Ratio представя: Космически двигатели

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 14 มี.ค. 2020
  • Космосът е последната преграда, разделяща безкрайното човешко любопитство и безкрайната Вселена. Защо още не сме я покорили, въпреки че извеждаме в орбита първия изкуствен спътник още през 1957 година? Защо все още не можем да преминаваме тази преграда с лекота?
    Отговорът се събира само в две думи: космически двигатели.
    Поканили сме Стоил Иванов, който може да ни отговори на редица въпроси като:
    - Как работят ракетните двигатели?
    - Какво е устройството на плазмените двигатели?
    - До къде са стигнали съвременните технологии в областта?
    - За колко време можем да стигнем до най-близката звезда,
    Проксима Кентавър, използвайки съществуващи в днешно време технологии?
    - Как биха изглеждали двигателите на бъдещето?
    Ще има формули (о, ужас), ще има чертежи, ще има кратки клипчета, ще има за всекиго по нещо. Заповядайте на второто ни събитие в рамките на Space Month октомври, за да разберете какво ни е необходимо, за да се отправим на пътешествие в открития Космос.
    ЗА ЛЕКТОРА
    Инженер-физик Стоил Иванов има бакалавърска степен по инженерна физика във Физически факултет при СУ „Св. Кл. Охридски“. През 2017 година завършва магистратура по аерокосмическо инженерство и комуникации с тема „Стабилизация и анализ на поведението на съзвездие от малки сателити“. Тази тематика запалва неговия интерес в областта на орбиталната динамика, проектиране на орбити и системи за задвижване на космически апарати..
    От 2018 година Стоил Иванов е докторант в катедра „Радиофизика и електроника“ към Физически факултет при СУ „Св. Кл. Охридски“ и работи по дисертацията си на тема „Електротермичен плазмен двигател за малки спътници“. Той е част от екипа, изпълняващ проект „Електротермичен микровълнов плазмен двигател за българските нано-сателити“, Стоил Иванов е и съосновател на сдружението „Инициатива САТ-1“ (sat-1.com), стремящо се да подпомага аерокосмическия сектор в България чрез изпълняването на практически проекти и разпростаняването на придобития опит и знания сред младите български учени с интерес в областта.
  • วิทยาศาสตร์และเทคโนโลยี

ความคิดเห็น • 5

  • @aliosha777
    @aliosha777 4 ปีที่แล้ว +3

    Първо харесване!

  • @andreygadev9921
    @andreygadev9921 4 ปีที่แล้ว +2

    Наистина разкошна лекция!

  • @valentinvasilev8923
    @valentinvasilev8923 3 ปีที่แล้ว +1

    vsichko e savsem pogreshno. vaobshte ideiata za kosmicheski dvigatel e sgreshena. principat e savsem prost. prosto lipsva osnovnatachast koiato shte uvelichi kapaciteta na dvigatelite mnogokratno

  • @VladiLovech
    @VladiLovech 2 ปีที่แล้ว +1

    Ужас! От многото реклами не мога да го гледам това.

  • @forkata1969
    @forkata1969 3 ปีที่แล้ว

    Имам идея за нов вид двигател