TABOO TALK: SEMMIT ÉRŐ NYELVVIZSGA

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 25 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 77

  • @bucikovacs
    @bucikovacs 3 ปีที่แล้ว +6

    Nagyon jó videó lett, én igazán szívemen viselem ezt a témát mint leendő angol tanár, valóban teljesen meg kellene újítani a nyelvvizsgákat. Viszont én azzal is egyetértek, hogy bizonyos diplomákat nyelvvizsgához kössenek (ha nem is mindet), például a másik szakpárom a történelem és nálunk szinte az összes óra megegyezik a történelem szakosokkal és úgy gondolom, hogy ha valaki valóban történész akar lenni, akkor legalább angolul tudnia kell olyan szinten, hogy tudjon olvasni szakirodalmakat és forrásokat (bár ezen felül a szakterületétől függően még más nyelveket is érdemes elsajátítani) még akkor is ha magyar történelemmel foglalkozik az illető. Ezzel egyáltalán nem ellened szeretnék beszélni, nagyon szimpatikus vagy és kedvelem a videóidat. :)

    • @monikaredecsi8643
      @monikaredecsi8643  3 ปีที่แล้ว +4

      Értem az érved de megint ugyanazt tudom mondani, hogy pl nekem nincs C1-es angol nyelvvizsgám de olyan szinten beszélek, ami papír nélkül sajnos nem sok embert fog érdekelni. Egy munkatársamnak elvileg van B2-es vizsgája de tök hülye angolból :D Nem baj ha kötelező a nyelvvizsga ha normális a rendszer, csak hát sajnos nem az :/

    • @bucikovacs
      @bucikovacs 3 ปีที่แล้ว +1

      @@monikaredecsi8643 Igen, én is értem az érveid és egyet is értek velük, ha megreformálnák a rendszert akkor minden sokkal egyszerűbb lenne mindenki számára 😅

  • @zsofiamaffia
    @zsofiamaffia 4 ปีที่แล้ว +40

    Önmagában szerintem se számít a papír, viszont sok munkahelyen több fizetést adnak, ha van egy olyanod is :(

  • @szilviaschirrmacher5903
    @szilviaschirrmacher5903 4 ปีที่แล้ว +19

    Nyelvtanár létemre egyetértek :) Az a tapasztalatom, hogy sokan azért szeretnék letenni mégis a nyelvvizsgát, hogy maguknak bizonyítsák a tudásukat egyfajta fokmérőként. Nem idevágó kérdés: a zöld szín a szemeden milyen termékkel készült? Nagyon szép!

  • @peterczigany4001
    @peterczigany4001 3 ปีที่แล้ว +5

    Szeretem ezeket a TABOO TALK videókat, mert érdekes témákat hozol fel, ránk magyarokra nem jellemző vitakultúrával :D Amúgy ezzel a nyelvvizsga felvetéssel nehéz lenne vitatkozni. Életszagú megközelítés, akinek van tapasztalata az szerintem így látja. Persze van egy nem korszerű rendszer ami eltart embereket, így nyilván ragaszkodnak a fenntartásához. Hogy emiatt a társadalomnak mekkora kára keletkezik azt pedig nehéz lenne pro-kontra számszerűsíteni. Persze ez a fajta hozzáállás sok területen ugyanúgy problémát okoz, hogy sikerül-e kinőni a túlbonyolított, bürökratikus, kőkorszaki rendszerekben való gondolkodást az a jó kérdés?! :D

  • @viktoria6720
    @viktoria6720 4 ปีที่แล้ว +18

    Jobban nem is tudnék egyetérteni mindenben, amit elmondtál itt. :D Nekem is van nyelvvizsgám. Nem hinném, hogy tényleges tudást adna át, legalábbis nem egészen. Én mindig imádtam sorozatokat nézni, nem tudtam sosem várni szinkronra, így először magyar feliratra vártam csak, utána pedig már angollal is megnéztem őket. Olvastam angolul is könyveket, amik érdekeltek, és szerintem ezek sokkal többet adtak, mint amit az iskolában megtanítottak. Viszont két évet éltem Skóciában, ott kénytelen voltam a nyelvet használni. Nagyon sokféle nemzetiséggel találkoztam, és dolgoztam is együtt (spanyol, lengyel, cseh, amerikai stb. ). Ennél jobb gyakorlás nem is kellett. Akár boltban, akár bankban, de munkában is nyilván folyamatosan használnom kellett. Na, meg a híres skót akcentus megszokása is :D Egy kis idő kellett, mire ráállt a fülem, én is volt, hogy visszakérdeztem a vendégeknél, ha nem értettem valamit...bár néha úgy csináltam, mintha értettem volna :D A szleng szavakról nem is beszélve.
    A nyelvhelyességgel meg az a helyzet, hogy a skótok sem beszélnek vagy írnak sokszor helyesen, pedig az anyanyelvük, szóval erről ennyit. Soha senki nem akadt fent azon, ha valamit nem helyes igeidőben mondtam :D megértettem magam mindig mindenkivel.

    • @tisia7496
      @tisia7496 3 ปีที่แล้ว +1

      Jajj, amikor itt Németországban diák voltam(nem egész 2 éve éltem itt), nekem kellett a felettesem nyelvtanját javitani. Pedig ö német volt. De már nekem fájt, amikor olyan standard szót mint a "Mediterran" nem tudott leirni. "Medditteran"-ként irta ki a nagy plakátra🙈🙈🙈

  • @bernadettlenart6657
    @bernadettlenart6657 4 ปีที่แล้ว +10

    Nalunk sem kovetelmeny a nyelvvizsga, a tenyleges tudast nezzuk. Nagyon sok olyan oneletrajzzal talalkoztunk mar, ahol be volt irva nyelvismeretnek a B1-B2 szint, aztan az interjun kiderult, hogy megszolalni sem tudott az emberunk, egy egyszeru kerdest sem ertett meg.

  • @pescecanella4742
    @pescecanella4742 3 ปีที่แล้ว +3

    Nyelvtanár vagyok. Látom, hogy nyelvtanulói szemmel miért látod ezeket, mert kezdőként még én is hasonlóan gondolkoztam, most "szakértőként" viszont teljesen máshogy látom, látom a teljesebb képet, így sok állítással nem, vagy nem teljesen értek egyet, és ez így ebben a formában félre tájékoztatás. Ha egyszer lesz egy youtube csatornám, tuti, hogy csinálok erre egy reakcióvideót, hogy eloszlassam a tévhiteket!

    • @monikaredecsi8643
      @monikaredecsi8643  3 ปีที่แล้ว +5

      Szia nyugodtan komment formájában is leírhatod a véleményedet mert kíváncsi lennék rá. Félretájékoztatásnak meg nem minősül mert ez egy vélemény videó.

  • @en1530
    @en1530 3 ปีที่แล้ว +2

    Én 15 éves vagyok, 8 osztályos gimnáziumba járok, és a mi iskolánk szerencsére elég nagy hangsúlyt fektetnek a nyelvtanulásra. 5.ben amikor odakerültem, heti 6 angol óránk volt, most heti 4. Minden évben van lehetőségünk 1 hétre kimenni angliába, ahol rendes nyelvi környezetben tanulhassunk. Én tavaly szeptemberben, 9. elején letettem a nyelvvizsgát, de nagyon sokszor nem értek embereket egyes akcentussal

    • @lzstep80
      @lzstep80 ปีที่แล้ว

      Azt helyben kell megtanulni. Sokszor ők sem ertik egymást.

  • @nikolettalako1133
    @nikolettalako1133 4 ปีที่แล้ว +7

    En Becsben jartam egyetemre, ott felveteli alapkovetelmeny volt kulfoldieknek a legalabb kozepfoku nemet nyelvvizsga. Majd amikor lediplomaztam, buszken vittem be mindket nyelvvizsgam (nemet felso, angol kozep), hogy na akkor leadom... erre kozoltek, hogy nem kell :D fogalmam sincs, azert nem kellett-e, mert magyar allampolgar vagyok, vagy mert senkinek nem kell.... de ezt a nyelvvizsga dolgot csak nalunk nyomatjak ennyire eroszakosan, megis Magyarorszagon beszelnek a legkevesebben barmilyen idegennyelven. Szoval abszolut egyetertek veled, hogy a nyelvoktatast nalunk nagyon is modernizalni kellene.

  • @moni7235
    @moni7235 3 ปีที่แล้ว +1

    Szia! Én nagyon szeretek nyelveket autodidakta módon tanulni és vizsgázni is, sikerült mindegyik elsőre. Külföldön sem volt problémám. Ezzel szemben három dologban mégis egyetértek veled. Az első, hogy tényleg nem életszagú. Német középfokon a fordítási feladatom a japánok érrendszeri felépítéséről szólt, az hogyan korrelál a magas halfogyasztással és a nem túl gyakori szívbetegségek arányával. Ez csak az egyik ilyen tapasztalatom a sok közül. A második, hogy a magyar közoktatási rendszer rengeteg intézményében tényleg nagyon alacsony színvonalú a nyelvoktatás. Én viszont az előbbit úgy fogom fel, hogy fejleszti a kognitív képességeimet, az utóbbit, pedig, hogy nem támaszkodom az iskolákra. A harmadik, hogy tényleg ki fog derülni munkahelyi környezetben, hogy rendszeresen használod-e a nyelvet. Viszont az ilyen videók gyártásával az a probléma, hogy kutatások szerint a magyarok döntő százaléka nem csak hogy nem beszél idegen nyelvet, de nem is hajlandó megtanulni. Hajlamosak vagyunk kifogásokat keresni és az ilyen tartalom ennek nagyon jó forrása lehet. A nyelvvizsga emberfüggő, hogy reflektál-e tényleges tudást. Általánosságban véve szerintem lehet bizonyíték arról, hogy képes vagy hatékonyan alkalmazkodni az adott nyelvhez, ha másról nem. Illetve sajnos pár esetben számít a papír is. Jó, hogy beszéltél erről a tabu témáról. Nekem jobban tetszett volna, ha kevésbé szélsőségesen erős szavakat használsz (pl. "semmit érő"), hogy ne legyen másoknak pszichológiailag demotiváló. Köszi! :)

  • @tisia7496
    @tisia7496 3 ปีที่แล้ว +2

    10 éve élek Németországban. Otthon is tanultam németet(érettségiztem is belöle), de itt mindent szinte újra meg kellett tanulnom, mert sok mindent nem úgy használnak, ahogy anno tanitották. Nem beszélve a kiejtésröl, amit otthon sok tanár se tud rendesen. No meg a halom a régiós tájszólás😅. Ezért én mindig azt mondom, h ha valaki rendesen meg akarja tanulni a nyelvet, menjen ki az adott országba vagy 2 évre. Többre megy vele, mint a nyelvvizsgával, a halom seggeléssel és magolással. Plusz pénzt is spórol vele az ember😉. Apropó angol, nálunk sok az indiai cserediák. Hát, azokat ember legyen a talpán aki megérti. Olyan brutális dialekttel beszélnek angolul. Németül meg ugye luxus nekik megtanulni.

  • @eg4514
    @eg4514 2 ปีที่แล้ว +1

    A konkrét tudást nem feltétlen mutatja a nyelvvizsga, de bizonyos munkákhoz szükséges - tehát több lehetőséghez jutsz általa, így tényszerűen hasznos. Azt ugye nem várhatja senki, hogy minden bemondásra pazaroljanak időt az interjúztatók, hogy “jóó, majd megnézzük személyesen hogy tényleg beszéli a nyelvet” - nem, ezt már mérték a nyelvvizsgán, nem feltétlen akarnak az interjúztatók már ezzel foglalkozni.
    A szóbelire való felkészültség meg gyakorlás kérdése. Nem elég írásban meg fejben jól kommunikálni, a beszéd egy másik kérdés, azt külön kell fejleszteni. Passzívan sozatokat nézni nem fog túl sokat segíteni (főleg, ha ilyen trashről van szó:)). Az hogy valakinek nem megy, nem azt jelenti hogy az a vizsgáztató hibája. Lehet hogy van akit pénz miatt “érdemesebb” megbuktatni, de az azt is jelenti hogy már nem vagy elég jó ahhoz hogy csont nélkül átmenj, és a vizsgáztató jóindulatára kell hagyatkoznod. Azért azt gondolom senki nem hiszi, hogy ha valaki tényleg olyan remekül és gördülékenyen beszél az adott nyelven, azt majd valaki önkényesen, következmény nélkül megbuktatja. Más ember is felügyeli a vizsgát, ez egyszerűen nem így megy.

  • @peterkrenn9051
    @peterkrenn9051 ปีที่แล้ว

    Drága Móni!! Ez valóban így van. Sokszor kapom magamat azon, hogy habár csak Középfokúm van, mégis sokkal jobban megértem az Angol nyelvet azóta mióta a Középfokú szóbelim sikerült, és az Írásbeli Levélírási Nyelvtani nyalánkságait lehet ugyan, hogy nem érti az ember(na és akkor mi van?), teszem hozzá én egyre jobbnak érzékelem magamat abból is. Azóta már az Angol nyelv egy igazán nagy Baráti nyelvvé vált számomra. És ez valóban így van, hogy a Hétköznapi életben nyugodtan vissza lehet kérdezni, azt SEMMI szó szerint SEMMI NEM tiltja!!!

  • @robertabeatrixbalogh2457
    @robertabeatrixbalogh2457 4 ปีที่แล้ว +7

    Ez a direkt buktatás a jogsinál is így van. Tapasztalat, és ott is a tanítás minősége irtó alacsony, ami szomorú. Azért ott mégis életekről van szó és nem tanítanak meg rendesen vezetni az órákon.

    • @Evlyn30
      @Evlyn30 4 ปีที่แล้ว +1

      Ez teljesen igaz volt osztálytársaim akár 5x is újra mentek mert mindig 1 ponttal csúsztak le. De mondjuk szerintem nem is 'akkora baj" ha a jogsit nem osztogatják 5 pont után, mert az is életekről szól.

    • @Lethesys
      @Lethesys 3 ปีที่แล้ว +1

      Igen, nem is vezetni tanítanak meg, hanem hogy hogyan kell atmenni a forgalmi vizsgán... A kettő nem ugyanaz....

  • @ZimiyokoZizzy
    @ZimiyokoZizzy 3 ปีที่แล้ว +2

    Szerintem sem jelent semmit a papír, magamból kiindulva gondolom ezt. Kellett a suli miatt, ezért elmentem egy felkészítő suliba, ahol régebbi feladatokat néztünk át, gyakoroltuk. A tanár el is mondta, hogy vissza-visszatérnek a feladatok. Na hát nekem megmaradtak az agyamban a válaszok, megkaptam a nyelvizsgán a tesztlapot és mondom, jé ennek ez a válasza, annak az. Szóval simán meglett az írás-hallás rész. De a szóbelin nagyon makogtam. És a mai napig megszeppenek ha angolul szólnak hozzám. Szóval van papírom, de nem érzem, hogy ez a tudásomat bizonyítaná. De kell a diplomához, kell az önéletrajzba, megkérdezik az interjún stb. Sőt nekem az egyik szakomon angol üzleti nyelvizsgát kellett megcsinálni a papírhoz. Ez oké, de én média szakon voltam, és csak azért kellett az üzleti, mert nincs médiás.😆 A másik meg, elég volt az alapot megcsinálni. Most komolyan. Csak hogy szívassanak? Kérjünk már valami pluszt a papírhoz, hogy ne legyen olyan könnyű.🤣

  • @izabellakis1735
    @izabellakis1735 4 ปีที่แล้ว +3

    Szia. Az én anyukám majdnem 10 évig élt Németországban és tökéletesen tud németül. Nem rakott le nyelvizsgat.

  • @emmakota8577
    @emmakota8577 4 ปีที่แล้ว +2

    Szia, én most érettségiztem, és volt róla szó, hogy az egyetemre beugró lesz egy középfokú nyelvvizsga a szintén újonnan bevezetett kötelező emelt szintű érettségi mellé, de végül csak az utóbbit hagyták meg felvételi követelményként.

  • @akiotsukiyomi934
    @akiotsukiyomi934 3 ปีที่แล้ว

    Mindig is rossz voltam nyelvtanról, legyen szó bármelyik nyelvről. Viszont nagyon sokat segít, ha sokat olvasol az adott nyelven, ahelyett, hogy azon görcsölnél, hogy melyik igeidőt használod ^^". 2019-ben voltunk kint Ausztriában, egy rendezvényen, lekopogom, megértettek angolul. Ellenben a nyelvvizsgán nem sikerült sajnos(bár nagyon élveztem valahol a gyomorideg mellett x"D). De az a tipikus, recsegő, érthetetlen magnó felvétel...bár vicces, hogy az utolsó hanganyag olyan hadarás volt, hogy úgy ért véget a felvétel, hogy felnéztünk, hogy "heh"? A vizsgákkal az a baj, hogy egy teljesen fölösleges stressznek teszik ki az embert (iskolához szükséges papírok és ha nincs meg 2 éven belül, akkor bukta). Én személy szerint fölöslegesnek érzem a nyelvvizsgát, mert ahogy említetted, úgyis élesben dől el mit tudsz és mit nem. Nyilván van ahova szükséged van a papírokra, de már rég nem az iskolákat, hanem a valós tudás nézik sok helyen. Ami elég visszás érzéseket kelt bennem, nem tudom most, elmagyarázni, de amiket kérnek egy adott munkánál. Ez a voltaképpen tudj mindent Is és ugye mostanra jobban kiéleződött, hogy 25 év alatt keresnek sok helyen embert, x év tapasztalattal és felsőoktatási végzetséggel ^^""".

  • @peterkrenn9051
    @peterkrenn9051 ปีที่แล้ว

    In the English grammar, there are several Grammar structures, that you have to learn at the same time. I have never had a serious writing skills from English, but I have succesfully fulfilled the listening and the oral exam eventually.🙂🙂🙂🙂

  • @tuleloblogger
    @tuleloblogger 22 วันที่ผ่านมา

    Na igen... Nekem nem lett nyelvvizsgám, de 2006 óta meg vagyok nélküle az USA-ban. Meg érdemes hozzátenni hogy akinek van, és úgy-ahogy érti a nyelvet, annál is könnyen megállhat a tudomány. Havernak volt nyelvvizsgája, de amikor egy olyan angol területre utazott ahol kemény tájszólás volt, akkor egy büdös szót nem értett abból amit a helyiek vartyogtak neki. Úgyhogy megunta és hazament. 😀 Angliában is van annyi tájszólás hogy felsorolni is nehéz, aztán tovább menve ott vannak az írek, skótok, ők is másképp beszélnek. Eleve az amerikai angol az inkább világnyelv, mégis valami régi begyöpösödött angliai angolt tanítanak a magyar iskolákban, a mai napig. Aminek persze semmi értelme, de miért is keresnénk logikát a magyar oktatásban...

  • @DVD20815
    @DVD20815 3 ปีที่แล้ว

    Egyet kell veled értenem a gondolatmenettel kapcsolatban (Saját tapasztalat alapján). Nekem a német van hasonló szinten mint neked az angol, 12 évig tanultam (megjártam tanárok szintjén a poklot és talán még finoman fogalmaztam), de beszélni egyáltalán nem tudok és nem is merek. Olvasás meg még hallás szinten nem vagyok annyira rossz, de a beszéd az tényleg katasztrófa. Én a nyelvvizsgám előtt különtanárhoz is kellett járnom, mert a középiskolai némettanárom (akinek köszönhetem a kis önbizalmat nyelvek terén) semmit nem tudott úgy megtanítani, ahogyan személyesen nekem jó lett volna (ez a te megreformálásodhoz is köthető). Visszatérve ez a magántanár egy haláli aranyos nő volt, aki oldotta a feszültséget bennem beszéd terén (rájött, hogy nekem van hozzáértésem, de annyira belémverték a nyelvtani pontosságot, hogy az alapján akarom javítgatni a még ki sem mondott mondataimat). Nyelvvizsga pillanatára ezt a gátat felszabta bennem és meg is lett az írásbeli és a szóbeli egyaránt, de ezután én megfogadtam nem akarok a némettel soha többet foglalkozni (annyira megutáltatták velem) Összegezve, szerintem is egy hatalmas átalakítás kellene a nyelvoktatásnak, ezt a “poroszos” módszert meg kellene szüntetni.

  • @AndiMuvek-AndiWorks2023-yt7hk
    @AndiMuvek-AndiWorks2023-yt7hk 23 วันที่ผ่านมา

    De érdekes, én is így jártam, mint te: már rég megvolt a nyelvvizsgám, és még mindig nem értettem a fillmeket. En a South Park-ot néztem angolul orrba-szájba, eleinte egy szót nem értettem, pedig nem dolgoznak valami nagy szókinccsel. Aztán egyszer csak kattant valami az agyamban.

  • @jankaliliana28
    @jankaliliana28 4 ปีที่แล้ว +1

    szó szerint holnap megyek angol középfokú szóbelizni. pár napja voltam írásbelizni, és nem értek egyet azzal amit erről mondtál. szerintem az írásbeli nagyon egyszerű volt, a szóbelitől sokkal jobban félek. egyébként a beszédértésen háromszor lehet meghallgatni a szöveget ;))
    nem maga a papír fontos, hanem a felkészülés rá, amikor tanulsz. pontosan azért, hogy elkerüljük a szituációkat amikről te is beszéltél, hogy hebegjünk-habogjunk, mindenre tízszer visszakérdezzünk és ne értsük mit mondanak. két éve voltam angliában több mint egy hétre, amikor még a közelében se voltam a nyelvvizsgának, és mégis meg tudtam értetni magam a fogadócsaláddal. a nyelvvizsgára nem készültem külön, nem jártam tanárhoz, pár tesztfeladatot kitöltöttem és ennyi. ja, és az Origónál megyek, ami pedig a legnehezebb és elvileg legszemetebb is ;)

    • @katajuhasz9922
      @katajuhasz9922 4 ปีที่แล้ว

      Hál' Istennek nem mindenki egyforma.

    • @martinaracz9045
      @martinaracz9045 4 ปีที่แล้ว +3

      Nem ertem minek ide kacsintós fej? Büszkék vagyunk rád .. csak el ne szálljál ,mert te az Origónál nyelvvizsgázol.

    • @Herihor19
      @Herihor19 3 ปีที่แล้ว

      Hát nem tudom... engem BME-n meghúzrak, de az Origo az meg rá fél évre külön felkészülés nélkül (nem jártam órára, nyelvtanárhoz) is meglett elsőre.

  • @janos7682
    @janos7682 2 หลายเดือนก่อน

    A bűvös 59 :D nekem is 59 volt az angol első ottlétemen. Nos ismét elmentem de csak a szóbelire. Meglett. Aztán kis pihenés után az írást tettem le. Az is meg lett. Élek a gyanúperrel ha csak az egyik felét teszed le azt hiszik megvan a másik ezért sikerül. Nem tudni érthető e a konteóm😅

  • @sophien8577
    @sophien8577 2 ปีที่แล้ว

    Én is "zenészként" egyetértek! Mennyit görcsölünk pl a 2., 3. feltételes módon, aztán soha nem hallod helyesen a Netflixen 😉

  • @Bobojsza84
    @Bobojsza84 2 ปีที่แล้ว

    Ahhoz, hogy valakinek menjen a nyelvtanulás (azokra a nyelvkre utalok, amelyekre a latin betűs írás a jelllemző) a saját anyanyelvén kell jól tudnia. Pofátlanságnak tartom, hogy már újabban az óvodában kezdődik az idegen nyelv tanulása. Egyesek ilyenkor azzal a dumával takaróznak hogy olyan fogékony az ember agya óvodáskorában, hogy akár 4 idegen nyelvet is meg tud tanulni. Az embernek ilyenkor a saját anyanyelvét kell jót elsajátítania szókincs és nyelvtanhasználat tekinetében. Ha ez nincs jól megtanulva, akkor kínszenvedés lesz később idegen nyelveket tanulnia úgy, hogy ne felejtse el könnyen.

  • @tisia7496
    @tisia7496 3 ปีที่แล้ว +1

    Jujj, a japánt én most tanulom szabadidömben itthon (egy hónapja nem mehetünk itt dolgozni No-ban). Legalább telik az idö, meg valamikor hátha tudom japánul is olvasni a mangákat😎.

    • @liliana8095
      @liliana8095 3 ปีที่แล้ว

      Én koreait kezdtem el tanulni, bár tervben van majd a koreai nyelviskola :) sok sikert kívánok a japán tanuláshoz. Szerintem gyönyörű nyelv! 😇

  • @zsofiakapiller
    @zsofiakapiller 3 ปีที่แล้ว +3

    Erettsegi es a nyelvvizsga is kemeny fedeles wc papir. Sajna ez a szemelyes tapasztalatom.

    • @tisia7496
      @tisia7496 3 ปีที่แล้ว +2

      Ha meg kimész külföldre, még annyit se ér. Nekem se az érettségit se a technikusit nem fogadták el. El kellett itt végeznem egy nyelviskolát és egy 3 éves képzést(üzletvezetöi) h emberszámba nézzenek.

  • @krisztiank2678
    @krisztiank2678 2 หลายเดือนก่อน

    En angol felsofokuval meg japan komplex origo b2-vel, illetve jlpt n3 nyelvvizsgaval, plusz kinai alapfokkal rendelkezem. nagyreszt egyetertek veled. nalunk Mo-n az altalanos es kozepiskolaban rontjak el az egeszet, mikor 25-30 embert bezarnak egy terembe nyelvoran. hogx is megy ez az osztrakoknal?!

  • @petrasetenyi8382
    @petrasetenyi8382 4 ปีที่แล้ว

    Nagyon szèp a szemsminked, csinàlsz esetleg videót róla?

  • @nikolettnagy159
    @nikolettnagy159 4 ปีที่แล้ว +1

    Ingyenes nyelvvizsgát nem csak akkor tehetsz ha az lesz az első nyelvvizsgád? És utána tök macerás állítólag visszaigényelni az összeget.

    • @TerraGirl09
      @TerraGirl09 3 ปีที่แล้ว +1

      30 ev alatt lehet ha jol tudom, es nem csak az elsot lehet. Nekem volt mar egy fel nemetem, mikor utana a komplex szakmait visszaigenyeltem.
      Visszaigenyelni tenyleg iszinyat maceras. Valami hasznalhatatlan kervenyt kellett a neten benyujtanom , ami 5x minimum meghalt, eltunt stb. A penz 2 honap utan jott vissza.

  • @arpadungvari7160
    @arpadungvari7160 3 ปีที่แล้ว +2

    12 igeidő??? Az angol nyelv a leglustább nyelvek egyike (ha nem a leglustább) 3-4 igeidő amit maximum használnak (azt se mindig úgy ahogy kéne), szinonímák (lehet hogy vannak de pláne az amerikaiak mindenre azt mondják hogy it was cool, egy esküvőre, és a legújabb DOOM-ra is). Dehát a nyelvészeik biztos unatkoztak és igeidőgyártással ütötték el az időt. Talán pont azért hogy a magyar nyelvvizsgán lehessen mit számonkérni.... XD XD XD XD

    • @eg4514
      @eg4514 2 ปีที่แล้ว

      Te ezt honnan veszed? Hat jut eszembe, amit átlagos angol beszélgetésekben használnak. Aztán vannak ugye olyanok, akik képesek emelkedettebb szinten is kifejezni önmagukat.
      Elnézve az írásodat, neked még a saját anyanyelvedet tekintve is van hova fejlődnöd. Először érdemes lehet azt csiszolgatnod, mielőtt más nyelveket próbálsz “megszakérteni”. :)

    • @arpadungvari7160
      @arpadungvari7160 2 ปีที่แล้ว

      ​@@eg4514 Több Amerikávan élő ismerősöm van, de hidd el mind így beszélnek, rassztól, kortól függetlenül. Talán a nyelvészek, meg a professzorok ha 6-8 igeidőt használnak, mindenki más meg marad az alapoknál. Nyelvtanár ismerősök, és évekig kinnt élő ismerősöktől szintén ezt hallom, szóval ja... Így próbálok "szakérteni".... Amúgy olyan meg hogy elgépelés is létezik, csak hogy tudd, de mind1.

    • @eg4514
      @eg4514 2 ปีที่แล้ว

      @@arpadungvari7160 Ez nem hit kérdése, sima podcastekben vagy kommentekben se túl nagy dolog hogy használnak egyszerű jelent, folyamatos jelent, egyszerű befejezett jelent, egyszerű múltat, folyamatos múltat, egyszerű jövőt.. csak hogy a legalapvetőbbeket és gyakoribbakat említsem. Ezeknek mind van külön létjogosultságuk és nincs bennük semmi extra.
      A “szinonima” szót “szinonímaként” írni meg nem hiszem hogy elgépelés, de nyilván nem gond, csak ugye furcsa hogy eközben próbálsz nyelvészkedni meg kijelenteni hogy melyik igeidő felesleges meg melyik nem. “Ismerősökre” hivatkozni szintén nem annyira hiteles.

  • @szbarbi145
    @szbarbi145 4 ปีที่แล้ว +1

    Szia Móni🙂Nagyon hasznos videó.Mit ajánlassz az idegennyelv leghatékonyabb elsajátítása érdekében?A filmnézésnél szótárazol vagy hogy hasznosítod?

    • @Evlyn30
      @Evlyn30 4 ปีที่แล้ว +3

      Ha filmet sorozatot nézel ne szótárazgass. Egyrészt elvesz az élvezeti időből és az agyad tanulásnak fogná fel a pihenésnek szánt időt másrészt egyszerűen feleslegesnek hathat, mert 1x kiszótáraztad, de egy alkalom nem elég a szótárazásra. Én is és a volt érettségiztető tanárom (aki szerintem az egyik legeslegjobb angol tanár lehetett) mondta hogy soha ne szótárazz sorozatnál filmnél. Maximum, ha már 900x jön fel a szó és sehogy sem jössz rá. Mert amúgy a legtöbbször a szavakat ha mondjuk 7-8x hallod akkor a mondatok kontextusából ráfogsz jönni mit jelent. Saját tapasztalatból is beszélek az angol szókincsem 70%-át sorozatok és könyvek olvasásával szedtem fel és abból 3%-ot szótáraztam. Remélem picit segítettem.

    • @tisia7496
      @tisia7496 3 ปีที่แล้ว +1

      Beszélj tösgyökeresekkel, akik arról a nyelvterületröl jönnek. Persze a legjobb módszer, ami nálam pl bejött, h kiköltöztem egy olyan helyre ahol senki se tudott egy nyikkot se magyarul, és rá voltam kényszerülve. Igy 2 év alatt perfektre megtanultam a nyelvet.

  • @anikokeserunemolnar2320
    @anikokeserunemolnar2320 4 ปีที่แล้ว +1

    Szia🙂egyet értek az elhangzottakkal. Üdv: Ancsi.

  • @krisztiank2678
    @krisztiank2678 2 หลายเดือนก่อน

    es igen, nem eletszeruek ezek a nyelvvizsgak, sot tobbnyire inkabb a lehuzasrol szolnak

  • @Evlyn30
    @Evlyn30 4 ปีที่แล้ว +3

    Nekem nagyon fura a te eseted. Lehet én vagyok a szerencsés és ismerek szerencsés embereket, de ilyenről sose hallottam, hogy megcsináltad a nyelvvizsgát (ahol eleve meg kell szólalnod és ott nagyobb nyomás van rajtad mint egy random kávézóba) és után hanem bírsz megszólalni. Én is ismerek olyanokat, akik értenek egy nyelvet írva olvasva még talán hallás alapján is, de nem bírnak megszólalni. De viszont azok az embereket akik ilyenek és ismerem őket soha nem tudtak levizsgázni. Lehet te kaptál nagyon jó szívű vizsgáztatókat, de nálam bármilyen nyelvről is volt szó a beszédet vették a legkomolyabban. Ha rossz volt a beszédet a kommunikációd akkor hiába értél el magas pontszámot megbuktál. Nekem is voltak nagyon nagyon jó nyelvtanáraim és voltak olyanok is, akiken nagyon látszott, hogy nem érdekli te honnan szeded fel a nyelvet. Igazából így hallgatom a videót és végig azon gondolkodom milyen csodabogár lehetsz. Tényleg semmi bántásból, de soha nem láttam ilyet, hogy valaki ennyi mindent megtesz egy nyelv elsajátításáért évadokat néz meg és semmit nem ért. Nem akarlak egyáltalán megsérteni ezzel vagy ilyesmi, de nem lehet az, hogy nincs nyelvérzéked? Mert általában azokkal történik mind ez, hogy ennyi erőfeszítés után is a 0-án állnak. Korábban is írtam lehet a te vizsgáztatóid nagyon rendesek voltak és átengedtek nekem az érettségiztető és majd később vizsgáztatóim nagyon szigorúan vették a nyelv elsajátítását és ha valaki nem értett egy kérdést akkor teljesen nyugodtan alsóbb csoportba rakták következő órától. Illetve lehet én voltam egész életembe mázlistás de minden tétel minden órai anyag, amit valaha vettem nem egyszer előjött élesben is amikor használnom kellett. A munka ajánlatos sztorid mondjuk érdekes mert tény mindig ellenőrzik, hogy tényleg beszéled e az adott nyelvet, de azért valljuk be a B2 és C1 között halvány különbség van ez is benne lehet, amiért behívtak. Ha azt írod bele az életrajzodba hogy A1 vagy A2-es szinten beszélsz angolul akkor kevésbé biztos, hogy felkeresnek.

  • @tuleloblogger
    @tuleloblogger 22 วันที่ผ่านมา

    Hm... felvételizéshez 2 nyelvvizsga kell. Mi van ha valaki letesz egy magyar nyelvvilzsgát magyarként? Azt kötelesek lennének elfogadni felvételizésnél? 😀

  • @chrn0b1l
    @chrn0b1l 3 ปีที่แล้ว

    sajnos ha jól tudom te nem fogod tudni ingyen letenni a nyelvvizsgát, mert csak első megszerzett nyelvet áll az állam, és ugye említetted, hogy angolból neked már van. férjem emelt érettségikből szedett össze két középfokú nyelvvizsgát (ami ugye amúgyis ingyen volt) ezért neki sem lehet ingyen ha majd el akar menni egy újra.

  • @esztersalamon1172
    @esztersalamon1172 4 ปีที่แล้ว

    Én úgy tudom, hogy már a diplomához sem kell nyelvvizsga. Erről még nem is hallottam, hogy az érettségihez kell.

    • @pamcsy
      @pamcsy 4 ปีที่แล้ว

      De,a diplomàhoz kell.Most csak azért nem kell,mert a korona miatt àllambàcsi kitalàlta,hogy akinek meglenne,de nyelvvizsga hiànya miatt nem kapta kézhez,az megkapja,plusz aki aug.30-ig àllamvizsgàzik az is megkapja nyelvvizsga nélkül.Utàna ugyanúgy kelleni fog.Ez egy kivételes helyzet.
      Az érettségihez nem kell,csak kellett volna addig megszerezni,hogy egyàltalàn mehess egyetemre.Anélkül nem vettek volna fel.De erről szerencsére letettek.

    • @esztersalamon1172
      @esztersalamon1172 4 ปีที่แล้ว +1

      @@pamcsy Ez kicseszés azokkal akik már megszenvedtek érte eddig és szerencsések azok akik most kapják meg. Szerintem mondjuk sok helyzetben felesleges és lehet valaki jó valamiben nyelvvizsga nélkül is. Van akinek egyszerűen nem megy a nyelvtanulás, de mondjuk kiváló mérnök, biológus vagy bármi és emiatt nem tudja megszerezni a diplomát. Akinek meg kell a nyelvvizsga amúgy is megcsinálja. Jó lenne elhagyni ezt. Köszönöm a tájékoztatást.

    • @pamcsy
      @pamcsy 4 ปีที่แล้ว

      @@esztersalamon1172 Igen,ez valóban nem fair, mondom ezt úgy,hogy 34 évesen most fogok diplomàzni,mert gimi utàn nem volt anyagi lehetőségem tanulni,így én is megkapom a diplomàt nyelvvizsga nélkül.
      Aminek örülök,mert a videoban is elhangzott hogy mennyi rossz tanàr van az iskolàkban,ezekből én is kaptam sajnos,konkrétan a német nyelvet 3*,az angolt 4* àltam neki ujra tanulni,hogy vizsgaszintre hozzam magam,és nem sikerült.Iràsbelim meglenne(utoljàra tavaly nyàron voltam tanfolyamon,pont a diploma miatt)de szóban félős vagyok.Úgyhogy én ennek most nagyon örülök,nagyon nagy màkom van.
      Egyébként a tanszékvezető asszonyunk is hangoztatta többször,hogy ő sem ért egyet a kötelező nyelvvizsgàval....valahogy rossz ez a rendszer....

  • @RedPillRacing.
    @RedPillRacing. 3 ปีที่แล้ว

    Jelenleg az orosz nyelvvizsgára hajtok, németből már van középfokúm de amíg kint éltem agybajt kaptam a sok idióta dialektustól. Később mikor haza jöttem és kézbesítő lettem, már az állásinterjún elmondták, hogy erre jár a nyelvpótlék. Más szóval többre viszem a nyelvvizsgával ilyen helyen ahol nem is használom a nyelvet mint ott ahol használni kellene. Más kérdés, hogy ha olyan helyen is dolgoznék, megutálnám. Így jártam a német nyelvvel és már az oroszból is kezd elegem lenni,csak a nyelvpótlék miatt csinálom már.

  • @mercimoharos4756
    @mercimoharos4756 3 ปีที่แล้ว

    Én magammal szoktam angolul beszélgetni:D

  • @jucikad
    @jucikad 4 ปีที่แล้ว

    ha szereted az ANTM-t, keress ra itt TH-camon arra, hogy Jays chat

  • @nikolettnagy159
    @nikolettnagy159 4 ปีที่แล้ว +6

    Teljesen egyet értek mindennel nem jó ez a magyar oktatás semmilyen formában.

  • @bettina1027
    @bettina1027 4 ปีที่แล้ว +2

    Szia! Én nem értek egyet veled:)

    • @monikaredecsi8643
      @monikaredecsi8643  4 ปีที่แล้ว +2

      Rendben, de megköszönném ha kifejtenéd hogy miért.

    • @bettina1027
      @bettina1027 4 ปีที่แล้ว +2

      @@monikaredecsi8643 szerintem inkább a saját hiányosságaidra keresel kifogásokat:) de ez rendben van, csak ettől még fontosak a nyelvvizsgák

    • @monikaredecsi8643
      @monikaredecsi8643  4 ปีที่แล้ว +7

      @@bettina1027 Munkakeresés szempontjából fontos persze, de nem a nyelvvizsga fogja megmondani hogy mennyire tudsz az adott nyelven. Nekem középfokú angolom van, de felsőfokon írok,olvasok,beszélek angolul. Rengeteg olyan embert ismerek, akiknek hiába van, semmit nem tudnak, pedig elvileg átmentek valahogy nem igaz? Kifogásaim nincsenek, tudom hogy mire tanultam többet és mire kevesebbet, de ne legyünk naívak. A nyelvvizsga tipikusan egy olyan kötelező (mint a jogsi pl), amit tudnak hogy muszáj megcsinálni sok pénzért ugye és direkt meghúzzák az embert. A francia tanárom megcsináltatott egy helyi születésű franciával egy nyelvvizsgát és nem tudta megcsinálni...nem azért mert hülye volt, hanem mert olyan dolgok voltak benne amit full nem használnak. Most akkor neki, aki francia anyanyelvű hiányosságai vannak? Vagy csak el van cseszve a magyar nyelvvizsgarendszer? :)

    • @tisia7496
      @tisia7496 3 ปีที่แล้ว +2

      @@monikaredecsi8643 erröl exem esete jut eszembe. Anyám tanult németül, kapott egy halom házit. Épp otthon voltunk, és exem mint echte német, na majd ö bepuncsol anyóspajtásnál, megcsinálja a háziját. Jó volt a nyelvtanja, diszpécserként dolgozott egy autógyártó cégnél. Megirta a házit, anyám elvitte az iskolába, és a magyar nyelvtanár leellenörizte, és csak egy 3-mast adott rá. Mert állitólag nem volt jó a nyelvtan. Na akkor mondtam h WTF??? Holott teljesen helyes volt minden, olyan, ahogy a németek ezt használják🙈.