Я на 2-3 роки молодша від Гросу і пам’ятаю, як влаштувала рейв на своє ДН (8років) з друзями під пісні Бджілка і тд, в мене був цілий диск її 🙈 Дякую Вам, пані Тетяно, що повернули спогади з дитинства про які я вже й забула🫶🏼 та ще й на передодні дня народження🥲🥹❤️ Круто підібрано слова, що Аліна Гросу - символ, абсолютно погоджуюсь з цим, т.як я була україномовною дитиною, є киянкою, котрій довелось вивчити «язик» яким НІХТО в сім’ї не розмовляв але розмовляли однокласники та вчителі після закінчення уроку😞 Зараз оглядаюсь назад і волосся стає дибки. Пообіцяла собі, що зроблю максимум для того щоб мої діти ідентифікували росяз, як мову ворога та вбивці бо «язьік матєрі» ще довго буде в Україні(
Дійсно так, а хто приїжджав з Зх України і тут неслося: па-рузькі пажайлуста. І ми студенти між своїми западенцями на українській, а в соціумі - руссо туристо. Б л д ь. Пардон за відверто-емоційний 😂
Знайома ситуація, але в мене хоча б вчителі розмовляли українською, і до школи більшісь оточення якщо не все говорили українською. Бджілку цю пам'ятаю і обожнювала.
Я пам'ятаю як Ліна Костенко виступала в Харкові в оперному театрі (тоді її виступи містами України організовував Малкович). Людей було море, просто гігантський натовп, ми ледь зайшли , точніше нас занесло людське море всередину.
А ми заходили якось із чорного ходу, теж у натовпі, весь вечір простояли під стінкою. Але спогади незабутні, десь на рівні з виступом Queen на майдані Свободи ♥
Дякую, мені це треба було почути про оце надрочування з потоком інформації. Я прямо відчуваю як втомилася від цієї безвиході. Бісить не підконтрольність світових подій, тупість союзників, дикість своїх до толерантності до інших, свого побутового життя , навіть. Бо треба підлаштовуватися під графіки. І чай ти не можеш попити, коли хочеш , або про це треба подумати заздалегідь,приготувати термос, або кудись підти і там витратити зароблені кошти , купити чашку. І так в усьому, це не про незручність, це про неможливість планувати життя, жити його. тривоги -садочок-підвал-хвороба дитини-лікарняний-менша зарплата. Сил немає. І да, я заібалась. Але ж усі заібались. І в мене ще не найгірший варіант. Але ,водночас, соромно, за те, що пишу про втому. Без висновків. Ворога треба добити-це єдина аксіома, але нам треба і вижити ще в цьому хаосі війни.
З середніх класів школи вела пісенники. Загальні зошити на 96 листків, куди переписувала слова пісень, які сподобалися. Там були і естрадні і народні. Більшість українською. Коли зявлялась нова естрадна українська пісня я за допомогою листочків-чорновиків, що лежали наготові під радіо і телевізором переписвала їхній текст за кілька прослуховувань. І десь в 2000х( спеціально завтра полізу в "архів"і подивлюсь точно рік- це хоббі у мене згасло. Просто закінчились красиві україномовні естрадні пісні на радіо і тб. А те що зявлялося і було на слуху -українськомовне і російськомовне - не було бажання записувати в свою колекцію. Я думала, що це зі мною щось не так. Але то, напевно, подіяв як імунітет мій музичний смак, вихований піснями Дворського, Яремчука, Зінкевича, Поповича, Білозір та іншими, як тепер кажуть, динозаврами української естради. Зараз дітям вмикаю "пісні моєї молодості"- вони їм теж подобаються, приємно чути,як їх "заклинює"на якійся пісні і вони днями мугикають "ти щаслива будеш, ти щаслива будеш, ти щаслива будеш, тільки пaмтай-зоряну дорогу, зоряну дорогу, зоряну дорогу в гай зелений гай", або "українській армії слава і хвала..." Добре, що є інтернет і можна самому формувати плей-листи. Бо по рaдіо і тв таке не крутять вже дуже-дуже давно. Дякую про нагадування про "нормальну"Аліну Гроссу, бо від дорослої Гроссу мене тІпає. Хоч діти "жу-жу-жу" трошки переросли, та "рушничок" їм, думаю, "зайде".
Мені дуже прикро, що тільки в 25 років я почула пісню "Бджілка". Замислилась, які дитячі пісні я знаю? Москальські кузнєчікі? Тіж самі заставки до мільтфільмів були московською.. Дякую, що продовжуєте відкривати неймовірні українські пісні!
Дякую, пані Тетяно. На жаль познайомилася з вами нещодавно, але стала вашою прихильницею з першого знайомства. На щастя ютюб дозволяє надолужити все і з великим задоволенням я цим користуюся. Щодо цього випуску скажу, що він мене дуже зворушив, повернувши до моєї юності. Дякую вам ще раз і бажаю приємного відпочинку.
4 หลายเดือนก่อน +1
ух, гарно. тоді для вас є море контенту, гортайте на каналі вирізки та дивіться те, що підходить по обкладинці і заголовку)
Дякую за пророблену працю. Страшно тільки розуміти, що пошук наших цінностей це справа ентузіастів. Іноді, досі в голові серед буденності звучить в голові: Намалюй мені ніч, коли падають зорі…
32:18 Я одразу подумала про Мозгового, коли побачила уривок з Преслі, хоч я і перший раз побачила це відео… За знання української естради я вдячна своєму батьку. Він все життя говорив російською, родом з Маріуполя, будучи музикантом, для свого оркестру він готував аранжування саме українських естрадних пісень і завжди вважав українську естраду набагато якіснішою, змістовнішою і більш сучаснішою.
45:28 як раз сьогодні подивилась сюжет на ТБ Торонто. Вони зробили його про український Донбас. І там був шматочок де брали інтерв'ю у Жадана і питали ну як воно - відео 2011 чи 2012 року - і він сказав, несподівано добре, люди прийшли, багато людей і тп. Тому так, це повернення. Мені соромно і сумно, що я всього цього не бачила і не чула роками.
Аліна Гросу - талановита дівчина. Теж обожнювала її в дитинстві. Обожнювала її дивитися на ТБ. В ті часи вона була просто вау: кучерява, енергійна зірочка. І це було своє рідне, зрозуміле.
@@marypoppins7027 Мы тогда не знали, кем она потом вырастет, думали "О! Такая прикольная девочка!". А выросла она популярвой, села мужчине на спину в кожаном костюме изначально, а потом градус провокационности понижен и начались "Мокрые ресницы". Но через несколько лет градус провокационности повышен.
У мене дитяча вже не\травма, історія - є. Мене вирішили не робити банально сніжинкою на якийсь із НР(я лиш раз нею була, якщо що), знайшли в сусідів "оригінальний" костюм - чебурашки. Мене спитали чи знаю пісню чебурашки за тиждень до ранку. Я сказала - знаю (чебурашка - не собака і не двірник - тоді це якось комбінувалось). Новорічний ранок, мене кличуть до ялинки і лунає музика...я присідаю на два боки під мелодію в такт і посміхаюсь, бо я по центру і я не знаю про що ця музика. Мені починають дивно кивати і підспівувати, а я знову не знаю...присідаю на два боки - танцюю, все ок! і тільки почувши : теперь я чебурашка, починаю підспівувати...невпевнено...відчуваю, що щось не так... вже потім я дізналась, що стратила - не знала пісні, яка апріорі відома всім)))) Мама булав шоці, що зі мною ні разу цю пісню не співали, бо думали - її всі вдома співають..! А мама цьому не надавала уваги, бо певна було, що цього в садку вдосталь. Дитину спитали: знаєш чебурашку, дитина сказала - знаю! А наскільки знає, ніхто не питав. а вдома був Котик і Півник, Петрик П'яточкін, Козлик і його горе, Біда навчить... УТ-1 якось справлялось з цим, як я потім виявила (багато хто не пам'ятає вечірню казку з пісенькою "Сонько-дрімко", бо дивились ще російську, а я ні. Мимо мене могло б взагалі пройти повз, якби мама не кіпішувала, що мене отак виставили на позор, і мене б не допитували, чи вчили зі мною слова пісні, на яку мені, тай мамі, бо вона не зауважувала, взагалі було пох, а тут чомусь я мала її знати... і мама питає, чи знаю?... Це те з чого я чебурашку незлюбила і у мене диконект ставсь з усім світом! Бо до того до мене ні світ ні люди прензій не мали...
Бджілку я співала своїм двом дочкам) вони її теж любили. Дчкую за те що нагадали про інші пісні. Я пам'ятаю як у той час ходила і постійно наспівувала - "слово свобода придумали діти".
Класний етер! Люблю Вас, Таню, слухати - завжди відкриєш для себе щось нове. Я, до речі, на Мозгового теж інакше глянула ще кілька років тому. Подобається його потужна "Біда не в тім, що свище вітер лютий, що січень на вікні малює мертві квіти...". ❤
Тетяно, ви - блогер здорової людини!) вдячна-превдячна за працю, осмислення, ідеї! До слова про Винниченка і Яблонську читала (чи не у Забужко), що відгукувався про неї геть не лепсько!) наче, дівчина вискочка і без хисту. І в мене одразу промайнула думка, що, тема цицьок, мабуть, була не розкрита і пан образились)))
Тетяна, просто супер пані, навіть без струму не знижує планку - купа аналітично- пошукової роботи, і не завжди це розшуки чоколяди в меду, а радше навпаки. Щира дяка! А щодо всіх цих гадунів та мальфосенсорів - закон їх не зупинить допоки є громадяни, у великій кількості, готові не лише слухати про "настання миру та розквіту" або, навпаки, "наступу та обстрілів", або все це вдоночас, а ще й платити за такий контент. Притомній людині, навіть зі схильністю до магічного мислення, двох лютих провалів таролога- астролога вистачило б. Треба все ж таки вкладати у саморозвиток хоча б половину від витрат на губки/війки/прес / біцепси.
На творчість Аліни впливала її хрещена мама Білик, яка напочатку співала українською мовою, а потім перейшла на язик, і це відбулося одночасно у Аліни і Ірини
Шукала цей комент. Білик також втратила половину шарму, як перейшла на російську. Як про розстрілянє відродження сумно, що вони не створили ще так багато шедеврів, так і у випадку з виконавцями шкода, що не з явилася купа чудивих українських пісень. Особливо шкода, коли люди дійсно талановиті і просто продали за 3 рублі свій талант і кар єру загалом.
Обожнюю вас ❤ Дякую за всі ці українські пісні, мені так прикро і боляче, що ми цього не знаємо і навіть не чуло ніколи. Це все так по впливало на наш розвиток, коли в школі співати українською було не модно. Чому мої вчителі не вчили мене співати такі утвори? На щастя співали сучасні українські невідомі, типу а «а сорочка мамина біла біла …»але сказати щоб мені то подобалось не можу, ну і це взагалі не порівняти з цим що я зараз чую. Було ж? Було ж щось якісне, але поховане по шухлядах. Кому? Навіщо? Вся шкільна програма музики - просто не цікава. Памʼятаю тільки «їхав козак за Дунай». А що ж далі? Треш! Цим хтось мусить займатися, і не на рівні Тіни Кароль, щоб дати можливість заблиснути іншим артистам і їй також, а щоб на рівні міністерства. Щоб ми знали, якою українська музика була в моїх улюблених 70-х роках? А що слухали в молодості моєї бабусі? Під яку музику вони танцювали і закохувались? І чому вона, моя бабуся, любила потім Александра Малініна? Як так сталося? Хто їй забрав право слухати своє?
Дякую за Alexjazz, вже давно додав у вибране, але так і не знайшов часу послухати. До речі, текст "Бджілки" написала Ірина Білик, і призначалась ця пісня для "Скрябіна". Навіть не уявляю як би це звучало) За "обережно, розмагнічено" окрема подяка.
Тетяно, Ви скарб. Я ніколи не розуміла Алісу Гросу. Сиджу і слухаю Ваш етер. І тут, моя 10-річна двійня починає в коридорі виплясувати під Аліну Гросу українську, підспівувати і кричати: мама поства нам ті пісні повністю!!!! Шок. Ми слухаємо і бджілу, і свободу в танцюємо 😂
Що до відео із Мозговим. Згодна на 💯. Але для себе відкрила нещодавно, що так можна було і у 1969. Подивіться Женченко "Білий сніг на зеленому листі" Він там не статичний, як Престлі, але там така делікатна привабливість, що енергетика зашкалює. Уявити таке явище у виконанні росіянина неможливо. Ні за яких часів. Бо московити того в генах не мають
Дякую! Душу трохи попустило. Звертаюся до спільноти нашої Рагулівни. Зверніть увагу на журнал Музична школа. Там друкувалися чудові пісні для дітей написані самими дітьми. Знаю, що деякі з них виконувалися хором Школи мистецтв м. Чернігова. Але, звісно, поширення так і залишилося обмеженим. 52:42
Завжди сприймала Аліну, як покалічену дитину. Але провести таке розслідування русифікації та московитської культурної експансії на прикладі неї - це просто вау. Дякую ❤❤❤
Аліна була особливою, з величезною харизмою допоки співала українською. І стала непомітною, такою як «всі», коли перейшла на російську. Харизму втратила, бо російська їй не личить від слова взагалі. Російська змінила її не лише всередині а й зовні…
Харизма не німа.Харизми-немає.Так українською мовою.А то ви самі мабуть до цих пір плутаєте рос.і українські слова.А про Аліну щось говорите.А мені Аліна подобається.А хто з укр.співаків не співав рос?.Майже всі.
Коли ж, нарештi, нам всiм справдi вистачить розуму говорити i спiвати тiльки украiнською мовою, не перейматись тим, що хтось нашу мову не розумiе. Це iх проблема, а не наша, бо англiйську мову багато хто не розумiе, але пiснi англiйською слухають. Е мова музики, а вона виразнiша i бiльше запам"ятовуеться. Приклад : Вакарчук, гурт " Казка" та багато iнших рашисти слухали взахльоб, а може й зараз слухають. Наша мова, якою ми повиннi пишатись i на рашистiв нам плювати, чи не так, панове?
Це було характерним явищем для дітей зросійщених батьків. І на жаль, моя донька Марія Квітка- переможниця Голосу 2022 в підземці, теж починала з таких пісень. Але на щастя, в тому ж 1998 вона вже слухала Квітку Цісик і Ніну Матвієнко. Із пісні слів не викинеш. Було((
Так це ще ті діти, які дійсно постсовєтські. А зараз те саме. Дітей вчать "крилатиє качєлі", " Слишу голос із прєкрасного дальока"😢😢😢 На що я сказала цім дітям, що їх гвалтують їх вчетилі. Вчитель повинен наставляти та відкривати шлях в майбутнє. Дозволяючі дитині розвивати свої таланти. А наші освітяни нав'язують радянські пісні. Я від цього в шоці.
Нема пісень для дітей. Для школярів. Ну, є, але мало, дуже мало. Це, звичайно, не підстава вчити дітей про "дальоко", то, скорше, ностальгія старших вчителів. Але порожнечу треба заповнювати. Колись дитячі пісні були елементом пропаганди, їх масово створювали, були дитячі хори. Я не кажу, що так має бути. Але зовсім "забити" на виховання дітей ніяк не можна.
Вчитель не такий вже й авторитет для учня(десь на щастя, десь на жаль...), соцмережі наше фсьо, не витягнеш дитину з телефона( таких абсолютна меншість, хто в телефоні не сидить). А тааааам- засилля нав'язливої каК цапської пропаганди, розрахованої на всі вікові категорії, на всі смаки і потреби. І вона лізе звідусіль, яку мову пристрою не встановлюй чи фільтрами не користуйся, на жаль.
Дякую за шикарний випуск,Тетяночко))) наче повернулися в ті роки,коли по ТБ було багато української... А потім ,,аудиторія'' стала вимагати московську😂 😂
Дякую вам за ваші відео 💚 Шось кінець відео наче різко обірваний... Аліна дійсно чудовий приклад того, як наших діоец ламають, як нас ламали.. Я в дитинстві пам'ятаю певний час було по ТБ щось іноземне і мені воно дуже подобалось. Але потім все більше і більше російського.... Всякі оці рос серіали, програми... І ти хочеш не хочеш в пристосрвуєшся, стаєш як оточення, як те що ти бачиш. Зараз то воно набагато легше. Є інтернет і за бажання знати - можна дізнатися шо завгодно. В моєму дитинстві такого не було... Лише тб і оточення...
ця історія про Жадана і Соловій - мені аж дух перехопило від захвату, бо я подумала: Боже, люди собі ні в чому не відмовляють, і це прекрасно 😆😆особливо посеред цього армагедону війни втричі прекрасно
@@svitlanas393Андрєй варабєй нє ганяй галубєй, ганяй галачєк із пад палачєк. Тьху, ненавиджу! Навіть в дитячих розспівках- насилля, агресія і ґвалтування дитячих мізків☹️
Ндам, слухаю українську музику, яку ви презентуєте не одне відео, і згадую своє дитинство. Я ж тоді слухала те, що звучало у нас вдома, а це була якраз російський шансон, Шуфутинський, Круг і багато інших. Коли виросла то слухала вже і українську музику, але улюбленою чомусь була Алєгрова. Але з часом я таки відкривала для себе українських виконавців, і зараз вже є улюблені гурти.
Ура🎉 ми дожили (подорослішали? скинули кайдани малороства?🤔) до часів, коли всі обговорюють кліп укр.співачки, котрий про укр.літератора, інтелектуала🫶🏻 Умовні галкіни і пугачьови вже не в нашому інфопросторі. Не в зоні нашого інтересу. І це прекрасно 😌
Кстати, я помню маленькую Алину Гросу, помню, что по "ТЕТ", по-моему, в 2010-ом, кажется, показывали её клип "Мама" в блоке "Слухай!", помню, там снималась её мама, снимался ещё сын Ирины Билык Глеб. Я, кстати, однажды пересмотрел клип и переслушал песню, у меня от той плачущей скрипки покатились слезы и я реально заплакал, поскольку мелодия очень-очень грустная. А Ассоль - я максимум помню только одну её песню и один клип - "Моя мама лучшая на свете". Для меня Ассоль - это певица одного хита.
Мені 17, в дитинстві було багато різних пісень, але найбільше мені подобались "Василечки" та "Перший дзвоник" сестер Май. В мене був диск, який я крутила цілими днями, поки мої друзі слухали НК та Потапа🙃
Така різниця між тим як вона дитиною співала української і російською... Коли російською то ніби ні слуху ні голосу. І це камінь далеко не в город Аліни)
Я ненавиджу ЙР , зокрема, за те що вони робили з українськими дітьми. В мене був один вихід - припинити дивитись телевізор коли наша попса обрусіла, що я й зробила. Але ж не всі так діяли(
Увімкнула мамі пісню Сніг на зеленому листі Віктора Женченка, її земляка, як виявилось. Вона каже - боже, я памʼятаю її, була популярна в 70-х, але по радіо майже не крутили і імʼя виконавця звучало рідко… Звісно, бо якби звучало голосно, то ніхто б не слухав Лєщєнка і Кабзона!
Щодо Елвіса Преслі. Дуже рекомендую знайти кліп-виступ Віктора Женченка пісня"Білий сніг на зеленому листі". Це десь 70-ті роки. Я передивлася кілька разів одразу -і єдина думка, яка в мене крутилася: Преслі вілпочиває :). Не пожалійте часу - подивіться!!!!
17:55- Потерту книжку «Тореадори з Васюківки» з коровою Контрибуцією на палітурці я знайшов десь в 1992, мені було 7 років, в селі в сараї де жили курчата, і зберігалось купа безцінного мотлоху😂, Перечитував разів з 10, і настільки детально Всеволод Зіновійович описав побут українських селян у 70-х, як все було гарно, самобутньо. Та зараз, знаючи і розуміючи увесь контекст про усі ці трудодні, колективізм, партійна дічь, піонери, комсомол.
4 หลายเดือนก่อน
тоді підписуйтесь на нову Читанку www.youtube.com/@mychytanka
Алінка - приклад не свого я , а чужих комплексів , і основному її рідних плюс власна інфантильність і відсутність прагнення до реальної самооцінки -цілий сонм маш єфросініних .....
Я на 2-3 роки молодша від Гросу і пам’ятаю, як влаштувала рейв на своє ДН (8років) з друзями під пісні Бджілка і тд, в мене був цілий диск її 🙈
Дякую Вам, пані Тетяно, що повернули спогади з дитинства про які я вже й забула🫶🏼 та ще й на передодні дня народження🥲🥹❤️
Круто підібрано слова, що Аліна Гросу - символ, абсолютно погоджуюсь з цим, т.як я була україномовною дитиною, є киянкою, котрій довелось вивчити «язик» яким НІХТО в сім’ї не розмовляв але розмовляли однокласники та вчителі після закінчення уроку😞
Зараз оглядаюсь назад і волосся стає дибки.
Пообіцяла собі, що зроблю максимум для того щоб мої діти ідентифікували росяз, як мову ворога та вбивці бо «язьік матєрі» ще довго буде в Україні(
Дійсно так, а хто приїжджав з Зх України і тут неслося: па-рузькі пажайлуста. І ми студенти між своїми западенцями на українській, а в соціумі - руссо туристо. Б л д ь. Пардон за відверто-емоційний 😂
Знайома ситуація, але в мене хоча б вчителі розмовляли українською, і до школи більшісь оточення якщо не все говорили українською. Бджілку цю пам'ятаю і обожнювала.
Я пам'ятаю як Ліна Костенко виступала в Харкові в оперному театрі (тоді її виступи містами України організовував Малкович). Людей було море, просто гігантський натовп, ми ледь зайшли , точніше нас занесло людське море всередину.
А ми заходили якось із чорного ходу, теж у натовпі, весь вечір простояли під стінкою. Але спогади незабутні, десь на рівні з виступом Queen на майдані Свободи ♥
@@kolomiraа мені так і не пощастило😳😉
@@olgazavalishina1875 🙁
Так вона перший стендапер❤😊 вау
О,я теж памʼятаю
Я не зайшла(
Дякую, мені це треба було почути про оце надрочування з потоком інформації. Я прямо відчуваю як втомилася від цієї безвиході. Бісить не підконтрольність світових подій, тупість союзників, дикість своїх до толерантності до інших, свого побутового життя , навіть. Бо треба підлаштовуватися під графіки. І чай ти не можеш попити, коли хочеш , або про це треба подумати заздалегідь,приготувати термос, або кудись підти і там витратити зароблені кошти , купити чашку.
І так в усьому, це не про незручність, це про неможливість планувати життя, жити його. тривоги -садочок-підвал-хвороба дитини-лікарняний-менша зарплата.
Сил немає. І да, я заібалась. Але ж усі заібались. І в мене ще не найгірший варіант.
Але ,водночас, соромно, за те, що пишу про втому. Без висновків. Ворога треба добити-це єдина аксіома, але нам треба і вижити ще в цьому хаосі війни.
Я в дитинстві таааак любила пісню Аліни Гросу "слово 'свобода' придумали діти" 😍 для мене це такий вайб Скрябіна 😊
Шукала хто написав слова і тут в коментах прочитала що пісню Ірина Білик писала для Скрябіна
Пані Тетяно! Я майже вдвічі старший, але такого дару пам'яті та її осмислення як у Вас - ніколи не мав.
Просто закоханий у Ваші етери!
З середніх класів школи вела пісенники. Загальні зошити на 96 листків, куди переписувала слова пісень, які сподобалися. Там були і естрадні і народні. Більшість українською. Коли зявлялась нова естрадна українська пісня я за допомогою листочків-чорновиків, що лежали наготові під радіо і телевізором переписвала їхній текст за кілька прослуховувань. І десь в 2000х( спеціально завтра полізу в "архів"і подивлюсь точно рік- це хоббі у мене згасло. Просто закінчились красиві україномовні естрадні пісні на радіо і тб. А те що зявлялося і було на слуху -українськомовне і російськомовне - не було бажання записувати в свою колекцію.
Я думала, що це зі мною щось не так. Але то, напевно, подіяв як імунітет мій музичний смак, вихований піснями Дворського, Яремчука, Зінкевича, Поповича, Білозір та іншими, як тепер кажуть, динозаврами української естради.
Зараз дітям вмикаю "пісні моєї молодості"- вони їм теж подобаються, приємно чути,як їх "заклинює"на якійся пісні і вони днями мугикають "ти щаслива будеш, ти щаслива будеш, ти щаслива будеш, тільки пaмтай-зоряну дорогу, зоряну дорогу, зоряну дорогу в гай зелений гай", або "українській армії слава і хвала..."
Добре, що є інтернет і можна самому формувати плей-листи. Бо по рaдіо і тв таке не крутять вже дуже-дуже давно.
Дякую про нагадування про "нормальну"Аліну Гроссу, бо від дорослої Гроссу мене тІпає. Хоч діти "жу-жу-жу" трошки переросли, та "рушничок" їм, думаю, "зайде".
А можна перелік пісень з вашого пісенника?)
@@sviato_bude напишіть якийся свій месенджер, вайбер чи ватсап- пофоткаю і пришлю.
@@sviato_bude Здрастуйте, напишіть свій месенджер чи вайбер, Ватсап, куди то можна переслати.
Як це прекрасно. Я часом коли працюю, включаю собі цих же виконавців, наспівую, а діти кажуть - мамо, співай далі, в тебе гарно виходить.
@@sviato_bude Напишіть свій месенджер, я перешлю
Дякую за відкриття для мене!
Четвертий раз підряд слухаю ,,покохав дівчину''
Така музика могла розвалити союз,тому ми її і не чули
Молодий Микола Мозговий мій новий краш!!!))) Дякую❤❤❤ Я завжди дуріла від "минає день, минає ніч..." доречі піду послухаю)
Етер Рагулівни!!!!! Хронометражу завались!!!! Лафа. Насолода) Дяка!
Мені дуже прикро, що тільки в 25 років я почула пісню "Бджілка". Замислилась, які дитячі пісні я знаю? Москальські кузнєчікі? Тіж самі заставки до мільтфільмів були московською..
Дякую, що продовжуєте відкривати неймовірні українські пісні!
Дякую, пані Тетяно.
На жаль познайомилася з вами нещодавно, але стала вашою прихильницею з першого знайомства. На щастя ютюб дозволяє надолужити все і з великим задоволенням я цим користуюся.
Щодо цього випуску скажу, що він мене дуже зворушив, повернувши до моєї юності.
Дякую вам ще раз і бажаю приємного відпочинку.
ух, гарно. тоді для вас є море контенту, гортайте на каналі вирізки та дивіться те, що підходить по обкладинці і заголовку)
"Бджілка" у нас в садочку однозначний хіт на рівні з "Черепахою" і "Подивись на небо"))
Дякую за пророблену працю. Страшно тільки розуміти, що пошук наших цінностей це справа ентузіастів. Іноді, досі в голові серед буденності звучить в голові: Намалюй мені ніч, коли падають зорі…
32:18 Я одразу подумала про Мозгового, коли побачила уривок з Преслі, хоч я і перший раз побачила це відео… За знання української естради я вдячна своєму батьку. Він все життя говорив російською, родом з Маріуполя, будучи музикантом, для свого оркестру він готував аранжування саме українських естрадних пісень і завжди вважав українську естраду набагато якіснішою, змістовнішою і більш сучаснішою.
45:28 як раз сьогодні подивилась сюжет на ТБ Торонто. Вони зробили його про український Донбас. І там був шматочок де брали інтерв'ю у Жадана і питали ну як воно - відео 2011 чи 2012 року - і він сказав, несподівано добре, люди прийшли, багато людей і тп. Тому так, це повернення. Мені соромно і сумно, що я всього цього не бачила і не чула роками.
Аліна Гросу - талановита дівчина. Теж обожнювала її в дитинстві. Обожнювала її дивитися на ТБ. В ті часи вона була просто вау: кучерява, енергійна зірочка. І це було своє рідне, зрозуміле.
@@marypoppins7027 Мы тогда не знали, кем она потом вырастет, думали "О! Такая прикольная девочка!". А выросла она популярвой, села мужчине на спину в кожаном костюме изначально, а потом градус провокационности понижен и начались "Мокрые ресницы". Но через несколько лет градус провокационности повышен.
Боже який класний етер! Дякую вам!!
Пані Тетяно, дуже, дуже дякую вам! Шикардосний етер. 😘🥰🤗💙💛
У мене дитяча вже не\травма, історія - є. Мене вирішили не робити банально сніжинкою на якийсь із НР(я лиш раз нею була, якщо що), знайшли в сусідів "оригінальний" костюм - чебурашки. Мене спитали чи знаю пісню чебурашки за тиждень до ранку. Я сказала - знаю (чебурашка - не собака і не двірник - тоді це якось комбінувалось). Новорічний ранок, мене кличуть до ялинки і лунає музика...я присідаю на два боки під мелодію в такт і посміхаюсь, бо я по центру і я не знаю про що ця музика. Мені починають дивно кивати і підспівувати, а я знову не знаю...присідаю на два боки - танцюю, все ок! і тільки почувши : теперь я чебурашка, починаю підспівувати...невпевнено...відчуваю, що щось не так... вже потім я дізналась, що стратила - не знала пісні, яка апріорі відома всім))))
Мама булав шоці, що зі мною ні разу цю пісню не співали, бо думали - її всі вдома співають..! А мама цьому не надавала уваги, бо певна було, що цього в садку вдосталь. Дитину спитали: знаєш чебурашку, дитина сказала - знаю! А наскільки знає, ніхто не питав. а вдома був Котик і Півник, Петрик П'яточкін, Козлик і його горе, Біда навчить... УТ-1 якось справлялось з цим, як я потім виявила (багато хто не пам'ятає вечірню казку з пісенькою "Сонько-дрімко", бо дивились ще російську, а я ні.
Мимо мене могло б взагалі пройти повз, якби мама не кіпішувала, що мене отак виставили на позор, і мене б не допитували, чи вчили зі мною слова пісні, на яку мені, тай мамі, бо вона не зауважувала, взагалі було пох, а тут чомусь я мала її знати... і мама питає, чи знаю?... Це те з чого я чебурашку незлюбила і у мене диконект ставсь з усім світом! Бо до того до мене ні світ ні люди прензій не мали...
вибачте, що багато тексту
@YulkingPchonchyk Не вибачайтеся! Читати Ваш допис-;цікаво!
😭 читала і плакала, усвідомлюючи скільки довелося пережити українським дітям, і нажаль ваша історія напевне така не одна
Цікава історія.
Мамі, респект))
Бджілку я співала своїм двом дочкам) вони її теж любили. Дчкую за те що нагадали про інші пісні. Я пам'ятаю як у той час ходила і постійно наспівувала - "слово свобода придумали діти".
- Василю, ти йдеш на NK?
- Як я піду? В мене ні рушниці, ні ліцензії...
😂
Реву та стогну 😂😂😂
це шикарний випуск. Дякую за працю! Перемога за нами!
Прекрасний етер! Відпочила душею. За відео Мозгового - окрема дяка!
у кожного з нас є дуже багато приводів задуматися, особливо, коли світло пропадає )))
Класний етер! Люблю Вас, Таню, слухати - завжди відкриєш для себе щось нове. Я, до речі, на Мозгового теж інакше глянула ще кілька років тому. Подобається його потужна "Біда не в тім, що свище вітер лютий, що січень на вікні малює мертві квіти...". ❤
Тетяно, ви - блогер здорової людини!) вдячна-превдячна за працю, осмислення, ідеї!
До слова про Винниченка і Яблонську читала (чи не у Забужко), що відгукувався про неї геть не лепсько!) наче, дівчина вискочка і без хисту. І в мене одразу промайнула думка, що, тема цицьок, мабуть, була не розкрита і пан образились)))
Все було просто чудово дякую за ефір, тільки зауважу що Елвіс це набагато раніше 80х
Тетяна, просто супер пані, навіть без струму не знижує планку - купа аналітично- пошукової роботи, і не завжди це розшуки чоколяди в меду, а радше навпаки. Щира дяка! А щодо всіх цих гадунів та мальфосенсорів - закон їх не зупинить допоки є громадяни, у великій кількості, готові не лише слухати про "настання миру та розквіту" або, навпаки, "наступу та обстрілів", або все це вдоночас, а ще й платити за такий контент. Притомній людині, навіть зі схильністю до магічного мислення, двох лютих провалів таролога- астролога вистачило б. Треба все ж таки вкладати у саморозвиток хоча б половину від витрат на губки/війки/прес / біцепси.
мусимо триматися!
Бджілка це одна з моїх улюблених пісень.
Справжній детокс цей етер, дякую, саме те, чого так потребую зараз.
На творчість Аліни впливала її хрещена мама Білик, яка напочатку співала українською мовою, а потім перейшла на язик, і це відбулося одночасно у Аліни і Ірини
Шукала цей комент. Білик також втратила половину шарму, як перейшла на російську. Як про розстрілянє відродження сумно, що вони не створили ще так багато шедеврів, так і у випадку з виконавцями шкода, що не з явилася купа чудивих українських пісень. Особливо шкода, коли люди дійсно талановиті і просто продали за 3 рублі свій талант і кар єру загалом.
@@user-antonia , 👍
Дякую, вам Тетяно, що ви постійно тримаєте руку на пульсі.
Я памʼятаю концерт Миколи Мозгового в Долині•Він співав і співав’публіка його не відпускала•То запамʼяталося назавше
Обожнюю вас ❤
Дякую за всі ці українські пісні, мені так прикро і боляче, що ми цього не знаємо і навіть не чуло ніколи. Це все так по впливало на наш розвиток, коли в школі співати українською було не модно. Чому мої вчителі не вчили мене співати такі утвори?
На щастя співали сучасні українські невідомі, типу а «а сорочка мамина біла біла …»але сказати щоб мені то подобалось не можу, ну і це взагалі не порівняти з цим що я зараз чую. Було ж? Було ж щось якісне, але поховане по шухлядах. Кому? Навіщо?
Вся шкільна програма музики - просто не цікава.
Памʼятаю тільки «їхав козак за Дунай». А що ж далі? Треш!
Цим хтось мусить займатися, і не на рівні Тіни Кароль, щоб дати можливість заблиснути іншим артистам і їй також, а щоб на рівні міністерства. Щоб ми знали, якою українська музика була в моїх улюблених 70-х роках? А що слухали в молодості моєї бабусі? Під яку музику вони танцювали і закохувались?
І чому вона, моя бабуся, любила потім Александра Малініна?
Як так сталося? Хто їй забрав право слухати своє?
Дякую за Alexjazz, вже давно додав у вибране, але так і не знайшов часу послухати.
До речі, текст "Бджілки" написала Ірина Білик, і призначалась ця пісня для "Скрябіна". Навіть не уявляю як би це звучало)
За "обережно, розмагнічено" окрема подяка.
Оо, шукала зараз цю інфу бо хтось написав що пісня звучить як Скрябін
Завжди росія применьшувала нашу культуру ,музику ,значущість ось результат ми свого не знаємо а захоплюємося чужим.
Тетяно, Ви скарб. Я ніколи не розуміла Алісу Гросу. Сиджу і слухаю Ваш етер. І тут, моя 10-річна двійня починає в коридорі виплясувати під Аліну Гросу українську, підспівувати і кричати: мама поства нам ті пісні повністю!!!! Шок. Ми слухаємо і бджілу, і свободу в танцюємо 😂
Так, вивчаємо, не все так погано)
Що до відео із Мозговим. Згодна на 💯. Але для себе відкрила нещодавно, що так можна було і у 1969. Подивіться Женченко "Білий сніг на зеленому листі" Він там не статичний, як Престлі, але там така делікатна привабливість, що енергетика зашкалює. Уявити таке явище у виконанні росіянина неможливо. Ні за яких часів. Бо московити того в генах не мають
Дякую! Душу трохи попустило. Звертаюся до спільноти нашої Рагулівни. Зверніть увагу на журнал Музична школа. Там друкувалися чудові пісні для дітей написані самими дітьми. Знаю, що деякі з них виконувалися хором Школи мистецтв м. Чернігова. Але, звісно, поширення так і залишилося обмеженим. 52:42
Дякую за етер!!! 👍
Дуже класний етер! Дякую за цю насолоду!
39:51 Дуже раджу послухати компіляції C.J.Plus з Одеси на саундклауді. Це - скарб, оскільки ці збірки є збірками українського фанку з 70х років.
Скрипка делал диск с песнями
Завжди сприймала Аліну, як покалічену дитину. Але провести таке розслідування русифікації та московитської культурної експансії на прикладі неї - це просто вау. Дякую ❤❤❤
Аліна була особливою, з величезною харизмою допоки співала українською. І стала непомітною, такою як «всі», коли перейшла на російську. Харизму втратила, бо російська їй не личить від слова взагалі. Російська змінила її не лише всередині а й зовні…
Та ну яка харизма, я Вас прошу.. харизма була в Емі Вайнхауз, харизма є в Адель, а це звичайнісінький дешевий попсовий шлак
@@Юля-я1ъменшовартість наше все. Авжеж треба брати приклад з американців, коли йдеться про українців. В Україні харизми німа.
Харизма не німа.Харизми-немає.Так українською мовою.А то ви самі мабуть до цих пір плутаєте рос.і українські слова.А про Аліну щось говорите.А мені Аліна подобається.А хто з укр.співаків не співав рос?.Майже всі.
@@ВалентинаДаценко-ь7ы ясно, в іронію ви не вмієте. Трошки з розділовими попрацюйте, до речі, знавчиння української мови.
І так, харизма в Україні є.
То британці 😂 @@stefaniamode
Танююююю! Дякую за ефір! Ви завжди - вогінь, а цей ефір просто надзвичайний вогінь! Значки зачотні, наші, полтавські, від Тутечко!!! Обожнюю!
Ой, чуть не порвало від "Тарач-тач--тара-ра" 🤣🤣🤣
Пані Тетяно, дякую за підтримку моєї нової роботи!❤
Зайшла сюди, щоб відпочити емоційно - не помилилися ❤
Коли ж, нарештi, нам всiм справдi вистачить розуму говорити i спiвати тiльки украiнською мовою, не перейматись тим, що хтось нашу мову не розумiе. Це iх проблема, а не наша, бо англiйську мову багато хто не розумiе, але пiснi англiйською слухають. Е мова музики, а вона виразнiша i бiльше запам"ятовуеться. Приклад : Вакарчук, гурт " Казка" та багато iнших рашисти слухали взахльоб, а може й зараз слухають. Наша мова, якою ми повиннi пишатись i на рашистiв нам плювати, чи не так, панове?
Так 💙💛
Тара. Тач тач тач. Тара тара тач...яка гарна пісня. І зараз Аліна молодець,видає багато якісних пісень)))
Клас, дякую, чутливо до сліз, дякую! Ви вмієте зробити правильні акценти!
Дякую пані Тетяна за чудову аналітику та ностальгію. А ще пан Івасюк і його пісні. "Жовтий лист" для мене the best
Просто розривний етер, подивилась на одному подиху. Дякую Вам за таку круту роботу.
Це було характерним явищем для дітей зросійщених батьків. І на жаль, моя донька Марія Квітка- переможниця Голосу 2022 в підземці, теж починала з таких пісень. Але на щастя, в тому ж 1998 вона вже слухала Квітку Цісик і Ніну Матвієнко. Із пісні слів не викинеш. Було((
Так це ще ті діти, які дійсно постсовєтські. А зараз те саме. Дітей вчать "крилатиє качєлі", " Слишу голос із прєкрасного дальока"😢😢😢
На що я сказала цім дітям, що їх гвалтують їх вчетилі. Вчитель повинен наставляти та відкривати шлях в майбутнє. Дозволяючі дитині розвивати свої таланти. А наші освітяни нав'язують радянські пісні. Я від цього в шоці.
У школі вчать російські пісні??
Нема пісень для дітей. Для школярів. Ну, є, але мало, дуже мало. Це, звичайно, не підстава вчити дітей про "дальоко", то, скорше, ностальгія старших вчителів. Але порожнечу треба заповнювати. Колись дитячі пісні були елементом пропаганди, їх масово створювали, були дитячі хори. Я не кажу, що так має бути. Але зовсім "забити" на виховання дітей ніяк не можна.
Вчитель не такий вже й авторитет для учня(десь на щастя, десь на жаль...), соцмережі наше фсьо, не витягнеш дитину з телефона( таких абсолютна меншість, хто в телефоні не сидить). А тааааам- засилля нав'язливої каК цапської пропаганди, розрахованої на всі вікові категорії, на всі смаки і потреби. І вона лізе звідусіль, яку мову пристрою не встановлюй чи фільтрами не користуйся, на жаль.
де таке є?
Дякую за шикарний випуск,Тетяночко))) наче повернулися в ті роки,коли по ТБ було багато української... А потім ,,аудиторія'' стала вимагати московську😂 😂
Дякую вам за ваші відео 💚 Шось кінець відео наче різко обірваний... Аліна дійсно чудовий приклад того, як наших діоец ламають, як нас ламали.. Я в дитинстві пам'ятаю певний час було по ТБ щось іноземне і мені воно дуже подобалось. Але потім все більше і більше російського.... Всякі оці рос серіали, програми... І ти хочеш не хочеш в пристосрвуєшся, стаєш як оточення, як те що ти бачиш. Зараз то воно набагато легше. Є інтернет і за бажання знати - можна дізнатися шо завгодно. В моєму дитинстві такого не було... Лише тб і оточення...
виникли тех.проблеми, продовжимо днями.
Обірвалась трансляція, нажаль😔 дуже цікавий випуск для мене сьогодні був
продовжимо згодом!
ця історія про Жадана і Соловій - мені аж дух перехопило від захвату, бо я подумала: Боже, люди собі ні в чому не відмовляють, і це прекрасно 😆😆особливо посеред цього армагедону війни втричі прекрасно
Мені теж це стало ковточком свіжого повітря )
Ця пісня заполонила моє серце. Знати б хочаб текст🥹
В травє сідєл кузнєчік- це була основа програми всіх розспівок в хорах і музичних школах в в 90-х і 2000-х то точно
Так, я теж вчилась у муз школі у 90-х, то «Кузнєчік» і «Во саду ли во городє» вкарбувались у памʼяті назавжди. Співались на кожному уроці
@@svitlanas393Андрєй варабєй нє ганяй галубєй, ганяй галачєк із пад палачєк.
Тьху, ненавиджу! Навіть в дитячих розспівках- насилля, агресія і ґвалтування дитячих мізків☹️
У 80х ,так само.
Згадую цей жах.... І думаю чому тоді він мене не лякав...😢
Дякую за чудовий етер. Пам'ятаю бджілку ,дуже подобалось ,малий син завжди підтанцьовував ,а в садочок шили костюми бджілок для танцю.
Дякую за те що напамятовуєте) нам про все це. 💙💛
Дуже класний ефір, особливо погляд на Гросу… ніколи не розглядала її карʼєру з такого кута.
З задоволенням завжди слухаю ваші етери, комент для підтримки❤
Ндам, слухаю українську музику, яку ви презентуєте не одне відео, і згадую своє дитинство. Я ж тоді слухала те, що звучало у нас вдома, а це була якраз російський шансон, Шуфутинський, Круг і багато інших. Коли виросла то слухала вже і українську музику, але улюбленою чомусь була Алєгрова. Але з часом я таки відкривала для себе українських виконавців, і зараз вже є улюблені гурти.
Якраз тіки у середу в Інсті написав про Орфея, а тут вже і етер про нього. Дяка за працю.
Таня, дякую щиро! не змогла відірватися, поки не дослухала до кінця.
До фрази НК "не розуміють мови" було б доречно додати відео повернення Ірини Федишин з туру👍
Не змінюються такі і подібні їм люди, перевзуваються по ситуації, зрозумійте вже нарешті
Вітаю. Дякую Вам шановна пані Тетяно за вашу працю 🌻🌻🌻. Наснаги та витримки.
Як завжди лайк 👍. Слава Україні !!! 🇺🇦❤🖤
Дякую Вам за титанічну роботу!! Дуже багато корисного і того що ми не помічаємо навколо нас.
9:48 😂😂😂пані Тетяно, обожнюю Ваші підсумки 👍👍👍
Ура🎉 ми дожили (подорослішали? скинули кайдани малороства?🤔) до часів, коли всі обговорюють кліп укр.співачки, котрий про укр.літератора, інтелектуала🫶🏻
Умовні галкіни і пугачьови вже не в нашому інфопросторі. Не в зоні нашого інтересу. І це прекрасно 😌
на жаль ще трохи таки в просторі, треба вибивати.
Так і є. То я на радощах, бо аналізую своє оточення 🙂
Таню, дякую за етер! Як завжди надихаєте подумати про багато речей…
Дякую, Тетяно ❤❤❤ 👏👏👏
Кстати, я помню маленькую Алину Гросу, помню, что по "ТЕТ", по-моему, в 2010-ом, кажется, показывали её клип "Мама" в блоке "Слухай!", помню, там снималась её мама, снимался ещё сын Ирины Билык Глеб. Я, кстати, однажды пересмотрел клип и переслушал песню, у меня от той плачущей скрипки покатились слезы и я реально заплакал, поскольку мелодия очень-очень грустная. А Ассоль - я максимум помню только одну её песню и один клип - "Моя мама лучшая на свете". Для меня Ассоль - это певица одного хита.
Мені 17, в дитинстві було багато різних пісень, але найбільше мені подобались "Василечки" та "Перший дзвоник" сестер Май. В мене був диск, який я крутила цілими днями, поки мої друзі слухали НК та Потапа🙃
35:00 Елвіс це Елвіс, навіть якщо він стомлений і не викладається на усі 100%, усе одно його приємно слухати і він справляє враження.
Дякую, Таню)
Аліна Гросу в тому кліпі пра лєта, це чисто косплей на пугачову
Відкрила для себе Мозгового😍😍😍
Дякую, Тетяно!
Така різниця між тим як вона дитиною співала української і російською... Коли російською то ніби ні слуху ні голосу. І це камінь далеко не в город Аліни)
Дякую ❤
Дякую за Елвіса
Я ненавиджу ЙР , зокрема, за те що вони робили з українськими дітьми. В мене був один вихід - припинити дивитись телевізор коли наша попса обрусіла, що я й зробила. Але ж не всі так діяли(
Увімкнула мамі пісню Сніг на зеленому листі Віктора Женченка, її земляка, як виявилось. Вона каже - боже, я памʼятаю її, була популярна в 70-х, але по радіо майже не крутили і імʼя виконавця звучало рідко… Звісно, бо якби звучало голосно, то ніхто б не слухав Лєщєнка і Кабзона!
Як круто, що Ви натрапляєте (принаймні я побачила вже двічі) на відео прекрасної психотерапевтки Лариси Дідковської. ❤
Ціла зала людей на виступі Л. Костенко
Як пишуть пісні The hardkiss, Onuka і мають популярність,фанів та гідність не використовуючи руську?Це свідомий вибір виконавця кому співати
Дякую ❤❤❤🎉🎉🎉
Щодо Елвіса Преслі. Дуже рекомендую знайти кліп-виступ Віктора Женченка пісня"Білий сніг на зеленому листі". Це десь 70-ті роки. Я передивлася кілька разів одразу -і єдина думка, яка в мене крутилася: Преслі вілпочиває :). Не пожалійте часу - подивіться!!!!
От вам і бджілка ❤️🔥
❤❤❤Вітаю вас Тетяно, випуск просто неймовірний класнючий
Так. А вже як місяць тому, в жовтні вийшла новина про її роман з росіянином)
17:55- Потерту книжку «Тореадори з Васюківки» з коровою Контрибуцією на палітурці я знайшов десь в 1992, мені було 7 років, в селі в сараї де жили курчата, і зберігалось купа безцінного мотлоху😂, Перечитував разів з 10, і настільки детально Всеволод Зіновійович описав побут українських селян у 70-х, як все було гарно, самобутньо. Та зараз, знаючи і розуміючи увесь контекст про усі ці трудодні, колективізм, партійна дічь, піонери, комсомол.
тоді підписуйтесь на нову Читанку www.youtube.com/@mychytanka
Клас !😊
Алінка - приклад не свого я , а чужих комплексів , і основному її рідних плюс власна інфантильність і відсутність прагнення до реальної самооцінки -цілий сонм маш єфросініних .....
Тач! Хуєрбуєр! Рососія! Боти! Хєйтери!
Тетяно, наснаги Вам переварювати всю цю дичину 🙏🏿
Дякую за працю 🙌
А які там високі думки у НК, що ці пісні треба співати на зрозумілому язьіке
Лайк, комент, підписка, спонсорство.
Україна переможе, слава захисникам!
Автору окремий респект за якісний контент)🎉
вдячна за особливу підтримку)
Як то кажуть: Тарач, тач, тарарач...)