Пересування на полі бою. Тактична підготовка
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 11 ก.พ. 2025
- Наступ на противника, що обороняється, як правило починається з атаки.
Атака - це швидкий і безперервний рух танкових, мотострілецьких і десантно-штурмових підрозділів в бойовому порядку в поєднанні з інтенсивним вогнем. Під час атаки солдат у складі відділення невпинно і стрімко просувається вперед і своїм вогнем знищує живу силу противника та його вогневі засоби, в першу чергу протитанкову зброю.
Порядок пересування солдата на полі бою має надзвичайно важливе значення. Способи пересування визначаються характером місцевості, завданням солдата і діями противника та може здійснюватися:
1. Прискореним кроком або бігом ( у повний зріст чи пригнувшись);
2. Перебіжками;
3. Переповзанням (напівкарачки, по-пластунськи, на боці).
Атакують, зазвичай, прискореним кроком та бігом ( у повний зріст чи пригнувшись) або перебіжками. Атака має бути стрімкою, солдат, що повільно рухається зручна ціль для противника.
Ділянки місцевості, що приховані від спостереження противника і не прострілюються, долаються прискореним кроком або бігом. У разі потрапляння під артилерійський вогонь потрібно стрімким кидком вперед вийти із зони вогню артилерії.
Коли ділянка місцевості знаходиться під рушнично-кулеметним вогнем противника її можливо подолати перебіжками. Перебіжка дає можливість підійти до противника з найменшими втратами.
Довжина перебіжки залежить від місцевості і вогню противника та в середньому повинна бути 20-40 метрів. Лежачи потрібно намітити шлях руху і визначити місця для відпочинку та ведення вогню. Солдат приступає до перебігання за командою, або самостійно. Насамперед, зброя ставиться на запобіжник. При підйомі потрібно підтягнути руки на рівень груді, звести ноги разом, швидко піднятися і винести ногу вперед. Пробігши визначену відстань солдат з розбігу лягає на землю і відповзає в бік від міста падіння щоб не опинитися під вогнем противника, який міг замітити місце його падіння. Прийнявши положення для стрільби лежачи, солдат прикриває вогнем переміщення інших військовослужбовців. Далі, намітивши наступне місце зупинки, солдат дії аналогічним способом
Переповзання застосовуються для непомітного зближення з противником і прихованого подолання відкритих ділянок місцевості, що перебувають під наглядом або обстрілом противника.
Залежно від обстановки, висоти рослинного покриву і наявності укриттів переповзання може здійснюватися по-пластунськи, напівкарачки і на боці. Перед переповзанням необхідно намітити шлях переміщення і укриті місця для зупинки і ведення вогню.
Для переповзання по пластунські потрібно підтягнути ногу, одночасно витягнути руку вперед. Відштовхнутися ногою, що зігнута пересунути тіло в перед та продовжувати рух в тому же порядку. При переповзанні голову високо не підіймати.
По пересіченій місцевості зручніше пересуватися напівкарачках або на боку.
При переповзанні напівкарачки потрібно встати на коліна і опертися на передпліччя або кісті рук. Підтягнути зогнуту ногу під грудь, одночасно витягнути руку вперед і пересунути тіло вперед.
Переповзання на боці застосовується зазвичай при пересуванні по снігу або на піщаній місцевості, при переповзанні з кулеметами, при підносі боєприпасів, доставці їжі і при винесенні поранених з поля бою.