Віскі з ароматом моря/ Talisker 10 YO

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 7 ก.ย. 2024
  • Всі важливі посилання:
    ✅ Мій instagram: ...
    ✅Телеграм канал "Роман про віскі": t.me/roman_pro...
    ✅Група в Facebook: / roman.whisky
    До вашою уваги справжня легенда - Таліскер 10 років!
    В цьому відео ми поговоримо про особливості виробництва даного віскі, про тернисту долю самої дистилерії та як цей бренд увійшов до топ 7 найбільш популярних солодових віскі Шотландії.
    Дистилерія Таліскер знаходиться на острові Скай, який являється найбільшим з Внутрішніх Гебридів. Довгий час на цьому острові була одна дистилері і це таліскер. Але все змінюється і на сьогоднішній день на острові вже функціонує дві дистилерії. В 2017 році запрацювала віскікурня Торавег. До речі її релізи вже можна купити у нас в країні.
    У 1825 році Гʼю Мак-Аскіл став власником маєтку Таліскер, а вже через 5 років він разом зі своїм братом Кеннетом засновують одноіменну дистилерію.
    1880 Нові власники - Олександр Григор Аллан та
    Родерік Кемп. І в той же рік дистилерію відвідав відомий шотландський письменник та поет Роберт Луїс Стівенсон, який і назвав віскі таліскер королем напоїв.
    І тільки 1916 році Таліскер стає частиною Distillers Company Limited (DCL), яка сьогодні має назву Diageo та є найбільшою компанією в світі в сфері алкогольного бізнесу.
    Ставши частиною великого концерну, на Таліскер відбулись деякі цікаві зміни. Як на мене найбільш радикальною зміною було те, що на дистилерії таліскер перейшли з потрійної дистиляції на традиційну для Шотландії - подвійну. Сталося це у 1928 році. Ви тільки вдумайтесь острівний шотландський молт практично 100 років робили методом потрійної перегонки, що на сьогодні взагалі не вʼяжеться з характером віскі цієї дистилерії.
    Потім ще було одне нещастя яке спіткало віскікурню. У 1960 році на дистилерії відбулась пожежа, яка практично повністю зруйнувала віскікурню. Подібне яявище було зовсім не рідкістю в ті часи. Практично всі старі дистилерї переживали таке лихо. А воно і не дивно - спирт, вогонь, техніка безпеки - всі умови для того щоб себе зруйнувати.
    Проте Таліскер відновили і навіть змогли запустити роботу дистилерії у 1962 році. Думаю Diageo зіграло в цьому далеко не останню роль.
    Відновили абсолютно всі приміщення, віддаючи особливу увагу кубам, які відтворили точно такими якими вони і були, повторюючи їх форму, обʼєм та всі вигини лебединої шиї. І як результат - віскі таліскер залишився незмінним, передаючи нам той стиль який почала робити віскікурня після переходу на подвійну дистиляцію.
    Ди дистилерії працює 5 перегінних кубів, що досить незвично адже як правило на віскікурнях парна кількість кубів. Але тут ситуція саме така - є два великі куби для першої перегонки - так звані wash still, які мають підковоподібні вигини шиї та спеціальні очисні трубки або можна назвати це цілою системою трубок, функцією яких є повернення найменш летких сполук на дно перегінного куба.
    Зворотні труби і особливий вигин шиї куба забезпечують більший контакт з міддю і збільшують рефлюкс під час дистиляції, що дозволяє нам отримати більш делікатний спирт.
    Та є три куби spirit still меншого обʼєму для повторної пергонки.
    Але при цьому слід зазначити що на таліскер до сих пір використовують змійовикові конденсатори. Не зважаючи, що це взагалі то традиційна технологія конденсації парів спирта, в Шотландіїї на сьогодні всього 16 дистилерії має ці червʼячні ванни. Воно звичайно ж традіційно і все таке, але бабки всі рахують - це більш затратний метод конденсації, тому більшість дистилерій використовує звичайні кожухотрубні конденсатори.
    Також на віскікурні є вісім бродильних чанів з орегонської сосни а час ферментації тут близько 60 годин. На таліскер використовують окурений солод до 20 - 25 ppm, який вони закупають на солодильні Глен Орд.
    Із цікавого - весь віскі таліскер розливають з мінімальною міцністю 45,8 %, що вже стало візитною карткою цього віскі.
    Віскі має звичну для таліскер кондицію 45,8, колір підкорегований, витримка в бочках із-під бурбону.
    Пробуємо на аромат - звичайно на першому плані виступає морська тема - це димок, легкі йодисті нотки і все це швидко додається ароматикою водоростей та фруктів - це підкопчена груша, трішки чорносливу. Також тут є нотки солоду та випічки - це той же пиріг, який рясно притрушений пудрою та ваніллю. Дуже гарній комплексний аромат
    В смаку - віскі дуже щільний, маслянистий, він дуже елегантно поводить себе з твоїми рецепторами - це справжній джентльмен - немає ніяких пощипувань слизової рота, він наче обволікає всю ротову порожнину. Я відчуваю солону карамель - його смак простіше описати такою картинкою - ти стоїш на берегу моря, вдихаєш цей аромат бризу, відкушуєш великих шматок фруктового пирога якиї злегка попередньо присипали крупною морською сіллю.
    Післясмак середньої тривалості з приємною темою фруктів. І тут я розумію навіщо саме така міцність - в смаку підвищений градус зовсім не відчувається а ось післясмак тут приємно зігріває.

ความคิดเห็น • 30