@@T-RexFlies Od maja zaczynam swoją przygodę z muchuwka . Takich materiałów właśnie szukam. Przyjemnie i prosto opowiadasz co i jak trzeba robić. Dzięki!
Cześć, a co w przypadku zaczepu? W którym miejscu pęka zestaw? Niestety na moich wodach jest bardzo dużo zaczepów i zastanawiam się czy dając fluo 0,50 czy grubsze nie będę urywał sznura?
Cześć, Po pierwsze to musisz wiedzieć jaką wytrzymałość ma rdzeń linki. Te do rzucania dużymi muchami, w wyższych klasach mają w większości, rdzenie o wytrzymałości 50lb. U mnie rolę bezpiecznika pełni odcinek, który jest odporny na przegryzienie. Używam Vision Wire Line o wytrzymałości 20lb(9kg) . Przypon pęka wtedy na "stalce".
Dzięki! Plecionka nie będzie dobrym pomysłem do zastosowania jako przypon ponieważ jest miękka, a kluczem jest to, żeby przypon(nie ten odporny na przegryzienia) powinien być w miarę sztywny, żeby dobrze przekazywał energię z linki na muchę. Lepiej od plecionki zastosować grubą żyłkę.
Od 10 lat uzywam na przypon FC o wytrzymalosci 100 funtow, Robie go dluzszy na poczatku , po kilkunastu spotkaniach z zebami esoxow skracam go odpowiednio w zaleznosci od prztarcia . Zawsze mam przy sobie kilka gotowych przyponow w razie szybkiej zmiany ale przez ponad dekade nigdy nie mialem zadnych przykrych niespodzianek z FC i lowie nim na kazdej wodzie i przy kazdej pogodzie- nigdy mnie nie zawiodl. Problemem jest tylko to ze ludzie zakladaja na dzien dobry FC wytrzyma losci 40-60 funtow i nastepnie placza ze maja obcinke i FC jest do dupy. Podobnie lowi moj przyjaciel od lat i tez nigdy nie zalozyl zadnej stalki czy drutu i tez bez przykrych niespodzianek. Dodam ze lacze ten bite tipet wezlem Albright. Ps. Zadko kiedy zagryzaja zebacze ponizej 80cm tak ze przypon z FC 100 funtow katusze przechodzi.
Każdy ma swoje pomysły. Dla mnie używanie FC o grubości ok 1,2mm, bo tyle pewnie ma 100lbs, nie jest dobrym pomysłem. Nie powiedziałem, że FC jest do dupy, tylko że używam go w specyficznych miejscach. Dodatkowo na takim grubym FC, który ma 100lbs mucha nie pracuje, jedyna praca jaką wykonuje to praca materiału, nic więcej, ponieważ FC jest ciężki i sztywny jak drut. Nie widzę tu żadnych zalet używania tak grubego FC. Przy taj grubości widać go w wodzie, jest ciężki i mega sztywny, przez co mucha nie pracuje tak jak mogłaby pracować i jak sam piszesz przeciera się... Na jeden przypon z Vision Wireline 20lbs łowię 20-30 szczupaków i jedyne co go eliminuje to tylko względy estetyczne. Dodatkowo, tak jak mówiłem w filmie: jest cienki, i najważniejsze miękki, przez co mucha ma swobodę pracy. Jeżeli Tobie pasuje używanie tak grubych FC to używaj i łów szczupaki.
@@T-RexFlies tak FC moze grubszy ale przez to wyporniejszy niz cienki drut I nie zauwazylem zebym mial jakies problemy z praca much. Moze przy malych muchach byla by jakas roznica ale wiekszosc much to wielkosc od 18 do 25 cm. Mam jedna pewnosc ktora sie potwierdza od lat , FC nigdy mi nie pekl w najbardziej nieporzadanej chwili tak jak to potrafi nallepszy drut. Ps. Szczupakow lowie malo bardziej jako przylow. Musky to za czym gonie i lowie. Pozdrawiam.
Z góry przepraszam za problemy z ostrością na niektórych zbliżeniach.
Bardzo konkretny materiał. Proste patenty dla każdego wędkarza.
Połamania Kolego 🙂
Dzięki! Wszystko sprawdzane i testowane nad wodą, a wiadomo, że im prostsze tym lepiej działa😉
@@T-RexFlies Od maja zaczynam swoją przygodę z muchuwka . Takich materiałów właśnie szukam. Przyjemnie i prosto opowiadasz co i jak trzeba robić. Dzięki!
Cześć, czy regenerator od SavageGear nadaja się na przypony do much ? Uzywalem do spinningu , są ok , ciekawy jestem.jak z muchami.
Wnioskuję, że ten regenerator to fluorocarbon, więc się nada, tylko tak jak mówilem w filmie, są wady i zalety...
@@T-RexFlies ciężko powiedzieć , ale.chyba to mnie fluorocarbon , i jest dość sztywny
@@MarcinZRzeszow Z tego co znalazłem, to wychodzi na to, że fluorocarbon, więc odpowiedź na pytanie, czy się nadaje już znasz.
Cześć, a co w przypadku zaczepu? W którym miejscu pęka zestaw? Niestety na moich wodach jest bardzo dużo zaczepów i zastanawiam się czy dając fluo 0,50 czy grubsze nie będę urywał sznura?
Cześć,
Po pierwsze to musisz wiedzieć jaką wytrzymałość ma rdzeń linki. Te do rzucania dużymi muchami, w wyższych klasach mają w większości, rdzenie o wytrzymałości 50lb. U mnie rolę bezpiecznika pełni odcinek, który jest odporny na przegryzienie. Używam Vision Wire Line o wytrzymałości 20lb(9kg) . Przypon pęka wtedy na "stalce".
@@T-RexFlies super, dzięki za odpowiedź i powodzenia w zbliżającym się sezonie :)
Wzajemnie!
Fajny materiał. Mam trochę głupie pytanie. Czy z braku laku mogę użyć plecionki jako przyponu?
Dzięki! Plecionka nie będzie dobrym pomysłem do zastosowania jako przypon ponieważ jest miękka, a kluczem jest to, żeby przypon(nie ten odporny na przegryzienia) powinien być w miarę sztywny, żeby dobrze przekazywał energię z linki na muchę. Lepiej od plecionki zastosować grubą żyłkę.
.
Knot2kinky suoer materiał na przypon. Mega trwały
Knot2Kinki to jest tytanowy drut i wspominam o tym materiale, omawiając tytanowe druty.
@@T-RexFlies spoko. Właśnie nie mogę namierzyć tej plecionki tytanowej k2k
Od 10 lat uzywam na przypon FC o wytrzymalosci 100 funtow, Robie go dluzszy na poczatku , po kilkunastu spotkaniach z zebami esoxow skracam go odpowiednio w zaleznosci od prztarcia . Zawsze mam przy sobie kilka gotowych przyponow w razie szybkiej zmiany ale przez ponad dekade nigdy nie mialem zadnych przykrych niespodzianek z FC i lowie nim na kazdej wodzie i przy kazdej pogodzie- nigdy mnie nie zawiodl. Problemem jest tylko to ze ludzie zakladaja na dzien dobry FC wytrzyma losci 40-60 funtow i nastepnie placza ze maja obcinke i FC jest do dupy.
Podobnie lowi moj przyjaciel od lat i tez nigdy nie zalozyl zadnej stalki czy drutu i tez bez przykrych niespodzianek. Dodam ze lacze ten bite tipet wezlem Albright.
Ps. Zadko kiedy zagryzaja zebacze ponizej 80cm tak ze przypon z FC 100 funtow katusze przechodzi.
Każdy ma swoje pomysły. Dla mnie używanie FC o grubości ok 1,2mm, bo tyle pewnie ma 100lbs, nie jest dobrym pomysłem. Nie powiedziałem, że FC jest do dupy, tylko że używam go w specyficznych miejscach. Dodatkowo na takim grubym FC, który ma 100lbs mucha nie pracuje, jedyna praca jaką wykonuje to praca materiału, nic więcej, ponieważ FC jest ciężki i sztywny jak drut. Nie widzę tu żadnych zalet używania tak grubego FC. Przy taj grubości widać go w wodzie, jest ciężki i mega sztywny, przez co mucha nie pracuje tak jak mogłaby pracować i jak sam piszesz przeciera się... Na jeden przypon z Vision Wireline 20lbs łowię 20-30 szczupaków i jedyne co go eliminuje to tylko względy estetyczne. Dodatkowo, tak jak mówiłem w filmie: jest cienki, i najważniejsze miękki, przez co mucha ma swobodę pracy.
Jeżeli Tobie pasuje używanie tak grubych FC to używaj i łów szczupaki.
@@T-RexFlies tak FC moze grubszy ale przez to wyporniejszy niz cienki drut I nie zauwazylem zebym mial jakies problemy z praca much. Moze przy malych muchach byla by jakas roznica ale wiekszosc much to wielkosc od 18 do 25 cm.
Mam jedna pewnosc ktora sie potwierdza od lat , FC nigdy mi nie pekl w najbardziej nieporzadanej chwili tak jak to potrafi nallepszy drut.
Ps. Szczupakow lowie malo bardziej jako przylow. Musky to za czym gonie i lowie. Pozdrawiam.
A co z przyponami wolframowymi , spinningowymi?
Nie nadają się w ogóle, ponieważ wolfram się skręca i nie wytrzyma przeciążeń przy rzucaniu.
I wszystko jasne. Dzięki za odpowiedź!