Gratulálok a bringához! Sokat nézegettem én is Gravel biciklit de végül egy 29" Talon volt a választás. A vállam nem bírná a koskormányt. Érdekes párosítás az Országúti és a Monti vegyítve. A mostani új trend viszont már erőltetett a teleszkópos Gravel szerintem.
Koskormany a legjobb, foleg konyoklovel. Nem akarom megmondani hogy neked mi a jo, de indulok gravel versenyeken es hidd el hogy kell a ket tanyer a tempohoz. Az elektromos valto is megkerdojelezhetetlen es olykor elfer az 50-34es orszaguti tanyer elol. Persze, lehet a 1by rendszereknel is nagyobb hajtast cserelni, kinek mi az igenye. Amugy szep a bringa, de a buko hianyzik a vagokepeknel :D sok km-t meg vele ;) cheers
Az én álmaimban egy acél vázas brutál túra/trekking/bikepacking fenevad szerepel, Rohloff 14es agyváltóval, szíjhajtással. Erdőben, hegyen-völgyön át bejárni Európát... De sajnos ez egy nagyon távoli álom, a bili közelebb van, amibe bele lóg a kezem. 😃
@@kisskolos jól látod. Fontos, hogy az embernek legyenek céljai. Az a jó, hogy ebből még mindig lejjebb adni és mondjuk Rohloff hajtás nélkül bejárni kishazánk gyönyörű tájait. Azért az sem annyira sz@r. Tervben van építeni egy acél vázas túra/gravel bringát, koskormánnyal, vastagabb gumikkal, jó sok csomag rögzítési lehetőséggel és persze "csak" normál hajtással.
Köszi a videót! :) Mostanság szeretnék én is új bringát beszerezni. A régi "ős montim" már eléggé viharvert, érzésre már méretre is kicsi. Nem is elég gyors, legalábbis baromi nehéz vele hosszan 25km/h felett haladni. Edzésnek jó, de azért nah... nem az a hosszú távú kirándulós canga. Ez a gravel irányzat nekem is tetszik, gondoltam valami hasonló cangát veszek majd, ami elmegy azért könnyebb terepen is, lehet vele dombosabb helyeket is mászni kényelmesen és persze haladósabb aszfalton is. Viszonylag könnyű, de nem a grammok számítanak és persze strapabíró is. Mindezek mellett elérhető áron is van. Egyelőre a Neuzer Courier CX és valamelyik Triban RC 5xx között filózok. Kb ez a határ. Nem, nem akarok ennél drágább cangát venni, mert félteném. Igen, tudom, van "minőségibb" (mindig van feljebb). Tetszik a Rose is, az alu vázasat néztem is, de van jobb helye annak a pénznek. Meg úgy vagyok vele, hogy ha az az ősrégi acél monti az alap alkatrészeivel minimális karbantartással több évtizedig kiszolgált (és teszi még mindig), akkor miért ne lenne elég valami hasonló kategóriás, de immár modernebb alkatrészekkel szerelt kerékpár? A "Gravel bike építés olcsón" videód (videótok) alapján amúgy is elég szimpatikus lett a Courier :) Pont említettétek a CX-et is benne. Építeni kevés vagyok, úgyhogy valami boltból elvihető darab szerintem nekem jó lesz egy ideig megint. :) A koskormánnyal még meg kell majd ismerkednem/barátkoznom, de annyi jót olvastam/hallottam róla, hogy csak jó lesz :D
Nekem van egy Cannondale Habit 3 Fully Csak terepre. Egy merida ride 200 aszfalt-ra. De jó lenne egy Gravel mindenesnek. Egyenlőre sem hely sem pénz nincs rá. Outit akarom lecserélni egy karbon outira de az is várat magára. EZ egyenlőre elég. :)
Szia. Nekem egy KTM Life Action bringám van. Igaz nem indulok vele semmilyen teljesítmény versenyen vagy túrán de nekem szinte mindenhová jó. Pakolni lehet rá brutál sokat. Persze csak ésszel mert azért nem könnyű bringa. Te hogy állsz a crosstrekkingekhez? Annyival jobb egy Gravel?
@@kisskolos Köszi a választ. Lehet ki próbálom majd. Kíváncsi vagyok a különbségekre. Jó arcok vagytok. Ha esetleg volna kedved valamelyik haveroddal túra kajakozni egyet akár a Balcsin, szólj és intézem nektek. Szívesen vezetek nektek egy túrát ha van hozzá kedvetek. Írj majd ha érdekel és összehozzuk 🙂👍
Nekem egy Breezer Radar Expertem van (2020-as évjárat, 2019 novemberében vettem, még épp a nagy drágulás előtt - szállítással, halloweenes akcióban 1000 ezer euró alatt volt). Cromo váz és villa, 2x9-es hajtás (Sora-Deore kombó [46/30 és 11-36]), TRP HY/RD fékek 160-as tárcsákkal, max 2,1 collos gumik férnek be a villákba (650B-re átalakítva kicsit nagyobbak is). A nyereg egy Wittkop Medicus (eredetileg WTB Volt) egy 0-s Zoggie nyeregszáron, a kormány egy Redshift Kitchen Sink, ami 35 mm-es kormányszáron van, a gumi 45-ös WTB Riddler, a pedál egy olcsó platform+klipsz. Defektvédelemnek Tannus Armour - amióta használom, egyetlen defektem volt, az is csak a rossz kínai belső miatt, elfáradt az anyag, amúgy akáctüske, királydinnye, tövises lepényfa sem okozott gondot, üvegszilánk sem. Viszont 100 kilósan a Tannus Armour sem segít lapos gumival hazatekerni. Ha ma vennék, ugyanez lenne, eggyel kisebb méretben (a Breezernél szerintem [is] kicsit benézték a méretezést, az ajánlottnál eggyel kisebb váz a ténylegesen jó). Ami nekem kicsit fura (de lehet, hogy a váz méretéből adódik), hogy a kormányt menet közben gyorsan jobbra-balra rángatva szinte hullámzik a bicaj, nem olyan merev, mint amit egyébként megszoktam. A vázgeó lomha (a tengelytávolság kifejezetten nagy), de alföldiként ez nem gond. Amúgy én inkább a földutakat szeretem, erdőben tekerni tök jó. Inkább élménybringának nevezem, megyek vele aszfalton is, de jellemzően vegyes utakon (az erdőig például aszfalton, ott aztán földút). A széles gumik miatt a homokos-löszös kiskunsági félsivatagot is jobban tolerálja - bár azért ha nagy a szárazság, esetenként szabad tolni kicsit. (Városi erre-arra tekerésre egy sima Neuzer Couriert használok, jó kis bicaj, mozgékony, nem is fapados - tavaly sikerült olcsóért vennem egy bringaboltban; aki megrendelte, nem vette meg, az én Landriderem meg már amúgy is a végét járta, úgyhogy vittem.)
Én valamilyen gravelben gondolkodnék mindenképpen, ha már egy bicaj lehetne. Csak kérdés létezik e olyan bicó ami tényleg kielégítene minden igényt. Lehet, hogy az öszvérnél is öszvérebb bicaj kéne. Első körben egy 29-es kerekekkel szerelt koskormányos gravelben gondolkodnék amennyiben létezik ilyen kombinációban és esetleg ezt megfűszerezve aero vázzal vagy időfutam gépes tulajdonsággal.
Kolos nekem olyan kérdésem lenne! MIlyen kerékpárt ajálanál olyan kezdő kerékpárosnak aki most akarna bele kezdeni a komolyabb tekerésbe. És sajna 190cm magas és majdnem 160kg?
Kezdésnek egy massziv bringát keress. Pl. Cube Kathmandu, kényelmes, nagy távokat mehetsz vele kényelmesen. Vagy ha a sportosabb irányt szereted, akkor egy gravel, pl. egy acélvázas Csepel Deepspace. Az elbir mindent.
@@zsnorbert Hát basszus nem 1.600.000ft ér akarok kerékpárt venni! Max 150.000 - 290.000Ft közt egy alapkezdőt! Nem fontos nekem hogy Gravel kerékpár legyen! Nekem az is bejönn ha első teleszkópos! És a hidraulikus tárcsafék a fontos!
hy, egy bringa fordulékonyságát a wheelbase (a két kerék tengely közötti táv) a chainstay (a hátsó tengely és a hajtókar közép távolsága, azaz a láncvilla) és a kormány fogásponti szélessége határozza meg. Ha ezek a adatok kicsit, akkor egy gyors és fordulékony agresszív bringáról beszélünk, ha nagyobbak akkor inkább egy komótosabb, stabilabb bringáról van szó.
Ja, a gravelről, ami mindenre jó, de igazán semmire sem. Ez nettó hülyeség. A gravel bicajt, benne van a nevében, gravel utakra találták ki (sóderút, kavicsos út, murva, ha valaki nem tudná a jelentését), és ott bizony egy ilyennel vagy a leggyorsabb, mert egy oúti ott már elvérzik, egy monti meg sok. Ebből kifolyólag nem olyan rossz vele aszfalton és könnyű terepen se menni, meg el lehet vele boldogulni egészen nehéz helyeken is. Meg én úgy tartom, hogy a gravel bringa a jó válasz arra a kérdésre, amit a trekking próbál megválaszolni (de nem megy neki)
Gratulálok a 3000-hez, abszolút megérdemled! :) Ezzel a kommenttel nem értem, miért foglalkoztál ennyit, egy buta troll, vagy azt se tudja, miről beszél - gondolom egyszer kipróbált valami koskormányost, ami nem volt a mérete és rossz volt neki, ezért nyilván senkinek sem lehet jó 😂😂😂 A bringa irányíthatóságához: a fordulékonyság függ elsősorban a tengelytávtól és és a fejcső meredekségétől, az érzet pedig attól, hogy mennyire messze fogod a kormányt a fejcső tengelyétől (tehát a stucni hossza és a kormány szélessége) Egy bringa mind felett: szerintem a karbon után nem szeretnéd az alut. Gondolj arra, amikor lemaradtak rólad a srácok az alu bringákkal, illetve, hogy miért maradtak le… Azt a rezgéselnyelést sose fogja tudni egy alu váz, mint amit ez a karbon, vagy az acél, meg a titán tud (bár a titán úgy tudom, valamivel ridegebb az acélnál). Jó az a karbon, hidd el! ;) Minden más meg cserélhető rajta! 650B kerékkel nem férne be nagyobb gumi?
Nem vagy hülye 🙂 Egyedül a fordulékonyság kapcsán véltem érteni a kommentelőt, mert a keskenyebb kormányra nagyobb erőt kell kifejteni hogy forduljon. De ha úgy is menedzselhető, akkor minden OK. Én inkább aszfalton megyek, talán ezért zavar kicsit a terepre szánt gumik hangja ... ha műútra tévednek. Egyéb tapasztalatom nincs, jó nézni másokét 🙂 Egyelőre a karbon váz nekem nem opció, legyen minél kevésbé sérülékeny, amit használok. Most épp van egy acél, merev vázas, és egy alu, dupla "rugós" bicajom is. Felváltva használom őket munkába menésre (oda-vissza kb. 22 kM), így változatos is, és mindkettő előnyeit megtapasztalom. Az előbbi megy, mint egy tank, az utóbbi meg sokkal finomabban veszi a bukkanókat (de egyben mindig olyan érzés, mintha épp defektet kaptam volna). Az ideális bringa vagy valahol a kettő között lehet, vagy egy harmadik, általam még nem ismert megoldás.
Gratulálok a bringához!
Sokat nézegettem én is Gravel biciklit de végül egy 29" Talon volt a választás.
A vállam nem bírná a koskormányt.
Érdekes párosítás az Országúti és a Monti vegyítve.
A mostani új trend viszont már erőltetett a teleszkópos Gravel szerintem.
Gratula a 3000-hez 🍻
kösziii!
Én szerintem nagyon király a kerékpárod! Ha én vehetnék ilyent biztos élénk színbe gondolkodnék.
Köszönöm, én is nagyon szeretem egyébként 😁 Én azért szeretem az ilyen egyszerű színeket, mert bármilyen színű ruhát fel lehet hozzá venni.
@@kisskolos
Én az élink színek a kedvencem. Neon Piros, Fehér, Neon kék, zöld.
Grat a 3000-hez! 🥳
Köszi Balázs!
Koskormany a legjobb, foleg konyoklovel. Nem akarom megmondani hogy neked mi a jo, de indulok gravel versenyeken es hidd el hogy kell a ket tanyer a tempohoz. Az elektromos valto is megkerdojelezhetetlen es olykor elfer az 50-34es orszaguti tanyer elol. Persze, lehet a 1by rendszereknel is nagyobb hajtast cserelni, kinek mi az igenye. Amugy szep a bringa, de a buko hianyzik a vagokepeknel :D sok km-t meg vele ;) cheers
És pedig amúgy eskü mindig van rajtam sisak 😄
Az én álmaimban egy acél vázas brutál túra/trekking/bikepacking fenevad szerepel, Rohloff 14es agyváltóval, szíjhajtással. Erdőben, hegyen-völgyön át bejárni Európát... De sajnos ez egy nagyon távoli álom, a bili közelebb van, amibe bele lóg a kezem. 😃
Figyelj, legalább megvannak a célkitűzések 😄
@@kisskolos jól látod. Fontos, hogy az embernek legyenek céljai. Az a jó, hogy ebből még mindig lejjebb adni és mondjuk Rohloff hajtás nélkül bejárni kishazánk gyönyörű tájait. Azért az sem annyira sz@r.
Tervben van építeni egy acél vázas túra/gravel bringát, koskormánnyal, vastagabb gumikkal, jó sok csomag rögzítési lehetőséggel és persze "csak" normál hajtással.
Köszi a videót! :)
Mostanság szeretnék én is új bringát beszerezni. A régi "ős montim" már eléggé viharvert, érzésre már méretre is kicsi. Nem is elég gyors, legalábbis baromi nehéz vele hosszan 25km/h felett haladni. Edzésnek jó, de azért nah... nem az a hosszú távú kirándulós canga.
Ez a gravel irányzat nekem is tetszik, gondoltam valami hasonló cangát veszek majd, ami elmegy azért könnyebb terepen is, lehet vele dombosabb helyeket is mászni kényelmesen és persze haladósabb aszfalton is. Viszonylag könnyű, de nem a grammok számítanak és persze strapabíró is. Mindezek mellett elérhető áron is van.
Egyelőre a Neuzer Courier CX és valamelyik Triban RC 5xx között filózok. Kb ez a határ. Nem, nem akarok ennél drágább cangát venni, mert félteném.
Igen, tudom, van "minőségibb" (mindig van feljebb). Tetszik a Rose is, az alu vázasat néztem is, de van jobb helye annak a pénznek. Meg úgy vagyok vele, hogy ha az az ősrégi acél monti az alap alkatrészeivel minimális karbantartással több évtizedig kiszolgált (és teszi még mindig), akkor miért ne lenne elég valami hasonló kategóriás, de immár modernebb alkatrészekkel szerelt kerékpár?
A "Gravel bike építés olcsón" videód (videótok) alapján amúgy is elég szimpatikus lett a Courier :) Pont említettétek a CX-et is benne. Építeni kevés vagyok, úgyhogy valami boltból elvihető darab szerintem nekem jó lesz egy ideig megint. :)
A koskormánnyal még meg kell majd ismerkednem/barátkoznom, de annyi jót olvastam/hallottam róla, hogy csak jó lesz :D
Szia! Nekem az lenne a kerdesem, hogy ha nem lenne turazas akkor igy mit uznel? Vaszodat Koszonom!
Nekem van egy Cannondale Habit 3 Fully Csak terepre. Egy merida ride 200 aszfalt-ra. De jó lenne egy Gravel mindenesnek. Egyenlőre sem hely sem pénz nincs rá. Outit akarom lecserélni egy karbon outira de az is várat magára. EZ egyenlőre elég. :)
Szia. Nekem egy KTM Life Action bringám van. Igaz nem indulok vele semmilyen teljesítmény versenyen vagy túrán de nekem szinte mindenhová jó. Pakolni lehet rá brutál sokat. Persze csak ésszel mert azért nem könnyű bringa. Te hogy állsz a crosstrekkingekhez? Annyival jobb egy Gravel?
Igazából a gravel (legalábbis ami nekem van) gyorsabb és könnyebb. Innentől már egyéni preferencia 😉
@@kisskolos Köszi a választ. Lehet ki próbálom majd. Kíváncsi vagyok a különbségekre.
Jó arcok vagytok. Ha esetleg volna kedved valamelyik haveroddal túra kajakozni egyet akár a Balcsin, szólj és intézem nektek. Szívesen vezetek nektek egy túrát ha van hozzá kedvetek. Írj majd ha érdekel és összehozzuk 🙂👍
Gratula a 3000-hez! 👊
Kezdő túrázó vagyok, eddig rövidebb távokat mentem (8-20km) viszont többször is eltévedtem. Mi a legjobb offline túratérkép?
Nekem egy Breezer Radar Expertem van (2020-as évjárat, 2019 novemberében vettem, még épp a nagy drágulás előtt - szállítással, halloweenes akcióban 1000 ezer euró alatt volt).
Cromo váz és villa, 2x9-es hajtás (Sora-Deore kombó [46/30 és 11-36]), TRP HY/RD fékek 160-as tárcsákkal, max 2,1 collos gumik férnek be a villákba (650B-re átalakítva kicsit nagyobbak is). A nyereg egy Wittkop Medicus (eredetileg WTB Volt) egy 0-s Zoggie nyeregszáron, a kormány egy Redshift Kitchen Sink, ami 35 mm-es kormányszáron van, a gumi 45-ös WTB Riddler, a pedál egy olcsó platform+klipsz. Defektvédelemnek Tannus Armour - amióta használom, egyetlen defektem volt, az is csak a rossz kínai belső miatt, elfáradt az anyag, amúgy akáctüske, királydinnye, tövises lepényfa sem okozott gondot, üvegszilánk sem. Viszont 100 kilósan a Tannus Armour sem segít lapos gumival hazatekerni.
Ha ma vennék, ugyanez lenne, eggyel kisebb méretben (a Breezernél szerintem [is] kicsit benézték a méretezést, az ajánlottnál eggyel kisebb váz a ténylegesen jó).
Ami nekem kicsit fura (de lehet, hogy a váz méretéből adódik), hogy a kormányt menet közben gyorsan jobbra-balra rángatva szinte hullámzik a bicaj, nem olyan merev, mint amit egyébként megszoktam.
A vázgeó lomha (a tengelytávolság kifejezetten nagy), de alföldiként ez nem gond.
Amúgy én inkább a földutakat szeretem, erdőben tekerni tök jó. Inkább élménybringának nevezem, megyek vele aszfalton is, de jellemzően vegyes utakon (az erdőig például aszfalton, ott aztán földút). A széles gumik miatt a homokos-löszös kiskunsági félsivatagot is jobban tolerálja - bár azért ha nagy a szárazság, esetenként szabad tolni kicsit.
(Városi erre-arra tekerésre egy sima Neuzer Couriert használok, jó kis bicaj, mozgékony, nem is fapados - tavaly sikerült olcsóért vennem egy bringaboltban; aki megrendelte, nem vette meg, az én Landriderem meg már amúgy is a végét járta, úgyhogy vittem.)
Én valamilyen gravelben gondolkodnék mindenképpen, ha már egy bicaj lehetne. Csak kérdés létezik e olyan bicó ami tényleg kielégítene minden igényt. Lehet, hogy az öszvérnél is öszvérebb bicaj kéne. Első körben egy 29-es kerekekkel szerelt koskormányos gravelben gondolkodnék amennyiben létezik ilyen kombinációban és esetleg ezt megfűszerezve aero vázzal vagy időfutam gépes tulajdonsággal.
Ez is elég betegen hangzik. Tetszik 😄
Kolos nekem olyan kérdésem lenne! MIlyen kerékpárt ajálanál olyan kezdő kerékpárosnak aki most akarna bele kezdeni a komolyabb tekerésbe. És sajna 190cm magas és majdnem 160kg?
Kezdésnek egy massziv bringát keress. Pl. Cube Kathmandu, kényelmes, nagy távokat mehetsz vele kényelmesen. Vagy ha a sportosabb irányt szereted, akkor egy gravel, pl. egy acélvázas Csepel Deepspace. Az elbir mindent.
@@zsnorbert
Hát basszus nem 1.600.000ft ér akarok kerékpárt venni! Max 150.000 - 290.000Ft közt egy alapkezdőt! Nem fontos nekem hogy Gravel kerékpár legyen! Nekem az is bejönn ha első teleszkópos! És a hidraulikus tárcsafék a fontos!
hy, egy bringa fordulékonyságát a wheelbase (a két kerék tengely közötti táv) a chainstay (a hátsó tengely és a hajtókar közép távolsága, azaz a láncvilla) és a kormány fogásponti szélessége határozza meg. Ha ezek a adatok kicsit, akkor egy gyors és fordulékony agresszív bringáról beszélünk, ha nagyobbak akkor inkább egy komótosabb, stabilabb bringáról van szó.
Hogy hogy nem 2x11-es váltás? Sokkal nagyobb a tartomány, mint az 1x11,1x12es. Hegyre sokat számít.
Az 1x bármennyi hajtás egyszerűbb, könnyebb takarítani, karbantartani, meg hát ugye én nem sokat tekerek hegyvidéken.
Szia nekem szíjhajtàsos gravelem lesz . De mindenki olyan bringàt hasznàl amilyet szeretne az a fontos hogy tekerjünk
Hány éves vagy?
31 vagyok
Nekem egy pinionos szíjhajtással lenne a best.
Acelvazrol mit gondolsz
Valami elektromos Monti ösztelos
Ja, a gravelről, ami mindenre jó, de igazán semmire sem. Ez nettó hülyeség. A gravel bicajt, benne van a nevében, gravel utakra találták ki (sóderút, kavicsos út, murva, ha valaki nem tudná a jelentését), és ott bizony egy ilyennel vagy a leggyorsabb, mert egy oúti ott már elvérzik, egy monti meg sok. Ebből kifolyólag nem olyan rossz vele aszfalton és könnyű terepen se menni, meg el lehet vele boldogulni egészen nehéz helyeken is. Meg én úgy tartom, hogy a gravel bringa a jó válasz arra a kérdésre, amit a trekking próbál megválaszolni (de nem megy neki)
köszi! Amúgy ezt jól összefoglaltad, igen.
bicaj ide vagy oda boldog Kolos napot, még 1x! egyébként ha bicajt vehetnék országúti lenne és bianchi
Köszönöm Gábor 😉
Gratulálok a 3000-hez, abszolút megérdemled! :) Ezzel a kommenttel nem értem, miért foglalkoztál ennyit, egy buta troll, vagy azt se tudja, miről beszél - gondolom egyszer kipróbált valami koskormányost, ami nem volt a mérete és rossz volt neki, ezért nyilván senkinek sem lehet jó 😂😂😂
A bringa irányíthatóságához: a fordulékonyság függ elsősorban a tengelytávtól és és a fejcső meredekségétől, az érzet pedig attól, hogy mennyire messze fogod a kormányt a fejcső tengelyétől (tehát a stucni hossza és a kormány szélessége)
Egy bringa mind felett: szerintem a karbon után nem szeretnéd az alut. Gondolj arra, amikor lemaradtak rólad a srácok az alu bringákkal, illetve, hogy miért maradtak le… Azt a rezgéselnyelést sose fogja tudni egy alu váz, mint amit ez a karbon, vagy az acél, meg a titán tud (bár a titán úgy tudom, valamivel ridegebb az acélnál). Jó az a karbon, hidd el! ;) Minden más meg cserélhető rajta! 650B kerékkel nem férne be nagyobb gumi?
Nem vagy hülye 🙂 Egyedül a fordulékonyság kapcsán véltem érteni a kommentelőt, mert a keskenyebb kormányra nagyobb erőt kell kifejteni hogy forduljon. De ha úgy is menedzselhető, akkor minden OK. Én inkább aszfalton megyek, talán ezért zavar kicsit a terepre szánt gumik hangja ... ha műútra tévednek. Egyéb tapasztalatom nincs, jó nézni másokét 🙂 Egyelőre a karbon váz nekem nem opció, legyen minél kevésbé sérülékeny, amit használok. Most épp van egy acél, merev vázas, és egy alu, dupla "rugós" bicajom is. Felváltva használom őket munkába menésre (oda-vissza kb. 22 kM), így változatos is, és mindkettő előnyeit megtapasztalom. Az előbbi megy, mint egy tank, az utóbbi meg sokkal finomabban veszi a bukkanókat (de egyben mindig olyan érzés, mintha épp defektet kaptam volna). Az ideális bringa vagy valahol a kettő között lehet, vagy egy harmadik, általam még nem ismert megoldás.
Látom neveztetek a Dividera. A rajtnál találkozunk 🚵😀.
jaja, ott leszünk ✌️