Semifinale Cupa Romaniei 2009-2010 CFR Cluj - Dinamo Bucuresti 2-1 Repriza secunda 2

• เผยแพร่เมื่อ 1 ก.ค. 2023
  • S-c-h-i-m-b/v-a-n-d aceste meciuri de fotbal intregi, de colectie, cu altele din anii `80, `90 si 2000, la adresa 21raul.garcia@gmail.com
    Secvente din ultimele 23 de minute ale meciului, in care Dinamo ataca, in min. 72, si la un sut al lui Adrian Cristea de la mare distanta, mingea loveste bara, apararea ceferista nu respinge bine mingea, iar Andrei Cristea inscrie din 6 metri, egaland scorul la 1-1. Dar vine min. 77, cand Culio centraza in careul dinamovist, iar L. Traore reia din 8 metri de poarta lui Munteanu, desi era flancat de Moti. Insa Dinamo iar revine in atac, dar in chiar ultimul minut de prelungire, in min. 95, la o centrare in careu, Gabi Muresan respinge pana la Cl. Niculescu, care de la 16 metri reia din voleu, dar fix in bratele lui Nuno Claro. O mare victorie a CFR-ului, si de remarcat cum la min. 23.22 marele Dica intai se imbratiseaza cu Nuno Claro, apoi cu Gabi Muresan, adica cu greii vestiarului ceferist, dar si cu antrenorul Mandorlini.