Примусова праця дітей в СРСР

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 270

  • @otaman2014
    @otaman2014  4 หลายเดือนก่อน +51

    В СРСР постійно використовували дітей міст та особливо сіл для примусової праці. Це найчастіше подавалося як «допомога колгоспу». А де будучи учнем працювали ВИ?

    • @ОлександрКоломієць-д2о
      @ОлександрКоломієць-д2о 4 หลายเดือนก่อน +4

      По колгоспах під матюки і регіт колгоспників

    • @МаринаГурман-э3г
      @МаринаГурман-э3г 4 หลายเดือนก่อน +6

      А як же! Літом у таборах праці та відпочинку, а зимою на трудовому вихованні - шили якісь мішочки для білизни для залізниці.

    • @ГеоргійКінка
      @ГеоргійКінка 4 หลายเดือนก่อน +2

      У нас в школі на уроці праці коробки клеїли для місцевого хлібокомбінату для фасування "соломки".

    • @torquemada8619
      @torquemada8619 4 หลายเดือนก่อน +7

      ​@@ОлександрКоломієць-д2о, не пишіть дурниць. Не знаю де ви це взяли... Виросла у сільській місцевості. Ніколи не чула у дитинстві матюків від дорослих. І від свого батька також. І ніякого реготу, скоріше співчуття до того, що діти змушені займатися важкою працею...

    • @ОлександрКоломієць-д2о
      @ОлександрКоломієць-д2о 4 หลายเดือนก่อน +5

      @@torquemada8619 значить, глухуювата

  • @ЄвгенТіцький
    @ЄвгенТіцький 4 หลายเดือนก่อน +26

    Це правда, все так і було. Забули розказати про "субботники"та "воскресники",на яких теж використовували бескоштовну працю дітей та дорослих.

  • @LeonidSolodovnik
    @LeonidSolodovnik 4 หลายเดือนก่อน +30

    Мені 74 роки. Пройшов "колгоспи" 8...9 класи, 4 роки з 5 ти у універсітеті, і ще "молодим спеціалістом" і не дуже молодим т. з зелений цех у науково-дослідному інстииуті, там до колгоспів додалися кагати , канави,усілякі молодіжні будови. І це я ХАРКІВ"ЯНИН, а сільську молодь ганьбили ще жорсткіше!

  • @ТетянаНужненко-я7ц
    @ТетянаНужненко-я7ц 4 หลายเดือนก่อน +20

    у нашому українському місті,як і в інших,знімали міські автобуси з рейсів удень з 9години ранку до 17.по місту вдень неможливо було нікуди доїхати. бо автобуси везли школярів,студентів і робітників заводів, інженерів на поля сапати,збирати урожай.це було постійно поки існував срср.

  • @ЛюдмилаЕрёменко-я5х
    @ЛюдмилаЕрёменко-я5х 4 หลายเดือนก่อน +36

    Слава Україні! Добре пам'ятаю як починаючи з п'ятого класу (1975 рік) збирали металолом, макулатуру, ходили на суботники, доглядали за клумбами біля школи, збирали буряки кормові восени. А ще вкінці кожного учбового року треба було відпрацювати декілька днів. Після дев'ятого класу це був цілий місяць у "лагері труда та відпочинку". А коли поступила у технікум, то перші два місяці теж відпрацьовували у колгоспі.

    • @sapriniti
      @sapriniti 4 หลายเดือนก่อน

      Героям слава, зокрема ЗСУ!
      Ууууу... Вкотре радію, що мої перші спогади стосуються вже України. До речі, маю запитання. Тільки не ображайтеся, прошу! Мої претензії стосуються не Вас, а совкової "науки". Скажіть, будьте ласкаві, Ви вивчали українську мову у школі чи вивчили її самотужки? Коли саме, якщо самі?

    • @ЛюдмилаЕрёменко-я5х
      @ЛюдмилаЕрёменко-я5х 4 หลายเดือนก่อน +5

      Я сама родом з Донецької області. Мої батьки і бабусі завжди розмовляли українською мовою і ніколи не переходили на російську. А от нас з братом у школі вчили вже на російській. Хоча дома між собою ми завжди спілкувалися українською. В школі ми вивчали українську мову, але всі діти між собою спілкувалися тільки російською. На українську мову з дочкою та онучкою перейшли свідомо з початку війни росії проти нас. Ми повинні пам'ятати хто ми є.

  • @ОленаОсницька
    @ОленаОсницька 4 หลายเดือนก่อน +19

    Пам'ятаю,нас маленьких,7ми річних дітей вивозили на неосяжні лани висаджених помідорів.Видавали марки(тяпки),давали рядок і рукою вказували межу(рядку не було кінця),до куда мали відсапати.Ми,малі діти,марки величезні,важкі(принаймні так здавалось,бо нам було 7 років).Якщо бороньбоже зрубували стебло підходила сердита тьотя і лякала тим,що мама відшкодує кожне стебло.А ще ділянки,обов'язково,без відпрацюванню на ціх ланах картоплі,капусти,буряків... атестат про перехід в наступний клас не видавали.Не від працюєш влітку,від працюєш восени,а ще допомога колгоспам...картопля,льон,капуста,хміль,буряки.
    Найбільші спогади за 7років,як було важко,а головне страшно,бо за кожну помилку маму покарають (таки були маніпуляції,чи стимуляції).

  • @валерийромановский-б5ж
    @валерийромановский-б5ж 4 หลายเดือนก่อน +47

    Я 1947 года рождения и прошел все это ЛИЧНО! и в школе и ПТУ и в ВУЗе ездил в колхоз на п уборку помидор и работая на заводе... И что любопытно, сейчас никто не ездит помогать фермерам, а магазины полоны картошки и овощей на любой вкус причем не гнилье и даже дают покупателям выбирать товар самим! В СССР вас бы выкинули с магазина за попытку самому выбрать себе картошку с того гнилья что там продовал!

    • @peter_van_alterwald_9726
      @peter_van_alterwald_9726 4 หลายเดือนก่อน +3

      Багатьом совок - це просто щастя і манна небесна!

    • @ЮніфонЮніфон-э2ш
      @ЮніфонЮніфон-э2ш 4 หลายเดือนก่อน +6

      Подтверждаю. Существовала даже овощная мафия. Где за щет "усушки" и "утряски" овощей делались большие деньги.

    • @jaroslavw6447
      @jaroslavw6447 4 หลายเดือนก่อน +4

      А чого зараз повинні допомагати фермерам?Зараз це приватна власність і робоча сила отримує зарплату.А в совку хотіли щоби на полях працювали безкоштовно бо типу це для родіни.

    • @валерийромановский-б5ж
      @валерийромановский-б5ж 4 หลายเดือนก่อน +1

      @@jaroslavw6447 Напомню, что урожай колхоза тоже не принадлежал государству а был собственностью коллектива колхозников. а государство слала этому коллективу на бесплатную работу своих наемных рабочих, которым оплачивала их работу на постоянном месте пока они работали на этот колхоз! а вот за прокорм на этой работе платили сами организации ии посланные работники...Питались они не за счет колхоза... а за свой или счет пославшего их предприятия... Эта помощь была весьма финансово дорогой... например сколько стоила помощь военных автомашин , механиков и водителей, и просто солдат ,направленных для работы на целине??? А я знаю и про сотрудников местной милиции которых тожеь гнали убирать урожай а с управлений отправляли останавливать воровство уже собранного зерна.

    • @валерийромановский-б5ж
      @валерийромановский-б5ж 4 หลายเดือนก่อน

      @@peter_van_alterwald_9726 В Совке воровали ВСЕ! сегодня воровство поуменьшилось ... появились хозяева строго следящие что бы работники не воровали из их кармана и увольняющие за кражи и нарушения трудовой дисциплины, Я не говорю о чиновниках которые в СССР воровали так же безнаказанно как и сегодня..

  • @tonypetrashkin1820
    @tonypetrashkin1820 4 หลายเดือนก่อน +31

    Все правда комуністи розказували про експлуатацію дитячої праці американських дітей їм платили за працю а ми пахали безкоштовно

  • @oleksandryavorskyi418
    @oleksandryavorskyi418 4 หลายเดือนก่อน +45

    Слава Україні та смерть окупантам 👍

  • @oldgamer7899
    @oldgamer7899 4 หลายเดือนก่อน +87

    Я цей трудоголізм по сьогоднішній день бачу у людей похилого віку. Ця система ламала людей із середини. Нічого окрім роботи не бачили. А найогидніше це те, що людям брехали про захист права робітників тим часом країна жила на рівні феодальної Європи коли всі працюють та жебракують, а правляча верхівка жила на широку ногу.

    • @Samuel_Atcheson
      @Samuel_Atcheson 4 หลายเดือนก่อน +10

      І зараз в багатьох ця ментальність лишилась. Як когось зустрінуть першим ділом запитують зразу де працюєш. Є люди які не уявляють свого життя, якщо не ходити на роботу. Їх цікавить саме ходити на роботу, а не мати добробут у житті.

    • @ПересічнийСлобожанець
      @ПересічнийСлобожанець 4 หลายเดือนก่อน +2

      @@Samuel_Atcheson , а почему нет? Вполне адекватный вопрос. Другое дело, что вполне можешь вести торговлю на рынке, быть самозанятым шабашником и т.п.

    • @Samuel_Atcheson
      @Samuel_Atcheson 4 หลายเดือนก่อน

      @@ПересічнийСлобожанець Ну ось живий приклад. Людина окрім роботи не бачить нічого.

    • @Yankovoy
      @Yankovoy 4 หลายเดือนก่อน +8

      @@Samuel_Atcheson Мені мати щоразу , як телефонує, запитує, як робота? Синку, тримайся за роботу, не дай боже втратити роботу! Кажу, мамо, я працюю, що б жити, а не живу, що б працювати. І навіть якщо б я мамі сказав, що платять мені 100 гривень в місяць, вона все одно казала б , щоб я тримався за роботу. Отака ментальність. При совку привчили, що рабовласників з власної волі міняти не можна. Бо ти "літун"😁. Думаю, багато хто памятає цей термін

    • @Samuel_Atcheson
      @Samuel_Atcheson 4 หลายเดือนก่อน

      @@Yankovoy Про літуна не чув, але реально багато людей так і думають що вони живуть заради того щоб ходити на роботу.

  • @yurijyurijyurij9695
    @yurijyurijyurij9695 4 หลายเดือนก่อน +35

    Пам'ятаю, що з 4-5класу почали вивозити на різні роботи замість навчання і що цікаво завжди зі своїми"тормозками" і коли треба сапати,то зі своїми сапками.

    • @Samuel_Atcheson
      @Samuel_Atcheson 4 หลายเดือนก่อน

      Нас 1 раз завезли то всі були із своїми тормузками, але все таки шкільна їдальня підкинула котлет із хлібом. Коли їх їв то таке відчуття що їсиш не хліб з котлетою, а два хліба.

  • @olenazaslavska3987
    @olenazaslavska3987 4 หลายเดือนก่อน +18

    До класу девятого нас відпрпвляли зирати картоплю на поля. То було важко, але ще як є. А от в 9 класі в листопаді відправили на буряки. Вже була земля примерзша, а нам не дали навіть лопат. Хлопці рвали вручну ті буряки, а дівчата ножами привезеними з дому, чи просто вручну обрізали ботвиння і обчищали від землі. А потім всі разом грузили той гниляк примерзший на машини. Вручну, ніяких відер, ящиків , кошиків мішків не було. Не говорю вже про якісь рукавиці. І це була температура десь -2 ... +2. Жуть.

  • @skrepec-2
    @skrepec-2 4 หลายเดือนก่อน +50

    СССР - тюрьма народов

    • @ВераПанышко
      @ВераПанышко 2 หลายเดือนก่อน +1

      Але комун!сти жили добре.Нав!ть дуже ДОБРЕ!!!

  • @ЛюдмилаЧайка-ь7й
    @ЛюдмилаЧайка-ь7й 4 หลายเดือนก่อน +44

    З середини 70-х р.р. до закінченння школи в 1978 р.нас возили в колгоспии чистити цукрові буряки,збирали картоплю,рвали яблука.
    Кого зловили з кіло яблук-того на комсосольських зборах ,,чихвостили",принижували,обзивали і т.д.

    • @otaman2014
      @otaman2014  4 หลายเดือนก่อน +7

      Нас возили на картоплю та буряки, моркву та хміль. А також прополку-підсікання

    • @Yankovoy
      @Yankovoy 4 หลายเดือนก่อน +6

      Те ж саме. Закінчив школу у 87-му. Правда, якщо когось і ловили з яблуками або з картоплею на деруни, то наслідків ніяких не було. Можливо, тому, що кожний рік обіцяли, що праця саме цього року нарешті буде оплачуватися😂 . Ніхто ні разу і копійки не отримав. На мою думку, залучення школярів саме на збирання картоплі було економічно не вигідним., бо, хоча на уроках сидіти не хотілося, але гнути спину, ще й безкоштовно, не хотілося теж. Тому десь половина врожаю залишалася в землі. Рівненщина.

    • @ПересічнийСлобожанець
      @ПересічнийСлобожанець 4 หลายเดือนก่อน +1

      @@Yankovoy , кстати, с этим было всё в порядке и в 90-е, пока Кучма не разогнал колхозы в 1999 г. Когда у нас в 7-м классе прошёл слух, что нас летом пошлют в колхоз, то я решил, что мне это нафиг надо и пошёл учиться железнодорожному ремеслу. Благо там можно было зачесть практику. Потому что как по мне лучше локомотиву полную протирку сделать, чем в земле ковыряться. Но каждому своё.

    • @Yankovoy
      @Yankovoy 4 หลายเดือนก่อน

      @@ПересічнийСлобожанець Саме так. Вже після школи, на 1 курсі теж вивезли в колгосп на місяць, теж на шару. Було цікаво, одногрупники, дівчата, всі незнайомі. На другому курсі я вирішив, ну його нах, і на місяць записався в так званий стройотряд, там хоч платили. А відмовитися було важко, бо в навчальному плані ця кріпащина називалася навчальною практмкою 😁

    • @irnik1362
      @irnik1362 4 หลายเดือนก่อน

      Ну у нас можна з колгоспу брати стільки, скільки зможете унести. У школі це була редиска, а в технікумі на вихідні нас відвозили у місто і я пам'ятаю два величезні кавуни, які я тягнула додому!!! Ледве дотягла!!! А так і яблука, і картоплю, і помидори, все що в останній день збирали, можна було брати. А кавуни!!! Це було якесь божевілля! Наш керівник казав: треба з'їсти кожен розбитий кавун! Ми і їли спочатку, а потім тільки серединку! А кавуном мили руки! Як ми згадували ці кавуни, коли жили в Магаданській обл, куди попали по направленню після технікума...

  • @motovelo5205
    @motovelo5205 4 หลายเดือนก่อน +6

    Я народилася в совку, ще з 7 класу ми учні весною місяць працювали в радгоспі.Без оплати, навідь обідом не пригощали.Відмовитися було неможливо, хіба хвороба.В коледжу теж саме, місяць безкоштовної праці восени.

  • @torquemada8619
    @torquemada8619 4 หลายเดือนก่อน +23

    Вчилася у сільській школі, що розміщувалася у колишньому панському маєтку. Пам'ятаю як працювати почали з початкових класів. Це 1976 рік. Ходили по пшеничному полю і зрізали ножицями або зривали колоски жита. Рвали суріпку по картоплі, на якій на диво більше ніякого бур'яну не росло.
    Починаючи з 4-го класу, бирали картоплю, загублену після комбайна. Піднімали льон (навіть не знаю, як пояснити цей процес), збирали-рвали яблука. Обовязково! на Великдень був суботник, у вигляді перебирання картоплі у буртах. Набирали цю саму картоплю у сітки... Платили? Та щось платили. У кінці сезону...
    Ще зауважу, що як тільки починався навчальний рік, тільки перший тиждень було нормальне навчання. А далі по 30 хв уроки, і так на два місяці. Бувало, що картопля, яку назбирали, так і замерзала в полі. А льон замітало снігом...
    А ще їдальні у нашій школі не було. І на роботі звісно ніхто не годував. Працювати треба було до часу закінчення уроків. О 15 годині...
    Звісно зараз є розуміння, що то була примусова праця. Але тоді це сприймалося краще, ніж сидіти на нудних уроках "найкращої у світі освіти".
    Хотілося багато написати, але для цього треба окремий допис писати.😊
    Хочу лишень добавити, що нам "пощастило" більше, ніж, наприклад, моїй тітці. Яка після 7-го класу працювала на свинофермі, як доросла. Але ці два роки стажу їй до пенсіїї зараховані не були. Отака була "справедливість" і ставлення до дитячої праці.

    • @Samuel_Atcheson
      @Samuel_Atcheson 4 หลายเดือนก่อน +1

      Освіта тоді була значно краща, ніж тепер. Тоді вчителі дійсно навчали, а діти дійсно вчились, хто як міг. А зараз навіть книжки випустили тупорилі, де і мені не легко вдається зрозуміти що вони там понаписували, та ще й з кучою помилок. Що мені тоді і зараз в освіті не подобається то те що 2/3 всього що навчають нафіг не потрібно. А вчили і вчать так багато в основному для того щоб змалку привчати дітей до рабства, щоб рано вставав і пізно звільнався, щоб не мав вільного часу для саморозвитку. Короче втілюють як то кажуть правило конвеєра і інкубатора.

    • @ТетянаНужненко-я7ц
      @ТетянаНужненко-я7ц 4 หลายเดือนก่อน +1

      нагадали.нас теж заставляли в школі 2рази на рік металолом збирати по людях у приватному секторі.ми брали з дому візок саморобний дерев'яний важкий на 2колесах,і стукали у кожний двір,чи нема в них металолому.буває траплялись важкі об'ємні речі.треба було їх укласти на візок щоб не падало.1віз,інші тримали метал з боків.змагалися між класами хто більше здасть металу.

    • @torquemada8619
      @torquemada8619 4 หลายเดือนก่อน +1

      @@Samuel_Atcheson, щодо освіти, принаймні у моєму шкільному житті, не погоджуся. Та і взагалі... На які предмети звертали увагу тоді в основному? Фізика, хімія, математика. Бо вони потрібні були у промислових галузях та для виготовлення ракет, які тепер летять нам на голови. Ви можете назвати якісь винаходи совка? Щось для полегшення побуту громадян? А нобелівських лауреатів багато? А досягненя медицини?
      Але ж всі не можуть знати точні науки. Система тягнула всіх за вуха до певних стандартів. Якщо ти математику, фізику, хімію знаєш на 3, то у вуз тобі, практично, дороги немає, навіть якщо ти гуманітарій від Бога. Бо це псує атестат!Чому було не розвивати в людині кращі її якості? Навіщо була ця "уравниловка"? Навіщо тому, хто не хотів вчитися, середня освіта для галочки?
      Чому ви дивуєтесь сьогоденню? Хто складає підручники? Точніше навіть так. Підручників багато але як проходить відбір? Не здогадуєтеся?
      Ще скажу. Частина предметів у моїй сільській 8-мирічці читалася не спеціалістами. То яка може бути якісна освіта? Ані видатних фігуристів, ані піаністів, ані солістів, ані художників з сільських шкіл не виходило. Тупо не було можливостей у сільських дітей для розвитку таких талантів.
      Ще був момент. Якщо ти після такої школи приходив у середню, золота медаль тобі не світила. Навіть якщо ти лоб розіб'єш і маєш усі п'ятірки з пелюшок. Тобто всі були рівні. Але дехто рівніший. Ага.

    • @Samuel_Atcheson
      @Samuel_Atcheson 4 หลายเดือนก่อน

      @@torquemada8619 Мені сінусти і котангенси ну зовсім не вперлись. І ще багато непотребу із школи також. Спілкувався недавно з лікаркою, яка має вищу освіту - уявляєте? ій також в житті не знадобились сінуси і котангенси, і ще багато багото іншого шкільного мотлоху.

  • @yariksyharik9992
    @yariksyharik9992 4 หลายเดือนก่อน +14

    Я дитина 21 століття тому це не застав, але попитав у батьків про це й вони підтвердили. Я в шоці😢
    Дякую що висвітлюєте це все!

  • @tatyananesnov4618
    @tatyananesnov4618 4 หลายเดือนก่อน +4

    Так, це правда. Починаючи з 4-го класу після закінчення навчального року ми були зобов'язани відпрацювати певну килькість годин у школі. Ця кількість годин залежала від віку дітей. Ми прибирали шкільне подвір'я, або відмивали школу після ремонту, або ще щось. "Козирною" роботою вважалося допомагати бібліотекарці вести облік книг.
    А після 7-го класу - так звані табори праці та відпочинку. Важка праця по 6 годин на день, антисанітарні умови, погана їжа, і все це, звісно, безкоштовно. Не знаю, кому там було весело.
    Та ще й лякали: не відпавцюєш - не одержиш табель. Та нехай би вдавилися тим табелем! Нажаль, я пізно це зрозуміла.

  • @ВіталійТимошенко-з1н
    @ВіталійТимошенко-з1н 4 หลายเดือนก่อน +23

    В середині 70 тих рвали траву руками і серпами вивозили грузовими авто на кузові
    Ніякої ТБезпеки, а вчителі вислужуючись перед партійним начальством збільшували норми незаконно " від балади"-пристосуванці ,брехуни і невігласи м.Ямпіль Вінницька обл.

    • @Волод-б7д
      @Волод-б7д 4 หลายเดือนก่อน +1

      Вінничина взагалі в часи совка відрізнялась кріпосним укладом. В 70- ті жив на хуторі Дубина Козятинського району, школа була в Бродецькому. Там і почався мій трудовий шлях четверокласника на зборі буряків. На хутір періодично заскакувала міліція, управляючий давав їм списки "зальотчиків", хтось напився, чи якийсь мішок жому додому потяг...Таких чоловіків витягували з будинків і звозили в контору. Там міліціонери їх били, як і чим попало..Ми, малі хлопці за тим спостерігали через вікна. Не живу в тих краях з олімпіади. Зараз знову еа Вінничині, як біженець. Такий самий феодалізм від можновладців місцевих

  • @andrewr_n4366
    @andrewr_n4366 4 หลายเดือนก่อน +9

    Доречі, відлуння цієї «традиції» у нас ще довго зберігалося. У рідному КПІ ті, хто вступив на бюджет, мали проходити «практику» перед початком навчального року: мити, фарбувати, лакувати і т.п. свої навчальні корпуси.
    Це, звісно, не бавовна у Туркменістані, але це був 2006 рік, столиця незалежної України…

    • @sapriniti
      @sapriniti 4 หลายเดือนก่อน

      Ну, я таки дещо чула про КПІ, та про це читаю вперше. Ми з однокласниками й однокласницями "традиційно" прибрали школу перед випуском (закінчили її 2005 року). Хитрі дівки пішли мити вікна в коридорі, а мені самій лишили весь кабінет фізики. Ну, фізику я на той час ненавиділа через учительку з попередньої школи й саму попередню школу, зате в астрономію просто закохалася. Ми їздили до планетарію, я вже мала вдома щось схоже на комп'ютер, отож жереб кинули, Рубікон перейшли, Нібіру прилетіла тощо. Я написала такий реферат для випускної оцінки, що мені весь клас аплодував. Отож прибираю я той кабінет, лізу витирати пилюку на полицях - і бачу, що вчителька поставила мою працю на полицю для почесних робіт, які згодом покажуть молодшим учням... От саме тої миті я й вирішила спробувати заново зацікавитися точними і природничими науками попри свій попередній жахливий досвід. Отаке часом буває! Хоча після нашого випуску школу все одно на рік зачинили для ремонту, зробили там басейн і, як присягається наш директор (дай Боже йому здоров'я), назавжди відмовилися від цієї постсовкової традиції. Нові учні вельми задоволені!
      До речі, в університеті я вже нічого такого не робила.;)

  • @ninaamelcheva
    @ninaamelcheva 4 หลายเดือนก่อน +7

    У школі з 5 класу щоосені збирали помідори до пізньої осені та підбирали кукурудзу, бо комбайн чи косарка (не знаю, як називався цей агрегат) половину кукурудзи залишав на землі. Ми їхали в поле після 4 уроку. А коли стала студенткою, то на першому курсі вересень і жовтень до приморозків були у приміському радгоспі.

  • @СергійВенгринюк
    @СергійВенгринюк 4 หลายเดือนก่อน +12

    Я навчався в одному з райцентрів Молдови. З 4-го по 10-й класи починаючи з 3-4 вересня і до приморозків нас щодня замість навчання вивозили на збір помідорів та винограду. Обід брали з дому. Влітку також сапали м'яту ,курудзу , сонячник . Мали відробити місяць бо погрожували, що не дадуть підручники у вересні. Натомість діти Кишиневу нічого про це не знали, та спокійно навчалися та відпочивали.

  • @ІгорРусофоб
    @ІгорРусофоб 4 หลายเดือนก่อน +5

    У 80-х роках, нас учнів шкіл також вивозили на рабську працю на поля колгоспів, прополка буряків з побиттям сапою учнів якщо не випадково не те зрубаєш сапою, бо діти 5 класу, а особливо хлопці, мало могли відрізнити малий бур'ян від малого буряку але вчителів-комуняк-гестапівців, це мало хвилювало і декого били держаком сапи. А восени нас дітей, вивозили на рабську працю, на колгоспні поля збирати капусту та помідори!

  • @НаталіяІнягіна
    @НаталіяІнягіна 4 หลายเดือนก่อน +6

    Вчилася в сільській школі. З 60- х років збирали в бутилки на посівах цукрових буряків довгоносиків, пололи соняшники, кукурудзу. Саджали розсаду помідорів, капусти, а потім про полювали їх. Восени чистили на току кукурудзу, весною садили під лопату картоплю, заготовляли зелені гілки вівцям, збирали врожай цибулі, моркви, буряків. Доречі , кормові буряки виривали із землі та чистили навіть у грудні місяці.
    Все це за рахунок уроків. Інколи на поле привозили по стакану молока і по булочці.

    • @peter_van_alterwald_9726
      @peter_van_alterwald_9726 4 หลายเดือนก่อน

      😪😪😪 100% вірно. Я навчався 1963 - 73 рік.

  • @ПавлоНечитайло-т7с
    @ПавлоНечитайло-т7с 4 หลายเดือนก่อน +3

    Пам'ятаю, після 7 класу прополювали соняшник.Спека за 30,ланка з пару км, бігають вчитель та колгоспний бригадир,перевіряють аби не залишилося бур'янів та проривали загущенний соняшник.Романтика.

  • @юрійкононов-ж7ж
    @юрійкононов-ж7ж 4 หลายเดือนก่อน +26

    У 1968 році, будучи студентами, нас направили на місяць до колгоспу збирати "врожай" картоплі, кукурудзи та інше. Жили у бараку, спали на нарах без матрасів, кормили гидотою, а коли ми відмовилися від ціх скітських умов нас попередили, що виключать з учбового закладу. Так що рабська праця в совєтах була!

    • @jaroslavw6447
      @jaroslavw6447 4 หลายเดือนก่อน +2

      Для цих часів це була норма.

    • @Gwenda1f
      @Gwenda1f 4 หลายเดือนก่อน

      @@jaroslavw6447для совкових?

  • @ДдКалина
    @ДдКалина 4 หลายเดือนก่อน +13

    Як казав Дiд Олесь ,на дiтей якi збирали бавовну з лiтакiв ,ще й сипали ДОБРИВА .😢
    Так дякували за рабську працю .

    • @vadimonon6363
      @vadimonon6363 4 หลายเดือนก่อน +1

      Казав мені один таджик "чому в нас щелепи такі, бо ми раком з дитинства над хлопком стоїмо, і щелепи до землі відтягуються"

  • @МихайлоДуда-и9ъ
    @МихайлоДуда-и9ъ 4 หลายเดือนก่อน +16

    Дякую Вам за працю та цікаве відео. Колись також відпрацьовував.

  • @Волод-б7д
    @Волод-б7д 4 หลายเดือนก่อน +3

    З четвертого класу замість уроків відправляли на сільгоспроботи. На ВінничинІ збирали цукрові і кормові буряки. Цукрові ще куди не йшло, вони малі. А кормові ьули величезні, борти прчепів високі, і ми один буряк вдвох чи втрьох ледве закидували. Дівчатка надривались врівень з хлопцями. Оплата- можливо похвалять на лінійці😂

  • @МаринаМихайловна-с6ч
    @МаринаМихайловна-с6ч 4 หลายเดือนก่อน +4

    І редиску збирали, і пололи. Нічого не платили. Чомусь мені, худенькій дитині найважче було мити підлогу в класі після уроків. Ганчіркою слугувала велика, важка вовняна ковдра, якій я не могла дати ладу, тому крейда розмазувалась по підлозі. У нашому класі прибирали не всі діти, деяких від цього звільняли. Тому я чергувала часто. Вчитель біології одного року заставляла всі літні канікули збирати лікарські рослини. У вересні потрібно було принести 5 кг !! сушених лікарських рослин. Існувало поняття шефство над інвалідами. Наш клас опікувався такою бабусею. Ця бабуся була залежна від знеболюючих, та була ментально дуже хвора., але у неї не було рідних.

  • @andriymakarov
    @andriymakarov 4 หลายเดือนก่อน +1

    У мене батькі такі, нажаль, на городі готові вмирати в буквальному сенсі, це жахливо, дуже шкода маму, вона перенесла дві операції онко, інвалід 2 групи, пенсіонерка, але і досі вмирає на городі, це якась жесть, я ніяк на неї не можу вплинути.

  • @kinza852
    @kinza852 4 หลายเดือนก่อน +8

    Вчився у школі у Харкові у 80-ті. Наш клас один день на тиждень замість занять відправляли безплатно працювати на завод. А влітку до колгоспу. Як добре, що Україна незалежна та наші діти та онуки не знають що це таке.

    • @stervo4ka644
      @stervo4ka644 4 หลายเดือนก่อน

      Цікаво на який завод? Сама працювала на заводі, тому цікаво, що там могли робити учні шкіл 😳

    • @kinza852
      @kinza852 4 หลายเดือนก่อน

      @@stervo4ka644кожну школу возили на свій завод. Нашу на 8 державний підшипниковий завод. Там ми виконували саму брудну роботу. Тягали дошки разом з в'єтнпмцамі та усе тому подібне.

  • @МАКСИММАКОВСКИЙ-м5м
    @МАКСИММАКОВСКИЙ-м5м 4 หลายเดือนก่อน

    Дякую за вашу працю 👍 👍 👍... Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!!!
    Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!

  • @vadimonon6363
    @vadimonon6363 4 หลายเดือนก่อน +6

    Чисельність зайнятих у сільському господарстві (1985) становила близько 28 млн осіб (близько 20% зайнятих у народному господарстві СРСР), плюс студенти, школярі та ін, "товарісчі учьониє". Населення СРСР - 1985 (січень) 276,3 млн. чол. А в США у 1986 р. у сільському господарстві було зайнято 3,3 млн. чол. при тому, що всього зайнятих в економіці США в 1986р. було понад 111 млн. чол. і в кількості населення 240,1 млн. чол.. Виходить, грубо кажучи, один буханець хліба в США робив одна людина а в СРСР - 8 колгоспників. І США за золото хліб не купували, як СРСР за кордоном.
    А замануха чекістів-царистів "назад у ссср" - морквина на палиці для ішака що тягне воза а гулаг, а путлер брехливий паразит, паразитуючий на західних інвестиціях, що прийшли завдяки Єльцину. 4 181,9 тонн золота золотого запасу СРСР було продано за кордон у "золотй вєк" Брежнєва, з них 2695,2 т зол. на продовольство і 1486,7 тонн на інші витрати (1963-1982гг.), Та й плюс нафту, газ і тд. А 438 тонн, що залишилися, розтягнули як змогли, скінчилося золото, скінчився ссср, без гулага не спромжний існувати червоний проект імперії.

  • @taniakapoc
    @taniakapoc 4 หลายเดือนก่อน +3

    Закінчила 48 школу м. Львова в 1995р. Нас пару раз вивозили на збір кукурудзи. В 1991 розвалився союз і це припинилось. А потім класна керівниця розповідала як про страшний сон про виїзди на збір картоплі та інших овочів і про ''чарівні'' умови праці там

  • @ОльгаВладимировна-в9с
    @ОльгаВладимировна-в9с 4 หลายเดือนก่อน +5

    Вересень-жовтень сільські учні працювали на полях. Навчання починалося після "жовтневих свят". Моя мама вчителька розповідала, що 1 директор на районній конференції у серпні перед початком навчального року просив якось узаконити цю роботу. Його секретар райкому партії перебив і закрив рота.З роботи його звільнили і змусили виїхати за межі району.

  • @hunterXhunter-s8i
    @hunterXhunter-s8i 4 หลายเดือนก่อน +2

    ЛТО "лагерь труда и отдиха" - влітку всіх старшокласників відправляли на місяць працювати на полях за їжу. З "отдиха" лише магнітофон ввечері.
    Прополка помідорів - спека неймовірна, земля мов камінь, бур'ян трупою сапкою не зрізається, слідом ході тітка - колгоспна ланкова і оре на нас. Вчителька сидить в посадці, іноді виходить щоб теж наорать. Поки норму не виконаємо, за нами вантажівка не приїжджала щоб відвезти в табір.
    Ненавиджу срср
    м. Дніпро, рік закінчення школи 1981.

  • @МАКСИММАКОВСКИЙ-м5м
    @МАКСИММАКОВСКИЙ-м5м 4 หลายเดือนก่อน

    Дякую за вашу працю 👍 👍 👍... Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!!!
    Успіхів ✌ ✌ ✌...!!!!!yt

  • @wasylpokhyla9590
    @wasylpokhyla9590 4 หลายเดือนก่อน +2

    Під час навчання у школі щороку збирали картоплю та в'язали снопи льону на колгоспних полях. Також на літніх канікулах обов'язково було відбути т.з. практику: сапати картоплю і буряки на шкільному полі.
    Колгосп платив гроші школі, з яких купувалися наочне приладдя, нові парти. Учням звісно нічого не платили.
    Окрім того, ввели предмет: "суспільно-корисна праця" - працювали на тваринницькій фермі. Безплатно звісно.
    У Білорусі під час навчання в училищі окрім збирання картоплі було ще збирання... каміння на полях. Зайве говорити, що то була безоплатна праця.

  • @ОленаГриненко
    @ОленаГриненко 4 หลายเดือนก่อน +2

    Я застала кінець радянського союзу, і теж відправляли в колгосп весною на висаджування саженців капусти а восени збирали картоплю дрібну. Також в лісі висаджували саженці сосни. Безкоштовна і примусова праця школярів

  • @ЭленКамер-ч7ч
    @ЭленКамер-ч7ч 4 หลายเดือนก่อน +7

    нам типу "платили" якісь декілька рублів за ту працю, яку називали "практика" (яка "практика" в 6-7 класах?..), але потім вчителі "пропонували" не брати ті гроші, а "здавати" в якісь "фонди"

    • @sapriniti
      @sapriniti 4 หลายเดือนก่อน

      І то, певно, були не ті класні фонди, які купують штори за десять тисяч грошей і замовляють екскурсії, правда?..

  • @taja5522
    @taja5522 4 หลายเดือนก่อน +5

    Я також їздила на буряки в колгосп зі школи ,(1980р)зверху на грузовій машині і на обід нам давали чай і булочку)

    • @ПавлоНечитайло-т7с
      @ПавлоНечитайло-т7с 4 หลายเดือนก่อน +3

      Добре коли щось давали.Зазвичай несли з дому і харчі,і воду.

  • @irinashpakova1138
    @irinashpakova1138 4 หลายเดือนก่อน +1

    Починаючи з четвертого класа нас водили на квітоводство, яке розташоване між Нивками та Серцем прополку квітів. . До обіда під пальним сонцем.

  • @пупземли-ф9я
    @пупземли-ф9я 4 หลายเดือนก่อน +1

    Про консервний,це точно.я після восьмого так же ж працювала.нас школярів і на картоплю возили,і чайну розу збирати,й виноград збирали і у всіх фруктових садах й полуницю.і ніхто нічого не оплачував,тільки обідом кормили.

  • @-taras-3983
    @-taras-3983 4 หลายเดือนก่อน +6

    Вподобайка в підтримку каналу 🇺🇦👍

  • @ЛюбовКостич
    @ЛюбовКостич 4 หลายเดือนก่อน +10

    Якось примусова праця на фасовці цибулі ( 5 чи 6 клас), чи шиття заготовок на матраси кінець школи мене так не лякала, хоча я алергію на тому шитті на все життя заробила, бо там чомусь спочатку рвали ту тканину, а потім зшивали. А от гурток по пошуку могил невідомих солдатів мене доводив до жаху. Заставляли дітей 10 - 11 років самотужки їздити по довколішних лісах в пошуках могил солдатів і розкопувати ( лякало те, що я повинна сама лазити по невідомих мені лісах, а якби не вернулась вже ? невже це не повинно було робитись вкупі, цілим гуртком разом з керівником ? ) з мене вимагали роботу , яку керівник мав робити, а вона не їздила ніде, а нас посилала. Малу дитину ?

    • @hunterXhunter-s8i
      @hunterXhunter-s8i 4 หลายเดือนก่อน

      Взагалі ні в які ворота
      Жах, співчуваю вам

    • @ЛюбовКостич
      @ЛюбовКостич 4 หลายเดือนก่อน

      @@hunterXhunter-s8i дякую, не треба, я не їздила по лісах, інстинкт самозбереження. Мене в 4 роки вкрали в мами і хотіли зарізати, тому інстинкт самозбереження сильний.

  • @sawwapotapowich5696
    @sawwapotapowich5696 4 หลายเดือนก่อน +5

    В БССР нас отправляли с 5 класса собирать картошку, морковь, пропалывать свеклу. лучше всего платили за морковку, за картошку платили хуже. за день можно было от одного рубля заработать до трех. за прополку свеклы почему-то не платили совсем. теоретически отказаться нельзя было, но можно было "заболеть"

  • @ЯрикСус
    @ЯрикСус 4 หลายเดือนก่อน +2

    ми як раби з Києва були прикріплені до совхоза семенівський!!!

  • @andrijhomyk8276
    @andrijhomyk8276 4 หลายเดือนก่อน +9

    Було таке було

  • @МАКСИММАКОВСКИЙ-м5м
    @МАКСИММАКОВСКИЙ-м5м 4 หลายเดือนก่อน

    Вподобайка 👏 👏 👏... Успіхів ✌ ✌ ✌..!!!!
    Успіхів ✌ ✌ ✌...!!!!!yt

  • @СветланаДемина-е9д
    @СветланаДемина-е9д 4 หลายเดือนก่อน +3

    І я брала участь у таких роботах. Буряки, редиска, кукурудза, черешні, сливи.

  • @СергійГаркавий
    @СергійГаркавий 4 หลายเดือนก่อน +1

    Збирали в колгоспі на леваді, саду, полях на току. І це буряк, морква, капуста, помідори, огірки, кукурудза зрізали колоски за це ніхто не отримував не копійки, а потім за це колгоспи давали щось у школу і говорили, що харчування було безкоштовно в цьому весь цинізм, а погода в осени була завжди різна і туман, і дощ, і вітер... ЖАХ я 1978р. народження.

  • @ВолодимирТрощинський-л9к
    @ВолодимирТрощинський-л9к 4 หลายเดือนก่อน +1

    Зі мною служив німець Айзенахт Віктор. Він був нащадком тих німців, яких із Поволжжя в час війни переселили в Середню Азію.
    Так от, коли збирали бавовну, ВСІ машини, автобуси чи інший транспорт, який рухався в цьому районі, ЗУПИНЯЛИ, давали в руки кошики і посилали збирати бавовну. Нікого не цікавило: хто ти, що ти і як тут опинився.

  • @РиммаПенкина-л7ь
    @РиммаПенкина-л7ь 4 หลายเดือนก่อน +1

    Читаю коментарі.....і в шоці. Працювала також в полі , але ніколи не стралала від цього. Тиждень весною, тижня 2 в літку ,і восени може тждень. Садили розсаду помидор, збирали помидори, зрізали житні колоски на пшеничному полі, збирали картоплю, моркву та кукурудзу в полі. Працювали по 4 години . Агроном у нас чудова людина був, завжди відносився гарно, важко не піднімали. Лимонад, печиво,морозиво о 12 годині привозив. ( як раз на обід). Студентами, 1991р. Працювали на зборі яблук в садках. Негативу не памятаю зовсім ні зі школи ні зі студентських років. А макулатура та металолом)))))окреме питання куча пригод .)))) Мабуть, пощастило з вчителями !

    • @РиммаПенкина-л7ь
      @РиммаПенкина-л7ь 4 หลายเดือนก่อน

      І їздити в поле починали 8, 9 клас точно.

    • @sapriniti
      @sapriniti 4 หลายเดือนก่อน +1

      Вам не пощастило, пані моя. Вам ДИКО ПОЩАСТИЛО!!! Тож не забудьте подякувати Долі за нормальне керівництво!

  • @mykytashyrin2350
    @mykytashyrin2350 4 หลายเดือนก่อน +1

    Пішов в школу у 2001 році. В класах 5-6-7 в нас було таке собі "відпрацювання" або літня практика. По факту, роботи було на годину - цілим класом кабінет вимити чи подвір'я замести. Тоді нам і казали що нам дуже пощастило бо раніше їздили на картоплю чи інші роботи в поле

  • @wolodimirpekarsky
    @wolodimirpekarsky 4 หลายเดือนก่อน +3

    Слава Україні! Середню школу закінчив у1977 р. Хмельницька область, крім всього вже сказаного, починаючи з першого класу, була повинність здати норму металобрухту та макулатури, тому ми майже всім класом робили набіги на міскеві заводи та установи і тащили все, що "неправильно лежить". А ще на початку 70-х нам встановили норму здачі зеленої маси, як виявилось, в районі відкрили новий зовод гранульованих кормів, і звичайно ж, все це за безплатно. І ще, залишилось неприємним осадом з того "щасливого " дитинства - коли збирали картоплю на полі, колгоспникам, що теж були з нами, привезли гарячий обід, а нам навіть води на поле не привезли, нам було нестерпно прикро. Щоб описати все, мабуть потрібно написати цілу повість.

    • @peter_van_alterwald_9726
      @peter_van_alterwald_9726 4 หลายเดือนก่อน +3

      Дійсно! Забув, що ще була і така рабська повинність - збирання м/брухту і макулатури!! Металобрухт - ходили по селу, по смітниках, збирали консервні банки, старі металеві кроваті (то було щастя!) можна було за раз виконати норму! А в основному, їхали на велосипеді під цукровий завод, автоколону, тракторний стан - там того "добра" було вдосталь, навіщо дітей мучити??? З макулатурою було важче, але на щастя, в мене була читаюча сім'я і ми виписували (та й на роботі і в школі заставляли!)багато газет! Всі вони зберігалися зв'язані до слідуючої збиральної кампанії. Потім та величезна купа макулатури в школі поливалася дощами/зливами, снігом - бо сховати її ніде було, та й накрити - нічим бо ПВХ плівки ще не випускали! І от одного разу, нас старшокласників "мобілізували" на вантаження цієї макулатури на автомобіль, який рік випрошував директор у місцевих "контор". Серед газет і всілякого непотрібу я знайшов три томи Яна Васілія "Чінгіз-хан", "Батий", "До останнього моря". Три абсолютно нові книги!! Зараз той Ян і копійки не вартий, а при совку - дефіцитні книги! Отак дитина, щоб виконати норму - принесла сімейні книги!!!

    • @walery-m4h
      @walery-m4h 4 หลายเดือนก่อน +2

      О, колись моя ланка(я була ланковою) так зібрала металобрухт у покинутій пекарні, що наступного дня у школу прийшла міліція, і нас пісочили на лінійці.))

    • @peter_van_alterwald_9726
      @peter_van_alterwald_9726 4 หลายเดือนก่อน

      @@walery-m4h 😆🤣😂

    • @sapriniti
      @sapriniti 4 หลายเดือนก่อน +1

      Героям слава, зокрема ЗСУ! А напишіть, напишіть! Про такі речі треба писати, розповідати, знімати видиво тощо. Найліпше це робити нині, коли люди зі спогадами живі, а розповідати про все те божевілля й можна, і треба!

  • @o.m.5094
    @o.m.5094 4 หลายเดือนก่อน +2

    Щороку змушували працювати аж до холодів! В школі збирали цибулю кукурудзу(дякувати Богу, що не щодня)! А в інституті був повний треш: влітку(10 днів) і цілий місяць восени замість навчання( у Бориспільському районі) жили в жахливих умовах в літньому таборі з бридким( гниле переперчене м'ясо і каша, яйця, сало), одноманітним харчуванням без овочів і фруктів! Хоча ми збирали помідори, яблука, кабачки, моркву, капусту! З розвалом союзу цей жах скінчився! 💛💙

  • @ua.1965
    @ua.1965 4 หลายเดือนก่อน +2

    Дякую.

  • @НадяЖорнова
    @НадяЖорнова 4 หลายเดือนก่อน +1

    В мої шкільні роки з 1981 року ми щоосені збирали яблука,помідори,рвали та чистили буряки.По пшениці ходили зрізали колоски ячменю( з ніг цибеніла кров), на засмічених полях збирали камінці у відра і грузини на трактори.Були малими рабами. Черкащина.

  • @vikitiki4893
    @vikitiki4893 4 หลายเดือนก่อน +1

    І буряки-капусту пололи, і помідори та моркву , кабачки збирали . І чистили і моркву і буряки. Не памятаю в якім класі почали їздити. Жили в селі то дітей знімали з уроків і їхали куди треба було, і в літні канікули теж їздили полоти.

  • @СветланаЛуданая-ь8м
    @СветланаЛуданая-ь8м 4 หลายเดือนก่อน +4

    А мы виноград убирали.Бессорабия

  • @Волівець
    @Волівець 4 หลายเดือนก่อน

    Пам'ятаю, як в 2019 році десь в 5 класі влітку кілька тижнів "відпрацьовував". Прибирали траву біля школи

  • @liudmyla2424
    @liudmyla2424 4 หลายเดือนก่อน +4

    Ми їздили на буряки і моркву, збивали якісь ящики в підвалі, але не так щоб нам це не подобалось)) аби не сидіти на уроках), їхати у колгосп було за щастя.

    • @peter_van_alterwald_9726
      @peter_van_alterwald_9726 4 หลายเดือนก่อน +1

      Бо були малі і нерозумні...

    • @liudmyla2424
      @liudmyla2424 4 หลายเดือนก่อน

      @@peter_van_alterwald_9726 нормально все було, не треба демонізувати ті часи, нас не вчили вбивати, брехати чи красти, так, коли совки відібрали релігію, то втелющили свою ідеологію, бо треба булл її чимось замінини, але ніхно нам ящики на спини не грузив, бо були і норми праці і їх дотримувалися на підприємтвах і в школах теж.

    • @sapriniti
      @sapriniti 4 หลายเดือนก่อน

      Саме так. А потім Вам брехали про найліпшу на світі науку. Трясця, як же чудово, що совок розвалився...

  • @klipsntoola
    @klipsntoola 4 หลายเดือนก่อน +2

    Чув не один раз від батька та від матері, як зі шкіл, замість того аби вчитися, їх ганяли збирати всіляку хрінь на колгоспні поля... картопля, буряки, в сад на яблука... Збирали все, навіть камінці на деяких полях збирали, казав батько, аби техніка не ламала свої знаряддя. Норму здавати потрібно було...

  • @ВолодимирРуденко-в8щ
    @ВолодимирРуденко-в8щ 2 หลายเดือนก่อน

    Мені минулося достатньо легко. У 1990-му ми дні три різали ножицями траву на шкільному подвір'ї на канікулах. Коли на третій день наш фізрук, чудовий дядько, подивився на наші мозолі навколо пальців, то взяв косу і все викосив. І решту 11 днів ми займалися тим, чим і мала займатися дитина на канікулах - грали у футбола і купалися.

  • @sapriniti
    @sapriniti 4 หลายเดือนก่อน

    Схоже, що моїх батьків це оминуло, бо я чула переважно про студентське рабство. Хоча хтозна... Може, що просто не хотіли згадувати?
    Мене теж оминуло, бо я росла вже в Незалежній Україні. Нас, щоправда, ще навчали радше за совковою системою, та я бачила, як її нищать і будують щось нормальне. А мого братика вже й геть як людину навчали. Наприклад, ми на музиці ще вивчали совкові пісні, а його покоління вже співало щось схоже на пісні українські. Зате на праці що нас, що їх ділили. Доки хлопці вивчали фрезерування, нас змушували кроїти всіляку гидоту. Трясця!!! Чому мені забороняли навіть бачити той верстат?! Я все одно ледве здатна зашити дірку, а плести навчилася від мами, Царство їй Небесне, а не від учительки! Купу часу витратила на казна-що замість вивчення того, що мене цікавило...
    Совкова система мусить остаточно здохнути. Всюди. На всій планеті. В усьому Всесвіті. Инакше людству гаплик, чуваки. А ми ж не хочемо, щоб нам настав гаплик, правда? Тож пропоную прикопати чи спалити нарешті те криваве прокляття й жити як люди!

  • @эдуардтокарь
    @эдуардтокарь หลายเดือนก่อน

    Мій рік народження 1971.
    У літньому лагері ганяли на колгоспні угіддя, було що і їжу треба було брати із собою.
    Голова колгоспу тоді був Юрса Роман Миколайович, відбудував собі 4 величезні будинки.
    Локація, Закарпаття, мукачівський р-н, с жнятино.

  • @ИринаОлексюк-с9ц
    @ИринаОлексюк-с9ц 2 หลายเดือนก่อน

    М. Бердичів. Ми школярами збирали хміль, яблука і картоплю.Нам свісно нічого не платили. Ще були літні трудові табори. Діти сапали цукрові буряки.

  • @Pavlyshyn_Vasyl
    @Pavlyshyn_Vasyl 4 หลายเดือนก่อน +7

    Я ще можу зрозуміти, коли люди інколи з теплом згадують ту свою дитячу рабську працю. Все ж це як стокгольмський синдром. Бо були молоді і часом було весело в компанії. Але зрозуміти, то не означає виправдати. Я вже мовчу, що працювали абсолютно задарма. А потім совколюби кажуть, що ціни були низькими і взагалі багато чого було задарма. Так, собівартість продукції могла бути низькою, але причина була саме в тому, що використовувались ось такі методи

    • @alexanderoleynik4427
      @alexanderoleynik4427 4 หลายเดือนก่อน

      Ніякого "СтокСиндрому" не було і не маємо. А ціни були низькими, бо оплата за робту була копійчана - як сьогодні ціна на мед.

    • @vadimonon6363
      @vadimonon6363 4 หลายเดือนก่อน

      А замануха чекістів-царистів "назад у ссср" - морквина на палиці для ішака що тягне воза а гулаг, а путлер брехливий паразит, паразитуючий на західних інвестиціях, що прийшли завдяки Єльцину. 4 181,9 тонн золота золотого запасу СРСР було продано за кордон у "золотй вєк" Брежнєва, з них 2695,2 т зол. на продовольство і 1486,7 тонн на інші витрати (1963-1982гг.), Та й плюс нафту, газ і тд. А 438 тонн, що залишилися, розтягнули як змогли, скінчилося золото, скінчився ссср, без гулага не спромжний існувати червоний проект імперії.

    • @Pavlyshyn_Vasyl
      @Pavlyshyn_Vasyl 4 หลายเดือนก่อน +1

      @@alexanderoleynik4427 дуже радий, що у Вас немає цього синдрому. Особливо дивлячись на решту Ваших коментарів.

    • @alexanderoleynik4427
      @alexanderoleynik4427 4 หลายเดือนก่อน

      @@Pavlyshyn_Vasyl ви щось намагались рзумне сказати, але якось незрзуміло вийшло. В пізньому СРСР працювали за копійки (майже задарма). Але термін "рабська праця" тут точно недоречний: примусова, безкоштовна або малооплачувана - ТАК, але не рабська! Я розумію, що вам кортить використати саме цей термін, але не варто притягувати за вуха те, чого в реальному житті просто не було! Селян перетворили на кріпаків у 30-ті роки і до кінця 60-тих вони дійсно перебували в такому становищі. Але в 70-80-ті селянам хоть щось почали платити, видали паспорти, дозволили вільну зміну місця проживання. Це точно не рабство! А те. о дітей примушували... А що, сьогдні в Україні школярі та їхні батьки мають якийсь реальний вибір? Чи можуть вплинути на ситуацію в освіті? Приклад? Та будь ласка! Сьогодні нищеться предмет "Історія України" - і батьки, і педагоги кажуть, що так робити не можна! До них хтось дослухається? Виходить - сьогодні теє учні знаходяться у рабському становищі, б нічого не можуть змінити? В СРСР ми теж нічого не могли змінити... Тому - давайте терміни використовувати доцільно!

    • @sapriniti
      @sapriniti 4 หลายเดือนก่อน

      А вони завжди таке кажуть. Бачте, дехто працює на кремль - або за якусь оплату, або за ідею, а декому просто в голову наср*ли, та й годі...

  • @Samuel_Atcheson
    @Samuel_Atcheson 4 หลายเดือนก่อน +1

    Я вчився в місті то мене ця доля оминула. Правда таки на один день встигли нас закинути на поле з цукровими буряками де ми їх ногами та руками діставали із землі та вантажили на трактори. Буряки були не підкопані і нам чомусь упорно розповідали що це не цукрові буряки, хоча вони були солодкими. А потім совок розвалився. Але в совку задовбувала практика літом, давали не аби рахувалося, а на кілька впевнених годин поішачити. А суботники мене кумарили особливо. Останній суботник був особливо тяжкий, розбирали гнилу сцену і тягали гнилі колоди.

  • @Олекса-о9ъ
    @Олекса-о9ъ 4 หลายเดือนก่อน +1

    В средине 70-х учился в совхозе-техникуме г.Запорожье. Со 2 курса работали на уборке кормовой свёклы. Корнеплоды весом 10-15 кг. надо было загружать вручную на высоту 2.5-3 метра. Часто прилетало по спине. Нам было по 15-16 лет. За месяц заработали по 30-35 руб. нас обманывали. Но преподаватели были не за нас. Рабство.

  • @ua.1965
    @ua.1965 4 หลายเดือนก่อน +2

    Я теж приймав участь в такому міроприйняті.

  • @ua.1965
    @ua.1965 4 หลายเดือนก่อน

    Правда й те, що у 10-му класі нас завезли в Москву на екскурсію, щоб показати" вічно живого".

    • @svaleks566
      @svaleks566 4 หลายเดือนก่อน +2

      Таке собі... спочатку везуть пахати на полі, а потім показують труп😢

  • @ОксанаОпашнянська
    @ОксанаОпашнянська 4 หลายเดือนก่อน

    Да, це було, на савоїїй шкурі все це прочувствовпла з 4 класу. Збирали картошку, моркву, помидори, ламали качани кукурузи .зносили гарбузи з поля, копали ..Було дуже тяжко

  • @ВикторВикторович-ь2ъ
    @ВикторВикторович-ь2ъ 4 หลายเดือนก่อน +1

    Так і було , раби !!!!!

  • @ВераПанышко
    @ВераПанышко 2 หลายเดือนก่อน +1

    Учн!в експлуатували. Я непритомн!ла на рядках з цибулею. Було це в Стал!нськ!й област! в1957-61 рр

  • @ПашаПитецкий
    @ПашаПитецкий 4 หลายเดือนก่อน +1

    В мене є кілька фоток на полі😂

  • @walery-m4h
    @walery-m4h 4 หลายเดือนก่อน +1

    Колись, до війни, під якимось московитський (каюся) відео про совок, написала перелік того, що робили у шкільні роки і назвала це експлуатацією, так мені не повірили, обізвали мало не брехухою, заперечували , що то експлуатація. Я так зрозуміла, що не на Росії діти більше працювали, особливо в Центральній Азії, Україні, Молдові, особливо у селах.

    • @sapriniti
      @sapriniti 4 หลายเดือนก่อน

      Та тю, мосьпані, ото ще Вам тільки гидка кацапня не розповідала про історію! Забийте на цих почвар щодо спілкування, бо то не зовсім люди, а таки недолюдки. Ви їх не зміните. Зате знаєте, що саме їх може змінити.;) Тож донатьте на ЗСУ й почувайтеся трішки ліпше!;))) До речі, я саме так роблю: щоразу, як отримую зарплату чи аванс, то доначу частину на ЗСУ. Шкода тільки, що заробляю мінімалку, бо хочу донатити набагато більше!

  • @jaroslavw6447
    @jaroslavw6447 4 หลายเดือนก่อน

    І я в такому брав участь.Правда заочно.Ми з однокласником завжди втікали з колгоспного поля)Хоча декілька разів був

  • @Igorkorotchenko-j8y
    @Igorkorotchenko-j8y 4 หลายเดือนก่อน +1

    У середині 70 літом з міста на місяць нас вивозили у колгосп у так званий Лагерь праці і відпочинку .У перший день ми випололи замість бур*яну моркву . Бригадир розповів хто ми і що .

    • @sapriniti
      @sapriniti 4 หลายเดือนก่อน

      Правильно зробили! Бо якого дідька, скажіть мені, прошу, добрих людей ганяли трясця зна куди, перетворюючи їх на справжніх рабів?

  • @ЭленКамер-ч7ч
    @ЭленКамер-ч7ч 4 หลายเดือนก่อน +1

    Готліб в Туркменії! як показово!.. і от же ж зовсім не репресовані!

  • @derandomizer3037
    @derandomizer3037 4 หลายเดือนก่อน +1

    Дєтям Іллічь бил нє враг
    Он піонєрам построіл барак
    В етом баракє всє танцуют і поют
    За калючєй провалкай всє "вєсєла" живут.

  • @rul-p3t
    @rul-p3t 4 หลายเดือนก่อน

    На колоски, на буряки, на картоплю і в школі, в 1980-х і в педучилищі перших 2 курси - літня практика. Відсилали, де були потрібні безкоштовні руки.
    Звісно, ми молоді, юні, здорові, нам було весело, тоді було не так спекотно, а ввечері бігли до дівчат - природа, ставки - життя у вагончиках... Працювали так собі, бо то вже не були якісь там 60-ті чи 70-ті, а то вже були середина 80-х, то ж того "батька" зі села можна було вже й трішки "послати" чи перевести на жарт

  • @ТарасМаслій
    @ТарасМаслій 4 หลายเดือนก่อน +2

    А я організовував побіги з поля в ліс ми втікали

  • @ОксанаТітовець
    @ОксанаТітовець 3 หลายเดือนก่อน

    Нас відправляли на щавель.Пішла в школу у 1985 році.

  • @vasylbubyrov6910
    @vasylbubyrov6910 4 หลายเดือนก่อน

    В 70-х,весною та восени,нас зі школи возили на різноманітні с\г роботи,а влітку можна було попрацювати на зборі зернових, так як самоскидів було мало,від комбайна на тік доправляли бортовими автомобілями ,які розвантажувались переважно підлітками,3-4 тони зерна треба було розвантажити металевими совками.в який можна було зачерпнути до 10 кг зерна,за це платили декілька копійок за тону(не пам''ятаю скільки)

  • @huntingfishingcamping7179
    @huntingfishingcamping7179 4 หลายเดือนก่อน

    було таке у 80 ті шкільні роки , возили на поля колгоспні. треба було виконати якусь норму. але платили якісь копійки. на морозиво та пирожино вистачало)) ще й можна було відро помідорів чи огірків брати, и тд.

  • @chudove_chudovisko
    @chudove_chudovisko 3 หลายเดือนก่อน

    Мені пощастило більше: в школі, класу з четвертого, їздили на цибулю, помідори і кукурудзу( вручну лущили качани на насіння, бо молотилкою воно пошкоджувалось), але ввечері повертались по домівках.

  • @ЯрикСус
    @ЯрикСус 4 หลายเดือนก่อน +1

    саме забавне що й дорослих також тягали на колхоза!!! там полюбляли рабів з міста!!!

  • @ЄвгенЄфимов
    @ЄвгенЄфимов 4 หลายเดือนก่อน

    Було таке до дев'яностих редис, томати, картопля... все це називалось "отработкой" ... а ще не дозволяли брати з собою, говорили що цей колхоз нам передає в столовку овочі... Запоріжжя

  • @MillerUA
    @MillerUA 4 หลายเดือนก่อน

    Ми і в Незалежній Україні до 2000р їздили в поля на "отработку"

  • @ВольдемарОнуненко
    @ВольдемарОнуненко 3 หลายเดือนก่อน

    Щас все змінилось, пятикласники не випускають із рук гаджети,вони навіть не знають де береться молоко. Вчителя бояться їх виховувати, бо зразу батьки пишуть на поліцію, заяви.Педагоги, ті що не змогли поступити на щось краще,або коштів не було,так що деградація триває.

  • @jogajofy707
    @jogajofy707 4 หลายเดือนก่อน

    Моя бабуся в 10 роківна канікулах працювала в колгоспі. Вона баавлячи дврічного братика кіньми возила воду ланковим у поле. А моя мама досі згадує колгоспні буряки.

  • @ПаульУвиль
    @ПаульУвиль 4 หลายเดือนก่อน

    Пчинаючи з третього класу, кожної осені цілий місяць збирали картоплю, а потім не встигали по навчанню.

  • @ЧайкаМирна
    @ЧайкаМирна 4 หลายเดือนก่อน

    В сільській місцевості дітей 4-10 класів замість навчання гнали на поля безкоштовно. Вересень и травень діти не навчались. З обласних центрів вивозили до колгоспів з 8 класу. Студенти теж у вересні не вчились - усіх гнали до збору врожаю або на заводи з переробки продовольства.

  • @СергійОтставной
    @СергійОтставной 4 หลายเดือนก่อน

    Так і було. В 1978 році в колгоспі ім.Фрунзе (навчався в педагогічному інституті) заробив 23 карбованця та "строгача" із занесенням по лінії комсомолу. Гроші всі здали в якійсь там фонд. Через рік строгу догану було знято автоматично. Одного студента в колгосп не взяли,бо він все там мог "проїсти". Важливо те,що цей колгосп ім.Фрунзе,був в мільйонному борзі. Але більшість селян жила непогано за можливість власного господарства. Все ж таки це було в УРСР, а не в рюській федерації. 😅

  • @ГалинаПришляк-ч6ч
    @ГалинаПришляк-ч6ч 3 หลายเดือนก่อน

    Я добре пам'ятаю як нас возили восени збирати буряки. Всі ішачили і все було дефіцитом.

  • @lukasman_7017
    @lukasman_7017 4 หลายเดือนก่อน

    Підлітком працював в колгоспі коли приїздив до бабусі на канікули. Віяли пшеницю на току, збирали льон.Платили 15 коп. за годину. За літо вийшло заробити 36 рублів. Щастю не було меж)

  • @ВолодимирЮрків-ы2х
    @ВолодимирЮрків-ы2х 4 หลายเดือนก่อน

    Ложка дьогтю. До двотисячних в школах була так звана практика,на мінімалках. Включно із здачею металолому і макулатури. Сордільниці і фермерське господарство.

  • @GamePlay_Bro
    @GamePlay_Bro 4 หลายเดือนก่อน

    В 2003 році коли був студентом завезла нас яблука збирати (3 дні), їсти привозили таке, що собака в мене б не їв, купляли за свої гроші в магазині в селі там де ми були. За 3 дні роботи нам заплатили по 5 грн. Потім завезли на поле мак різати, бошки від стебла... Вчителі ходили як надзіратєлі і слідкували, шоб всі працювали, щоб ніхто дурно не стояв. Погрожували поганими оцінками, а кого кілька разів бачили, що сидів чи стояв то тим навіть 5 грн. не дали. І це вже не був совок, але керували совки.