Konkretne informacje, dobry film, dzięki. Dla bardziej zaawansowanych brakuje jednak jednej ważnej informacji o FZ (filtrze zaawansowanym)... mianowicie tego, że można filtrowac używając formuł jako kryterium filtra. Aby formuła spełniła swoje zadanie musi odnosić sie do pierwszego wiersza i odpowiedniej kolumny zakresu filtrowania (czyli do konkretnej komórki z zakresie filtrowania) i zwracać wartość logiczną. Czyli mniej więcej cos podobnego jak warunek dla Formatowania Warunkowego. Podam prosty przykład.... umieść w G2 formułkę =CZY.LICZBA(SZUKAJ.TEKST("z";TEKST(B11;"mmmm"))) Teraz ustawienia FZ Zakres: taki jak Twój czyli $A$10:$C$22 Kryteria: $G$1:$G$2 gdzie G2 zawiera wyżej napisaną formułkę Filtrujemy w miejscu więc nic więcej nie jest potrzebne. Otrzymujemy jako wynik tylko te wiersze w których nazwa miesiąca wyciągnięta z dat w kolumnie B zawiera w sobie literę "z". Innymi słowy formuły w kryteriach pozwalają osiągnąć wyniki niedostępne dla zwykłych kryteriów.
Do innego arkusza możesz filtrować. Jeśli natomiast masz na myśli tabelę jako obiekt to do tabeli nie można filtrować (nie następuje zmiana rozmiaru tabeli)
Świetnie przedstawione wykorzystanie tego narzędzia. Dzięki za plik :)
Przy 20:50 wpisałem pełny format daty >2022-02-01 i makro działa poprawnie.
Czyli zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Ja zazwyczaj wykorzystuję FZ z makrami i połączonymi komórkami.
Konkretne informacje, dobry film, dzięki.
Dla bardziej zaawansowanych brakuje jednak jednej ważnej informacji o FZ (filtrze zaawansowanym)... mianowicie tego, że można filtrowac używając formuł jako kryterium filtra. Aby formuła spełniła swoje zadanie musi odnosić sie do pierwszego wiersza i odpowiedniej kolumny zakresu filtrowania (czyli do konkretnej komórki z zakresie filtrowania) i zwracać wartość logiczną. Czyli mniej więcej cos podobnego jak warunek dla Formatowania Warunkowego. Podam prosty przykład.... umieść w G2 formułkę
=CZY.LICZBA(SZUKAJ.TEKST("z";TEKST(B11;"mmmm")))
Teraz ustawienia FZ
Zakres: taki jak Twój czyli $A$10:$C$22
Kryteria: $G$1:$G$2 gdzie G2 zawiera wyżej napisaną formułkę
Filtrujemy w miejscu więc nic więcej nie jest potrzebne.
Otrzymujemy jako wynik tylko te wiersze w których nazwa miesiąca wyciągnięta z dat w kolumnie B zawiera w sobie literę "z".
Innymi słowy formuły w kryteriach pozwalają osiągnąć wyniki niedostępne dla zwykłych kryteriów.
Bardzo słuszna uwaga. Wspomnę o tym jutro na żywo w trakcie spotkania w ExcelCoffeeRum.
Dziękuję, bardzo
przydatne
Cieszę się, że moja robota nie idzie na marne 😀
Panie Tomasza na pasku szybkiego wyboru w wstążce znajduje się okienko jakby z wyborem pliku... jak to dodać ?:) ''c:\ecr..."
Poprzez dostosuj pasek narzędzi szybki dostęp; ta opcja nazywa się "Lokalizacja dokumentu"
@@magia_excela serdecznie dziękuję.
Dzień dobry, a czy można przefiltrować dane z tabeli do tabeli w innym arkuszu?
Do innego arkusza możesz filtrować. Jeśli natomiast masz na myśli tabelę jako obiekt to do tabeli nie można filtrować (nie następuje zmiana rozmiaru tabeli)
@@magia_excela dziękuje za odpowiedz 😊