też podłączam się - to ciekawy temat, a Ty Kuba wydajesz się gościem który wie co robi. PS. ten zielony smar shimano do el. ruchomych to jest shimano premium grease dura ace?
Cześć, wydaje mi się, że sprawdzenie momentów dokręcenia śrub obarczone jest w tym filmie pewnym błędem. Już tłumaczę: Jeśli monter podokręcał te śruby z większymi momentami, a później Ty sprawdzasz każdą z nich kluczem ustawionym na odpowiedni dla danej śruby moment, to ten klucz od razu klika i Ty nie wiesz, czy jest dokręcona odpowiednim momentem. Wiesz jedynie, czy nie jest dokręcona zbyt słabo. No chyba, że coś moim oczom umyka, to zwracam honor :-)
No ale dobra, poza sruba od rury sterowej w wiekszosci przypadkow nie ma to roznicy czy przykrecisz troche mocniej. Np tarcze. Nigdy nie uzywalem do tego klucza dynamometrycznego i nigdy nic sie nie stalo, nie ukrecilo.
@@carpedownhillem Cześć, widzisz, wszystko zależy od tego, o ile mocniej dokręcisz. Większość połączeń ma jakąś tolerancję. No ale jeśli mocno przesadzisz, może się zdarzyć nieszczęście podczas lądowania z jakiegoś wysokiego dropa. Do naprężeń występujących w np. zbyt mocno dokręconej przedniej osi dodają się naprężenia związane z lądowaniem i zrywa się gwint. To akurat jeszcze nie jest katastrofa, bo zanim oś wypadnie, to na pewno rider się zorientuje...ale chodzi mi o jakiś prosty przykład.
@@ArkadiuszPytlik z oskami to prawda, chociaz teraz w moim canyonie z tylu mam reczne dokrecanie i mam zagwozdke z jaka sila ustrojstwo dokrecac. Co do samych filmikow to sprawdzanie kazdej sruby to troche przesada, chociaz sam to robilem. :D Czyli odkrecalem srube i dopiero wtedy przykrecalem kluczem dynamometrycznym aby miec pewnosc, ze np mostek do kierownicy karbonowej nie jest zbyt mocno dokrecony.
@@carpedownhillem przy karbonie pewnie też bym sam posprawdzał połączenia odkręcając i przykręcając własnym (kalibrowanym) kluczem :-) Przy aluminium tez trzeba uważać... Najwięcej wybacza stal
@@ArkadiuszPytlik ile razy zerwałeś gwint w osi? 28 lat jeżdżę, miałem ponad 60 widelców, serwisowałem tysiące rowerów z amortyzatorami i nie dane mi było trafić na zerwany gwint w tym miejscu
Czy przypadkiem „smar” na mostku nie byl z dodatkiem granulek wlasnie zapobiegajacym dodatkowo rotacji mostka? Ja mialem taka paste wraz z nowym Canyonem i spoko opcja.
@@Kuba_Jedrzejczykk Teoretycznie nie trzeba tam smary, ale, Alu w dłuższym czasie też koroduje a raczej się utlenia, tak realnie problem zrobić się może po kilku dobrych latach nie ruszania. Prywatnie zawsze mostki składam na ASC od park tool bardziej profilaktycznie i z nawyku lat 00 gdzie normą były mostki stalowe i kiera ALU.. Zresztą jest wiele rzeczy w rowerach które smaruje się trochę nad wyrost i są walki oto np ośka korby, gdzie smar ma być tylko przeciw rdzy, a ludzie wymyślają, że na zielonym/niebieskim czy jakim kolwiek lepiej pracuje
Super relacją i że spec gra główną rolę. Jednak spec to spec numer 1 nie ma co. Super będzie jak jakiś gravel diverge że specialized wpadnie Ci w ręce. Pozdrawiam Gregor
Hej, co dać pod skrzypiące miski sterów, żebym tego nie wypchnął wciskając je na miejsce? Tego mitycznego "smaru do części nieruchomych" nie mogę znaleźć ;)
Odnoszę wrażenie że ten samr to jakas specjalistyczna maź i bardzooooo droga skoro jej nie dają. A ludzie narzekają ze badziew rowery sprzedają w marketach. Super content.
Nie wiem jakiego on uzywa, ale ja uzywam cx-80 litowy zarowno do osiek jak i do sterow, chociaz do sterow producenci uzywaja jakis bialy. Do pej pory nie wiem co to.
@@rebelsson7 Nie mam pojecia, do osiek moze byc i pewnie sylikonowy. Nie bedzie powodowal tarcia. Tam moze byc cokolwiek byle nie grafitowy. Ja raz kupilem grafitowy przez przypadek i bym sobie zalatwil dopiero wtedy stery. Trzeba w necie tez poczytac o specyfikacji smarow.
Masz jakiś patent na dokręcenie momentem śruby w ramie, jak nie wchodzi tam klucz dynamometryczny? Są jakieś przejściówki? PS. Śrub tarczy to nie powinno się dokręcać wzorem gwiazdy żeby równo rozłożyć moment?
Podpinam sie. Mam ten sam problem z canyon torque i ich srubami od zawiasu przykracanymi od wew trojkata. Chociaz mi brakuje niewiele, zawsze moge kupic mniejszy klucz i mniejsza nasadke.
@@carpedownhillem No u mnie Spectral więc ta sama konstrukcja zawieszenia. Można kupić mniejszy klucz ale dla mnie to niepotrzebna strata kasy dla dwóch śrub.
Z jakiego sklepu z ciekawości, bo Skaldam na co dzień spece nie mówię który sklep haha. Ale mamy info od dealera że jest sporo speców teraz na rynku spoza europejskiej dystrybucji
Ze specem jest problem taki, że lecą w kulki z czasem dostawy. Na stronie wszędzie podają czas dostawy 5-7 dni, a okazuje się, że to uja prawda... Kupiłem ostatnio samą ramę stumpjumper (płatność z góry oczywiście przez kartę) i od tygodnia dalej "wisi" status w toku zamówienie otwarte, po kontakcie z nimi dostałem odpowiedź, że do 14 dni roboczych, a na stronie wszędzie 5-7 dni... Parodia. Moja rama od tygodnia nadal sobie leży na magazynie w Holandii i nie widać, aby została wcześniej dostarczona jak aż 14 dni roboczych. Chciałem na szybko złożyć nowy rower po tym jak mi mój hornet pro pękł to teraz będę czekał na samą ramę z 3 tyg...
@@align4956 pewnie chodzi o łatwość wsuwania tejże osi i nic więcej. Może odrobinkę działa antykorozyjnie, choć wątpię. Ja też odrobinkę przesmarowałem, by tak tępo nie wchodziła w piastę
Nie rama się ugina, tylko wahacz. Jest to sztywny wahacz. Sztywne wahacze stosowane są w zawieszeniach jednozawiasowych (w tym przypadku jest to zawieszenie jednozawiasowe z ogniwami pośredniczącymi), a "te z łożyskami" w zawieszeniach czterozawiasowych. Więcej zalet mają zawieszenia czterozawiasowe, ale są droższe w produkcji, dlatego jednozawiasowe najczęściej spotykamy w rowerach tańszych, choć ta zasada nie dotyczy rowerów zjazdowych (dowhillowych), gdzie główną rolę gra wytrzymałość.
Po co się smaruje korpus bębenka? Jak juz dokręcimy kasetę to ona nie pracuje na nim tylko razem z nim. Czy spotkałeś się z tym że kaseta zapiekła się na korpusie? Pozdro :)
Mega nie warte swojej ceny rowery. Jedyny plus ze mają dożywotnią gwarancję na ramy. Nic poza tym. Oprócz komunijnego Magnum 200 i później Polskiego Krosa to był mój 3 i ostatni nowy rower. Ostatnio kupiłem Marin Palisades trail z 98roku w idealnym stanie i co mogę powiedzieć że wali w łeb tego speca Crosstrail z 2018.
Pierwsze pytanie. Sprawdzanie kluczem czy są dokręcone ok śruby w zawieszeniu, ale przecież mogą i pewnie są dokręcone za mocno. Przecież oni to skręcają wkretarkami, widać po gniazdach. Z reszta w trakcie jak to pisze to skaczecie po metrowym pręcie żeby odkręcić korbę xD zakrętarka na fabryce w łapę i chłopaki jadą. Tragedia jest z tym montażem
Wątpię, że dokręcanie śrub na karbonowej ramie wkrętarkami to standardowa praktyka przy składaniu tego typu rowerów. Podejrzewam, że liczba uszkodzonych ram bardzo szybko zbankrutowała by producenta. To jednak nie jest marketówka za 1500 pln mimo że wpadki czasami każą się zastanowić 😂
@@DirtlovR tam są wprasowane albo wklejone tuleje w ten Carbon i tak. Jak się popracuje w rowerowce to widzi sie rzeczy niestworzone. Teraz giganci będą redukować struktury o wiele przez najbliższe lata. Zacznie brakować ludzi doświadczonych w produkcji. Moja orbea, której teoretycznie daleko do marketowki za 1500 zł, bo cena prawie 10x to: krzywa rama, za duże gniazdo sterowe, odwrotnie zaplecione koło z obręczą z offsetem, zdarty gwint na osi foxa z przodu, dziura w spawie na suporcie, praktycznie zero penetracji na innych spawach. Po reklamacji nowa rama: dziura w spawie, za małe gniazdo sterowe (jakim cudem część robiona maszynowo może mieć 0,5 mm różnicy, nie wiem. Tolerancja to 52,00 do 52,15 z tego co wiem, miałem 52,4, teraz mam 51,86. Papierem ściernym sobie poprawiłem to jajo i jest o wiele lepiej). O jakiej kontroli jakości my mówimy xD. W rowerowce nie ma żadnej kontroli jakości. Każda Dacia zjeżdżająca z taśmy ma większą kontrolę jakości niż jakikolwiek rower, bo w motoryzacji obowiązują normy i zasady, których jeśli nie ma to jest problem. W rowerowce mamy trzeszczące suporty, pękające ramy same z siebie, pękające kierownice itp. EDIT: w sumie pewnie takim cudem, że najpierw jest toczona a potem spawana i robi się jajo od naprężeń, ale nikomu nie przyjdzie do głowy to, że wypadałoby fazować otwór po spawaniu a nie przed, jak stare fabryki kilkadziesiąt lat temu w stalowych ramach szosowych
@@jakubwysocki736 No niestety stan i jakość rowerów, które kosztują przecież niemałe pieniądze jest czasami szokujący i niestety obsługa posprzedażowa też nie raz pozostawia sporo do życzenia. Taki mamy klimat, co zrobisz jak każda marka tak robi.
Masz doświadczenie z innymi markami aktualnie? Kupiłem niedawno nowego focusa jam 2 i nie zauważyłem (co nie znaczy że ich nie ma) żadnych niedociągnięć @@jakubwysocki736
To nie są niby marketówki ale te ramy dla producenta to grosze, trudno powiedzieć ile ale 400-1000 zł max. Nie byłoby dożywotniej gwarancji na ramę gdyby nie opłacało się jej wymieniać w razie awarii. Kupując jeden rower w cenie masz pewnie wliczone z 3 ramy😅
Ta śruba w korbie lubi się tak zaciągać, ile byś nie smarował i jakbyś nie dokręcał to właśnie jest coś w niej dziwnego, że później ledwo da się odkręcić.
Wiem, ostatnio dokręciłem korbę i po chwili musiałem ją zdjąć aby założyć napinacz. Też był problem (nie taki jak na nagraniu ale też trzeba było użyć dużo siły)
@@Kuba_Jedrzejczykk Też kiedyś się tak naciąłem ;) Raz pamiętam jak chłopaki z serwisu samochodowego odkręcali to udarem... inaczej nie ruszyło. Przy okazji ukręcili bit :D p.s. ładny ten wasz serwis :)
Mordeczko co do skrecania rowerow ludzie uzywaja roznych kluczy dynamometrycznych te elektryczne roznia sie od manualow jako mechanik wiemze rozne firmy maja odchyły i to duze wystarczy ze mechanik ma przy sobie trzy rozne dynamometryki i wezmnie podczas skladania inny niechcaca i juz mamy inne dokrecenie
Wiem że sporo jest filmików na internecie ale może zrobił byś jak chodzi o smary oraz chemię jakich używasz przy serwisie.
Podbijam. Też jestem ciekawy jakie smary są zalecane, gdzie i dlaczego :) Chenie obejrzał bym taki odcinek
Również się dołączam.
Myślę, że mógłbym taki film nagrać. Jak będę miał wolną chwilę to zlepie jakiś materiał
też podłączam się - to ciekawy temat, a Ty Kuba wydajesz się gościem który wie co robi. PS. ten zielony smar shimano do el. ruchomych to jest shimano premium grease dura ace?
Mialem zielony shimano "premium" w pracy. Dobry na suche warunki. W mokrych robiła się ruda i wodnista breja. Obecnie używam mobil xhp 222.
Cześć, wydaje mi się, że sprawdzenie momentów dokręcenia śrub obarczone jest w tym filmie pewnym błędem. Już tłumaczę: Jeśli monter podokręcał te śruby z większymi momentami, a później Ty sprawdzasz każdą z nich kluczem ustawionym na odpowiedni dla danej śruby moment, to ten klucz od razu klika i Ty nie wiesz, czy jest dokręcona odpowiednim momentem. Wiesz jedynie, czy nie jest dokręcona zbyt słabo. No chyba, że coś moim oczom umyka, to zwracam honor :-)
No ale dobra, poza sruba od rury sterowej w wiekszosci przypadkow nie ma to roznicy czy przykrecisz troche mocniej. Np tarcze. Nigdy nie uzywalem do tego klucza dynamometrycznego i nigdy nic sie nie stalo, nie ukrecilo.
@@carpedownhillem Cześć, widzisz, wszystko zależy od tego, o ile mocniej dokręcisz. Większość połączeń ma jakąś tolerancję. No ale jeśli mocno przesadzisz, może się zdarzyć nieszczęście podczas lądowania z jakiegoś wysokiego dropa. Do naprężeń występujących w np. zbyt mocno dokręconej przedniej osi dodają się naprężenia związane z lądowaniem i zrywa się gwint. To akurat jeszcze nie jest katastrofa, bo zanim oś wypadnie, to na pewno rider się zorientuje...ale chodzi mi o jakiś prosty przykład.
@@ArkadiuszPytlik z oskami to prawda, chociaz teraz w moim canyonie z tylu mam reczne dokrecanie i mam zagwozdke z jaka sila ustrojstwo dokrecac. Co do samych filmikow to sprawdzanie kazdej sruby to troche przesada, chociaz sam to robilem. :D Czyli odkrecalem srube i dopiero wtedy przykrecalem kluczem dynamometrycznym aby miec pewnosc, ze np mostek do kierownicy karbonowej nie jest zbyt mocno dokrecony.
@@carpedownhillem przy karbonie pewnie też bym sam posprawdzał połączenia odkręcając i przykręcając własnym (kalibrowanym) kluczem :-) Przy aluminium tez trzeba uważać... Najwięcej wybacza stal
@@ArkadiuszPytlik ile razy zerwałeś gwint w osi? 28 lat jeżdżę, miałem ponad 60 widelców, serwisowałem tysiące rowerów z amortyzatorami i nie dane mi było trafić na zerwany gwint w tym miejscu
nareszcie coś z serwisu !
kupiłem takiego samego 2tyg temu i właśnie miałem rozterkę czy się do Was nie wybrać na przegląd zerowy.. :) dzięki za film!
Czyli wychodzi, ze nie 😄 Zerowy to bym chyba tylko w rock shoxach robil. Te smary na srubkach w wiekszosci nie maja zadnego znaczenia.
Czy przypadkiem „smar” na mostku nie byl z dodatkiem granulek wlasnie zapobiegajacym dodatkowo rotacji mostka? Ja mialem taka paste wraz z nowym Canyonem i spoko opcja.
Tak jak mówisz, jest specjalny smar do mostku, więc nie rozumiem zdziwienia kolegi na filmie.
Nie, był to zwykły biały smar. Taki smar z ,,granulkami" daje się do kierownic karbonowych
@@Kuba_Jedrzejczykk canyon daje też do sztyc i mostków al więc czasy sie zmieniją (mam spectrala al6)
@@Kuba_Jedrzejczykk Teoretycznie nie trzeba tam smary, ale, Alu w dłuższym czasie też koroduje a raczej się utlenia, tak realnie problem zrobić się może po kilku dobrych latach nie ruszania. Prywatnie zawsze mostki składam na ASC od park tool bardziej profilaktycznie i z nawyku lat 00 gdzie normą były mostki stalowe i kiera ALU.. Zresztą jest wiele rzeczy w rowerach które smaruje się trochę nad wyrost i są walki oto np ośka korby, gdzie smar ma być tylko przeciw rdzy, a ludzie wymyślają, że na zielonym/niebieskim czy jakim kolwiek lepiej pracuje
mozna tak wieszac rower za siodełko np ala reverb ? slyszalem opinie ze nie powinno sie łapać ewentualnie nie za ruchomą część sztycy
Nie można chyba, że sztyca jest wysunięta, wtedy można
jak to jest z tym łapaniem roweru na stojaku za sztyce regulowaną? Można czy nie można? Powoduje to jakieś problemy?
Na wyciągniętej sztycy można
Super relacją i że spec gra główną rolę. Jednak spec to spec numer 1 nie ma co.
Super będzie jak jakiś gravel diverge że specialized wpadnie Ci w ręce. Pozdrawiam Gregor
kupiłem cambera w 2012 i mam jako 2 rower - tylko wyminy zużytych części i jest jak nowy
Hej mam pytanie gdzie się umówić na serwis do ciebie napisać na pv czy jak ?
Hej, co dać pod skrzypiące miski sterów, żebym tego nie wypchnął wciskając je na miejsce? Tego mitycznego "smaru do części nieruchomych" nie mogę znaleźć ;)
Motorex antisize
Te rowerki powinny być o wiele tańsze,porażka płacić tyle kasy za parę rurek i części, no ale marketing zrobił swoje
Technologia i koszt jej pozyskania też kosztuje😉
@@dawidkowara2145 Technologia xd Technologicznie łamiące się i skrzypiące rowery, które z roku na rok sa gorszej jakości
@@dawidkowara2145 koszt wyprodukowania takiej ramy to nie przekracza 300zl dla takiej firmy jak spec. Zarabiają ogromne pieniądze na jednej ramię
Odnoszę wrażenie że ten samr to jakas specjalistyczna maź i bardzooooo droga skoro jej nie dają. A ludzie narzekają ze badziew rowery sprzedają w marketach.
Super content.
Kuba, jaki to klucz dynamometryczny? Polecasz?
Jakiego smaru używasz do smarowniczki
w jakim mieście?
JAKIEJ FIRMY CO TO DOKŁADNIE ZA BIAŁY SMAR DO ELEMENTÓW NIERUCHOMYCH ?
PZDR
shitmano anti sneeze
Jeszcze 5 lat i rower będziemy kupować w częściach do skręcania ala Ikea z tubką smaru w kartonie 👍
Jakiego smaru używasz do osiek?
Nie wiem jakiego on uzywa, ale ja uzywam cx-80 litowy zarowno do osiek jak i do sterow, chociaz do sterow producenci uzywaja jakis bialy. Do pej pory nie wiem co to.
@@carpedownhillem Smar silikonowy dobry?
@@rebelsson7 Nie mam pojecia, do osiek moze byc i pewnie sylikonowy. Nie bedzie powodowal tarcia. Tam moze byc cokolwiek byle nie grafitowy. Ja raz kupilem grafitowy przez przypadek i bym sobie zalatwil dopiero wtedy stery. Trzeba w necie tez poczytac o specyfikacji smarow.
Przejechałem się ostatnio na Levo, w stosunku do mojego Mondrakera Level R to Levo jest jak rower XC ;)
Siemka..Gdzie mozna Cie znaleźć?? Chętnie oddał bym do Ciebie moje dwa Rowery na Serwis. Pozdrawiam
Cześć, W opisie znajdziesz email
Masz jakiś patent na dokręcenie momentem śruby w ramie, jak nie wchodzi tam klucz dynamometryczny? Są jakieś przejściówki?
PS. Śrub tarczy to nie powinno się dokręcać wzorem gwiazdy żeby równo rozłożyć moment?
Podpinam sie. Mam ten sam problem z canyon torque i ich srubami od zawiasu przykracanymi od wew trojkata. Chociaz mi brakuje niewiele, zawsze moge kupic mniejszy klucz i mniejsza nasadke.
@@carpedownhillem No u mnie Spectral więc ta sama konstrukcja zawieszenia. Można kupić mniejszy klucz ale dla mnie to niepotrzebna strata kasy dla dwóch śrub.
Prawdę mówiąc nie myślałem nad tym nigdy. Ja do canyonów używam jednego z kilku kluczy dynamometrycznych jakimi dysponuje
Co do tarcz to faktycznie, powinno się tak robić. Ja jednak tylko kontrolowałem czy są dokręcone a nie dokręcałem
Ciekawe jaki bylby koszt takiej zerowki u Was, osobno amortyzatory i osobno reszta. Na przykladzie tego rowera 😅
Około 1100zł (w cenie jest jeszcze zrobienie systemu bezdętkowego)
@@Kuba_Jedrzejczykk 1100 całość?
Z jakiego sklepu z ciekawości, bo Skaldam na co dzień spece nie mówię który sklep haha. Ale mamy info od dealera że jest sporo speców teraz na rynku spoza europejskiej dystrybucji
Sklep w górach
Ale filmik świetny 🎉
Największa wada speca sa widelca foxa które łapią luzy na ślizgach od samego patrzenia.
Ile Nm masz ustawione prsy dokrecaniu tarcz chamulcowych
W zyciu nie dokrecalem srub kluczem nm i nic sie nie dzialo.
Ze specem jest problem taki, że lecą w kulki z czasem dostawy. Na stronie wszędzie podają czas dostawy 5-7 dni, a okazuje się, że to uja prawda... Kupiłem ostatnio samą ramę stumpjumper (płatność z góry oczywiście przez kartę) i od tygodnia dalej "wisi" status w toku zamówienie otwarte, po kontakcie z nimi dostałem odpowiedź, że do 14 dni roboczych, a na stronie wszędzie 5-7 dni... Parodia. Moja rama od tygodnia nadal sobie leży na magazynie w Holandii i nie widać, aby została wcześniej dostarczona jak aż 14 dni roboczych. Chciałem na szybko złożyć nowy rower po tym jak mi mój hornet pro pękł to teraz będę czekał na samą ramę z 3 tyg...
Kurła... Smarujesz Pan ten rower jak cukiernik ! Ale to było dobre ...
Dodanie pasty montażowej na alu nie jest jakimś wielkim błędem. Nie ma to może jakiegoś większego sensu, ale w niczym nie przeszkadza
Po co daje się smar na bębenek przed założeniem kaset ? Btw fajny film fajny kontent robisz pozdrawiam.
Smar na śrubie sztywnej osi ? Ma być?
Tak ośka ma być posmarowana
@@O_wjcik a jaki to ma sens ? ośka to nie łożysko slizgowe , od tego są łożyska w kole
@@align4956 pewnie chodzi o łatwość wsuwania tejże osi i nic więcej. Może odrobinkę działa antykorozyjnie, choć wątpię. Ja też odrobinkę przesmarowałem, by tak tępo nie wchodziła w piastę
Nie rama się ugina, tylko wahacz. Jest to sztywny wahacz.
Sztywne wahacze stosowane są w zawieszeniach jednozawiasowych (w tym przypadku jest to zawieszenie jednozawiasowe z ogniwami pośredniczącymi), a "te z łożyskami" w zawieszeniach czterozawiasowych.
Więcej zalet mają zawieszenia czterozawiasowe, ale są droższe w produkcji, dlatego jednozawiasowe najczęściej spotykamy w rowerach tańszych, choć ta zasada nie dotyczy rowerów zjazdowych (dowhillowych), gdzie główną rolę gra wytrzymałość.
Poniekąd masz racje ale jednak się mylisz. W tym przypadku nie jest to sztywny wahacz tylko flexpivot / flexpoint
@@Kuba_Jedrzejczykk To jest sztywny wahacz, a zmiana geometrii to inna sprawa.
Po co się smaruje korpus bębenka? Jak juz dokręcimy kasetę to ona nie pracuje na nim tylko razem z nim. Czy spotkałeś się z tym że kaseta zapiekła się na korpusie?
Pozdro :)
bo sie boją że trafi do kubusia
w jakich czasach zyjemy, ze chlop jest w szoku, ze rower za kilkadziesiat tysiecy jest dobrze zlozony xD ech...
ach juz miałem kupic ten rower ale nie było smary na tarczach
Mega nie warte swojej ceny rowery.
Jedyny plus ze mają dożywotnią gwarancję na ramy. Nic poza tym.
Oprócz komunijnego Magnum 200 i później Polskiego Krosa to był mój 3 i ostatni nowy rower. Ostatnio kupiłem Marin Palisades trail z 98roku w idealnym stanie i co mogę powiedzieć że wali w łeb tego speca Crosstrail z 2018.
Masz dożywotnią ale tylko jak przekażesz firmie swoje dane, rachunek czy patagońska nie wystarczy jak kiedyś
Świetna historia, w sam raz na moment w którym sam mam zamiar kupić rower przez internet 😅
ej a co to jest tam za tobą co pisze na tym laba
LABA7 dostarcza precyzyjny, prosty i niezawodny sprzęt do testowania, strojenia i konserwacji amortyzatorów.
Pompa próżniowa do zawieszeń
@@Kuba_Jedrzejczykk a ok dzięki za info
siema. ile kosztuje u ciebie cały taki serwis?
Około 1100zł
Pierwsze pytanie. Sprawdzanie kluczem czy są dokręcone ok śruby w zawieszeniu, ale przecież mogą i pewnie są dokręcone za mocno. Przecież oni to skręcają wkretarkami, widać po gniazdach. Z reszta w trakcie jak to pisze to skaczecie po metrowym pręcie żeby odkręcić korbę xD zakrętarka na fabryce w łapę i chłopaki jadą. Tragedia jest z tym montażem
Wątpię, że dokręcanie śrub na karbonowej ramie wkrętarkami to standardowa praktyka przy składaniu tego typu rowerów. Podejrzewam, że liczba uszkodzonych ram bardzo szybko zbankrutowała by producenta. To jednak nie jest marketówka za 1500 pln mimo że wpadki czasami każą się zastanowić 😂
@@DirtlovR tam są wprasowane albo wklejone tuleje w ten Carbon i tak. Jak się popracuje w rowerowce to widzi sie rzeczy niestworzone. Teraz giganci będą redukować struktury o wiele przez najbliższe lata. Zacznie brakować ludzi doświadczonych w produkcji.
Moja orbea, której teoretycznie daleko do marketowki za 1500 zł, bo cena prawie 10x to: krzywa rama, za duże gniazdo sterowe, odwrotnie zaplecione koło z obręczą z offsetem, zdarty gwint na osi foxa z przodu, dziura w spawie na suporcie, praktycznie zero penetracji na innych spawach. Po reklamacji nowa rama: dziura w spawie, za małe gniazdo sterowe (jakim cudem część robiona maszynowo może mieć 0,5 mm różnicy, nie wiem. Tolerancja to 52,00 do 52,15 z tego co wiem, miałem 52,4, teraz mam 51,86. Papierem ściernym sobie poprawiłem to jajo i jest o wiele lepiej). O jakiej kontroli jakości my mówimy xD. W rowerowce nie ma żadnej kontroli jakości. Każda Dacia zjeżdżająca z taśmy ma większą kontrolę jakości niż jakikolwiek rower, bo w motoryzacji obowiązują normy i zasady, których jeśli nie ma to jest problem. W rowerowce mamy trzeszczące suporty, pękające ramy same z siebie, pękające kierownice itp.
EDIT: w sumie pewnie takim cudem, że najpierw jest toczona a potem spawana i robi się jajo od naprężeń, ale nikomu nie przyjdzie do głowy to, że wypadałoby fazować otwór po spawaniu a nie przed, jak stare fabryki kilkadziesiąt lat temu w stalowych ramach szosowych
@@jakubwysocki736 No niestety stan i jakość rowerów, które kosztują przecież niemałe pieniądze jest czasami szokujący i niestety obsługa posprzedażowa też nie raz pozostawia sporo do życzenia. Taki mamy klimat, co zrobisz jak każda marka tak robi.
Masz doświadczenie z innymi markami aktualnie? Kupiłem niedawno nowego focusa jam 2 i nie zauważyłem (co nie znaczy że ich nie ma) żadnych niedociągnięć @@jakubwysocki736
To nie są niby marketówki ale te ramy dla producenta to grosze, trudno powiedzieć ile ale 400-1000 zł max. Nie byłoby dożywotniej gwarancji na ramę gdyby nie opłacało się jej wymieniać w razie awarii. Kupując jeden rower w cenie masz pewnie wliczone z 3 ramy😅
Zrobisz playliste z odcinkami z tej serii?
wystarczy poczytac w jakim stanie wysylali opony czy buty, to jest masakra i niepowazne
Czyli pracujesz tak jak u siebie w RSL do późnych godzin nocnych.
Tutaj akurat ogarniałem rower kuzyna. Poza tym filmów nie jestem w stanie nagrywać w czasie pracy kiedy są klienci, koledzy coś kręcą przy rowerach
We wtorek jade odebrac swojego turbo levo comp wiec jestem ciekaw co mnie w nim spotka😅
Jeżeli kupiłeś bezpośrednio w sklepie (stacjonarnie) to raczej bez spiny
Miałem te pedały, straszne luzy miały. Ale chciaż w miarę trzymać będą
Na co zamieniłeś?
jak możesz to rób więcej filmików bo są bardzo dojeb@ne i zazdro takich rowerów
Tyle roboty na marne🙆♂️
To są rowery z taśmy ... ten spec był bardzo dobrze zlozony
Na mostku jest biala pasta montażowa cyclon .
Zrpbil bys cały serwis zerowy rose the bruce 2
panowie, jest smar
fajny, schludny bardzo warsztat
Mechanik do Nasa się nadaje💯💯💯💯💯
kto bogatemu zabroni? BTW, srubek tarcz sie tak nie dokreca
Wiem, należy je dokręcać na przemian, ja jednak je kontrolowałem a nie dokręcałem
ale to nie jest elektryczny rower by miał waty hahahah
POZDRO
Ta śruba w korbie lubi się tak zaciągać, ile byś nie smarował i jakbyś nie dokręcał to właśnie jest coś w niej dziwnego, że później ledwo da się odkręcić.
Wiem, ostatnio dokręciłem korbę i po chwili musiałem ją zdjąć aby założyć napinacz. Też był problem (nie taki jak na nagraniu ale też trzeba było użyć dużo siły)
@@Kuba_Jedrzejczykk Też kiedyś się tak naciąłem ;) Raz pamiętam jak chłopaki z serwisu samochodowego odkręcali to udarem... inaczej nie ruszyło. Przy okazji ukręcili bit :D
p.s. ładny ten wasz serwis :)
dużo maja wad
rzeczywiscie duzo xD xD
Mordeczko co do skrecania rowerow ludzie uzywaja roznych kluczy dynamometrycznych te elektryczne roznia sie od manualow jako mechanik wiemze rozne firmy maja odchyły i to duze wystarczy ze mechanik ma przy sobie trzy rozne dynamometryki i wezmnie podczas skladania inny niechcaca i juz mamy inne dokrecenie
Na ośce np. przedniej też powinien być smar?!🙉
Tak, szczególnie na gwincie, ponieważ aluminiowa Ośka lubi się zapiec
Nie poprawia się niuta. Jak kliknie raz to jest ok