"repagyar", "szoba teteje", "leegtem mint a Notre Dame", "urstn", "lehetetlen anyag", "o basszameg, itt egy sun", szakadok :) Imadom a narraciodat, olyan mintha vegig be lennel tepve, a legjobb ertelemben :) Csak igy tovabb!
Szia Berni, ugyan nem vagyok rettenetesen okos de engem is érdekelt a ciklikus szél oka. Ezért kicsit nyomoztam a neten. Amit tapasztaltatok az úgynevezett "vízi szél." Nappal a szárazföld jóval gyorsabban és nagyobb mértékben melegszik fel, mint a víz felszíne. Ez a szárazföld felett elhelyezkedő légtömeget is felmelegíti, amely ritkább lesz, vagyis felfelé törekszik (ez a konvekció jelensége, azaz a feláramlás). Magától értetődő, hogy a feláramló levegőt pótolni kell, helyébe a víz felszíne felett található hűvösebb levegő áramlik. A vízfelszín feletti légtömeg hőmérséklete ekkor azért alacsonyabb, mert a víz jobban elnyeli a napsugárzást, nem melegíti fel olyan intenzitással a levegőt, mint a part. A vízről a part felé áramló levegőt nevezzük vízi szélnek. Beindul tehát egy cirkuláció: a felszínhez közel a part felé, a magasban ellentétesen fúj a szél. Az éjszaka beálltával újraindul a folyamat, csak épp ellentétes irányban... Ez meg a "parti szél" (Persze ennek hatását befolyásolhatja a domborzat, növényzet és a talaj típusa is.) Összefoglalva a jelenség napi ciklikusságát: 1 - reggel a levegő és a víz hőmérséklete azonos, szél tehát nincs; 2 - délelőtt megindul a szárazföld feletti levegő feláramlása, helyébe a víz felől érkezik légtömeg, beindul a vízi szél; 3 - délután a legerősebb a feláramlás, ennek köszönhetően erősebb a szél is; 4 - este közeledtével, ahogy lehűl a levegő, a két légtömeg hőmérséklete kiegyenlítődik, szél tehát megint nincs; 5 - éjszaka a gyorsan távozó talajhő miatt beálló hőmérséklet-különbség beindítja a parti szelet.
"repagyar", "szoba teteje", "leegtem mint a Notre Dame", "urstn", "lehetetlen anyag", "o basszameg, itt egy sun", szakadok :) Imadom a narraciodat, olyan mintha vegig be lennel tepve, a legjobb ertelemben :) Csak igy tovabb!
haha, köszi, igyekszem hülyének maradni :D
Ez nagyon jó volt ❤
Hu de szép volt a szállásotok, egy földi paradicsom!! 🍅😊 nagyon jó volt ez a vidi és rengeteg pozitív vibe is átjött!
Szia Berni, ugyan nem vagyok rettenetesen okos de engem is érdekelt a ciklikus szél oka. Ezért kicsit nyomoztam a neten. Amit tapasztaltatok az úgynevezett "vízi szél."
Nappal a szárazföld jóval gyorsabban és nagyobb mértékben melegszik fel, mint a víz felszíne. Ez a szárazföld felett elhelyezkedő légtömeget is felmelegíti, amely ritkább lesz, vagyis felfelé törekszik (ez a konvekció jelensége, azaz a feláramlás). Magától értetődő, hogy a feláramló levegőt pótolni kell, helyébe a víz felszíne felett található hűvösebb levegő áramlik. A vízfelszín feletti légtömeg hőmérséklete ekkor azért alacsonyabb, mert a víz jobban elnyeli a napsugárzást, nem melegíti fel olyan intenzitással a levegőt, mint a part. A vízről a part felé áramló levegőt nevezzük vízi szélnek. Beindul tehát egy cirkuláció: a felszínhez közel a part felé, a magasban ellentétesen fúj a szél. Az éjszaka beálltával újraindul a folyamat, csak épp ellentétes irányban... Ez meg a "parti szél" (Persze ennek hatását befolyásolhatja a domborzat, növényzet és a talaj típusa is.)
Összefoglalva a jelenség napi ciklikusságát:
1 - reggel a levegő és a víz hőmérséklete azonos, szél tehát nincs;
2 - délelőtt megindul a szárazföld feletti levegő feláramlása, helyébe a víz felől érkezik légtömeg, beindul a vízi szél;
3 - délután a legerősebb a feláramlás, ennek köszönhetően erősebb a szél is;
4 - este közeledtével, ahogy lehűl a levegő, a két légtömeg hőmérséklete kiegyenlítődik, szél tehát megint nincs;
5 - éjszaka a gyorsan távozó talajhő miatt beálló hőmérséklet-különbség beindítja a parti szelet.
AZZZZTA köszi, dejó!
Olyan jo ahogy igy orulsz 😊🎉❤
Thank you! Nice video!
Come visit!😍
Szép hely, jó a videó, egy a baj... Iszonyatosan idegesítő, ahogy megállás nélkül nyávogsz!
Szerintem csak irigykedsz!😂 Csók ❤