Лариса Петрівна Косач - зірка не тільки української , але й европейської і світової культурної еліти. Українці мають це зрозуміти, щоб зрозумів весь світ
Слухаєш, відчуваєш дух і час, та водночас - не усвідомлюєш до кінця : це говорить сама сестра тієї самої талановитої всесвітньо відомої Лесі... Неймовірно... І треба зауважити: який чудовий у технічному сенсі запис... Та ж, маю віру, що нічого випадкового в тім, що саме зараз, коли чествуються спогади про Лесю, коди згадується її творчість, її героїчне життя , - слухаю голос її рідної сестри... Безцінний скарб! Дуже дякую. Світла пам´ять Лесі та усім членам цієї талановитої сім’ї.
Спасибі Вам за перегляд і враження. Запис дійсно якісний, бо записано на студійному магнітофоні. Це так важливо через багато десятиліть почути живий голос родини Драгоманових-Косачів.
Який неймовірно цінний матеріал! Дякую за такий безцінний доробок! Як наче це все відбувалось вчора. Яка мова чудова у Лесиноі сестри. Як чітко веде свою оповідь-легко і цікаво! Дякую за проведені з Лесею хвилини.
Яке щастя, що технічна революція подарувала нам можливість почути голос сестри Лесі Українки і її правдивий опис відносин в сім'ї і спогади про свою знамениту сестру Ларису Косач! Дякую авторам цього проєкту і надіюся, що цей виступ Ізидори Косач послухають тисячі людей!
Маєте рацію. Це велике щастя, що свого часу записали виступ Лесиної сестри на бобіну, а тепер завдячуючи технічним можливостям він "ожив". А щодо тисяч... маю сумнів.
Щира подяка за збережений скарб нашої історії, запис голосу сестри Лесі , цей лист обов'язково потрібно включити в шкільну програму української літератури 💙💛
Маєте рацію, пані Олено, що це ЩАСТЯ і РАДІСТЬ водночас. Навіть не сподівалася, що з бобіни, яка пролежала в умовах без належного клімат-контролю 57 років, зазвучить досить чітко голос Ізидори. На жаль, запис на двох бобінах, тому невеличка пауза посередині запису. Вірю, що хтось і на відео записав Ізидору й відгукнеться.
Виступ сестри чудовий,дає можливість уявити лише по самому мовленнєвому запасу про рівень ерудиції ,що дали батьки Косачі своїм талановитим дітям,дякую включила своїм діткам послухати
На щастя, якось поширилась інформація про цей аудіозапис спогадів І. Косач-Борисової. Тішить те, що інтерес до цього раритету таки є. Дякую і Вам за прослуховування.
Так, мова, якою спілкувалися в родині Лесі Українки. Не тільки Ізидора постраждала від большевицького режиму: усіх родичів влада намагалася знищити. Спасибі Вам за перегляд.
Дякую всiм дотичним за можливiсть почути про Лесю вiд її сестри . Шукаю iнформацiю з посиланням на першоджерела (наприклад, листи) про те, як називали у родинi Косачiв мiсто, де вона народилася, а саме Новоград-Волинський. Справа у тому, що свого часу Катерина II вкрала iсторичну назву мiста - Звягель, започаткувавши "зноворосiйщення" на українських теренах. Ось у такий пiдступний спосiб з'явився на мапi якийсь собi "наваград", замiсть славного Звягеля. Лесина родина пам'ятала про це. Cвого часу потрапив менi на очi лист когось з родини Косачiв, у якому вони Звягель називали саме Звягелем, а не "наваградом". Зараз мешканцi Звягеля змагаються з "наваградцами" за повернення мiсту його iсторичної назви. Звiсно, що перших значно меньше, а "наваградцi" напирають на те, що метрицi Лесi значиться Новоград-Волинський. Вони не приймають до уваги iсторичний контекст, який не давав нiякої можливости повернути мiсту його iсторичну назвву. Тому тiльки у листах, а значить i в осбистому спiлкуваннi Косачi використовували назву Звягель. Буду вдячна всiм, хто допоможе встановити iсторичну справедливiсть у цьому питаннi.
Звягель- чудова назва міста! До чого тут метрика Лесі, де зазначений Новоград...Головне враховувати, як сприймали люди того часу місто, в якому вони жили, до чого в них лежало серце і душа. Дуже пронизливі спогади про нашу Лесю. Якої душі була людина, якого всебічного таланту і якої титанічної внутрішньої сили. "Щоб не плакать, я сміялась",- спливли у пам'яті її слова... " Як дитиною, бувало, Упаду собі на лихо, То хоч в серце біль доходив, Я собі вставала тихо. -"Що, болить?"- мене питали, Але я не признавалась - Я була малою горда,- Щоб не плакать, я сміялась. А тепер, коли для мене Жартом злим кінчиться драма І от-от зірватися має Гостра, злобна епіграма, - Безпощадній зброї сміху Я боюся піддаватись, І, забувши давню гордість, Плачу я, щоб не сміятись." 2.02.1897
Хочу згадати вдячним словом В. Голубничого і Л. Майстренка - ініціаторів та організаторів цього та інших записів на бобінний магнітофон. А також спасибі Т. Костюку за кошти на оцифрування бобін.
В ЯЛТІ, НА ВУЛИЦІ ЄКАТЕРІНСЬКІЙ СТОЇТЬ ПАМ'ЯТНИК ЛЕСІ УКРАЇНКИ І МУЗЕЙ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, ТАК МИ УКРАЇНЦІ КРИМУ, НАШИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЗБЕРЕГЛИ І ПІДТРИМУВАЛИ ПАМ'ЯТНИК І МУЗЕЙ. ПОПРИ ВСІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ НАШОГО ЖИТТЯ, КОЖЕН РАЗ САДИЛИ ЧОРНОБРІВЦІ, ПРИБИРАЛИ СМІТТЯ І ПІДФАРБОВУВАЛИ. І КОЛИ ПРИЇЗДИЛИ В ОКУПОВАНУ ЯЛТУ, УКРАЇНЦІ , ТО ЗАВЖДИ КЛАЛИ КВІТИ ДО ПАМ'ЯТНИКА. АЛЕ ЧОМУСЬ ТУТ, В УКРАЇНІ, ПРО ЦЕЙ ПАМ'ЯТНИК І МУЗЕЙ, НІХТО ДАЖЕ І НЕ ЗГАДАВ, НІ ЯКІСЬ ВОЛОНТЕРИ, НІ ЯКІСЬ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ, НІ ІНШИЙ НЕПОТРІБ. ЦЕЙ МУЗЕЙ, ХОТІЛИ ЗАКРИТИ БО ВІН ЗНАХОДИТЬСЯ В САМОМУ ЛАКОВОМУ МІСЦІ, НА НАБЕРЕЖНІЙ ЯЛТИ , В ТИХЕСЕНЬКОМУ ПРОВУЛКУ ДЕ ЖИЛА ЛЕСЯ УКРАЇНКА І. ДЕ Ж ЦІ БОРЦІ ЗА УКРАЇНУ І УКРАЇНСЬКИЙ КРИМ І ЗА ВИЗВОЛЕННЯ КРИМУ? ?!!!?КОЛИ В БАХЧИСАРАЇ, РЕМОНТУВАЛИ ХАНСЬКИЙ ПАЛАЦ, ГЕСТАПОНАРОСІЇ, ТО ВСІХ ПРОГРАМАХ І КАНАЛАХ УКРАЇНИ, ПРО ЦЕЙ ТІПА ''ЗЛОЧИНИ '' ВСІ ГАВКАЛИ. ДАЖЕ ВИЙШЛИ НА МЕЖДУНАРОДНИЙ РІВЕНЬ. У НАС УКРАЇНЦІВ КРИМУ, А ЧОМУ ДО УКРАЇНСЬКИХ МУЗЕЇВ І ПАМ'ЯТНИКАХ ТАКЕ ІМПОТЕНТНЕ СТАВЛЕННЯ,І НАПЛЮВАТЕЛЬСЬКЕ СТАВЛЕННЯ .ЩО ВЖЕ КРИМ, НЕ ПОТРІБЕН? ??!!! ПРИКРО І ГІРКО, ВІД ТАКОГО ВІДНОШЕННЯ ДО УКРАЇНИ І УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА І ЛІТЕРАТУРИ. ТИМ, ЩО УКРАЇНЦІ, НІЧОГО НЕ ЦІНУЮТЬ. А, ТАТАРИ ВИКОРИСТОВУЮЧИ УКРАЇНЦІВ В СВОЇХ ЦІЛЯХ. ДОМАГАЮЧИСЬ СВОГО ЗАБРАЛИ КРИМ СОБІ І ЗРАДИЛИ УКРАЇНІ І ЗДАЛИ КРИМ ГЕСТАПОНАРОСІЇ.
@@tamaraskrypka972 Я ВАМ, ДЯКУЮ. АЛЕ ПОТРІБНО ВИСВІТЛЮВАТИ ВСІМ, А БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ, ЩО КРИМ, ЗАВЖДИ БУВ УКРАЇНСЬКИМ. ЩОБ НІХТО І НІКОЛИ НЕ ПОСЯГАВ НА ЦІЛІСНОСТЬ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ. НІ ЦІ ПОКИДЬКИ -ТАТАРИ, ВАРВАРИ, НІ ВІРМЕНИ, НІ ГЕСТАПОНАРОСІЇ, НІ ЧЕЧЕНЦІ. В УКРАЇНІ, Є ВЕЛИКІ ПРОБІЛИ, В ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ І ЛІТЕРАТУРИ УКРАЇНИ. І ЧОМУСЬ ЦІ ТАТАРИ, СТАЛИ КОРІННИМ НАРОДОМ КРИМУ, ВИРІЗАВ ВСІХ УКРАЇНЦІВ. І ЧОМУСЬ УКРАЇНЦІ ВІРЯТЬ В ЛЕГЕНДИ ПРО КОРІННИЙ НАРОД, ЦИХ ВАРВАРІВ -кримськихТАТАР. ЯКІ ЛЮТОЮ НЕНАВИСТЮ НЕНАВИДЯТЬ ВСІХ УКРАЇНЦІВ І УКРАЇНУ. ПРИКРО. БЕЗГРАМОТНІСТЬ ВЕДЕ ДО ТРАГЕДІЇ.
Так, дуже боляче за все це. Я все життя пам'ятаю, що наша Леся жила в Криму, що там її музеї є, і боляче, що ті гади вже давно загребли Крим і обросійщили його ще до того, бо там в основному всі по-руськи говорили, вважали цю мову своєю.. ну і про татар так само - не знаємо історії -то й маємо тепер. А ще наша соціальна байдужість і лояльність. А-а-а-а говорять рос, то нічого, але виявляється "чого" ..бо маємо, що маємо -горе і війну!
Дякую за дуже цікаве відео! У ньому багато родинних фотографій. Не підкажете, на якому сайті можна побачити колекцію світлин родини Косачів, з якої вони походять?
І Вам спасибі за перегляд-прослуховування аудіозапису. На жаль, не знаю, чи є такий сайт. Використані у цьому монтажіі світлини походять переважно з колекції родини Драгоманових-Косачів.
Читає (чутно, як аркуші перегортає), а місцями розповідає. А що так швидко говорить, то, за спогадами, вона у такому темпі і в житті говорила. І дочка її Ольга, з якою я спілкувалася, також в такий темп мовлення мала.
@@milaslivchak9190 слово Україна походить від слова край, що означає межу, а також - землю, себто те, що має межі. Походить з давньоукраїнської. В перше уживається в 12 столітті. В подальшому уживається в літописах в значенні межа/земля.
@@ЮЛія-п7х Бережу свою державу від западних поцріотів та засланих козачків!!! І краще слідкуйте за свїми помилками бо вони більш грубі))))))) А як би вас також цікавила наша держава, то ви б мали теж бути трохи уважнішою, та помічати закономірності....!!!!
Чим більший талант,тим скромніша людина.Золоті слова.
Лариса Петрівна Косач - зірка не тільки української , але й европейської і світової культурної еліти. Українці мають це зрозуміти, щоб зрозумів весь світ
Дуже дяку Вам за цей прекрасний уривок! Так приємно слухати таку живу українську мову ! Леся Українка навіки буде в серцях українців
Ваша думка слушна, бо цією ж мовою спілкувалася Леся з рідними в побуті.
Слухаєш, відчуваєш дух і час, та водночас - не усвідомлюєш до кінця : це говорить сама сестра тієї самої талановитої всесвітньо відомої Лесі... Неймовірно... І треба зауважити: який чудовий у технічному сенсі запис... Та ж, маю віру, що нічого випадкового в тім, що саме зараз, коли чествуються спогади про Лесю, коди згадується її творчість, її героїчне життя , - слухаю голос її рідної сестри... Безцінний скарб! Дуже дякую. Світла пам´ять Лесі та усім членам цієї талановитої сім’ї.
Погоджуюсь з Вами в усьому! Спасибі за перегляд.
Спасибі Вам за перегляд і враження. Запис дійсно якісний, бо записано на студійному магнітофоні. Це так важливо через багато десятиліть почути живий голос родини Драгоманових-Косачів.
Підсоння❤❤❤ Як гарно замість усталеного клімату
Дуже приємно. Гарно дякую. Як добре, що ми маємо можливість почути сестру Лесі. Дякую усім хто доніс до нас цей запис.
Дякую, під враженням і радістю, що це можливо сьогодні, ось так на мить стати близько з Лесею.
Який неймовірно цінний матеріал! Дякую за такий безцінний доробок!
Як наче це все відбувалось вчора.
Яка мова чудова у Лесиноі сестри. Як чітко веде свою оповідь-легко і цікаво! Дякую за проведені з Лесею хвилини.
Дякую за цей запис, дуже цікаво, з такою любов'ю в голосі говорить вона про сестру. Окрема подяка за відеоряд, стільки фотографій, а ще й підписані.
Яке щастя, що технічна революція подарувала нам можливість почути голос сестри Лесі Українки і її правдивий опис відносин в сім'ї і спогади про свою знамениту сестру Ларису Косач! Дякую авторам цього проєкту і надіюся, що цей виступ Ізидори Косач послухають тисячі людей!
Маєте рацію. Це велике щастя, що свого часу записали виступ Лесиної сестри на бобіну, а тепер завдячуючи технічним можливостям він "ожив". А щодо тисяч... маю сумнів.
@@tamaraskrypka7549 більше 35 тис. переглядів....
@@tamaraskrypka7549 ,вы сомневались, а уже 62 тысячи просмотров за год. Будет больше.
цікаво, дуже цікаво було послухати .дякую вам пані Тамаро
Дуже приємно було слухати, така жива українська мова, як мило, що хтось це записав.
Це просто фантастично, що ми маємо можливість послухати ці спогади!
Щира подяка за збережений скарб нашої історії, запис голосу сестри Лесі , цей лист обов'язково потрібно включити в шкільну програму української літератури 💙💛
Погоджуюсь з Вами. Спасибі за перегляд.
Неймовірні матеріали! Яке щастя, що вони збереглися!
Маєте рацію, пані Олено, що це ЩАСТЯ і РАДІСТЬ водночас. Навіть не сподівалася, що з бобіни, яка пролежала в умовах без належного клімат-контролю 57 років, зазвучить досить чітко голос Ізидори. На жаль, запис на двох бобінах, тому невеличка пауза посередині запису. Вірю, що хтось і на відео записав Ізидору й відгукнеться.
Це справжній ювілейний подарунок нам усім. Вдячна за перегляд.
Велике дякую! Це диво, що можна почути не лише голос сестри та її цінні спогади, а й уявити, що приблизно так спілкувалися в родині Косачів.
@@ВандаДобровольська-ъ3х І Вам спасибі за прослуховування цього унікального аудіозапису.
Дякую за цікаву інформацію про нашу Лесю Українку!!!
Дякую, що маю змогу доторкнутись до історії цієї неймовірної жінки і письменниці - Лесі Українки!
Виступ сестри чудовий,дає можливість уявити лише по самому мовленнєвому запасу про рівень ерудиції ,що дали батьки Косачі своїм талановитим дітям,дякую включила своїм діткам послухати
Так, мова Ізидори увиразнює родинну лексику і віддзеркалює епоху.
Велике дякую за такий скарб
Погоджуюсь з Вами, що запис доповіді-спогаду Ізидори Косач-Борисової, -скарб.
Низько вклоняюсь ! Вражена !!!
@@АнгелінаГрищук-в8т Приємно, пані Ангеліно, що цей унікальний аудізапис справляє достойне враження.
Щиро вдячна за цей живий, теплий промінчик історії та біографії легендарної Лесі Українки!
І Вам спасибі. Надзвичайно приємно, що живий голос родини Лесі Українки захоплює небайдужих прихильників цього славного роду, письменниці зосібна.
просто феноменально що можна почути історію Лесі українки з перших джерел. дуже дякую
На щастя, якось поширилась інформація про цей аудіозапис спогадів І. Косач-Борисової. Тішить те, що інтерес до цього раритету таки є. Дякую і Вам за прослуховування.
Щира і глибока вдячність вам, пані Тамаро, за вашу працю і за ці безцінні матеріали, якими ділитесь.
Вам також вдячна за перегляд.
І Вам спасибі за увагу до унікального аудіозапису і перегляд.
Надзвичайні спогади про сестру! Скільки любові у цьому голосі!!! Спасибі!
Вам також дякую за відгук.
Дякую за унікальну можливість почути голос Ізидори та за пізнавальний відеоряд❤️🙏
Дякую за інтерес до біографії Л.У. Можливість почути голос рідної сестри письменниці насправді унікальна!
Глибока, щира подяка за збереження і публікацію цього скарбу!
І Вам, дяка, що зацікавились і переглянули.
Яка чудова чиста мова. Нове забуте слово зауважив Безприкладний.
Ізидора теж із покоління знищеного Відродження
Так, мова, якою спілкувалися в родині Лесі Українки. Не тільки Ізидора постраждала від большевицького режиму: усіх родичів влада намагалася знищити. Спасибі Вам за перегляд.
«... Єгипет із його гарячим і дуже сухим підсонням..»
як гарно!
Навіть не знала, що моя улюблена Леся Українка мала хист до малювання.Дякую за інформацію.
Щиро дякую за можливість послухати ці унікальні спогади і роздивитися світлини.
З приємністю продовжуватиму працю в цьому напрямку
І Вам спасибі, що заківались і переглянули.
Неймовірно. І дивно і хвилююче чути голос Ізидори Косач
А який емоційний, пристрасний, сповнений тривоги і любові до сестри, родини!
Це прекрасно! Ніби побували поруч із сім'єю Косачів! Дякую Вам!
Справді, знаковий запис. І те, що віднайшовся напередодні 150-літнього ювілею, гадаю, не випадковість.
Неймовірно!
Дякую ❤
Дякую всiм дотичним за можливiсть почути про Лесю вiд її сестри . Шукаю iнформацiю з посиланням на першоджерела (наприклад, листи) про те, як називали у родинi Косачiв мiсто, де вона народилася, а саме Новоград-Волинський. Справа у тому, що свого часу Катерина II вкрала iсторичну назву мiста - Звягель, започаткувавши "зноворосiйщення" на українських теренах. Ось у такий пiдступний спосiб з'явився на мапi якийсь собi "наваград", замiсть славного Звягеля. Лесина родина пам'ятала про це. Cвого часу потрапив менi на очi лист когось з родини Косачiв, у якому вони Звягель називали саме Звягелем, а не "наваградом". Зараз мешканцi Звягеля змагаються з "наваградцами" за повернення мiсту його iсторичної назви. Звiсно, що перших значно меньше, а "наваградцi" напирають на те, що метрицi Лесi значиться Новоград-Волинський. Вони не приймають до уваги iсторичний контекст, який не давав нiякої можливости повернути мiсту його iсторичну назвву. Тому тiльки у листах, а значить i в осбистому спiлкуваннi Косачi використовували назву Звягель. Буду вдячна всiм, хто допоможе встановити iсторичну справедливiсть у цьому питаннi.
Звягель- чудова назва міста! До чого тут метрика Лесі, де зазначений Новоград...Головне враховувати, як сприймали люди того часу місто, в якому вони жили, до чого в них лежало серце і душа.
Дуже пронизливі спогади про нашу Лесю. Якої душі була людина, якого всебічного таланту і якої титанічної внутрішньої сили.
"Щоб не плакать, я сміялась",- спливли у пам'яті її слова...
" Як дитиною, бувало,
Упаду собі на лихо,
То хоч в серце біль доходив,
Я собі вставала тихо.
-"Що, болить?"- мене питали,
Але я не признавалась -
Я була малою горда,-
Щоб не плакать, я сміялась.
А тепер, коли для мене
Жартом злим кінчиться драма
І от-от зірватися має
Гостра, злобна епіграма, -
Безпощадній зброї сміху
Я боюся піддаватись,
І, забувши давню гордість,
Плачу я, щоб не сміятись."
2.02.1897
@@ОльгаИваненко-ш3к тепер - вже Звягель.
Дякую, що поширивши це відео із записом голосу Ізидори у нас є ця неймовірна можливість ще більше пізнати Лесю Українку!
Перлина. Дякую щиро.
Велика подяка за цей запис.
Дизлайки ставлять божевільні.
І Вам спасибі за перегляд.
Дякую за цікаву розповідь. Сльози навернулись.
Велике дякую за спогади про Лесю!!!
І Вам спасибі за перегляд/прослуховування.
Дуже дякую за цю розповідь
І Вам спасибі, що прослухали цей унікальний запис.
Дякую ,немаю слів, дуже схвилювало.
Суголосна з Вами. Яке щастя, що цей запис зберігся і маємо таку емоційну насолоду почути голос близької до Лесі людини.
Дякую за Лесю Українку.
Особливо приємна Ваша вдячність.
Дякую. що маю нагоду почути.
Щира дяка і Вам, пане Андрію! Мені приємно, що нас підтримуєте.
Дякую, що поділилися цим відео
Дякую щиро!💙💛🇺🇦
Дякую за выдео, за спогади!
Богу дякувати, що це збереглося. Хоч послухати,як звучала наша мова.
Надзвичайно цікаво, дякую
Погоджуюсь. Я також захоплена цим записом, який чудом зберігся.
Дуже дякую за такі спогади. До сліз і до болю. Низенько кланяюсь таким Людям.
Спасибі Вам за гарні слова.
Дякую! Це безцінний скарб!
Дякую і Вам за прослуховування дійсно раритетного аудіозапису
Дякую щиро.
Пані Тамаро, вдячний за такий цінний запис!
Дякую за такий цікавий матеріал!
Вам дякую за увагу до запису спогадів найближчої сестри Лесі Українки
Дуже цікаво! Дякую!
Дякую і Вам за прослуховування/перегляд неймовірно цінного запису!
Дякую вам.
Навзаєм дякую.
Дякую!
Приєднуюсь до усіх побажань та висловлюю щиру вдячність за Вашу працю!
Хочу згадати вдячним словом В. Голубничого і Л. Майстренка - ініціаторів та організаторів цього та інших записів на бобінний магнітофон. А також спасибі Т. Костюку за кошти на оцифрування бобін.
Гарно! Дякую!
Вам також щира дяка, що прослухали цей унікальний запис і подарунок нам усім до ювілею Лесі Українки.
Вдячна за перегляд.
дякую!
вже 80 тисяч переглядів! Насправді цей запис заслуговує на мільйони.
Дуже дякую!
Дякую ❤
Дякую за відео. 🙏❤
Із задоволенням послухала і подивилася.
І Вам спасибі за перегляд.
Дякую
Дякуємо Вам!
Вам також дяка за перегяд.
Дякую....
💥✌💥 Дякую! 👍👍👍
Безмежна подяка Вам, пані Тамаро!
Дякую......
В ЯЛТІ, НА ВУЛИЦІ ЄКАТЕРІНСЬКІЙ СТОЇТЬ ПАМ'ЯТНИК ЛЕСІ УКРАЇНКИ І МУЗЕЙ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, ТАК МИ УКРАЇНЦІ КРИМУ, НАШИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЗБЕРЕГЛИ І ПІДТРИМУВАЛИ ПАМ'ЯТНИК І МУЗЕЙ. ПОПРИ ВСІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ НАШОГО ЖИТТЯ, КОЖЕН РАЗ САДИЛИ ЧОРНОБРІВЦІ, ПРИБИРАЛИ СМІТТЯ І ПІДФАРБОВУВАЛИ. І КОЛИ ПРИЇЗДИЛИ В ОКУПОВАНУ ЯЛТУ,
УКРАЇНЦІ , ТО ЗАВЖДИ КЛАЛИ КВІТИ ДО ПАМ'ЯТНИКА. АЛЕ ЧОМУСЬ ТУТ, В УКРАЇНІ, ПРО ЦЕЙ ПАМ'ЯТНИК І МУЗЕЙ, НІХТО ДАЖЕ І НЕ ЗГАДАВ, НІ ЯКІСЬ ВОЛОНТЕРИ, НІ ЯКІСЬ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ, НІ ІНШИЙ НЕПОТРІБ. ЦЕЙ МУЗЕЙ, ХОТІЛИ ЗАКРИТИ БО ВІН ЗНАХОДИТЬСЯ В САМОМУ ЛАКОВОМУ МІСЦІ, НА НАБЕРЕЖНІЙ ЯЛТИ , В ТИХЕСЕНЬКОМУ ПРОВУЛКУ ДЕ ЖИЛА ЛЕСЯ УКРАЇНКА І. ДЕ Ж ЦІ БОРЦІ ЗА УКРАЇНУ І УКРАЇНСЬКИЙ КРИМ І ЗА ВИЗВОЛЕННЯ КРИМУ? ?!!!?КОЛИ В БАХЧИСАРАЇ, РЕМОНТУВАЛИ ХАНСЬКИЙ ПАЛАЦ, ГЕСТАПОНАРОСІЇ, ТО ВСІХ ПРОГРАМАХ І КАНАЛАХ УКРАЇНИ, ПРО ЦЕЙ ТІПА ''ЗЛОЧИНИ '' ВСІ ГАВКАЛИ. ДАЖЕ ВИЙШЛИ НА МЕЖДУНАРОДНИЙ РІВЕНЬ. У НАС УКРАЇНЦІВ КРИМУ, А ЧОМУ ДО УКРАЇНСЬКИХ МУЗЕЇВ І ПАМ'ЯТНИКАХ ТАКЕ ІМПОТЕНТНЕ СТАВЛЕННЯ,І НАПЛЮВАТЕЛЬСЬКЕ СТАВЛЕННЯ .ЩО ВЖЕ КРИМ, НЕ ПОТРІБЕН? ??!!! ПРИКРО І ГІРКО, ВІД ТАКОГО ВІДНОШЕННЯ ДО УКРАЇНИ І УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА І ЛІТЕРАТУРИ. ТИМ, ЩО УКРАЇНЦІ, НІЧОГО НЕ ЦІНУЮТЬ. А, ТАТАРИ ВИКОРИСТОВУЮЧИ УКРАЇНЦІВ В СВОЇХ ЦІЛЯХ. ДОМАГАЮЧИСЬ СВОГО ЗАБРАЛИ КРИМ СОБІ І ЗРАДИЛИ УКРАЇНІ І ЗДАЛИ КРИМ ГЕСТАПОНАРОСІЇ.
Уклін Вам низький за Вашу шану до Лесі Українки і відвагу.
@@tamaraskrypka972 Я ВАМ, ДЯКУЮ. АЛЕ ПОТРІБНО ВИСВІТЛЮВАТИ ВСІМ, А БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ, ЩО КРИМ, ЗАВЖДИ БУВ УКРАЇНСЬКИМ. ЩОБ НІХТО І НІКОЛИ НЕ ПОСЯГАВ НА ЦІЛІСНОСТЬ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ. НІ ЦІ ПОКИДЬКИ -ТАТАРИ, ВАРВАРИ, НІ ВІРМЕНИ, НІ ГЕСТАПОНАРОСІЇ, НІ ЧЕЧЕНЦІ. В УКРАЇНІ, Є ВЕЛИКІ ПРОБІЛИ, В ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ І ЛІТЕРАТУРИ УКРАЇНИ. І ЧОМУСЬ ЦІ ТАТАРИ, СТАЛИ КОРІННИМ НАРОДОМ КРИМУ, ВИРІЗАВ ВСІХ УКРАЇНЦІВ. І ЧОМУСЬ УКРАЇНЦІ ВІРЯТЬ В ЛЕГЕНДИ ПРО КОРІННИЙ НАРОД, ЦИХ ВАРВАРІВ -кримськихТАТАР. ЯКІ ЛЮТОЮ НЕНАВИСТЮ НЕНАВИДЯТЬ ВСІХ УКРАЇНЦІВ І УКРАЇНУ. ПРИКРО. БЕЗГРАМОТНІСТЬ ВЕДЕ ДО ТРАГЕДІЇ.
Нажаль інформаційна війна триває, медіа працюють на знищення культури, війну з Росією навіть назвати в своїх ефірах не можуть, на 7 році війни..
Так, дуже боляче за все це. Я все життя пам'ятаю, що наша Леся жила в Криму, що там її музеї є, і боляче, що ті гади вже давно загребли Крим і обросійщили його ще до того, бо там в основному всі по-руськи говорили, вважали цю мову своєю.. ну і про татар так само - не знаємо історії -то й маємо тепер. А ще наша соціальна байдужість і лояльність. А-а-а-а говорять рос, то нічого, але виявляється "чого" ..бо маємо, що маємо -горе і війну!
Безцінний запис! Дякую!
Погоджуюсь, що запис унікальний! Спасибі за увагу до уванівського архіву.
Тамара Скрипка - подяка,
і команді, що працювали над відео
Вам вдячність за перегляд/прослуховування. І, звісно, всім, хто причетний до збереження запису та оцифрування.
Приємно, що праця немарна і виклакає інтерес. Запис унікальний!
❤️
Боже....слів бракує... Вдячна Теодору Костюку, що підтримав.
Так, завдяки Т.Г. Костюку маємо такий унікальний ювілейний подарунок.
Можна назву композиції на початку відео?
Ф. Шопен Nocturne in B flat minor, Op. 9 no. 1
@@olenabidovanets1743 , щиро дякую!!!😊
Дякую за дуже цікаве відео!
У ньому багато родинних фотографій. Не підкажете, на якому сайті можна побачити колекцію світлин родини Косачів, з якої вони походять?
І Вам спасибі за перегляд-прослуховування аудіозапису. На жаль, не знаю, чи є такий сайт. Використані у цьому монтажіі світлини походять переважно з колекції родини Драгоманових-Косачів.
👍
💙💛
Переповнюють почуття,висловити які не знайдеться жодних слів.Низький уклін авторці ідеї.
Погоджуюсь, що голос Ізидори зачепплює емоції. Дяка випадкові, чи долі, що цей запис зберігся і виринув саме напередодні 150-літтнього ювілею
❤️💙💛
😊
Cxxx 💚💚💚💚💚🌹💐 hedgmoon witch fiery
Вона читає чи говорить з голови?
Читає (чутно, як аркуші перегортає), а місцями розповідає. А що так швидко говорить, то, за спогадами, вона у такому темпі і в житті говорила. І дочка її Ольга, з якою я спілкувалася, також в такий темп мовлення мала.
Цікаво!
некоторые люди ище жыви когда ей було 20
СКАЖЫТЬ БУДЬ ЛАСКА, А ДО ЧОГО ТУТ ЗНОВУ АМЕРИКА? ЧИ ЩО? ЗА ВСІМА УКРАЇНСЬКИМИ ДІЯЧАМИ СТОЇТЬ АМЕРИКА?
Сестра Лесі Українки Ізидора у 1949 р. еміґрувала до США, де й здійсено запис її доповіді-спогаду.Саме тому й Америка.
@@tamaraskrypka7549 то може ви ще нададете відповідь , що значить слово україна і звідки воно взялося?
@@milaslivchak9190 слово Україна походить від слова край, що означає межу, а також - землю, себто те, що має межі. Походить з давньоукраїнської. В перше уживається в 12 столітті. В подальшому уживається в літописах в значенні межа/земля.
Кожне слово капсом, ще й з такими помилками....що ви тут робите, під цим відео? Нащо воно вам?
@@ЮЛія-п7х Бережу свою державу від западних поцріотів та засланих козачків!!! І краще слідкуйте за свїми помилками бо вони більш грубі))))))) А як би вас також цікавила наша держава, то ви б мали теж бути трохи уважнішою, та помічати закономірності....!!!!
ЗА СЕСТРУ ТАРАТОРИТ, КАК ТАРАХТЕЛКА. СОВЕРШЕННО БЕЗУЧАСТНЫЙ ГОЛОС И ПОВЕСТВОВАНИЕ.
Не подивована, що цю гидоту ви написали саме московською мовою
Дякую!
І Вам спасибі за увагу до цього унікального аудіозапису.
Дякую
Дякую!
Дякую!
Дякую!