Jeszcze możesz wpłynąć na plon pszenicy. Jak to zrobić żeby nie zaszkodzić. Zabieg T2

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 14 พ.ค. 2023
  • Cześć,
    Zestaw do jazdy równoległej i rolnictwa precyzyjnego AG Leader
    / agroconsulti. .
    Rabat 6% na zakupy w sklepie AgroJD wpisując
    kod: KULA006
    agrojd.com
    Kula_Vlog@wp.pl
    #współpracareklamowa
    #grupaazoty
    #siew
    #JohnDeere
    #JestRolnikJestŻywność
    #AGLeader

ความคิดเห็น • 227

  • @farciarz303
    @farciarz303 ปีที่แล้ว +64

    Życzę wam normalnych cen na skupach, za tę waszą ciężką pracę której co nie którzy nie doceniają. 👍🖐️

  • @tomaszknapik5244
    @tomaszknapik5244 ปีที่แล้ว +3

    W tym roku to chyba z 10% pszenic w kraju zostalo przypalonych dopalonych opryskami w okresie chlodow i suszy. dobrze ze o tym mowisz. bo generalnie opryski po desczu czy przed desczem sa tylko bezpieczne a tak wiaza sie z ryzykiem jesli pogoda jest niesprzyjajacapozdrawiam

  • @Azz11189
    @Azz11189 ปีที่แล้ว +4

    Mateusz, mam małą uwagę. W obecnym czasie dobrze byłoby żebyś informował na początku o dacie nagrywania filmu. Czasem brak takiej informacji wprowadza niepotrzebne zamieszanie. A szczególnie teraz, kilka dni robi różnicę.

  • @user-nd1qn8gt5b
    @user-nd1qn8gt5b ปีที่แล้ว +1

    Hey dzięki za Twoje filmy i rady w nich zawarte powiedz co myślisz o saletrzaku na pszenice zamiast saletry ??? Jeśli znajdziesz chwilę napisz też czemu groch żółknie po opadach deszczu ???? Dziwne ze dzieje się to pasami tak jakby nie wiem pośladach ciągnika???

  • @lolek321e
    @lolek321e ปีที่แล้ว

    Dobry film i dobre rady dzięki Mateusz

  • @majster0442
    @majster0442 ปีที่แล้ว +2

    Jednym z najważniejszych zabiegów jest stosowanie potasu i wapnia który bardzo mocno wzmacnia rośliny , NH K Delta który za granicą jest stosowany i w zbożach mają rekordy ginesa + biostymulatory z glicyną lub biostymulator wapniowy

  • @sebastianpregdys8228
    @sebastianpregdys8228 ปีที่แล้ว

    Witam, co poleciłbyś na T2 ?

  • @pleban1330
    @pleban1330 ปีที่แล้ว

    Jako T1 poszedl duet na start. Na dniach wjade z T2 . Nadal utrzymuje sie maczniak mimo T1. W zwiazku z tym: czy praxior z protiokonazolem jako T2 styknie ?

  • @ggj3rry39
    @ggj3rry39 ปีที่แล้ว

    Został mi ephon top 660 z poprzednich lat, jaka dawkę na pszenice i pszenzyto? 0,3? 0,4?

  • @frycek27
    @frycek27 ปีที่แล้ว

    Witam może coś o grochu ?mam pierwszy rok i musze sie doszkolić odchwaszczanie doglebowe i teraz wychodza mi jeszcze dwuliścienne nie wiem jakim środkiem skuteczna byla by poprawka hmm no i swoja droga kiedy grzybówka i ten stronkowiec ,moze opowiedzial bys cos o swojej technologi

  • @patek6475
    @patek6475 ปีที่แล้ว +11

    Witaj czy mógłbyś zrobić film o uprawie owsa ponieważ wydaje mi się że planowałeś zasiew. Odchwaszczanie oraz ochrona. Pozdrawiam

  • @bajbusy2
    @bajbusy2 ปีที่แล้ว

    Co dajesz na skrzypionke cyperkill? Czy coś systemicznego

  • @ursus4429
    @ursus4429 ปีที่แล้ว

    Polecasz oprysk na grzyba w pszenicy tokama wykonywałeś ostatnio pozdrawiam

  • @karoleeeq9259
    @karoleeeq9259 ปีที่แล้ว

    Co mysliss o zabiegu t2 noca ? Na lekka rose ?

  • @taurus7466
    @taurus7466 ปีที่แล้ว +1

    Jakieś 6 lat temu był u mnie przedstawiciel wiodącej marki „ odżywek”. Wyliczył mi na wszystkich specyfików na 200 zł na hektar. Pytam go czy zagwarantuje mi większy plon( zrobimy doświadczenie na polu ważeniem itd), jeżeli różnica w plonie nie pokryje kosztów odzywek to nic za nie nie płace. Nie przystał na moją propozycje. Ja daje odżywki dla tak zwanego świetego spokoju. Raz dam raz nie. Zależy jaki mam humor 😂

  • @gosc4868
    @gosc4868 ปีที่แล้ว

    Witam co myslisz o soligor na t2?

  • @cocojumbo9010
    @cocojumbo9010 ปีที่แล้ว +2

    Witam, co myślisz aby na zabieg T2 dać Soligor? Na T1 poszedł Wirtuoz 520ec. To dobre rozwiązanie czy poleciłbyś coś innego? Pozdrawiam.😊

  • @vindurek1630
    @vindurek1630 ปีที่แล้ว

    Co sądzisz na T2 o Balaya+Imbrex po 0.8?

  • @MaoRolni
    @MaoRolni ปีที่แล้ว +1

    T2 już zrobione. 1.5l/ha Ascry, 0.125l/ha Decis, Yara Brasitrel 1l, NaturalCrop 1l plus 10 kg siarczan magnezu. Póki co wszystko wygląda na rekord i jest potencjał. Zobaczymy jak długo się to uda utrzymać

  • @PiotrG-lb3op
    @PiotrG-lb3op ปีที่แล้ว +2

    U mnie poszło 150 g azoksystrobiny i 30 g metkonazolu na liść podflagowy. Na t3 planowalem 120 g tebukonazolu . Ze wzgedu na dużą presję chorób przyspieszylem t2, tylko pytanie czy za te 4 tygodnie wystraczy samo tebu, czy dorzucic około 125 g protiokonazolu ?