Świetna reklama... Unitry! Znowu bardzo pozytywnie zaskakuje, osobiście bardzo mi podchodzi takie granie mid-bassem (maselkiem:) Sam mam klipsche i w tym porównaniu słychać, że brakuje średnicy - konstrukcja dwudrożna ma swoje limity. Bardzo dobra robota z tymi porównaniami, jeśli mogę coś zasugerować: 1. Przydałby się mikrofon(y) binauralny - nie są to tanie rzeczy ale wtedy bylibyście bezkonkurencyjni w polskim yt. 2. W porównaniu warto dodać też oryginalny utwór - nie nagrany przez głośniki, wtedy ma się dobre odniesienie jak to powinno brzmieć. Tak trzymać! Ps. Tonsile w tym porównaniu brzmią jak głośnik BT za kilkanaście złotych :/
Świetnie, że mamy polskie marki, Unitra i Diora jak najbardziej dają radę, jestem pod wrazeniem, że tak powiem linii produkcyjnej Diory, gdzie pracują ludzie niektórzy nawet z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem jak i Unitry nowej, gdzie młodzi polscy wizjonerzy, inżynierowie maja pole do popisu i niektore patenty naprawdę zaskakują. Oby te marki wypłynęły na szerokie wody
Tonsil strasznie blado wypada przy pozostałej konkurencji... Kibicuje Diorze i Unitrze z całego serca ❤ Co do Pylona to już odniósł duży sukces, a jak dalej bedzie tak parł do przodu to odniesie gigantyczny! Pozdrowienia dla ekipy Akustyka, super robota jak zawsze 🤗
Moje graja takim błękitem nad zieleniejącymi sie wokoło trawami , kiedy wiatr muska delikatnie zdzbla i w oddali łamiąca się wierzba uzupełnia to ,swoim wysublimowanym ,aczkolwiek nienachalnym basem....
@@kozlowy3 To jednak Mickiewicz był lepszy 😄 "A gdzieniegdzie ton twardszy jak grzmot - to strzelanie. Tu przerwał, lecz róg trzymał; wszystkim się zdawało, Że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało".
Ścięcie pod kątem przednich krawędzi obudowy to zabieg nie tylko stylistyczny, bardzo ważne jest też to, że podobnie jak ich zaoblenie tak i ścięcie zmniejsza zjawisko dyfrakcji dźwięku na krawędziach frontu obudowy, które to zjawisko ma negatywny wpływ na brzmienie kolumn więc jego minimalizowanie, chociażby przez takie ścięcie, ma wpływ na poprawę brzmienia kolumn.
Maciej zrób kiedyś test kolumn, przy odsłuchu odznacz je tylko numerem niepokazując kolumn, niech każdy oceni w komentarzu, a np za tydzień pokażesz jakie kolumny grały pod danym numerem. wtedy byłoby super obiektywnie.
@@AkustykaSklep Pomysł dobry, ale na żywo. Miałem okazję coś takiego zrobić. Oczy byście przecierali ze zdumienia, a może i ze śmiechu jak audiofile którzy ,,słyszą złote kable'' i posiadają sprzęty za kilkadziesiąt tysięcy gubili się w ocenach.
@@dyziomarzyciel7702 No to jest moje marzenie ,taki test . Za miesiąc ide na targi AXPONA w Chicago , pewnie jak co roku , trafie na tych wspaniałych znawców dźwięku.. Ostatnio zbeształem za odsłuch McIntosh w połączeniu z B&W seria 800 . Gosc się zachwycał ,a ja ze u mnie w domu to lepiej gra w zestawie za 2500$ ,a nie za 300.000$ . Ktos kto ustawiał tam barwę i głośniki ... tragedia. Ale oni wiedza lepiej. Ludzie siedzacy obok mnie tez nie byli zadowoleni.
Powtórzę się ,panele to mega pomysł,bravo Diora. Miałem wierzę Diory w tamtych czasach,szuflada itd.wtedy to było coś. Diora brzmieniowo z tego odsłuchu najlepsza,teraz na topie 3 way. Pozdrawiam
To mnie zaskoczyliscie!😮 Porównanie na wypasie😁 szkoda tylko, że nie na moją kieszeń 😢 w moim odczuciu zwyciężyły diory, drugie miejsce unitra, trzecie Pylon, czwarte klipsch i na szarym końcu tonsil. Myślę, że odsłuch na TH-cam faworyzuje zamknięte konstrukcje. Być moze na żywo Pylon albo Klipsch byłyby wyżej, a w diorze i Unitrze brakowałoby mi nizszych częstotliwości. Chyba muszę się w końcu do Was wybrać i przekonać się na co zbierać kasę 😅
Dzięki za opinię i oczywiście zapraszamy do nas na odsłuch! Czy faworyzuje? Konstrukcje zamknięte mają bardzo dużo zalet i wszystko zależy kto ma jakie preferencje 😉
Moje pierwsze duże podłogowe kolumny w dawnych czasach to była Diora ZgB-80-8-903 a z Tonsila Samba 250... Te co prezentujesz Diora Chors 7 wizualnie piękne :)
Odsłuch to kwestia całkowicie subiektywna. W tym odsłuchu lekko wygrywa diora, ale korekcja dźwięku może wiele zmienić. I na koniec zdecydują komponenty, konstrukcja, przestrzeń do zagospodarowania itp, że o preferencjach nie wspomnę. Tak naprawdę te filmiki o tym, jakie to takie kolumny są dobre lub nie na YT nie mają sensu w sensie odsłuchowym. Dobrze, że tu choć o tym wspominają.
Styczność ze starą diorą? Kolumny flagowe diora saturn, do dziś stoją u mojej mamy w domu, czekają na wymiane średnich,posypała się pianka. Dla mnie teraz Klipsch the best.
Słucham na zestawie Cambridge Audio Azur 851A z kolumnami STX Electrino 250 i najbardziej mi się podoba odsłuch z kolumn Unitra ZGZ-801, nagranie oddało dynamiczny i mięsisty bas. 2 miejsce Diora Chors 7 grają od nich bardziej środkiem niż dołem, 3 dałbym Klipsch RF-7 :) Ps. mógłbyś przetestować w tym pomieszczeniu moje kolumny Electrino 250 i inne od STX Atom 400 żeby mieć porównanie? :D
Czytam te opinie i widzę jedno: jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził! Drugie co słyszę: i Diora i Unitra bez kompleksów wobec Klipscha, który faktycznie okazuje się efekciarski, ZBYT efekciarski na moje uszy. Jasperki rażą mnie brakiem środka i przez to stają się niczytelne. Omegom brakuje wszystkiego... Od tak wielkich kolumn spodziewałem się konkretnego kopnięcia, którego nie ma!
Jak zawsze bardzo ciekawy odcinek 👍 Brzmieniowo - wiadomo nic nie zastąpi odsłuchu na żywo - chyba jednak te Diory najlepiej wypadły 😉 Czy Diorze uda się przebić z kolumnami za 28k 🤔 Ciekawe ... ale wydaje mi się że to będzie trudne (mogę się mylić oczywiście).
@@AkustykaSklep zaraz za Diorą ale sam bym ich nie wziął z uwagi na design. Tu też UNITRA pierwsza potem Diora. Swoją drogą fajny pomysł mieli z tymi wymiennymi frontami.
w tych Diora Chors 7 koszt wszystkich przetworników to 4700zł (500 za wysokotonowe, 1600 za średniotonowe i 2600 za niskotonowe) reszta to koszt obudowy i zwrotnic (zwrotnice liczmy 1000zł, a obudowy nawet profesionalna firma zrobi za max 1500-2000zł) wychodzi niecałe 8000zł - reszta (20 000zł ) to zysk producenta :P - takie są fakty
Tak samo możemy podliczyć koszty każdego producenta. Dodatkowo Diora liczy się na rynku producentów obudów więc policzyłbym je troche drożej w ich wykonaniu no bo "za markę sie płaci"😉
Proces technologiczny obudów w Diorze jest złożony i czasochłonny - więc to kosztuje więcej niż przyjąłeś. Zapomniałeś o R & D, a także o pracownikach, którzy wykonują wszystkie prace związane ze złożeniem kolumny. A koszty transportu? Inne koszty stałe... Nie kupiłbłbym żadnej z tych kolumny, ale jakbym miał dostac w prezencie to wybieram Pylona, chociaż preferuje inne przetworniki.
Hmm, przygotowanie formatek pod cnc, wycięcie, sklejenie obudowy 2dni, fornirowanie, przygotowanie do malowania 2dni, malowanie polerowanien1 dzień, montaż, zwrotnicy, montaż kolumny, pomiary testowe 2 dni. Czyli dobry tydzień pracy. Myślę, że spokojnie firma wyceni na 4 do 5k netto.
Świetny materiał, być może Diora Chors 7 jest tak zestrojona, ponieważ ma trafić w audiofilskie gusta gdzie średnica jest bardzo ważna. Nigdy bym się nie spodziewał, że tak wyraźne będą różnice w tak niedoskonałym przecież przekazie jak youtube. Jakbyście mogli (dla laików) dawać podpisy przy porównaniach z nazwą kolumn (nie tylko sinusoida).
Mam Diorę ZgC-100-8-903 i do dziś jej używam, po wymianie pianek. Pewnie dlatego, że napędza je Diora WS-504. Dlatego dam jej szansę i poczekam aż wypuszczą elektronikę. Więc na Unitrę się już nie rzucę. A co do Tonsila - już głośniki STX sprawiają wrażenie z innej półki. GDN 20/40 w moich kolumnach to membrana z okładki od zeszytu, GDN-22 coś tam STX - twardy papier. Wiem, bo i te mam, chociaz od lat leżą w pudełku. W drogie Tonsile nie uwierzę. Jadą na wspomnieniach z PRL i sprzedaży częsci zamiennych.
Z materiału jak dla mnie Unitra bezapelacyjnie najlepiej brzmiący głośnik tego porównania. Następnie Klipsch i później może Diora. Kolejny to Pylon (przereklamowane kolumny) a na końcu Tonsil. Generalnie najbardziej zawiodłem się na Jasper. Czytałem o nich same ochy i achy a tu dźwięk jak by głośniki grały w zamkniętym tapczanie.
po Youtubowym odsłuchu najbardziej mi sie podobała Unitra , Mój osobity Ranking , 1 Unitra , 2 Diora, 3 Pylon , 4 Tonsil - strasznie sie zawiodłem grają koszmarnie , Klipscha postanowiłem nie oceniać bo sam mam R-800f to 4x tansze kolumny, RF 7 moim zdaniem zbyt odstają charakterystyką i stylem grania od pozostałych by byc z nimi porównywane.
Nie pamiętam ale jako młody chłopak byłem zafascynowany pierwszymi HiFi urządzeniami chyba to była Limuzyna i Głośniki trzydrożne b.duże ale nie pamiętam jaki był ich symbol. Byłem bardzo dumny i cieszyłem się z ich posiadania i dobrego dźwięku. Gdyby ktoś mnie zapytał za ile można kupić dobre głośniki żeby być z ich dźwięku zadowolonym to mógłbym tylko mówić o sobie a nie o tym co powinno być dobre dla innych. Znam większość dobrych uznanych kolumn głośnikowych i ja byłbym już zadowolony kupując starą parę kolumn za 90 do 200 Euro. Same Głośniki w pomieszczeniu które nie nadaje się do słuchania muzyki nic nie wskórają, szkoda kasy !!
Posiadałem kiedyś DIORĘ ZgC 100-8-903 były też obudową zamkniętą na przetwornikach Tonsila! Jak kupiłem koledzy się śmiali bo moda była na ALTUSY!!! Ale to już historia. Test jak test kwestia poglądowa bez odsłuchu NIKT nie będzie wiedział co i jak! Nie miej jednak Diora ma dobry debiut. Po komentarzach widzę że większość lubi dżwięk który mało ma z naturalnością wspólnego a raczej z podbitymi skrajami pasm wysokich i niskich co jest straszne!! no ale jeśli są nabywcy.....ktoś produkować będzie.
Bardzo dobry odsłuch Diora Chors 7. Moim zdaniem na żywo muszą robić wrażenie. Porównywalne z innymi dobrymi kolumnami, do tego można wybrać efektowny front kolumn. Fajny sprzęt, szkoda, że mnie nie stać.
Różnica jest taka: Dali, Sonus, nawet Klipsh mają własne opracowania konsytrukcyjne, Diora buduje tylko skrzynki, resztę pożycza. Jak z rowerami, rama od Cannondaile a osprzęt i tak albo Shimano albo Sram
Wiele firm tak działa np. sprowadza kontenery z częściami z chin składa i nakleja naklejkę że wyprodukowane w Polsce Prawda jest taka że jesteśmy krajem rolników wszystkie firmy które coś znaczyły kiedyś zostały wykupione Wedel ,Polski Bus, Techland ,Pudliszki,Berlinki, Żubrówka,Soplica ,Zelmer itd...
Wiedząc ze Qts niskotonowych z SB w tej serii jest wyższe niż w papierach, zamknięta buda to dobry pomysł. Nie są te 20to centymetrowe głośniki jakimś fenomenem jeśli chodzi o szybkość i naturalność, więc zamknięta obudowa w przeciętnym pokoju będzie brzmiała bardziej naturalnie. Brzmienie pewnie przejrzyste, ale trochę zalątuje metalową membraną serii CAC i tak jedna z lepszych dostępnych aluminiowych. Pylon - lubię the głośniki Scana w rozmiarze 15cm - graja pełniej, ciepłej, bardziej naturalnie, ale nie mają tej detalicznosci i hmm, przejrzystości (chyba dobre okreslenie) 'ceramiców' czy NAC z SB. Ale nie lubię brzmienia w Pylonach, tak jakby znikły wyższe średnie, no i coś w okolicy gdzie zwrotnica łączy pasma woofera Revelatora i wysokotowego HDSa. Hmmm, ciężki orzech do zgryzienia co postawiłbym w pokoju bo z nagrania YT to zbyt wiele nie wywnioskuje oprócz barwy prezentowanych zestawów.
No niestety revelatory nie grzeszą detalami, dlatego powinny grać z bardzo nisko schodzącą kopułką, wtedy sie jakoś zbilansuje. Bo co z tego że na papierze ciągną bardzo wysoko jak się nie nadają na granie powyżej 1.5-1-8khz. Za to mają bardzo fajne średnie niskie tony, pełne, czego zdecydowanie brakuje ceramicznym. Mnie dziwi jedno, że producenci zamiast do przeciętnego woofera dać bardzo dobry tweeter to robią odwrotnie.. szukają oszczędności tam gdzie nie powinni, a później jest jak jest.
Ciekawi mnie z jakim sprzętem one grały, mam stare Tonsile, które napędza Ampli Nakamichi i potrafią zagrać naprawdę dobrze z różnymi rodzajami muzyki.
Dzięki za prezentacje (choć wiadomo że to nie to co odsłuch na żywo, ale daje jakieś wyobrażenie) bo fatalnym błędem jest prezentacja sprzętu na swoim kanale, opowiadanie o nim przez ileś tam czasu i finalnie nawet nie włączenie go. A są tacy ,,specjaliści'' na yt i to nie tylko z naszego podwórka. Natomiast co do cen, to szczerze mówiąc wszystkie te kolumny (łącznie z Klipsch) są wykręcone do granic absurdu i nie powinny przekraczać 10 000 zł . Odsłuchałem w życiu wiele sprzętów, nie będę ich tu wymieniał. W mojej ocenie prawie cały rynek audiofilski jest cenowo mocno podpompowany. Wynika to z tego że czasem naprawdę nie wielki niuans brzmieniowy, różni cenowo kolumny za 2-3 tys . zł od tych co są za te 20-30 tys. I ja po latach słuchania zastanawiam się nad tym czy warto za ten niuans aż tyle zapłacić.
"nie wielki niuans brzmieniowy, różni cenowo kolumny za 2-3 tys . zł od tych co są za te 20-30 tys." - faktycznie musiałeś duuużo słuchać, większą bzdurę będzie ciężko znaleźć w internecie. Aaaa, chyba że wzmacniacz to była jakaś chińska ałuna za 500 zł :)
@@Najlepsze-gry Uważasz że kolumny o dziesięć razy wiekszej wartości, zagrają dziesięć razy lepiej ? Na takich właśnie wiele firm zarabia dobrą kasę. Po latach słuchania, (może poodwiedzania trochę targów sprzętu) dojdziesz do pewnych wniosków, a tymczasem ......... oczywiście trzymaj się swoich mądrości. A do tematu o jakichś chińskich wzmacniaczach trzeba było dołożyć jeszcze coś o Altusach, to byłaby standardowa wypowiedź charakteryzująca cię jako fachowca.
Akurat przejść cenowe z 2k na 20k to kolosalna różnica. Za 2k czy nawet 4k to sie nie da nawet porzadnej obudowy zrobic. Pamietaj o pozamaterialowych kosztach wytworzenia, transportu czy marży sprzedawcy. Faktycznie potem przejście z 20k na 50k może już nie być tak znaczące, choć też będzie. Przy 50k za parę to można już sięgać po topowe komponenty i wyrafinowane rozwiązania. Mało osób orientuje się ale dzisiaj największe ograniczenia są w obudowach. One generalnie psują rozpraszanie fali akustycznej. W kwocie 50k to można już mocno poszaleć z geometria obudowy, co przełoży się na ogólną jakoś dźwięku.
@@Bucefal76 "Mało osób orientuje się ale dzisiaj największe ograniczenia są w obudowach" - nie, najwieksze to akustyka naszym pomieszczeń odsłuchowych.
Posłuchaj Pylon Jasper 25 , kolumny polskieh firmy Equlibrium, Reference De Capo seria beryl, czy niektóre modele Audio Physic , Xavian ...i wiele innych w nawet niższej cenie i minie trochę ekstaza Diorą . Ale co kto woli ...może i Diory są lepsze od tych powyżej ...kto wie ????
Odsłuch na słuchawkach. Dla mnie Diora jedynie była lepsza od Tonsila. Po odsłuchu z YT, patrzę na cenę i pytam się za co? Ale nie ma jak odsłuchać na żywo.
Mam małe pytanko?Jaka jest różnica między RP 8000 FII a RF 7 III?Czy różnica dźwięku jest adekwatna do różnicy w cenie? Pozdrawiam. P.S.:Świetny kanał👍
Mam RP8000 powiem ze bass jest mocniejszy na RF7 jak słuchałem 3 lata temu. Jeżeli o brzmienie są zbliżone, wysokie tony są łagodniejsze na 8000 kontra RF7ii. Ja swoje pędzę jako front stage Denonem AVR4400X domowe kino plus muzyka i jestem bardzo zadowony. Oczywiście subwoofery, Atmos, tyl, I centralka to wszystko Klipsch.
Pragnę upomnieć prowadzącego, żeby przestał mylić konstrukcję bass-reflex z konstrukcją otwartą bo są to dwa bardzo mocno różniące się typy konstrukcji.
@@AkustykaSklep Otóż nie, konstrukcja otwarta to taka, w której głośnik nie pracuje z rezonansem żadnej obudowy a jedynie z własnym rezonansem. Konstrukcje otwarte to najczęściej dipole chociaż zdarzają się również takie gdzie są dodatkowe ściany boczne służące wydłużeniu dystansu jaki dźwięku musi przebyć między przednią a tylną stroną membrany zmniejszając w ten sposób częstotliwość, przy której dochodzi do tzw. zwarcia akustycznego czyli zjawiska kiedy dźwięki emitowane przez front i tył głośnika wzajemnie się znoszą, w dipolach z kolei odpowiednio szerokimi frontami uzyskuje się podobny efekt chociaż całą ideą dipoli jest to, żeby do zwarcia akustycznego dochodziło ale tylko w przypadku dźwięku promieniowanego na boki. Konstrukcje dipolowe grają z charakterystyką ósemkową znacząco zmniejszając problem z odbiciami dźwięku od ścian bocznych i praktycznie całkowicie eliminując problem dyfrakcji na krawędzi obudowy, o którym pisałem w innym komentarzu. Co do samych obudów bass-reflex to pracują one z rezonansem układu rezonansowego tworzonego przez objętość obudowy i rezonans portu bass-reflex więc absolutnie nie mogą być nazywane konstrukcjami otwartymi, podobnie z resztą obudowy z membraną bierną nie mogą być nazywane zamkniętymi bo obudowy zamknięte to takie gdzie głośnik pracuje z rezonansem poduszki powietrznej wewnątrz obudowy a w przypadku obudów z membraną bierną mamy do czynienia z układem analogicznym do tego w obudowach bass-reflex z tym, że rezonans portu bass-reflex zastąpiony jest rezonansem membrany biernej.
Diora ZGB 140 - 8 - 907 połączone ze starym wzmakiem Technicsa robiły takie łbubu dubu że dzisiaj mam -10db na każdym uchu. Dzisiaj nie mógłbym tego słuchać xD Ale za młodu był szał na wiosce. Fajny materiał. Przypominają się trochę stare czasy ;)
Jak testy porównawcze były nagrywane ? Mikrofon dynamik czy pojemnościowa? Czy była jakaś korekcja tonalna żeby podbić jakość nowej Diory? Prosili byśmy jako słuchacze o jakieś informacje dotyczące metodyki nagrania itp chyba że to chamska reklama
O kurczaki, segment premium! Fajne te Diory - myślę, że różnica pomiędzy Unitrą i Diorą to już zależy od indywidualnych preferencji słuchacza, bo oba zestawy grają dobrze! Mi chyba jednak Unitra podchodzi nieco bardziej. O Tonsilach się nie wypowiadam, bo to jakiś nieśmieszny żart producenta...
W konfrontacjach Diora vs Unitra ogromne znaczenie będzie miała zastosowana elektronika oraz oczywiście preferencje słuchacza. Myślę, że cieplejsze wzmacniacze bardziej by się polubiły z Unitrą, a te chłodniejsze, jaśniejsze z Diorą :) Pozdrawiam.
Małe pytanie, jakim wzmacniaczem napędzacie te kolumny? Chyba test gdzie napędza się kolumnę 100 w a później tym samym o mocy nominalnej 500w ma się nijak do możliwości oddania dźwięku.
Właśnie słucham sobie materiału na starych Diorach ZgC 120-8-903 które bardzo sobie cenię 🙂 Jestem ciekawy jak by wypadły w odsłuchu z tymi z materiału lub tańszymi propozycjami 😃
Moja ocena:UNITRA i DIORA na bardzo zblizonym poziomie -delikatnie na korzyść Unitry (grają bardziej srodkowym pasmem choć potrafią zejśc basem ) , następnie KLIPSCH ( energia i basik ale gubi troszke środek pasma) , potem PYLON ( ciemniej ,jakby zza koca) a TONSILpowinien sie zając robieniem zabawek dla dzieci a nie kolumnami -masakra (plasko i beznadziejnie).
Patrząc na te wszystkie udziwnienia i nie tylko polskich producentów mam tylko jedno pytanie do inżynierów konstruktorów. Kto was uczył teorii rozchodzenia się fali dzwiekowej w przestrzenia otwartej i zamkniętej. 90% kolumn od tych za 1 tyś do tych za 100 tyś przeczy tym zjawiskom. Ale może te konstrukcje są dla takich u których lakier na tych kolumnach jest wazniejszy od zjawiska rozprzestrzeniania sie fal, w zasadzie kazdych fal, a w tym przypadku dzwiekowych. koniec i pozdrawiam miłego słuchania.
Z tego co wiem to konstruktorzy z Diory nie tyle się uczyli co sami uczą bo wykładają na Politechnice Wrocławskiej. I z tego co widziałem pomiary wskazują, że wykonali dobrą robotę.
Panowie, według mnie ceny tych kolumn są z kosmosu, czy to Tonsil, Diora czy Pylon. Słuchałem kiedyś tych Jasperow i jak dla mnie był to poziom grania Dynaudio x32, które używane kosztowały wówczas 2500 zł… także tego. Nie wiem za co te 20-30k. Rozumiem takie firmy jak Dynaudio, Spendor czy Harbeth ale tutaj diy pełną parą, a kasa jak za złoto. W niezależnych testach te kolumny Unitry wypadają blado na tle zagranicznej konkurencji w podobnej cenie.
Przy takiej cenie (nie mała) za zestaw powinne być maskownice na każdy głośnik z osobna jako opcja. Wtedy miałoby to sens z doborem też koloru frontu kolumny.
20 tys za kolumny ? Hmmm...No jak dobre słuchawki kosztują od 800zł ...to cena wydaje się być uzasadniona tylko czy w Polsce są klienci na... takie ceny...
Najważniejsze dla mnie jest to że polskie marki wychodzą na rynek światowy i mamy być z czego dumni a odsłuch przez TH-cam to żaden odsłuch Zresztą jak powiedział prowadzący a na dodatek każdy z nas inaczej słyszy nie ma ideału
Fajnie, że nasze marki, na które kiedyś gdy byłem smarkaczem nie było mnie stać 🤭, teraz wracają. Prawie jak w "Nikosiu" polskie smakuje lepiej. Słyszałem że kiedyś nasz kierowca pojechał TIRem Volvo do ruskich. Rusek poprosił go żeby dał się przejechać, przejechał się. Nasz go pyta, no i jak? No fajnie, fajnie ale nasze kamazy lepsze 🤗 z tym, że nasze produkty są naprawdę wysokiej klasy.
Mam pytanie , czemu służy głośny klik podczas przechodzenia na inną kolumnę w części odsłuchowej? Wystarczy skaczący equalizer pod kolumną, Akustyka nie powielaj tego błędu w następnym materiale.
Wolę jak coś gra bardziej z pazurem w stylu Klipsch-a, choć dla mnie ciut brakło średnicy. Prawie 15 lat wstecz wybrałem Magnat Quantum 709 ( na starcie kosztowały 10k). Miałem w sumie z 15 par kolumn, od 3 do 15 tys. 2005-2009 . W magnatach się zakochałem. Nawet mam po 2 zapasowe głośniki w przypadku awarii . Potrafią zagrać cicho jak i poczuć się jak na koncercie. 300 RMS i 500 w piku 125cm i 40 kg. Odsłuchałem na słuchawkach i najbliżej moim upodobaniom odpowiadają klipsche. Jak się jednak delektować to tylko na słuchawkach . Jakby miał porównać ten zestaw testowy do moich słuchawek to tak to widzę Klipsch- Bayerdynamic t1v.2, Pylony - Hifiman 400i, Diora- Bayerdynamic DT150, Unitra - AGK702, Tonsile hm nie wiem do czego porównać. chyba do tych za parę zł, które się popsuły, a nazwy nie pamiętam.
Klipsch zdecydowanie najlepiej, ale pylon z tym basem to buczando. Reszta stawki pomijam milczeniem 😂 Ja gram od wielu lat na heresy 3 ,to wogole inna opowieść 😅 fakt takiego buczącego basu nie mają. To co usłyszeliśmy na tym porównaniu trudno nazwać basem 😂
@@piotrcr8151Stary, nie trafione porównanie. Heresy zjadają wszystkie te pierdziawki na śniadanie . Ale to jest inny przedział cenowy. Model 4 kosztuje grubo ponad 3 tys. Ojro
Unitra i klipsh dla mnie najlepiej wypadły na tle reszta alw to kwestia upodobania dzwieku I do testu oczywiście kolumny powinny być podpięte do tego samego wzmaka/amplitunera ale to tak z doświadczenia nie działa każda kolumna zagra inaczej pod różnymi wzmakami . A co do tonsila to jednak zagraja po odpowiednim dobraniu wzmaka/ampli
Bardzo zachęcają do pozostawienia komentarza więc choć nigdy tego nie robię tu dałem się namówić... Postanowiłem sprawdzić jak jeden z utworów (Ride Baby Ride) prezentowanych podczas testu zabrzmi na moim zestawie streamowany bezpośrednio, uwaga! z kanału TH-cam (nie cd ani tym bardziej Winyl). Muszę przyznać iż dźwięk zaprezentowane w materiale testowym nawet nie powinien być porównywany z czymkolwiek z czystej przyzwoitości. Nie ma on nic wspólnego z rzeczywistym brzmieniem nagranego utworu, krótko mówiąc po odsluchaniu materiału z kanału firmy Akustyka nie kupiłbym żadnej pary prezentowanych kolumn a nie wydaje mi się aby były gorsze od moich Unitra Tonsil ZG 686😅 które zresztą bardzo kocham. Jednym słowem przestrzegam wszystkich miłośników kanału Akustyka (sam nim jestem) aby testy dźwięku choć są fajnie zmontowane brać z ogromnym przymrużeniem oka😉 Pozdrawiam ekipę Akustyka i proszę mi nie mieć za złe że odważyłem się napisać komentarz.☺️
Dzięki za test. Może dobór utworów, albo realizacja nagrania niezbyt, ale żadne z tych kolumn nie brzmią wystarczająco dobrze. Tak to odbieram: Diora - Najlepsza góra i środek. Bas niestety odstaje. Jest zbyt rozlazły. Nie będzie ładnego, szczegółowego kontrabasu. Unitra - niezły balans tonalny, ale dźwięk nienaturalny, podbarwiony, zbyt ostry. Pylon - Dużo dołu, niemal zupełny brak środka i nawet dobra góra tego nie poprawia (grają jak spod koca). Klipsh - Brak środka, góra ostra i nienaturalna, ilość basu jak w remizie (dla półgłuchych do discopolo). Tonsil - jak małe samochodowe radyjko, gra środkiem, podbarwionym dźwiękiem (zdecydowanie najgorsze)
Wg mnie Unitra tu brzmi najlepiej. Warto tez wspomnieć ze kolumny zamknięte beda lepiej sprawdzać się bliżej ścian niż kolumny z tylnym bass reflexem. Przy swobodnym ustawianiu te z bass reflex powinny brzmieć lepiej
Bardzo fajnie że polskie firmy robią nowe produkty i starają się nie robić tandety ale zgadzam się z przedmówcami, że cenowo muszą być bardziej konkurencyjne. Lubię spore konstrukcje brawo, każdy ma wybór ale klipsh gra lepiej. Jeden przedmówca zwrócił uwagę na zwrotnicę może tam lepsze podzespoły w tej cenie powinny się znaleźć.
Unitra wygrywa. Naturalny ciepły dźwiek z basem. Wyglad ma piekny ,ponadczasowa klasyka pasujaca do wszystkiego. Diora nr 2 ,Klipsh ostatnie miejsce. Meczący metaliczny dźwiek i wyglad pasujacy do remizy.
witam pasjonatów proszę o pomoc co sądzicie o kolumnach JBL E90 , mogę je zakupić po okazyjnej cenie ale nie mogę odsłuchać a tak na marginesie Unitra/pylon/diora/klipsch/tonsil
A jaka to okazyjna cena? 200zł? Kolumny potrafia zrobic troche łomotu, średnie i wysokie kaszana jakościowa. Idealne kolumny na magazyn do przygrywania w pracy miedzy innymi hałasami. O ile za 200zł, bo 500zł bym nie dał
Fajne te odsłuchy i przełączanie :)
Dzięki wielkie za dobre słowo! Jest przy trochę roboty, ale najważniejsze, że wam się podoba 🤗
Świetna reklama... Unitry! Znowu bardzo pozytywnie zaskakuje, osobiście bardzo mi podchodzi takie granie mid-bassem (maselkiem:) Sam mam klipsche i w tym porównaniu słychać, że brakuje średnicy - konstrukcja dwudrożna ma swoje limity.
Bardzo dobra robota z tymi porównaniami, jeśli mogę coś zasugerować:
1. Przydałby się mikrofon(y) binauralny - nie są to tanie rzeczy ale wtedy bylibyście bezkonkurencyjni w polskim yt.
2. W porównaniu warto dodać też oryginalny utwór - nie nagrany przez głośniki, wtedy ma się dobre odniesienie jak to powinno brzmieć.
Tak trzymać!
Ps. Tonsile w tym porównaniu brzmią jak głośnik BT za kilkanaście złotych :/
Też jestem zaskoczony, tragedia.
Średnicy to brakuje Jasperom, to jest po prostu porażka ten model. Widać zastosowanie dobrych głośników to nie wszystko....
Dzięki za sugestię! Weźmiemy to na pewno pod uwagę, co do Tonsila.... pozwolę sobie przemilczeć temat 😉
Świetnie, że mamy polskie marki, Unitra i Diora jak najbardziej dają radę, jestem pod wrazeniem, że tak powiem linii produkcyjnej Diory, gdzie pracują ludzie niektórzy nawet z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem jak i Unitry nowej, gdzie młodzi polscy wizjonerzy, inżynierowie maja pole do popisu i niektore patenty naprawdę zaskakują. Oby te marki wypłynęły na szerokie wody
Również trzymamy kciuki z naszych producentów. Mimo, że konkurencja jest olbrzymia to jak się okazuje - dają radę :)
Tonsil strasznie blado wypada przy pozostałej konkurencji... Kibicuje Diorze i Unitrze z całego serca ❤ Co do Pylona to już odniósł duży sukces, a jak dalej bedzie tak parł do przodu to odniesie gigantyczny! Pozdrowienia dla ekipy Akustyka, super robota jak zawsze 🤗
Dzięki za pozdrowienia i za komentarz! Trzeba wspierać polskie marki, szczególnie jeżeli są konkurencyjne na rynku!
zawsze bawi mnie jak ktoś słowami opisuje brzmienie kolumn :-)
Cieszę się że masz usmiech na twarzy
Moje graja takim błękitem nad zieleniejącymi sie wokoło trawami , kiedy wiatr muska delikatnie zdzbla i w oddali łamiąca się wierzba uzupełnia to ,swoim wysublimowanym ,aczkolwiek nienachalnym basem....
@@kozlowy3 To jednak Mickiewicz był lepszy 😄 "A gdzieniegdzie ton twardszy jak grzmot - to strzelanie. Tu przerwał, lecz róg trzymał; wszystkim się zdawało, Że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało".
@@wazreba5859 Masz racje ,ale ja tu o glosnikach ,a ty o rogu ??? 😂
A co ma powiedzieć humanista, jak on nie wie jak działa spłuczka w kiblu . A na oscyloskop mówi telewizor .
Przez to co można było usłyszeć przez YT to Klipsch RF-7 III chyba wypadł najlepiej
Ścięcie pod kątem przednich krawędzi obudowy to zabieg nie tylko stylistyczny, bardzo ważne jest też to, że podobnie jak ich zaoblenie tak i ścięcie zmniejsza zjawisko dyfrakcji dźwięku na krawędziach frontu obudowy, które to zjawisko ma negatywny wpływ na brzmienie kolumn więc jego minimalizowanie, chociażby przez takie ścięcie, ma wpływ na poprawę brzmienia kolumn.
Człowiek uczy się całe życie! Dzięki za cenną uwagę 🧡
Ekstermum to obudowy kuliste jak w b&w
Unitra moim zdaniem najlepsza
Jak dla mnie numer 1 to Klipsch RF-7 II i numer 2 to Unitra i numer 3 to Pylon.
Pozdrowiam
Maciej zrób kiedyś test kolumn, przy odsłuchu odznacz je tylko numerem niepokazując kolumn, niech każdy oceni w komentarzu, a np za tydzień pokażesz jakie kolumny grały pod danym numerem. wtedy byłoby super obiektywnie.
ale niby jak, test kolumn przez youtube? 🤣
Bardzo fajny pomysł, a co myślicie, żeby Was do nas zaprosić na testy w ciemno? I później nagrać wasze reakcje? 🤗
@@AkustykaSklep Pomysł dobry, ale na żywo. Miałem okazję coś takiego zrobić. Oczy byście przecierali ze zdumienia, a może i ze śmiechu jak audiofile którzy ,,słyszą złote kable'' i posiadają sprzęty za kilkadziesiąt tysięcy gubili się w ocenach.
@@dyziomarzyciel7702 No to jest moje marzenie ,taki test .
Za miesiąc ide na targi AXPONA w Chicago , pewnie jak co roku , trafie na tych wspaniałych znawców dźwięku..
Ostatnio zbeształem za odsłuch McIntosh w połączeniu z B&W seria 800 . Gosc się zachwycał ,a ja ze u mnie w domu to lepiej gra w zestawie za 2500$ ,a nie za 300.000$ .
Ktos kto ustawiał tam barwę i głośniki ... tragedia.
Ale oni wiedza lepiej.
Ludzie siedzacy obok mnie tez nie byli zadowoleni.
Powtórzę się ,panele to mega pomysł,bravo Diora.
Miałem wierzę Diory w tamtych czasach,szuflada itd.wtedy to było coś.
Diora brzmieniowo z tego odsłuchu najlepsza,teraz na topie 3 way.
Pozdrawiam
Jak się szuflada nie zepsuła to było Coś🤣
Dokładnie, brzmieniowo jest super, a patentu z zamiennymi panelami nie powstydziłby się Adam Słodowy! 😀 Serio Genialny pomysł!
Robisz robote to juz ktorys film pod rzad od was super opowiedziane i przrtestowane jak ma byc ,sub juz byl👍
To mnie zaskoczyliscie!😮 Porównanie na wypasie😁 szkoda tylko, że nie na moją kieszeń 😢 w moim odczuciu zwyciężyły diory, drugie miejsce unitra, trzecie Pylon, czwarte klipsch i na szarym końcu tonsil. Myślę, że odsłuch na TH-cam faworyzuje zamknięte konstrukcje. Być moze na żywo Pylon albo Klipsch byłyby wyżej, a w diorze i Unitrze brakowałoby mi nizszych częstotliwości. Chyba muszę się w końcu do Was wybrać i przekonać się na co zbierać kasę 😅
Dzięki za opinię i oczywiście zapraszamy do nas na odsłuch! Czy faworyzuje? Konstrukcje zamknięte mają bardzo dużo zalet i wszystko zależy kto ma jakie preferencje 😉
Moje pierwsze duże podłogowe kolumny w dawnych czasach to była Diora ZgB-80-8-903 a z Tonsila Samba 250... Te co prezentujesz Diora Chors 7 wizualnie piękne :)
Tak na żywo wyglądają pięknie! Chociaż dla mnie bardziej podchodzi frontowy panel Dark Walnut piano 🤗
Odsłuch to kwestia całkowicie subiektywna. W tym odsłuchu lekko wygrywa diora, ale korekcja dźwięku może wiele zmienić. I na koniec zdecydują komponenty, konstrukcja, przestrzeń do zagospodarowania itp, że o preferencjach nie wspomnę. Tak naprawdę te filmiki o tym, jakie to takie kolumny są dobre lub nie na YT nie mają sensu w sensie odsłuchowym. Dobrze, że tu choć o tym wspominają.
Styczność ze starą diorą? Kolumny flagowe diora saturn, do dziś stoją u mojej mamy w domu, czekają na wymiane średnich,posypała się pianka. Dla mnie teraz Klipsch the best.
Brawo za ten material. Odwaliliscie zajebisty kawal roboty. Swietna jakosc.
Sam mam diora zgc 100 dostałem w opłakanym stanie wszystko sam regenerowałem nawet obudowy na czarny fortepian malowałem dźwięk rewelacja😇🥰🥰
Świetny odcinek ❤❤❤
Komplementy zawsze mile widziane 🧡
Słucham na zestawie Cambridge Audio Azur 851A z kolumnami STX Electrino 250 i najbardziej mi się podoba odsłuch z kolumn Unitra ZGZ-801, nagranie oddało dynamiczny i mięsisty bas. 2 miejsce Diora Chors 7 grają od nich bardziej środkiem niż dołem, 3 dałbym Klipsch RF-7 :) Ps. mógłbyś przetestować w tym pomieszczeniu moje kolumny Electrino 250 i inne od STX Atom 400 żeby mieć porównanie? :D
Czytam te opinie i widzę jedno: jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził!
Drugie co słyszę: i Diora i Unitra bez kompleksów wobec Klipscha, który faktycznie okazuje się efekciarski, ZBYT efekciarski na moje uszy. Jasperki rażą mnie brakiem środka i przez to stają się niczytelne. Omegom brakuje wszystkiego... Od tak wielkich kolumn spodziewałem się konkretnego kopnięcia, którego nie ma!
Jak zawsze bardzo ciekawy odcinek 👍 Brzmieniowo - wiadomo nic nie zastąpi odsłuchu na żywo - chyba jednak te Diory najlepiej wypadły 😉 Czy Diorze uda się przebić z kolumnami za 28k 🤔 Ciekawe ... ale wydaje mi się że to będzie trudne (mogę się mylić oczywiście).
Jak bym miał wybierać na podstawie odsłuchu z YT to zdecydowanie Unitra, potem Pylon i Diora bardzo podobnie. Tonsila mogło by nie być wcale...
A co myślisz o Klipschu?
@@AkustykaSklep zaraz za Diorą ale sam bym ich nie wziął z uwagi na design. Tu też UNITRA pierwsza potem Diora. Swoją drogą fajny pomysł mieli z tymi wymiennymi frontami.
w tych Diora Chors 7 koszt wszystkich przetworników to 4700zł (500 za wysokotonowe, 1600 za średniotonowe i 2600 za niskotonowe) reszta to koszt obudowy i zwrotnic (zwrotnice liczmy 1000zł, a obudowy nawet profesionalna firma zrobi za max 1500-2000zł) wychodzi niecałe 8000zł - reszta (20 000zł ) to zysk producenta :P - takie są fakty
Chciałeś pewnie powiedzieć nie marża producenta a dystrybutora. Najwiecej zarabia salon w którym to stoi. Producenci nie pracują na takich marżach.
Tak samo możemy podliczyć koszty każdego producenta. Dodatkowo Diora liczy się na rynku producentów obudów więc policzyłbym je troche drożej w ich wykonaniu no bo "za markę sie płaci"😉
Proces technologiczny obudów w Diorze jest złożony i czasochłonny - więc to kosztuje więcej niż przyjąłeś. Zapomniałeś o R & D, a także o pracownikach, którzy wykonują wszystkie prace związane ze złożeniem kolumny. A koszty transportu? Inne koszty stałe...
Nie kupiłbłbym żadnej z tych kolumny, ale jakbym miał dostac w prezencie to wybieram Pylona, chociaż preferuje inne przetworniki.
Hmm, przygotowanie formatek pod cnc, wycięcie, sklejenie obudowy 2dni, fornirowanie, przygotowanie do malowania 2dni, malowanie polerowanien1 dzień, montaż, zwrotnicy, montaż kolumny, pomiary testowe 2 dni. Czyli dobry tydzień pracy. Myślę, że spokojnie firma wyceni na 4 do 5k netto.
to mamy razem z głośnikami 8700 netto - dużo sie nie pomyliłem :)@@Bucefal76
Świetny materiał, być może Diora Chors 7 jest tak zestrojona, ponieważ ma trafić w audiofilskie gusta gdzie średnica jest bardzo ważna. Nigdy bym się nie spodziewał, że tak wyraźne będą różnice w tak niedoskonałym przecież przekazie jak youtube. Jakbyście mogli (dla laików) dawać podpisy przy porównaniach z nazwą kolumn (nie tylko sinusoida).
Mam Diorę ZgC-100-8-903 i do dziś jej używam, po wymianie pianek. Pewnie dlatego, że napędza je Diora WS-504. Dlatego dam jej szansę i poczekam aż wypuszczą elektronikę. Więc na Unitrę się już nie rzucę. A co do Tonsila - już głośniki STX sprawiają wrażenie z innej półki. GDN 20/40 w moich kolumnach to membrana z okładki od zeszytu, GDN-22 coś tam STX - twardy papier. Wiem, bo i te mam, chociaz od lat leżą w pudełku. W drogie Tonsile nie uwierzę. Jadą na wspomnieniach z PRL i sprzedaży częsci zamiennych.
Diora Wega 80/120 ZgB 80-8-908 przez kilka ładnych lat cieszyły swoim dźwiękiem :) Będę kibicował
Z materiału jak dla mnie Unitra bezapelacyjnie najlepiej brzmiący głośnik tego porównania. Następnie Klipsch i później może Diora. Kolejny to Pylon (przereklamowane kolumny) a na końcu Tonsil. Generalnie najbardziej zawiodłem się na Jasper. Czytałem o nich same ochy i achy a tu dźwięk jak by głośniki grały w zamkniętym tapczanie.
Mam bardzo podobne odczucia. W rzeczywistości pewnie jest inaczej, ale na tym klipie też Unitra mnie zaskoczyła najbardziej.
Diora nie ma czego się wstydzić grają świetnie cóż cena ale jakość kosztuje .
W Tonsilu nie słychać basu praktycznie
po Youtubowym odsłuchu najbardziej mi sie podobała Unitra , Mój osobity Ranking , 1 Unitra , 2 Diora, 3 Pylon , 4 Tonsil - strasznie sie zawiodłem grają koszmarnie , Klipscha postanowiłem nie oceniać bo sam mam R-800f to 4x tansze kolumny, RF 7 moim zdaniem zbyt odstają charakterystyką i stylem grania od pozostałych by byc z nimi porównywane.
Dzięki za komentarz, niestety też się trochę zawiedliśmy na Omegach... 😥
Unitra jest tu gwiazdą separacja otwarcie - super - najgorzej (szok) klipsch i jasper - dźwięk jak ze studni
Witam fajnie byłoby rzucić taki filmik ze wzmacniaczami do 10tys na jednych kolumnach np. Diamond 28 bądź jasper 25 :)
Nie pamiętam ale jako młody chłopak byłem zafascynowany pierwszymi HiFi urządzeniami chyba to była Limuzyna i Głośniki trzydrożne b.duże ale nie pamiętam jaki był ich symbol. Byłem bardzo dumny i cieszyłem się z ich posiadania i dobrego dźwięku.
Gdyby ktoś mnie zapytał za ile można kupić dobre głośniki żeby być z ich dźwięku zadowolonym to mógłbym tylko mówić o sobie a nie o tym co powinno być dobre dla innych. Znam większość dobrych uznanych kolumn głośnikowych i ja byłbym już zadowolony kupując starą parę kolumn za 90 do 200 Euro. Same Głośniki w pomieszczeniu które nie nadaje się do słuchania muzyki nic nie wskórają, szkoda kasy !!
Akustyka pomieszczenia ma bardzo duży wpływ na wrażenia z odsłuchu, ma Pan racje 😉
1 klipsch 2 pylon 3 unitra 4diora 5 tonsil
juz myslalem ze tu sa sami gluchniemi ale widze ze nie tylko ja mam ucho :)
Tonsil na pewno ostatni, reszty nie odważył bym się ocenić po odsłuchu yt.
Posiadałem kiedyś DIORĘ ZgC 100-8-903 były też obudową zamkniętą na przetwornikach Tonsila! Jak kupiłem koledzy się śmiali bo moda była na ALTUSY!!! Ale to już historia. Test jak test kwestia poglądowa bez odsłuchu NIKT nie będzie wiedział co i jak! Nie miej jednak Diora ma dobry debiut. Po komentarzach widzę że większość lubi dżwięk który mało ma z naturalnością wspólnego a raczej z podbitymi skrajami pasm wysokich i niskich co jest straszne!! no ale jeśli są nabywcy.....ktoś produkować będzie.
Dziękujemy za komentarz! Stety, niestety prawa rynkowe są bezlitosne 😉
Bardzo dobry odsłuch Diora Chors 7. Moim zdaniem na żywo muszą robić wrażenie. Porównywalne z innymi dobrymi kolumnami, do tego można wybrać efektowny front kolumn. Fajny sprzęt, szkoda, że mnie nie stać.
Musisz iść do roboty
Miałem dwa wzmacniacze diory z serii ws bardzo je lubiłem.
Dzięki za komentarz i faktycznie też mamy spory sentyment do Diory 🤗
Świetnie słychać różnicowanie dźwięku, przydałoby się bonus a mianowicie porównać z jakimś wzorcem np.Audio Physicami
Bardzo kibicuję wszystkim polskim marką, chociaż konkurencja jest bardzo duża.
Różnica jest taka: Dali, Sonus, nawet Klipsh mają własne opracowania konsytrukcyjne, Diora buduje tylko skrzynki, resztę pożycza. Jak z rowerami, rama od Cannondaile a osprzęt i tak albo Shimano albo Sram
Wiele firm tak działa np. sprowadza kontenery z częściami z chin składa i nakleja naklejkę że wyprodukowane w Polsce Prawda jest taka że jesteśmy krajem rolników wszystkie firmy które coś znaczyły kiedyś zostały wykupione Wedel ,Polski Bus, Techland ,Pudliszki,Berlinki, Żubrówka,Soplica ,Zelmer itd...
Bzdura kupują przetworniki od SB to żadna ujma a projekt polski !!!
Wiedząc ze Qts niskotonowych z SB w tej serii jest wyższe niż w papierach, zamknięta buda to dobry pomysł. Nie są te 20to centymetrowe głośniki jakimś fenomenem jeśli chodzi o szybkość i naturalność, więc zamknięta obudowa w przeciętnym pokoju będzie brzmiała bardziej naturalnie. Brzmienie pewnie przejrzyste, ale trochę zalątuje metalową membraną serii CAC i tak jedna z lepszych dostępnych aluminiowych.
Pylon -
lubię the głośniki Scana w rozmiarze 15cm - graja pełniej, ciepłej, bardziej naturalnie, ale nie mają tej detalicznosci i hmm, przejrzystości (chyba dobre okreslenie) 'ceramiców' czy NAC z SB. Ale nie lubię brzmienia w Pylonach, tak jakby znikły wyższe średnie, no i coś w okolicy gdzie zwrotnica łączy pasma woofera Revelatora i wysokotowego HDSa. Hmmm, ciężki orzech do zgryzienia co postawiłbym w pokoju bo z nagrania YT to zbyt wiele nie wywnioskuje oprócz barwy prezentowanych zestawów.
No niestety revelatory nie grzeszą detalami, dlatego powinny grać z bardzo nisko schodzącą kopułką, wtedy sie jakoś zbilansuje. Bo co z tego że na papierze ciągną bardzo wysoko jak się nie nadają na granie powyżej 1.5-1-8khz. Za to mają bardzo fajne średnie niskie tony, pełne, czego zdecydowanie brakuje ceramicznym. Mnie dziwi jedno, że producenci zamiast do przeciętnego woofera dać bardzo dobry tweeter to robią odwrotnie.. szukają oszczędności tam gdzie nie powinni, a później jest jak jest.
Z tego co można tu ocenić to najbardziej odpowiada mi brzmienie kolumn Unitry 🔊🎶 .
Ewidentnie Diora, najbardziej ułożony i kulturalny dźwięk i o dziwo bas najlepszej jakości..😊
Ciekawi mnie z jakim sprzętem one grały, mam stare Tonsile, które napędza Ampli Nakamichi i potrafią zagrać naprawdę dobrze z różnymi rodzajami muzyki.
Dwa aspekty...wizualnie diora nr 1, ciekawy zabieg z panelami. Jeżeli chodzi o odsłuch ciężko z youtube...ale diora rownież chyba wypada najlepiej.
Patent z panelami jest ewenementem! Fajnie, że po tylu latach produkcji kolumn w branży audio, można wpaść na taki pomysł 😉
Dzięki za prezentacje (choć wiadomo że to nie to co odsłuch na żywo, ale daje jakieś wyobrażenie) bo fatalnym błędem jest prezentacja sprzętu na swoim kanale, opowiadanie o nim przez ileś tam czasu i finalnie nawet nie włączenie go. A są tacy ,,specjaliści'' na yt i to nie tylko z naszego podwórka. Natomiast co do cen, to szczerze mówiąc wszystkie te kolumny (łącznie z Klipsch) są wykręcone do granic absurdu i nie powinny przekraczać 10 000 zł . Odsłuchałem w życiu wiele sprzętów, nie będę ich tu wymieniał. W mojej ocenie prawie cały rynek audiofilski jest cenowo mocno podpompowany. Wynika to z tego że czasem naprawdę nie wielki niuans brzmieniowy, różni cenowo kolumny za 2-3 tys . zł od tych co są za te 20-30 tys. I ja po latach słuchania zastanawiam się nad tym czy warto za ten niuans aż tyle zapłacić.
"nie wielki niuans brzmieniowy, różni cenowo kolumny za 2-3 tys . zł od tych co są za te 20-30 tys." - faktycznie musiałeś duuużo słuchać, większą bzdurę będzie ciężko znaleźć w internecie. Aaaa, chyba że wzmacniacz to była jakaś chińska ałuna za 500 zł :)
@@Najlepsze-gry Uważasz że kolumny o dziesięć razy wiekszej wartości, zagrają dziesięć razy lepiej ? Na takich właśnie wiele firm zarabia dobrą kasę. Po latach słuchania, (może poodwiedzania trochę targów sprzętu) dojdziesz do pewnych wniosków, a tymczasem ......... oczywiście trzymaj się swoich mądrości. A do tematu o jakichś chińskich wzmacniaczach trzeba było dołożyć jeszcze coś o Altusach, to byłaby standardowa wypowiedź charakteryzująca cię jako fachowca.
Akurat przejść cenowe z 2k na 20k to kolosalna różnica. Za 2k czy nawet 4k to sie nie da nawet porzadnej obudowy zrobic. Pamietaj o pozamaterialowych kosztach wytworzenia, transportu czy marży sprzedawcy. Faktycznie potem przejście z 20k na 50k może już nie być tak znaczące, choć też będzie. Przy 50k za parę to można już sięgać po topowe komponenty i wyrafinowane rozwiązania. Mało osób orientuje się ale dzisiaj największe ograniczenia są w obudowach. One generalnie psują rozpraszanie fali akustycznej. W kwocie 50k to można już mocno poszaleć z geometria obudowy, co przełoży się na ogólną jakoś dźwięku.
Czekaj tylko kiedy Diora zaprezentuje swój kolejny model, ten w kształcie ściętego jajka, wówczas wyjaśnię Ci co i jak i po co...
@@Bucefal76 "Mało osób orientuje się ale dzisiaj największe ograniczenia są w obudowach" - nie, najwieksze to akustyka naszym pomieszczeń odsłuchowych.
Czy to mozliwe ze za kazdym razem u was kolumny z Tonsilu sa nic niewarte prawie nie otwarzajace
Mnie najbardziej przypadła do gustu Unitra.
Posłuchaj Pylon Jasper 25 , kolumny polskieh firmy Equlibrium, Reference De Capo seria beryl, czy niektóre modele Audio Physic , Xavian ...i wiele innych w nawet niższej cenie i minie trochę ekstaza Diorą . Ale co kto woli ...może i Diory są lepsze od tych powyżej ...kto wie ????
Mimo wszystko kolumny są konkurencyjne w swoim budżecie i wydaje nam się, że klient spokojnie się znajdzie. Jak nie w Polsce to zagranicą!
Fajnie byłoby posłuchać na żywo. Z odsłuchu YT, dla mnie 1. Diora 2. Klipsch 3. Pylon 4 Unitra. Piątego miejsca nie ma.
Odsłuch na słuchawkach. Dla mnie Diora jedynie była lepsza od Tonsila. Po odsłuchu z YT, patrzę na cenę i pytam się za co? Ale nie ma jak odsłuchać na żywo.
Mam małe pytanko?Jaka jest różnica między RP 8000 FII a RF 7 III?Czy różnica dźwięku jest adekwatna do różnicy w cenie?
Pozdrawiam.
P.S.:Świetny kanał👍
To różnica klasy. Nie słuchaj nikogo udaj się na odsłuch.
Mam RP8000 powiem ze bass jest mocniejszy na RF7 jak słuchałem 3 lata temu. Jeżeli o brzmienie są zbliżone, wysokie tony są łagodniejsze na 8000 kontra RF7ii. Ja swoje pędzę jako front stage Denonem AVR4400X domowe kino plus muzyka i jestem bardzo zadowony. Oczywiście subwoofery, Atmos, tyl, I centralka to wszystko Klipsch.
Can you do similar group tests with amplifiers?????? Amazing work.!!!!!!!!
Unitra moim zdaniem najlepsza. Pozdrawiam.
Pragnę upomnieć prowadzącego, żeby przestał mylić konstrukcję bass-reflex z konstrukcją otwartą bo są to dwa bardzo mocno różniące się typy konstrukcji.
A przypadkiem kolumny bassreflex, to nie jest jeden z rodzajów konstrukcji otwartej?
@@AkustykaSklep Otóż nie, konstrukcja otwarta to taka, w której głośnik nie pracuje z rezonansem żadnej obudowy a jedynie z własnym rezonansem. Konstrukcje otwarte to najczęściej dipole chociaż zdarzają się również takie gdzie są dodatkowe ściany boczne służące wydłużeniu dystansu jaki dźwięku musi przebyć między przednią a tylną stroną membrany zmniejszając w ten sposób częstotliwość, przy której dochodzi do tzw. zwarcia akustycznego czyli zjawiska kiedy dźwięki emitowane przez front i tył głośnika wzajemnie się znoszą, w dipolach z kolei odpowiednio szerokimi frontami uzyskuje się podobny efekt chociaż całą ideą dipoli jest to, żeby do zwarcia akustycznego dochodziło ale tylko w przypadku dźwięku promieniowanego na boki. Konstrukcje dipolowe grają z charakterystyką ósemkową znacząco zmniejszając problem z odbiciami dźwięku od ścian bocznych i praktycznie całkowicie eliminując problem dyfrakcji na krawędzi obudowy, o którym pisałem w innym komentarzu. Co do samych obudów bass-reflex to pracują one z rezonansem układu rezonansowego tworzonego przez objętość obudowy i rezonans portu bass-reflex więc absolutnie nie mogą być nazywane konstrukcjami otwartymi, podobnie z resztą obudowy z membraną bierną nie mogą być nazywane zamkniętymi bo obudowy zamknięte to takie gdzie głośnik pracuje z rezonansem poduszki powietrznej wewnątrz obudowy a w przypadku obudów z membraną bierną mamy do czynienia z układem analogicznym do tego w obudowach bass-reflex z tym, że rezonans portu bass-reflex zastąpiony jest rezonansem membrany biernej.
Bass refleks to obudowa z otworem a nie otwarta. Do tej samej kategorii wpadają labirynty, otwory stratne.
Witam ile kosztują kolumny Diora i gdzie ich kupić.
Diora ZGB 140 - 8 - 907 połączone ze starym wzmakiem Technicsa robiły takie łbubu dubu że dzisiaj mam -10db na każdym uchu. Dzisiaj nie mógłbym tego słuchać xD Ale za młodu był szał na wiosce. Fajny materiał. Przypominają się trochę stare czasy ;)
Jak testy porównawcze były nagrywane ? Mikrofon dynamik czy pojemnościowa? Czy była jakaś korekcja tonalna żeby podbić jakość nowej Diory? Prosili byśmy jako słuchacze o jakieś informacje dotyczące metodyki nagrania itp chyba że to chamska reklama
O kurczaki, segment premium! Fajne te Diory - myślę, że różnica pomiędzy Unitrą i Diorą to już zależy od indywidualnych preferencji słuchacza, bo oba zestawy grają dobrze! Mi chyba jednak Unitra podchodzi nieco bardziej. O Tonsilach się nie wypowiadam, bo to jakiś nieśmieszny żart producenta...
W konfrontacjach Diora vs Unitra ogromne znaczenie będzie miała zastosowana elektronika oraz oczywiście preferencje słuchacza. Myślę, że cieplejsze wzmacniacze bardziej by się polubiły z Unitrą, a te chłodniejsze, jaśniejsze z Diorą :) Pozdrawiam.
Wniosek jeden , Tonsil znów się zbłaźnił ...
😥😥😥
Diora bardzo tu dobrze wypada mimo ograniczenia youtubka
I na żywo wypada jeszcze lepiej!
W mojej opini Unitra wygrywa kolejne zestawienie, następnie Klipsch Diora , u Tonsila bas na urlopie.
Dzięki za opinię! Bas Tonsila poleciał do Nowej Zelandii 😅
Małe pytanie, jakim wzmacniaczem napędzacie te kolumny? Chyba test gdzie napędza się kolumnę 100 w a później tym samym o mocy nominalnej 500w ma się nijak do możliwości oddania dźwięku.
Klipsy mi najbardziej podeszły ale to tylko odsłuch przez YT. Diora nie odstaje a reszta ograniczona. Ja lubię dźwięk przestrzenny i głęboki.
Klipsy nie maja srednicy .
1-klipsch 2-unitra 3-diora✌️
Właśnie słucham sobie materiału na starych Diorach ZgC 120-8-903 które bardzo sobie cenię 🙂 Jestem ciekawy jak by wypadły w odsłuchu z tymi z materiału lub tańszymi propozycjami 😃
Nic nie stoi na przeszkodzie by do nas podjechać z własnymi kolumnami by mieć znany punkt odniesienia na odsłuchu :) Pozdrawiam.
Unitra !!!!!!!!!!!!
Moja ocena:UNITRA i DIORA na bardzo zblizonym poziomie -delikatnie na korzyść Unitry (grają bardziej srodkowym pasmem choć potrafią zejśc basem ) , następnie KLIPSCH ( energia i basik ale gubi troszke środek pasma) , potem PYLON ( ciemniej ,jakby zza koca) a TONSILpowinien sie zając robieniem zabawek dla dzieci a nie kolumnami -masakra (plasko i beznadziejnie).
Patrząc na te wszystkie udziwnienia i nie tylko polskich producentów mam tylko jedno pytanie do inżynierów konstruktorów. Kto was uczył teorii rozchodzenia się fali dzwiekowej w przestrzenia otwartej i zamkniętej. 90% kolumn od tych za 1 tyś do tych za 100 tyś przeczy tym zjawiskom. Ale może te konstrukcje są dla takich u których lakier na tych kolumnach jest wazniejszy od zjawiska rozprzestrzeniania sie fal, w zasadzie kazdych fal, a w tym przypadku dzwiekowych. koniec i pozdrawiam miłego słuchania.
Z tego co wiem to konstruktorzy z Diory nie tyle się uczyli co sami uczą bo wykładają na Politechnice Wrocławskiej. I z tego co widziałem pomiary wskazują, że wykonali dobrą robotę.
Panowie, według mnie ceny tych kolumn są z kosmosu, czy to Tonsil, Diora czy Pylon. Słuchałem kiedyś tych Jasperow i jak dla mnie był to poziom grania Dynaudio x32, które używane kosztowały wówczas 2500 zł… także tego. Nie wiem za co te 20-30k. Rozumiem takie firmy jak Dynaudio, Spendor czy Harbeth ale tutaj diy pełną parą, a kasa jak za złoto. W niezależnych testach te kolumny Unitry wypadają blado na tle zagranicznej konkurencji w podobnej cenie.
Wszelkie ceny są z kosmosu. Zyski to podstawowy koszt...
Przy takiej cenie (nie mała) za zestaw powinne być maskownice na każdy głośnik z osobna jako opcja.
Wtedy miałoby to sens z doborem też koloru frontu kolumny.
A jak byś miał do tego pakietu dorzucić stare polarisy 300 o których wspominałeś to co mógł byś o nich powiedzieć?
20 tys za kolumny ? Hmmm...No jak dobre słuchawki kosztują od 800zł ...to cena wydaje się być uzasadniona tylko czy w Polsce są klienci na... takie ceny...
Oczywiście, że są :)
Zawsze chciałem mieć Diorę Dzierżoniów 😊
moje to BOSE 601, ale też na co dzień Unitra ZG30c
16:50 UNITA dla mnie grają jak Pylony, mniej średnich średnich tonów. Ale w mniejszych pomieszczeniach będzie fajnie grało.
Na żywo jest spora różnica w charakterystyce pomiędzy Unitrą, a Pylonem 😉
Najważniejsze dla mnie jest to że polskie marki wychodzą na rynek światowy i mamy być z czego dumni a odsłuch przez TH-cam to żaden odsłuch Zresztą jak powiedział prowadzący a na dodatek każdy z nas inaczej słyszy nie ma ideału
tacy dumni z rodzimych marek że musimy kupować chinczyka bo na polskie nie jest stać za to dziękuje
Polska kolumnami stoi
Szczególnie wyróżnia się Kolumna Zygmunta
Fajnie, że nasze marki, na które kiedyś gdy byłem smarkaczem nie było mnie stać 🤭, teraz wracają. Prawie jak w "Nikosiu" polskie smakuje lepiej. Słyszałem że kiedyś nasz kierowca pojechał TIRem Volvo do ruskich. Rusek poprosił go żeby dał się przejechać, przejechał się. Nasz go pyta, no i jak? No fajnie, fajnie ale nasze kamazy lepsze 🤗 z tym, że nasze produkty są naprawdę wysokiej klasy.
Mam pytanie , czemu służy głośny klik podczas przechodzenia na inną kolumnę w części odsłuchowej? Wystarczy skaczący equalizer pod kolumną, Akustyka nie powielaj tego błędu w następnym materiale.
dokładnie. tylko niepotrzebnie to rozprasza.
Unitra sounds the best.
Wolę jak coś gra bardziej z pazurem w stylu Klipsch-a, choć dla mnie ciut brakło średnicy. Prawie 15 lat wstecz wybrałem Magnat Quantum 709 ( na starcie kosztowały 10k). Miałem w sumie z 15 par kolumn, od 3 do 15 tys. 2005-2009 . W magnatach się zakochałem. Nawet mam po 2 zapasowe głośniki w przypadku awarii . Potrafią zagrać cicho jak i poczuć się jak na koncercie. 300 RMS i 500 w piku 125cm i 40 kg. Odsłuchałem na słuchawkach i najbliżej moim upodobaniom odpowiadają klipsche. Jak się jednak delektować to tylko na słuchawkach . Jakby miał porównać ten zestaw testowy do moich słuchawek to tak to widzę Klipsch- Bayerdynamic t1v.2, Pylony - Hifiman 400i, Diora- Bayerdynamic DT150, Unitra - AGK702, Tonsile hm nie wiem do czego porównać. chyba do tych za parę zł, które się popsuły, a nazwy nie pamiętam.
Obszerne komentarze zawsze mile widziane! Co do odsłuchu na youtube to dokładnie najlepiej odsłuchiwać na słuchawkach!
Klipsch i Unitra fajne. Tonsil i Pylon to padaka.
Witam, czy jest możliwość przeprowadzenia testu kolumn cat Berlin 2000 , 401,2007 ?
Jak dla mnie 1.KLIPSCH 2.PYLON.
Klipsch zdecydowanie najlepiej, ale pylon z tym basem to buczando.
Reszta stawki pomijam milczeniem 😂
Ja gram od wielu lat na heresy 3 ,to wogole inna opowieść 😅 fakt takiego buczącego basu nie mają.
To co usłyszeliśmy na tym porównaniu trudno nazwać basem 😂
@@piotrcr8151Stary, nie trafione porównanie. Heresy zjadają wszystkie te pierdziawki na śniadanie . Ale to jest inny przedział cenowy. Model 4 kosztuje grubo ponad 3 tys. Ojro
Unitra i klipsh dla mnie najlepiej wypadły na tle reszta alw to kwestia upodobania dzwieku
I do testu oczywiście kolumny powinny być podpięte do tego samego wzmaka/amplitunera ale to tak z doświadczenia nie działa każda kolumna zagra inaczej pod różnymi wzmakami . A co do tonsila to jednak zagraja po odpowiednim dobraniu wzmaka/ampli
Bardzo zachęcają do pozostawienia komentarza więc choć nigdy tego nie robię tu dałem się namówić... Postanowiłem sprawdzić jak jeden z utworów (Ride Baby Ride) prezentowanych podczas testu zabrzmi na moim zestawie streamowany bezpośrednio, uwaga! z kanału TH-cam (nie cd ani tym bardziej Winyl). Muszę przyznać iż dźwięk zaprezentowane w materiale testowym nawet nie powinien być porównywany z czymkolwiek z czystej przyzwoitości. Nie ma on nic wspólnego z rzeczywistym brzmieniem nagranego utworu, krótko mówiąc po odsluchaniu materiału z kanału firmy Akustyka nie kupiłbym żadnej pary prezentowanych kolumn a nie wydaje mi się aby były gorsze od moich Unitra Tonsil ZG 686😅 które zresztą bardzo kocham. Jednym słowem przestrzegam wszystkich miłośników kanału Akustyka (sam nim jestem) aby testy dźwięku choć są fajnie zmontowane brać z ogromnym przymrużeniem oka😉
Pozdrawiam ekipę Akustyka i proszę mi nie mieć za złe że odważyłem się napisać komentarz.☺️
Czy autor zdradzał kiedyś jakie konkretnie ma dyfuzory, to jest drewno/sturodur i jakiej marki? Dzięki!
Hmm.. ciekawe to. Jakim dźwiękiem wydobywającym się z diory lub tonsila nazwał byś ? Najbardziej spodobał mi się.
Co oznacza że niskie tony są szybkie? Oznacza że nie są tak niskie, bo skoro szybciej to znaczy grają z większą częstotliwością...
28000 za to ? za ta cene moge kupis sonus faber , focal czy B&W , nie widze powodu za wydawania na cos takiego tak duzych dineros
Ceramiczne głośniki, wymienne fronty. Całkiem spoko cena
Dzięki za test.
Może dobór utworów, albo realizacja nagrania niezbyt, ale żadne z tych kolumn nie brzmią wystarczająco dobrze.
Tak to odbieram:
Diora - Najlepsza góra i środek. Bas niestety odstaje. Jest zbyt rozlazły. Nie będzie ładnego, szczegółowego kontrabasu.
Unitra - niezły balans tonalny, ale dźwięk nienaturalny, podbarwiony, zbyt ostry.
Pylon - Dużo dołu, niemal zupełny brak środka i nawet dobra góra tego nie poprawia (grają jak spod koca).
Klipsh - Brak środka, góra ostra i nienaturalna, ilość basu jak w remizie (dla półgłuchych do discopolo).
Tonsil - jak małe samochodowe radyjko, gra środkiem, podbarwionym dźwiękiem (zdecydowanie najgorsze)
😂 chłopie lecz się na uszy bo na głowę już za późno
Tez uważam że ten cały klipsch to warty na dożynki gminne.
Cały czas używam Saturn 250 piękne
Kupuję takie , na które mnie stać.Prezentacja chyba tylko pod kątem wyglądu, bo dzwięku nie było.
Według mnie panowie wygrywa Unitra ,klips,pylon nadrabia basem .Diora nie warta tych pieniędzy .Tonsil na ostatnim miejscu
te czerwone potem Klipsch, najgorsze to te z prawej ..słabizna straszna :P
Wg mnie Unitra tu brzmi najlepiej. Warto tez wspomnieć ze kolumny zamknięte beda lepiej sprawdzać się bliżej ścian niż kolumny z tylnym bass reflexem. Przy swobodnym ustawianiu te z bass reflex powinny brzmieć lepiej
Diora, potem UNITRA , reszta to szrot, Tonsil jak zwykle zagrał na swoim poziomie, czyli zerowym😢
Słoń na ucho ci nadepnął 🫣
Chyba tylko 2 od lewej mi nie pasują. Inne, zależy od >>chwili przełączenia muzyki
Bardzo fajnie że polskie firmy robią nowe produkty i starają się nie robić tandety ale zgadzam się z przedmówcami, że cenowo muszą być bardziej konkurencyjne. Lubię spore konstrukcje brawo, każdy ma wybór ale klipsh gra lepiej. Jeden przedmówca zwrócił uwagę na zwrotnicę może tam lepsze podzespoły w tej cenie powinny się znaleźć.
Można spróbować 4ohm opornik dołożyć na głośnik i porównać
Polaris 450 mialem robione na zamówienie...graly ok.jak za te pieniadze..tylko ze dopiero jak dostaly troche ze wzmacniacza👈
Unitra wygrywa. Naturalny ciepły dźwiek z basem. Wyglad ma piekny ,ponadczasowa klasyka pasujaca do wszystkiego. Diora nr 2 ,Klipsh ostatnie miejsce. Meczący metaliczny dźwiek i wyglad pasujacy do remizy.
Mają średnicę, tylko jedną kreskę odpuść na wzmacniaczu (basy)
witam pasjonatów proszę o pomoc co sądzicie o kolumnach JBL E90 , mogę je zakupić po okazyjnej cenie ale nie mogę odsłuchać a tak na marginesie Unitra/pylon/diora/klipsch/tonsil
A jaka to okazyjna cena? 200zł? Kolumny potrafia zrobic troche łomotu, średnie i wysokie kaszana jakościowa. Idealne kolumny na magazyn do przygrywania w pracy miedzy innymi hałasami. O ile za 200zł, bo 500zł bym nie dał
@@sheerenergy8602 to, w JBL-ach są jakieś średnie i wysokie? Mnie sie wydawało, że to producent głośników dla głuchych, żeby mogli poczuć dźwięk.