Po co nam pompa z falownikiem w domu?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ก.ย. 2024
  • Układ pompy z falownikiem co raz częściej pojawia się w domowych instalacjach. Nie powinno nas to dziwić, gdyż jest to bardzo wygodne i komfortowe w użytkowaniu rozwiązanie.
    Zajmuje mało miejsca, mamy stałe ciśnienie w układzie, niezależnie od ilości odkręconych kranów. A koszy? Koszty porównywalne są z normalnym układem hydroforowym z dużym zbiornikiem.
    Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na sterowniki falownikowe i pompy.
    HYPO
    Narutowicza 27
    05-800 Pruszków
    tel. 221010650
    #falownik #ivr #sqe #cu301

ความคิดเห็น • 25

  • @rafallorek8251
    @rafallorek8251 3 ปีที่แล้ว +2

    Super

  • @bombardier6818
    @bombardier6818 ปีที่แล้ว +1

    Witam mam pompe głębinowa ibo 1.1 kw z falownikiem IMF Easy 2 - chwile pochodziło i włączył się błąd E15 .. jest pan w stanie podpowiedzieć cóż sensownego ?

  • @andrzejp9601
    @andrzejp9601 3 ปีที่แล้ว +1

    Wygląda dużo lepiej niżeli poprzednik IVR 10

  • @mesztica
    @mesztica 3 ปีที่แล้ว +1

    Gdzie można kupić ten IVR-11 i ile kosztuje? No i jaka jest różnica z IVR-10, który jest ogólnodostepny? Dziękuję :)

    • @PompyHYPO
      @PompyHYPO  3 ปีที่แล้ว

      IVR 11 to tegoroczna nowość, dostępny jest już u nas - zapraszam do kontakt 221010650 lub mailowo: biuro@hypo.com.pl - przedstawimy najlepszą ofertę.

  • @3pit
    @3pit 3 ปีที่แล้ว

    Moja studnia ma wydajność ok 25l/min, czy zastosowanie falownika jest możliwe ?

    • @PompyHYPO
      @PompyHYPO  3 ปีที่แล้ว +1

      tak, jednak proszę wybrać pompę o mniejszej wydajności.

  • @Danny_91
    @Danny_91 ปีที่แล้ว

    Mam pytanie posiadam teraz zbiornik hydroforowy 150l i chce przerobić instalacje na taką z falownikiem, czy mogę zostawić taki zbiornik do tej pompy czy muszę zamontować mniejszy

    • @PompyHYPO
      @PompyHYPO  ปีที่แล้ว

      Można zostawić

  • @sylwester121
    @sylwester121 2 ปีที่แล้ว +2

    Falownik zmniejsza prąd wiec żywotność silnika pompy niestety spada bo się bardziej grzeje

  • @dawidtrela8209
    @dawidtrela8209 2 ปีที่แล้ว +1

    Dobry kanał robicie

  • @TheRegnars
    @TheRegnars 3 ปีที่แล้ว +1

    Co za brednie... Kolejna elektronika i dorzucanie sobie pierdół. LCA2, pompa i zbiornik ocynk i to działa 30 lat i też ciśnienie jest tak jak powinno..To co ? To zastosowanie co mieliśmy od 100 lat to co nie działało ??? brednie i tyle. Zastanowiłbym się jeszcze jak długo pompa będzie działać bo z tego co wiem raczej powinna mieć konkretny prąd do rozruchu a nie wymuszanie obrotów... Poza tym jak masz mało wody w studni to nie zrobisz zapasu wody. Tak, że zabaweczka nie potrzebna... kasa w błoto.

    • @akademiadoskonaleniatechni3795
      @akademiadoskonaleniatechni3795 3 ปีที่แล้ว +4

      A jak ktoś nie ma miejsc na hydrofor? "Zastanowiłbym się jeszcze jak długo pompa będzie działać bo z tego co wiem"... to mało Pan wie o nowych rozwiązaniach ;)

    • @Pawlino
      @Pawlino 3 ปีที่แล้ว +1

      Z jednej strony masz racje, jednak są ludzie którzy lubią elektronikę i głównie na niej się opierają i myślę że dla nich jest skierowana oferta.

    • @TomaszFedyna
      @TomaszFedyna 2 ปีที่แล้ว +3

      Jest jeszcze jedno pytanie. Każda pompa głębinowa ma w swojej charakterystyce ilość uruchomień w ciągu godziny po których urządzenie się przegrzewa i wywala zabezpieczenie termiczne. Nie ma bufora w postaci zbiornika hydroforowego i każde odkręcenie wody przez np. małżonkę w kuchni, powoduje odpalenie pompy. Czy coś można na to zaradzić?

    • @--T1000
      @--T1000 2 ปีที่แล้ว

      Tak też można🤣 a po co to komu. Do dziś pewnie ludzkość siedziała by w jaskiniach. Kalkulatory ? Mamy przecież niezawodne liczydło i nie trzeba bateri. Można tak bez końca wyliczać bo w końcu taka bezelektroniczna syrenka biła na głowę te dzisiejsze wozidła😋. Nie zastąpiłbym falownika. Silnik pompy nie dość, że zużywa mniej prądu do tego żyje dłużej to oczywiste wystarczy orientować się w elektrotechnice.

    • @przemo3651
      @przemo3651 2 ปีที่แล้ว +5

      Racja, falownik, jest według mnie niepotrzebny. On służy tylko i wyłącznie do oszczędności energii. Nie ma to związku z ciśnieniem ani żadnym innym komfortem. To nie ma znaczenia dla ciśnienia i komfortu czy pompa włączy się na 5 sekund na pełnych obrotach czy na 30 sekund na mniejszych obrotach. I tak zawsze jakiś nawet nieduży zbiornik musi być. Poza tym ten falownik nie wyczaruje energii z nieba. On po prostu zmniejsza moc a jak odkręcimy kran to chcemy mieć duże ciśnienie, więc przy długim laniu wody pompa i tak powinna chodzić na 100%.
      Ale pobór prądu i tak będzie więc wywalanie tysiąc czy dwa na falownik to jakaś masakra, kiedy się to zwróci? Ile pompa pobiera prądu miesięcznie? Moc 1kw, w ciągu doby pracuje 2 godziny = 1,5zł na miesiąc 45zł, rocznie 540zł, 10 lat 4,500zł i ile falownik ograniczy tych kosztów? 20%, 30%? No to po 10 lub 20 latach się zwróci, tyle że tyle czasu to falownik nie przetrwa 😀
      Z teoretycznego punktu widzenia to nie ma sensu, powinien się wypowiedzieć ktoś, kto ma taki falownik i ma podłączony licznik energii do pompy i potrafi podać różnicę.
      Jakbyśmy chcieli cały czas mieć małe ciśnienie - to owszem falownik ograniczy znacznie koszty, ale wtedy montujemy słabszą pompę i na jedno wychodzi.

  • @hopmarcin273
    @hopmarcin273 5 หลายเดือนก่อน

    Witam a ja mam problem z ivr10, załącza się pompuje troche powyzej zadanego ustawionego ciśnienia wyswietla się run caly czas i tak mieli sobie na 30hz wcisnę stop to cisnienie nie spada nic czyli ubytków wody nie ma jakies pomysly ?

    • @PompyHYPO
      @PompyHYPO  5 หลายเดือนก่อน

      Proszę o kontakt z serwisem

    • @hopmarcin273
      @hopmarcin273 5 หลายเดือนก่อน

      @@PompyHYPO ok dzięki

  • @MegaPiotrek1984
    @MegaPiotrek1984 2 ปีที่แล้ว

    Minus jest jedyne taki że jak nie ma prądu to mamy mało wody w zapasie w zbiorniku. Jaki najlepiej zastosować zbiornik hydroforowy? Bo obecnie mam falownik już do pompy ale mam zbiornik hyroforowy 300L (nie membranowy), mam efekt taki że pusty zbiornik napełniam ok 80% powietrza i uruchamiam falownik i falownik pompuję wode do ustawionego w falowniku ciśnienia 4,4bara. Napełnia się wtedy ok 1,4 zbiornika wodą. Jednak po jakimś czasie np ok miesiąca już prawie cały zbiornik jest napełniony wodą. Czemu ? Czyli poziom wody cały czas rośnie. Owszem stałe ciśnienie jest utrzymane ale czemu ten poziom wody rośnie ? Słyszałem że musi być hydrofor z membraną aby powietrze było oddzielone od wody. Czy to prawda ? Ale wtedy membrana często pada.... to tylko guma. Czy stosując zbiornik 35L membranowy będzie ok do mojej pompy Omnigena 3,5 SC 5/17 1,1kW 230V wydajność maksymalna 125L/min ? Proszę o pomoc.

    • @PompyHYPO
      @PompyHYPO  2 ปีที่แล้ว +1

      Poziom rośnie, bo z czasem powietrze się ulatnia z układu i trzeba dobić ciśnienie na nowo. I tu przewagę mają zbiorniki przeponowe.

    • @boostnet_it_solutions
      @boostnet_it_solutions ปีที่แล้ว +1

      Mi tez tak sie dzieje, okazalo sie ze wentylek na hydroforze puszcza. Dobijac musze srednio raz na 3 mc

  • @zieliniasty2754
    @zieliniasty2754 2 ปีที่แล้ว

    Sterownik nie zmniejsza częstotliwości napięcia a wartość napięcia. I która pompa przeżyje prace na zmniejszonym dlugi czas

    • @jakubm1875
      @jakubm1875 ปีที่แล้ว

      No chyba jednak nie. Falownik zmienia częstotliwość inaczej by nie nazywało się falownikiem. No chyba że producent kłamie