Усі кажуть про переваги контактного взуття, зокрема про колове педалювання, і я з цим згоден. Але проблема в тому, що мені не траплялися відео про те, як технікою цього колового педалювання оволодіти. Я на своєму аматорському рівні можу виклацнути одну ногу і кілька хвилин педалювати іншою, а потім поміняти їх. А от синхронізувати обидві ноги, та ще й довести це до автоматизму - то для мене складно
Раджу на станку це питання напрацьовувати. Вам не буде нічого заважати: обставини, дорога, ями та інші на тій самій дорозі. На станку все піде краще, стабільніше та швидше. Бо на станку (з власного досвіду ролерний краще) навіть невеликі "збої" відчуваються. Так ще в дитинстві (14-15 років) поставив собі якісне кругове педалювання.
Дійсно, @artemelnik вже дав відповідь, тільки станок у цьому питанні працює краще за все, коли немає необхідності тримати баланс, немає чинників, що впливають на швидкість та каденс у вигляді рельєфу та вітру. Крутити станок. Багато годин 😅 щоби автоматизм не просто зʼявився, а працював навіть тоді, коли ви вже втомилися
Ой, я не втримався доєднатись)) Отже: 1) "Колове" педалювання досить відносне поняття. Коли ми використовуємо контактні педалі у нас автоматично підвищується ефективність педаляжу завдяки включенню у роботу нових/додаткових м'язів. Умовно зі 100% (ідеальне педалювання недосяжне) ми стартуємо на "топталках" з 25% (теж умовно), і з переходом на контакти одразу переходимо на 30%+. А от далі саме цікаве - ви вже володієте технікою кругового педалювання!)) Неочіковано, так?)) В контактах ви вже педалюєте по колу, АЛЕ... наскільки ефективно? І як цю ефективність підвищити? 2) Так стартували ми з умовних 30%+ ефективності. Тепер щоб зрозуміти чи 30% та який "+", наприклад можно пройти Bike-Fit. Бо окрім контактів, спеціальних вправ тренувальних, ще важливо анатомічно ефективно сидіти на велосипеді. Спеціальне обладнання Bike-Fit дозволить в реальному часі побачити ефективність вашого педаляжу( у % зі 100) з купою додаткових параметрів. Далі зкорегувавши посадку ви одразу побачити як здебільшого ефективність може зрости. Поїздивши з корегованою посадкою певний час - м'язи адаптуються й ви отримаєте ще якийсь "+%". 3) Далі. Якщо ви перфекціоніст. Треба реально приділяти час спеціальним тренуванням. Поставимо собі в план візуалізувати все це у наступних відео, вже навіть є ідеї..
Все приходить з досвідом та регулярним тренуванням у будь яких умовах. Декілько порад стосовно техніки їзди по снігу, особливо рихлому: - їхати з підвищеним каденсом, інтенсивно. Так, це виматує, але едине що дозволяє двоколісній техніці залишатись стабільною. - тренувати при любій нагоді вправу "трекстенд" - балансування на місці - припускати шини до мінімально дозволеного тиску - використовувати шини максимальної ширини що дозволяють зазори рами
Катала взимку при снігах і не раз, щоразу робила це у контактах. І зимове веловзуття бачу у веломагазинах часто, і воно класно працює та захищає стопу від морозів та дощів, якщо лінь користуватися бахілами 😄 Можливо, якщо ви катаєте по льодовому покриттю, і прямо в самі снігові заміси, то дійсно, є сенс страхуватися ногами. Але знову ж, при ситуації можна відкріпляти ногу і страхуватися. І, як вище згадано, це діло тренувань. Коли щось з першого разу не звичне і з виду небезпечне із часом засвоюється і стає звичним безпечним рухом.
Взуття, це болюча тема. Мені пощастило з першого разу взяти зручне. Також пощастило взяти таку ж саме модель через 4 роки. Бо або виробники увесь час щось змінюють, або у продажі потрібних немає. А звикати до інших, то ще той стрес. Сьогодні і без цього проблем вистачає.
коли саджуся на байк дружини на платформах - почуваюся дуже невпевненно. про ефективність педалювання взагалі не йдеться. а от щоб вниз з гори - саме воно. але ж там і вкручувати не потрібно.
Ну дивіться, вам треба попрактикувати, комфорт і розуміння як це працює приходить не за 1 годину, буває і не за 10, і це мають бути системні 10 годин, а не 10 разів по 1 разу на тиждень. Я впевнена, що зручна посадка і кілька систематичних виїздів нададуть вам більше розуміння що до чого.
@@Oleksandra_Hryshyna дякую за пораду. що мені "практикувати"? я в контактах крос-кантрю вже 9 років. а от коли випадково маю їхати на чужому байку, на платформах, то відчуваю незручність, невпевненість якусь...
@@slavachervonosenko3724, я не знала про ваш досвід у 9 років, ніде вище про нього не було сказано. Але у вас діло у дискомфорті і невпевненості від чужого велосипеду. Це нормально, якщо що :) і ви не один із цим питанням, більшість людей буде відчувати подібне
Дуже харизматична ведуча. Як фотограф, залюбки попрацював би.
Все це знав, але для чогось подивився. Ви вкрали десять хвилин мого життя :)
Дякуємо за ваші 10 хв, заходьте ще) впевнені, що буде те, чого ви не знали, ми докладаємо зусиль 😊
нічого всього досі не знав. дівчина зберігла години мого життя на пошук інформації;)
Дякую за доступну інформацію🤗
Дякую за перегляд ☺️🫶🏻
Дякую за відео. Нарешті викладено корисну та цікаву інформацію.👍👏
Дякуємо 😊 Ми дуже старалися створити щось недовге по таймінгу але інформативне
крутий випуск, дякую) цікаво дивитись таке)
Дякуємо 😊❤
Як вчасно ролик вийшов. Як раз купую ровер і хочу в цьому сезоні на контакти перейти)
Юххууу! Радіємо, що надана інфа стала вам у пригоді ☺️
😊💪Гарно все пояснила! ДЯКУЮ!
Дякую за ваш коментар! 😊 Буду робити таке іще на різні велотеми)
Я 4 рази падав тільки через то шо у мене контакти😢. Звісно при зупинці, але на асфальт падати не приємно😢. Треба бути уважніше при зупинках
@@dmitryhetman1509 ви не один) так 99% людей починають)) я в тому числі, як професійна спортсменка
Ведуча - красотка
@@Sajmon_377 , дякую за комплімент, мені дуже приємно ☺️
Топ😇😇😇
Тема цікава, але не розкрита повністтю. Було таке чудо дизайну Crankbrothers Eggbeater, вони змагались по популярності з SPD.
Вдома лежать педалі Шимано SPD. Після N-ного падіння та перелому руки, остаточно повернувся до топталок.
Усі кажуть про переваги контактного взуття, зокрема про колове педалювання, і я з цим згоден. Але проблема в тому, що мені не траплялися відео про те, як технікою цього колового педалювання оволодіти.
Я на своєму аматорському рівні можу виклацнути одну ногу і кілька хвилин педалювати іншою, а потім поміняти їх. А от синхронізувати обидві ноги, та ще й довести це до автоматизму - то для мене складно
Раджу на станку це питання напрацьовувати. Вам не буде нічого заважати: обставини, дорога, ями та інші на тій самій дорозі.
На станку все піде краще, стабільніше та швидше. Бо на станку (з власного досвіду ролерний краще) навіть невеликі "збої" відчуваються.
Так ще в дитинстві (14-15 років) поставив собі якісне кругове педалювання.
Дійсно, @artemelnik вже дав відповідь, тільки станок у цьому питанні працює краще за все, коли немає необхідності тримати баланс, немає чинників, що впливають на швидкість та каденс у вигляді рельєфу та вітру. Крутити станок. Багато годин 😅 щоби автоматизм не просто зʼявився, а працював навіть тоді, коли ви вже втомилися
Ой, я не втримався доєднатись)) Отже:
1) "Колове" педалювання досить відносне поняття. Коли ми використовуємо контактні педалі у нас автоматично підвищується ефективність педаляжу завдяки включенню у роботу нових/додаткових м'язів. Умовно зі 100% (ідеальне педалювання недосяжне) ми стартуємо на "топталках" з 25% (теж умовно), і з переходом на контакти одразу переходимо на 30%+. А от далі саме цікаве - ви вже володієте технікою кругового педалювання!)) Неочіковано, так?)) В контактах ви вже педалюєте по колу, АЛЕ... наскільки ефективно? І як цю ефективність підвищити?
2) Так стартували ми з умовних 30%+ ефективності. Тепер щоб зрозуміти чи 30% та який "+", наприклад можно пройти Bike-Fit. Бо окрім контактів, спеціальних вправ тренувальних, ще важливо анатомічно ефективно сидіти на велосипеді. Спеціальне обладнання Bike-Fit дозволить в реальному часі побачити ефективність вашого педаляжу( у % зі 100) з купою додаткових параметрів. Далі зкорегувавши посадку ви одразу побачити як здебільшого ефективність може зрости. Поїздивши з корегованою посадкою певний час - м'язи адаптуються й ви отримаєте ще якийсь "+%".
3) Далі. Якщо ви перфекціоніст. Треба реально приділяти час спеціальним тренуванням. Поставимо собі в план візуалізувати все це у наступних відео, вже навіть є ідеї..
У зграї контактних педалей ще є магнітні, є декілька варіантів розвитку. Цікаво що вони можуть кріпитися до обох видів взуття.
@@АндрейКаплеев-е6п , так, вони існують але не такі розповсюджені. Але прийняли до уваги інтерес)
Я катаю і зимою, не уявляю контактів у зимовій катці. Ти просто мусиш балансувати й страхувати ногами, а ще зимового веловзуття не існує.
Все приходить з досвідом та регулярним тренуванням у будь яких умовах.
Декілько порад стосовно техніки їзди по снігу, особливо рихлому:
- їхати з підвищеним каденсом, інтенсивно. Так, це виматує, але едине що дозволяє двоколісній техніці залишатись стабільною.
- тренувати при любій нагоді
вправу "трекстенд" - балансування на місці
- припускати шини до мінімально дозволеного тиску
- використовувати шини максимальної ширини що дозволяють зазори рами
Катала взимку при снігах і не раз, щоразу робила це у контактах. І зимове веловзуття бачу у веломагазинах часто, і воно класно працює та захищає стопу від морозів та дощів, якщо лінь користуватися бахілами 😄
Можливо, якщо ви катаєте по льодовому покриттю, і прямо в самі снігові заміси, то дійсно, є сенс страхуватися ногами. Але знову ж, при ситуації можна відкріпляти ногу і страхуватися.
І, як вище згадано, це діло тренувань. Коли щось з першого разу не звичне і з виду небезпечне із часом засвоюється і стає звичним безпечним рухом.
Взуття, це болюча тема. Мені пощастило з першого разу взяти зручне. Також пощастило взяти таку ж саме модель через 4 роки. Бо або виробники увесь час щось змінюють, або у продажі потрібних немає. А звикати до інших, то ще той стрес. Сьогодні і без цього проблем вистачає.
Дякую!
коли саджуся на байк дружини на платформах - почуваюся дуже невпевненно. про ефективність педалювання взагалі не йдеться. а от щоб вниз з гори - саме воно. але ж там і вкручувати не потрібно.
Ну дивіться, вам треба попрактикувати, комфорт і розуміння як це працює приходить не за 1 годину, буває і не за 10, і це мають бути системні 10 годин, а не 10 разів по 1 разу на тиждень. Я впевнена, що зручна посадка і кілька систематичних виїздів нададуть вам більше розуміння що до чого.
@@Oleksandra_Hryshyna дякую за пораду. що мені "практикувати"? я в контактах крос-кантрю вже 9 років. а от коли випадково маю їхати на чужому байку, на платформах, то відчуваю незручність, невпевненість якусь...
@@slavachervonosenko3724, я не знала про ваш досвід у 9 років, ніде вище про нього не було сказано. Але у вас діло у дискомфорті і невпевненості від чужого велосипеду. Це нормально, якщо що :) і ви не один із цим питанням, більшість людей буде відчувати подібне
@@slavachervonosenko3724 ну от, людина і радить наполегливо тренувати катання на топталках 😄 У вас все вийде!
Це якась профанація. СПД та СПД сл це лише стандарти від шимани. Чи ваш магаз робить контент лише на власний асортимент ?)))