupný prúd a napätie v impulznom chovaní. s efektívnymi hodnotami (to, čo ukazujú multimetre) sa to nedá porovnávať. Efektívne hodnoty sú omnoho menšie ako štítkové údaje na zváračke. Celkový výkon zváračky samozrejme nikdy nepresiahne 3,5 kW a je nezmysel porovnávať výstupný výkon zváračky cez štítkové údaje (330*65=21,5kW - čo je samozrejme somarina) Pri výpočte výkonu musíte použiť efektívne hodnoty, ktoré (podstivý výrobca uviedol na štítku) a to 29V*56A= 1,6 kW --- toto odoberá zo siete. Takže žiadny Temelín riešiť nemusíte :-)
Od určité rychlosti se dost dobře nedá měřit rychlost měřením otáček kol, protože se takto měřená rychlost zvětšuje o prokluz mezi kolem a silnicí, což se právě dá zanedbat jen do určité rychlosti.
Tento sajrajt mi to připomnělo taky. Kouzelné na těch superkvalitních počítačových je to, že se při nějakých 60-80V prorazí a stane se z nich velice dobrý vodič. Dává to smysl, v PC taková napětí nejsou. Co nechápu je její použití pod šíny ve svářečce, proto jsem tu myšlenku zavrhla, nicméně fakt to tak vypadá.
@@NikiBretschneider Tá pasta nemá plniť elektroizolačnú úlohu , ale má vytvoriť dobrý kontakt na prenos tepla do chladiča. A áno, je elektricky vodivá, keďže ju okrem iného tvorí aj striebro...
@@janikkralik Tak v tomto případě opravdu né, ale já úplně nechápu proč zrovna tady má být dobrý přestup tepla. Nějak mi to to nesedne do konceptu. Jinak ty počítačové mi kdysi kdosi doporučil s tím, že to bude úžasné a nejlepší na světě, no já to použila v zesilovači a potom jsem se už jenom divila. A byla nemálo sprostá :3. Ono ne že by to bylo vodivé na nějakých jednotkách V, aby se toho teda člověk doměřil, to by asi bylo málo podlé.
Tu samou tlumivku mam doma :) Chystám se ji implantovat do své svářečky, jen není čas. :D Jinak je to tlumivka co používá Omicron v gamách. Mám pocit, že stojí okolo 375KČ. :)
Čau. Prosím Ťa vedel by si mi poradiť , akú jednoduchú , ale na druhej strane pouziteľnú zváračku by si mi doporučil ako pre úplného začiatočníka . Vďaka vopred.
To máš stejný, jako moje SDS Plus vrtačka z Aukra s Polskýma nápisema má na štítku 2000W :D To bych chtěl vidět :DDDD Svářečka by zasloužila reklamovat, že ukazuje špatně :)
Velmi špatné počty, pochybuji, že je na hořícím oblouku svářečky 30V. Tam je podle literatury 15-25V a to těch 300A může utáhnout. Navíc pochybuji, že by tam byl maximální proud při délce oblouku při napětí 25V. Přesné charakteristiky svářečky neznám, musel bych hledat. Samozřejmě, že je mi jasné, že měnič nemůže převádět proud na 300A při vstupu 230V/16A i kvůli efektivitě měniče, účinnosti a stabilitě zdroje atd. Závěrem si ale myslím, že třeba 250A by zvládnout mohla.
V prípade IGBT/ hociakých iných impulzných zváračiek je irelevantné porovnávať prúdy z 16A/230V zásuvky. Spínané polovodičové prvky vytvárajú výstupný prúd a napätie v impulznom chovaní. s efektívnymi hodnotami (to, čo ukazujú multimetre) sa to nedá porovnávať. Efektívne hodnoty sú omnoho menšie ako štítkové údaje na zváračke. Celkový výkon zváračky samozrejme nikdy nepresiahne 3,5 kW a je nezmysel porovnávať výstupný výkon zváračky cez štítkové údaje (330*65=21,5kW - čo je samozrejme somarina) Pri výpočte výkonu musíte použiť efektívne hodnoty, ktoré (podstivý výrobca uviedol na štítku) a to 29V*56A= 1,6 kW --- toto odoberá zo siete. Takže žiadny Temelín riešiť nemusíte :-)
Hezky názorně ukázáno a i pán co tu svářečku věnoval to takměř od něj údaje seděli cca o pár ampér ale to si myslím že bylo částečně ovlivněno tou tlumivkou. Jinak by to asik sedělo přesně :)
Ja to meral bez tlmivky normal klestakom od uniT. Samozrejme nejake skreslenie mozu urobit aj kable a neviem ci mal Killeroz pri teste stiahnuty hotstart a arcforce na nule.
Ono totiz kdyz na jednu zastrcku das polovinu udavaneho vykonu , tak tam primontuj jeste jednu zastrcku a je to, ne ?, zapojis do toho 2x 220 a jses na tech 330 amperech , jak proste co ? :-)
230V x 16A = 330A x ?V. Môžete si to veľmi ľahko vypočítať. Koľko voltov je potrebné na vytvorenie zváracieho oblúka, aby nezhasol ???? Ak to má 330A tak sa to môže použiť na bodovačku, nie na oblúkovú zváračku.
Kamarádovi přišel invertor z CN a v návodu je prý uvedená možnost připojení na 2f (1*400V). Chtěl po mě, abych mu to zapojil. Jsem zvědav, co uvidím, až se kouknu do střev. 😁
Mám uvnitř stejný typ měniče a nemá tu rázovou cívku, co s ním můžu dělat nebo jak jej mohu přizpůsobit z jiného zařízení nebo funguje bez toho, abych jej vzal? nebo pokud najdu podobný, který by měl psát mimo jiné ..... děkuji  Mám uvnitř stejný typ měniče a nemá tu rázovou cívku, co s ním můžu dělat nebo jak jej mohu přizpůsobit z jiného zařízení nebo funguje bez toho, abych jej vzal? nebo pokud najdu podobný, který by měl psát mimo jiné ..... děkuji
16 ampér a 230 voltů změní trafo na 20 voltů a zhruba 160 ampér , rozdíl jsou starty . Stačí znát funkci trafa , invertor jen zmenšuje trafo a přidává ovládací luxusem .
Nie som v tejto problematike odborník, ale viem aspoň toľko, že jednofázová zváračka 330A v žiadnom prípade dať nemôže. A keby to predajca na mňa skúšal, ako si hovoril ty, že by ju predo mnou zapol a ukázal by mi tých 330A ampérov na displeji, tak by sa to urobiť pred ďalším zákazníkom už neopovážil, pretože by som mu tú zváračku hodil do hlavy.
Na druhu stranu je to uplna skoda tych vymyslenych prudov, lebo ono by sa to predavalo aj keby tam boli realne hodnoty a dokonca to aj vari. Chapem ze je to pasca na neznaleho zakaznika ale znacne do oci bijuca pasca. Nevypinatelny hotstart je podla mna peklo, lebo s tym sa neda nic tenke zavarit, vsade bude sama diera. Ktovie ci si tomu dobremu zapalovaniu obluka nepomahaju iba tym hostartom, lebo keby tam nebol tak sa to proste nebude dat zapalit pri nizsich prudoch.
@@janponican5481 O akych 56A efektivnych tu hovoris? Ten merak meria efektivnu hodnotu a v podstate vplyvom absencie tlmivky na vystupe a frekvencnej zavislosti aj toho kliestoveho aj analogoveho meraku tam moze byt ten prud dokonca aj vyssi. Takze ak tam na displeji nastavi 200A a merak ukaze 100 tak to dava 100A efektivnych a je uplne jedno aky priebeh ten prud ma, lebo jeho tepelny ucinok je rovnaky. Je tam len rozdiel vo zvuku a spravani sa obluku.
@@martinleska4292 Áno, veď práve o tom hovorím, že sa jedná o efektívne hodnoty - takže keď má (podstivý) štítok uvedené sekundár 32V, 58 A, tak sú to efektívne hodnoty - teda príkon bude cca do 1,7 kVA. Takže keď tam na potenciometri nastaví 330A, tak je to čistý blud (možno nejaké maximálne špičky, pri neviem akom skreslenom priebehu). Ako je vidieť vo videu, chlapík nastaví "virtuálnych 100A" no efektívne hodnoty sú (pri zváraní) 25V a 54A (teda 1350VA) Efektívne hodnoty napätia a prúdu budú v každom prípade maximálne 32V a 58 A (pri maximálnom - krátkodobom zaťažení 29V a 75A - MAX. 2200 kVA).
@@janponican5481 Kde beries kVA na vystupe? Mas tam jednosmerne napatie a obluk sa chova ako odporova zataz, tam ti ziaden zdanlivy vykon nevznika. Vykon obluka je iba U*I. ak to chces dotiahnut do konca tak pri 120A a 30V na vystupe obluk hori 3600W tepla a svetla, prikon pri 90percentnej ucinnosti zdroja predstavuje 4000W a kedze tam je nejaky ucinnik cosFi 0,8 tak zdanlivy prikon bude 5000VA. Mechanizmus vzniku zdanliveho vykonu a ucinnika pri indukcnej(kapacitnej) zatazi a nelinearnej zatazi akym je impulzny zdroj s usmernovacom a filtracnym kondenzatorom na primare je uplne iny ale aj tak je mozne vycislit ucinnik.
@@martinleska4292 áno, asi som sa zle vyjadril, je samozrejmé, že priebehy sú jednosmerné (ani nechcem vidieť na osciloskope to zvlnenie). No vyjadril som sa jasne - ide o parametre na vstupe - to čo sa deje na výstupe ma - ako energetika nezaujíma. Zákon zachovania energie však stále platí - to znamená, že príkon na vstupe nikdy nepresiahne 230V 16A teda 3,6 kVA. Na výstupe sú parametre (efektívne hodnoty - áno, aj keď sa jedná o jednosmerné, nie je to čistý priebeh, tak efektívne hodnoty sú iné (také, čo nameral kliešťak) a nie tie čo nastaví na potenciometri - 300A z toho nikdy nedostane). Takže výstupné hodnoty sú v zmysle štítkových údajov 32V / 58A, resp. pri krátkodobom preťažení 29V / 75A.
Mohla to byt teplovodivá pasta na přenos tepla například která se používá v pc mezi chladičem a procesorem , vetšinou bývá ten chladič "zdarma" celo hliníkový bez měděného jádra , což by odpovidalo i konzistenci a barvě té pasty ve videu.
Nebo i pasta s práškovou mědí nebo hliníkem pro lepší přenos proudu. Dával by smysl šroub z mosazi nebo mědi. Na stovky ampér není spoj chladič-pasovina nic moc.
Neodpustil jsem si upozornit na jednu nepřesnost ve výkladu. Informace o nastavovaném proudu byla špatná. A to v případě, kdy se zkoušelo jak zapaluje. Jedná se o čase videa 16 minut a 10 vteřin. Nenastavilo se 50 A, ale polovina , takže další nastavení proudu bylo stále jen poloviční. Což samozřejmě svědčí o kvalitě zapalování oblouku.
Nic bych si z těch čísel nedělal. Dneska mi psal pán, že potřebuje štítek lednice kvůli el. instalaci. Odepsal jsem mu, že štítek je tak blbě, že nejde vyfotit, ale že tam přečtu 300W při 230V. Poslal to "borcovi co mu dělá elektriku" a ten odepsal, že potřebuje ten štítek, aby si přečetl kolik je to ampér kvůli jističi. Tak jestli tenhle "borec" dělá někomu elektriku, tak ho budou pojišťovny milovat...
Pane, ono nejde ani tak o to MAX proud ale o to kolik to dá na 100% zatížení. Ta hodnota 300A udává schopnost vnitřní trvanlivosti. Ano koupíte si svářečku co udává 180A max, ale na 100% pojede jen 45A. !!!!! Když si koupíte 300A svářečku do 220 V tak to znamená, NE ŽE budete mít sváření 300A ale že budete mít 200A na 100% Toto jste zapoměl povědět ve videu, to je výhoda svářeček s udávaným vysokým proudem. Se neočekává, že ten proud budete moct používat ale že ta sváračka má REZERVU a proto se nepřehřeje a nevypne.
Ja mam teraz tiež trojkombináciu a úplná pohoda. Na to, že ju vytiahnem možno 10x do roka na nejakú zákazku to úplne postačuje. Pre boha, veď za tu cenu sa mi okamžite splatí prvou zákazkou a každú ďalšiu čo vydrží už iba zarába. 2r záruka, buď dostaneš novú alebo prachy a ideš ďalej. Ak sa po 2r posere, tak čo? Veď už je 20x splatená.
tuhle mašinu musím mít vždyť má větší 100% zatěžovatel jak moje triodyna 60% :D :D a přitom váží tak 1/100 co triodyn xD 11:40 mě spíše už bolí břicho ze smíchu :D
@@StakrCZ tak to jsem teda jeste nevidel, ze nektere cinske lowcost stroje maji / mivaly kabely hlikovy nebo par vlasku medi to jo ale ze by zelezo pomedene to jsem jeste nevidel :-D
Jsem elektrikář a taky spravuju elektroniku.Máš plně pravdu.Jak vydím něco z CHINY,tak už mám divný pocit že je to kvalitou součástek aprovedení.A BEZPEČNOST?Katastrofa!!!!!
@@mb-technik4737 Jasně, ale někde se musí brát veličina, která řídí PWM a tam vidím nejschůdnější cestu pro úpravu. Až to budu mít na stole, tak napíšu jak jsem to vyřešil :-)). Jako bočník by klidně mohla být ta Al pásovina co prochází kolem trafa. Taky je ještě možné, že výrobce mohl udělat nějakou kulišárnu se zobrazováním údajů na displeji.
Já začínám mít podezření, že ty hodnoty jsou zkratové proudy, přičemž konstrukčně je to řešeno jako zdroj konstantního výkonu s proudovým i napěťovým omezením, kde se dodaný výkon nějakým způsobem tahá s proudovým omezením. Bylo by celkem zajímavé zarvat ji do tvrdého zkratu a změřit proud. Pak by totiž nebylo nereálných ani těch 300A. Při 16A a 230V se dá vzít ze sítě 3.6kW (s ideálním účiníkem), reálně se můžeme bavit o nějakých 2.5-3kW, i ten zdroj vypadá, že by 2.5kW dal, takže pokud tam při zkratu bude pod nějakých 8V (což bude), pak těch 300A není nereálných. Pokud mám v tomhle pravdu a jsou to zkratové proudy, potom při nastavení řekněme 100A (což je třetina z rozsahu, takže budu uvažovat nějakých 800W dodaného výkonu) a na tom oblouku bude řekněme nějakých 20V a budu uvažovat zdroj konstantního výkonu, potom tím půjde nějakých 40A a to zhruba odpovídá. Takže podle mého názoru jsou to zkratové proudy a jsou nějak proporcionální omezení výkonu. V této myšlence už je třeba problém v tom, že výkon chodí s čtvercem proudu, nikoliv lineárně, ale prostě viditelně jsou to dva nějak spřažené parametry a pokud neproměřím V-A charakteristiky při různých nastaveních, tak nezjistím jak. Ono reálně bude honička změřit i jenom zkratové proudy, protože anitstick.
CO PŘESNĚ znamenají ty udávané proudy u svářeček? (Ptám se, nevím to.) Zkratové proudy to viditelně nejsou, takže udávání zkratových proudů na tomto místě je typický čínský přístup čím víc pruhů tím víc Adidas, to je bez debaty, ale nemusí to být nutně postižitelné a nemusí to nakonec být ani špatný nápad. Jakým způsobem se vlastně ty proudy u těch svářeček udávají? Protože ty zdroje prostě mají nějaké zatěžovací charakteristiky kde ten proud cestuje s napětím, takže v jakém bodě té charakteristiky se to měří? Možná je na to nějaká norma, ale to číslo samo o sobě mi připadá nemálo zavádějící.
Ono to docela otevírá otázku co vlastně ta čísla znamenají, což by asi bylo vhodné někde vyčmuchat a případně vysvětlit.
Je tam na štítku 330A/32V
262A/29,3V
Zvarovaci obluk sa sprava podobne ako zenerka - ak hori tak je na nom nejakych 25-30V mierne zavisle podla prudu a ciastocne aj od materialu obalu elektrody a dlzky obluka ktoru ovlada obsluha vedenim elektrody. Obluk je nelinearna zataz. A ak zvaracka ma davat 100A tak ich ma davat prave pri horeni obluka teda 100A*27V. Vacsina invertorovych zvaraciek ma funkciu antistick, kedy pri detekcii nizsieho napatia na vystupe povedzme pod 10-15V? znacne znizi prud, lebo vtedy sa detekuje zlepenie elektrody s materialom. Po skrate na vystupe invertoru prud nerastie. Prud sa meria na sekundarnej strane narozdiel od beznych napatovych napajacich zdrojov, kde sa meria prud na primarnej strane. Pre zvaraci invertor sa lahko detekuju stavy naprazdno - napatie 50-90V, obluk hori - 25-30V a skrat = nieco do 10V. Ak opomenieme podivne javy pri zlom kontakte na kostre (hrdza alebo uvolneny spoj v obvode) alebo kratkodoby skrat pocas skrtania tak tam nic ine nemoze byt.
ďakujem za inšpirácie, tiež som kúpil Povermat 250 iba za 65 eur avšak ako docela skúsený zvárač nebol som schopný spraviť priemerný zvar taže nepoužitelná .na základe Vašich videii som zhotovil tlmivku,dokonca vošla aj do zváračky a teraz je funkčná.má však ešte jeden nedostatok 10A poistku vyhadzuje dosť často ,občas aj 16A poistku
Za tú cenu keď to vytlačí reálne tých 155A tak paráda. A čo tak si vydelím údaj na displeji dvomi a hotovo :)
akorat je otravny to furt zpameti delit 2 :-D
You could open it up and find the adjustment screw for the read out and turn the amps down to half the displays reading.
zdravim.Taky mam powermata 250 stari 2,5 roku .Z toho obdobi jak jsi uvedl video vylepseni z tlumivkou.Presnost udavanych a skutecnych amperu,bude kus od kusu.Nemam moznost zmereni .2,5 varim na + - 85 amperech,dle sily materialu.A pekne provarene .Kdy byla polovina tak nenatavim material.
A tlumivka.Taky jsem napsal na Omricon at mi zmeri tlumivku po vrchu .udelal jsem matrici z dreva a do vnitrku nevlezla.Pan koupil tlumivku,koupil elektro krabici a poskladal.Ja jsem cenu uz nevim presne kolem + - 500kc z postovnym neakceptoval.Na rady jak ji vyrobit bylo zdeleno diskuteru ze vlastne kazdy mamlas snad umi namotat trochu dratu.To se mi zdalo jako laikovi divne .Zabruslil jsem na svarforum z dotazem a pouzil jsem tvoje jmeno .To byl mazec .Teprve pozdeji jsem se dozvedel ze slovo Killeroz na svarforu je sproste slovo:-)
Tak jsem tedy namotal drat udelal krabici .Jedine jsem koupil koncovky na alliexpresu A jsem spokojen .Je to neskutecny rozdil.
Po tom, co jsem prošel tunu aliexpressu, tak vnitřnosti na tu cenu má hodně slušné. Některé mají jen jeden malý vstupní kondík a další ušetřené prachy. Pak je v recenzích často vidět nespokojenost kupujících, že výrobce dá fotky vnitřností, objednáte a dojde něco, co uvnitř vypadá úplně jinak a to levněji. Když je to značka powermat, alespoň člověk ví, co uvnitř dostane. Není to žádná kvalita, ale sváří to. Při testování oblouku to bylo v reálu na polovičním proudu, což nebylo nijak špatné. Pro tu cenovou kategorii je problém spíš jen to, že ten displej kecá. To by určitě ale mělo jít opravit relativně snadno. Nějaká na zničení (či půjčování) v této cenové kategorii by se hodila. Ještě uvidím, co vyleze z nového ideal praktik a možná půjdu do ní.
Ako okej, zvaracka zvara cca polovicnym prudom oproti tomu co ukazuje displej. Ale na slovenskych eshopocho stoji 110€ so samostmievackou, rukavicami aj uhlovym magnetom. A ak clovek dopredu pocita s tym ze to da max 160A co je dostacujuce na 3,5 elektrodu , tak to moze byt dobra kupa pre zaciatocnika nie?
Koupil jsem si cosi podobné s možností svařování trubičkovým drátem a svařuje to líp než ta z Lídlu. Stála jen 2000 Kč a na to na co jsem ji chtěl mi bohatě vyhovuje a to jsem za svou praxi ve fabrice rozmazlen froniuskami a Ewm.
Zase na druhou stranu pro kutila co si něco doma občas svaří to může být s menší úpravou dobrá mašinka. Teda pokud neodejde IGBT modul. Samozřejmě je to naaranžovaný trash. Dobrý jsou i recenze na heurece. :D
V práci používáme běžně jednotku čínského ampéru, to znamená 1 ČA=0,5 A
Třeba začlenit do jednotek SI! :D
Úplne bude stačiť, keď si na wikipédií prečítate rozdiel medzi "maximálnou" hodnotou (amplitúdou) a efektívnou hodnotou napätia a prúdu. Spínané elektroniky majú od efektívnych hodnôt (tie čo viete merať multimetrom) namíle ďaleko. Sú to prerušované prúdové impulzy z výkonovej polovodičovej elektroniky a na "milisekundové" prúdové špičky sú tam práve tie kondenzátory na DPS.
@@janponican5481 Takže svařování funguje maximálním (špičkovým) proudem a ne efektivním? Tak místo překopání jednotek SI rovnou celou fyziku..
@@janponican5481 Ty už jsi si to evidentně přečetl.
@@matysta11 Fyzika platí stále, zváranie prebieha podľa toho, ako je nastavený regulátor polovodičových súčiastok. Len výstupný prúd nie je jednosmerný - hladký (ako je tomu u transformátorových (ideálne tryodýnky) zváračiek, ale je impulzne prerušovaný. Efektívne hodnoty takéhoto priebehu sú výrazne nižšie, ako sú "obchodne" napísané na štítku maximálne hodnoty. U tejto zváračky (na rozdiel od mnoho iných ) výrobca aspoň po správnosti uviedol aj maximálne, aj efektívne hodnoty. Ide len o to, aby sa dosiahlo "nezhasnutie" oblúku pri čo najnižšom výkone.
Vysvětlil bych to asi tak: jako by si chtěl ject s felícií 300km/h asi jedině volným pádem 😉
....pomáha Gravitačný zákon, že ?
Ty hodnoty jsou chvilový proud při hot-startu nebo tzv. PMPO pět milisekund před ohněm :-D
Tohle je svářečka Chucka Norrise! Z jedné fáze si vezme tolik proudu, že je i Temelín rozpálený do běla. 🤣
Proč Alfa in, Omicron a pod. dají max 160 ampér? Protože nejsou tak dobrý :-)
V Temelíně zapískají klíňáky, když zapálíš oblouk 😀.
@@zivnymichal dlouho jsem se tak nezasmal obycejnemu vtipu🤣🤣🤣👍
☺Výrobce zapoměl na štítek napsat : Vše dělte 2☺☺
A sakra, doufám, že Věra nekouká na moje videa jak svařuju na dřevěné podlaze :D
@@Killeroz ☺☺ Vše sledujeme ☺☺
ten šedivej sajrajt je elektrovodná pasta. snižuje přechodovej odpor na spojích
To bude teplovodní pasta, používá se třeba na mikroprocesory
Palec hore za tento komentar je to pravda 4-5 velkymi problemami.
No, když k té svářečce přibalí i tu převodní tabulku je to docela fajn stroj, ni? ;)
Za ty prachy cca 2200,- je to zázrak :-D
To už radši Parkside elektrodu, což už není od věci přidat korunu a mít od nich MIGa.
@@matysta11 klient ma nejaku podobnu tomu parkside, co som kukal tak identicka konstrukcia, rozmiestnenie dielov aj potencionetra, a s touto powermatkou neznesie zrovnavanie. Darmo je tam (parkside) tlmivka, ked svojou konstrukciou a parametrami je uplne k hovnu. No a nema ani posraty antistick. Skusal som na tom tig a neda sa. Obluk zapalis ale ma to divny zvuk, nesyci to ale divne bzuci.
@@bp-synapse Zajímavý, Killeroz origo Parkside testoval a prý na to domácí lepení ok...
@@matysta11 sak aj toto je iba na take domace lepenie, ale ked porovnavam ako sa kutilovi nezvaracovi pracuje s tou parkside a s tymto powermatom, vyhrava powermat. Kutil nebude susit a zvarat s bazikami, pojde do rutiliek a tam je absencia tlmivky citit minimalne. Naopak, kutil odceni skor funkcie hotstartu a arcforce.
Ja som ju vtedy kupoval, lebo som mal zakazku na jedno kovane zabradlie a pre montaz v interieri nebolo mozne pouzit MigMag, ostaval teda iba Tig. Za cenu 85e mi bolo naozaj jedno ci vydrzi iba tuto jednu zakazku, pretoze sa okamzite zaplatila a este aj zarobila.
photos.app.goo.gl/wG1S7KHiYRXfMe7w7
To bude dajaky tekutý kov na zníženie prechodového odporu si myslim :)
Aj mňa to napadlo. Nech ju odmerá, či je vodivá a hneď vie načom je.
jojo,tam se to asi vypaluje...
Čo napríklad skúsiť recenziu Alfa In PERUN 200 MIG SYN PFC
Vyprdni se na soutěž dej ji dratěnce bude mít radost a vylepší si jí 😎
Tak te z ni tech 300 dokare vytahnout 🤣🤣🤣
Zdravím a pozdravuji. Navrhují krátký se stream a odhlasovat dar dratence. Žijte blaženě 😁
@@fankofanko9064 souhlasím. Skvělý napad.
Jsi u mě fakt borec že jsi ji dal " šílený drátěnce "👍👍👏👏😎
8:50 ziadne zlozite vysvetlovanie staci si dat 5 a 5 dokopy. Bezna zasuvka 230V * 16A => 3.68kW potom istic spadne. Tuto chlapci na stitku maju 32V * 330A => 10.65kW. To je takmer 3x viacej ako je realne mozne. Takze VELKY SPATNY :-D
Poučné videjko a zároveň i pobavilo:-). Akorát bych si v tom sklepení s dřevěnou podlahou udělal raději sklípek než svařovnu.
Ak si priplatíte, tak vám do nej domontujeme USB MP3 a MP4 prehrávač, aby sa využil potenciál displeja. :D
Podle mě je tam obyčejná barevná fólie podsvícená ledkama. By museli být blbí aby tam dávali grafickej displej.
@@krtekcyberpunker Displej nerieš. Sranda musí byť. :D
@@krtekcyberpunker Teda já nevím, ale folie podsvícená LED vychází dráž než grafický display.A to, že se tam jen rozsvěcují a zhasínají ikonky na konstantních místech je dané malou pamětí řídícího procesoru a tudíž jednoduchosti obslužného programu. Překvapilo by mne kdyby to grafický display nebyl.
Podle mě je to cínová pasta na pájení SMDček, nebo je to možná nějakej tekutej kov. :) Asi tím chtěli snížit přechoďák. Ta smršťovačka je tam kvůli pohlcení impulsního tepla, aby se nevyzařovalo do okolních součástek, hlavně do toho elektrolytu. Jinak nekoupil bych si to, ale vyhrát to chci. :D
Mám naprosto stejný názor, teda s tou koupí a výhrou. Mám svoji kitinu ale klukovi bych ji na začátky vyhrál rád👍
18:26 dle displeje hostart zapnutý byl. Proud byl nastaven na 50 A, po stisku je vidět dvě šipečky na první dvě ikonky, kde první je mma, druhá právě hotstart a na displeji se změní hodnota na 58. Při té nule už šipka vidět není, takže je asi na zakryté třetí ikonce, což je arcforce.
Já mám svářečku, která dá z jedné fáze (16 jistič) na sekundáru přes 1000A uhodneš jakou?
Na 3V možná
@@neviempriezvisko6705 ano, přesně tak
Zdravím vás pozerám vaše videa a chcel by som poradiť nejakú malú dobrú zváračku lacnu na príležitostne zváranie 2,5 elektroda…
Pekna vybava super hodne vyrobkuuu😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀
To je ako s autobateriami tiez asi nebudu hodinu davat 400A, ale dokazu ten prud dat otazka je len na kolko mikrosekund. 😀
Proud od 20 do 330 A, umožňuje svařování elektrodou o průměru 1,6 až 4 mm. Hmotnost svářečky včetně kabelů je pouze 3,6 kg, díky čemuž je velmi praktická a snadno přenositelná. Má také nosný popruh, který usnadňuje práci ve výškách.
Svařování s 1,6 mm elektrodou je možné na pojistky C16A. Provoz při maximálním proudu 300A vyžaduje ochranu nejméně 20A.
Technické parametry:
Napětí: 230V / 50Hz
Max. napětí naprázdno: 65V
Regulační rozsah svářecích proudů: 20-330A
Elektrody průměru: 1,6 - 4.0mm (pouze rutilové)
Toto jsem okopíroval z prodejního letáku.........
Ono je otázka jak oni ten proud měří pokud budou brát v úvahu například milisekundové pulsy pak to může být pravda jen by to mohli k tomu jaksi napsat že ten puls je krátký :) Tak jak tak by tam měli i k těm maximálním proudům měli deklarovat ty jmenovité ustálené jež zajímají spotřebitele daleko více protože to jsou právě ty proudy co to reálně umí ! Obecně při cca 20V - 25V na výstupu se jmenovité proudy na výstupu pohybují mezi 130-185 A protože 16A zásuvka dává 3680 W což při reálném dodržení zákona o zachování energie odpovídá , protože nemůžete na výstupu dodat více energie než dostáváte na vstupu !
elektrotechnické vzdělání nemám, ale tohle je jasný asi skoro každýmu kdo měl v ruce někdy něco co má společného s elektrikou :-D, já mám 190A svářečku, a už u toho pochybuji že ta svářečka to využije,.
už máš ten svařečak když dělaš ze svařečkama?
Ahoj můžu se zeptat na svátečku Stamos
Ahoj, super video. Mám dotaz. Dala by se nějak jednoduše upravit? Myslím aby šla štelovat cca 10-30V a cca 10-25A ? (Nechci s tím svářet). Díky moc.
Ani 200A nie je reálnych. Viac ako skutočných a reálnych 140-150 amperov zo žiadnej jednofázovky na 230V nevytrieskaš. Pri 16 amper odberu zo siete fyzika nepustí. A aj keď budete istiť silnejším, aj ten najvýkonnejší jednofázový iweld tam má max odber 26 Ampér.
Sice vůbec nechápu ty věci okolo nějakých ampér, ale recenze super :)
Ahoj, mám podobnou svářečku a chtěl bych se zeptat. Dneska jsem chtěl svářet, zapnul jsem ji a po zapnutí se ozvala menší ranka a cítil jsem spálenou součástku, svářečka dál běžela a byla zaplá, tak jsem ji vypnul. Co s tím? Díky
Nejsem si jistý, ale myslím si že to bude asi teplovodivá pasta
ja si myslim skor elektrvodiva pasta azaroven aj teplo
Jak na druhou stranu 155A svářečka za 2300kč je podle mě slušné...
to rozhodne jeste kdyz nechaji uvnitr dost mista na dodani tlumivky tak je to primo idealni. Osobne jsem pouzival trafo s usmernovacem a asi 60 kilovou tlumivku z WTU315 asi a pro svarovani bazickyma el. v dilne naprostej luxus (akorat je to imobilni reseni :)), aktualne mam gamu 160, celkem fajn i bez tlumivky s bazema, asi nejakou pidi tlumivku ma inside, zkusim nekdy zapojit nejakou vetsi jestli to bude lepe horet.
To si piště, že za ty peníze jde!!!
Me se zda ze jses zaujatej :-)
zdravím vás chcem sa vás opýtať na CO2 powermat synegri 230 s . oplatí sa to kúpiť???
Tá by bola dobrá na štartovanie traktora v zime.
Napětí x proud = Výkon → 230V x 16A = 3680W což je teoretický max výkon co dostanete ze zásuvky. takže fakt hodně zhruba, aby jste měli 200A proud, museli by jste mít max napětí 18,4V (18,4V x 200A = 3680W) Nevím, kolik tak bývá napětí při svařování, ale pochybuji že to bude s MMA 11V (aby to mohlo být 330A) a to jsou tam ještě ztráty v té svářečce a bambilion dalších věcí. Nebo se pletu??
330A při 32V to by tam teklo skoro 46A z 230V zásuvky, takže jednofáz na 63A jištění, no masakrální
V prípade IGBT/ hociakých iných impulzných zváračiek je irelevantné porovnávať prúdy z 16A/230V zásuvky. Spínané polovodičové prvky vytvárajú výstupný prúd a napätie v impulznom chovaní. s efektívnymi hodnotami (to, čo ukazujú multimetre) sa to nedá porovnávať. Efektívne hodnoty sú omnoho menšie ako štítkové údaje na zváračke. Celkový výkon zváračky samozrejme nikdy nepresiahne 3,5 kW a je nezmysel porovnávať výstupný výkon zváračky cez štítkové údaje (330*65=21,5kW - čo je samozrejme somarina) Pri výpočte výkonu musíte použiť efektívne hodnoty, ktoré (podstivý výrobca uviedol na štítku) a to 29V*56A= 1,6 kW --- toto odoberá zo siete. Takže žiadny Temelín riešiť nemusíte :-)
Zlata moja transformatorova padesatileta svarecka :D
Tak je, ja mám WTU 250 a tá sa sa výkonom a zaťažovateľom nedá zrovnať so žiadnym invertorom. Ibaže tá váha a rozmery :-(
To mi připomíná tachometry u Šáde,který byli poháněný Bowdenem kde někomu to ukázalo že jel 160 ,ale realita byla jiná 😀
Od určité rychlosti se dost dobře nedá měřit rychlost měřením otáček kol, protože se takto měřená rychlost zvětšuje o prokluz mezi kolem a silnicí, což se právě dá zanedbat jen do určité rychlosti.
Ta matlanina vypadá jak teplovodivá pasta co se dává třeba na PC procesor než se na to hodí chladič.
Tento sajrajt mi to připomnělo taky. Kouzelné na těch superkvalitních počítačových je to, že se při nějakých 60-80V prorazí a stane se z nich velice dobrý vodič. Dává to smysl, v PC taková napětí nejsou. Co nechápu je její použití pod šíny ve svářečce, proto jsem tu myšlenku zavrhla, nicméně fakt to tak vypadá.
@@NikiBretschneider Tá pasta nemá plniť elektroizolačnú úlohu , ale má vytvoriť dobrý kontakt na prenos tepla do chladiča. A áno, je elektricky vodivá, keďže ju okrem iného tvorí aj striebro...
@@janikkralik Tak v tomto případě opravdu né, ale já úplně nechápu proč zrovna tady má být dobrý přestup tepla. Nějak mi to to nesedne do konceptu. Jinak ty počítačové mi kdysi kdosi doporučil s tím, že to bude úžasné a nejlepší na světě, no já to použila v zesilovači a potom jsem se už jenom divila. A byla nemálo sprostá :3. Ono ne že by to bylo vodivé na nějakých jednotkách V, aby se toho teda člověk doměřil, to by asi bylo málo podlé.
Tlimivka do každé rodiny!
Tu samou tlumivku mam doma :) Chystám se ji implantovat do své svářečky, jen není čas. :D Jinak je to tlumivka co používá Omicron v gamách. Mám pocit, že stojí okolo 375KČ. :)
ahoj vies poradit kde sa da kupit alebo rovno link prosim ta??? dakujem
Čau. Prosím Ťa vedel by si mi poradiť , akú jednoduchú , ale na druhej strane pouziteľnú zváračku by si mi doporučil ako pre úplného začiatočníka . Vďaka vopred.
Ten ultra display polkne ten zbytek proudu takže je na výstupu polovic
😂😂😂
Vtip není na místě. Je berná!
To máš stejný, jako moje SDS Plus vrtačka z Aukra s Polskýma nápisema má na štítku 2000W :D To bych chtěl vidět :DDDD Svářečka by zasloužila reklamovat, že ukazuje špatně :)
240V x 16A = 3840W jedna fáza. 3840W/30V = 128Amper sekundár. účinnosť 90% 0,9x128A=115Amper :D
Velmi špatné počty, pochybuji, že je na hořícím oblouku svářečky 30V. Tam je podle literatury 15-25V a to těch 300A může utáhnout. Navíc pochybuji, že by tam byl maximální proud při délce oblouku při napětí 25V. Přesné charakteristiky svářečky neznám, musel bych hledat. Samozřejmě, že je mi jasné, že měnič nemůže převádět proud na 300A při vstupu 230V/16A i kvůli efektivitě měniče, účinnosti a stabilitě zdroje atd. Závěrem si ale myslím, že třeba 250A by zvládnout mohla.
@@karelventil2647 suhlasim s vasim komentarom
V prípade IGBT/ hociakých iných impulzných zváračiek je irelevantné porovnávať prúdy z 16A/230V zásuvky. Spínané polovodičové prvky vytvárajú výstupný prúd a napätie v impulznom chovaní. s efektívnymi hodnotami (to, čo ukazujú multimetre) sa to nedá porovnávať. Efektívne hodnoty sú omnoho menšie ako štítkové údaje na zváračke. Celkový výkon zváračky samozrejme nikdy nepresiahne 3,5 kW a je nezmysel porovnávať výstupný výkon zváračky cez štítkové údaje (330*65=21,5kW - čo je samozrejme somarina) Pri výpočte výkonu musíte použiť efektívne hodnoty, ktoré (podstivý výrobca uviedol na štítku) a to 29V*56A= 1,6 kW --- toto odoberá zo siete. Takže žiadny Temelín riešiť nemusíte :-)
Hezky názorně ukázáno a i pán co tu svářečku věnoval to takměř od něj údaje seděli cca o pár ampér ale to si myslím že bylo částečně ovlivněno tou tlumivkou. Jinak by to asik sedělo přesně :)
Ja to meral bez tlmivky normal klestakom od uniT. Samozrejme nejake skreslenie mozu urobit aj kable a neviem ci mal Killeroz pri teste stiahnuty hotstart a arcforce na nule.
Dobry test 💪
Je krásna chtěl bych jít do soutěže. Děkuji
a jde to změřit? :-P to je exaktní ne? :-)
Ono totiz kdyz na jednu zastrcku das polovinu udavaneho vykonu , tak tam primontuj jeste jednu zastrcku a je to, ne ?, zapojis do toho 2x 220 a jses na tech 330 amperech , jak proste co ? :-)
Tož pěkné to máš.
Tlumivka vypadá na Omicron do invertorů Gama nebo Kühtreiber do KITinů.
Je to 40uh pre gamu. Stala nejakych 16e
@@bp-synapse u nás necelých 14€ pro koncové zákazníky.
eshop.omc.cz/38050-transformatory-/34250-tlumivka-vystupni-tlv001-gama-/
Jako vždy,supr věcné video.Dííky!
230V x 16A = 330A x ?V. Môžete si to veľmi ľahko vypočítať. Koľko voltov je potrebné na vytvorenie zváracieho oblúka, aby nezhasol ???? Ak to má 330A tak sa to môže použiť na bodovačku, nie na oblúkovú zváračku.
Pekná žltá :)
Je to pasta, která převádí teplo. Používá se také například na příložné termostaty na trubky topení
Kamarádovi přišel invertor z CN a v návodu je prý uvedená možnost připojení na 2f (1*400V). Chtěl po mě, abych mu to zapojil. Jsem zvědav, co uvidím, až se kouknu do střev. 😁
And?
Mám uvnitř stejný typ měniče a nemá tu rázovou cívku, co s ním můžu dělat nebo jak jej mohu přizpůsobit z jiného zařízení nebo funguje bez toho, abych jej vzal? nebo pokud najdu podobný, který by měl psát mimo jiné ..... děkuji

Mám uvnitř stejný typ měniče a nemá tu rázovou cívku, co s ním můžu dělat nebo jak jej mohu přizpůsobit z jiného zařízení nebo funguje bez toho, abych jej vzal? nebo pokud najdu podobný, který by měl psát mimo jiné ..... děkuji
Ta pasta na pasnici a chladiči je pravdepodobne na zmensenie prechodaku a zlepsenie vodivosti
pokud je to z číny, bude to s největší pravděpodobností nutela :D
Dobře, když tam místo 330 napíšou 155, bude vše v pořádku, je to dobrá svářečka ?
Samo že je. Již tři elyty značí, že je OK!
16 ampér a 230 voltů změní trafo na 20 voltů a zhruba 160 ampér , rozdíl jsou starty . Stačí znát funkci trafa , invertor jen zmenšuje trafo a přidává ovládací luxusem .
Chci jít s dobou, prosím test Aku svářečky!
Kouknem se na to 😀
Nie som v tejto problematike odborník, ale viem aspoň toľko, že jednofázová zváračka 330A v žiadnom prípade dať nemôže.
A keby to predajca na mňa skúšal, ako si hovoril ty, že by ju predo mnou zapol a ukázal by mi tých 330A ampérov na displeji,
tak by sa to urobiť pred ďalším zákazníkom už neopovážil, pretože by som mu tú zváračku hodil do hlavy.
Na druhu stranu je to uplna skoda tych vymyslenych prudov, lebo ono by sa to predavalo aj keby tam boli realne hodnoty a dokonca to aj vari. Chapem ze je to pasca na neznaleho zakaznika ale znacne do oci bijuca pasca. Nevypinatelny hotstart je podla mna peklo, lebo s tym sa neda nic tenke zavarit, vsade bude sama diera. Ktovie ci si tomu dobremu zapalovaniu obluka nepomahaju iba tym hostartom, lebo keby tam nebol tak sa to proste nebude dat zapalit pri nizsich prudoch.
To je vodivá pasta kuli přenosu el. hliník na hliník ,mosaz nebo měd
We are a company from Latvia! Where we can find wholesale dealers???
Už ste videli čínsky meter? Tak si predstavte, že toto je zváračka s čínskými ampérmi.
Není ten displej v mílích za den ?
🤔🤔🤔
tak tuto sutaz vynechavam ale sledovat ju budem pozdravujem
I tech 200A je pěkné, to moje stařičká triodyna, která váží přesně 70x víc, dává "jen" 600A...
Triodyna však dáva "podstivých" 600A tu je 200A "impulzných" ktorých efektívna hodnota je na úrovni 56A pri 29V
@@janponican5481 O akych 56A efektivnych tu hovoris? Ten merak meria efektivnu hodnotu a v podstate vplyvom absencie tlmivky na vystupe a frekvencnej zavislosti aj toho kliestoveho aj analogoveho meraku tam moze byt ten prud dokonca aj vyssi. Takze ak tam na displeji nastavi 200A a merak ukaze 100 tak to dava 100A efektivnych a je uplne jedno aky priebeh ten prud ma, lebo jeho tepelny ucinok je rovnaky. Je tam len rozdiel vo zvuku a spravani sa obluku.
@@martinleska4292 Áno, veď práve o tom hovorím, že sa jedná o efektívne hodnoty - takže keď má (podstivý) štítok uvedené sekundár 32V, 58 A, tak sú to efektívne hodnoty - teda príkon bude cca do 1,7 kVA. Takže keď tam na potenciometri nastaví 330A, tak je to čistý blud (možno nejaké maximálne špičky, pri neviem akom skreslenom priebehu). Ako je vidieť vo videu, chlapík nastaví "virtuálnych 100A" no efektívne hodnoty sú (pri zváraní) 25V a 54A (teda 1350VA) Efektívne hodnoty napätia a prúdu budú v každom prípade maximálne 32V a 58 A (pri maximálnom - krátkodobom zaťažení 29V a 75A - MAX. 2200 kVA).
@@janponican5481 Kde beries kVA na vystupe? Mas tam jednosmerne napatie a obluk sa chova ako odporova zataz, tam ti ziaden zdanlivy vykon nevznika. Vykon obluka je iba U*I. ak to chces dotiahnut do konca tak pri 120A a 30V na vystupe obluk hori 3600W tepla a svetla, prikon pri 90percentnej ucinnosti zdroja predstavuje 4000W a kedze tam je nejaky ucinnik cosFi 0,8 tak zdanlivy prikon bude 5000VA. Mechanizmus vzniku zdanliveho vykonu a ucinnika pri indukcnej(kapacitnej) zatazi a nelinearnej zatazi akym je impulzny zdroj s usmernovacom a filtracnym kondenzatorom na primare je uplne iny ale aj tak je mozne vycislit ucinnik.
@@martinleska4292 áno, asi som sa zle vyjadril, je samozrejmé, že priebehy sú jednosmerné (ani nechcem vidieť na osciloskope to zvlnenie). No vyjadril som sa jasne - ide o parametre na vstupe - to čo sa deje na výstupe ma - ako energetika nezaujíma. Zákon zachovania energie však stále platí - to znamená, že príkon na vstupe nikdy nepresiahne 230V 16A teda 3,6 kVA. Na výstupe sú parametre (efektívne hodnoty - áno, aj keď sa jedná o jednosmerné, nie je to čistý priebeh, tak efektívne hodnoty sú iné (také, čo nameral kliešťak) a nie tie čo nastaví na potenciometri - 300A z toho nikdy nedostane). Takže výstupné hodnoty sú v zmysle štítkových údajov 32V / 58A, resp. pri krátkodobom preťažení 29V / 75A.
je to čeština?
je zařízení zapojeno do běžné domácí zásuvky?
(Je mi líto, pokud je jazyk špatný nebo je v něm mnoho chyb. používám překladač)
V jiném jazyce jsem nic nenašel, tak doufám, že mi tu alespoň někdo pomůže.
yes 220/230V 16A EU
@@Killeroz thx
koupím jen kvuli tomu display a nahraju tam windows 10 😎
Mohla to byt teplovodivá pasta na přenos tepla například která se používá v pc mezi chladičem a procesorem , vetšinou bývá ten chladič "zdarma" celo hliníkový bez měděného jádra , což by odpovidalo i konzistenci a barvě té pasty ve videu.
Nebo i pasta s práškovou mědí nebo hliníkem pro lepší přenos proudu. Dával by smysl šroub z mosazi nebo mědi. Na stovky ampér není spoj chladič-pasovina nic moc.
Neodpustil jsem si upozornit na jednu nepřesnost ve výkladu. Informace o nastavovaném proudu byla špatná. A to v případě, kdy se zkoušelo jak zapaluje. Jedná se o čase videa 16 minut a 10 vteřin. Nenastavilo se 50 A, ale polovina , takže další nastavení proudu bylo stále jen poloviční. Což samozřejmě svědčí o kvalitě zapalování oblouku.
Supravodiva pasta?? mozna??
Nic bych si z těch čísel nedělal. Dneska mi psal pán, že potřebuje štítek lednice kvůli el. instalaci. Odepsal jsem mu, že štítek je tak blbě, že nejde vyfotit, ale že tam přečtu 300W při 230V. Poslal to "borcovi co mu dělá elektriku" a ten odepsal, že potřebuje ten štítek, aby si přečetl kolik je to ampér kvůli jističi. Tak jestli tenhle "borec" dělá někomu elektriku, tak ho budou pojišťovny milovat...
Pane, ono nejde ani tak o to MAX proud ale o to kolik to dá na 100% zatížení.
Ta hodnota 300A udává schopnost vnitřní trvanlivosti.
Ano koupíte si svářečku co udává 180A max, ale na 100% pojede jen 45A. !!!!!
Když si koupíte 300A svářečku do 220 V tak to znamená, NE ŽE budete mít sváření 300A ale že budete mít 200A na 100%
Toto jste zapoměl povědět ve videu, to je výhoda svářeček s udávaným vysokým proudem. Se neočekává, že ten proud budete moct používat ale že ta sváračka má REZERVU a proto se nepřehřeje a nevypne.
To bych chtěl kalibrovat
co tam dělá ta teplovodivá pasta??nechápu účel??
teplovodivá pasta na chladiče ?
nam synergika od te firmy a spokojenost za ty prachy
Ja mam teraz tiež trojkombináciu a úplná pohoda. Na to, že ju vytiahnem možno 10x do roka na nejakú zákazku to úplne postačuje. Pre boha, veď za tu cenu sa mi okamžite splatí prvou zákazkou a každú ďalšiu čo vydrží už iba zarába. 2r záruka, buď dostaneš novú alebo prachy a ideš ďalej. Ak sa po 2r posere, tak čo? Veď už je 20x splatená.
16A * 230V = 3680W --> 80% --> 2944W --> 330A/8.9V - Mozna mas jen tenky draty :-DD
Ako sa zapojit do sutaze .
Zdravym jak se muzu zapojit do souteze?
Až bude souťezni video, staci po neho napsat komentář s tim co ve videu rekne
Mistr donátor měl obdarovat spíš Českou obchodní inspekci ;)
tuhle mašinu musím mít vždyť má větší 100% zatěžovatel jak moje triodyna 60% :D :D a přitom váží tak 1/100 co triodyn xD 11:40 mě spíše už bolí břicho ze smíchu :D
to rozhodne u techto svarecek jsou tezsi kabely nez vlastni svarecka :)
@@jirkas229 to proto že je to většinou poměděná ocel :D
@@StakrCZ tak to jsem teda jeste nevidel, ze nektere cinske lowcost stroje maji / mivaly kabely hlikovy nebo par vlasku medi to jo ale ze by zelezo pomedene to jsem jeste nevidel :-D
Jsem elektrikář a taky spravuju elektroniku.Máš plně pravdu.Jak vydím něco z CHINY,tak už mám divný pocit že je to kvalitou součástek aprovedení.A BEZPEČNOST?Katastrofa!!!!!
A co dneska neni z ciny, neni cina jako cina
Taky bych řekl že to bude vodivá pasta.
Když ji vysoutěžím, udělám něco s měřením proudu na bočníku a budu mít hodnoty svařovacího proudu +/- odpovídající skutečnosti.
Jop, teoreticky, otázka znie či tam bočník nájdeš.. :D Ale súhlasím s tebou.. :)
@@mb-technik4737 Jasně, ale někde se musí brát veličina, která řídí PWM a tam vidím nejschůdnější cestu pro úpravu. Až to budu mít na stole, tak napíšu jak jsem to vyřešil :-)). Jako bočník by klidně mohla být ta Al pásovina co prochází kolem trafa. Taky je ještě možné, že výrobce mohl udělat nějakou kulišárnu se zobrazováním údajů na displeji.
Neklamali bolo to tam ale len na pol sekundy 100A.
U těchhle svářeček se svařuje trojkou roxorem 😁
Na 330A klidně i šestkou :DDDD