MIÉRT NEM HITTE EL SZTÁLIN, HOGY HITLER TÁMADNI FOG?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 8 พ.ค. 2024
  • KATÁNAK, SZERETETTEL!
    patreon.com/user?u=117970029
    Kedves Érdeklődők! Elindult a csatorna támogatói rendszere!
    Join this channel to get access to perks:
    / @szilagyibelalaszlo1857

ความคิดเห็น • 108

  • @balibambosz333
    @balibambosz333 28 วันที่ผ่านมา +14

    Jó volt! Tisztelt Szilágyi Béla,többi videója is nagyon jó! De most hirtelen,felülmúlta önmagát! Remélem,hoz még ilyen ,kiművelten,míves,bemutatókat?

  • @seraszilvia
    @seraszilvia 28 วันที่ผ่านมา +7

    Köszönjük szépen! Ez is nagyon érdekes és informativ volt. Mindig várom az új videókat mert nagyon sok olyan dolgot hallok amiket nem tudtam korábban.

  • @tiborvarga3769
    @tiborvarga3769 28 วันที่ผ่านมา +12

    Rendkívül érdekes volt.
    Köszönöm 👍

  • @A74E76
    @A74E76 27 วันที่ผ่านมา +3

    Csodálatos az előadás! Köszönöm.

    • @laszlobizsok26
      @laszlobizsok26 21 วันที่ผ่านมา

      ...kedves Béla, miért suttogsz ?... félsz valamitől ?... nem érteni amit , gondolom szeretnél elmondani...

  • @tiborfarkas5180
    @tiborfarkas5180 28 วันที่ผ่านมา +3

    Danke!

  • @101Mercedess1
    @101Mercedess1 28 วันที่ผ่านมา +3

    A történelem ismétlődik. Kísértetiesen hasonlít az akkori helyzet a maira. Most is teljesen felkészületlenül kiabálnak a háborúról Európában. Akkor a szovjet eszméket akarták az egész világon elterjeszteni. Az eu azzal riogat, hogy Oroszország meg akarja támadni egész Európät. Ha így van, akkor most miért?

  • @laslodudas1463
    @laslodudas1463 27 วันที่ผ่านมา +2

    Ez nem a józan ész háborúja volt,ez már régóta evidens, manapság is hasonló a hangulat!!!!

  • @tihikallo8669
    @tihikallo8669 28 วันที่ผ่านมา +3

    Nagyon leegyszerűsítve valami hasonló történt.😂

  • @NextStitch
    @NextStitch 15 วันที่ผ่านมา

    A németeknek tényleg nem volt esélyük hazárdirozás volt a javából.
    Talán arra számitottak, ha Sztálingrád ami a főnök nevét vagy Moszkva gyorsan elesik, akkor kitör egy elégedetlenség és polgárháború akár keleten is + akár a japánok is beléphettek volna ha úgy látják, hogy megnyerhető az ügy.

  • @timeanagy8495
    @timeanagy8495 25 วันที่ผ่านมา +1

    Egyetértek a többiekkel, nagyon jó videó. Talán ha védelmi vonalakat húz fel, megúszhatta volna? Azért Németországot megtámadni sem lett volna egyszerű. A nyugati fronton is inkább védekeznie kellett volna, esetleg kiegyezni velük is. Megtartani az egykori németvterületeket csak plusz Ausztria. Talán a franciák megenyhültek volna, ha visszakapják Elzászt. Az nem egy nagy terület.

  • @jozsefzatyi131
    @jozsefzatyi131 18 วันที่ผ่านมา

    Ismét körbejárta a kedvenc kérdésemet amit már tavaly is kértem hogy fejtse ki.
    Mi az álláspont ma történészek között a Rakovszkij vallomásról? Valós? Konteó?
    Ugyanis túl jól illik az eseményekbe.

  • @tiborstancz3854
    @tiborstancz3854 27 วันที่ผ่านมา +2

    Elismerés a tudás elot..de sokkan máshogy informálnak minket,ha nincs amerikai segítség Sztálin bajba van!!!!

    • @belaszilagyi8050
      @belaszilagyi8050 24 วันที่ผ่านมา

      1941- ben alig szállították valamit. A vörös Hadseregnek magának kellett megállítani a támadás. Később persze nagyon fontos lett a támogatás.

  • @attilasomogyi9200
    @attilasomogyi9200 28 วันที่ผ่านมา +5

    Ez is jó volt. Tényszerű, korrekt.👍

    • @gergelydimitriu1978
      @gergelydimitriu1978 28 วันที่ผ่านมา +1

      Hát nagyon nem az!

    • @tamaspapai4921
      @tamaspapai4921 28 วันที่ผ่านมา +1

      @@gergelydimitriu1978 A számokkal hadilábon áll, a németeket módszeresen lenézi, a ruszkikat felnagyítja, de egyébként elég tényszerű.

    • @adavada5394
      @adavada5394 28 วันที่ผ่านมา +1

      ​@@tamaspapai4921ja persze Németország most is nagyobb paca a térképen mint Oroszország...Szovjetunió még még kisebb volt...😂

  • @robertvizler749
    @robertvizler749 20 วันที่ผ่านมา

    Üdv, nem ide tartozik, de nagyon érdekelne egy előadás a katarokról, szerintem nagyon érdekes téma.

    • @szilagyibelalaszlo1857
      @szilagyibelalaszlo1857  19 วันที่ผ่านมา

      A katharokat sokféle néven nevezték: tiszták, albigensek, újma­ni­cheusok, patarénusok, bogumilok, tisserandok. Nem túl ismert a történetük, de nagyon érdekes és jellemző. Jó téma, hamarosan...

  • @sandorkoros9997
    @sandorkoros9997 25 วันที่ผ่านมา +1

    Szerintem akkor érthető egy döntés, ha rekonstruáljuk azt a logikát, ami ahhoz vezetett. Egyrészt utólag mindig okosabbak vagyunk, hiszen olyan dolgokat is bizonyossággal tudunk, amiről egy történelmi személy (Hitler, Sztálin, stb..) el kellett döntse, hogy teljesen igaz, részben igaz, félrevezetés, tévedés, stb.. Hogy látta pl Hitler a szovjet hadsereget, mennyi és milyen információja volt annak erejéről (tudomásom szerint a német hírszerzés a sötétben tapogatózott)? Hogy látta a politikai rendszer stabilitását? Miként vélekedett arról, hogy milyen gyorsan fejezhető be egy támadó háború Keleten? Ha mindezeket (és ami kimaradt) felsoroljuk, akkor érthetjük meg, hogy Hitler a saját szempontjából miért indított háborút, és nem azon fogunk csodálkozni, hogy nem a mi fejünkkel (és utólagos tudásunkkal) gondolkozott. Még államférfiak se pusztán racionális lények, befolyásolhatja őket elbizakodottság, hübrisz, téves logika, az ellenfél félreismerése.....
    Ki lehet ugyan jelenteni, hogy Hitler preventív háborút indított (eddig ez hipotézis), de ez az én (laikus) információim alapján nincsen alátámasztva, ez csak utólagos visszadátumozásnak tűnik. Mert ha történetesen tényleg meg is előzött egy szovjet támadást (ami valószínűleg 42-ben történt volna meg, ha..), akkor is az a kérdés, hogy az ő tudatában ez így szerepelt-e. A válasz egyszerű (lenne): onnantól, hogy 40-ben eldöntötte a SZU megtámadását, az általa a vezérkar előtt felsorolt érvek között szerepelt-e, hogy tudomása van arról, hogy Sztálin támadni fog X év Y napján. Én nem tudok ilyen okfejtésről, ellenben sokféle másról igen. És megint ott vagyunk, hogy Hitler személyiségéből és gondolkodásmódjából lehet megérteni a döntéseit. Lehet az élettér elméletét lebecsülni, de Németország stratégiai problémája a Nyugat és a Balkán meghódításával egyáltalán nem oldódott meg - ideológiától függetlenül az I. világháború tapasztalata mély lenyomatot hagyott a német tudaton: stratégiai nyersanyagok és gazdag mezőgazdasági területek nélkül az ország kiszolgáltatott. Németország stratégiai függőségét a legkönnyebben és legközvetlenebbül a SZU meghódítása oldotta volna meg. Mindez nem más, mint geopolitikai kényszerhelyzet az idő szorításában (itt meg Hitler időhöz fűződő viszonyát kellene elemezni).
    Azt hiszem, a videó olyan témát érintett, amely sokkal összetettebb, szövevényesebb, sokkal több összefüggés hálójában vergődik, ezért sajnos nem is bonthatta ki azt terjedelmi okokból. Nyilván nem számonkérhető egy ilyen ismeretterjesztő videón, hogy minden állítást alátámasszon, mégis az előzővel együtt olyan érzésem van, hogy túl sok a spekulatív elem. Amúgy szeretem a csatornát, követem, és nem a leszólás szándéka vezérelt, csak a hiányérzet beszél belőlem.

    • @sandorkoros9997
      @sandorkoros9997 25 วันที่ผ่านมา

      Sztálin a számára váratlan német támadást utólag értékelve azt a tanulságot szűrte le, hogy soha többé nem a saját logikája alapján ítéli meg a másik jövőbeni tetteit. Merthogy valóban, az ő felfogása szerint Hitler nem racionálisan cselekedett, hiszen Sztálin a helyében nem támadott volna. Mindannyiunkat sújtó emberi gyarlóság, hogy magunkból kiindulva ítéljük meg mások céljait, és hát sokszor nem is tévedhetnénk nagyobbat.

  • @zoltantoth9242
    @zoltantoth9242 27 วันที่ผ่านมา

    Tisztelt Béla László! Szinte minden videóját kíváncsian néztem meg. Ezt is. Fontos az ismeretterjesztő munkája. Gratulálok és köszönöm. Egyszer írtam megjegyzést, a "Kormányzó" felelőségével kapcsolatban, a magyar zsidó honfitársaink haláltáborokba hurcolásában. Nem reagált rá!?

    • @szilagyibelalaszlo1857
      @szilagyibelalaszlo1857  27 วันที่ผ่านมา

      Válaszolok itt. Szerintem súlyos politikai és emberi hiba volt Horthy részéről, hogy 1944 március 19. után nem mondott le.
      Ezzel minden későbbi szörnyűséget, akár tudott róla, akár nem, legitimált. Ez több, mint hiba - ez bűn.

    • @zoltantoth9242
      @zoltantoth9242 26 วันที่ผ่านมา

      @@szilagyibelalaszlo1857 Köszönöm. Egyetértünk, de amit Ön leír az elsősorban az erkölcsi dimenzió. A politikai megítélés nem ilyen "egyszerű". Horthy is foglalkozott ezzel, ha jól emlékszem, az emlékirataiban. Mert a nem lemondás mellett is szóltak reális politikai megfontolások. S furának tűnhet, de a történések minden borzalmával és bűnével együtt is ezt mutatták. De sajnos ezek során bukott meg a Kormányzó mint politikus s mint ember, azzal, hogy nem szállt szembe zsidó honfitársaink elhurcolásával és finoman szólva "elbaltázta" a kiugrást, októberben. Én arra hajlok, hogy a márciusi nem lemondás megítélésében kevésbé legyek szigorú. S a tudta - nem tudta kérdéshez hozzáteszem, hogy egy 1944 előtti Hitlerrel folyt tárgyaláson azt mondta, hogy "meg nem ölethetem őket" , amikor Hitler az ú. n. zsidókérdés megoldásáról tirádázott. Biztosan tudta mi lett a sorsa a zsidó embereknek a világháború alatt, már 1944 előtti években. Én, nagyon vázlatosan így látom, mint laikus, azaz nem történész. Ismételten köszönöm a munkáját. Ami nem zárja ki a részben eltérő véleményeket. S végül Szovjetunió megtámadásáról szóló videó bennem is hiányérzetet keltett. Ilyesmit több megjegyzésben is felvetettek mások. Tisztelettel üdvözlöm, Tóth Zoltán.

    • @timeanagy8495
      @timeanagy8495 25 วันที่ผ่านมา

      ​@@zoltantoth9242számomra nem túl érdekes mi történt az azóta nagyrészt alijázó és most épp gázában népirtást folytató kiválasztott honfitársainkkal, máshol is ez történt velük, talán nem véletlenül vannak veszélyben minden ilyen időszakban. A lényeges Horthyval az, hogy az ellenség nevezte ki 1919-ben, és később sem volt túl sikeres. Ha csak annyit tesz hogy időben átáll vagy nem megy a szovjeteknek (amit nem kértek a németek), akkor valószínű most nagyobb az ország, ésnem hal meg sok 100 ezer magyar. De nagyon könnyen visszaszerezhette volna a többi területet is, sokszor a németek kifejezetten támogatták volna

  • @mdavidkj
    @mdavidkj 27 วันที่ผ่านมา

    Szuper volt! Nagyon jó kis megvilágítások voltak itt. Remélem olyan is lesz, hogy miért támadott Hitler, hogy gondolták, mégis ezt. Ez így eleve kilátástalannak tünt . 1 vs egész világ kvázi. Nem szólt neki senki, nem mertek?

  • @fannihorvath1083
    @fannihorvath1083 27 วันที่ผ่านมา +2

    A Német fanatikus volt!

  • @user-vo4nl6eu2u
    @user-vo4nl6eu2u 25 วันที่ผ่านมา +10

    Ebben az előadásban több hiba is van.
    1. Az utánpótlás szállítás fő volumene vasúton történt. Akkor a vasúti vontatást a németek gőzmozdonyokkal odották meg. Németország szénben gazdag, abból nem volt hiány. A szállítás másik nagy hányada valóban lóvontatású szekerekkel történt.
    Tehát a német hadigépezet ellátmányának a szállításához, nem benzinre, vagy gázolajra volt szükség, hanem szénre és lótakarmányra(pl. zab), ebben sem volt hiány.
    2. Görög háborúba az olasz intervenció kudarca miatt kellett beszállni, mert ha ott az angolok megvetik a lábukat, akkor már mindjárt a háború elején második frontot tudtak volna nyitni a szövetségesek. Az I. világhábórúban is Thesszalonikiben szálltak partra a franciák és a brittek. Egyébként ebből gondolták annak idején Horthyék is hogy ez fog megismétlődni.
    3. A Panzerkampfwagen III 1941-ben még modern harckocsinak számított. 1943-ban váltották le. A Panzerkampfwagen IV, viszont a világ akkori egyik legjobb harckocsija volt.
    A Barabarossa hadművelet a villámháború etalonja volt. Ez egészen Moszkváig kiválóan működött, hiszen 1941 jú.22-től 1941 decemberéig eljutott a Wehrmacht Moszkváig. Ezt korszerű harckocsik nélkül lehetetlen lett volna véghezvinni.
    4. Hitler a Szovjetuniót egyrészt valóban megelőző csapás miatt támadta meg.
    A másik ok a szovjet kiapadhatatlan nyersanyag és üzemanygforrások megszerzése volt. Látjuk, hogy napjainkban is az EU-t az USA az energia, és nyersanyagforrásainak a hiánya miatt tudja leamortizálni. A Hitler által meghódított területek, és országok nagyjából a mai EU-nak felelnek meg. Tehát a probléma megmaradt.
    5. Hitler a háborút nem a Szovjetunió megtámadásával veszítette el, hanem az USA a háborúba való belépésével, valamint az USA a Szovjetunió megsegítésével.
    Az USA hadianyagszállítását csak sokkal nagyobb méretű légierővel és tengeralattjáró flottával lehetett volna megakadályozni.
    6. A háborúkat a XX. sz-tól a hátország hadianyagtermelése dönti el.
    Ebben Sztálin nagyot alkotott, mert a német támadás után nagyon gyorsan áttelepítették az ipari létesítményeket az Urálba, ahol a német bombázók nem érhették el azokat.
    Viszont a német légierő és légvédelem nem tudta megakadályozni a szövetséges stratégiai bombázásokat, amik porig rombolták a német hadiipari létesítményeket, és ezzel megbénították az utánpótlást a frontokra. Így Wehrmacht a háború második felében már üzemanyag, lőszer, és fegyverutánpótlás hiányában szenvedett.
    7. Az afriaki hadműveletekre két okból volt szükség:
    Elérni a Szuezi csatornát, ezzel elvágni, illetve afrika megkerülésére kényszeríteni a brit utánpótlást(Ezt majdnem elérték), valamint elérni a brit kézen lévő közel-keleti olajmezőket. Itt is az utánpótlás hiánya, valamint az USA afrikai beavatkozása hiúsította meg Hitler terveit.
    8. A háború elvesztésének egyik oka az is volt, hogy a a német-japán szövetség gyakorlatilag csak papíron létezett, a hadműveleteiket soha nem hangolták össze. Japán ahelyett, hogy megtámadta az USA-t, inkább a Szovjetuniót kellett volna, és ezzel kétfrontos háborúra kényszerítették volna Sztálint.
    9. A lengyel háborúban a Wehrmacht nem az üzemanyaghiány miatt állt le, hanem azért mert elérték azt a határt amit előzőleg a Molotov-Ribbentrop paktumban megállapodtak.
    10. Végezetül csak annyit, mivel az EU, akárcsak Hitler, súlyos üzemanyag és nyersanyag hiányban szenved, ezér az EU-ból indítandó háborúk mindig kudarcra vannak ítélve, mert önerőből az utánpótlást nem tudja biztosítani, az utánpótlási vonalai pedig sebezhetőek.

    • @belaszilagyi8050
      @belaszilagyi8050 23 วันที่ผ่านมา +1

      Nem vasúton, hiszen más a nyomtáv

    • @belaszilagyi8050
      @belaszilagyi8050 23 วันที่ผ่านมา +2

      Ritka volt a vasúthálózat keleten.

    • @gyorgynagy8978
      @gyorgynagy8978 23 วันที่ผ่านมา +1

      Téves elképzelés 1919-24:36 20-ban 14 ország támadta Oroszországot és nem tudták legyőzni. Valószínűleg az Usa támogatása nélkül is megnyerték volna a háborút az Oroszok. Egyszerűen a távolságok nem legyőzhetők még a xxi- században sem. A nyersanyagok és az ember anyag szintén döntő.

    • @user-vo4nl6eu2u
      @user-vo4nl6eu2u 23 วันที่ผ่านมา

      @@belaszilagyi8050 Apám mesélte, aki részt vett az előnyomulásban, hogy ahogy a német hadsereg nyomult előre, egy speciális brigád, a nyomtávot keskenyebbre állította. Egyszerű volt az egész, mert akkor a síneket nem hegesztették egymáshoz, hanem csavarozták, valamint a talpfák fából voltak és nem vasbetonból, mint manapság. Megoldották a csavarokat, és a taplfába a kesekenyebb nyomtávnak megfelelő távolságban lyukat fúrtak, majd a nyomtávot ennyivel keskenyebbre vették. Ennyi.
      Visszavonuláskor meg felrobbantották, vagy a szerelvény utolsó kocsiján volt egy vaseke, ami a taplfát felszakította.

    • @user-vo4nl6eu2u
      @user-vo4nl6eu2u 23 วันที่ผ่านมา

      @@gyorgynagy8978 Oroszországot a Központi Hatalmak legyőzték, és szinte az egész Ukrajna német fennhatóság alá került. Breszt-Litovszi béke. hu.wikipedia.org/wiki/Breszt-litovszki_b%C3%A9ke
      Az orosz polgárháborűban, akkor a világ az I. világháború után volt, mindenki ki volt vérezve. Már nem volt elegendő akarat, meg erő sem a szovjeteket legyőzni.

  • @Kurucz1933
    @Kurucz1933 28 วันที่ผ่านมา +3

    Szerintem az egész Szovjet Orosz haboru egy jó téma attól függetlenül hogy egy igazi(hús daráló)volt 🎉

  • @laszlosolymos5699
    @laszlosolymos5699 22 วันที่ผ่านมา

    Pontatlanság pontatlanság hátán!

  • @vilmosistvankoszper4249
    @vilmosistvankoszper4249 28 วันที่ผ่านมา +1

    Besszarábia elfoglalásának lehetősége nem volt benne a Molotov-Ribbentrop paktumban?

    • @szilagyibelalaszlo1857
      @szilagyibelalaszlo1857  28 วันที่ผ่านมา +6

      Nem. A titkos záradék Lengyelországgal foglalkozott.

    • @user-vo4nl6eu2u
      @user-vo4nl6eu2u 25 วันที่ผ่านมา +1

      Benne volt, helyesebben a németek érdektelenségüket fejezték ki e területet illetően. Tehát Sztálin azt csinál Besszarábiával amit akar. El is foglalta.

  • @mrkts4811
    @mrkts4811 27 วันที่ผ่านมา +1

    Szerintem elhitte Sztálin, sőt tudta. 3m katonát nem lehet észrevétlenül átcsoportosítani és onnantól csak egy nagyon hülye nem jön rá, hogy mi következik egy olyan esemény láncban, amikor a németek folyamatosan támadtak meg országokat.
    Sztálin minden volt, de hülye nem. Sokkal inkább számított rá, sőt akár pár millió embert szívesen be is áldozott volna, mert egyébként a kegyetlen uralma miatt nagyon sok belső ellensége lett és nem volt alaptalan a fokozódó paranoia sem az esetében. Inkább úgy volt vele, hogy beáldoz ideiglenes területet, pár százezer ember meghal, kit érdekel, megállítják a németeket és utána ellentámadnak és újra egységes lesz az ország mögötte, sőt a világforradalmat is kiterjeszti. Egyébként pont ez történt, csak elszámolta magát a saját erejével és alábecsülte a wehrmachtot, úgyhogy az időtáv kitolódott nem kicsit és 4 kegyetlen év következett. Szerintem kb úgy volt vele Sztálin, hogy 42 elején már német földön fognak harcolni, ami csúszott kb 3 évet. Azt olvastam, hogy azért tele lett a gatya, amikor a németek már Moszkvánál voltak tulajdonképpen látótávolságban (látcsövekkel) illetve a repülőik elérték a fővárost. Sztálin fontolgatta a menekülést, de aztán nem így döntött, bár erről nincs sok információ, hogy végül is miért nem menekült el.

  • @Sh3ph4rd000
    @Sh3ph4rd000 27 วันที่ผ่านมา +1

    Ahhoz képest h alkalmatlanok voltak a támadáshoz jól beékelték magukat a SzUba és Sztálin is rimánkodott a szöviknek h kéne má' egy második front.
    Szerintem ha nincs Zsukov nem állnak meg a Volgánál

    • @user-vo4nl6eu2u
      @user-vo4nl6eu2u 25 วันที่ผ่านมา

      Meg inkább ha nincs USA utánpótlás!!!

    • @Sh3ph4rd000
      @Sh3ph4rd000 24 วันที่ผ่านมา

      @@user-vo4nl6eu2u nem véletlenül törlesztették '99-2000. -ig a háborús segélyeket

  • @gezamohacsi6649
    @gezamohacsi6649 28 วันที่ผ่านมา +1

    Ezeknek a videóknak kötelező tananyagnak kellene lennie a középiskolákban!!!Örömmel néznék egy olyan epizódot,amit sehol soha senkitől nem hallottam...Ez pedig nem más,mint az U.S.A.sok millió tonna!!! hadianyag,élelmiszer szállítása a Szovjetúniónak a II. világháborúban.

  • @sandornagy8107
    @sandornagy8107 28 วันที่ผ่านมา

    Booster🎉

  • @balazsmagyar1114
    @balazsmagyar1114 28 วันที่ผ่านมา +1

    A nagy hdeg meglepte a német csapatokat, volt téli ruházatuk, de nem az orosz télre volt a ruha,. Más a tél ( most is ) németországba, és más most télen. Lásd a mostani Május 9.-ei dísz szemlét Moszkvába nem voltak rövidujjúba pedig itt meleg volt az idő. Nagyojn jók az előadások :) !!! Mindig várom a következőt... :)

    • @EGQP
      @EGQP 28 วันที่ผ่านมา

      Nem mellesleg a huszadik század leghidegebb tele pont 1941-ben volt. A gázolaj megdermedt, minden jármű motorja alá tüzet kellett rakni hogy indítani lehessen ha sokáig állt. Ha puszta kézzel bármilyen fém eszközt megfogtál, egyszerűen odafagyott a kezed.. a nyomorult katonák megsínylették..

    • @mutyusz
      @mutyusz 27 วันที่ผ่านมา

      @@EGQP Írni sem tudsz, de itt okoskodsz 😁.
      (Úgy rémlik, elemi iskola, második osztály. 😂)
      hu.m.wikipedia.org/wiki/Vessz%C5%91_(%C3%ADr%C3%A1sjel)

    • @EGQP
      @EGQP 27 วันที่ผ่านมา

      @@mutyusz Nincs érved és kizárásos alapon már a vessző hiánya lett a bajod? 😂 Ócska duma.

    • @mutyusz
      @mutyusz 27 วันที่ผ่านมา

      @@EGQP 😁😁😁😁😁 Nincs érvem 😁😁😁😁😁
      Egy másodikos szintjén SEM TUD ÍRNI, de okoskodNA.
      Tényleg, anyud salakmotorozik még a Dohány utcában? És még mindig 20 forint nála egy kör? (Tudom, tudom, színes fiúknak ingyen csinálja.😉)

    • @balazsmagyar1114
      @balazsmagyar1114 27 วันที่ผ่านมา

      ​​@@mutyusz te meg bunkó vagy... de azzal volt gond amit irtam vagy az írás olvashatóságával? Nem elemibe jártam, annak még a születésem előtt nevezték... amit írtam egyszerű tény. De azt lehet hogy nem veszed figyelembe. Nem is baj, amit írtam azon gondolkofni kellene, és amíg felkapod a vizet azon amit látsz addig nem érsz rá gondolkodni azon amit olvasol.... További szép napot!

  • @botaistvan
    @botaistvan 27 วันที่ผ่านมา

    Ha 5t szállítókapacitású jármű 100km-en 100 liter üzemanyagot fogyaszt, akkor 1000km-en 1000 litert. Tehát 5t üzemanyag 1000 km-re szállítása 1t üzemanyag, akkor 100 t üzemanyag 1000 km-re szállítása nem 800 t üzemanyag, hanem 20 t. Ezzel együtt is nagyon érdekes előadás!

  • @alninjo6i
    @alninjo6i 28 วันที่ผ่านมา +4

    Van meg mit kutatni.....mert nem igy volt....

    • @adavada5394
      @adavada5394 28 วันที่ผ่านมา

      És pedig?

    • @adavada5394
      @adavada5394 28 วันที่ผ่านมา +1

      Hol találjuk az előadásodat? Link esetleg?

    • @alninjo6i
      @alninjo6i 28 วันที่ผ่านมา

      Az eloadas alatt volt egy szo kombinacio....amire erdemes lenne idiot fektettni...honnan vette hitler az "otleteit"? Sok sikert...a kutatashoz

    • @alninjo6i
      @alninjo6i 28 วันที่ผ่านมา +2

      Plus ami ti nem ertetek...itt nincs politika.....gazdasag van. Ha ebbol a szempontbol kutatsz nagyon sok erdekesseget talalsz....kovesd a penzt!!!

    • @Mrgrgs
      @Mrgrgs 28 วันที่ผ่านมา +2

      ​@@alninjo6i akkor hogy volt? Mert már kíváncsi vagyok